Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#820) dekoninck válasza macwish (#818) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Drága Szőke, kérdezés nélkül osszam az észt? :) Én, akinek nincs is saját Mac-je?
Na, ha már nincs itt önzetlen szakértő: az iLife jár a kompóterhez. Az nagyon jó dolog, egy dolog miatt irigylem a Mac- világot igazán, és ez az iPhoto meg iDVD + itt van még az iMovie HD, iWeb, GarageBand, ha zenélni akarsz. Ezeknek vannak félprofi és profi megfelelői is, megfelelő árakon.
Levelezőprogi, böngésző, kalendárium nyilván alapból van :) meg egy rakás hasznos apróság, mint a Dashboard, Exposé... ajánlom a www.macmagazin.hu oldalt, ahol iJoe elég részletesen leírja a progik használatát, és szidja is őket, ha megérdemlik, mert a Mac se tökéletes, valahogy így alakult.

Word-szerűség: az előretelepítve nincs (csak TextEdit, de az kb Windows Write-színvonal), pár 10000 forintért a tiéd lehet az iWorks, amiben van prezentációkészítő (Keynote), Word-szerűség meg táblázatkezelő (Numbers), Apple-módon könnyen kezelhetőek. A Keynote láttán lehidaltam, olyan effekteket tud, és igaz az ismertetőben nagyzolásként ható szöveg, hogy moziminőségű effekteket és átmeneteket tud létrehozni.
De ennél talán (de nem biztos) jobb a teljesen ingyenes, majdnem MS Office-szintű, sokat tudó Openoffice, ami állítólag hamarosan natívan fog működni a Mac-en, illő dizájnnal. Én mióta azt használom, nem hiányzik az MS Office, bár az élsimítás még hiányzik a grafikai fegyvertárából. Majd szeptemberben biztos lesz az is.
Ezeken kívül átlagos felhasználónak nem hiszem hogy bármi másra valaha is szüksége lenne. Persze attól függ, hogy mit szeretnél csinálni.

És bocsánat, nyilván vicces akartam lenni, meg biztos a szőlő is savanyú :D
De mi, Vistások nem vagyunk ilyen sértődékenyek - mert, izé, biztos jogosnak érezzük a kritikákat, ha vannak :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.