Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) darvinya válasza djnice (#19548) üzenetére


darvinya
titán

S905x önmagában nem rossz, de mikor 1 Gb RAM 8 Gb tároló jár 30eFt($106/€97) ár mellé, kicsit nagyon nem jó vétel.
Ennyiből már jóval jobbat lehet venni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19552) djnice válasza darvinya (#19551) üzenetére


djnice
veterán

Ezt írtad: Amiko A4 is ugyanezt a HW-es, ami nem igazán jó
LibreELEC-kel az Amiko is jó lenne.

Én erre írtam. A "teszt"-ben szereplő cucc egyértelműen túlárazott.

(#19553) Pitti11


Pitti11
tag

Jelentem a legújabb 8.0.1k experimental verzióval a venz v12 ultra (s912) dobozom teljesen bugmentesen szuperál, 3 óra teszt után.

LAN és WIFI, OK, végignéztem az összes sample videot, a 4K videókkal meggyűlik a baja de 1080p-ig teljesen jó, kadenciahelyes, váltja a frekit, nem láttam reccenést sem, folyamatos a lejátszás. Ez android alatt közel sem volt jó. Sőt ezt a lejátszót még sosem láttam így működni. (nagyon kényes vagyok minden akadásra döcögésre)

Az összes DD és DTS hangok mennek az optikán is. Távirányító néha elfelejt működni rádión, ilyenkor csak IR módban jó, újraindítás kell.
A Home Theater Demonstration BD50 lemezen két sample videó kiakasztotta. ekkor újraindult a kodi. Egyébként az összes többi teljesen jó volt kép és hang egyaránt. Movieshark kiegészítők mennek, megfelelő a sebessége is. 2 órás FHD videót összevissza tekergetve előre hátra, másodpercek alatt pozicionálta és játszotta.

(#19554) csongi


csongi
veterán

Megérkezett a szerkentyű.
Estére beüzemelés a feladat, most sajnos nincs megjelenítőm amin kipróbálhatnám:(.

(#19555) kmarci25 válasza csongi (#19554) üzenetére


kmarci25
veterán

Semmi? Egy kósza monitor se?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19556) bostone válasza Pitti11 (#19553) üzenetére


bostone
addikt

Még nem az igazi gt1-en.
Kadenciahelyes lejátszás nem tökéletes.
Feliratok alatt folyamatos a röcögés.
Pár perc teszt után, még mindig az S905 vezet LE alatt.

(#19557) oszy


oszy
veterán

Kinéztem ezt a Eminent EM7680 lejátszót. Viszont nekem is az a véleményem, hogy túl van árazva. Ami nagyon tetszik, hogy egyszerű. Nekem ilyen gép kellene, de olcsóbban. Androidosnál úgy tudom nem létezik kadencia helyes lejátszás. A tv-m viszont az. Szerintetek mi a megoldás?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#19558) GZoli7 válasza oszy (#19557) üzenetére


GZoli7
senior tag

S905(x) és Libreelec, pont mint az Eminenten.

(#19559) Pitti11 válasza bostone (#19556) üzenetére


Pitti11
tag

Feliratos anyagot még nem próbáltam de egyébként kadenciahelyes volt minden. Persze volt olyan sample video, néhány anime és 4k, ami folyamatosan röcögött, de azok pl minix u1-en se jók.
Nekem ez így már megfelel. :)) Ma még a feliratos cuccokba belenézek.
Amúgy 3D is jól ment.

(#19560) Tampa3535


Tampa3535
csendes tag

üdv mindenkinek
libreeleccel használom az android boxot de valamiért mindent 60p-ben játszik le a TV-m.az összefoglalóban olvasott helyes kadencia lejátszást beállítottam igaz ezt a részt nem találom: System > Video output > Vertikal blank sync: Let driver choose / disabled. lehet ez a gond ?

(#19561) dugesz77 válasza Tampa3535 (#19560) üzenetére


dugesz77
őstag

Krypton alatt még less rá a Beállítások/Lejátszó beállítások/Videók/Lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz- nél ne legyen bejelölve.
Illetve jarvis alatt Rendszer/Beállítások/Videók
/Lejátszásnál találod ugyan ezt meg. illetve itt a Képfrissítési gyakoriság beállításánál az Indításkor/leállításkor- ra legyen állítva.
De ha eddig jó volt akkor általában egy újraindítás megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#19562) Tampa3535 válasza dugesz77 (#19561) üzenetére


Tampa3535
csendes tag

Szia. köszi hogy válaszoltál
Krypton alól használom és úgy van beállítva minden ahogy mondtad és az összefoglalóban le van írva.
De mégse vált hanem marad 1920x1080/60p-n
Azt a system alatti 3. beállítást viszont nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#19563) julius666 válasza Pitti11 (#19559) üzenetére


julius666
addikt

Blu-rayről profi csapatok által ripelt animék legalább 90%-a semmilyen hardveres lejátszón nem fog menni röcögés nélkül. Egy értelmetlen sznobista hóbort miatt olyan formátumba (10 bites H264) enkódolnak, amit direkt kizárólag PC-n lehet csak rendesen lejátszani, mert semmilyen eszközben nincs hozzá hardveres gyorsítás. :(((

Szóval ez nem hiba, a 4k videó alatti (folyamatos) röcögés már inkább. Tudsz példát mondani forrásra?

Mondjuk őszintén szólva decoding-decoding között nem hiszem nagy különbségek lennének egyes vasak között, amikben ugyan az az amlogic chip szütyörög. Inkább a köré rakott "sallang" (banding, színek, kadencia helyes lejátszás, seeking, audio passthrough, stb.) amik különböző módon bugzanak(/hiányoznak) a különböző fajta/verzióju szoftverekkel reszelt vackokon. :)

(#19564) dugesz77 válasza Tampa3535 (#19562) üzenetére


dugesz77
őstag

A beállítási szint nincs véletlent Basic-en hagyva? Expert-en meg kéne jeleni az összes beállításnak.:

(#19565) kmarci25 válasza Tampa3535 (#19562) üzenetére


kmarci25
veterán

Tegnap nekem megőrült a box, az 50Hz-es videót, 24-en játszotta le, újraindítottam, erre nem látta a hálózatot. Az segített, hogy kihúztam a tápkábelt, és visszadugtam. Erre meggyógyult. Próbáld meg Te is az áramtalanítást, hátha segít.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19566) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

Beelink MINI MXIII II (S905X) 2/32es boxhoz ezt a két fajlt kell használnom?
gxl_p212_2g.dtb
LibreELEC-S905.arm-7.0.3.012j.img.gz

[ Szerkesztve ]

(#19567) Joshi válasza baandii (#19566) üzenetére


Joshi
titán

Miért nem a 8-as LE-t teszed fel?

(#19568) baandii válasza Joshi (#19567) üzenetére


baandii
senior tag

kszaq oldalán ez az ajánlott stabil verzió...

ami fontos nekem az HDR mert most vettem ilyen tv-t ezért szereztem be S905x-es lejátszót mert ez tudja ezt (az S905 nem az összefoglaló szerint)

(#19569) Tampa3535 válasza dugesz77 (#19564) üzenetére


Tampa3535
csendes tag

experten van különben nem tudtam volna beállítani az első kettőt sem. tudod ezt:Kadenciahelyes videólejátszás beállítása Kodiban
Settings >
> Video > Playback > Adjust display refresh rate to match video: On start / stop
> Video > Playback > Sync playback to display: off
> System > Video output > Vertikal blank sync: Let driver choose / disabled???????

de ezt a video outpotot nem találom expertben sem.talán azért nem kadenciahelyes a lejátszás.

(#19570) dugesz77 válasza Tampa3535 (#19569) üzenetére


dugesz77
őstag

Igazság szerint nem kéne rajta amúgy sem állítgatni semmit , alapértelmezett beállításokkal is tökéletesen váltja a frekit . Nálam egyszer volt ilyen, egy újraindítás megoldotta. Esetleg egy soft reset vagy újrarakás ha tényleg nem akarja az igazságot.

[ Szerkesztve ]

(#19571) csongi


csongi
veterán

Kiprobaltam a ketyeret, sajnos a tv-go nem megy rajta, a root miat, egyenlore a root kornyezetbol nem tudtam kivenni :(

(#19572) darvinya válasza csongi (#19571) üzenetére


darvinya
titán

RootCloack vagy SuperSU-t felrakni és frissíteni su file-t.
Utóbbit én azonnal megtettem, mielőtt felraktam TvGo app-ot.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19573) csongi válasza darvinya (#19572) üzenetére


csongi
veterán

Hiaba teszem fel az su-t, nem lehet tv-got hozza rendelni
Az alkalmazas elindul, csak nem jatsza le a csatornakat. Gondolom twrp vagy recoveryt nem kellene telepitenem?

[ Szerkesztve ]

(#19574) baandii


baandii
senior tag

HDR témában tudna nekem vki segíteni? Megy a 7.0.3.012j-nél?...vagy csak a 7.0.3.012k-nál? Vagy teljesen mind1...

(#19575) darvinya válasza csongi (#19573) üzenetére


darvinya
titán

Jobb felül + tudod hozzá adni.
De más lesz a gond ott, ha az app elindul, de nincs adat.
WiFi-n próbálod vagy LAN -on?
Utóbbin nem biztos, hogy megy, mert app nem erre a kapcsolatra van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19576) csongi válasza darvinya (#19575) üzenetére


csongi
veterán

lan kabellel probalkozom, de kiprobalom, wifin .
Csinaltam egy rendszer vissza allitast is, de nem valtozott semmi. Root cloak-nal hozza adhatom de nem zarja ki, de az is lehet a wifivel lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

(#19577) junkpod válasza julius666 (#19563) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor ki kell kapcsolni a hw gyorsítást. H264 1080p-t erőből is megoldható az aml905.

Box's don't touch!

(#19578) darvinya válasza csongi (#19576) üzenetére


darvinya
titán

wifivel lesz a gond

Inkább LAN-nal, mert telefon/tablet app WiFi/mobilnet-re írták.
Én WiFi-vel próbáltam, mivel LAN nincs.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19579) julius666 válasza junkpod (#19577) üzenetére


julius666
addikt

Ki van kapcsolva, pont azért szaggat. Ha 10 bites inputot a 8 bites hardveres dekóderrel próbálná a vas, csúnyán torzultak lennének a színek és csupa artifact lenne a kép. Szoftverből nem megy az, nincs elég kraft hozzá. Ez csak ARM, hiába a 4 mag a 2GHz-el. Illetve eleve a 10 bites H264 szoftveres dekódolásának van overheadje, erőforrás igényesebb mint a sima 8 bitesé. Meg mivel az animés elitista keménymagon kívül tojik mindenki a formátumra, talán annyira ki se lettek optimalizálva a dekóder szoftverek maguk.

Nekem egyértelműen ez a tapasztalatom, telón, tableten droid alatt se ment rendesen soha szoftverből.

(#19580) csongi válasza darvinya (#19578) üzenetére


csongi
veterán

Sajnos nem nyert. Valahgy totalis unroot kellene.
Su nem tud alkalmazasokat betenni, nincs ra lehetoseg, a RC meg semmit nem er.

(#19581) chab7 válasza darvinya (#19578) üzenetére


chab7
addikt

Kipróbáltam az Amiko A4-el én is ezt a TVGO-t (tegnap kötötték be az új magentás csomagot). Ezen nem megy, külső kijelzőre panaszkodik. Bár én is lan-on próbáltam - erre a hibaüzenetre gondolom mindegy.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#19582) darvinya válasza csongi (#19580) üzenetére


darvinya
titán

Nem SupetSU-ban kell hozzáadni, hanem RootCloack.

Most újra letöltöm TvGo app-ot (ez most eltart majd, mert lassított netem van), friss gyári visszaállítás után miként lehet használni.

chab7

Állítsd át a kijelző Orientációját eredetire/vízszintesre.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19583) darvinya válasza darvinya (#19582) üzenetére


darvinya
titán

Most így működik nálam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19584) csongi válasza darvinya (#19583) üzenetére


csongi
veterán

Eddig nalam is rendben van csak mikor lejatszani kellene a tv musort, akkor leall hibaval.
Es bead egy hosszu szamsort hibakodot.

(#19585) junkpod válasza julius666 (#19579) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tudsz egy ilyen sample fájlt linkelni?

Box's don't touch!

(#19586) Pitti11 válasza julius666 (#19563) üzenetére


Pitti11
tag

Tegnap végigpörgettem a 4k mintákat mégegyszer, igazából a többséggel semmi gond nincs, de pl innen a PH-ról a "VP8 4K - timelapse" gyakorlatilag slideshow ...

Kipróbáltam közben feliratos anyagokkal is, hát az valóban döcögős. Amint megjelenik a felirat a kép is megáll néhány századmásodpercre, ez így elég gáz. Egyébként ha simán előhozom a távval a lejátszó sávot akkor is röcög amíg kint van a menü...

Nem az igazi még valóban... :(

(#19587) RedCat


RedCat
senior tag

Gondolkozom a hdr miatt egy 905x beszerzésén. Viszont azon 100-as lan van. Kicsit számolgattam: 100-as lan, tud monjuk sabilan 80 mbit/s-t. Ez 10 MB/s
10*60= 600 MB/perc. Egy film legyen 100 perces. 600 * 100 = 60 GB lehet egy film, amit még talán stabilan le tud játszani. Ez a számítás mennyire állja meg a helyét?

(#19588) junkpod válasza RedCat (#19587) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egy fhd bd lemez remux átlagosan 30Gb.

Box's don't touch!

(#19589) RedCat válasza junkpod (#19588) üzenetére


RedCat
senior tag

Ez hogy jön ide?
Egyébként 4k hdr-re gondoltam. Nem kell, hogy ilyen forrás még nincs is. De van. Igaz még hdmi capture-rel szedik le a lemezről, de pletykák szerint feltörték már a 4k bd védelmét is. Pl nézd meg (ha van lehetőséged) a Planet Earth II 4k hdr verzióját. Döbbenetesen szép!

(#19590) vond válasza RedCat (#19587) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tudnak azok 90-95 mbps-ot is simán. :K

A percből méret számolgatás felesleges, mert különböző hosszúságúak a filmek, sorozatok. Simán lehet pl. egy szűk másfél órás film is 40-50 GB, meg lehet egy három órás film is 15-20 GB. Ez tök változó. Úgyhogy csakis a bitrátára kell koncentrálnod. Ha kb. 90 mbps alatt van a videó és audió összesen (és nem peak-el 100 fölé huzamosabb ideig), akkor nagy valószínűséggel vinni fogja, hacsak nem valami ritka, nagyon durva kódolással készül.

Itt írtam hasonló témában pár mondatot: [link]

Nézegettem egyébként 4K HDR release-eket, és jellemzően bőven a 90 mbps alatt maradnak.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19591) dugesz77 válasza RedCat (#19587) üzenetére


dugesz77
őstag

A gond abból van ,hogy nem egyenletes a bitráta. Csak egy példa a Timescapes 4K. A film nagy része 50-60Mb/s .Sok jelenetnél felmegy simán 100 fölé van jó pár jelenet 150 környékén egy 10 másodpercre meg 250 körül. Na ott már bőven elfogy a szufla. De z Ötödik Elem 4k-s 90 GB fölötti verziójában is bővel van 150-180-as rész hiába sok résznél 40-50 körül van csak. Usb-ről etetve megkerülhető a probléma természetesen.

(#19592) julius666 válasza vond (#19590) üzenetére


julius666
addikt

Nyugodtan "bepeakelhet" az 90 mbps fölé, az a lényeg, ne maradjon ott fél percig, a buffer ne ürüljön ki. ;)

A kóderek nagyon jól teszik amúgy, hogy nem korlátozzák filléres boxokba pakolt 100mbps NIC-ek miatt rommá a videofileknek szánt 4k-s über ripeket. Akinek ilyenre van igénye, az majd vesz egy kategóriával drágább ketyerét, vagy rádugja a tárolót a boxra.

[ Szerkesztve ]

(#19593) junkpod válasza RedCat (#19589) üzenetére


junkpod
nagyúr

Úgy jön ide, hogy kérdezted jo-e az elmeleti számítás. Erre írtam, hogy mi a valosag. Csak elfelejtetted leírni, hogy 4k-ra gondoltál.

Box's don't touch!

(#19594) RedCat


RedCat
senior tag

Köszi mindenkinek a hozzászólást. Akkor a 905x nem jó alternatíva. Nas-ról játszom le a filmeket, nem fogok "pendrive"-ozni :D
Milyen jobb alternatíva létezik? Himedia q5 pro-m volt, eladtam. 905D-re van már LE? Megy benne a HDR? Ez életképes megoldás lehet?

(#19595) vond válasza julius666 (#19592) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igaz, azt még hozzá akartam tenni, hogy rövidebb ideig akár befigyelhet 100 fölé is, attól még menni fog. (Bele is írom.) ;)

A bitráták kivasalásában viszont nem értünk egyet. Szerintem a legtöbb esetben felesleges 100 mbps fölé ereszteni még a húzósabb 4K release-eket is. Főleg akkor, ha mondjuk átlagban meg megállnak 40-50-60-nál. Nem lenne ott akkora - szabad szemmel is jól látható - minőségromlás. Én azt mondom, inkább menjen gond nélkül jóval több platformon, lejátszón.

Ettől függetlenül persze jó lenne, ha nem spórolnák le a pár dolláros gigabites portokat ezekről a box-okról sem.

Mondjuk én kb. soha nem is fogok 100+ gigás filmeket tárolni otthon. Nem győzném merevlemezzel, plusz ilyen jó kódolások mellett feleslegesnek is érzem.

Meg tudok baculni attól is, amikor a melóhelyen pakolgatjuk jobbra-balra a több tíz gigás 100 mbps 1080i anyagokat, aztán archiválás előtt ráeresztek egy CRF20-as x264 encode-ot, és lesz belőle 15-20 mbps, gyakorlatilag ugyanolyan képminőséggel.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19596) julius666 válasza vond (#19595) üzenetére


julius666
addikt

Nem lenne ott akkora - szabad szemmel is jól látható - minőségromlás. Én azt mondom, inkább menjen gond nélkül jóval több platformon, lejátszón.

Jó, ne nekem mondd, én a 140 centis 4K-s TV-men a fotelből a 4K-1080p különbséget nem nagyon látom, 3-4 méterről, szemüvegben sem. :D

Sajnos tapasztalataim szerint 2 fajta enkóder csapat van. Az egyik az igénytelen proliknak kilóra dolgozó, aki bekódolja 2 gigába az 1080p blu-ray ripet*. A másik, aki vagy nem is kódol, csak remux, vagy kitol mindent csutkára, a minőség véletlenül se szenvedhessen csorbát. Ezeknél a kutyát nem érdekli, a saját eszközén kívül mi viszi és mi nem.

Anime enkóderek jellemzően az utóbbiak, mint írtam. Valaki csinált pár screenshotot 200×os nagyításban, hogy 8 bites H264 alatt a sötét jelenetekben aki tudja hol keresse, észrevehet bandinget, a 10 bites x265 meg 5%-al csúnyábban nyeli le a filmzajt, ezért inkább 10 bites H264-be tolnak mindent, amit aztán nem képes senki lejátszani. Vicc.

* Megjegyzem teljesen igazuk van, nem véletlenül tölti ezeket a szemeteket 2 nagyságrenddel több ember, mint a minőségi ripeket, hiába van mindkettő "ingyen". Többség aztán telón nézi 2 centiről a vonaton, oda meg tényleg majdnem mindegy, emellett átlag embernek nem hogy igénye nincs a minőségre, fogalma sincs róla. Fulhádé mindkettő, ez a kisebb, jó lesz. Látom melyik színész a bredpitt, hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#19597) vond válasza julius666 (#19596) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért vannak köztes verziók is. :) 1,5-2,5 órás x264 1080p filmek 15-20 GB környéki méretben (ezek ilyen átlag 20-30 mbps-osak) nekünk tökéletesen megfelelnek, és meg is fognak még jópár évig. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19598) GZoli7 válasza RedCat (#19594) üzenetére


GZoli7
senior tag

Egy usb/gigabit LAN is elég lehet. Többek szerint az tud 250/300Mbit/s-t.

(#19599) vond válasza GZoli7 (#19598) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az is egy megoldás, bizony. :K Ahogy nézem, 8-10 dollárért már lehet is rendelni kintről, de itthon is van már 4-5 ezer forint környékén.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19600) junkpod válasza vond (#19595) üzenetére


junkpod
nagyúr

Amikről Ti most beszélgettek azok h264 rilízek nem? A 4k BD lemezeken meg eredetileg HEVC kódolású anyagok van ha jól tudom, tehát nem feltétleül lesznek sokkal nagyobb bitrátásak mint egy h264 fhd film.
BD lemez fhd tartalommal 50GB (amiből kb 30GB egy átlagos film), a BD 4k lemez meg 66GB vagy 100GB kapacitású, az első direkt BD-4K remux 54GB méretű lett (mondjuk ez egy rajzfilm, rendes film biztos nagyobb lesz) tehát nem biztos, hogy egy átlagos BD-4K film eléri akár a 2x sávszélesség igényt egy fhd-hez képest.

Ha meg nem feltétlenül ragaszkodik valaki a remuxokhoz, akkor egy 55GB 4k film is könnyen lehet ennek fele méretben is brutál jó minőségű szerintem.

és egy megjegyzés: nem a filléres boxokba rakják a 100-as lan-t, hanem a 905X lett ilyen, az ugyanannyiba kerülő 905 1000-es lannal megy. Majd az utód lapka már ötvözi ezt a kettőt (GB lan, VP9, HDR).

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.