Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Pelican válasza Voice24 (#992) üzenetére


Pelican
őstag

A rajta lévő Kodi a gyártó által buherálva van a lejátszó chipjéhez, ha letörlöd és felteszed a rendeset, akkor lehet oda a 4k lejátszás és egyéb chip függő dolgok. Legalábbis nekem egy RK3368-as playeren borzalmas lassú volt a gyári Kodi.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1002) djnice


djnice
veterán

Egy orosz fórumon azt írják, hogy átverés az az olcsó Mini M8S az ebay-ről, szóval mindenki csak saját felelősségre rendelje be...
Bár a paypal véd, tehát max 1 hónapra kölcsön adjuk a pénzünket...
[link]

(#1003) Csicsóka válasza djnice (#1002) üzenetére


Csicsóka
őstag

Köszi az infót, már a rendelésen gondolkodtam, másod doboznak. Kihivásként is jó lett volna, a dualboot OE elkészítése rá.

(#1004) vargalex válasza djnice (#1002) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mint már írtam, én pénteken megrendeltem. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, mert az ebay-en az eladó értékelése 98,2%-ban pozitív. Úgyhogy még bizakodom.
Aggódni nem aggódom, mert ezt egy korábban rendelt MXQ (S805) után rendeltem, ami nem érkezett meg és az eladó is eltűnt. Az ebay visszautalta a vételárat és utána rendeltem ezt.

Alex

(#1005) gabywap válasza gabywap (#998) üzenetére


gabywap
tag

Az előzöben nem azt linkeltem amit akartam előző veziót ez a jó link.
[link]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1006) Halihólaci válasza junkpod (#1000) üzenetére


Halihólaci
tag

Köszi, fel is tettem, klassz! :R

(#1007) Halihólaci válasza Pelican (#1001) üzenetére


Halihólaci
tag

Én is letöröltem (KIII) , és feltettem az újat, nekem a gyári volt eléggé buhera! Most a 16.1 Jarvis teljesen jó!

(#1008) DoItYourself válasza Voice24 (#992) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Részvétem, itt nézz szét, hátha találsz olyat fw-t vagy Kodi-t, amivel rendesen tudod használni.
-------------
Nexbox MXQ Pro 4K-ról írta azt ma vki az amlinuxon, hogy a gyári androiddal a doboz folyamatos internet forgalmat generál, valószínű vmi backdoor van rajta.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1009) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Android alatt úgy látom a passthrough hang problémák a 17-es Kodi-ban nem lesznek megoldva, talán az SPMC-ben.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1010) envagyok válasza DoItYourself (#1009) üzenetére


envagyok
veterán

Fasza :/
Mondjuk én mindig úgy gondoltam, hogy az android nem igazán médialejátszó alá való oprendszer

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1011) junkpod válasza DoItYourself (#1009) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ami inkább szomorú, hogy a fórum szerint API level 23-a támaszkodik a Kodi 17,mig a 108-as fw ami level 22-es. Tehát a HD pass-through így nem lesz nekünk a 17-esben új fw nélkül.
Viszont a pattogó dd és DTS hangra találtak valamit, ha tovább olvasol.

Amúgy bírom, hogy a Kodi fejlesztok mennyire ellenségesen csak azt hajtogatja, hogy olcsó kínai cuccot mit akarunk, miközben az S905 egyre jobban terjed...

Box's don't touch!

(#1012) envagyok válasza junkpod (#1011) üzenetére


envagyok
veterán

Openelec alatt már szinte tökéletesek ezek a boxok.
Hd hang, képfrissítés állítás, minden megy.
Miért olyan nehéz ezt androidon is produkálni....

Van már 108-as fw?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1013) DoItYourself válasza junkpod (#1011) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Valamelyest érthető az álláspontjuk, ugyanis ha az OS (android) biztosít egy szabványos hangkezelést, akkor mindegy milyen vas van alatta, ha a fw tisztességésen van megírva (jók a driverek), akkor minden működik, nekik nem kell gyártónként/chipset-enként peccselni a Kodi-t, amivel ők szívnak, nem a gyártók. A userek meg hozzájuk járnak panaszkodni, ha vmi nem működik (mondjuk így is hozzájuk jár mindenki sírni).
Merész hozzáállás, de most, hogy Koying is félig-meddig kilépett, nem nagyon tudnak mást csinálni.
Az MX Player, vidon.me és hasonló szoftverek fejlesztői ráérnek a peccseléssel pöcsölni, mert pénz jön belőle.

Nagy szerencsénk, hogy oE vonalat tolják rendesen az amlinuxon, fogok is egy kis sörre valót küldeni nekik, megérdemlik.

A /sys/class/audiodsp/digital_codec workaround-ot az odroid fejlesztőinél láttam először.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1014) junkpod válasza DoItYourself (#1013) üzenetére


junkpod
nagyúr

azért nincs olyan sok SoC, meg az AMLOGIC nem egy futottak még gyártó és az S905 se egy kifutó termék. Meg úgy látom, hogy ezek a fícsörök mindig apróságokon buknak el, pl a régebbi 8627-eseken a jogosultságok helyes beállításával lehetett a frekiváltást bekapcsolni, most itt is valami hasonló lesz...
na mindegy, szerintem csak idő kérdése minden:)

Box's don't touch!

(#1015) Beni2360 válasza DoItYourself (#1013) üzenetére


Beni2360
félisten

Hozzá szólásod olvasva a droid részét, nálam a K1 plus-n ezen az oldalon említett hang megjegyzést olvasva letöltöttem azt a két fájlt és a gépemen a KODI meg se nyikkant, míg a VidonXBMC-Kodi_V1.5.2.5_release_2016-04-18_15-23-52.apk meg símán lejátszotta egy ugyan azon a rendszeren. Akkor most ki a hibás?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1016) Pelican válasza Beni2360 (#1015) üzenetére


Pelican
őstag

Nincs ellentmondás, Vidonban buherálva van a hang ezért jó, Kodiban standard api hívás, ezért nem müxik.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1017) Csaky69


Csaky69
csendes tag

Sziasztok!

Beszereztem egy K1 plus media boxot. A kérdésem az lenne hogy milyen programokkal tudnék belőle szervert csinálni,hogy amit letöltök a csatlakoztatott microSD-re (még jobb lenne USB-s külső HDD-re) egyből meg tudjam nézni okos tv-n (LG LB650v) vagy iPaden.

Előre is köszönöm!

(#1018) interstate76 válasza Csaky69 (#1017) üzenetére


interstate76
addikt

Pl. BubbleUPnP-vel.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1019) arty válasza junkpod (#1011) üzenetére


arty
veterán

"Amúgy bírom, hogy a Kodi fejlesztok mennyire ellenségesen csak azt hajtogatja, hogy olcsó kínai cuccot mit akarunk, miközben az S905 egyre jobban terjed..."

Talán a kodi fejlesztője tehet arról, hogy a kínaiak képtelenek használhato fw-t produkálni?
Fel kéne adniuk az életüket és minden egyes készüléktípust, klónt, hamisítványt a kedvedért ingyen és bérmentve addig hekkelni, amig nem megy?

(Nekem is van kínai hulladékom, szar jogosultságokkal, megszenvedtem rendesen vele anno. De nem fogom a kodi fejlesztőket hibáztatni semmiért... inkább utalok nekik néha egy kisebb összeget, elvégre értem áldozzák szabadidejüket.)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1020) junkpod válasza Pelican (#1016) üzenetére


junkpod
nagyúr

De ha nem akar "egyedi" megoldásokkal foglalkozni a Kodi akkor mondja azt, és ne is tegye bele az amlcodec - et. Persze rögton töredéke lenne a userek száma.
Amúgy nem nevezném buheranak, hiszen a kodiban alapból benne van a lehetőség, hogy audio device-t lehessen választani. Spmc is csinált több ilyen device-t. Vidon.me is.

Ez a "kínai hulladék szar" szöveg eléggé lejárt lemez szerintem, főleg ebben a topikban. Nem egyedi fejlesztési igény van, hanem egy chipset családról van szó.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1021) junkpod válasza Csaky69 (#1017) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vettél egy média boxot és fájl szervernek akarod használni. Van egy megjelenitod és média lejátszó akkor akarod használni. Hmmm. Ebből csak szenvedés lesz.
Fájl szervernek NAS, média lejátszás nak média box való.

Box's don't touch!

(#1022) vlevi válasza junkpod (#1021) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az esetek nagy részében a NAS a medialejátszót is kiváltja. Csak egy kicsit kell hozzá okosnak lennie a tv-nek.

(#1023) vargalex válasza vlevi (#1022) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A NAS éppen a médialejátszót nem váltja ki az esetek többségében. Azon egyszerű oknál fogva, hogy általában nincs rajta video/audio kimenet.
Az általad vázolt esetben a TV a médialejátszó, a NAS a média szerver.

Alex

(#1024) vlevi válasza vargalex (#1023) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elsőre médiaszervert akartam írni, csak a backspace gyorsabb volt az eszemnél :)
Pár hete van NAS-om, de abszolút kellemesen csalódtam a Zyxzel féle Twonky mediaserverben (ez van telepítve alapértelmezett DLNA szerverként a NAS-ra). Ez sem teljesen tökéletes, van, amit nem visz át, nem tudja lejátszani, de túlnyomórészt működik. ISO-ban lévő fileokat nem lehet így lejátszani.

(#1025) junkpod válasza vlevi (#1024) üzenetére


junkpod
nagyúr

a DLNA létjogosultságát eddigi életem során még nem sikerült megértenem, vagy rosszul magyarázták, vagy én vagyok alul képzett ehhez ;)
(amúgy médiaszerver kb.egyenlő fájlszerver, tehát ebben az esetben a NAS az alapfunkicóját teljesíti, nem váltasz ki semmit:) )

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1026) djnice


djnice
veterán

Rebrandelt KI boxok: [link]

(#1027) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Nekem egy MXQ Pro+ cuccom van a lenti főbb paraméterekkel és azzal küzdök, hogy használni tudjam vele a TRUST vezeték nélküli billentyűzet + egér kombótmat, de eddig sajnos sikertelenül. Az Aida64 látja is gyönyörűen az USB-s eszközök között, viszont egész egyszerűen nem működik, pedig pár éve minden gond nélkül használtam egy másik, még azt hiszem 3.4.x verziójú androiddal működő TV BOX-al.
Esetleg erre valami ötlet?

GPU: Mali-450
System: Android 5.1
CPU: Amlogic S905
Core: 2.0GHz
RAM: 2G
ROM: 16G

(#1028) junkpod válasza Danecay (#1027) üzenetére


junkpod
nagyúr

Elemek/akksik eléggé töltöttek? Más hw-vel működik?

Box's don't touch!

(#1029) Danecay válasza junkpod (#1028) üzenetére


Danecay
őstag

Persze, ha átdugom PC-re egyből működik.

(#1030) DoItYourself válasza djnice (#1026) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kíváncsi vagyok milyen szoftverrel fogják szállítani. Azt írják, hogy dual boot oE+android, de ahhoz ugye kell egy SD kártya is, amiről nincs szó a "mi van a dobozban" résznél. Vagy vmi újat fogunk látni...
Esetleg rosszul értelmeztem a weboldalukat, és futeko módra lesz kétféle sw verziós doboz mindegyikből.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1031) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Mini M8S-en a a google play a 2. beírt karakter után állandóan kilép.
Van esetleg valakinek valamilyen ötlete erre, hogy miért lehet, mit lehet tenni ellene?

Illetve ezelőtt csináltam egy gyári visszaállítást, mert wifin keresztül nem akart menni a net, tanúsítványhibát írt mindig. Ezért csináltam egy gyári visszaállítást, csak így meg a fenti probléma jött elő.

Valakinek valami ötlet?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1032) junkpod válasza DoItYourself (#1013) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kipróbáltam, a digital_codec at írását gyári 0 helyett 2-re. De erre kodi úgy reagált, hogy nem volt hang.

Box's don't touch!

(#1033) Debilon


Debilon
addikt

még egy olcsó variáns S905-re: Xtreamer MXV series
igaz, sajnos csak 1G/8G, bár van DVB-T2, és DVB-T2 és DVB-S2-es tunerrel is

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1034) tsilver


tsilver
aktív tag

K1 Plus-t vagy bármilyrn androidos kütyüt 5.1 vagy inkább már 6-os verzióval érdemesebb megrendelni manapság. A fórumok azt írják, hogy a 6-os nem hozott sok újdonságot de belül sokkal stabilabb lett és ki lettek javítva a hibák nagy szémban

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1035) tsilver válasza Debilon (#1033) üzenetére


tsilver
aktív tag

ezt nem ismerem, de volt Xtreamerem, borzalmas volt nem volt support, később töröltek opciókat amelyeket nem tudtak megoldani , stb. Brrrrrr :W

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1036) Halihólaci válasza Fr@nkieWilde (#1031) üzenetére


Halihólaci
tag

A Play általában a pontos időt hiányolja, ha az nincs beállítva semmi nem megy rajta!

(#1037) Fr@nkieWilde válasza Halihólaci (#1036) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

És tényleg!
Köszönöm!

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1038) Pelican válasza Fr@nkieWilde (#1031) üzenetére


Pelican
őstag

Törölve

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1039) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Végleges formába öntöttem, az MXQ Pro+-ra általam készített, dual boot OpenELEC rendszert.
Kindulási alapként, a Tronsmart Vega változatot használtam, amit több ponton módosítva készült el ez. Egy hétig teszteltem, a BT kivételével, minden jól működik. Közre adom, akinek van, lesz, ilyen vasa használhatja. Persze ha valami balul sül ki, a szokásos „csak saját felelősségre, semmiért nem tatrom a hátam” most is igaz.

U-Boot módosítás:

1. aml_autoscript.zip felmásolása egy FAT fájlrendszerű SD kártya gyökerébe, a kártya behelyezése a dobozba.
2. Android alatt, az Update&Backup alkalmazást elindítása.
3. Local Update alatt, a select-el betallózni az SD-n lévő aml_autoscrip-zip fájlt.
4. Katt update

Eezzel módosul az u-boot, most már képessé válik SD, és USB tárakról való rendszer indításra. Az androidot e változtatás nem érinti, ha nincs bent az SD, vagy USB flash, úgy indul mintha mi sem történt volna.

OpenELEC-MXQ_Pro_plus_S95-6.95.3.img kiírása SD-re:

Win32DiskImager-t indítva a letöltött fájl betallózása, majd kiírása.

Linux alatt a dd-t használjuk.
dd if=OpenELEC-MXQ_Pro_plus_S95-6.95.3.img of=/dev/sdc bs=1M
(/dev/sdc módosítandó az aktuális eszközre)

Az image fájl mérete 576 MB, ami egy 512 MB méretú FAT, és egy 64 MB méretű ext4 partíciót tartalmaz. A FAT a boot partíció, amiben a kernel, a system, és a rendszer indításához szükséges fájlok vannak. Az ext4 a storage partíció, amit az OE az első induláskor, még a kodi betöltődése előtt átméretez, az eszközön elérhető maximális méretre. Ezért nem kell pánikolni, amikor az első alkalommal, kodi indítás nélkül újraindul.

A távirányító szám gombjaira hasznos funkciókat programoztam.
1: info
2: hangsáv váltás
3: felirat
4: codec info
sárga gomb: transmission

Néhány hasznos kiegészítőt beépítettem a rendszerbe, amik alap helyzetben inaktívak, csak utasításra települnek, ezek a következők:

Movie Shark, World Online Media, Kodi super repo, Transmission.

Telepítésük engedélyezésére két módszer is lehetséges:

1. ssh-val belépve, a következő parancs kiadása: touch .config/setup
2. Samba megosztáson keresztül, a Configfiles megosztott könyvtárban kell létrehozni egy setup nevű fájlt. Lehet üres, vagy bármit tartalmazó fájl, a feltételvizsgálat csak e fájl meglétét ellenőrzi.

Újra indítás után a kiegészítők használhatók, valamint a magyar nyelv, billentyűzet, időzóna beállításra kerül.

Letöltés:

OpenELEC-MXQ_Pro_plus_S95-6.95.3.img

aml_autoscript.zip

Win32DiskImager

(#1040) DoItYourself válasza Csicsóka (#1039) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Wow, gratula! Az aminuxra fel akarod rakni?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1041) Csicsóka válasza DoItYourself (#1040) üzenetére


Csicsóka
őstag

Köszönöm!
Még most is szeretek Linux faragással foglalkozni, pedig első komolyabb fejlesztésem 13 évvel ezelőtt, az UHU Linuxhoz kapcsolódott.
Angolul nincs kedvem, elég tudásom, fórumozgatni, úgy hogy ez itt marad nem megy az amlinuxra.

(#1042) Csicsóka válasza Danecay (#1027) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ezért is utálom a droidot!
Nálam a Logitech K400 minden gond nélkül megy, még OpenELEC alatt is.

Itt találsz ruszki fejlesztésű, állítólag jól működő firmware-t. Nem próbáltam, mert a droid eléggé hidegen hagy.

(#1043) Csicsóka válasza Csicsóka (#1042) üzenetére


Csicsóka
őstag

Itt azt írják h van már hozzá új gyári fw.

Gearbest posted a link to new firmware from manufacturer

Esetleg ez is megérhet egy próbát.

(#1044) DoItYourself válasza Csicsóka (#1041) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A PVR rész benne van az oE verziódban? A simple iptv client-tel szenvedtem itt korábban, de nem jött össze.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1045) Csicsóka válasza DoItYourself (#1044) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen, benne van.

(#1046) Csicsóka válasza Csicsóka (#1045) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem megy, engedélyezem, de ha vissza lépek letiltottá válik. Ezzel a kiegészitővel van vmi bibi. Tv sem jelenik igy meg a főmenuben.

(#1047) envagyok


envagyok
veterán

Finless rom minimx-re ha vkit érdekel
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=703938&st=1100#entry50021539

Sőt vmi új gyári firm is van a 2G-s verzióra, azt nem tudom, hogy az 1G-el megy-é
http://chinagadgetsreviews.com/download-latest-android-lollipop-5-1-1-firmware-beelink-mini-mx-tv-box-2-2.html

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1048) DoItYourself válasza envagyok (#1047) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A CGR-es ROM-okkal csak óvatosan, a fájlnév QBOX-2+16-0525-ZIPgeshi.zip az ilyen nevű lejátszó, pedig nem hasonlít a Mini MX-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1049) Halihólaci válasza Csicsóka (#1042) üzenetére


Halihólaci
tag

Nekem is K400 van, az is, meg az egér is gond nélkül megy (KIII)!
Szerintem ez az a billentyűzet, ami mindennel megy, nálunk a Pana TV-kel is működik!

(#1050) Csicsóka válasza Csicsóka (#1046) üzenetére


Csicsóka
őstag

Rossz .m3u-val próbálkoztam korábban, azért nem indult el. Kipróbáltam egy másikkal, az is jó régi, de itt már vannak működő csatornák. Ha valaki küldene nekem privátba egy friss, magyar csatornákat tartalmazó .m3u-t megköszönném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.