Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) MCs88 válasza junkpod (#19649) üzenetére


MCs88
aktív tag

A Settings/Player-nél ha be van kapcsolva a "Sync playback to display", akkor úgy tűnik csak PCM-ben adja ki a hangot. (Mondjuk ez oda is volt írva a passthrough beállításainál). Ezt kikapcsolva ok a hang mostmár.

(#19652) junkpod válasza Indiant (#19650) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt nem neked válaszoltam:)
Mcs88: ez természetes, mert ekkor a hangot is újra kell időzíteni amihez dekodolja kell.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#19653) Indiant válasza junkpod (#19652) üzenetére


Indiant
addikt

Remélem a sample azért jó lett.

(#19654) blakey válasza Indiant (#19650) üzenetére


blakey
titán

Tökéletesen működik. Devel 05.15, Minix Neo U1
Csatornák száma legyen 7.1.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19655) Indiant válasza blakey (#19654) üzenetére


Indiant
addikt

Elhiszem. De nekem csak 5.1-em van. :Y
Miért kéne 7.1-nek lennie? ..csak ,h. tanuljak

(#19656) blakey válasza Indiant (#19655) üzenetére


blakey
titán

Nem köuvetlenül a hangkeltőt szólaltatja meg hanem az erősítőbe megy, az meg elvégzi a szükséges feladarokat, tedd 7.1-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19657) Indiant válasza blakey (#19656) üzenetére


Indiant
addikt

Megtettem. Semmi nem változott.

(#19658) blakey válasza Indiant (#19657) üzenetére


blakey
titán

Próbáéd meg a 15-ei developert. Az a javított K. Nálam hibátlan, Multi ch -nek érzékeli az erősítő és jól szól.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19659) Indiant válasza blakey (#19658) üzenetére


Indiant
addikt

Dev-el sem szól a beszéd. Se 5.1, se 7.1-en.

[ Szerkesztve ]

(#19660) Joshi válasza Indiant (#19659) üzenetére


Joshi
titán

Keress egy másik release-t. Ha nincs, akkor nyomd át a hangsávot PCM-be. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19661) blakey válasza Indiant (#19659) üzenetére


blakey
titán

Megfelelő device tree-t használsz?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19662) Oldman2 válasza junkpod (#19644) üzenetére


Oldman2
veterán

LG 32LB76-ZD AQUQNP

2008 márciusi gyártmány

(#19663) azbest válasza Oldman2 (#19662) üzenetére


azbest
félisten

a dokumentáció alapján tippek:

- valamilyen zoom mód van bekapcsolva a képbeállításoknál.
- nem a hdmi1/dvi csatlakozóba lett dugva a box, pedig talán csak azt lehet úgy beállítani, hogy jó legyen.

Ott valamilyen pécé módot kell keresni a beállításnál, az az, amikor mindenféle effekt és vágás nélkül mutatja az eredeti képet a tévé. Nem keverendő a vga kábeles kapcsolattal, azt rgb-pc módként emlegeti talán.

HDMI[PC] mód-ot felemlegeti a leírás az 26/32LB7* modelleknél, szóval csak lennie kell ott valahol.

[ Szerkesztve ]

(#19664) Pelican válasza Indiant (#19650) üzenetére


Pelican
őstag

Mini M8S II-n (S950X) jó, 5.1-es multi channel pcm-ként küldi az erősítőnek 7.0.12k-val (meg a j utáni hibriddel is).

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19665) junkpod válasza Indiant (#19650) üzenetére


junkpod
nagyúr

A hang lejátszás eszköze miért alsa-pcm-analog?

Box's don't touch!

(#19666) Beni2360 válasza Oldman2 (#19643) üzenetére


Beni2360
félisten

Képarány- levágás nélkül

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#19667) Indiant válasza Joshi (#19660) üzenetére


Indiant
addikt

Joshi: nem futamodunk meg..
blakey: gxbb_p200_2G_1Gbit_OTG_Port.dtb ,február óta nem változott
Pelican: ma megnézem 7-el is, kösz a tippet
junkpod: ..mert így van hang. Minek kéne lennie?

(#19668) RedCat


RedCat
senior tag

Újra telepítettem a Kodit (eddig a 7-ről frissítettem mindig), a 8.0.0d-t használom. A filmek elérési útvonala: adatok/filmek/itt mindig film külön mappában.
A filmek mappára keállítom a scaper-t:
- filmek külön mappában BE
- rekurzív átvizsgálás BE
- a kiválasztott mappa 1 videót tartalmaz INAKTÍV
- elérési út kihagyása KI

Ezután letölti a borítókat. A gondom annyi, hogy ha a tallózom a filmek mappát, akkor 1-2 borító látszik, de a 99%-a nem. Ha bele lépek az adott film mappájába és rámegyek a fájlra, akkor látszik a borító. De ha kilépek és a mappa nevén állok, akkor nem mutatja a borítót. Korábban ez nem így működött, a mapp navén állva is látszott a borító. Mit nem jól állítottam be?

(#19669) junkpod válasza Beni2360 (#19666) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ugyehogy...

Box's don't touch!

(#19670) syler123


syler123
veterán

Ti updatelni szoktatok? Az lényegében annyi hogy a img.gz file-t kicsomagolatlanul beteszem az update könyvtárba, meg a hozzávaló dtb-t, kikapcsolom a boxot, majd be és frissít?

Eddig mindig tiszta telepítést csináltam, de már olyan gyakran jön új verzió, hogy ahhoz nincs kedvem, ráadásul akkor elő kell vennem a laptopot is, mert a pc-ben nincs kártyaolvasó :D

[ Szerkesztve ]

(#19671) blakey válasza junkpod (#19665) üzenetére


blakey
titán

Az jó úgy ugyanis az nem a HDMI passtrough-ra vonatkozik.
Indiant, megnéztem a 7-es verzióval és azzal is jó a tesztfájl. Nem tudom miért nem működik nálad. Milyen erősítőd van? Miz ír ki amikor az anyagot próbálod?
syler123 frissítésnél simán update mappába teszed az img.gz-t vagy a .tar fájl és újraindítód a boxot.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19672) Technoman válasza blakey (#19671) üzenetére


Technoman
őstag

blakey, próbáltad már az új "L" verziót?

(#19673) blakey válasza Technoman (#19672) üzenetére


blakey
titán

Még nem. Majd ma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19674) darvinya


darvinya
titán

Lehet javítani kellene TÖ-t, mert:
S905X proci esetén gxl kezdetűt, itt kétféle változat van a RAM függvényében.

Link alatt nincs már gxl kétfajta, mert 4 fajta van p212 alnéven, viszont gxbb p201-ból van 2 fajta.

TvGo app, már nem fog működni(ezt nemrég írtam hsz-t).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19675) syler123 válasza blakey (#19671) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, viszont még lenne egy kérdésem.

Azt írod hogy : simán update mappába teszed az img.gz-t vagy a .tar fájlt

Mindegy hogy melyiket?

(#19676) blakey válasza syler123 (#19675) üzenetére


blakey
titán

Lényegében mindegy, mostanában a tar-ral frissítek viszont SD-kártyát img.gz-vel csinálok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19677) syler123 válasza blakey (#19676) üzenetére


syler123
veterán

:R

(#19678) djnice


djnice
veterán

Akció még 2 órán át: Beelink Mini MXIII II 37.29 EUR: [link]

39 EUR-tól ingyenes a posta ide, szóval vmit még érdemes hozzá venni.

(#19679) Indiant válasza blakey (#19671) üzenetére


Indiant
addikt

Onkyo TX-SR500E, azt írja ki,h. PCM Stereo

..az feltűnt ,h. a hangtovábbítás alatt szürkén a HDMI van és nem az Analog.

[ Szerkesztve ]

(#19680) envagyok válasza djnice (#19678) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem úgy is számol 9 eurt

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19681) envagyok válasza envagyok (#19680) üzenetére


envagyok
veterán

Viszont ha egyedül veszem, akkor nincs ktg

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19682) djnice válasza envagyok (#19681) üzenetére


djnice
veterán

Igaz, az eredeti árát nézi, ami 52.99, így nem kell választani hozzá semmi mást :D

(#19683) gorje válasza djnice (#19678) üzenetére


gorje
senior tag

Baratomnak nezegetek pont most boxot. Optikan keresztul mukodik a dts stb? Nem ertek ezekhez de tudom, hogy baratomnak fullos az erositoje es azert lenne lenyeges, hogy minden mukodjon. Mintha olvastam volna, hogy csak s905-el mukodik?

Felhasznaloi tapasztalatok pozitivak? Azt tudom, hogy ajanlott keszulek.

M8S II neztem de ez jobb valasztas igaz?

Tuneres eszkozok mennyivel dragabbak?

(#19684) Indiant válasza blakey (#19671) üzenetére


Indiant
addikt

Megvan a megoldás. 7-esen és 8-ason is. A csatornák számát 2.0-ra kell tenni. Akkor szól az erősítőn és a tv-n is. Egyébként nem.
A fene aki érti. Pláne ,h. ez most akkor a Kodi v. az LE hibája.
..az meg úgysem derül ki hány csatornát ad ki...

[ Szerkesztve ]

(#19685) djnice válasza gorje (#19683) üzenetére


djnice
veterán

Megy optikán minden, kivéve a HD hangok, azok csak HDMI-n.
Ajánlott készülék, jobb választás mint az M8S.
Tuneresek 18-20 körül vannak + ÁFA.

(#19686) gorje válasza djnice (#19685) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi! Rendelem is.
Nem tudod, hogy kedvezőbb Visa kártya esetén? Ha bankom váltja az eurot úgy jobban járok igaz?

(#19687) djnice válasza gorje (#19686) üzenetére


djnice
veterán

Igen, a bank váltsa mindenképp.

(#19688) gorje válasza djnice (#19687) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi szépen! Jó hétvégét!

(#19689) TCr


TCr
veterán

Szeretném jelezni, hogy az összefoglalóban nem jó a LibreELEC link.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19690) blakey válasza Indiant (#19684) üzenetére


blakey
titán

2.0-án szól de akkor lekeveri viszont 7.1-en Multichannel flac-ként kezeli, nálam jól ismeri fel, tehát LE hiba nálam nincs,, legalábbis HDMI-n, viszont neked akkor HDMI-n megy a hang vagy optikain? Mert akkor ott lehet, hogy állítanod kéne analog helyett SPDIF-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19691) RedCat válasza djnice (#19678) üzenetére


RedCat
senior tag

Basszus, lecsúsztam róla...

(#19692) syler123


syler123
veterán

Valamit megkavart ez az l verzió. Most már ha kikapcsolom a tv-t, persze marad a tv ugyanazon a hdmi-n, akkor a box nem ad képet addig, míg source-nak ki nem választom a hdmi-cec-et. Eddig ez jó volt...

(#19693) TCr


TCr
veterán

Frissítettem 12j-re, azóta a Vargalex féle iptv az alábbi hibát írja bootoláskor:

Nincs pvr kiegészítő engedélyezve.
A pvr kezelő engedélyezve lett anélkül, hogy egy pvr kiegészítő engedélyezve lenne.
Kérem engedélyezzen legalább egy kiegészítőt, hogy használhassa a pvr funkciókat.

Ha a kiegészítők között ráfrissítek a pvr iptv simple client kieg-re, akkor az alábbi hibát kapom:

kiegészítő betöltése sikertelen.
Ismeretlen hiba lépett fel.
Can't load dll

Mi lehet a megoldás, hogy ismét működjön?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19694) envagyok


envagyok
veterán

Beelink MINI MXIII II Android 6,0 TV Box DDR3 2G/eMMC 16G Amlogic S905X Quad- Core BT4,0 Double WiFi 4K Smart Set Top TV Box

Erre van valami custom rom?
Gondolok Minix rom portra, vagy wetekre.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19695) RedCat


RedCat
senior tag

Korábbi LE verziókat honnan tudom leszedni?

(#19696) cof válasza RedCat (#19695) üzenetére


cof
veterán

S905

S912

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#19697) junkpod válasza Indiant (#19684) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez nem hiba, az spdif átviteli tulajdonsaga: vagy tömörítetlen 2 csatorna vagy tömörített 7.1 csatorna (2 csatornába belekodolva). Ha a flac vagy aac sok.1 csatornát szeretnéd optikain hallgatni akkor állítsd a kodit 2.0 csatornára spdif-en és AC3 (dolby digital) atkodolasra.

S/PDIF is based on the AES3 interconnect standard.[1] S/PDIF can carry two channels of uncompressed PCM audio or compressed 5.1/7.1 surround sound (such as DTS audio codec); it cannot support lossless formats (other than 2ch LPCM) such as Dolby TrueHD and DTS-HD Master Audio, that require greater bandwidth[2] like that available with HDMI or DisplayPort.

Box's don't touch!

(#19698) RedCat válasza cof (#19696) üzenetére


RedCat
senior tag

Köszi, de én pl 8.0.0-ra vagy a 7.0.12-re, esetleg 7.0.13 korai buildjeire gondoltam. Ezek az új buildek valamiért nem mennek a boxomon 4k-ban, a gui és a filmek is elkezdenek villogni. De volt már erről egy korábbi posztom is: Video
Eddig a 8.0.0d-t használtam, de próbaként felül frissítettem, de ez új L verzió sem megy nálam, így vissza tenném a d-t. De az img-t nem találom, ezért keresem a korábbi verziók letöltő helyét.

(#19699) junkpod válasza RedCat (#19698) üzenetére


junkpod
nagyúr

Minden verzió ott van ahol az újak, csak lépj egy mappaval feljebb.

Box's don't touch!

(#19700) RedCat válasza junkpod (#19699) üzenetére


RedCat
senior tag

Kipróbáltad? Mert egy mappával feljebb üres lap jön be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.