Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) Tibor 70


Tibor 70
csendes újonc

Sziasztok
Kb. egy hónapja használok egy Minix Neo u9-h boxot. Régebben is használtam ezt a márkát, volt neo x5, neo x7 boxom is. Elégedett voltam velük, ezért vettem ujra Minixet. Bár ne tettem volna...
Borzasztóan instabil a gép, hatalmas visszalépés a neo x7-hez képest. Lehet, hogy később, frissítésekkel jobb lesz a gép, de most szinte használhatatlan.
Szóval, ha valaki ilyen gépet akar venni, jól gondolja meg.

(#20102) blakey válasza Tibor 70 (#20101) üzenetére


blakey
titán

Egy Neo U1-el pillanatnyilag jobban jártál volna, hiába gyengébb SoC akkor is jobb választás lett volna médialejátszás szempontjából. Esetleg kipróbálhatod S912-re készült LibreELEC verziók valamelyikét bár a fejlesztők hangsúlyozzák, hogy médialejátszásra az S905(X) boxok jobbak.
Instabilítást miben veszed észre? Neo U1-em van, azzal nincsenek stabilítási gondok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20103) Franky2Ster válasza e90lci (#20100) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

OpenELEC már felszaladt nagy nehezen de nem kezeli a távirányítót. A boxon szeretném,hogy legyen.

(#20104) Tibor 70 válasza blakey (#20102) üzenetére


Tibor 70
csendes újonc

Instabilitásnál több dologra is gondolok.
Mikor bebootol a gép, a netkapcsolat véletlenszerű. Kábelon netezek, illetve csak neteznék. Van úgy, hogy 5-6 reboot után sincs internetkapcsolat. De a manuális kapcsolódás sem segít. A "beállítások alkalmazás leállt" üzenet a válasz. Ilyenkor csak a wifi csatlakozás segít. Ez megy gond nélkül, csak, hát messze van a router.
Van olyan eset, mikor egy film megnézése közben háromszor lefagy, kikapcsol és ujrabotol, csak úgy, magától véletlenszerűen.
Vagy (ilyenről még sohsem hallottam) film közben jelenetváltáskor, ha túl sokáig sötét a háttér, megáll a lejátszás, újra el kell indítani a filmet.
Ha kikapcsolom a tévét, de a box megy, erre is teljesen véletlenszerűen reagál. Valamiféle alvó üzemmódba kakcsol, de semmiféle rendszer, vagy logika nélkül. A működést jelző led ilyenkor kéken, vagy zölden, vagy sehogy sem világít. Van úgy, hogy egész napos tétlenség után sem kerül alvó állapotba, van olyan is, mire bebootol már alvó üzemmódba van. Ilyenkor általában egy egérkattintás felébreszti, de van amikor csak a bekapcsoló gomb segít. Természetesen ez is teljesen véletlenszerű.
Az x5, x7 gépeken nagyon szerettem az egérgörgős nagyítás funkciót, (kisegítő lehetőségekben lehetett beállítani) itt sajnos ez is hiányzik.

(#20105) e90lci válasza Franky2Ster (#20103) üzenetére


e90lci
senior tag

Olvass vissza fórumba egy kicsit,vagy ebbe vagy a s802 ben nem tudom már.Valaki leírta én is onnan csináltam,de már régen aztán nem nagyon emlékszem rá hogy.Hülyeséget meg nem akarok írni.

(#20106) blakey válasza Tibor 70 (#20104) üzenetére


blakey
titán

CEC esetleg be van kapcsolva? Azaz tv-n is aktív? Az bezavarhat ha nincs jól beállítva, kapcsold ki ha nem használod.
Szerencsére én ilyeneket még nem tapasztaltam egyetlen egy lejátszómmal sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20107) mihione válasza kmarci25 (#20098) üzenetére


mihione
őstag

Lehet a fájlok neve bár nem hiszem hogy az lenne a gond,mivel gépen simán betudtam rakni mindent gond nélkül kodiba.SMB kapcsolat teljesen random működik vagy nem,hol csatlakozási hibát,hol invalig argument-et.De 2 hibaüzenet közt meg félig meddig megtalálja a fájlokat.Valszeg a win 10 lesz a hiba.PC-s kodival megy az upnp,másik alternatív megoldás a plex esetleg,de az meg a végtelenségig töltött a gyári repos addonból...

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#20108) Technoman válasza Tibor 70 (#20104) üzenetére


Technoman
őstag

Csak kíváncsiságképpen. Miért az U9-est vetted? Miért nem, a sokunk által favorizált U1-est?

(#20109) Csicsóka válasza Teplic (#20099) üzenetére


Csicsóka
őstag

Sok USB WLAN adapter támogatott, Atheros, Broadcom, Ralink, Realtek chip-ek fognak működni.
Külső antennás típust válassz, ha lehet.

(#20110) Tibor 70 válasza Technoman (#20108) üzenetére


Tibor 70
csendes újonc

Szerintem Te is tudod a választ, csak nem akarsz megsérteni... Mert hülye voltam, röviden ennyi...
Bíztam a márkában és bíztam abban, hogy mivel újabb fejlesztés, talán még jobb lehet, mint az u1.

(#20111) Technoman válasza Tibor 70 (#20110) üzenetére


Technoman
őstag

Abszolúte nincs igazad. Mondhattad volna pld azt, hogy a HDR miatt.

[ Szerkesztve ]

(#20112) Tibor 70 válasza blakey (#20106) üzenetére


Tibor 70
csendes újonc

Próbáltam már így is úgy is. A tévén a hdmi cec tökéletesen működik videókamerával és más forrásokkal is. A boxon ez is rosszúl megy, egy darabig küszködtem vele, de meguntam és kikapcsoltam.
Van itthon egy kis garázskonditermünk és a hangulatról egy mxq pro+ gondoskodik (YouTube, videoklippek, zene, ilyesmi). Nevetséges, hogy egy nevenincs, 12 000Ft-os gép leiskolázza a Minixet.

(#20113) blakey válasza Tibor 70 (#20112) üzenetére


blakey
titán

Nevetséges, hogy egy nevenincs, 12 000Ft-os gép leiskolázza a Minixet.
Az U9-H-t, mert az U1-et biztos nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20114) junkpod válasza Tibor 70 (#20112) üzenetére


junkpod
nagyúr

Fw a legfrissebb?

Box's don't touch!

(#20115) Tibor 70 válasza Technoman (#20111) üzenetére


Tibor 70
csendes újonc

Igen, monhattam volna... Meg mondhattam volna a VP9-et is...

Blakey :
Igen, természetesen az u9-h-ról van szó. De én itt a gyártó felelősségére gondolok inkább. Az rendben van, hogy később javítani fogják, de ennyi pénzért így kiadni... Pedig alaposan kivártak vele.

Junkpod :
A 004a van rajta. Úgy tudom, ez a legújabb. Illetve van már 5-ös is, de az béta.
Néztem több helyen is az értékeléseket, de nem írnak róla ennyire rosszakat. Hogy lehet ez?... Talán kamu értékelések?... Vagy lehet, hogy valami hardverproblémám van...

(#20116) Pelican válasza Tibor 70 (#20115) üzenetére


Pelican
őstag

Azért volt már táp hibás Minix itt a topikban is...
Egy próbát megérne másik táppal megnézni.
És maga a box is lehet hibás, én a gyártóval is felvenném a kapcsolatot, hogy ez így nem médialejátszó...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20117) Tibor 70 válasza Pelican (#20116) üzenetére


Tibor 70
csendes újonc

A táp cseréjét már próbáltam, a neo x7-nek ugyanez a tápja...
Arra azért kíváncsi lennék, van-e valakinek itt ilyen gépje, ha van, megvannak-e ezek a problémák.

(#20118) blakey válasza Tibor 70 (#20117) üzenetére


blakey
titán

Itt szoktál olvasgatni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20120) Suineg válasza dugesz77 (#18979) üzenetére


Suineg
senior tag

Szia
Ennél a linkelt árnál van egyébként mist jobb vételi ár? (Gondolom körbenéztél ebayen is)
Másik kérdésem az lenne hogy egyébként az a3 táv hangvezérlési funkciója is működne szerinted a géppel?

(#20121) Suineg


Suineg
senior tag

Nem mondaná meg valaki, hogy a minix neo u1-et ki lehet-e rendesen kapcsolni, s hogyan?
Köszi..

(#20122) dugesz77 válasza Suineg (#20120) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem ez azóta is jó ajánlatnak számít . Eu-ból jön tehát áfa+vám mentes és kb. 1 hét alatt nálam volt mind a kettő. A táv magában 25$ körül van. Nem bántam meg azóta sem,hogy ezt választottam.

(#20123) blakey válasza Suineg (#20121) üzenetére


blakey
titán

Mit értesz ezalatt, hogy rendesen? Egyébként igen, ki lehet kapcsolni, bár nem Androiddal használom.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20124) Joshi válasza blakey (#20123) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom ne világítson a zöld led.

(#20125) blakey válasza Joshi (#20124) üzenetére


blakey
titán

Attól még az rendesen ki van kapcsolva csak a boot idő lesz rövidebb, de a Power menüben ezt be lehet állítani és akkor nem lesz zöld led. LE alatt zöld led van, de ez "Android nyelven" ki van kapcsolva és a kék a bekapcsolás, nem csak ennél a boxnál láttam ezt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20126) Tibor 70 válasza blakey (#20118) üzenetére


Tibor 70
csendes újonc

Igen, néha szoktam. A videólejátszási problémákról azt hiszem itt olvastam.

Beluudj :
A minix neo x7-nek ugyanez a tápja, azzal is próbáltam, nem lett jobb. Várom az új romot, remélem mihamarabb kiadják a 005-öst. És bízok benne, hogy javítani fogják a hibákat.
Néhány éve hasonló volt a szitu, mikor az x5-öt cseréltem le az x7-re. Nemsokkal a megjelenést követően vettem, talán nem volt vele ennyi gond, de elég instabil volt az is. Aztán, mindíg csiszoltak rajta egy kicsit és egész stabil gép lett belőle.
Szóval, reménykedem, hogy hasonló utat jár be ez a gép is.

(#20127) blakey


blakey
titán

A "WIP"-hez készült egy javított változat amit nem kszaq csinált, feltettem és egyelőre jól működik. Fontos, hogy fel kell tenni az új dtb-t.
"How do I install? Like every other build of mine. You have to use a new device tree from builds folder!
Can I downgrade? Yes, to any other 8.0.x build. Remember to use a proper device tree when downgrading."

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20128) korcsi


korcsi
veterán

Libreelec 8-nál az "ir-keytable" milyen kimenetet ad?

Válaszokat előre is köszönöm.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20129) blakey válasza blakey (#20127) üzenetére


blakey
titán

Enyhe röccenéseket tapasztalok lejátszás közbe, megy vissza az "L". Megvárom míg sokkal jobb lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20130) baandii


baandii
senior tag

4K HDR lejátszásra melyik LE verzó ajánlott?

(#20131) Pelican válasza baandii (#20130) üzenetére


Pelican
őstag

Még semelyik. Egy-két héten belül lesz korrekt megoldás valszeg.
De az utolsó 7-esen már jól mutatnak az UHD HDR capture-ök....

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20132) baandii válasza Pelican (#20131) üzenetére


baandii
senior tag

ez jó hír, akkor várok türelmesen:) köszi az infót!

(#20133) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy ilyen masinát - MINIX NEO U9-H:

Tud róla valaki valami konkrét tapasztalatot? Úgy hirdetik, hogy HDR képes, de valahol meg azt olvastam, hogy a generic KODI nem tud ilyet. Elképzelhetőnek tartjátok, hogy a MINIX-féle KODI tudja?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#20134) DoItYourself válasza eric.cartman (#20133) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kicsit olvass vissza ;) jelenleg az U1 jobb választás.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20135) eric.cartman válasza DoItYourself (#20134) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Az U1 nem HDR képes, nekem pedig arra van szükségem (HDR képtelennek itt a Dune HD Solo 4K-m)

ezt találtam hozzá, mint legfrissebb FW

de lassan itt a FW005... (remélem az jó lesz, mert a vas nagyon jónak tűnik)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#20136) DoItYourself válasza eric.cartman (#20135) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha megjött, várjuk a beszámolódat. :) Esélyes, hogy a Minix ki fogja reszelni a fw-t, csak ki kell várni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20137) eric.cartman válasza DoItYourself (#20136) üzenetére


eric.cartman
senior tag

kapnak további 3 hónapot ;)

úgy hírlik, hogy ők jók ebben...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#20138) blakey válasza eric.cartman (#20133) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20139) eric.cartman válasza blakey (#20138) üzenetére


eric.cartman
senior tag

:R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#20140) korcsi válasza korcsi (#20128) üzenetére


korcsi
veterán

Erre valaki tudna válaszolni? Vagy nincs ilyen parancs?

Másképp, most van egy (kettő) rpi2-em libreelec-el és egy (kettő) Logitech harmony 300 (200) XBOX (MCE) távirányítónak programozva (régen xbmc mellé ez volt logikus) össze tudom ezeket hozni távirányítás szempontjából egy s905-ös dobozzal?

A nyolcas libreelecből Rpi-n kiirtották a lircet, és csak a kernel szinten futó IR kezelés működik, ez nálam (rc-map-name=rc-rc6-mce beállítással) out of the box jó volt a távirányítóimmal!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20141) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok.
Tudtok ajánlani a Beelink-hez hasonló paraméterekkel rendelkező (2/16GB, Wifi) médialejátszót, amihez UK-ban gyorsan hozzá tudok jutni és nem a China Warehouse-ból kell rendelnem? Csak KODI-ra lenne használva.
Koszonom

(#20142) lac14548


lac14548
aktív tag

Mini M8S II 2GB/16GB lejátszót vennék.

Vagy esetleg Pyramid A5X (bár ez nem működik Chromecastként)

Szeretném elkerülni a VÁM és ÁFA fizetést, így EU raktárból szeretném rendelni.
Tud valaki megbízható forrást?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#20143) pecze


pecze
aktív tag

Sziasztok
Van egy Beelink GT1-es lejátszóm, van néhány probléma vele:
-véletlenszerűen szeret kilépkedni az indítóképernyőre filmnézés közben
-összeomlik a Google Play áruház, ami kicsit se érdekel, nem telepítek semmit, de kiírja filmnézés közben
-próbáltam frissíteni, nem sikerült, letölti a friss firmware-t, de nem telepíti
-frissítés után (ami ugye nem történt meg) most már minden indításkor kiírja, hogy az Update&Backup alkalmazás leállt

Kerestem egy firmware-t hozzá, a kérdésem, hogy használja e valaki, érdemes e feltenni. Az a neve, hogy Beelink GT1 / Alfawise S92 Superceleron V8C Rom, a link alatt leírás is van hozzá.

(#20144) djnice válasza eric.cartman (#20135) üzenetére


djnice
veterán

Épp most tesztelik a HDR10-et, BT.2020-at S905X-en LE alatt, szerintem érdemes még várni egy kicsit, itt a fórum hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20145) blakey válasza djnice (#20144) üzenetére


blakey
titán

Pont most szerettem volna linkelni, mert megnéztem két buildet ebből és nagyon jó, még úgy is, hogy nincs HDR képes megjelenítőm, a színek is jobbnak tűnnek, stb. Végül "el lett dobva" a "Full Nougat kernel" és a Nougat-Frankenstein (korábbi Nougat biuldek ilyenek voltak) lett fejlesztve, nagyon jó az irány, a 8.0.2a továbbfejlesztett változata. Nekem tetszik. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20146) dugesz77 válasza blakey (#20145) üzenetére


dugesz77
őstag

Erre a 8.0-devel-20170603182409 mondod,hogy jó?

(#20147) blakey válasza dugesz77 (#20146) üzenetére


blakey
titán

Arra amit djnice linketl, ott a download az első posztban. Ha a linkelt az akkor igen. Sajnos annyira nem jó így, mert nem lehet követni, nekem megvan az ezelőtti is és lehet, hogy 1 óra múlva már egy másik link fog élni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20148) dugesz77 válasza blakey (#20147) üzenetére


dugesz77
őstag

Oké,köszi. Kipróbálom ezt friss telepítéssel,pont van plusz sd kártyám. Bár eladtam az s905x boxomat,most csak Minix U1 el tesztelem.

(#20149) eric.cartman válasza djnice (#20144) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszönöm, de már kifizettem az U9-H-t...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#20150) palank válasza pecze (#20143) üzenetére


palank
csendes tag

Igen én feltettem a GT1-re ezt a custom fw-t ( V8C), nálam hibátlan, bár a gyári is hibátlanul működött a maga hiányosságai mellett, de én LE-el használom és céljaimnak tökéletesen megfelel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.