Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) DoItYourself válasza Indiant (#19248) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A 7.0.2.009 nem kapcsolja ki a képet léptetés közben, ha jól sejtem a 12j sem, a hibridet nem tudom.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19252) blakey válasza Indiant (#19248) üzenetére


blakey
titán

Milyen felbontáson kapcsolja ki? Próbálj meg korábbi verziókat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19253) cof válasza csongi (#19241) üzenetére


cof
veterán

Mondj egy olyan alkalmazást kérlek ami képes valós időben Android-android között távoli asztal elérésre. Én csak olyanokat találtam eddig ami laggolt, késett a kep rengeteget, volt szerencsém böngészős verzióhoz is meg app formában is próbálni. Windows-windows között kényelmes és jó dolog de androidra még nem találtam használható alkalmazást.

Egyébként nem értem miért terelitek téves útra, mindenféle remote desktopal, meg hasonló alkalmazásokkal, blakey is írta LE+ Yatse/Kodi remote, vagy androidon is megy ugyanez. Persze a Kodinak futni kell mindig, hogy Yatse/Kodi remote-el irányítható legyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#19254) Technoman válasza Indiant (#19248) üzenetére


Technoman
őstag

Hogy micsoda?????
blakey az un kurzor gombokra gondolt, amik körkörösen/kereszt alakba helyezkednek el, a központi, OK/Enter gomb körül.
Nem mókoltál a Key editorral?

blakey
melyik dev-re gondolsz, esetleg egy link pls :)

[ Szerkesztve ]

(#19255) junkpod válasza zsebacsi2 (#19239) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az alap felállás kicsit más, itt ne a telefont eroltesd lejatszonak. Autóban telefon csinál mindent (gui, lejátszó, mediatarolo) az autó "hifi" csak vezeték nélküli hangszóró.
Otthoni esetben a box a lejátszó és a média katalógus, hdd/nas a mediatar, erősítő+hangszóró az ami, tv a kepmegjelenito. Ezért ezeknek mind bekapcsolva kell lennie ha használni akarod.
Ezért telepítenek kell a boxra egy lejátszót (Kodi) és ennek futnia kell. A mediatarnak rendelkezésre kell állnia. A telefonra telepíteni kell a távirányító appot.
1. Sima ügy telefonos távirányítóval, de már írtam. Létezik több app is erre.
2. Szintén alap dologkent lehet yt videot osztani kodinak.
Semmi rendkívülire nem vágysz, csak más megközelítés kell.

Box's don't touch!

(#19256) junkpod válasza csongi (#19241) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ez a távoli asztal inkább Windows fícsör, nem? Androiddal is működik? LE alatt?
De mondjuk Kodinak van browseres felülete.

Box's don't touch!

(#19257) blakey válasza DoItYourself (#19251) üzenetére


blakey
titán

Egyik sem kapcsolja ki, legalábbis nálam nincs semmilyen kikapcsolás.

Technoman [link]

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19258) junkpod válasza cof (#19253) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hatalmas +1

Box's don't touch!

(#19259) bostone válasza zsebacsi2 (#19249) üzenetére


bostone
addikt

Amit te keresel az a chromecast, pont erre találták ki.

(#19260) Technoman válasza blakey (#19257) üzenetére


Technoman
őstag

thx
Este próba :)

(#19261) #79335424 válasza cof (#19253) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért terelnek, mert a topik 90% -ban arról szól, hogy LE -t tesznek a boxra, és Kodi alapú médialejátszó célhardvernek használják. Nagyon kevesen vannak itt olyanok, akik egy telókezelés szintjénél jobban ismerik az Androidot. Ha Androidon automatizált megoldásokat szeretnél, akkor sztem inkább a Tasker topikban kéne kérdezősködnöd. Ott konkrétan tudok olyanról, aki programozás szinten ismeri a Kodit, és az Androidot is. Konkrétan ezeket a funkciókat nem próbáltam, de eddigi tapasztalataim alapján megoldható, amit szeretnél. A médiaátvitel, és a távoli asztali elérés biztos, hogy külön tud csak megvalósulni, pont azért, amit Te is reklamáltál a VNC -s megoldásokban. Én MirrorOP -ot használok (sender, receiver), de ez is inkább screen mirroringra való, nem médiaátvitelre. Azért nem a gyári Miracastot, mert azt nem tudtam beüzemelni Lan kapcsolattal.

(#19262) cof válasza #79335424 (#19261) üzenetére


cof
veterán

Zsebacsi semmi olyat nem akar amihez chromecast, távoli asztal meg ilyen-olyan future kellene. Telefonról szeretné távirányítani a médiaboxot. Igen ehhez elég a Kodi/Yatse páros, ő nem akarja a telefonon nézni a box képét, minek kellenének neki ilyen alkalmazások. Telefonon elindít youtube appban egy videót megosztás -- > lejátszás a médiacenteren. Filmet akar nézni? Boxra kötött HDD-n felveszi Kodiban forrásként a mappát Yatse vagy Kore appban elindítsa. Én nem reklamáltam semmit csak túlbonyolítsátok a dolgot, vagy nem értitek mit is szeretne. Köszönöm de nem szeretnék androidon semmit a box és a telefon között, mert LE-t használok, ami tud mindent amire szükségem van, ilyesmiről nem is írtam úgy rémlik, hogy én szeretnék bármit androidon csinálni a boxon.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#19263) #79335424 válasza cof (#19262) üzenetére


#79335424
törölt tag

A válasz egyszerű. Benéztem a hsz -ed, összekevertelek az eredeti kérdezővel. :)
Vezérlés szempontjából egyébként tök mindegy, hogy Android, vagy LE alatt fut a Kodi. Ami a BT hangátvitelt illeti, az Android alatt biztosan nem fog menni, mert mindkettő lejátszó eszköznek minősül, és egy Androidos lejátszó eszköz nem tud sztereó perifériaként (A2DP) csatlakozni. Sztem erre LE alatt sincs lehetőség.

(#19264) junkpod válasza #79335424 (#19261) üzenetére


junkpod
nagyúr

Olvasd el mit szeretne. Nem programozni, hanem média lejatszast akkor, ott, úgy ahogy neki szükséges. Ezt mind tudja a Kodi, és mivel Android alatt nem tökéletes, ezért tereljük a legjobb, legkényelmesebb megoldás felé.
Nehogy már egy távoli videó lejatszashoz távoli asztal eléréssel kelljen bajlódni...

Box's don't touch!

(#19265) azbest válasza bostone (#19259) üzenetére


azbest
félisten

+1, mi boxon a chromecast módot használva szoktam átküldeni google music zenét a boxra. A megjelenítőt nem kapcsolom be hozzá.

(#19266) junkpod válasza #79335424 (#19263) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kíváncsi voltam, bekapcsoltam a bt-t a boxon, parositottam, ki írta hogy média hangjaként csatlakoztatottja, a playzene (autóban is erről megy a zene bt-n keresztül) egyből bt-n játszik, de a box nem ad ki hangot. Mit lehetne tenni?

Box's don't touch!

(#19267) #79335424 válasza junkpod (#19264) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kevered a szezont, a fazonnal. Amihez LE alatt nem kell távoli asztali kapcsolat, ahhoz Android alatt sem. A vezérlésnél (stream átadása) is tök mindegy, hogy Android, vagy LE alatt fut a Kodi.

(#19268) csongi válasza junkpod (#19256) üzenetére


csongi
veterán

Háát tévedtem elnézést. :B :B
Win.- Droid oda vissza , vagy Win-win. De droid-droid nem megy a TeamViewerrel. Pedig ebben nagyon bíztam.
Nekem sincs kedvem távirányítózni, meg egyebek. Van már elegendő ilyen vacak. Tovább kell ásnom, hogyan is oldható ez meg. A 7-es fő verzióba nem került már bele?
A képernyő megosztható, erre van alkalmazás, a vezérlésre nem találtam.
A franc egye meg... :) Elnézést! :B :B
Csak a TV-go szeretném irányítani, de a végén marad az egér bill megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#19269) Indiant válasza blakey (#19257) üzenetére


Indiant
addikt

Valóban, az újabbak nem kapcsolják ki. Ezek szerint javítva lett. (vagy a pendrive különlegessége volt...)

(#19270) palank válasza DoItYourself (#19210) üzenetére


palank
csendes tag

Nálam mind S905( Beelink Mini MxIII), mind S912 (Beelink GT1) platformon átlagos felhasználást tekintve ( tehát nem keresgélek lejátszhatatlan tömörítésű, soha nem nézett anyagokat...) a legújabb kaszaq féle LIBREelec tökéletesen működik ( 8.0.1j).
Full HD filmek, 3D full HD filmek, stb...
A S912 esetében a feliratos filmek az első 4-5 felírat alatt belassulnak, de utána tökéletesen nézhetőek.
Az S905 esetében nem tapasztaltam semmiféle hibát, se hang se kép tekintetében.
Egy otthoni hálózatban megosztott NAS az adatforrás.
Bátran használja bárki, aki egy jó médialejátszót keres!

[ Szerkesztve ]

(#19271) junkpod válasza #79335424 (#19267) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mondj csak egy média funkciót amihez távoli asztal szerű teljes rendszer elérés kell.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#19272) cof válasza junkpod (#18779) üzenetére


cof
veterán

Ez megvan már? NC Dvdrip x264.

Amúgy nem ismertem, köszi.
BD megjelenés soha nem lesz mert eleve "TV formátumban" forgatták, ahogy olvastam (gondolom digitális SD formátumban).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#19273) #79335424 válasza junkpod (#19271) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én mondjak? Nem én javasoltam neki VNC megoldást. Én azt írtam, hogy amihez LE alatt nem kell, ahhoz Android alatt sem. Egyszerűsítsem? Ha LE alatt semmilyen média funkcióhoz nincs ilyenre szükség, akkor Android alatt sincs.

(#19274) interstate76 válasza palank (#19270) üzenetére


interstate76
addikt

3D fhd is megy rajta? Én sosem próbáltam, de nem az van, hogy azt nem tudja az S905?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19275) junkpod válasza cof (#19272) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mintha pont azt olvastam volna hogy filmre forgatták és van jó minőségű master 4khoz is csak ajogtulajok keverednek. A dvd ami nekem van mindenesetre 16:9

Box's don't touch!

(#19276) zsebacsi2 válasza junkpod (#19264) üzenetére


zsebacsi2
újonc

koszonom, errol van szo, igen:)
igazabol linuxszal dolgozom kb 10 eve, szoval nem lenne problema egy LE feltelepites sem, de elsokorben gondoltam ez out-of-box is megoldhato

[ Szerkesztve ]

(#19277) cof válasza junkpod (#19275) üzenetére


cof
veterán

Kicsit utánanéztem, IMDb azt írja, hogy valóban 35mm-es tekercsre forgatták 1.78:1 képaránnyal. A speciális effekteket tették rá utólag TV formátumban (CGI), no ezekhez nincs nagy felbontású forrás, ergó az egész sorozatot újra kéne CGI-vel csinálni nagy felbontásban. Bár még nem néztem bele a sorozatba de biztos sok digitális effekt van benne ha eddig még nem csinálták meg.

Bocsánat az offért.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#19278) dugesz77


dugesz77
őstag

Bár lehet a Kodi topikban kéne inkább kérdeznem , de be lehetne úgy állítani egy s905-ön futó LE-t ,hogy elindulás után rögtön az iptv-ket betöltve induljon, semmilyen menübe ne keljen lépkedni? Pont úgy mintha csak egy setup box lenne. Egy idősebb embernek kellene ,semmi másra nem lenne használva.

(#19279) DoItYourself válasza palank (#19270) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kösz a visszajelzést. 3D-ből mit visz? Iso/mvc megy?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19280) #79335424 válasza csongi (#19268) üzenetére


#79335424
törölt tag

A TeamViewer működik droid-droid között, csak akkor szerver oldalon (az irányítandó eszköz) a TeamViewer Quick Support -ra van szükség, aminél viszont nem minden Androidos eszköz támogatott. Régebben Webkey -t használtam, az tökéletesen működött. De, le ne töltsd, mert közben gazdát cserélt az alkalmazás, és az új verzió teljesen más, közelében sincs a réginek. Nekem megvan még a régi verzió. De, nálad ez a távoli asztali vezérlés több sebből is vérezne. Minden ilyen alkalmazáshoz szerver oldalon root kell. Azzal viszont a TV-GO -t buknád. Elméletileg root nélkül is meg lehetne oldani, egy filtert húzva a kijelzőre, és azon keresztül monitorozva. Csakhogy a TV-GO a filterekre is allergiás. Használj inkább Telenoros MyTV -t, az fut Kodiban is!

(#19281) junkpod válasza dugesz77 (#19278) üzenetére


junkpod
nagyúr

Beállítások menüben van ilyen lehetőség.

Box's don't touch!

(#19282) Technoman válasza junkpod (#19281) üzenetére


Technoman
őstag

Jelentem, hogy ez a utcsó, kszaq által készített 8.0.1 dev nálam jobban muszikál, mint a "hivatalos" J változat.
Tehát, akinek gondja van a többszöri visszatekerésnél lefagyó J változattal, az tegyen egy próbát a fenti dev-vel.

Aki LE alatt Open Weather Map-ot használ, szerdára vegye elő a nagyi "tundrabugyiját" , mert Budapest belső kerületeire havazást ír :C :C

(#19283) Tampa3535


Tampa3535
csendes tag

Sziasztok
egy kis segítséget kérnék
Eddig elindult a film és mar váltott is 24p-re magától most meg marad 60p a tv,nem csinál semmit.És ugye így már nem folyamatos a képi lejátszás.
Köszi.

(#19284) DoItYourself válasza Tampa3535 (#19283) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Operációs rendszer? A Kodi beállításokat az összefoglalóban megtalálod, 30-as ponttól.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19285) dugesz77 válasza junkpod (#19281) üzenetére


dugesz77
őstag

Igazad van. Mindenre volt megoldás( kezdőablak tv-re állítva,utolsó nézett csatorna előtérből indítva, hálózatra várakozás engedélyezve) csak előbb kérdeztem mint utána néztem volna.

(#19286) Tampa3535 válasza DoItYourself (#19284) üzenetére


Tampa3535
csendes tag

szia
libreelec van rajta a 8-as j változat .eddig is ez volt fent amikor jó volt.A kodi is be van állítva úgy ahogy le van irva.Most már a hdmi CEC sem reagál.nem tudom mi lehet a gond.kiprobáltam mpc-HC-val ott simán vált 24p-re.tehát csak a mediapleyerben vagyis a kodiban lehet a hiba.

(#19287) Indiant válasza Technoman (#19282) üzenetére


Indiant
addikt

A 8.0.1 dev mappát nem lehetne a qwerin féle frissítési forráshoz hozzáadni?

(#19288) Indiant válasza Indiant (#19287) üzenetére


Indiant
addikt

Még 1 kérdés (bár sejtem a választ...).
Mióta áttértem SD-re az LE futtatását illetően, elég gyakran úgy indul ,h. 2 perc büntető, mert a fájlrendszer sérült. ..majd kijavítja és minden működik, ezt nem lehetne kiküszöbölni? (nem próbáltam másik sd-vel., ezzel szeretném használni)

(#19289) junkpod válasza Indiant (#19288) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig kártya csere lesz attól félek.

Box's don't touch!

(#19290) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Feltettem egy újabb LE-t, 8.0.1j

Ahogy nézem ebbe a újabb krypton van.

Teljesen más mint az ezelőtti jarvis kodi.

Sokkal több beállítási lehetőség van benne stb..

Kérdésem az lenne, hogy maradhat minden alapbeállításon, vagy kell valamit mókolni a beállításokon?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19291) Technoman válasza Indiant (#19287) üzenetére


Technoman
őstag

Nem tudom, én hálózatból updatelem, neked úgy nem megy?
SD: valszínűleg sd hibád van. Nekem még sosem csinált ilyet.

(#19292) junkpod válasza mayday00 (#19290) üzenetére


junkpod
nagyúr

A krypton újabb mint a jarvis. A 7-es le mind jarvis, a 8-as le mind krypton.
Szvsz nincs a kryptonban több beállítás.
Mokolni nem kell semmit, de minden lejátszót, ezt is be kell állítani a saját rendszeredhez: hálózat, tv, AVR, addonokat...
Nem is értem a kerdesedet.

Box's don't touch!

(#19293) Indiant válasza junkpod (#19289) üzenetére


Indiant
addikt

Nem kizárt...

(#19294) junkpod válasza Indiant (#19293) üzenetére


junkpod
nagyúr

OMG:Y
Mondjuk a fájl rendszer sérülése nem feltétlenül jelent fizikai sérülést.
Egy ujraformazas próbát megerhet.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#19295) azbest válasza Indiant (#19293) üzenetére


azbest
félisten

új kártya? hm elfáradt vagy hamis a mérete?

például sdformatetterrel visszaállítani a particióméetet majd win alól h2testw futtatása (linux alól is biztos van hasonló) megválaszolhatja.

[ Szerkesztve ]

(#19296) palank válasza interstate76 (#19274) üzenetére


palank
csendes tag

Hibátlanul mennek a 3D full HD filmek, akár iso-ból is S905 (Beelink mini mx3).

(#19297) DoItYourself válasza Tampa3535 (#19286) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Tegyél rá másik 8-as változatot: hálózaton keresztül másold át a .tar fájlt, és indítsd újra.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19298) interstate76 válasza palank (#19296) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi az infót!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19299) tjnet


tjnet
aktív tag

Sziasztok

Valaki próbálta már a LE alatt egy 4k-s filmmel 4k-s megjelenítőn?
PL. 5. elem 90 gb-os verzio vagy az Avatar 56 GB- os verzióval?

Mik a tapasztalatok? Kérem írjátok le.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#19300) Bubukain válasza tjnet (#19299) üzenetére


Bubukain
senior tag

pont most néztem az avatart, s912 box + KS7000 TV
megy szépen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.