Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Polllen válasza Csicsóka (#37000) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ah so. Így különösen szép az eredmény, mert külföldi fórumok nélkül azért néha macera...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37002) Csicsóka válasza szabi__memo (#36999) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem is érdemes, mert semmi lényeget érintő újdonság nincs benne.

(#37003) Ejelhar válasza szabi__memo (#36999) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Majd Csicsóka megmondja a tutit, de szerintem elég, ha az OSMC partíció/adatterület alatt lévő file-okat felülírod, illetve az /usr/local/bin tartalmát. Akkor már valszeg új rendszered lesz, legalábbis az RC4-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#37004) szabi__memo válasza Ejelhar (#37003) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az jó lenne ha azért így elég lenne frissíteni :K

(#37005) Ejelhar válasza szabi__memo (#37004) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A boot file-ok és a kernel így biztos, a scriptekhez kell az /usr/local/bin, az fstab és az rc.local nem változott, a többiről meg nem tudok.
A linux rendszer frissítés meg -kézzel- a klasszikus Debian módszer, többek között ezért is ritka remek Csicsóka rendszere:
apt-get update
apt-get dist-upgrade

(#37006) dugesz77


dugesz77
őstag

OSMC alá transmission telepítési gyorstalpalót kérhetnék? Jelenleg az eddig használt lazarusos telepítésnél elakadok "os libreelec tv 8.0 függőség nem elégíthető ki" hibánál. (az osmc+transmission kereséssel sajnos nem vergődtem zöld ágra) Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#37007) Ejelhar válasza dugesz77 (#37006) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Itten van.
https://prohardver.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/hsz_34181-34181.html
Vagyis, ssh-n belép, root-nak átjelentkez (sudo su -), majd:
apt-get install transmission-daemon

[ Szerkesztve ]

(#37008) blakey válasza dugesz77 (#37006) üzenetére


blakey
titán

My OSMC/Store és telepíted a Transmissiont. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37009) Ejelhar válasza blakey (#37008) üzenetére


Ejelhar
senior tag

:-)
Királyság, ahogy a murphylógia egzakt tudományága leírja: sok mindent észrevesz az ember, ha figyel.

[ Szerkesztve ]

(#37010) szabi__memo válasza blakey (#37008) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nekem ez nem működött

(#37011) Csicsóka válasza Ejelhar (#37005) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez pontosan így van, annyival kiegészíteném, hogy a firware-ket be kell symlinkelni a /usr/lib alá ahogy itt van.
Ekkor minden hw elem működni fog, ami LE alatt is megy.
Gyakorlatilag ennyi a frissítés rc4.1-ről 1.0-ra.

(#37012) dugesz77 válasza Ejelhar (#37007) üzenetére


dugesz77
őstag

Köszönöm szépen, és neked is blakey :R

(#37013) Csicsóka válasza szabi__memo (#37010) üzenetére


Csicsóka
őstag

Valami gáz van nálad, mert nekünk nem dobál sikertelen frissítésről infót, és a TR + SMB is egyből, gond nélkül települ a store-ból.

(#37014) szabi__memo válasza Csicsóka (#37013) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet mégis csak meg kellene akkor próbálnom az 1.0-t feltenni

(#37015) blakey válasza szabi__memo (#37010) üzenetére


blakey
titán

Akkor valami nincs rendben nálad, simán települ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37016) szabi__memo válasza blakey (#37015) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet mert előbb megpróbáltam apt-vel feltenni, de nem a daemont hanem a simát ami aztán nem ment fel. Lehet az tett be neki. Utána próbáltam storeból, de nem ment. Viszont apt-vel a daemon ezután simán felment, szóval nem igazán izgat már, de lehet valami ott összekuszálódotr

[ Szerkesztve ]

(#37017) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Sam Nazarko írja:

As Vero 4K is our flagship device, we focus on it more in the release notes.

Mi lesz a zászlós hajóval, ha kiderül hogy egy 20 fontos cucc is jó? :U

(#37018) szabi__memo válasza Csicsóka (#37017) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem az első projektje ami elsüllyed

(#37019) Ejelhar válasza szabi__memo (#37014) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szvsz annyi könnyebbség lehet, hogy elmented a /home/osmc/.kodi/userdata alól a Database mappát és az xml file-okat. Akkor nem kell nulláról kezdeni, csak a cache feltöltésével fog molyolni.

(#37020) Csicsóka válasza szabi__memo (#37016) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szerencse hogy nem ment fel a sima, mert az GTK-s, és húzta volna magával az egész grafikus környezetet, jó pár száz mega helyet foglalva.

(#37021) Csicsóka válasza hentes555 (#36991) üzenetére


Csicsóka
őstag

Jut eszembe, dtb csere volt? Ezt nem írtad.
Ott vannak az SD-n dtb könyvtárban. A W-hez is az X dtb kell.

(#37022) schawo válasza Csicsóka (#37017) üzenetére


schawo
titán

Jó, jó, de az dobozból kivéve működik, garanciával, szupporttal. Nem veszélyezteti az ő eladásaikat sem. Ahogy nem veszélyezteti a Centos a RHEL eladásokat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37023) Ejelhar válasza Ejelhar (#37019) üzenetére


Ejelhar
senior tag

ps. bár az adatbázis másolása talán nem túl jó ötlet, van benne minden, addon is pl.

(#37024) Ejelhar válasza schawo (#37022) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ritka jó párhuzam, és amúgy fordítva is működik a dolog ugye, a CentOS széles táborának tapasztalatai/hibajelentései/megoldásai gazdagítják a közös tudásbázist, ergo az RHEL-nek is előnyére válik. Valszeg a kereskedelmi termék profitál a free klón népszerűségéből, ez egy win-win helyzet.

(#37025) hentes555 válasza Csicsóka (#37021) üzenetére


hentes555
senior tag

Nem cseréltem semmi ilyet, azt láttam, hogy vannak ott dtb fájlok, de azt hittem azt kiválasztja magának, hogy melyikkel fut rendesen.
De akkor csak az én boxomnak megfelelőt hagyjam benne a többit szedjem ki?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#37026) Csicsóka válasza hentes555 (#37025) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem, nem!
Ami a gyökérben van dtb.img néven, azt töröld. A könyvtárból, azt ami a te vasadra való másold ki a gyökérbe, és nevezd át dtb.img névre.
Így lehet hogy siker lesz.

(#37027) Ejelhar válasza hentes555 (#37025) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Maradhatnak, mert elférnek. De a boxodnak megfelelőt a könyvtárstruktúrában másold eggyel feljebb, majd nevezd át dtb.img -nek. A már ott lévő és ugyanilyen nevűt pedig töröld vagy neved át.

(#37028) Csicsóka válasza Ejelhar (#37024) üzenetére


Csicsóka
őstag

Érdekes módon, valahogy sosem kedveltem az rpm alapú disztrókat. Még a Debian Potato idején át akartam szokni SuSE-re de a yast csomagkezelőtől kirázott a hideg. Na de ez itt már nagyon off.

(#37029) Ejelhar válasza Csicsóka (#37028) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én meg fordítva:-)
A 2000-re években még Debian volt a Desktop rendszerem is, de már egy jó ideje ha egy ügyfélnek free linuxra van szüksége, akkor én mindig CentOS-t javaslok.

ps. ezzel nem azt mondom, hogy az jobb is a Debian-nál, valszeg csupán szokás kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#37030) junkpod válasza Ejelhar (#36984) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mondanám, hogy viszek majd narancsot:)

Box's don't touch!

(#37031) Ejelhar válasza junkpod (#37030) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Te csak szervezd meg az információáramlást, ahogy megbeszéltük, mint futár én hozom-viszem a sittről Csicsóka üzeneteit.
Valamint -utólagos engedelmeddel- majd a többi rab számára egyértelművé teszem, ne keressék a bajt, mert nem tudják mivel állnak szemben: Csicsóka őrizetes érinthetetlen, mert ha bármi okból csak a haja szála is görbül, akkor az elkövetőre Junkpod keresztapu emberei a szokott módon"rászólnak".

[ Szerkesztve ]

(#37032) Tommee válasza Csicsóka (#37026) üzenetére


Tommee
aktív tag

Tippre tán a wifije okozza h nem indul el tanix tx3-on, legalábis itt dobálja egymás után a :(( -kat.
dmesg-nél mindig ezeket írja egymás után:
Console: switching to colour dummy device 80x25
[ 2124.347880] Console: switching to colour frame buffer device 240x67
[ 2124.923824] ssv6xxx_watchdog_restart_hw():
[ 2124.923886] ieee80211 phy0: Hardware restart was requested

Teljes dmesg

Sudo-ra pedig ezt írja: sudo: /usr/bin/sudo must be owned by uid 0 and have the setuid bit set

(#37033) ERPY válasza Ejelhar (#37031) üzenetére


ERPY
őstag

Elég csak Csicsókának rosszul néznie a kigyúrt nagydarab cellatársra és annyit mondani:

- Vigyázz öcsém, mert befordítalak a kernelbe.

Amaz össze vissza xarná magát.

(#37034) Ejelhar válasza ERPY (#37033) üzenetére


Ejelhar
senior tag

:D

(#37035) hentes555


hentes555
senior tag

Naa, 2g_tx3mini dtb-vel beröffent elsőre, vitte a távot, wifit, mindent :C

Most tapasztalom ki a rendszert, hogy mi hogy is működik, szokni kell az biztos, de amúgy semmi baj nincs vele megy szépen ahogy az meg van írva :R

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#37036) hentes555


hentes555
senior tag

Az ugye normális, hogy amég itt nézelődök a rendszerben jobbra-balra, addig jobb fölül mutatja, hogy sorba telepítget magától dolgokat az app storeból? Pl. most egy dconf-gsettings-backend nevűt.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#37037) hentes555


hentes555
senior tag

Egy "hibát" fedeztem fel eddig, ha kikapcsolom akkor a rendszer szépen leáll, nincs kép, pendrive sem megy, de a kijelzőn ami a boxon van ott marad a boot felirat. Nem tudom ezt valahogy lehet-e javítani, de ha nem az sem nagy gond, csak kikapcsolás után lehúzom a tápot aztán annyi, de gondoltam veírom tapasztalatnak, meg hátha meg lehet oldani valahogy :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#37038) Tommee válasza hentes555 (#37037) üzenetére


Tommee
aktív tag

Pontosan milyen Android firmware van tieden,milyen dátumu?
Ha jól sejtem akkor a dual boot-os firmware-en nem indul az osmc,csak amin egyedül Android van az emmc-n.

(#37039) hentes555 válasza Tommee (#37038) üzenetére


hentes555
senior tag

Szia, fejből nem tudom, ha hazaérek ZH-ról megmondom :D

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#37040) tozso76


tozso76
aktív tag

Tudnátok linkelni egy tuti osmc ready box beszerzési helyet? GB, Ali, banggood jöhet. A tap1-t elajandekoztam egy almatv - vel kinlodó havernak. Én meg box nélkül maradtam.

(#37041) szabi__memo válasza tozso76 (#37040) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bármelyik 905x

(#37042) L4CI2


L4CI2
aktív tag

Sziasztok

Valaki elmagyarázná nekem hogy mért teszi bele a hostname-be a LibreELEC hogy .lan (LACI-TV.lan) és hogy lehet ezt megszüntetni hogy úgy működjön mint előtte (LACI-TV)?
Választ előre is köszönöm :)
Beállítások:

Ping/megnyitás:

[ Szerkesztve ]

(#37043) Beni2360 válasza Csicsóka (#36907) üzenetére


Beni2360
félisten

Most, hogy meg van az 1 és jövő héten lesz időm , letöltenem. De honnan? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#37044) L4CI2


L4CI2
aktív tag

(#37043) Beni2360
Itt a link komment alján.

(#37042) L4CI2
Oké fals alarm :D
samba.conf hozzá adtam a (netbios name = LACI-TV ) sort most már minden rendben bár ez eddig működött enélkül is a 8-as verzióval.
Érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#37045) blakey válasza Csicsóka (#37017) üzenetére


blakey
titán

A helyedben írnék egy privit az OSMC-nek, hogy mi a szitu, azaz készítettél egy SD/USB-re telepíthető verziót, mostanra elkészült, visszajelzések alapján hibátlanul működik S905/S905X boxokon és nem lenne-e kifogása ha publikálásra kerülne. Leírod, hogy miket módosítottál és hogyan, linkeled a szükséges anyagokat és kb. ennyi.
Láttuk, hogy mi volt a dualbootos Tanix ROM-mal, jobb ha első kézből tudják meg.
Így legalább tudni fogod, hogy mi az álláspontjuk, ha ellenkeznek akkor a mi kis közösségünk fogja élvezni az OSMC-t SD/USB-ről. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37046) Beni2360 válasza L4CI2 (#37044) üzenetére


Beni2360
félisten

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#37047) L.L.


L.L.
senior tag

Segítsetek légyszíves, hogy akár OSMC alatt, a boxhoz csatlakoztatott HDD-t, hogyan tudom a hálózaton windows alól elérni?

(#37048) blakey válasza L.L. (#37047) üzenetére


blakey
titán

SMB-n, de akár DLNA-n is. Nem tudom mire gondolsz, mert ez mindig így van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37049) zsoca929


zsoca929
aktív tag

Hali,

[Erről]mi a véleményetek, mint olcsó-jó alternatíva 4k médialejátszás, true-hd,atmos hanglejátszáshoz?
Lenne hd 720p,1080p ,néha sd is.
A másik véglet a Himedia, de az ára is végletes.. :F
Fontos lenne a smooth mozgás, minőségi kép és jó szoftver, kodi-val.
Más ötleteket is meghallgatok természetesen a célra :R

(#37050) L.L. válasza blakey (#37048) üzenetére


L.L.
senior tag

Még sosem volt szükségem ilyen megosztásra, és fogalmam sincs mit kell indítani a windowson. A box beállítások, és SMB letöltés, engedélyezés szerintem megvan, na de innen hogyan tovább?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.