Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) Technoman válasza adi1234 (#20700) üzenetére


Technoman
őstag

Egyetértek. Nem rossz dolog a CEC, persze nem mindenkinek kell/tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#20702) ekrisztian válasza korcsi (#20685) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ott is vannak :)
Ez a mappolás dolog lehet a baj. Ha a varázslóval csinálok keresést, akkor csak a normál duplikálás van. De viszont egy csomó mux nem jó adattal van rögzítve és hiányoznak csatornák.
Ha bele javítok, már indul is a 8-10 csatorna ismétlődés.
Estére egy mux-al kipróbálom. Nem igaz, hogy ennyire faék legyek :D
Vagy megkeresem az előre rögzített műhold listát, és bele nézek/javítok.
:R

(#20703) F_Peter válasza Joshi (#20693) üzenetére


F_Peter
őstag

Persze ezeket vágom, de egyrészt már megszerettem a cec-t, másrészt így is taníthatók a cuccok (pl. Soundbar megtanulja az a2 egeret is), de az is sok távirányító amikkel nem tudok mit kezdeni (pl. Világítás, árnyékoló, stb.). Szóval ha tudom csökkentem a számukat amennyire lehet.

Köszi Blaky. Egy ideig használom droidon aztán meglátjuk.

(#20704) DomToretto


DomToretto
tag

Tudna valaki ajánlani vezeték nélküli kontrollert T95M boxhoz? Olyasmire gondolok mint ami Nintendo Wii-hez van, tehát nem billentyűzetet. Androidos autós játékokhoz kellene

[ Szerkesztve ]

(#20705) DoItYourself válasza DomToretto (#20704) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Összefoglaló 14-es pontjába nézz bele.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20706) Joshi válasza SunMount3r (#20694) üzenetére


Joshi
titán

Igen minden gomb hibátlanul működik. A laggolás azért lehet mert árnyékolt helyen van a lejátszó, abban a pillanatban ha usb hosszabbítókábellel láthatóbb helyre rakod a vevőt jó lesz.
Gondolom ezekre a gombokra gondolsz.

(#20707) w.miki


w.miki
veterán

Beelink GT1-re melyik az az auto frame fix program, ami javítja a kadenciát?
Illetve van rá olyan program, amivel szoftveresen leállítható? Másik távval használom. Amit az előbb linkeltetek :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20708) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Feltettem a kérdésem a GB topicban, de közben rájöttem, hogy itt lett volna a helye:
Bemásolom, hogy ne kelljen átkattintani. Szerintem a kérdésemből is lejön, mennyire nem értek még a dologhoz, ne vessétek a szememre:

Van egy ma lejáró 20%-os kuponom a GB-hez, mire érdemes beváltani? Illetve lehet-e kombinálni a kuponokat, vagy vmi akciósra általánosan plusz kupon nem használható? (Talán vmi nyuszis játékon nyertem, már nem is emlékszem...)
Kapcsolódó kérdés: kaptam egy 25EUR prepaid mastercard kártyát, amire nem lehet rátölteni.
Tudtok esetleg vmi olyan androidos médialejátszót a GB-n, amiben elfogadható proci (nekem mindegy hogy RK vagy SXXX) és legalább 2giga RAM van, és a -20%-kal befér a 25 EUR-ba? (azaz 28,55USD, azaz 35,6USD a -20% előtt; sajnos nem tudok egyszerre két kártyáról fizetni, hiába fizetnék is rá.)
A wifi/ethernet, HDMI 2.0, hely vinyónak..., vagy minden plusz funkció örömmel tölt el.

Ahogy láttam, ebből a 8 modellből férhet be valami a moderált büdzsémbe, közülük is maximum 5.
(-20% és -4USDnyi kedvezmény után; ennyi pontom van jelenleg. Ezt sem biztos hogy hagyja a rendszer kombinálni.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#20709) headhunter


headhunter
addikt

S912 vagy az S905D-s lejátszók tudják a Hi10p formátumot vagy mindegyik AMLogic processzoros Box "kifekszik" ettől a videótól? [link]

[ Szerkesztve ]

(#20710) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék még kérdezni, úgy gondolom két dolgot.
Most hogy sikerült csatlistát, EPG-t, piconokat belőni, szeretnék egy mentést készíteni. Erre elég a tárolóból telepíthető BACKUP addon? Vagy kell még másképp is menteni, hogy mindenem megmaradjon egy sdkari vagy box halál után?

A másik kérdésem, mit kell állítani, hogy a tvheadend indulásnál ne dobjon nem elérhető és nem megfelelően válaszolt hibát. Illetve pontosan melyik opciókat kell válsztani? Próbáltam a frontend várakozást és a többit is állítani, de a hiba maradt. Persze 3-4mp után indul és működik szépen.

Köszi a válaszokat!

:R

(#20711) djnice válasza headhunter (#20709) üzenetére


djnice
veterán

Ezt egyik hw sem tudja, PC-n is erőből megy.

(#20712) DoItYourself válasza MittuDomain_ (#20708) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

HDD-t ezekbe nem lehet szerelni. Nem írtad, hogy mi a felhasználási cél. Egy Amlogic S905X 1G/8G + LE jó választás dedikált médialejátszónak, a Rockchip felejtős. Ha kell az Android is, akkor 2G ramost keress. Összefoglalót fusd át, vannak ajánlott dobozok, és olvass kicsit vissza. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20713) F_Peter


F_Peter
őstag

Végig olvastam az összes bejegyzést amiben szerepelt a 'youtube' (Nem volt kevés... :)), viszont nem találtam választ a kérdésemre, mert a komplett lejátszási listákról nem esett szó:

XBMC-ben hozzáadtam a Youtube addont és telefon youtube appjában Kore-al megosztom a videót, viszont a lejátszási listákból csak az elsőt játssza le és annyi (Lenyitom a listát és a komplett listára vonatkozó megosztás gombot használom.)
Ez így elégé körülményes zene hallgatásra sajnos. Van valakinek tippje hogy mit csinálok rosszul?

Az is jó lenne nekem (...sőt...) ha a youtube felhozná a felső csíkban a tv-re küldés ikont és ott megjelenne a box, de ezt sajnos egyik appal sem sikerült elérnem (youtube for android tv-vel sem).

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#20714) SunMount3r válasza Joshi (#20706) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, van egy Minix A2 Lite-om, direkt a Q10Pro-hoz rendeltem, de az 1.0.7-es fw-el iszonyat módon laggolt, hiába mentem teljesen közel vele. PC-n meg tökéletesen működött. Ezért azóta elővigyázatos vagyok légegér ügyben.

Egy válasz viszont kimaradt: az 5.-ik IR tanítható gomb a Power?!

(#20715) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

Mini M8S II játékosom van: este le szoktam nyomni a 220-at egy kapcsolós konnektorral. Ha másnap bekapcsolom a konnektort, a lejátszó bekapcsol magától. Ezt ki lehet kapcsolni valahogy?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#20716) korcsi


korcsi
veterán

Tegnap ebay-en vettem egy X96-os (2G/16G) lejátszót 8 Euróért !?Kép szerint teljes körítéssel. Kíváncsi vagyok mit fogok kapni :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20717) synar válasza korcsi (#20716) üzenetére


synar
őstag

Nagyon átverés szaga van, 6 eladással 1 értékleléssel biztos, hogy kamu az egész. Van egy másik ahol 8GBP, ott már 8 eladásra jut 4 negatív, szerintem ugyanaz az eladó. Amúgy 40$ körül van az X96 máshol. Jobban jársz, ha törlöd a rendelést, amíg engedi a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#20718) GZoli7 válasza F_Peter (#20713) üzenetére


GZoli7
senior tag

Próbáld ki yatse-vel is.

(#20719) Csicsóka válasza Turbobacsi (#20715) üzenetére


Csicsóka
őstag

Erre nincs lehetőség! Minden arm masina ilyen.

(#20720) DoItYourself válasza Csicsóka (#20719) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kiegészíteném annyival, hogy amelyiken van bekapcsológomb a boxon, az nem kapcsol be magától, pl. M18.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20721) korcsi válasza synar (#20717) üzenetére


korcsi
veterán

Jaja, erősen. :)

Már "shipped", úgyhogy mindegy, majd reklamálok ha lejárt az idő.

Alibaba-n 16$-tól indulnak az X96-ok.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20722) Turbobacsi válasza Csicsóka (#20719) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

köszi!
(az előző játékosom egy Beelink x2-es volt Allwinner H3 procival, az nem kapcsolt be)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#20723) blakey válasza F_Peter (#20713) üzenetére


blakey
titán

Android alá Smart Youtube TV-t kell telepíteni és akkor át tudod küldeni a telefonon nézett videókat, de csak akkor ha elindítottad az app-ot.

(#20724) F_Peter
Van benne párosítás, viszont nem tudom, hogy még működik-e, mert fél éve nem próbáltam, akkor még jó volt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20724) F_Peter válasza GZoli7 (#20718) üzenetére


F_Peter
őstag

Köszi, este megteszem.
A legjobb az lenne ha találnék olyan appot amiben van "pair" opció mint a tv-k appjában.

(#20725) blakey válasza F_Peter (#20724) üzenetére


blakey
titán

Smart Youtube TV 6.7.0-át töltsd, azzal működik, az újakat még nem tudtam működésre bírni, valami gát van velük.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20726) F_Peter válasza blakey (#20725) üzenetére


F_Peter
őstag

Áhá. Akkor ezzel kezdem. Én is többet megnéztem, de nem működtek. Nagyon köszi!

(#20727) junkpod válasza Turbobacsi (#20715) üzenetére


junkpod
nagyúr

szerintem nem, de talán x perc tétlenség utáni kikapcsolást be lehet állítani valahogy...

Box's don't touch!

(#20728) Csicsóka válasza DoItYourself (#20720) üzenetére


Csicsóka
őstag

A K1-en is van bekapcsoló gomb, de az is elindul ha tápot kap. Ebben sincs egység ezek szerint.

(#20729) DoItYourself válasza Csicsóka (#20728) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Érdekes, csak onnan vettem észre ezt az M18-nál, amikor benyomtam a resetet, adtam neki áramot és nem történt semmi. Csak gomb nyomás után bootolt. Ez egy fokkal bonyolultabb és drágább megoldás, valószínű ezért hiányzik sok boxról.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20730) ekrisztian válasza Turbobacsi (#20715) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!

Indulást nem tudod kivédeni, de alvóba tudod küldeni.
Kodi menüben van screensaver azt CEC konfiggal mixelve oda vissza tudod kapcsolgatni a készülékeket.
Illetve szintén a Kodi menüben az energiakezelés almenüben van 5-120perc közötti tétlenség után alvó mód.

:R

(#20731) palank


palank
csendes tag

Akit esetleg a wake of lan (WOL), érdekel LE alatt az Advanced Wake of Lan addon tökéletesen működik, android alatt a Wake of Lan letölthető, a megfelelő Mac és IP cím beállítása után használható mindkettő!
Nagyon hasznos lehet egy helyi vagy távoli NAS (PC) felébresztéséhez!

[ Szerkesztve ]

(#20732) Joshi válasza palank (#20731) üzenetére


Joshi
titán

Meg Petya a pusztítóhoz hasonló megoldásoknak is jó lehet. ;]

(#20733) F_Peter válasza blakey (#20725) üzenetére


F_Peter
őstag

Szuperül működik! Még egyszer köszi.

(#20734) Beni2360 válasza DoItYourself (#20720) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát én nem ezt tapasztalom.
A K1 plus-nál is és a mostani új boxnál is bekapcsol pedig minkét boxon van bekapcs gomb a zidoo X8-ról ne is beszéljek mert ő is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20735) korcsi válasza korcsi (#20716) üzenetére


korcsi
veterán

"Your recent eBay transaction may be from a compromised account"

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20736) Pistike1985


Pistike1985
aktív tag

Sziasztok! Sikerült vennem egy Schishion v88 Pro-t, de szeretném lecserélni a gyári lassú rendszert.BEELINK MINI M8S II lenne szimpatikus, de hogy is kell ezt feltenni. Melyik fájl kell hozzá, honnan és hogyan lehet telepíteni. Csak felrakom az img-t a pendrive-ra és a gyári update-el frissítem? Telefonon csináltam már rom cserét, de ez más. Előre is köszönöm a segítséget. Tovàbbi szép napot mindenkinek!

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#20737) synar válasza korcsi (#20735) üzenetére


synar
őstag

Ez várható volt... Kérj refund-ot.

[ Szerkesztve ]

(#20738) blakey válasza headhunter (#20709) üzenetére


blakey
titán

Apple TV4 viszi 1080p-ben minden erőfeszítés nékül. :) (MrMC (Kodi), Infuse Pro) Bár hozzáteszem, hogy ez nem egy szokványos anyag, LE alatti Kodi és Anfroidos Kodi nem viszi.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20739) korcsi válasza synar (#20737) üzenetére


korcsi
veterán

Megvolt.

Más:
Rendeltem egy gigabites boxot (mini mx-et meg egy mx plus-t :) ), kíváncsi vagyok van e különbség és mekkora a 100M-ás kapcsolathoz képest.

Majd írok, mit tapasztalok, (1500 filmes gyűjtemény megnyitása videó nézetben). Komolyabb "felhasználói élmény" tesztre sajnos két egymás mellé helyezett kijelző hiányában nincs lehetőségem.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20740) Upo


Upo
addikt

Ez most állítólag akciós 39$-ért, nem tudom máskor mennyi szokott lenni: [link]

Létezik hogy tényleg android 7.1.1 van rajta, és Widevine L1 DRM ahogy írják?
Lehet érdemes lenne kipróbálni? Ennél az árnál (10e körül) nagyon többet nem szánnék rá, és elég a sima android, max. sd/720p anyag lejátszására. Vagy 10 körül van jobb?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#20741) Pelican válasza Upo (#20740) üzenetére


Pelican
őstag

Akciós link
Én is elgondolkodtam rajta...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20742) Nerazim válasza Pelican (#20741) üzenetére


Nerazim
őstag

A leírás elején:
Amlogic S91 Processor :DDD
az vajon milyen ;]

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20743) Pelican válasza Nerazim (#20742) üzenetére


Pelican
őstag

Egyik helyen S905X másikon S912.
A netflix meg nemigen megy rajta sajnos csak SD-ben, vagy kis hackeléssel.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20744) azbest


azbest
félisten

szerk, hopp most látom épp belinkele (#20741) Pelican, amit én is mutatni akartam.

szerk2: itt is írnak róla. A végén van egy banggood link és kupon kód (20MM8P6), ami állítólag 32 dolcsi úgy, preorderes.

a leírásban az optional rész a licenszeknél azért zavaros. És csak 2.4-es wifi.

A Mecool-M8S-PRO-PLUS amiről most szó van, azt s905x-nek írják. A plus nélküli változatot látom s912-vel.

[ Szerkesztve ]

(#20745) headhunter válasza blakey (#20738) üzenetére


headhunter
addikt

:R

1080p verziót még megtudod nézni?

[link] (1. és 8-ik.)

----------------------------------------------------------------------

720p-s Hi10p-t már az RK3229 is tudja, de a 1080p-t csak az RK3399-es MX player "szoftveresen"...

[link], [link]

Ennyiért még nem is drága, aki sok japán animét néz Hi10p 720p-ben. [link], [link]

(#20746) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék az új Panasonic 50DS630 keresek olyan média lejátszót ami tudná az alábbikat.
A Routerhez kötött 1 Tb vinyón lévő filmek lejátszása Full HD -ban összes formátum mert most kb 30% kezel a TV, nem akadva, jóbb minőségben mint a TV.
Néha szeretnénk Youtubozni lehetőleg a telefonon vagy tableten (IOS és Android vegyesen) keresve nem a TV távírányítóval szenvedve.
Szeretnék venni egy hang sugárzót JBL SB 450 4K UHD ready soundbar ezt kitudja szolgálni.
A TV 3D esetleg ennek kezelése de ez a legelhanyagolhatóbb feltétel.
Mivel nem értek hozzá ha nem azzal kell kezdenem napokig olvasok, hogy oprendszert tegyek rá és mindent beállítsak annak nagyon örülnék.

Erre max 30-40 Ft -ot szánnék.

Előrre is köszönöm a segítséget.

Lambi

(#20747) Bundy71


Bundy71
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Vásároltam egy új verziójú KI pro-t, ezen már 7.1-es android van. SD kártyára felraktam a LE-et, 8.0-8.0.2a verziót, sikerült hozzá mindent beállítani, igazából ezzel a kép minősége (UHD-s tv-n nézem) lenne a gondom, előtte egy evo xfinity volt eontv-s szoftal, sokkal jobb képet adott, mint ez. Illetve még annyi, hogy néha megáll a kép, nem tudom miért. Oscam azt mutatja, csatlakozva, megyen sharing, tvheadend is azt mutatja, megyen a steem, van jel, viszont a folytonosségi hibáknál elég nagy számok szerepelnek...
Ezért, gondoltam, megnézek más verziót is, 8.0-8.0.2d-t tettem a dtb.ig-vel az update mappába. Frissített is, de ennél a távirányító nem működik, hiába tettem a droidos remote.conf fájlt a Configfiles mappába, ahogyan az összefoglalóban le van írva. Mit kellene tenni, hogy működjön a gyári távirányítója?
Hiába raktam be az update mappáma az előző verziót, bár megcsinálta a verziócserét, de mostmár annál sem működik a távirányító.

[ Szerkesztve ]

(#20748) Lamberd válasza Lamberd (#20746) üzenetére


Lamberd
tag

Szerintetek?

Nekimentem az össszefoglalónak elolvastam egy két tesztet, mi erről a kettőről a vélemény? Mi a tapasztalat, van esetleg jobb szebb okosabb ezen az árszinten.

Beelink GT1 Ultimate Android TV Box
NEO U1

Üdv: Lambi

(#20749) bostone válasza Lamberd (#20748) üzenetére


bostone
addikt

Nem egy ligában játszik a két eszköz.

A neo u1: kiforrott, átgondolt, megmunkált ötlet eredménye. Droid és LE támogatás megfelelő.
A beelink: gyorsan valamit bekapok a mekibe kategória. Droid félkész, LE alfa állapotban (majdnem béta).

Mindkettő élvezhető minőséget produkál egyébként.

(#20750) junkpod válasza Lamberd (#20746) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hogy lesz egy soundbar 4k uhd ready? Hihetetlen marketing zsenik vannak az lg-nel...

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.