Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) junkpod válasza vond (#19597) üzenetére


junkpod
nagyúr

Illetve ezek vannak HEVC-ben még kisebb méretben, ugyanazzal a minőséggel.
Eddig én is a 10-20GB körüli rilízekre vadásztam, de lassan átszokom a fele méretű HEVC-kre, ha már az amlogic símán viszi.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#19602) vond válasza junkpod (#19600) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A jobb/fejlettebb kódolásokról én is írtam már. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19603) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Rég jártam erre, nincs kedvem több ezer hozzászólást végigolvasni. :)

A kis Beelink MiniMXIII kütyümön (ha jól emlékezem) 007-es LE van.
Van most olyan verzió, ami ennél jobb?
Van most olyan, ami ennél "több"?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19604) trance89 válasza junkpod (#19601) üzenetére


trance89
őstag

már kb 1 éve csak RMTeam és PSA releasekat szedek végülis kizárólag emiatt vettem 3db s905 kütyüt, a 2 oldal címét inkább nem írom ki, aki tudja használni a google-t annak ez is elég
mind2 csapat munkái nagyon igényesek és meglehetősen gyorsan dolgoznak
fele méretű? egy átlag 720p sorozatrész 200 mega, film 450-500, 1080p 10bit 1080p(ez csak PSA) 1,5-2GB és ez minőségben gyakorlatilag egyenlő egy bd remux-al
ADSL neteseknek ez igazi megváltás mint nekem is, 10giga felesleges adatforgalom helyett betakarom 1-2 gigával ugyanazon minőség mellett

(#19603) TCr
én a 7.0.3.012k-t ajánlom, betonstabil és nincs semmi röcögés nem mint a krypton változatok esetén

[ Szerkesztve ]

(#19605) blakey válasza trance89 (#19604) üzenetére


blakey
titán

A Krypton változatoknál sincs röcögés csak egyes lejátszók esetében, nálam betonstabil a legújabb developer ami a 8.0.1k után jött ki. Semmilyen framskip nincs. Sajnos egyes lejátszók nem szeretik a Krypton, ezt a fejlesztő írta, pontosan már nem tudom melyek azok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19606) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Próbálok áfa és vámmentesen, jó áron Mini M8S II-t venni. Ezt találtam:

55EUR

Megszakértenétek (eladó, termék)?.
Köszönöm.

(#19607) dugesz77 válasza user112 (#19606) üzenetére


dugesz77
őstag

Inkább innen vedd , mert megbízhatóbb és még olcsóbb is egy kicsit .

(#19608) user112 válasza dugesz77 (#19607) üzenetére


user112
senior tag

Köszi

(#19609) junkpod válasza TCr (#19603) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én is azt javaslom, hogy a legutolsó 7-esre érdemes frissíteni, az szinte végleges, kiforrott.
A 8asra csak akkor ha hajlandó vagy rendszeresen frissíteni, nagyon jó az is de korántsem sem annyira stabil mint a 7, és ez a krypton miatt van, majd ha lesz krypton javítás akkor talán, de az is lehet, hogy a krypton újdonságai csak a Lea-ban lesznek jók.

Box's don't touch!

(#19610) TCr


TCr
veterán

Köszi srácok!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19611) headhunter válasza trance89 (#19604) üzenetére


headhunter
addikt

(#19612) darvinya


darvinya
titán

Tv Go

Ma kis próbálgatás, utána járással, és persze tüzetes hiba üzenet olvasásakor, derült ki miért nem működik már.
Alig lehet észre venni mivel vagy kitarva van, vagy már nincs azon képben: Külső kijelző megjelenítés Tiltva van!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19613) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Megéri egy ilyen Beelink Mini MX, ha veszek hozzá egy UK-EU átalakítót

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19614) trance89 válasza Nerazim (#19613) üzenetére


trance89
őstag

Meg bizony

(#19615) Tim82 válasza Nerazim (#19613) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem, ha jól emlékszem, küldtek hozzá EU átalakítót (én annak idején szintén UK tápegységet tudtam venni Gearbest-ről, az EU-s éppen kifogyott), de az átalakító konkrétan nem megy bele egy konnektorba, elosztóba stb. sem. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19616) Nerazim válasza Tim82 (#19615) üzenetére


Nerazim
őstag

:Y
És, hogy oldattad meg végül? Gondolom egy vill.szerelő akár le is tudja cserélni, ha úgy van.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19617) cof válasza Nerazim (#19616) üzenetére


cof
veterán

Ha van otthon egy felesleges 2A töltőd akkor veszel hozzá egy ilyet: [link] (Ha nem akarsz a boxra közvetlen külső hdd-t csatlakoztatni akkor ez a kábelvastagság elég, 5.5x2.1mm-es kell)

De van olcsón UK to EU adapter is: [link] (Nekem is van egész korrekt minőség ennyi pénzért.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#19618) Nerazim válasza cof (#19617) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a linket :C

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19619) Tim82 válasza Nerazim (#19616) üzenetére


Tim82
nagyúr

Volt itthon UK-EU átalakító, azzal használom, nem a Gearbest-es vacakkal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19620) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Beelink mini mx-en libreelec-el sbs full HD 3D-s filmet nézve a két szélén van egy kb 3 cm-es függőleges sávban képhibak(ott olyan mosódott) . Ezzel lehet kezdeni valamit? Amúgy tökéletesen játsza a 3D-t. Ja ha jól emlékszem 8.1 libreelec van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#19621) pkollar


pkollar
tag

Tud valaki megoldást arra, hogy libreelec alatt, az openload, vagy streamin pair megoldható legyen. A hálózatban lévő másik gépről megy a pair, csak az lenne a jó, ha liebrelec alatt is lehetne pair - olni, ne kelljen ehhez gép vagy teló.

(#19622) Oldman2 válasza Ejelhar (#15485) üzenetére


Oldman2
veterán

Venztech V10 (S905) -re most tettem fel a kszaq féle LibreELEC-S905.arm-8.0-8.0.1j.img.gz -t a gxbb_p200_1G_100M.dtb társaságában.

A reset gombot nyomva tartva elindult szépen, szépen bekonfigurálta első induláskor magát.

Ami a legfőbb gondom vele, hogy nincs hang (egy USB-s dongle-t használok). A Beállításokban csak a belső hangvezérlő kiválasztható.

Egyéb, apróbb gondok:

- Nincs magyar nyelv a beállításokban,
- A kép, bár a beállításokban minden jó, lejátszáskor "kilóg" a képernyőről.

Merre induljak el a fentiekkel kapcsolatosan?

(#19623) DoItYourself válasza Oldman2 (#19622) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az USB dongle alatt hangkártyát értesz? Magyar nyelv a kiegészítőkből telepíthető, összefoglalóban le van írva. Kilógó képre a tévé képarányainál lesz a megoldás, overscan miatt a tévé húzza szét.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19624) Oldman2 válasza DoItYourself (#19623) üzenetére


Oldman2
veterán

Dongle = USB-s hangkártya

A kiegészítőket megnézem, a kilógó képpel kapcsolatosan írtam, hogy a Képbeállításoknál teljesen jó a teszt kép...?

(#19625) Oldman2 válasza Oldman2 (#19624) üzenetére


Oldman2
veterán

A magyar nyelv sikerült, a kép még mindig kilóg, miközben a beállításokban jó a kép.

Erről a "hangkártyáról" van szó:

Approx 5.1 USB hangkártya /appUSB51/

SSH-n belépve a készülékre, fura módon az lsusb nem listáz ki semmilyen eszközt.

(#19626) Pelican válasza Oldman2 (#19625) üzenetére


Pelican
őstag

Mint írta diy, a tévét állítsd be.
Film közben más frekit ad a tévének, ezért azt újra be kell állítanod mindegyikhez.
Hangkártyához ha nincs driver, akkor nem fog menni.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19627) junkpod válasza Oldman2 (#19625) üzenetére


junkpod
nagyúr

Minek a hang kártya vacak, ha van av-out a boxon?

Box's don't touch!

(#19628) Oldman2 válasza junkpod (#19627) üzenetére


Oldman2
veterán

Mert Android alól ezzel volt azonnal hang, az AV-Out-on meg azóta sincs?

(#19629) Oldman2 válasza Pelican (#19626) üzenetére


Oldman2
veterán

Andoidos KODI alatt teljesen oké a kép. LE alatt van gond. A TV-hez mindeközben nem nyúltam semmit.

A KODI beállításai ugyanazok mindkét esetben.

(#19630) Adamo_sx válasza Oldman2 (#19629) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Lehet, hogy az androidos Kodi nem vált frekvenciát a film lejátszásakor, a LibreELEC alatti viszont igen, ezért más "jelet" kap a TV a két esetben és lehet, hogy a 24p esetére más a TV beállítása, ezért van ott elcsúszva a kép.
Hozzáteszem, hogy alapvetően a Kodi pixelpontosan küldi a képet, azaz, ha a TV felbontása megegyezik ezzel (pl FHD), akkor nem szabadna lelógásnak lennie. Ezért kell megkeresni, hogy az adott TV-nél milyen beállítás az, amivel a pixelpontos megjelenítés történik. Sok típusnál ezt overscan-nek, vagy túlpásztázásnak hívják, de más elnevezések is előfordulnak erre.

(#19631) junkpod válasza Oldman2 (#19629) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mert az androidos Kodi nem vált frekit.

Box's don't touch!

(#19632) Pelican válasza Oldman2 (#19629) üzenetére


Pelican
őstag

A TV-hez mindeközben nem nyúltam semmit.

Pont ez a baj. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19633) Oldman2 válasza Adamo_sx (#19630) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, megnézem.

(#19634) DoItYourself válasza Oldman2 (#19633) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nézd meg azt is, hogy az adott AV bemenet típusát lehet-e állítani.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19635) djherby


djherby
tag

Tud vki megoldást, hogy lehet LE alatt ace stream-eket futtatni?
Köszi!

(#19636) DoItYourself válasza djherby (#19635) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

(#19637) djherby válasza DoItYourself (#19636) üzenetére


djherby
tag

Köszi, ezt láttam én is, de nekem még csak a 7...8-as van fenn. Már régóta nézegetem az új frissítéseket, és ugye azt mondtátok nem érdemes frissíteni ha megy szépen. Márpedig így van. Semmi bajom a rendszerrel. Viszont jó lenne, ha tudnék ace streamet kodival nézni. Akkor frissítsek 7...12-esre, vagy 8-asra?

[ Szerkesztve ]

(#19638) Pelican válasza djherby (#19637) üzenetére


Pelican
őstag

Kipróbáltad?
Nem az van odaírva, hogy nem megy kisebbel...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19639) DoItYourself válasza djherby (#19637) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha nincs másik sd kártyád, de kísérletezgetnél, akkor a jelenlegi rendszeredet mentsd le a win32diskimager-el egy fájlba, így lesz egy mentésed, ha mégse jön össze a mutatvány.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19640) djherby válasza Pelican (#19638) üzenetére


djherby
tag

Még nem, de hétvégén kifogom.

(#19641) Oldman2 válasza Pelican (#19632) üzenetére


Oldman2
veterán

A TV-n semmi beállítási lehetőség, de fejlemény, hogy sokadik Reboot után (gőzöm sincs mitől), pillanatnyilag úgy tűnik "beállt" a megjelenítés rendesen.

A Venz Supporttól sikerült közben beszereznem az AV-Out (elvileg) "hivatalos" bekötési rajzát, így elindulok ezen az úton...

(#19642) junkpod válasza Oldman2 (#19641) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akár hiszed, akár nem a tv beállítás a hibás ha tullog a kép.
Nem értelek, kérdezel tőlünk, 10-bol 10-en ugyanazt a választ adjuk, de te ezt nem fogadod el sőt még bizonygatni is visszajössz, hogy márpedig nem úgy van az.
Azt se értem, hogy droid alatt mitől lenne más a hw csatlakozó labkosztasa mint LE alatt.
Miért nem inkább bootolsz még 10x hátha ez nem a megjavul...:Y

Box's don't touch!

(#19643) Oldman2 válasza junkpod (#19642) üzenetére


Oldman2
veterán

Oké, értelek. Mint írtam, SEMMI olyan beállítási lehetőség nincs a TV-men, amit módosíthattam volna. Végignéztem figyelmesen minden egyes pontot.

Mivel úgy tűnik, a megjelenítés stabilizálódott, köszönöm mindenki eddigi építő jellegű hozzászólását!

Nem poénból bootolgattam a készüléket, hanem közben használtam az Androidos KODI-t. Ahhoz pedig kell a Reboot.

[ Szerkesztve ]

(#19644) junkpod válasza Oldman2 (#19643) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mi a tv típusa?

Box's don't touch!

(#19645) Indiant


Indiant
addikt

Csak jelezném ,h. 8.0k-n S905(M18) a flac hang nem jön ki sem erősítőre optikán, sem tv-re hdmi-n.
"Audio...: Spanish 3060kb/s 6ch FLAC"
Talán tv-n a két hátsó hangcsatorna szól, a beszéd nem. :Y
Mit csináljak vele? ..szeretném megnézni a filmet

[ Szerkesztve ]

(#19646) MCs88


MCs88
aktív tag

Sziasztok!

Most üzemeltem be egy Egolggo 95X-t (S905X), felraktam rá a legújabb LibreELEC-et.
A Kodi-t sehogy sem sikerül úgy beállítanom, hogy az erősítő HDMI-n ne multichannel PCM hangot kapjon, hanem az eredeti hangsávot.

Allow Passthrough: on
Minden hangformátum on-on van.

Az erősítő (Denon AVR-X2300W) multichannel PCM-ben látja a bejövő hangot és nem DD/DTS/DTS-HD/stb..-nek.

Ötlet?

(#19647) junkpod válasza Indiant (#19645) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sose láttam még flac-hangos filmet. Tegnap néztem aac 6ch filmet, az rendben volt.
Tudnál kivágni egy perces mintát?

Box's don't touch!

(#19648) Indiant válasza junkpod (#19647) üzenetére


Indiant
addikt

Ha megmondod ,mivel. (eddig mindig volt sample...most nincs)

(#19649) junkpod válasza MCs88 (#19646) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mutasd meg lecci az audió beállítások menüt.
Cec nem zavarhatja be?

Box's don't touch!

(#19650) Indiant válasza junkpod (#19649) üzenetére


Indiant
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.