Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) m165le3 válasza laca71 (#15000) üzenetére


m165le3
csendes tag

Gratula :)

[ Szerkesztve ]

(#15002) laca71 válasza m165le3 (#15001) üzenetére


laca71
aktív tag

A jelszó hiányzott felhasználó. root jelszó. libreelec
Gőzöm nem volt hogy ez kell...

(#15003) mayday00 válasza Rem-X (#14999) üzenetére


mayday00
őstag

Erre én is kíváncsi lennék, h alkalmanként miért fagy le bootolásnál. :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#15004) djherby válasza DoItYourself (#14965) üzenetére


djherby
tag

A box hdmi-n keresztül van összekötve egy Denon AVR1910-el.

(#15005) m165le3 válasza laca71 (#15002) üzenetére


m165le3
csendes tag

Azért nem írtam, mert nekem bejelentkezés nélkül megy.
Érdekes ez a szoftveres szakma :)

(#15006) DoItYourself válasza djherby (#15004) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Egyszerűnek tűnik: a táblázat jobb szélső oszlopa szerint kellene beállítani az audio részt a Kodiban.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#15007) jhonny76


jhonny76
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni.Van egy V8-plus hybrid ott-m,ráraktam egy K1 frimwert.Nem müxik a távkapcsoló és a wifi.
Hogyan tudnám orvosolni?
előre is köszi

(#15008) DoItYourself válasza jhonny76 (#15007) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Egy linket dobjál már légy szíves, hogy néz ki ez a doboz, mert nem hallottam még róla.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#15009) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Eszközök kezelnek USB DVB T sticket?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15010) DoItYourself válasza darvinya (#15009) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Szia, igen.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#15011) pinnacle válasza pinnacle (#14996) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Rögzítettnél nincs DD, DTS beállítási lehetőség, hangtovábbítás sem látszódik, viszont a TV-n is lesz hang. Gondolom ilyenkor HDMI-n is továbbít. Ez jó legalább nem kell állítgatni, ha nem 5.1-en szeretném hallani. Elég régi TV-m van, de úgy néz ki, tudja ezeket a formátumokat. 5.1 is mehetne a TV-ből. Hálózati lejátszásnál, akadoztak a teszfájlok, "Alacsonyra" állítva megszűnt ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#15012) darvinya válasza DoItYourself (#15010) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15013) junkpod válasza blakey (#14978) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem értelek. Fhd filmet nézek fhd tvn. Mit skalaz, hova?

Box's don't touch!

(#15014) junkpod válasza pinnacle (#14996) üzenetére


junkpod
nagyúr

Milyen kimenettel, mire csatlakozol?

Box's don't touch!

(#15015) blakey válasza junkpod (#15013) üzenetére


blakey
félisten

A HQ upscaling elég bután van definiálva a Kodiban, de ha % van megadva akkor a 0 esetében mindent skáláz a megjelenítőhöz, függetlenül attól, hogy FHD tv-n FHD-t nézel, belenyúl az anyagba, ha 20%-ra állítod akkor max. a 720p-s anyagokat skálázza HQ-val a FHD tv-n, ami felette van abba nem nyúl bele a HQ, de fontos, hogy a megjelenítő felbontása ebben az esetben FHD, UHD esetén nyilván a 1080p-t is skálázza. Tehát, minél magasabbra állítod annál kevesebb anyagot fog skálázni

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15016) kenand


kenand
veterán

Egyébként kicsit belegondolva rájöttem, hogy miért szívatja az embereket a Google a korlátozással.
Ha youtube addonon keresztül nézel klipeket akkor azok reklám mentesek - bár ha log in van akkor tudja, hogy te nézed, de -reklámot nem tud a képedbe tolni, és a Google fő célja az adatgyűjtés mellett a reklám..

(#15017) #79335424


#79335424
törölt tag

Ezt a kínai kótványt! Hírtelen kellett egy Wifi "router". Gondoltam, gyorsan összedobom, hogy ha bedugom a LAN csatit, akkor automatikusan induljon a hotspot. Ez nem járható út, mert valami tákolással kezeli a kütyü a Lan -t, az Androidnak dunsztja sincs róla. A hotspot kapcsolást sem tudtam programból automatizálni, érintésemulációt kellett használnom. Először a rendszerindulást adtam meg eseménynek, de sejtettem, hogy nem lesz jó, mert régi miniPC -s jelenség, hogy egy indulás során kétszer fut le a "boot_completed" üzenet. A másodikra az automatizáló persze szépen kikapcsolta, amit az elsőre bekapcsolt. Végül a dátum változását használtam eseménynek, mivel a boxok bootnál mindíg 1970.01.01 -el indulnak, és a hálózat felállása után állítják be az aktuális időt, és dátumot. Így most működik a dolog. Ha bekapcsolom a boxot, automatikusan indul a wifi hotspot. Csak, a kínai tákolás miatt meg kellett hozzá erőszakolnom a rendszert. Az viszont jópofa, hogy a telómra streameltem egy filmet úgy, hogy a boxhoz csatlakoztam wifin, a box a helyi router -hez Lanon, ami meg az otthoni NAS -omra, külső hálón.

[ Szerkesztve ]

(#15018) kmarci25


kmarci25
veterán

Dilemmában vagyok. Tervezem, hogy beszerezzek saját részre is egy boxot/készüléket. Eddig 2 db Beelink MiniMXIII II járt nálam, hosszabb rövidebb ideig, de kb. addig, amíg a végső tulaj meg nem kapta. Miután szeretek hosszabb távra vásárolni (a mostani lejátszóm is lassan az 5. évébe lép), nem tudom, hogy melyik készülék lenne az ideális. A boxok (pl. a Beelink is) tetszik, mert kb. 15 perc alatt - LE-vel - számomra teljes értékű médialejátszóvá válik. Viszont tartok attól, hogy 2 év körül elavulttá válik. :F A Raspberry/Hardkernel szintén tetszik, ott viszont attól tartok, hogy olyan akadályokba futhatok bele, amiket nem tudok megoldani. (Alapszinten elmókolok ezekkel a cuccokkal, de pl. linuxhoz teljesen vak vagyok.)
Az elvárás annyi, hogy a NAS-on tárolt FHD filmek menjenek (a box kábelen lesz összekötve a routerrel), feliratokat kezelje, legyen a lejátszás kadenciahelyes (vagy legalábbis ne legyen "röccenés"), illetve az MS repo add-onjai közül többet nagyon megszerettem, az is kéne. Magyarul egy jól működő Kodi. A hang nem fontos, mert nincs erősítő.
Szóval ilyen paraméterekkel mit ajánlotok? Lehet egyáltalán ajánlani valamit 2 évnél hosszabb távra? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#15019) paolinho


paolinho
őstag

Tudnátok segíteni, hogy a VENZ V10 100-as vagy 1000-es adatávitelű? Egyik helyen S905-nek írják, máshol meg S905X-nek? A LE miatt meg ez nem lenne mindegy. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#15020) djherby válasza DoItYourself (#15006) üzenetére


djherby
tag

Igen, így is csináltam miután ezt megtaláltam. Az a helyzet, hogy az erősítő kijelzője át is vált, kiírja hogy TrueHD / DTS-HDMA csak nincs hang. És nem mindig. Van hogy "elkapja" ha hangsávokat váltogatok, vagy a hangtovábbítást ki/be kapcsolgatom.

(#15021) blakey


blakey
félisten

Breaking

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15022) szabi__memo válasza blakey (#15021) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mit befolyásol? Miben rosszabb a 32 bites?

(#15023) blakey válasza szabi__memo (#15022) üzenetére


blakey
félisten

Nem tudom, csak közzé tettem. Szerintem mindegy melyiket használod, bár hosszútávon lehet, hogy a 64 bites lesz a nyerő, több kiegészítővel lesz kompatibilis, egyelőre még nem így van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15024) Technoman válasza paolinho (#15019) üzenetére


Technoman
őstag

A jelenlegi Venz vonal (mmint amit Mo.-on kapni ) csak 100-as, nincs gigabit.
A Venz V10 s905, ellenben a Venz V10 pro az s905X vonalat erősíti (erre utal az Android 6 is, szemben a sima változat 5.1-ével)
Nekem a sima van és LE tök jó (a 9-essel használom) Ha nem kell a +1GB RAM, a 8GB eMMS plusz és a BT, akkor a simával is el leszel.
Itt a hivatalos, gyári honlap, szerintem inkább ennek higgyél.

[ Szerkesztve ]

(#15025) junkpod válasza blakey (#15015) üzenetére


junkpod
nagyúr

OK, de a default ha jól emlékszem 20%-ra van állítva, tehát pont jó. :)

Box's don't touch!

(#15026) blakey válasza junkpod (#15025) üzenetére


blakey
félisten

Igen, azt hiszem LE alatt 20%-on van viszont máshol más értékek lehetnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15027) pinnacle válasza junkpod (#15014) üzenetére


pinnacle
nagyúr

MiniMXIII optika, dekóder, Genius 5.1.

(#15028) junkpod válasza kmarci25 (#15018) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem nem baj ha egy 15ezer forintos lejátszó 2 év alatt elavul, pláne, hogy a 200ezres is pont ennyi idő alatt avul el:) Telefont hány évente veszel újat és mennyiért? Na ugye?
Vegyél S905-öst MP-nek kiváló, RPi és társai csak akkor jók ha tényleg fejlesztgetni akarsz, MP-re azok használják akik azelőtt vették, hogy kijött vona az S905+LE.

Box's don't touch!

(#15029) junkpod válasza djherby (#15020) üzenetére


junkpod
nagyúr

hdmi kábel csere volt már?

Box's don't touch!

(#15030) Karel2 válasza junkpod (#15013) üzenetére


Karel2
csendes tag

Akkor is skáláz, ha az overscan nem kikapcsolható ki a tévén (mint nekem) és a képméretet igazítani kell a megjelenítéskor.

- Karel -

(#15031) junkpod válasza Karel2 (#15030) üzenetére


junkpod
nagyúr

OK, de akkor Te nem fhd filmet nézel fhd tv-n.

Blakey: 64bites memóriaszivárgás: kár is volt kiírnia kszaq-nak, már megörültem, hogy bohóckodás nélkül tudom frissíteni a régi 64bites 7.11-esemet, de kijelentette, hogy Jarvisból már nem fog 64biteset fordítani, mert minek...Annak meg megint örülni fogunk ha a 8.0-áson megint lesz majd menetközben váltás csak most 32-ről 64-re és akkor újfent kínos lesz az upgrade:)

Amúgy tegnap felraktam a 7.95 b5b-t és belenéztem kedvenc "röccenés ellenőrző" filmembe, a Focus-ba (valamiért minden jelenetben svenkel a kamera, főleg a kezdő scene látványos, ha ott nem veszed észre a röccenést akkor sehol) és nem tapasztaltam semilyen röccenést, még a hóesést figyelve sem:)

Box's don't touch!

(#15032) blakey válasza junkpod (#15031) üzenetére


blakey
félisten

Nem biztos, hogy lesz 64 bites build, szerintem felesleges, de majd meglátjuk.
Ezt írta:
"maybe when there's an easy way to add ARM compatibility I'll switch back to aarch64 for Krypton/Leia."
Röccenés nagyon ritkán van, olyan mintha képzelődnél, de pl. tegnap nálam sem volt hiba.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15033) adi1234 válasza laca71 (#15000) üzenetére


adi1234
tag

"Végre sikerült életet lehelni a transmission torrentbe...
15 MB/s jönnek a torrentek...
"

Ez szerintem sokunkat érdekelne ...

[ Szerkesztve ]

:)

(#15034) 1974zsolt válasza #99499520 (#14948) üzenetére


1974zsolt
újonc

Szia!

Nagyon köszönöm a gyors választ. Mivel nem nagyon értek hozzá és a ketyere még garis, így visszaküldöm és kis kicsi kínaiak visszaadják az árát.

Még egy kérdés!

Szerintetek melyik tvbox a legjobb? Vagy melyiket érdemes megvenni?

Köszi előre is.

(#15035) junkpod válasza adi1234 (#15033) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát igen, két fajta kommentet nem értek (nem szeretek):
1. "hurrá sikerült megoldanom, de nem írom le hogyan"
2. "nem működik ez és az, sürgős segítség kell, de nem írom le, hogy milyen hw/sw környezetben és beállításokkal"
+1: "segítsetek jó boltot találni boxokhoz, de csak miután bejöttek az ajánlások, akkor árulom majd el, hogy külföldön élek"

Box's don't touch!

(#15036) ZS3NI válasza 1974zsolt (#15034) üzenetére


ZS3NI
őstag

Én ezt vettem meg, első boxom. Lassan 1 hete használom, eddig tetszik. 4 nap alatt itt volt Németországból, ingyér posta.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15037) paolinho válasza Technoman (#15024) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen a segítségedet. Egy címbim vett egy simát ebből, és neki csináltam LE microSD-t hozzá. Ezt az infót nem tudva, mind a két félét kiírtam neki, az egyik csak jó lesz. :)

(#15038) Technoman válasza paolinho (#15037) üzenetére


Technoman
őstag

Érdemes a 7.0.2.009 stabil változatot feltenni.
Ha pedig úgy látjátok, hogy kezd elfogyni a szufla (az 1GB memória), akkor valamelyik 32 bitest érdemes feltenni pld 7.95.beta5/ (pár napig ezt ment nálam, itt már a 17-es KODI fog fogadni)

(#15039) laca71


laca71
aktív tag

Szia !

Feltettem a LE 7.95.2 bétát, utána a service.transmission-8.1.8
A transmissionban így irtam az ip-t

192.168.1.***
Port 9091
User: root
jelszó: libreelec

beállítottam a mentési könyvtárakat a torrentekhez

a hdd exfat4-re formázva

Böngészőböl: 192.168.1.8:9091
Kéri a jelszót, és minden megy...

(#15040) kmarci25 válasza laca71 (#15039) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor már ne böngészőből kezeld, van erre profibb megoldás: TM GUI ;)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#15041) laca71 válasza kmarci25 (#15040) üzenetére


laca71
aktív tag

Köszönöm, használom + az androidos verziót is :)

(#15042) junkpod válasza Technoman (#15038) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem LE 7.0-ásokból is a 32biteset érdemes felrakni, mert a memória szivárgás minden 64bitest érint és később csak szívás 64bitesről visszafrissíteni 32bitesre.

Box's don't touch!

(#15043) Technoman válasza junkpod (#15042) üzenetére


Technoman
őstag

Igen ebben igazad van, csak hát ugye az összefoglalóba hosszú ideig a 009-es volt megadva, mint utcsó, stabil változat (most látom itt is van változás)
Egyébként, mióta végeztem a mega, 8TB-nyi JukeBox/katalogizálással lekopogom, nem fagy le a gép, sem 64, sem 32-nél.
Egyetlen bosszantó dolog van, több órányi hidegindításnál, a beállított 1080p/24 mindig átvált 720p/60-ra. :(((
Ilyenkor újraindítom a boxot.

[ Szerkesztve ]

(#15044) djherby válasza junkpod (#15029) üzenetére


djherby
tag

Volt egyébként, de lehet kellene egy jobb minőségű. Vannak javaslataitok?

(#15045) darnassus


darnassus
kezdő

Sziasztok! Rendeltem kínából egy TV boxot, ami működik, de az internethez sehogy sem csatlakozik. Biztos, hogy valamit csináltak vele, mert egy SUPERSU nevű program "gyárilag" rajta van. Letörölni sem lehet.
A kérdésem az, hogy egy új firmware segíthet-e a gondon, és ha igen, hol találok hozzá? Hogy tegyem fel?
Típus: Amlogic s905 4K
MXQPro TV Box Android 5.1
Modell: AOSP on p207
A válaszokat előre is köszönöm.

(#15046) #79335424 válasza darnassus (#15045) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne is töröld le!!! Fontos alkalmazás, az kezeli a többi felhasználói alkalmazás root hozzáférését. Se LAN -on, se Wifin nem kapcsolódik? Semmilyen internet sincs, vagy csak a https oldalak nem mennek, vagy, csak a Google szervereihez nem tud kapcsolódni?

[ Szerkesztve ]

(#15047) darnassus válasza #79335424 (#15046) üzenetére


darnassus
kezdő

A wifi egyáltalán be sem kapcsolódik, az ethernet csatlakozónál villogás van, de azt írja ki a box, hogy csatlakozás nincs. Ip címre csatlakoztatva kiírja, hogy kapcsolódva, viszont a pingelés azt mutatja, hogy nem kommunikál egymással a router és az eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#15048) g4bb3r


g4bb3r
tag

Sziasztok,
Az összefoglaló elolvasása után is él még bennem a kérdés. mi most a bestbuy Android 6.0 TV box? nem akarom hekkelni, YT, Netflix, Kodi menjen probléma nélkül +lejátsza a filmeket (max fullhd) külső hdd-ről. Egyszerűn annyi fajta van , hogy elveszek közöttük.. :B keret 30-50 usd/eur

nagyköszi :R

(#15049) #79335424 válasza darnassus (#15047) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem szeretek találgatni, de ez első blikkre olyan, mintha nem rá való ROM lenne rajta.

(#15050) mayday00 válasza blakey (#14988) üzenetére


mayday00
őstag

Csak 1080p-t nézek, ritkán 720p-t. Alacsonyabb felbontást nem. Akkor a HQ skálázót 20%-ra állítsam? Vagy 30? Így kevésbé van terhelve a proci?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.