Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) Pelican válasza darvinya (#55000) üzenetére


Pelican
őstag

Ez nem box, ez SBC.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#55002) darvinya válasza Pelican (#55001) üzenetére


darvinya
titán

Tehát kézbe fogva mozgatod és ezzel vezérelsz. :D
Mert 3 irányú gyorsulásmérő erre való.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55003) DoItYourself válasza darvinya (#55002) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Építhetsz belőle bármit, amihez kell, nyilván nem véletlen került rá. :U

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55004) darvinya válasza DoItYourself (#55003) üzenetére


darvinya
titán

Érdeklődés képpen például mi?
Mert ebből horror árú távirányító jut eszebe, ami nem igazán…

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55005) Csicsóka válasza SunMount3r (#54998) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ezek jó kérdések. :)
Szerintem ez most még senki sem tudná megmondani, de hátha egyszer megvalósulnak.
CE viszont szerintem nagyon hamar lesz rá, mivel az előző SBC-k is támogatottak voltak.

(#55006) SunMount3r válasza darvinya (#55004) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom konkrétan mire gondolsz, de ha a légegerekre, azok vannak már pár ezer forintos áron is... Ha pl. egy egyszerű kulcstartóba raknák, akkor szerintem párszáz forintos tétel.

[ Szerkesztve ]

(#55007) Csicsóka válasza Pelican (#54999) üzenetére


Csicsóka
őstag

Erre én is, 100 $ felé taksálom.
Én biztos hogy a PCI-E-t választanám, és egyebekre elég az USB2.
Az N2-nél pont ezt hiányoltam. Hogy tudtak egy ilyen ütős dolgot lehagyni?

[ Szerkesztve ]

(#55008) darvinya válasza SunMount3r (#55006) üzenetére


darvinya
titán

Pont ezért nem tartom értelmesnek a 3 irányú gyorsulás mérőt rajta.
Mert bármi másra használni, már drága kiegészítő lenne, miközben van erre olcsóbb és jobb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55009) Beni2360 válasza dgyuri0123 (#54997) üzenetére


Beni2360
félisten

Na de ennek meg kell, hogy legyen mert akkor a box nem látná a gépedet.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55010) MCs88 válasza darvinya (#55008) üzenetére


MCs88
aktív tag

Azt kellene megérteni, hogy ez nem egy dedikált média player hanem egy általános computing board, amin mellesleg pont olyan SOC van, ami jó média lejátszásra is.
Símán lehet, hogy valaki ipari automatizáláshoz fogja használni, lehet, hogy valaki a helikopterén szeretne vele majd mozgást mérni, és még 100ezer másik dolog, amire se én se te nem gondolunk, de kell hozzá gyorsulásmérő... ettől nem lesz "nem értelmes" dolog.
Ha neked nem kell ilyesmi, akkor majd pár hónap múlva megveszed a rendes dobozos Minix/Vorke/egyéb kínai márkanév alatt megjelenő, ugyan ilyen SOC-os box-ot, amin nincs ilyen.

(#55011) darvinya válasza MCs88 (#55010) üzenetére


darvinya
titán

Arra ott van cél HW, vagy Adruino, s mint ezt sokkal olcsóbban és több lehetőséggel.
Akkor most miről van szó.

Oké, tudom minden eladható, minden áron.
De a piac nem fogja horror áron venni ezeket.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55012) blakey válasza darvinya (#55011) üzenetére


blakey
titán

Nem értem miért zavar egy olyan eszköz amit többnyire fejlesztőknek szántak azzal a céllal, hogy a lehető legtöbbet kihozzák belőle, fejlesztőknek készített "lapkák". Senki nem írta, hogy vedd meg és használd médialejátszóként. Ettől fogják megismerni a SoC-ot és ettől lehetnek jobbak az esetleges médialejátszónak szánt eszközök.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55013) cof válasza darvinya (#55011) üzenetére


cof
veterán

Akinek helikoptere van pl. szerinted érdekli 100$? Nem hiszem... Tedd ezen túl magad, nem a topik témájához tartozik, hogy miért van rajta ez meg az "neked" feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55014) spgabor válasza Beni2360 (#54966) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia!

Tegnap nem voltam otthon, így nem tudtam megnézni, amit írtál. Ma ellenőrzöm majd. Viszont akkor ha rendbe rakom a címet, ha esetleg baj van vele, akkor mind a két boxon megjavul médiatár frissítést követően. Ez lenne az egyszerűbb. Ha manuálisan kell felvenni, akkor viszont mind a kettő helyen meg kell csinálni sajnos. Hogy tudom minimalizálni a kimaradt filmek mennyiségét? Letöltéskor nem szoktam variálni, egyből megy a film mappába a mappa és a tartalma is változás nélkül.

Miközben ezt írom, egy korábbi megválaszolatlan kérdés jutott eszembe. Van pár olyan film, aminek a sample-ja minta.mkv-ra van nevezve. Ezeket a boxok mindig felveszik egy, most eszembe nem jutó C kezdőbetűs filmként. Eddig jbb megoldás hiányában meg sziktam keresni ezeket és kezzel törlöm, majd médiatárat tisztítok. Mindegyik minta.mkv fő mappától függetlenul mindig ugyan azokkal az adatokkal jelenik meg. Nem lehet valahogy beállítani a médiatárat, hogy ezt a filenevet ne kezelje külön filmként? Vagy kivételnek beállítani, hogy ne is nézze, főleg, hogy ugyan azt a hülyeséget találja az összeshez. Vagy bármilyen más megoldás?

Üdv:
spgabor

(#55015) Beni2360 válasza spgabor (#55014) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha a médiatárban írod át az a valóságban a HDD-n nem íródik át. De ha már nincs sed akkor a HDD-n lehet átírni és akkor minkét box azt érzékeli. Általában 200 MB alatti semple nem is kell sed.
Hát őszintén, hogy mind a két boxnál kell-e átírni a filmcímet nem tudom de ha másodiknál már nem kintről hanem a tárolóról kéred az adatokat lehet, hogy megtalálja mivel gondolom a nason tárolja az elmentett adatbázist, de lehet, hogy tévedek. :F próba szerecsen.
Ha nem szoktad a semplét nézegetni akkor letöltés előtt kiveszed a pipát és nem lesz letöltve. Vagy ha már nincs sed akkor törlöd a mappából és ott át is írhatod a megfelelő címre, vagy törlöd a végitől a felesleges sallangot.

Na de ez itt már OFF.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55016) dgyuri0123 válasza Beni2360 (#55009) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Na jó... ha hazaértem nekiesek, de mintha nálam nem így nézne ki a dolog.. :F

"csak a zene van"

(#55017) DoItYourself válasza spgabor (#55014) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Hogy tudom minimalizálni a kimaradt filmek mennyiségét? Letöltéskor nem szoktam variálni, egyből megy a film mappába a mappa és a tartalma is változás nélkül.

A film nevét tartalmazó mappát kell átnevezni az imdb szerinti
eredeti cím (évszám)
formátumra, akkor találja meg jó eséllyel a scraper. Ha viszont innen seed-elsz, akkor ez nem biztos, hogy jó ötlet.

Minta.mkv: a legegyszerűbb átnevezni (TC-vel gyorsan megy több is egyszerre) vagy törölni, seed forrásnál szintén nem jó ötlet. Itt írnak az advancedsettings.xml szerkesztésről, de elég régi a topik.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55018) korcsi válasza DoItYourself (#55017) üzenetére


korcsi
veterán

Seedelt mappából dolgozik a scraper jók a találati arányok, talán annyi, hogy a letöltés egy ideiglenes mappába megy, és ha kész van kerül át a scraper által kezelt helyre.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#55019) spgabor válasza Beni2360 (#54966) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia!

Fura módon most bekapcsoltam újra a boxot, amelyiket ki szoktam nyomni. Most már csak 106 filmet látok... Pár napja, amikor írtam a postot, 165-öt megtalált. Ezt sem értem, hogy közben hova tűntek. A NAS folyamatosan ment eddig, a boxon akkor néztem egy filmet és kikapcsoltam.
A filmek video mappában megtakintést, ahogy javasoltam, most megnéztem. Direkt olyan film esetében is, ami pár napja bent volt a listában. Ezeknél nincs információ. Ami bent van a médiatárban, ott megjelenik hiba nélkül. Hogy tudom felvenni manuálisan? Bár az jobban bosszant, hogy magától eltűnik. Próbaképp törlöm a watchdogot- hátha mégis az csinál valami hülyeséget.

Minta.mkv-vel kapcsolatban, akkor lehet első körben mindig törlöm a samplet. Úgyse nézegetem soha. Átnevezni az általatok írt seed probléma miatt sem akarom. Aztán ha lesz kedvem, akkor megnézem az advancedsettings.xml-t.

(#55020) cof válasza spgabor (#55019) üzenetére


cof
veterán

Általában mindegyik kliensben ki lehet választani, hogy melyik fájlokat akarod letölteni, semmi próbléma nem lesz belőle ha kihagyod a samplet a letöltésnél. Annyi, hogy nem leszel seeder a listában, csak leecher maradsz de ez nem okoz problémát a visszatöltésnél. Én el szoktam hagyni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55021) daver88


daver88
aktív tag

Helló!

E-AC-3 hanggal lehet valamit kezdeni a Kodi-n? vagy csak nálam nincs jól valami beállítva, hogy nincs hang?

(#55022) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Múltkorában szó esett a Beelink GT-KING-ről

Az elmúlt 7.végén kiküldték a teszt példányokat a tesztelőknek!

Ismét megtisztelt a gyártó engem egy 4/64.es példánnyal :DDD hálás köszönet érte

Amit Extra gyorsan meg is kaptam Vasárnap délután 5.órakor adták fel,
és ma 1.kor csengetett a DHL futár :Y

egy pár kép kezdetnek.....

szép nagy csomagban érkezett

belül egy újabb csomagolás fogadott

figyelmeztetve hogy SAMPLE példány ahogy annó a GT1.et is kaptam :)

tovább bontva egy újabb csomagolás :D (nem bízták a véletlenre)

és végre a fóliás doboz

hátsó fele

adatlap közelebbről

és akkor a többi kommentár nélkül

a szokásos dolgok +1db USB2.0 Port

2.db USB 3.0 Port + MicroSD

Teszt majd 7.végén lesz ......... :K

Ha valakinek valami kérdése van az írja meg....

[ Szerkesztve ]

(#55023) spgabor válasza cof (#55020) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ezzel nincs gond, így fogok csinálni. Csak eddig nem foglalkoztm vele, mert a filmmel együtt töröltem. Mérete meg nem sok, hogy azért pipálgassam.

Kigyűjtöttem azt a pár filmet, amit nem listáz. Mappanevek jónak tűnnek, de próbaképp átneveztem őket a javaslatok szerint. Viszont ugyanígy kimaradnak. Pedig imdb-n fent van mind.

(#55024) ztsoft válasza daver88 (#55021) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Mivel nem írtad, hogy min nincs hang (AVR, TV), meg azt sem, hogy hangtovábbítás vagy átkódolás. Így leírom ahogy én használom.

Régi AVR (nincs HDMI) optikán megy a hang az erősítőbe, a beállítások a következőek (Rendszer -> Hang).

Hangtovábbítás esetén AC3, DTS engedélyezve, plusz az AC3 átkódolás (így az E-AC3 is halható az erősítőn AC3 5.1-ben).

Ellenkező esetben HDMI-n TV-be, megy minden hang, ilyenkor a box végzi az átkódolást.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#55025) dgyuri0123 válasza Beni2360 (#55009) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem teljesen ugyanolyan a Samba kezelés nálam, mint nálad. Win10 Home az enyém. Lényeg hogy sikerült.. Nem kellett hálózati meghajtót sem létrehoznom. Kösz az ötletet:)

"csak a zene van"

(#55026) Roland861010


Roland861010
addikt

Sziasztok

Meg adta magát a Kodi CE alatt nincs hang !
Tegnap este szuperül ment minden most meg semmi!

Feldobtam a 9.0.2 újra indult utána is jó volt minden.

Most kapcsolóm be és írja frissült...
Nézem hogy 9.0.1 van a gépen.

Minden duplikalodot verziók beállítások minden ....

Ilyenkor mit tudok tenni?

Csináljak hard resetet?

(#55027) jézusom válasza DroiDMester (#55022) üzenetére


jézusom
addikt

Grat!

Gt1 ultimate után milyen? Mivel tud többet? Azt látom, hogy 4k75fps, de nekem elég a 60 :)

Coreelec rámegy? Vagy gyári droiddal mit tud?

A távirányító rf?

[ Szerkesztve ]

(#55028) daver88 válasza ztsoft (#55024) üzenetére


daver88
aktív tag

ohh megvan a hiba, 5.1-re volt a csatornák száma állítva, így nem volt AC3 dekódolás opcióm :)

köszönöm!

(#55029) Roland861010 válasza Roland861010 (#55026) üzenetére


Roland861010
addikt

Valaki valaki valaki!!!!

(#55030) DroiDMester válasza jézusom (#55027) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ahogy írtam teszt majd 7végén lessz, Elöljáróban annyit hogy az S912.után, BRUTÁL gyors a gyári ANDROID 9 rendszer, ami 2019.05.08.adikai kiadású(12.én adták fel a boxot), tehát nagyon friss ropogós a rendszer.

A Boltokban majd kapható verziókon valószínű majd ettől is frissebb rendszer lesz, a GT1.nél is így volt a tesztre kiküldött sample boxokon, általában még csak egy béta rendszer van!

Ahogy a képeken látod a távirányító DUAL tehát megy infra módban is és RF módban is a légegér funkció csak rf módban megy!

[ Szerkesztve ]

(#55031) Roland861010 válasza Roland861010 (#55029) üzenetére


Roland861010
addikt

Na majd én megválaszolóm! :D

Tegnapi erőlködés után ma sem volt jó a hang de legalább le frissítette magát 9.0.2-re.

Csináltam egy gyári vissza állítást (nem hard resetet).

Jelenleg 95%-os a rendszer!

Ugyanis van Dolbym a Tv is felismeri megy a kandencia hiányos lejátszás a film felbontáshoz igazodva , szépen vált a listába beállított 1080p 23.94Hz és 2160p 23.94Hz között.

Viszont filmenként eltér a hang késleltetés...valahol mínusz valahol pluszban kell eltolni és vannak olyan filmek ahol nincs baj.

Erre esetleg valakinek valami ötlet?

Persze csak a magyar szinkron gázos :)
Az angol nem csúszik a képhez képest!(tévedtem van ahol az is csúszik)

[ Szerkesztve ]

(#55032) Roland861010


Roland861010
addikt

Teszteltem 0.6s eltolás vagy előrehozás kell de csak a többcsatornás hangnál.

2.0 filmek és sorozatok hibátlanok ...
Hang szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#55033) Celtis válasza blakey (#54736) üzenetére


Celtis
veterán

Végül teljesen megoldódott a Yamaha erősítős problémám. Tényleg van az erősítőben is olyan beállítás ami a 18Gbps feletti sebességeket engedélyezi. Ezt beállítva megy minden.
Igazad volt ebben is. RTFM...

(#55034) Roland861010 válasza Roland861010 (#55032) üzenetére


Roland861010
addikt

2.ik teszt a tv lejátszójával is tesztelve...ott sem jó a hang de legalább nem a lejátszó a rossz !

Másik ha valakit érint az új frissítés után bizonyos .hevc formátumú filmeket hajlandó lejátszani a Q6-os tv... Két ugyan olyan kódolásban is lehet eltérés mert ebben is válogatós 3ból 2-öt le játszott. Viszont a 3-ik amit próbáltam majdnem 70Gb-os volt .

(#55035) blakey válasza Celtis (#55033) üzenetére


blakey
titán

:C

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55036) junkpod válasza daver88 (#55021) üzenetére


junkpod
nagyúr

A Kodi tökéletesen kiküldi azt is pt módban. Kérdés, hogy az erősítőd tudja-e fogadni.?

Box's don't touch!

(#55037) junkpod válasza Roland861010 (#55032) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem gyenge a tv dsp-je, ennyi időbe telik lekeverni sztereó hangra.
Javaslom, hogy a kodit állítsd be sztereó hang küldésére , ha kell lekeveressel.

Box's don't touch!

(#55038) Roland861010 válasza junkpod (#55037) üzenetére


Roland861010
addikt

Na ebben kérnék egy kis segítséget ! :)

(#55039) Roland861010 válasza Roland861010 (#55038) üzenetére


Roland861010
addikt

Akkor sem jó!

(#55040) DoItYourself válasza Roland861010 (#55031) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

"kandencia hiányos lejátszás"

Ez nem hangzik jól. :D "Kadencia helyes" a jó megfogalmazás.
Sztereó lekeverésre úgy tudod visszaállítani a Kodit, hogy a Settings/System/Audio beállítások részen nyomsz egy visszaállítást alapértékekre (Reset above settings to default).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55041) Roland861010 válasza DoItYourself (#55040) üzenetére


Roland861010
addikt

Jól van na :D
Bocs ! :)

Igazából sehogy sem jó a hang...
Mindegy hogy állítóm akkor is valamelyik irányba csúszik a hang...

Szóval fel adtam ! :W

(#55042) Roland861010 válasza Roland861010 (#55041) üzenetére


Roland861010
addikt

Az előbb nem indítottam újra most meg tettem már majdnem jó ! :)
Már csak az új Robin nem oké ott mindenképpen késleltetni kell a hangot... + nincs DD így...de kap előerősítést így hasonlóan erőteljes a hangzás...

(#55043) blakey válasza Roland861010 (#55041) üzenetére


blakey
titán

AV sync, lyp. sync, bármilyen sync van a TV-n a hangot illetően?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55044) Roland861010 válasza blakey (#55043) üzenetére


Roland861010
addikt

Igen van a gyári értéken nem piszkáltam !

[ Szerkesztve ]

(#55045) Roland861010


Roland861010
addikt

Na ténylegesen a RobiHood fos.... szóval nem én vagyok a hülye ! :)


Hangzás terén szerintetek melyik a jobb ha hang továbbítás be van kapcsolva vagy ha nincs és külön kap erősítést?

(#55046) Beni2360 válasza spgabor (#55023) üzenetére


Beni2360
félisten

Pedig imdb-n fent van mind. - Ezt az oldalt használja azonosításra. TMDB és itt is volt.hogy hiába írtam át nem volt hajlandó megtalálni.
Lehet NFO fájlt is készíteni amiből kiolvassa az adatokat.
jegyzett tömb-benne a film web címe: https://www.themoviedb.org/movie/375588-robin-hood-origins?language=en-US és elmented a : Robin Hood (2018) néven. Majd megkeresed és a text végződést átírod nfo-ra.- mentés és másolás film mappába. A régit addig érdemes nfo.back-ra nevezni míg megtalálja.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55047) ERPY


ERPY
őstag

Nálam is jelen van a hang csúszása a CE kezdetektől. LE esetén nem volt semmi baj.
Hogy ne kelljen mindig állítgatni, az advancedsettings-be beletettem a <delay>-130</delay>-t, és így minden sorozat, film, akár sztereó, akár 5.1, tökéletes a kép-hang együtt.

A nálunk található mindhárom box-nál szükséges volt, mindegyiknél volt hangcsúszás. X96-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#55048) sb válasza sb (#54923) üzenetére


sb
veterán

Erre?
Mit ajánlotok?
Köszi!

(#55049) blakey válasza ERPY (#55047) üzenetére


blakey
titán

Miért pont -130? Tudtommal -125 a jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55050) ERPY válasza blakey (#55049) üzenetére


ERPY
őstag

Nálam ez az eltolás volt a tökéletes. De 5 ezredmásodperc nem hiszem hogy kérdés lenne, úgyis mindenki magára állítja. Nálam ez vált be.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.