Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Technoman válasza junkpod (#16992) üzenetére


Technoman
őstag

Talán ezt az egész "neked akad, nekem nem akad" és a többi dolgot is, úgy kéne kezelni, mint a Droidos telóknál is.
Mindenki mást és máshogy állít be/rak fel/stb....(én pld totál testreszabom a felületet) Így nem lehet egy egységes, homogén felületről beszélni (nem beszélve a boxok közötti minőségi különbségről és akkor még ott vannak -hál' istennek- a szinte heti rendszerességgel kijövő egyre jobb LE verziók) Szerintem ezek mind összefüggenek egymással.
Bezzeg a "gagyibb" op rendszerekkel (a régi Dune) nem volt ennyi probléma. ;]
Cserébe megdobtak, időnként /évenként egy új skinnel oszt' Merry Christmas :DDD

UI: Most olvasom, hogy blakey is hasonlót tapasztalt. Tehát nem lehet annyira nagy hülyeség, a meglátásom.

[ Szerkesztve ]

(#17002) paolinho válasza blakey (#16983) üzenetére


paolinho
őstag

Én a 8e-t használom, és jellemzően NAS - ról filmezek, bár nem ritka a online filmezés sem. Beelink M18, és soha egy röccenésem nem volt.

(#17003) sp8787 válasza paolinho (#17002) üzenetére


sp8787
addikt

Ha akarsz ilyet latni tokegyszeruen megoldhato.
A 720pier-rol leszedsz egy NBA meccset lehetoleg 29.97-est.
Vagy innen [link] mondjuk ide nem biztos ugyanazokat rakjak/nem tudom ezeknel elojon e, de itt nem kell regelni.
Majd beletekergetos modszerrel szepen elohozod a judderelest.

Egyebkent az M18-nal hittem azt ,hogy ott ez nem jon elo de ott is elojott.

[ Szerkesztve ]

(#17004) dugesz77 válasza Pelican (#17000) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem sincs akkora gond a 4K-s youtube-al. A Pana tvm yt kliensével nézegetem és egyre jobbak. Leírás szerint egyébként 85 Mbps a plafon. Néha lekapok egy/két természetfilmet 4K video downloaderrel és a sávszélesség is megvan (1 Gbit/s nettel 100 MB/s szedi). Ez a videó már egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#17005) blakey válasza paolinho (#17002) üzenetére


blakey
titán

Erről van szó, nekem sincs, akinek meg gondja van az meg küldjön log fájlt a fejlesztőnek, nekem sincs semmi gondom, leszedtem a pier-ről egy tesztet még korábban és nem volt gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17006) Exelsior válasza junkpod (#16993) üzenetére


Exelsior
senior tag

Hát nem tudom engem baromira idegesít hogy bármit nézek este az ágyban vagy meló közben gépezés mellett olyan ótvar a minősége mint állat. Akkor úgy mondom a videók 70-80 %-át 720P játssza le az 1080P 60p-s videókról nem is beszélek. Sok stream-et nézek stb. PC-t rákötöm HDMI-n ég és föld. Meg persze ott a KODI is. Ami baromi hasznos.

Mini M8S II amivel szemezgetek ez még egész olcsó. Amire kell nekem elég. Van itt olyan aki ilyet használ?

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#17007) fecus


fecus
őstag

Mini M8S II 4K Smart Digital TV Box Amlogic S905X Quad Core Processor - 2GB+16GB EU PLUG
Ha a beépített android fut van WiFi közepes erősséggell. Ha LE 7.0.3.012j akkor nem látja sem a routert sem a repeatert, de megy a WiFi mert valaki más Digis hozzáférését látja.

Lehet variálni a LE-n belül valamit?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#17008) Pelican válasza fecus (#17007) üzenetére


Pelican
őstag

Melyik dtb-t használod?
Nálam megy a defaulttal (ami tartalmazza a gxl_p212_2g.dtb -t is).

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#17009) fecus válasza Pelican (#17008) üzenetére


fecus
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#17010) fecus válasza Pelican (#17008) üzenetére


fecus
őstag

Most megfogtál, mert anno kinyomoztam, átneveztem beleraktam. A forrás már törölve, mert itthon ment rendben (nálam csak fél méterre volt a routertől). Odaadtam a barátomnak, használta egy hónapig és most jutott eszébe a Net.
A dtb cseréhez újra kell installálni az SD-t, vagy csak kicserélem a most futón?

Esetleg a 8-as verzió feltétele egy másik SD-re és azzal kipróbálni? Megoldhatná? Abban biztos újabb driver van?

Akkor most le sem kell tölteni dtb-t mert megy az alappal is?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#17011) Pelican válasza fecus (#17010) üzenetére


Pelican
őstag

Nem kell újrahúzni, elég rámásolni a jó dtb-t (p212_2G).
A 8-as is ugyanazzal a dtb-vel megy, nem hiszem, hogy azzal jobb lesz, de egy próbát megér.
Új installnál nem kell bántani a dtb-t ennél a boxnál, fog menni a defaulttal is.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#17012) junkpod válasza Exelsior (#17006) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem értem amit írsz. Én YTrol beszéltem nem warez stream-ekrol.
Arról, hogy a magas tömörítési arány miatt, még ugye a yt eleve nem a hollywoodi szuperprodukciók gyűjtőhelye, hogy 2,5 méter távolságból egy 42"-es fhd tvn nézve nincs élvezeti különbség. Persze ha 50"+ 4k tv-m lenne az más volna... De még akkor is yt a forrás.

Box's don't touch!

(#17013) Szabadh


Szabadh
tag

törölt üzenet

[ Szerkesztve ]

(#17014) spidersoft válasza djnice (#16971) üzenetére


spidersoft
senior tag

Szia! Mókás, de most már gyorsítás nélkül is csinálta... viszont VLC 2.2.4, SMPlayer 16.4.0 és wmplayer 12.0.9600.17031 alatt továbbra is teljesen jó. Hozzájön a dologhoz, hogy most a killa sampla (BBC-s libás scene) is erőst szaggatott, pedig ennek szerintem azért nem kéne megakasztania a szerkezetet, azt már a realtekes lejátszóm is teljesen jól vitte. Feltöltöttem egy mintát ide. Ez már .mkv konténer (mkvtoolnixet használtam, ez volt hirtelen kéznél), de ugyanúgy darabos és töredező a lejátszóval játszva, mint az eredeti .ts, szóval nem a konténer a baj.

[ Szerkesztve ]

(#17015) Exelsior válasza junkpod (#17012) üzenetére


Exelsior
senior tag

Ezt nem értem. "warez stream" Stream alatt Streamerek videóit szoktam nézni. Azok már nem 480p és 720P-ben nyomják a közvetítéseket. Valamit félre értettél vagy én írtam el. :)

Igazából nem értem miért nem látod a különbséget amit én itthon és a lakótársak is látnak tisztán. Másik szobában egy Philips 43" okos TV van ami nem androidos de gondolom frissebb a YT kliens és nála szépen mennek azok a videók magasabb felbontásban mint nálam.k-s kijelzőn szerintem igen csak érezhető ha valami 720P-ben megy. Hiába a felskálázás.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#17016) junkpod válasza spidersoft (#17014) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ezt meg a telefonom is lejátszotta mxplayerrel... Kipróbáltam a boxon is és élvezhetetlen, szaggatott, kockasodott...
Amúgy megint van uj verzió, 8g.

Box's don't touch!

(#17017) djnice válasza spidersoft (#17014) üzenetére


djnice
veterán

LE8 alatt nálam is rossz, viszont Minix fw-vel android alatt tökéletes, szóval nem hardveres dekóder hiba lesz. Jelzem kszaq-nak.

[ Szerkesztve ]

(#17018) junkpod válasza djnice (#17017) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mar valaszolt is, hogy bizony hw dekoder hiba lehet...

Box's don't touch!

(#17019) blakey válasza spidersoft (#17014) üzenetére


blakey
titán

Ennek a mintának ez a baja:

Értem én, hogy van ahol/amivel megy, de az nem normális, hogy nem fix az fps.
Csináltam egy másik fájlt Handbrake-kel fix 25fps-sen és tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17020) spidersoft válasza blakey (#17019) üzenetére


spidersoft
senior tag

Tévém (pana as600) is lejátssza a samplet akadozás nélkül, ami alig visz valamit tisztességesen. Viszont most megnéztem a mediainfoban: tényleg variable frame rate, ilyet még nem is láttam... az eredeti filet megnyitva a mediainfo nem is ír fps-t :D Mivel vágjak le belőle sample-t, ami nem tesz bele ilyen hülyeségeket? Most az mkvtoolnix guival (mkvmerge) próbáltam darabolni... 0.96Mbites a netem felfelé, az egész videót, ha lehet, inkább nem tölteném fel :D Sanszos, hogy valami el lett szabva a kódoláskor, csomó ilyen módon rögzített videóm van... van valami módszer, amivel helyre tudnám őket hozni újrakódolás nélkül?

(#17021) cof válasza spidersoft (#17020) üzenetére


cof
veterán

Avidemux

Container changer

Egyébként az sem mindegy, hogy milyen forrásból vetted fel az adást. Nekem UPC van és. Tv is tud felvenni pendrivera .ts lesz az eredmény és ugyanezt tapasztaltam, hogy akad szétesik a kép mint nálad mivel ugye kodolt az adás és csak saját boxra lehet menteni ami csak onnan visszajátszható normálisan.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#17022) blakey válasza spidersoft (#17020) üzenetére


blakey
titán

Pana tv-d nem vált frekit, persze, hogy viszi, ha megnézed akkor nem normális fps-sel lett kódolva, a lejátszás elején próbálja eldönteni, hogy 25 vagy 50 fps legyen, 4-ik másodperctől 25 fps-re áll és viszi. Ha a Kodit fix 50 Hz-ra állítod és frekiváltás nélkül indítod a lejátszást akkor szintén hibátlan lesz.
A lényeg, hogy a minta rossz, az biztos.

Mint írtam, Handbrake, tökéletesen helyrerakja.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17023) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Ehez,van valakinek firmware talonba,vagy tudna egy linket hozzá mert én sajna nem találok,próbáltam egy párat de nem megy fel usb burning toolal.Ugyanis elszállt.Img fájl lenne jó ha van.Köszi előre is. :R

(#17024) cof válasza e90lci (#17023) üzenetére


cof
veterán

Ezt próbáld, leírásban van firmware.

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#17025) e90lci válasza cof (#17024) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Ezer hála és köszönet!!!Hogy nem vettem ezt észre????!!!!!Bambáskodtam! :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#17026) Technoman


Technoman
őstag

Srácok!
Tudtok LE 8 alatt olyan kiegészítőről, amivel megtudom jeleníteni az éppen futó film full speckóit (főleg a bitrate-et) vagy ha van ilyen beállítás a menüben, azt hol találom?
thx

(#17027) interstate76 válasza e90lci (#17025) üzenetére


interstate76
addikt

Látom, CoF megelőzött (időközben a másik topikban én is linkeltem). Örülök, hogy sikerült megoldani!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#17028) blakey válasza Technoman (#17026) üzenetére


blakey
titán

Az iOS-szes Kodi remote-ban a távirányító résznél lévő 'i' hosszanyomésával előjön a bal felső sarokban a plusz info, szerintem az Androidos Kore-nál is ilyen lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17029) Technoman válasza blakey (#17028) üzenetére


Technoman
őstag

Sajna nem jön elő (Yatse, Kore) Igazából arra gondoltam, hogy ne kelljen már ezért is elővennem a telómat.
Tehát, a box saját vezérlőjével szeretném ezt vhogy megjeleníteni.
De az Air Mouse-os táv "O" gombjára is max csak ennyi infó jön fel:

[ Szerkesztve ]

(#17030) blakey válasza Technoman (#17029) üzenetére


blakey
titán

Ezért írtam, hogy mivel működik és Estuary felszínnel. Ha távval szeretnéd akkor keymap editorral lehet megváltoztani a dolgokat, korábban már volt erről szó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17031) Technoman válasza blakey (#17030) üzenetére


Technoman
őstag

Letudnád irni, hogy melyik keymap editor menübe és azon belül almenübe kell bemennem, mert már végigpróbáltam párat, de nem nagyon jött össze a fenti produktum.
thx

[ Szerkesztve ]

(#17032) blakey válasza Technoman (#17031) üzenetére


blakey
titán

Nem használom, semmit nem programoztam át, de tudtommal a Krypton alatt a PlayerProcessInfo váltotta a Codecinfot és ezeket kéne megcserélni/megváltoztatni, tehát Krypton alatt az "o"-ra feljövő PlayerProcessInfo-t kéne kicserélni Codecinfora.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17033) pigster


pigster
senior tag

Akinek Beelink GT1 kütyüje van, kérem írja meg, tud-e (hogyan) touch eseményeket használó alkalmazást/játékot használni az egérrel. Próbáltam Tincore keymapperrel is, de sehogy sem akar működni a screen touch.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#17034) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Vélemények? Valamelyikőtök hallott már róla?
Mecool KM8 P Android 7.1 Nougat Amlogic S912 KODI HDR10 4K TV BOX 2G/16GB ROM 802.11 b/g/n WIFI LAN
Tetszik, hogy S912-es, és hogy már Nougat van rajta.

(#17035) junkpod válasza blakey (#17028) üzenetére


junkpod
nagyúr

Droid kore:
- i gomb egy nyomás: film info overlay
- i gomb hosszú nyomás: új fajta kodek infó a csökkentett tartalommal.

Box's don't touch!

(#17036) blakey válasza <Adamsky> (#17034) üzenetére


blakey
titán

Csak 2,4 GHz-es wifi, 100-as LAN ami hálózati lejátszáshoz elég gyér nagy bitrátájú 4K anyagok esetében.

(#17035) junkpod
Igen, kipróbáltam a droidost is. Nem értem miért kell ennyire különböző app-okat gyártani.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17037) DoItYourself válasza <Adamsky> (#17034) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

7-es droiddal még nem láttunk Amlogic dobozt, de ahogy blakey írja, nem a legjobb vétel, nézz szét inkább az ajánlottak között.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#17038) <Adamsky> válasza blakey (#17036) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és DoItYourself
Köszi az infót srácok! :R

(#17039) Exelsior válasza <Adamsky> (#17034) üzenetére


Exelsior
senior tag

Ilyet keresek én is csak Toslink csatlakozóval.. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#17040) Pelican válasza Technoman (#17031) üzenetére


Pelican
őstag

Keymap editorral nem tudom lehet-e, itt egy másik megoldás: https://forum.libreelec.tv/thread-2156-post-40615.html#pid40615

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#17041) Technoman válasza Pelican (#17040) üzenetére


Technoman
őstag

:R

(#17042) Szabadh


Szabadh
tag

Jól veszem észre, hogy a legujabb LE verzióban nincs csak angol nyelv? Nekem csak azt hozza

(#17043) blakey válasza Szabadh (#17042) üzenetére


blakey
titán

Minden nyelv ott van és már '1000 éve' is téma volt, a Kodi repository-ba be kell lépned és akkor frissíti magát, egyébként nekem ott volt a magyar nyelv, pedig friss telepítés volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17044) Szabadh válasza blakey (#17043) üzenetére


Szabadh
tag

Ah. Köszi. Nem tudom, hogy de megcsinaltam. Meg nem régóta vagyok benne a témában.
De akkor lehet ilyen egyszerű megoldás van a masik hibara is.
Nas rol olvasom be a filmeket. Es jó párszor kiirja, hogy time out. Meg Error2 és nem talalja a nas-t.

(#17045) blakey válasza Szabadh (#17044) üzenetére


blakey
titán

A hálózati rész minden eszközre kiterjed és ha a hálózatban olyan eszköz van ami nem 100%-os akkor gondok adódhatnak ezt megelőzheted ha IP-címet írsz be, így meg kell találnia, az Error2 kód többnyire android alatt szokott előjönni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17046) Szabadh válasza blakey (#17045) üzenetére


Szabadh
tag

köszi. Vacakolok vele.
De nem fogadja el. Ez mondjuk az én képzetlenségem oka. szerintem rossz a formátum
Ezt írom be: 192.168.1.102/zyxel/admin/download/Transmission/

(#17047) Technoman


Technoman
őstag

Látom, megint kijött -tegnap- egy új 8-as verzió. Lassan végig megyünk az ABC-n:)
Nem tűnik rossznak, kellően "higany"
Más észrevett vmi újdonságot?

(#17048) jézusom


jézusom
addikt

Valaki használ Rii i8+ keyboardot játékvezérlőként? Esetleg classic xbox joyt? A kodi menüben minden féle nintendós meg szegás vezérlőt be lehet állítani, classic xboxot meg nem :W

SHadow fight 2-vel jó lenne nagy TV-n játszani :)

(#17049) blakey válasza Technoman (#17047) üzenetére


blakey
titán

Léptetésnél (skip) nincs fekete képernyő, korábban ezt nehezményezték, egy-két funkció gyorsabbnak tűnik mást egyelőre nem vettem észre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17050) Technoman válasza blakey (#17049) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi blakey. A fekete képernyő engem is zavart, de csak ritkán szoktam használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.