Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) hunaqua válasza blakey (#42000) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszönöm.hogy segítesz.

A fájlkezelőben létre hoztam a storage mappát,így már van /storage/.config/.
Viszont kívülről nem találom,hogy be tudjam másolni a vfd.conf-ot.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#42002) hunaqua válasza blakey (#42000) üzenetére


hunaqua
addikt

Bemásolom a Configfiles-ba a vfd.conf-ot,így már látszódik a /storage/.config-ban,de nem csinál semmit.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#42003) Pelican válasza hunaqua (#42002) üzenetére


Pelican
őstag

Az openvfd-t felinstalláltad?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#42004) hunaqua válasza Pelican (#42003) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen,engedélyezve van.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#42005) Pelican válasza hunaqua (#42004) üzenetére


Pelican
őstag

Elvileg ennyi kell csak.
Semmi sincs a kijelzőn?
dmesg ír valami hibát ezzel kapcsolatban?
Ezt a parancsot ki tudod adni?
dmesg|grep vfd

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#42006) blakey válasza hunaqua (#42004) üzenetére


blakey
titán

Jó dtb-t használsz? Ez kell gxl_p281_2g.dtb

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42007) hunaqua válasza blakey (#42006) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen,és ezzel a cuccal
CoreELEC-S905.arm-9.0-devel-1532618668.tar

Nagyon jó volt ,amikor volt rá külön Tanix mini dtb,az tudta rögtön.

Pelican

De,a szokásos .
A parancsot megnézem du.

:R

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#42008) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hetek óta nézem kisebb megszakításokkal a fórumot és kicsit elvesztem a sok információban :)

Tehát most megérkezett (két napos szállítási idővel a lengyel raktárból) az M8S Pro plus.

Ehhez szeretném a legjobb rendszert feltenni.

Ami kéne:
-(0) Kodi
-(1) Kadenciahelyes lejátszás
-(2) stabilitás
-(3) WiFi
-(4) M8S Pro+ gyári távjának kezelése, lehetőleg távirányítóról való rendszerleállítással
-(5) torrent kliens (max 1-2 párhuzamos letöltés)
-(6) fájlmásolás |----> WinSCP/SSH (vagy FTP)
-(7) NTFS-re formattált pendrive olvasása
-(8) Windowsos megosztás tallózása
-(9) Repokból való installálgatás
-(10) távoli hozzáférés

Előre is köszönöm!
üdv
J.

[ Szerkesztve ]

(#42009) rooney8 válasza DoItYourself (#41996) üzenetére


rooney8
aktív tag

itthon, de szerintem csak valamit benézett :D

(#42010) tkomlosi válasza rooney8 (#41994) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

a tuner meg fogja találni, de attól még lejátszani nem fogja tudni, csak ami ingyenes, valamint néhány cstornára 29-ig kódolatlan időszak van

(#42011) Dolphine válasza csibuka85 (#41992) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha minden megvan, akkor várjuk a beszámolót! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42012) mayday00 válasza csibuka85 (#41986) üzenetére


mayday00
őstag

Ezért vagyunk itt, hogy segítsünk. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#42013) kcsaba02


kcsaba02
csendes tag

Sziasztok.Megint mxq pro+ 2gb/16gb android 7.1.2-es tulajok,vagy hozzáértők segítségét kérném.Összefoglaló alapján sikeresen felraktam a gépre a legújabb firmware-t,ami természetesen nem rootolt.Lehet-e ennél a vasnál a finless féle root-ot alkalmazni,illetve milyen veszélyei vannak?Van-e jelentősége az android verziónak,vagy inkább az számít csak hogy S905X?

(#42014) stigma


stigma
addikt

Sziasztok. Halószínü megválaszolom magamnak a kérdést de a telepítés lépésről lépésre az alábbi ugye?

Haverom Beelink GT1 Ultimate (3/32-es) lejátszója ultrahamar megrkezett (szerdán délben rendeltem, csütörökön reggel Olasz DHL - ma 16.00kor kézbe kaptam :DDD )

Telepítés az alábbi lenne: Youtube Link :

1. Leszedni innen az alábbit (S912-es box): CoreELEC-S912.arm-8.90.5.img.gz
2. kicsomagálás + Winimager vagy rufussal kiírom pendrive-ra vagy microsd-re
3. Device tree leszedése : S912 + Gigabit => gxbb_p200_1Gbit.dtb
4. Pendirve\ MicroSD-ről törlöm a dtd.img fájlt, melyére másolom a xbb_p200_1Gbit.dtb és átnevezem dtd.img-re.
5. Box-ba bedugom => Fogpiszkáló a restart nyílásba + rádugom a tápcsatit

Ha viszont azt szeretném, hogy a gyári rendszert gyalulja, akkor belépek puttyon root felhasználóként és kiadom a installtointernal parancsot (Libreelec esetén így volt.)

Ezzel igaza gyári rendszerem elveszik...ezt csak akkor adnám ki neki ha pár hét ahsználat után nincs gond vele, addig megy microSD-ről vagy Pendrive-ról.

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#42015) dugesz77 válasza stigma (#42014) üzenetére


dugesz77
őstag

"4. Pendirve\ MicroSD-ről törlöm a dtd.img fájlt, melyére másolom a xbb_p200_1Gbit.dtb és átnevezem dtd.img-re."
Lehet csak most írtad el de a dtd.img az nem lesz jó dtb.img a helyes.
Szerintem felesleges már Nand-ra telepíteni egy közepesen gyors kártyával is már bőven jó ennek a rendszernek a sebessége. Ha bármi van akkor meg ott a gyári droid.

[ Szerkesztve ]

(#42016) joysefke válasza joysefke (#42008) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Erre valaki valamit? Este már néznék filmet ;]

(#42017) stigma válasza dugesz77 (#42015) üzenetére


stigma
addikt

Szokásis elírásom köszi.

3. Device tree leszedése : S912 + Gigabit => gxbb_p200_1Gbit.dtb
gxbb_p200_1G_1Gbit.dts helyett őt kell gondolom leszedni : gxbb_p200_1G_1Gbit.dts

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#42018) blakey válasza stigma (#42017) üzenetére


blakey
titán

3G_1Gbit és nem dts-t szedj le, a kiírt SD-n lesz egy device_tree mappa dtb-kkel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42019) NavySeal válasza joysefke (#42008) üzenetére


NavySeal
senior tag

Megkérdezhetem, hogy honnan rendelted?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#42020) BullZeye válasza stigma (#42014) üzenetére


BullZeye
veterán

Enyémet még csak ma adták fel :D

De örülök, hogy nem nekem kell szívni vele, és lesz kitől kérdeznem :D

(#42021) joysefke válasza NavySeal (#42019) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Persze, ahogy fentebb írtam a geekbuying lengyel raktárából:

https://hu.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-Plus-Youtube-Netflix-4K-Streaming-TV-Box-399883.html

Két nap alatt hozták, a rendelés utáni második nap reggelén, teljesen elégedett vagyok a rendeléssel és a szállítással, remélhetőleg a kütyüvel is elégedett leszek, de ez még a jövő zenéje...

[ Szerkesztve ]

(#42022) stigma válasza joysefke (#42008) üzenetére


stigma
addikt

Akkor nézzük, szerintem ilyenem vagy csak tesztre vettem de tökéletes, mert egyenlőre HTPC-tem, de ezt hagyjuk ebben a topicban.

Ami kéne:
-(0) Kodi : megoldható, mert Libreelec vagy Corelec-et ahsználsz
-(1) Kadenciahelyes lejátszás : tökéletesen megy 4k vagy FullHd, attól függ mi a cél. 4k-hoz kell egy usb Ethernet adapter, de nem mingegy milyen, srácok segítenek neked
-(2) stabilitás : ezzel sincs gond mert LE és CE Linux :DDD
-(3) WiFi : azt hanyagold, inkább ethernet legyen
-(4) M8S Pro+ gyári távjának kezelése, lehetőleg távirányítóról való rendszerleállítással : lejebb leírom
-(5) torrent kliens (max 1-2 párhuzamos letöltés) : transmission telepíthető rá, tehát megoldható
-(6) fájlmásolás |----> WinSCP/SSH (vagy FTP) : ilyennel sincs gond
-(7) NTFS-re formattált pendrive olvasása : megy vele tökéletesen ha jól tudom
-(8) Windowsos megosztás tallózása : OK
-(9) Repokból való installálgatás : OK
-(10) távoli hozzáférés :OK

Nah akkor mondom. Libreelec/Coreelec-et telepítesz, repoból sok midnen felmegy(torrent, spoti...)
Törrentezni ha külső HDD-t dugsz rá tudsz minden gond nélkül, fájlmásolás másik gépről(Windows, Linux ) menni fog. Távoli hozzáféréssel nem tudom mit akarsz de ott azért jópár mindent kell állítanod (DDNS, router portnyitás, átirányítás)
Wifi-t szerintem felejtsd el mint opció mert mindenki kábelről játszik le szerintem. Igaz drágább de ha nem jó neked, akkor erre találták ki a powerline adaptert mellyel megoldhatod a falfurkálást.
Távval való leállításhoz mindenképp repoból asszem fel kell tenni egy programot helyel szabadon konfigurálhatod a távirányítót (remote.conf fájl)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#42023) stigma válasza blakey (#42018) üzenetére


stigma
addikt

Köszönöm szépen. Lehet ma nem állok neki mert szorít az idő de megpróbálom.

Ezer hála. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#42024) dugesz77 válasza joysefke (#42016) üzenetére


dugesz77
őstag

Mecool boxokhoz a CE-t szoktuk ajánlani,mert alapból támogatott. Nem kell a távval és a wifivel molyolni mennek alapból. Transmission-ra ott van a Csicsóka verziója (itt is megtalálod de fent van a Lazarus repoban is). NTFS/kadencia helyes lejátszás ment eddig is .

[ Szerkesztve ]

(#42025) stigma válasza BullZeye (#42020) üzenetére


stigma
addikt

Én olyasz raktálból rendeltem geekbuying-on és 85-88 dollárt fizettem érte szóval bőven többe került mint a tied.

Kérdezni tudsz majd mert leglésőbb vasárnap megcsinálom és tesztelem is egy filmmel.

Amúgy masszív kis cucc, hűtése van rendesen szerintem (ezt nem bontom meg mint a S905X-et :DDD ) és remélem állja majd a sarat :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#42026) joysefke válasza stigma (#42022) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A kábeles ethernet egyelőre kiesik. A lakásba letettem vagy 50m UTP kábelt, minden szobában van kivezetésem, a nappaliban két helyen is, de a hálóban nem ér el a boxig, a szegőléceket pedig nem szeretném felszedni, nemrég lett parkettázva.

Tehát most 2.4GHz-es WiFi-t fogok használni a filmek torrenten szépen lecsordogálnak és lejátszom a boxról.

Libreelecet Raspberry Pi 3+ -on már próbáltam, szépen ment, de nem tetszett benne, hogy nem volt apt / apt-get és a torrent klienst ZIP-fájlból kellett installálni. Coreelecet még nem próbáltam, az szabadabb ebből a szempontból?

(#42027) joysefke válasza dugesz77 (#42024) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Csicsóka verzióját hol találom, illetve a CoreElec-kel összehasonlítva melyikkel járok jobban?

stigma: köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#42028) stigma válasza blakey (#42018) üzenetére


stigma
addikt

Valami nem jó mert a device tree mappóbál másolok a gyökérbe az áltlad emgadott végződésű fájlt (3G_1Gbit végűt) , átnevezem dtb.img-re majd pendrive-ot bedugom a boxba.
Ezek után sajnos csak tűvel érem el mert a box alján van, reset gombot benyomom, tápot ráadom, de csak a Beelink logo jelenik meg más semmi. (Sandisk pendrive-om egy pillanatra felvillan szóval tuti valamit olvasott róla a box)

Valamit elk*rtam de mit :DDD

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#42029) dugesz77 válasza joysefke (#42027) üzenetére


dugesz77
őstag

Összefoglaló 66a. ponja. De ha telepíted a Lazarus repot (innen letölthető az MS repoval együtt)ott is megtalálod a szolgáltatások menüpont alatt.

(#42030) blakey válasza stigma (#42028) üzenetére


blakey
titán

Próbáld meg a 2G-s verzióval.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42031) stigma válasza blakey (#42030) üzenetére


stigma
addikt

Kipróbálom, de sajnos ma nem jó csak holnap vagy vasárnap sajnos.

Köszönöm a gyors segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#42032) blakey válasza stigma (#42031) üzenetére


blakey
titán

Ha azzal működik akkor kamu 3G-s a box.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42033) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok , blakey fórumtárs sokat segített nekem a CoreElec beállításaiban és minden mappát sikerült megosztania , de valami miatt a Minix mindíg egy hibát ír ki. Valami interrupted nevü dolgot. Az SMB mappát nem látja.

blakey : Ati , Javíts ki kérlek ez így nem hangzik túl jól. Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#42034) blakey válasza csibuka85 (#42033) üzenetére


blakey
titán

"Operation not permitted", tehát összefoglaló szerint végig lett próbálva minden, de a win 10-es gépet nem éri el a Minix, a Minix hálózatban elérhető, lehet gépről másolni. A gépnek és a boxnak fix IP-je van. Mivel nem használok windowst így itt megállt a tudomány, megoldást egyelőre nem találtam. Ha valaki tud segíteni az jó lenne, kiváncsi vagyok mi a megoldás win megosztására. Az biztos, hogy az új win frissítés megint elcseszett valamit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42035) csibuka85 válasza blakey (#42034) üzenetére


csibuka85
senior tag

Köszönöm Mester :R :R :R

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#42036) SunMount3r válasza blakey (#42034) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Esetleg ez: [link] -> ezeket kell bekapcsolni az SMB 1.0-hoz. Bár régebben úgy olvastam, hogy LE-ben ez már rég nem probléma, de hátha...

Szerk.: jah, Programok telepítése/eltávolítása menüben a Windows szolgáltatások alatt.

[ Szerkesztve ]

(#42037) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

milyen a megosztás?

minden egyes nagyobb windows update visszakapcsolja a megosztásnál a jelszavas megosztást, így ha a jelszó nélküli a megosztás, akkor nem fog működni

(#42038) blakey


blakey
titán

SMBV1 bekapcsolva, jelszavas védelem van.
Megoldásnak javasoltam egy NAS-t. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42039) gumisxxx


gumisxxx
tag

Hello! Melyik most a legolcsóbb ajánlott lejátszó? Max 15k a keret rá.

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#42040) dugesz77 válasza blakey (#42038) üzenetére


dugesz77
őstag

Hát ja. Ha rágyógyul az ember úgyis előbb utóbb egy NAS-nál köt ki. Esetleg addig is lehet a boxal is torrentezni.
Nálam is volt használatban egy Zyxel 310 csak sajnos torrentre kicsit lassú volt. Aztán használtam a LE alól a boxot transmission-el az már baba volt utána ugrottam egy külön box omv-vel. Most éppen egy kukázott (na nem onnan vettem ki, csak valaki a szemét tároló elé rakott ki egy gépet mondván nem jó.. közben csak a bekapcsoló gombja volt rossz folyamatosan nyomva volt tehát újraindulgatott) E3400 cerka+4GB ddr3 rammal
konnektorból mérve 60W alatt marad OMV-vel. Ez eddig a legjobb , fut rajta a letöltés +plex simán másolok rá hálózatban 100-120 MB/s el egyidőben akár 3 db 4k- film megosztással minden gyors stb. Tényleg fiókban talált cuccokból összepattintható egy ilyen gép.

[ Szerkesztve ]

(#42041) stigma válasza csibuka85 (#42033) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ha asztali gép és win10 akkot tudok segíteni

Megoldás: link

Nekem ez otthon segitett mert a box a routeren van etherneten az asztali win10es gépről tallozom be a filmeket.

Rsemélem jol linkeltem mindent mert telorol vagyok sajna.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#42042) blakey válasza stigma (#42041) üzenetére


blakey
titán

Ez nem működik, új frissítéssel nincs Otthoni csoport, mint írtam, az összefogaló szerinti lehetőségeket mint kipróbáltuk, köztük ezt is. De ha valaki "Windows guru" akkor vegye fel a kapcsolatot privátban csibuka85-val és távsegítséggel oldja meg, így fórumon át nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42043) Beni2360 válasza SunMount3r (#42036) üzenetére


Beni2360
félisten

Már az a beállítás sem segít az e heti frissítés után. Nálam be van jelölve de semmi.
Nálam már a samba 0.0.0.0 tallózás sem jön fel semelyik boxon sem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42044) Hyena


Hyena
senior tag

Az egyik ismerosom vasarolt egy beelink gt1 ultimate 3/32 gb keszuleket a gearbestrol.
Feltelepitettem neki a coreelecet es kiderult, hogy a valos konfiguracio 2 giga ram nem pedig 3.
A google keresoben rakeresve latom, hogy masok is jartak mar igy, de arrol nincs szo, hogy mit lehet ilyenkor tenni.
Van esetleg erre nezve valakinek tapasztalata, elgondolasa?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#42045) Beni2360 válasza Beni2360 (#42043) üzenetére


Beni2360
félisten

Visszavonom minden eddigi mérgelődő hsz-at mivel felhasználói hiba volt. :U Pár napja belepiszkáltam a modemembe és azért tűntek el a samba megosztási lehetőségek. Most belementem és átnéztem és lám visszajött a WORKGR választási lehetőség. Még ilyet nem pipáltam. Az USB megosztásnál valamit elállítottam és most rádugtam egy vinyót és bekapcsoltam az elérést, na erre jött meg minden. :F
És a win alatt is megjöttek a hálózati kapcsolatok. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42046) MCs88 válasza blakey (#42034) üzenetére


MCs88
aktív tag

Próbáld meg rendszer szinten mountolni, nekem amióta autostart.sh mountol, sose volt SMB gondom:

(sleep 30;
mount -t cifs -o vers=1.0,username=asdasd,password=asdasd,rw //192.168.0.2/filmek ~/videos;)&

[ Szerkesztve ]

(#42047) leone1234


leone1234
csendes tag

Ha valaki jó rendszert akar akkor innen:[link]
S912-re is tökéletes nem szaggat még az infonál sem.És a Plexkodiconnect is tökéletes rajta,mert nekem a CoreELEC 8.90.5 alatt nem működöt stabilan.Van valaki aki az OpenPHT fel tudta rakni s912-re,mert az install után megáll a logónál, és befagy nem bootol be.

(#42048) ztsoft válasza leone1234 (#42047) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ha valaki jó rendszert akar akkor innen

Ha már Te nem írtad ki, majd én megteszem, ez az LE 8.2.4.2. Nem igazán nevezném jó rendszernek, és igen, próbáltam.

S912-re is tökéletes nem szaggat még az infonál sem.

Nálam az S912-n elérte a használhatatlan kategóriát, olyan hibák vannak benne, ami az LE-ben eddig nem volt jelen.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#42049) blakey válasza leone1234 (#42047) üzenetére


blakey
titán

Ez minden csak nem jó, őrülök, hogy neked jó. Többször összefosta magát. Azért nem szaggat, mert amit manuálisan rakunk bele azt ő gyárilag beletette de nem feltétlenül jól. Plexiconnect, stb egyelőre Kodi hiba, így valahol kompromisszumot kell kötni, bevállalod az LE 8.2.4.2-t a hibáival vagy a CE 8.90.5- t a hibáival. Utóbbi mindent visz és hibátlanul, 1 anyag van ami szaggat de az már nem oszt nem szoroz, előbbinél több hibát találtam lejátszás közben ami nagyon zavaró volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42050) leone1234 válasza ztsoft (#42048) üzenetére


leone1234
csendes tag

Ja,értem valószínű akkor ez korai öröm,mert még nem használtam eleget.Nekem nagyon fontos lenne, a plexel való működés.Ezért volt az öröm.Jó lenne valaki kipróbálná az OPENPHT felrakni s912-re.Sajnos külföldi fórumokról sok infót nem tudtam összeszedni. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.