Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) Joshi válasza hcl (#96996) üzenetére


Joshi
titán

"De ha csak ennyit csinálsz, kiveszed a dobozból, használod, akkor meg sem kell itt jelenned vagy mi ;]"
Mostanában a Homatics miatt vagyok itt, előtte meg a Ugoos miatt. Mindegyik lejátszónál a Dolby Vision témában. Egyébként nem jellemző a jelenlétem.

(#97002) mexel válasza Joshi (#96989) üzenetére


mexel
veterán

Mivel nincs olyan box egyelőre amit megvesz az ember és azonnal minden jól működik ( hiába is váélik így páran) akkor muszáj pár dolgot csinálni. Ha nem lenne ez a topik akkor azt sem tudnák sokan hogyan lehet a CE-t feltenni és beállítani. Ehhez pedig már kell pár dolog azon kívül hogy letöltjük a ce oldaláról a fájl-t. Akik nem csinálnak semmit nem is fognak gond nélkül filmezni sajna.

Ha viszont nem jellemző a jelenléted nem is zavarhat hogy itt olyanról írnak amik sok mindenkit érdekelnek akik javítani akarnak a lejátszójukon. Nem mindenkinek elég a Homatics vagy Dune, van akinek több kell egy lejátszótól.

Az hogy szerinted ez felesleges kb olyan mintha egy autószerelő topikban nehezményeznéd hogy ne írjanak arról mit hogyan kell megjavítani, csak arról hogy a Mercit milyen vezetni, és milyen kúton tankoljuk meg kb.

[ Szerkesztve ]

(#97003) hcl válasza dan1 (#97000) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

USB-s wifit dugni a boxba?
De amúgy ja, innentől már komolyabb lenne a hibakeresés (pl. levenni a wifi modult, bekötni USB-re, ha tud olyat, és úgy - nekem pl. van egy ilyesmim, pendrive házba drótozva, mert az konkrétan egy USB-s modul, tabletből bontva :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97004) Joshi válasza mexel (#97002) üzenetére


Joshi
titán

Olvass vissza hogy mi volt az eredeti téma, és én arra írtam amit. ;) De azt is írtam hogy engem ettől függetlenül soha nem zavart a szakmai része a beszélgetéseknek.

[ Szerkesztve ]

(#97005) ksanc válasza Joshi (#97004) üzenetére


ksanc
őstag

Egyszerűen azért van wifi, mert a szobában, ahol mókolok, csak egyetlen hálózati aljzatom van és abba a PC van dugva :)
Meg eddig nem volt érdekes a dolog, de most áthúztam egy kábelt a switchez, de nem tudok csatlakozni, vagy parancsokat küldeni.
Lehetne itt hálózatot sniffelni, meg mittudomén, de mára elég volt és a jövő héten se nagyon tudok vele foglalkozni. :(

(#97006) mikrofon válasza mexel (#97002) üzenetére


mikrofon
addikt

Reméljük nemsokára az enyém olyan lesz ;)

Szerintem kár minden egyes Hsz-ért ami arról szól, hogy mi legyen és mi ne a topikban és azokért is hogy éppen miért kéne egy részét a témáknak új topikba rakni....

Én csak azért nézem mostanában ezt a topic-ot , hátha van valami infó és/vagy okosság a Homatics box-hoz. Aztán mégis olvasok egy két érdekes dolgot. Meg egy csomó számomra unalmas/érdektelen HSz-t is... ez van....

(#97007) mexel válasza Joshi (#97004) üzenetére


mexel
veterán

👍

mikrofon: minden hsz-nek itt a helye ami infót tartalmaz vagy érdemi kérdés van mögötte. Egyértelmű. Egyik legjobb topik egyébként, sok a segítség nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#97008) mexel válasza nfsu17 (#96770) üzenetére


mexel
veterán

Ez frissül majd később automatikusan?
Melyik kell a sima vagy unofficial?

(#97009) Janaboy


Janaboy
veterán

Gondoltam megírom, hogy felraktam az Ugoos am6b plusra a Dolby Visionos CoreElecet, működik szépen :)
Valamiért a remote-ot nem tudtam működésre bírni (bemásoltam a remote.conf-ot meg a bluetoothos hbwvalami fájlt az SD kártya root-ba, de nem ért semmit).
Iszonyat gyors a rendszer, meglátásnak tűnik az androidos után, de még nem néztem végig filmet, szóval nem tudom, hogy hosszú távon mi lesz.

Részletek:

Janaboy

(#97010) Joshi válasza Janaboy (#97009) üzenetére


Joshi
titán

Linkelnéd a CE verziót amit felraktál a Ugoosra?

(#97011) Janaboy válasza Joshi (#97010) üzenetére


Janaboy
veterán

(#97012) Joshi válasza Janaboy (#97011) üzenetére


Joshi
titán

Köszi. Itt linkelnek egy helyet, ahonnan le lehet szedni a remote config fájlt, csak én nem vagyok regisztrálva és nem tudom leszedni. Megnéznéd?

(#97013) nfsu17 válasza mexel (#97008) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez így nem frissül, ez csak az addon zip-ként, ami ugye nem frissül.
repo-ból kell telepíteni akkor.

Amiről én tudok (aztán vagy helyes, vagy nem):

Leia alá:
Ez a repo (zip), ebben lesz a legfrissebb (persze akkor, ha vki megcsinálja, elméletileg a hivatalos készítő már csak nexusra írja meg, másnak kell visszaportolnia). Itt írja, hogy működik (akkor még).

Matrix: ehhez én még repo-t nem láttam (vagyis a régebbi már egy ideje nem megy), viszont a 6.X verzió jó kell legyen.
Pl. plugin.video.youtube-unofficial-6.8.26.alpha5.zip
Ezt így mindig manual kell telepíteni, ha megírják rá, és lesz mit letölteni.
Vagy valaki posztol hozzá egy repo-t. :D

Nexus:
Én ezt a repo-t (zip) tettem fel, ebben benne van a legújabb unofficial.
plugin.video.youtube-unofficial-7.0.2.alpha7.zip

Ez így elméletileg frissítésre majd adja is a legfrissebbet, ami itt létezik, legalábbis nekem most írja a kodiban a repo is legújabbnak az alpha7-et.

#youtube #repository #addon

(#97014) Zsömica válasza Janaboy (#97009) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Semmilyen remote conf nem kell, CE/BT menü alatt párosítod a távot és ok minden..!

(#97015) Janaboy válasza Zsömica (#97014) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi, működik!

Janaboy

(#97016) mexel


mexel
veterán

Gyors kérdés: nexus alatt hogyan tudom beolvastatni a táv gombjait?
A
1. systemctl stop kodi
2. systemctl stop eventlircd
3. ir-keytable -t

nem működik

[ Szerkesztve ]

(#97017) blakey válasza mexel (#97016) üzenetére


blakey
titán

1. systemctl stop kodi
2. systemctl stop eventlircd
3. ir-keytable -p NEC,RC-5,RC-6,JVC,SONY -t

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97018) mexel válasza blakey (#97017) üzenetére


mexel
veterán

próbáltam de ugyanaz a szitu

/sys/class/rc/: No such file or directory
No devices found

[ Szerkesztve ]

(#97019) hcl válasza mexel (#97018) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor ott az eszköz nincs meg. Ki kéne deríteni, milyen kernelmodul/stb. kell az infravevőhöz... és az miért nincs ott, vagy ha van, akkor mi az IR eszköz neve.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97020) Joshi válasza Janaboy (#97015) üzenetére


Joshi
titán

Ha BT-vel kapcsolódsz a távhoz, akkor nem kell minden CE indításkor csatlakoztatni? Az infra része működik így?

(#97021) nfsu17 válasza mexel (#97018) üzenetére


nfsu17
veterán

Töröld a meglévő remote.confot, ha van.

[ Szerkesztve ]

(#97022) Janaboy válasza Joshi (#97020) üzenetére


Janaboy
veterán

Majd megmondom neked egy újraindítás után, de remélem nem :D
De amúgyis mostanában a Yatset használom távirányításra.

Janaboy

(#97023) mexel válasza nfsu17 (#97021) üzenetére


mexel
veterán

Megvan köszi ez volt a gond, közben be is olvastam, és mindkettő módszer müxik így. Balf@sz voltam :B
Köszönöm a segítségeket

Szerk: viszont nem müxik. Ennél a távnál csak 3 számjegyet olvas be, nem négyet és az utsó kettővel nem megy amit kimásolok. Mit kellene csinálni vele?

[ Szerkesztve ]

(#97024) mexel


mexel
veterán

Sehogy sem tudom működésre bírni, hiába írom be a kódokat, semelyik remote módszer nem működik. Sem amremote sem a mesin.ir.
Mi lehet a gond? Droid alatt hibátlan a táv
Azóta szívok vele ilyen még nem volt eddig

[ Szerkesztve ]

(#97025) SunMount3r válasza Janaboy (#97009) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezzel CE alatt az Ugoos-on is ugyan úgy működik most már a DV, mint a Hamatics-on, meg azon a Dune-n?

(#97026) blakey válasza mexel (#97024) üzenetére


blakey
titán

Ha bevitted a kódokat, akkor utána pontosan mit csinálsz?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97027) mexel válasza blakey (#97026) üzenetére


mexel
veterán

Meglett éppen most.
Átírtam a megfelelő helyre a remote.conf-ba az utsó kettő számjegyet mint mindig. Ugyanolyan boxok de az egyik távja más :(
A factory code-ot is át kellett írjam, ez volt a gond hogy azt elfelejtettem

(#97028) blakey válasza mexel (#97027) üzenetére


blakey
titán

meson-ir esetében kell egy rc_maps.cfg és egy boxnev.toml.
remote.conf-hoz jól írtad be a kódokat?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97029) Janaboy válasza SunMount3r (#97025) üzenetére


Janaboy
veterán

Én úgy értelmezem, hogy igen, talán van ami még nem teljesen jól működik, de ezek reméljük hamar megoldódnak.
Itt találsz bővebb infót: [link]

Amit viszont nem tudok, hogy az utolsó nightly-nál külön már nem látok arm dv verziót és nem tudom, hogy azok már bekerültek a rendes generic csomagba vajon?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#97030) Zsömica válasza SunMount3r (#97025) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Ja..! DV-re - mint elmondtuk már itt párszor - csak ezek a licenszel rendelkező boxok alkalmasak jelenleg..!

(#97031) Joshi válasza Janaboy (#97022) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbálhatnád, mert addig nem erőltetném a CE-t. :R

Zsömica, te próbáltad Ugooson a CE-t? A távja ugyan úgy működik mint Android alatt?

[ Szerkesztve ]

(#97032) mexel válasza blakey (#97028) üzenetére


mexel
veterán

minden jó volt, csak remote.conf-ban a factory code nem.
A meson.ir-el nem tudom miért nem ment, ahhoz nem kellett factory code

(#97033) hcl válasza blakey (#97028) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Toml se kell, én szépen a Beelink-hez egyenként megnéztem a gombkódokat, és összeraktam a saját konfigot a noname kínai távirgához, mert sajátja nyilván nincs (meg ha lenne se ismeri a Libre).

Esetleg leírhatom a folyamat, ha kell.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97034) blakey válasza hcl (#97033) üzenetére


blakey
titán

CE-19-től (Matrix) kell a toml kierjesztés. a korábbiak is működhetnek, de nem feltétlenül megbízhatóan. LibreELEC-et nem tudom, legalább 5 éve nem használtam, de a kérdés amúgy is CoreELEC-re vonatkozott. Beelinkhez van elkészült remote.conf, nem is egy, én is csináltam 2 különbözőt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97035) hcl válasza blakey (#97034) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De a konfig nem a boxhoz való, hanem a távirányítóhoz.
A teljesen noname távirányító gombjait tudod így a Kodi inputjaihoz rendelni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97036) blakey válasza hcl (#97035) üzenetére


blakey
titán

Igen, ez a meson-ir egyik előnye.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97037) Zsömica válasza Joshi (#97031) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Am6B-n droidot használok Maven's build-del - távval semmit sem csináltam, megy alapból.., ha átváltok CE DV build-re BT-n párosítom és már ok is..!
AM7-n CE-t használok, BT-n párosítottam a távot - minden rendben vele..!

(#97038) Joshi válasza Zsömica (#97037) üzenetére


Joshi
titán

Ugoos AM6B Plus esetén a CE alatt minden indításnál párosítani kell, vagy elég egyszer?

(#97039) zazenke válasza Zsömica (#97037) üzenetére


zazenke
őstag

az ugoosnál ha ki szeretném próbálni a CE DV-t akkor melyik gombot kell az alján nyomni a recovery-t ? Nem szeretném letéglázni :)

(#97040) Zsömica válasza Joshi (#97038) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Mindíg újra kell párosítani ha váltogatod a rendszereket vagy kikapcsolod - de azt olvastam hogy a "megbízás/párosítás" opcióval elég csak egyszer - még nem próbáltam, nem szoktam kikapcsolni a boxokat így nem érdekes számomra!

(#97041) Zsömica válasza zazenke (#97039) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Igen, a recovery a "reset" is egyben - a Maskrom gomb a firmware flash-re kell USB kábelen keresztül..!
De én Reboot To LibreElec app-al csinálnám a helyedben.., kényelmesebb - mint bűvészkedni boxal/tűvel egyebekkel..!

(#97042) Joshi válasza Zsömica (#97040) üzenetére


Joshi
titán

Akkor én nem erőltetem a CE-t Ugooson, amúgy is mostanában a Homaticsot használom.

(#97043) Zsömica válasza Joshi (#97042) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Ugyanaz mindkettőre..!

(#97044) Janaboy válasza Joshi (#97042) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem most restart után azt mondja nem található bluetooth adapter. Aztán még 1 után hogy bluetooth kikapcsolva.
Szóval van még itt gond, majd hátha későbbi verzióban javítják.
De így az első tesztek alapján jóval reszponzivabb mint az androidos verzió.
Ha jobban, stabilabb működik, akkor engem megvett kilóra.

Janaboy

(#97045) mexel válasza blakey (#97034) üzenetére


mexel
veterán

ezt a toml kiterjesztést kihagytam, ez lehetett a gond

(#97046) mexel


mexel
veterán

Ja, elfelejtettem: sweet.tv addon létezik CE -hez?

(#97047) Joshi válasza Janaboy (#97044) üzenetére


Joshi
titán

Akkor kb mint a Homaticson, viszont ott jól működik CEC-el és egy légegérrel. Viszont Ugooson nem akarok más távot használni, szóval marad az Android és a Vimu player. Amúgy is a Ugooson a Kodi nem működik megfelelően, van amikor nem hajlandó elindítani a filmet. Na mind1, azért köszi.

(#97043) Zsömica mire gondolsz?

(#97048) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Várom ,hogy én is Homatics pajti legyek :D
Akinek van kérdésem, hogy bekapcsolva mennyire melegszik?

(#97049) mikrofon válasza Csabi1984 (#97048) üzenetére


mikrofon
addikt

Észrevehetően ez a legmelegebb dobozom az alábbiakhoz képes:
- ugoos x2
- ugoos am6b
- nvidia shield tv pro 2019

Nem forró, tehát kézzel érinthető, csak meleg...

(#97050) Joshi válasza Csabi1984 (#97048) üzenetére


Joshi
titán

A Ugoosnál melegebb. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.