Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) Beni2360 válasza sixer66 (#20450) üzenetére


Beni2360
félisten

A TelenorMyTv ap egy bizonyos csatorna számig ingyenes tudtommal és letölthető a playról.
Én a telekomra gondoltam mert az egy külön cércó.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20452) Nerazim


Nerazim
őstag

(#20449) junkpod
Bocsi igen, igazad van, mentségemre váljon, hogy arra gondoltam én is :DDD

(#20446) w.miki
Itt olvass bele az elmúlt napok eseményeibe. Én most tettem az Elysiumot, és a Specto filmes add-on-t. Meglátjuk mit mutat. Annyi, hogy itt nincs magyar tartalom.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20453) sixer66 válasza Beni2360 (#20451) üzenetére


sixer66
senior tag

Megoldottam. Nem tetszett neki a test build, felraktam egy kszaq félre 8.0.2a verziót és most tökéletes, azért köszönöm.

(#20454) azbest válasza w.miki (#20446) üzenetére


azbest
félisten

Valamit nagyon félreértessz. A kalóz tartalmak terjesztésére való, nem hivatalos és nem legális addonokat terjesztő repository-t állítoták le.

A kodi köszöni szépen jól van és a hivatalos addonok elérhetőek a hivatalos helyen. Az erre épülő kszaq féle libreelec build is jól van. A kodi fejlesztői régóta elhatárolódnak kalóz addonoktól és a hivatalos fórumukon tilos róluk beszélgetni, vagy kalóz tartalommal előtelepített boxokat linkelni.

(#20455) w.miki válasza azbest (#20454) üzenetére


w.miki
veterán

értem. Ajánlanátok néhány legális kiegészítőt?
Böngészni lehet valamivel? Játszani? Filmeket nézni, legálisan, LE alatt?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20457) Joshi válasza blakey (#20443) üzenetére


Joshi
titán

Tegnap este üzemeltem be tesóméknál a Minixet, sikerült még az IPTV-és Speedport W724V Ci routerben is adni fix IP címet a lejátszónak szóval minden ok lett. Nekik nincs erősítőjük direktbe megy a HDMI kábel a tévébe, csak épp nem volt hang. Időközben megtaláltam a Rendszer -> Hangnál a beállítást így már van hang. Még vannak apróságok mint az online feliratletöltés ami nem működik, de már eljöttem tőlük. Ahhoz valami kiegészítő kell?

(#20458) blakey válasza Joshi (#20457) üzenetére


blakey
titán

Felirathoz opensubtitle vagy super subtitle, előbbihez kell felhasználó meg jelszó, utóbbihoz nem kell semmi viszont filmekhez egyelőre nem működik. Ha a tv-ben nincs semmilyen dekóder akkor érdemes lekeverni PCM-be és akkor nincs gond semmilyen hanggal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20459) Joshi válasza blakey (#20458) üzenetére


Joshi
titán

Köszi. Rákerestem itt a fórumon az opensubtitles.org-ra és ezek szerint regisztrálni kell az oldalra, majd LE alatt a Kiegészítőkben telepíteni kell az opensubtitles addont és megadni a felhasználónevet és jelszót?

ui.: még annyi kérdésem lenne, hogy a Főmenü mondjuk Filmek alatt megoldható lenne hogy egyből az ADATA külső vinyó Filmek mappája legyen látható? Most végig kell zongorázni az egész mappa szerkezetet mire a Filmek mappához ér az ember. Nekik se kell a jukebox funkció, egyszerűen csak a lista nézet és kész. A listát időrendi sorrendbe raktam így mindig felül van az újonnan letöltött film. Ez nekik is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#20460) blakey válasza Joshi (#20459) üzenetére


blakey
titán

Igen, opensubtitle.org-on regisztrálni és a Kodi kiegészítőknél meg le kell tölteni majd a Beállításoknál belépni és kész is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20461) bala6120 válasza Joshi (#20459) üzenetére


bala6120
senior tag

Forrásként add hozzá a Filmek mappát, Videók legyen az alapértelmezett kezdőképernyő. Így csak 2 gombnyomás.

(#20462) gaben919


gaben919
csendes tag

Sziasztok van egy gondom egy beelink minimx iii ii vel mert sajna semmit nem csinál Próbáltam usb b. Tool al de az a baj h win 10 eszközkezelőben megjelenik egy gx chip és ennyi.szerintem driver kellene de ami a tool hoz van az nem jó.Valakinek ötlet?köszi előre is

(#20463) eric.cartman válasza gaben919 (#20462) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Minix Neo U9-H (FW004A) specifikus kérdés:

Kodi 17.3 esetén ha a Kodi-ban bekacsolom az automatikus képfrissítési freki váltást (indításnál/leállításnál), akkor mire kell állítani az Android többi kijelző beállítását, hogy jól működjön a dolog?

A TV-m 4K UHD képes. Szeretném, hogy alapvetően 3840x2160/60p legyen a kimenet és a Kodi a forrás alapján kapcsolgasson.

Köszi!

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#20464) Tapper válasza eric.cartman (#20463) üzenetére


Tapper
csendes tag

Nekem Android alatt így van beállítva:
SETTINGS / DISPLAY /Screen resolution:
- auto switch to default resolution = On
- 1080p-60Hz

Kodi-ban pedig így:
SYSTEM SETTINGS / DISPLAY /General:
- Resolution = 1920x1080p
- Refresh rate = 60.00
- Delay after change of refresh rate = Off
- Set GUI resolution limit = Auto

PLAYER SETTINGS / VIDEOS /Playback:
- Adjust display refresh rate = Always
- Sync playback to display = Disabled
- Minimise black bars = Off
- Display 4:3 videos as = Normal

Nekem ezekkel a beállításokkal mindig a megfelelő fps-re kapcsol és vissza is vált. Én csak az Always-t állítottam. Droid alatt még a Youtube videók előtt is vált 24/50/60Hz-re... EZ mekkora királyság!

[ Szerkesztve ]

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#20465) Patice válasza eric.cartman (#20463) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha Android alatt is használod, akkor is teljes felületen indul ott is a Kodi, így - szvsz. - érdemes mindkettőt 3840x2160/60p-re rakni, hogy ne váltogasson frekit, amikor be- vagy kilépsz a Kodiból.

Kodi alatt ezt a Rendszerbeállítások --> Video alatt fogod találni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20466) eric.cartman válasza Patice (#20465) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszönöm a válaszaitokat!

Igen, ez nálam is így van beállítva: 4K2K/60p az alap

Ami még kérdéses:

Ultra Deep Color: ON/OFF
HDMI self adaption: OFF / Level1 / Level2

Ha bekapcsolom az Ultra Deep Color-t, akkor Android alatt frankón meg is jönnek a mélyebb színek, de Kodi alatt már-már soknak tűnik (?)
Ez most a 10-bites színmélységet jelenti, vagy a BT2020-at vagy mit??

A TV-n be van kapcsolva az adott HDMI bemeneten a nagyobb színskála.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#20467) vond válasza Tapper (#20464) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha PAL TV készülékeitek vannak, akkor szerintem érdemesebb alapból 50p-re/50Hz-re állítani.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20468) Tapper válasza vond (#20467) üzenetére


Tapper
csendes tag

Hát ez nem ilyen egyszerű (a TV úgyis tud mindent). Attól függ, hogy milyen forrást nézel gyakrabban:

- Európai TV forrás (PAL) akkor 50Hz
- USA TV forrás (NTSC) akkor 60Hz
- Filmek Blu-Ray-ről 24Hz-en
- Sorozatok teljesen forrásfüggő, hogy WEB-DL vagy HDTV esetleg Blu-ray
- Youtube-on 24/50/60p-vel találkoztam eddig
- Családi felvételek? Na itt aztán minden van! Camcorder, fényképező, mobiltelefon, actioncam....

A fullHD camcorder-em Japánból van, gyárilag 59,94Hz-es, a 4k képes fényképezőnk ugyan PAL régiós, de okosítva van és NTSC-s frekin használom, 29,97Hz-en.

Van akit zavar a váltogatás, annak célszerű a kevés váltás miatt a leggyakrabban nézett forráshoz igazodnia!

[ Szerkesztve ]

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#20469) Oldman2 válasza Lacielvtárs (#20422) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez az adott készülékre szabott spec. Android rendszerfrissítési folyamatának befejező része/eleme.

Amikor frissül egy telepített app, a készülék megkérdezi, hogy hová tegye azt a menürendszerben?

Ez egy hiba, mert amikor a jómunkásember feltelepíti először, akkor ezt már egyértelműen megmondta... nálam is előjön (Venz V10), szerencsére nem sok esetben, szinte semmi nincs rajta ami nem gyári app.

(#20470) blakey válasza vond (#20467) üzenetére


blakey
titán

A mai tv-k már mindent tudnak, már egy ideje mindent 60Hz-re állítok, a GUI "szebb/jobb" így, a filmek 90%-a 23,976 fps, szóval mindenképp lesz frekiváltás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20471) vond válasza Tapper (#20468) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az OK, hogy lehetnek 60p-s tartalmaid, de ha PAL a TV, akkor szerintem 50, vagy 100 hertz-en működik, és a 60 fps-es cuccokat is át kell lőnie 50-re. Gondoltam, akkor már a felhasználó felület is menjen alapból 50-en.

Szerintem így van, de nem vagyok szaki, majd jön valaki hozzáértő, és felvilágosít minket. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20472) blakey válasza vond (#20471) üzenetére


blakey
titán

Nem, a mai tv-k esetében már nincs ilyen megkülönböztetés, az EU tv-k is tudják a 120Hz-et, tökéletesen működik a 29,970, 30, 59,94, 60 fps és nem kell "át lőnie 50 fps-re'

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20473) vond válasza blakey (#20472) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi, akkor ez most már így van. ;)

Mondjuk a monitoroknál is bevezethetnék ezt, mert egy csomó kijelzőnél még mindig mókolni kell többet-kevesebbet, hogy pl. 50, vagy 72 (71,926) hertz-en működjön.

Melós monitoraimat is átlőttem fix 50-re, mert jórészt PAL anyagokkal dolgozok, és hát érezhetően simább is lett minden 25/50/100 fps-es cucc.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20474) junkpod válasza Patice (#20465) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nincs ugyan tapasztalatom, de szerintem felesleges a kodi UI-t 4K-ban járatni, nem lesz szebb csak lassabb. Szerintem pont elég ha a filmek esetén átkapcsol a filmnek megfelelő felbontás és freki beállításba, ez esetleg fhd film esetén még jobb is lehet, ha a tv upscale-zik mint a kodi.
De ez csak egy vélemény, 4K tv-t még csak boltban láttam:)

Box's don't touch!

(#20475) junkpod válasza vond (#20467) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miért godolod ezt?
Egyrészt ma magyarországon árult TV mind PAL szabványos, másrészt mind tudja a többit is, illetve a 24p-60p-ig is mindent.

Box's don't touch!

(#20476) Technoman


Technoman
őstag

Időközben, ha jól látom, kijött a "C" 8-as LE variáns.

(#20477) blakey válasza Technoman (#20476) üzenetére


blakey
titán

Nem jött ki, hibás, de hamarosan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20478) Patice válasza junkpod (#20474) üzenetére


Patice
nagyúr

Nálunk otthon a hálóban van (egy szar) 4K LG TV. Ezen próbáltam az 1/8G Nexbox A95X-el, mondjuk csak 30Hz-en, mert több nem ment át (kábel :D ). De maga a GUI nem volt lassú, nem laggolt.

Amúgy igazad van, FullHD is maradhat és majd a TV felkonvertálja magának, de simán lehet már a Kryptonos Kodival 4K-zni. Superman persze nem örül, de miért ne? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20479) kuthim


kuthim
tag

Feltettem en is a Tvheadend-et, hosszas forum olvasgatas utan.
KIII box, Astrometa usb TV tunerem van, kabeles DVB-C adasokat szeretnek nezni.
Eloszor a legujabb verziot a Tvheadend 4.2 -vel probalkoztam, de ezzel a csatornak beszkennelese utan jelszot kert. Hiaba irtam be az elozoleg beallitott jelszavakat, admin es a user accounthoz, nem engedett be.
Ezutan a Tvheadend 4.0 -val probalkoztam, ez mar rendben mukodott, megtalalta a TV csatornakat.
Majd feltettem a Tvheadend HTSP Client -et, a csatornak megjelentek az EPG is megjelent, de gyakorlatilag nezhetetlen volt. Olyan volt mintha nem lenne eleg neki a jel, de ugyanazt a kabel a TV-be dugva tokeletes a kep, meg a HD csatornak is.

Mi lehet a gond? Gyenge a jel az Astrometa tunernek?
Megprobalok egy masik kabelt oda vezetni, hatha azzal jobb lesz a kep.
Nekem konkretan ez a fajta tunerem van:
[link]
Tudnatok ajanlani masik USB-s Tv tunert ami fogja a DVB-C adasokat es ami talan ennel erzekenyebb?

(#20480) Kékkutya válasza kuthim (#20479) üzenetére


Kékkutya
csendes tag

Nekem ez tökéletes:

https://www.aliexpress.com/item/dvb-t2-receiver-GENIATECH-Mygica-USB-TV-Stick-T230-DVB-T2-Tuner-DVB-C-DVB-T/1883597971.html

(#20481) Technoman válasza blakey (#20477) üzenetére


Technoman
őstag

Jó hogy mondod, akkor nem próbálom ki.

(#20482) Piedon válasza Kékkutya (#20480) üzenetére


Piedon
tag

Vigyázz, csak a T230 jó, a T230C nem! Legalábbis most még nem megy linux alatt a dvb-c része kifogástalanul.

(#20483) zetecR válasza kuthim (#20479) üzenetére


zetecR
addikt

Én ilyen tunert használok Digi DVB-C-vel tökéletesen, úgyhogy nem hiszem, hogy a stickkel lenne a baj.

(#20484) kuthim válasza zetecR (#20483) üzenetére


kuthim
tag

Koszi, akkor mindenkepp megprobalom masik kabellel.
Az van, hogy a bejovo kabelteve jel haromfele van osztva, ott csokken a jelerosseg.
Megprobalom az elosztot kivenni egyelore, hatha akkor eleg lesz neki a jel.
Csak az az erdekes, hogy ha kozvetlenul a TV-re kotom, akkor eleg neki a jel.

(#20485) kuthim válasza Kékkutya (#20480) üzenetére


kuthim
tag

Koszi, megnezem ezt is, de elobb meg probalkozom a mostanival egy kicsit.

(#20486) kazan23


kazan23
aktív tag

Sziasztok,
Utolérte az S82-t a vég. (Finless 111K4)
Gyerekeknek engedte az asszony, hogy bekapcsolják és jöttek szomorúan, hogy azt írja ki, hogy "a google leállt". Újraindítottam, megint "a google leállt". Kihúztam a tápot, vártam egy-két percet.
No, most már nem is üzen, csak fekete képernyő... miután a freaktab-os pörgettyű logó megszűnik.
A led kéken világít.

Van-e ötlet, hogy hirtelen hogy lesz ebből kis vakond? :B

Mi ilyenkor a protokoll?

(#20487) kazan23 válasza kazan23 (#20486) üzenetére


kazan23
aktív tag

Megoldottam.

(#20488) Cece04 válasza DoItYourself (#20321) üzenetére


Cece04
tag

Kár,hogy sajnos azóta is "sold out"..szokták írni,hogy mikorra várható a készlet újratöltése,de most még ez sincs.

geekbuyingnál 4-5 ezer forinttal drágább, ami akkor ezek szerint még mindig jó ár lenne.. ez ugyanúgy használható itthon?

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#20489) DoItYourself válasza Cece04 (#20488) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ebből sztem csak egyféle verzió van. Számold rá az áfát és a vámkezelési költséget, és annak függvényében dönts.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20490) dugesz77 válasza Cece04 (#20488) üzenetére


dugesz77
őstag

90 $ alatt Gearbest-ről is elhozható UK adapterrel. Már ha nem gond,hogy egy adaptert kell pluszban használnod . Ha a "megfogott" árat számolod (kb. 9000 Ft plusz) akkor meg lehet jobban megéri már az EU-ból érkező + távirányítóst boxot rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#20491) blakey válasza dugesz77 (#20490) üzenetére


blakey
titán

+ az sem mellékes, hogy itthon is kapható, érdemes minden lehetőséget fontolóra venni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20492) Cece04


Cece04
tag

Köszi mindhármotoknak a tippet!

A Gearbestet nem is néztem, a távirányítós verzió elég jó ajánlatnak tűnik, 32 000-re jön ki kb forintban
és az biztos, hogy meg is áll ennyiben. Nem akarok arra számolni, hogy nem fogják meg, eddig minden csomagomat vámvizsgálták, akkor meg már a banggoodos 24ezres ajánlat is itt (30e környéke) tud kikötni rosszabb esetben, és ahhoz még ez a távirányító sincsen..

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#20493) dugesz77 válasza Cece04 (#20492) üzenetére


dugesz77
őstag

Én is így tettem kétszer is. Mind a kettő itt volt 5-6 munkanapra . Az A2 távirányító külön is 25-30$ érték ami kényelmes és jó,talán egy hibája van,hogy könnyű fordítva kézbe venni.

[ Szerkesztve ]

(#20494) Suineg válasza dugesz77 (#20493) üzenetére


Suineg
senior tag

Egyetértek ezzel, ez a Gearbest jó vétel, nekem is hamar megjött EU raktárból.

(#20495) Nerazim


Nerazim
őstag

Nekem GB-ről holland postával (~1,2$) kínából, két hét volt a Mini Mx.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20496) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

A movieshark addon megszűnt:(

Ti milyen video addont ajánlotok online filmek, sorozatok letöltéséhez, felirat kezeléshez?

Köszi Jani

(#20497) Klown válasza kuthim (#20479) üzenetére


Klown
aktív tag

Ez gyárilag tuner nélküli box-szal (Beelink Mini MX) is működik? A Kodi-t Android alól használod, vagy LibreElec-kel? Ha igen, akkor majd lehet, hogy ki fogom próbálni, mert ugyanilyen Astrometa tuner-em van. Igaz jelenleg IPTV előfizetésem van, így csak a DVB-T részét tudom majd tesztelni.

DIGI kábeltévé esetén megy vele az N2 EMU-san? (H*O, DiliFilm, stb.)

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#20498) gaben919


gaben919
csendes tag

Sziasztok Sikerült helyrerakni egy Beelink MiniMX III II öt usb burning toolal.Ha valakit érdekell akkor segítek.Én win 10 en csináltam.

(#20499) Beni2360 válasza Klown (#20497) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha T-homos iptv-d van akkor azon a kábelen bejön DVB-C adás is. Nem a legjobb minőség de létezik az adás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20500) pkollar válasza gaben919 (#20498) üzenetére


pkollar
tag

Bár szerencsére most nincs ilyen problémám, de a megoldást egy leirásban közzé tehetnéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.