Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) Technoman válasza blakey (#20477) üzenetére


Technoman
őstag

Tegnap kiadtak egy új C verziót. Van erről már vmi tapasztalatod?

(#20502) Klown válasza Beni2360 (#20499) üzenetére


Klown
aktív tag

Igen az van, de "sajnos" nem koax-on, hanem optikán, azon meg nincs DVB-C... :U

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#20503) blakey válasza Technoman (#20501) üzenetére


blakey
titán

Még nincs, a teljes Nougat verzió van fent, de lehet, hogy ma kipróbálom. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20504) Crvsh3R válasza blakey (#20503) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Ezt a Nougat verziót honnan lehet letölteni? Csak device tree-t találtam külön.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#20505) Suineg válasza blakey (#20503) üzenetére


Suineg
senior tag

--és itt most miről van amúgy szó?

(pl. egy Minix Neo U1-hez való Libreelec-ről?)

(#20506) gery2123


gery2123
őstag

Hali!

A kodi topicból irányítottak át az alábbi dologgal.

Tegnapi nap folyamán végre megérkezett az 1/8 -as S905X android boxom, amire fel is ment a Libreelec. Minden megy minden jó, azonban a MyTv kiegészítő valamiért csinál furcsaságokat.
Ha elindítok egy tv-t akkor az egy pár másodperc után újrakezdi az adást (tehát pár másodpercig megy majd újra indul ugyanaz a pár másodpec), azonban a kép megáll és befagy....
Vajon a Libreelec gondja lesz? Növeljek a buffer méretén? Esetleg változások voltak a MyTv körül? (Ugye most változott a csatorna+ új csomagok....)
Van aki használ Android boxot Libreelec-el és mellé a kodi MyTv-t?
Előre is köszönöm!

M8S II box , libreelec 8.02b

Köszi!

-- PSN_ID: GerY2123

(#20507) djnice válasza gery2123 (#20506) üzenetére


djnice
veterán

Nekem ugyanez van 8.0.2b-vel MiniMXIII-nál, olyan mintha a buffer telne be, de nem mindegyik csatornánál csinálja.

(#20508) gery2123 válasza djnice (#20507) üzenetére


gery2123
őstag

Valamikor a héten felrakom a "c" aztán kiderül, hogy megy e. Ha azzal is csinálja, akkor állítok a buffer méretén. Mondjuk azt ma megcsinálom, nem sok idő.
Bízom benne, hogy nem lesz gond vele, azért is vettem 1/8-at, mert Libreelec mellé bőven elég.
Eddig is 1 Gb rammal ment a rendszer (Intel J1900 as lappal), de az megy csak szervernek most már.

Ha esetleg valami eszedbe jut/bárkinek írjon :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#20509) djnice válasza gery2123 (#20508) üzenetére


djnice
veterán

A "c" szerintem nem fogja megoldani, mert érdemi változás erre vonatkozóan nincs benne. Nekem 2 GB RAM-os a box, mégis csinálja.

(#20510) Beni2360 válasza Klown (#20502) üzenetére


Beni2360
félisten

Ne haragudj de nálam koaxon jön az ipt a t-homtól és igen van DVB-C adás rajta.
A másik szobában rá volt dugva a TV-re és jött kb 24 csatorna. De mivel a minőség nem volt valami nagyon szép ezért a DIGI kábelt osztottam el azt dugtam rá. A digi is optikán jön be és aztán egy dobozból vált koaxra.
A modem előtt kell szét osztani a bejövő koax kábelt megfelelő kábel elosztóval.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20511) blakey válasza Crvsh3R (#20504) üzenetére


blakey
titán

Nougat test builds

(#20505) Suineg
LibreELEC-ről, Neo U1-hez nincs külön LE, csak a dtb más. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20512) vargalex válasza Beni2360 (#20510) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem azért nem érti a kolléga (és te sem őt), mert a T más technológiát használ optika esetén, mint a Digi. Ráadásul a T-nél ADSL esetén is lehet IPTV. Ezekben az esetekben pedig jellemzően (ha jól tudom) a HGW és a box között UTP kábel van, a box és a TV között pedig HDMI (esetleg SCART). Úgyhogy szerintem itt nincs DVB-C.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20513) Crvsh3R válasza blakey (#20511) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszi! Te tiszta telepítést csináltál vagy frissítetted a meglévőt?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#20514) blakey válasza Crvsh3R (#20513) üzenetére


blakey
titán

Nem emlékszem, hogy mikor csináltam utoljára tiszta telepítés, kb. fél éve 8-as verziókat használok, csak frissítgetek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20515) Beni2360 válasza vargalex (#20512) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nálam KOAX kábelen jön be a jel a villanyoszloptó.
Az megy be a modembe és onnan OTP kábelen megy a set topp boxba az adás és onnan megy HDMI a TV-be és itt van a modem előtt DVB-C adás az anagol helyett. Egyszerü a dolog, le kell venni a hollandis csatit vagy átalakítót közbe iktatni és máris mehet a TV-be és meglátni, hogy talál adásokat, mint nálam volt.
Én nem is tudom, hogy használ e optikai kábelt a T-Hom. ADSL az már más téma.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20516) blakey válasza Beni2360 (#20515) üzenetére


blakey
titán

Mielőtt jobban belebonyolódnál, az IPTV nem csak koaxon jöhet, sőt és ott bizony nincs semmilyen DVB-C, esélyed sincs STB nélkül használni.
OTP kábelen UTP kábel

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20517) Beni2360 válasza blakey (#20516) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a helyesírási kiegészítésedet. Biztos nem direkt írtam rosszul, de a lényeg az a LAN kábel. (amit OTP részletre vettem a kácsától) :DD
És vissza gondolva az ANALÓG adásról való leállási időre tényleg a másik szobában anno a 92 éves anyósom nem akart boxot is kezelni. Ezért vettem egy DVB-C Tv és kötöttem be neki a DIGI adást.

Kevertem a 2 évvel ezelőtti dolgokat elnézést mindenkitől. :R (Nagy a meleg hiába a klíma)

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20518) kuthim válasza Klown (#20497) üzenetére


kuthim
tag

Igen, en is tuner nelkuli box-szal hasznalom, nekem KIII-as boxom van, abban nincsen tuner.
USB tunerrel hasznalom, Astrometa, amilyet irtam is es amilyen neked is van, ahogy irtad,
En LibrEelec alatt hasznalom, meg Androidos Kodi alatt nem probaltam ki, lehet ki fogom. N2-t nem tudom hogy megy-e vele.

Nalam nem DIGI kabelteve van, de nalam is vannak DVB-C csatornak, azokkal probaltam, valamiert par csatornat nem szkennelt be es egyelore a tobbi is eleg zajos, gyakorlatilag nezhetetlen. Szerintem a kabelek es a csatlakozok nem jo minuseguek, meg lehet az eloszto is csokkenti a jelerosseget.
Arra is gondoltam, hogy a tunerem gyenge, de zetecR forumtars azt irta, hogy neki ugyanilyen tunerrel tokeletes a kep.

Most ott tartok, hogy a kabeleket es a csatlakozokat szeretnem lecserelni jobb minosegure, meg talan a splitter helyere egy szelessavu antennaerositot is be kellene rakni,ami egyben el is osztja a jelet mert a bejovo jelet 3 fele kellene elosztani.

Esetleg tudna valaki olyan boltot Budapesten, ahol ugy lehet koax kabelt venni, hogy megmondom hany meter legyen es a ket vegere milyen csatlakozot kerek?

[ Szerkesztve ]

(#20519) blakey válasza kuthim (#20518) üzenetére


blakey
titán

Bétecom

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20520) lac14548


lac14548
aktív tag

mini M8s II médialejátszóm van.

Hogyan állítsam be, ha a következőket szeretném:
- a bekapcsoláskor automatikusan induljon el a KODI
- A KODI olyan skinnel induljon el (ehhez kérek javaslatokat), hogy egy gyerek vagy egy nagymama is meg tudja találni a filmeket/meséket és a kezelés egyértelmű legyen
- az android rendszer egyéb tuljadonságai is kellenek (app-ok, stb.), tehát nem szeretnék rá Libelec-et telepíteni
- a rá csatlakoztatott HDD-t szeretném látni a helyi hálózatban
- androidos telefonról (is) szeretném irányítani
- szeretnék rajta torrentet futtatni

Köszönöm a javaslatokat előre is,

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#20521) adi1234 válasza lac14548 (#20520) üzenetére


adi1234
tag

Szia ,

Ez a kettő eléggé üti egymást ! :)

a bekapcsoláskor automatikusan induljon el a KODI

- az android rendszer egyéb tuljadonságai is kellenek (app-ok, stb.), tehát nem szeretnék rá Libelec-et telepíteni

Ha mégis megbarátkozol a libreeleccel /akár SD kártyán/akkor írjál és szívesen segítek mindenben.

:)

(#20522) slecht válasza lac14548 (#20520) üzenetére


slecht
aktív tag

Az én igényeim pont ezek voltak. Próbáltam droiddal, de LibreELEC lett a vége. Gyakorlatilag a nagyját meg lehet vele oldani, annak amit írtál.
De nem akarlak rábeszélni semmire. :)

[ Szerkesztve ]

(#20523) blakey válasza lac14548 (#20520) üzenetére


blakey
titán

Feltelepíted a Store-ból pl. az XBMC Launcher-t, beállítod, hogy a Kodival induljon és kész. Kodi alól eléred az összes telepített alkalmazást a Programok alatt.
Hálózati megosztás SMB app-ot kéne telepíteni, ha nincs rajta gyárilag, esetleg Kodiban is be lehet állítani az SMB megosztást, azt nem tudom, hogy mennyire működik Android alatt.
A többire mások váéaszolnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20524) blakey válasza adi1234 (#20521) üzenetére


blakey
titán

Nem üti egymást, vannak működő alternatívák. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20525) adi1234 válasza slecht (#20522) üzenetére


adi1234
tag

Hát igen , véleményem szerint is jobban jársz egy sd-s megoldással.

Én azóta nem használom a droidot.

:)

(#20526) adi1234 válasza blakey (#20524) üzenetére


adi1234
tag

Én nem vagyok egy fanatikus felhasználó . Azt használom ami nekem és az igényeimnek a legmegfelelőbb .

Lehet ez : Kodi , libreelec , windows , droid vagy linux vagy bármi.

Libreelec alatt mindent amit szeretnék azt össze tudtam hozni működőképesen ez droid alatt nem igazán sikerült.

:)

(#20527) gery2123 válasza djnice (#20509) üzenetére


gery2123
őstag

Hali!
Nem akarom elkiabálni de szerintem megvan a gond.
Csináltam egy advanced settings.xml(szerintem ez e a megoldás de nem árt), nagyobbra vettem a buffert és kikapcsoltam a MPEG4 gyorsítást, mert úgy volt bekapcsolba, hogy minimum full hd felbontás esetén. (Főleg a hd adások akadtak)
Így tegnap és ma nem csinálta ezt a fajta akadást.
Bízom benne, hogy így már nem lesz vele gond.
Próbáld ki hátha megszűnik a gond!

-- PSN_ID: GerY2123

(#20528) SunMount3r válasza gery2123 (#20527) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azt is megpróbálhatjátok; hogy a KODI video settings-ben kikapcsoljátok mindkét "acceleration"-t.

Nekem Himedia Pro Box-on csak így stream-eli rendesen az IPTV-t.

(#20529) djnice válasza gery2123 (#20527) üzenetére


djnice
veterán

Oké, kipróbálom köszi!

(#20530) blakey válasza Technoman (#20501) üzenetére


blakey
titán

Kipróbáltam, nem teszteltem hanem használtam és szépen működik, úgy tűnik, hogy jól működik a Real Time Clock. :) Nem tapasztaltam semmilyen hibát lejátszás során.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20531) Technoman válasza blakey (#20530) üzenetére


Technoman
őstag

:R Köszi ezzel az RTC-vel felvillanyoztál (lévén nekem speciális az esetem) A napokban dobok egy próbát.

(#20532) Klown válasza kuthim (#20518) üzenetére


Klown
aktív tag

Köszi az infót!
Nálam "DIGI" kábel (I-TV) volt, de Nagra2 helyett Compunicate CTI-CAS-t (CAID: 4ABF) használnak, amire nem találtam EMU-s megoldást, ill. a kulcsok se részei a "közkincsnek". :DDD De mivel a T olcsóbb volt, amiatt (is) váltottam IPTV-re.

Elmélet szerint, ha Oscam-ot fel tud berhelni valaki (LibreELEC + Kodi + TV Headend + HTSP Client + Oscam), akkor működnie kellene a Nagra2-nek EMU-san.

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#20533) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Az elromlott Tanix TX5 pro boxom reklamálására, küldtek valami usb burning tool, meg firmware valamit, leírással együtt. Namost a folyamat 8%-nál leáll és kiírja hogy failed:[11:36:41 237][HUB10-2][Err]--[0x30404004]UBOOT/Partition boot/Get download status/Error result. Van ennek valami jelentése?

(#20534) lacko6 válasza csucsotke (#20533) üzenetére


lacko6
senior tag

kabel ki a pc bol es vissza utana tovabb szokott menni
nem minden particiot enged mindig felulirni

[ Szerkesztve ]

(#20535) noobsaibot


noobsaibot
tag

Hi Mindenkinek!
Faternak kellene valami androidos box, mert a régi stick elhalálozott.
Kérdésem lenne hozzátok, hogy melyiket válasszam a kető közül és miért: Tronsmart Vega S96 vagy Beelink GT1 ultimate?
Most azonnal meg kellene rendelnem,mert meg kellene érkeznie mielőtt hazautazom Magyarországra, ezért nincs időm komolyabban utánnaolvasni.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI8

(#20536) Pelican válasza noobsaibot (#20535) üzenetére


Pelican
őstag

Mire kell?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20537) blakey válasza noobsaibot (#20535) üzenetére


blakey
titán

Egy S905X-es boxszal lehet, hogy jobban járna. Android mellett ott egy normálisan működő LibreELEC lehetősége is. Egyedül a 100-as LAN a negatívum.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20538) palank válasza blakey (#20537) üzenetére


palank
csendes tag

Inkább, ha javasolhatom keress s905 processzoros lejátszót, nálam helyi hálózaton is gond van a 1080p lejátszással, kell a mbit LAN otthon is.

(#20539) blakey válasza palank (#20538) üzenetére


blakey
titán

Akkor a hálózatoddal van a gond vagy a boxoddal, a 100 Mbit bőven elég FHD lejátszáshoz de még a 4K is átmegy, 90Mbit/s-ig hibátlan a lejátszás.
Amúgy én nem keresek semmilyen boxot. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20540) Beni2360 válasza palank (#20538) üzenetére


Beni2360
félisten

:DD :DD :DD Ez jó vicc volt . :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20541) noobsaibot válasza Pelican (#20536) üzenetére


noobsaibot
tag

Böngészés,youtube,skype ,hangouts,hírek,online tv.Nem kell sem kodi, sem openelec a lényeg hogy stabil legyen.Késöbb lehet rákötök egy vinyót filmekhez.Wireless bill.egér combóval lesz használva+ egy logitec c170 camera,szóval 2 usb minimum kell,meg egy microsd slot.Router mellett lesz ,ezért az ethernet kábelt preferálnám az ezekben lévő gyakran instabil wifi helyett.

Xiaomi MI8

(#20542) Pelican válasza palank (#20538) üzenetére


Pelican
őstag

kell a mbit LAN otthon is.
:Y
A 100 Mbps LAN filmnézésre elég.

noobsaibot:
Ha nem lesz rajta LE, akkor bármilyen box jó szinte, ethernet van mindenben.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20543) DoItYourself válasza noobsaibot (#20541) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Egy kisméretű PC-t is vegyél fontolóra, mint alternatíva. Használt brand gépekből találni SFF vagy kisebb méretet, de egy új Gigabyte Brix, vagy Asus Beebox is jó lehet.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20544) korcsi


korcsi
veterán

Libreelec 8.0.2b-ről c-re csak manuális frissítési lehetőség van? Update mappába új img.gz bemásol és újraindítás?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20545) junkpod válasza korcsi (#20544) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sose volt másmilyen lehetőség.

Box's don't touch!

(#20546) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Sziasztok.
Online film nézésre, M4 Sport, Mindig TV app-ra, esetleg néha egy kis játékra elég lenne az 1/8-as Nexbox? Ezt néztem ki: [link]

(#20547) csubyy válasza chesterboy (#20546) üzenetére


csubyy
tag

A szüleimnek egy ilyet vettem, ez is megfelel: KM5

(#20548) Indiant válasza chesterboy (#20546) üzenetére


Indiant
addikt

Biztosan elég rá.

[ Szerkesztve ]

(#20549) korcsi válasza junkpod (#20545) üzenetére


korcsi
veterán

x86-os vagy például raspberry-s LE alatt működött, úgy rémlik.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20550) pkollar


pkollar
tag

64 bites LE van már?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.