Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) Csicsóka válasza envagyok (#19399) üzenetére


Csicsóka
őstag

A frissítés alatt más nem módosul, csak a kernel, és a system, esetleg a dtb.img, ha azt is másoltál az update mappába. Próbáld meg fogpiszkáló módszert, hátha elindul. Ha így se, akkor az ext4 partíciót lemented, majd egy új telepítésre visszaírod.

(#19402) envagyok


envagyok
veterán

Aki Minix U1 firmware-t használ Mini MX-en, az melyik Minix xbmc-t használja?
Én kettőt is próbáltam, de mindkettő hibát dob indulásnál, hogy csak minix rendszer futhat.
A fw008-at használom.
Vagy érdemes más android firmware-t feltenni?
Az MVC isokkal szívok, Nekem jó ha Half ou-ba rakja ki, meg jó lenne menü is.
Vidon xbmc 16.1 free sem megy jól, hd hangok némák.
Androidra mi lehet a mini mx v1-re (1/8) a legjobb megoldás?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19403) envagyok válasza Csicsóka (#19401) üzenetére


envagyok
veterán

Meglett a megoldás.
Kiírtam egy pendrive-re az img file-t, abból kimásoltam a kernel/md5/system/md5/s905_autoscript,aml_autoscript fileokat a penre, így már ment.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19404) DoItYourself válasza envagyok (#19402) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha jól emlékszek volt abból újabb is, talán 010-es, amit DM rakott össze. Be van linkelve az összefoglalóba, 33-as pont.
SPMC-t is kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19405) envagyok válasza DoItYourself (#19404) üzenetére


envagyok
veterán

spmc jó, de a 3d mvc-kkel az sem boldogult.
Van már fw11, is, de az twrp mentés, nekem nem jött be.
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19406) DoItYourself válasza envagyok (#19405) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az M18-on egy U1 FW12 twrp mentés van most nekem a nand-on. Van benne egy dec. 20-i 16.6. verzóijú SPMC, amivel megy az összes 3D Kodi sample

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19407) julius666


julius666
addikt

Na felraktam a 8.0.1j-t (eddig 8.0.1f volt fent, ellenőriztem). Ez 4k felbontásnál nem engedi a 60Hz opciót kiválasztani, ellentétben az eddigi verzióval. :(

4k anyagok hiányában egyelőre nem tragédia (elég a 1080p60Hz), de remélem jövőbeli verzióban újra javítva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#19408) envagyok válasza DoItYourself (#19406) üzenetére


envagyok
veterán

Innen az összes?
http://kodi.wiki/view/Samples

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19409) DoItYourself válasza envagyok (#19408) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Igen, de csak 2D-s tévén néztem meg, mert arra van kötve az M18. A tévé úgy jelenítette meg, mintha half-ou lenne mindegyik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19410) envagyok válasza DoItYourself (#19409) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem a 24p-s 3d isokat 60-as frissítéssel játssza csak le 3d módban.
Minden mást rendesen lecsökkent a szükségesre.
Most a droidmester féle mini u1 fw010-et használom.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19411) Joshi


Joshi
titán

A Minix Neo U1-hez (LE) vettem egy ilyen légegeret, nagyon jó kis cucc viszont egy lényeges funkció nem működik mégpedig a Bekapcsolás. Gondolom azért mert az adó-vevő nem kap áramot az USB-től vagy valami hasonló. Van erre mód hogy működjön?

A másik kérdésem pedig: Aeon Nox skint használom, de egyszerűen nem találom hol lehet testreszabni a kezdő menü ikonok számát. Nekem pl nem kell az Élő TV vagy Koncertek stb.

Válaszokat előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#19412) envagyok válasza envagyok (#19410) üzenetére


envagyok
veterán

Ja és azóta mind libreeleccel, mind a fw10-es androiddal m inden újraindításkor új mac címem van.
Ezzel mit lehet csinálni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19413) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

Kicsit OFF, de ez a topic pörgősebb.
MxIII G boxom van, S812, 6-os Openelec fut rajta, 15-ös Kodival. Csak a Kodit tudom rajta cserélni valahogy? Ha igen, mi a módja?
Sambán elérem a boxot.

Köszi,
Alex

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#19414) DoItYourself válasza envagyok (#19412) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Szerintem semmit, állíts be neki fix IP címet. link

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19415) kicsi007 válasza Joshi (#19411) üzenetére


kicsi007
tag

Ilyenem van nekem is, be kell tanítani, s működni fog!
A bekapcsológomb, illetve az alsó színes gombok taníthatóak!

1:Tedd le egymással szemben a távirányítókat
2: Az új távirányítón nyomd a TV gombot kb. 5 másodpercig, elkezd lassan villogni a led, kezdődhet a tanítás
3: Nyomd le a Minixen a bekapcsoló gombot
4: Az új távirányítón gondolom a bekapcsoló gombot szeretnéd betanítani, tehát nyomd meg, elkezdi tanulni, folyamatosan fog égni a led, s ha megtanulta elkezd ismét villogni
5: ha a színes gombokat is be akarod tanítani, akkor a 3-as pontól újrakezded.
6: Amikor befejezted a tanítást, ismét nyomd meg a TV gombot az új távirányítón röviden, s ezzel befejezted a tanítási folyamatot

Nekem a Minixet ez kapcsolja be, illetve az alsó sorban lévőkkel pedig a TV-t tudom irányítani!

Nem kaptál hozzá használati utasítást, mert elvileg abban benne van...

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#19416) trance89 válasza mrrr74 (#19413) üzenetére


trance89
őstag

Nem, rakj fel libreelec-et: https://forum.libreelec.tv/thread-2877.html

(#19417) Joshi válasza kicsi007 (#19415) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem a te javaslatodra vettem ezeket a távokat (kettőt is), nagyon köszi kiváló táv. :R
Köszi az instrukciókat így már megoldom.

"Nem kaptál hozzá használati utasítást, mert elvileg abban benne van..."
Erre nem tudok mit mondani. :B

(#19418) kicsi007 válasza kicsi007 (#19415) üzenetére


kicsi007
tag

A hármas pont egy kis korrigálásra szorul.. :)

3: Nyomd le a Minix távirányítóján a bekapcsoló gombot

(#19417) Joshi: Nincs mit! Ár-érték arányban szerintem is nagyon jó távirányító!

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#19419) mrrr74 válasza trance89 (#19416) üzenetére


mrrr74
aktív tag

rendben, köszi.
Ezt a fórumot találtam én is pár napja, csak nem mertem belekezdeni. Bár ahogy néztem tényleg csak a .tar fájlt kell belemásolni a megfelelő mappába.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#19420) chab7 válasza darvinya (#16214) üzenetére


chab7
addikt

...és a (#15867) -ra közösen:

Neked melyik boxod van? Azért érdeklődnék, mert egy hete cseréltem az Amiko A3-asom egy Amiko A4-re és pont intéződik egy Magenta előfizetés amivel jó lenne ha tudnám otthon a boxon a TVGO-t használni. Na de ha bekötötték akkor majd referálok, mert általánosságban azt tudtam, hogy külső kijelzős boxokon nem megy. Itt a fórumon rákeresve is ezt olvasom, de a hozzászólásaid alapján felcsillant egy kis reményem :)
Mondjuk magát a boxot sem ismerem még igazán. Egy hete van meg mint mondtam és még ezalatt épphogy csak sikerült beüzemelni és legalább lekeresni a műholdas csatornákat meló mellett esténként egy-egy óra ismerkedés alatt a box-al. :B

szerk.: közben megtaláltam kicsit visszább ( 8260+), de ez nem androidos ugye?

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#19421) Technoman


Technoman
őstag

Látom, hogy pár órája kijött a "k" LE verzió.. De mi az a "rc2"?
Ennek van vmi jelentősége?

(#19422) blakey válasza Technoman (#19421) üzenetére


blakey
titán

A developer és a végleges között van valahol félúton. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19423) junkpod válasza Joshi (#19411) üzenetére


junkpod
nagyúr

A felület beállításnal minden menü elemet egyesével ki be lehet kapcsolni.

Box's don't touch!

(#19424) junkpod válasza envagyok (#19412) üzenetére


junkpod
nagyúr

Robot explorerbol szerkeszteni kell a címet egy fájlban, keress rá googleban.

Box's don't touch!

(#19425) darvinya válasza chab7 (#19420) üzenetére


darvinya
titán

De android v6.0-ás T95N M8S Pro 2/8Gb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19426) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok! Pár hete vettem egy Tanix TX5 Pro-t. Szeretném LE-vel használni. Felraktam a kártyára, reset gomb de csak a boot képernyőig jut el. Aztán egy angol fórumon azt tanácsolták, hogy hozzák létre egy üres update.zip fájlt és android alól 'frissítsem'. Ekkor el is indul, működik rendesen, viszont ha kikapcsolom vissza már nem kapcsol csak a kék led világít, táp ki-be akkor behozza egyből az LE jön be, de így elég kényelmetlen használni, pláne, hogy a tv ki is kapcsolja. Ez ilyen, vagy mit szúrok el?

(#19427) Joshi válasza junkpod (#19423) üzenetére


Joshi
titán

Ja köszi megtaláltam, annyira nyomkodtam a Kodit hogy már azt se tudtam hol járok. :D :R

(#19428) darvinya válasza chab7 (#19420) üzenetére


darvinya
titán

Közben lemaradt, hogy Amiko 8260+ box is van.
Ezen elvileg m3u WebTv-n működne, csak cím kellene.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19429) DoItYourself válasza flegga92 (#19426) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Melyik LE verziót tetted rá? Mostanában kszaq kisérletezett az alvás funkcióval, de abból nem minden box tud visszajönni, lehet nálad is az van. A power menüben ha rendes kikapcsolást választod, akkor be lehet utána kapcsolni a távról?
A tévével együtt kikapcsolás a HDMI CEC miatt van, ezt ki lehet kapcsolni, keress rá. Olvasd el a topik összefoglalót, ha még nem tetted. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19430) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, miert van az hogy egy venz V10 Combi droid rendszer alatt van hogy 'megfagy' a kodi, semmire nem reagál, majd ha 'főmenü' gombot nyomkodom nagy nehez kilep es ha ujra inditom akkor valami repair firts the run... Please wait szöveggel egy csik fut majd nagy nehezen indul el.
Általában ezt akkor csinálja ha teljes kikapcsolasbol indítom.
Ilyenkor a kodi is 'lassan' indul.
Szerintetek próbáljam meg mégis az LE-t?
Ott is tudok telepíteni youtube smart tv vagy mi a neve annak amivel ki tudom a tablet képet küldeni a tévére a kütyün keresztül...
Remélem érthető amiről gagyaraszok :D

Valaszt, tippeket előre is köszönöm.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19431) Joshi


Joshi
titán

Valaki belinkelné az LE alól is működő frissítési módszert? THX! :R

(#19432) DoItYourself válasza Joshi (#19431) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A junkpod féle beállításra gondolsz, amikor a Kodi fájl managerben egyik oldalra felveszed a http://kszaq.libreelec.tv/s905/ címet, a másik oldalra pedig az .update mappát?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19433) Joshi válasza DoItYourself (#19432) üzenetére


Joshi
titán

Igen. :K

Meg van. Köszi. :D

Junkpod hsz-ét linkeljétek az összefoglalóba ha még nincs ott, könnyebb megtalálni. THX! :R

[ Szerkesztve ]

(#19434) tahepa


tahepa
senior tag

Vásároltam a GB-től egy Beelink GT1 készüléket..Dobálja a wifit. Mások is ilyen problémával küzdenek úgy olvasom sokfelé.Itt tudna valaki valamilyen okosságot?

(#19435) Joshi


Joshi
titán

Nagyon nem megy ez nekem ma. A http://kszaq.libreelec.tv/s905/8.0.1j/ elérési utat ha beírom a Windowsos böngészőbe akkor simán bejön, de a LibreElec fájlkezelőjébe hiába adom fel HTTP-ként azt írja hogy nem elérhető a forrás. Mit csinálok rosszul?

(#19436) DoItYourself válasza tahepa (#19434) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Gyári firmware frissítés? Custom fw?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19437) msam válasza Joshi (#19435) üzenetére


msam
tag

Hagyd ki a kettőspontot, úgy már menni fog.

msam

(#19438) tahepa válasza DoItYourself (#19436) üzenetére


tahepa
senior tag

Most megy a második gyári OTA frissítés letöltése...állandóan eldobja a wifit..erről panaszkodnak a gyári forumon

(#19439) junkpod válasza Lacielvtárs (#19430) üzenetére


junkpod
nagyúr

Amióta megvetted, azóta gyozkodunk, hogy aldozz fel 5 percet és egy SD kártyát.:) Cserébe nem kell vele többet foglalkoznod.

Box's don't touch!

(#19440) junkpod válasza Joshi (#19435) üzenetére


junkpod
nagyúr

A fajlkezelobol indítottad a hozzá adást? Úgy érdemes, hogy a 905 mappát adod meg nem a j verziót.

Box's don't touch!

(#19441) Joshi válasza msam (#19437) üzenetére


Joshi
titán

Basszus tényleg. :DD :R

És ilyen frissítésnél mi a helyzet a dtb.img átnevezése és lecserélésével? Mert ugye ez így nem működik automatikusan.

(#19440) junkpod igen jobb a sima s905-öt megadni, de tényleg a : volt a hunyó. :D

Viszont most cumizok egy légegérrel amit hiába tanítok be a Minix távjával akkor se akarja bekapcsolni a készüléket. Viszont lehet hogy ez esetben jobb lenne ha ezt a verziót telepíteném?

Idézet az Összefoglalóból: "Ha telepítés után indítási problémáid vannak, akkor próbáld ki a “temp_sensor_disabled” változatot."

[ Szerkesztve ]

(#19442) junkpod válasza Joshi (#19441) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig megnéztem a screenshot is :-al van...
Dtb-t verzio frissítéskor​ ritka, hogy cserélni kellene.

Nem, az más inditasi probléma, akkor kell a disabled verzió ha induláskor befagyott a boot képernyővel.
Bekapcsolni a boxokat csak infra jellel lehet, radiossal nem. Az eredeti infra bekapcsoló jelet kell a tanítható távnak is betanitani, ha nem megy akkor nem sikerült a betanitas.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#19443) Lacielvtárs válasza junkpod (#19439) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, okes ki fogom próbálni es utana is olvasok :K

Amugy arra is tudok appokat rakni?
Megy rajta a YouTube tévés dolog?
Az fontos a lányomnak :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19444) DoItYourself válasza tahepa (#19438) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kábeles netről tudod frissíteni? Esetleg offline, USB Burning Tool-al?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19445) junkpod válasza Lacielvtárs (#19443) üzenetére


junkpod
nagyúr

YT addon van, de máshogy kell a videót átadni, nem "lejátszás tv-n" hanem megosztás, kivalasztod a Kore logós "lejátszás kodival" lehetőséget és akkor a Kodi yt addon megnyitja a linket.

Box's don't touch!

(#19446) Lacielvtárs válasza junkpod (#19445) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No ezt lementem, köszönöm :R
Ki fogom próbálni a napokban :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19447) Joshi válasza junkpod (#19442) üzenetére


Joshi
titán

"Az eredeti infra bekapcsoló jelet kell a tanítható távnak is betanitani, ha nem megy akkor nem sikerült a betanitas."
Innen indult a bibi, a furcsaság megint ott van, hogy kicsi007-nek is ugyan ilyen távja van és ugyancsak Minix Neo U1-e és neki működik. Aztán tetézik ott, hogy a Sony TV-met simán megtanulja a táv, de a Minixet is megtanulja (látszatra) aztán mégse működik. Nagyon nem vágom hogy mi lehet a gond.
De pl a Q5 Pro lejátszót se hajlandó bekapcsolni tanítás után holott az első tanítást követően azt még bekapcsolta.
Nem lehet hogy a légegeret rá kell venni hogy az Infrát tanulja? vagy hülyeséget beszélek? :B

[ Szerkesztve ]

(#19448) Joshi válasza Joshi (#19447) üzenetére


Joshi
titán

Na eszembe jutott egy régi teszt módszer, a telefon kamerájába belenyomkodtam a távval és bizony csak a Sony TV betanítása után látni az Infra fényt. Akkor ezek szerint nem tanulja meg a légegér a Minix távját mert ott egyáltalán nem látszik Infa. De miért? Mi nem tetszik neki? :F

(#19449) tahepa válasza DoItYourself (#19444) üzenetére


tahepa
senior tag

A frissítés OTA módon megtörtént , a frissítő fájl letöltése közben sokszor eldobta a wifi-t ..~ 100 MB letöltése így kb 20 percig tartott..de letöltötte és frissített de a probléma még mindig megmaradt.Bármilyen oldal betöltése közben eldobja a wifi-t. Holnap ethernet kapcsolattal próbálom ki a készüléket.

(#19450) Joshi válasza Joshi (#19448) üzenetére


Joshi
titán

A Panasonic DMP-UB900 bekapcsológombját olyan szinten "megtanulta" a légegér, hogy a kamerában van is IR fény de ettől függetlenül nem kapcsolja be a lejátszót. :DD Én feladom, ez a légegér ennyit tud. :B :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.