Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Pelican válasza T 1000 (#20998) üzenetére


Pelican
őstag

"A tv beállításai rendben vannak."
Ez biztos?
Milyen felbontású a plazma?
Milyen felbontásra van állítva a box?

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21002) Pelican válasza szabi__memo (#20994) üzenetére


Pelican
őstag

Mini MX ver 1.0 és Samsung 40UE5x00 pároson jól ment a CEC.
Ugyanez a tévé Raspi3-mal is együttműködött.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21003) szabi__memo válasza Pelican (#21002) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Milyen droid 5.x/6.0? Természetesen androiddal érdekel.
Csatorna váltó gombokra reagál?

[ Szerkesztve ]

(#21004) vargalex válasza szabi__memo (#20996) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Rendszer->Beállítások->Rendszer->Naplózás oldalon Naplózás engedélyezése, majd Komponens-specifikus naplózás engedélyezése, majd a Komponens-specifikus naplózás megadása alatt kiválasztod az "A libCEC könyvtár részletes naplózása" lehetőséget.

Alex

(#21005) szabi__memo válasza vargalex (#21004) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Uhh :Y
Ezt megnézem majd! De ez LE alatt van ugye?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#21006) fpunto


fpunto
csendes tag

Sziasztok!

Próbálom a KODI-t a SYNOLOGY NAS MYSQL összehozni.
Win KODI-val sikerült, de M8S boxon levő LIBREELEC 8.0.2e sehogy nem
sikerül a médiatárat elérni a NAS-ról.

(#21007) DoItYourself válasza T 1000 (#20998) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Érdekes, általában az szokott a gond lenni, hogy lelóg a kép az overscan miatt. A tévé képarány beállításainál nézz szét, vagy ha az adott av bemenet típusát tudod állítgatni (sat/tv/pc stb.) akkor azt próbálgasd. A Kodiban nem kell a kalibrálást piszkálni, nem ott van a gond.

(#21000) Zebu: váljék egészségedre! A 240 fps videó lejátszást továbbra se értem. Olvastad, amit írtam ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21008) Zebu válasza DoItYourself (#21007) üzenetére


Zebu
addikt

Jah hülye vagyok, a 240 FPS csak azért kell hogy szépen tudjak slo-motiont csinálni amiből utána konvertálok egy 30/60 FPS videót. Jogos, ez nem kell.... 60 FPS elég :)

A kommenten Azon átsiklottam bocsánat... de igen ott a pont.

[ Szerkesztve ]

(#21009) Pelican válasza szabi__memo (#21003) üzenetére


Pelican
őstag

Természetesen LE alatt használtam.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21010) Technoman válasza T 1000 (#20998) üzenetére


Technoman
őstag

(Szintén Panás lévén) Milyen Aspect üzemmódban van a TV-d?
Nekem az "Automatikus" jött be, a számtalan (Automatikus/16:9/14:9/Valós/4:3/Zoom/4:3 teljes/Oldallevágós valós/Oldallevágós teljes) beállítások közül.
Már csak azért is ezt használom, mert ha átteszem pld 16:9-esre, akkor a TV-hez kötött lapitopi (HDMI2) a te általad is tapasztalt lite-osabb Letter Box-ra vált. Mivel ugyebár, az aspect a TV összes bemenetén egységesítve van (azaz nem lehet bemenetenként állítgatni)

(#21011) kmarci25 válasza fpunto (#21006) üzenetére


kmarci25
veterán

Samba megosztás nem lenne jó?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21012) junkpod válasza Zebu (#20997) üzenetére


junkpod
nagyúr

Harmony működik LibreElec alatt az S905-ösök beépített IR vevőjével is, nem kell hozzá külső IR.

(erre a 120 és 240fps videora tényleg kíváncsi vagyok, mi az a HW ami egyáltalán lejátssza, átmegy kábelen és még meg is jelenik mind az összes képkocka? És persze arra is kíváncsi vagyok, hogy mi az indoka ezeknek a felvételeknek, ennyire gyors mozgások vannak bringázás közben? Lehet, hogy jobban járnál egy stabilizátoros felfogatással és max 60fps-sel:) )

Box's don't touch!

(#21013) junkpod válasza Zebu (#21008) üzenetére


junkpod
nagyúr

ne már...
(#20981) junkpod
:W

Box's don't touch!

(#21014) junkpod válasza Technoman (#21010) üzenetére


junkpod
nagyúr

Biztos vagy ebben?
"az aspect a TV összes bemenetén egységesítve van (azaz nem lehet bemenetenként állítgatni"

Nekem is Pana plazmám van, a tv műsorokat (tuner bemenet) auto képaránnyal nézem, ami menet közben is teljesen jól működik. Míg a HDMI-bemeneten fix 16:9 beállítás van és az is jól működik.

Illetve azt sem értem, ha a tv-t fix 16:9-re rakod akkor a hdmi-n jövő laptop képből hogy és miért lesz letterbox, talán 21:9-es a laptopod?

Amúgy meg ahogy fentebb is írták (és az összefoglalóban is le van írva és a topikban is 100x le van írva)a következő beállítás az EGYETLEN helyes megoldás, hogy elkerüld a levágást kisebb kép megjelenítést a tv-n.
- boxot a TV natív felbontására állítani (általában 1920x1080p /60Hz
- TV-n: overscan kikapcsolni, képarányt natív felbontásra tenni (1080p esetén 16:9)
minden más beállítást kép-adat vesztés okoz (levágás vagy átméretezés miatti interpolációk)

Box's don't touch!

(#21015) gaben919 válasza T 1000 (#20998) üzenetére


gaben919
csendes tag

Szia az Le-n van lehetőség széthúzni a képet nekem csak 1 cm volt körbe.Rádobtam 3% ot és tökéletes.Majd ha hazamegyek megnézem pontosan hol és írok.

[ Szerkesztve ]

(#21016) blakey válasza Technoman (#21010) üzenetére


blakey
titán

Lehet bemenetenként állítani a képarányt sőt az AS640-en jól működik ez a beállítás viszont Panasonic esetében erősen kell figyelni a "Pure Direct"-re, mert bezavarhat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21017) Zebu válasza junkpod (#21012) üzenetére


Zebu
addikt

Jah csak próbálkoztam a "RAW MATERIAL" lejátszással még a videó kódolás előtt és elbukott. De tényleg, nem is kell :)

Nah, akkor meg kell néznem LAN-on melyik birkózik meg nekem ezekkel a kihívásokkal. X96 vagy inkább az M8 SII a nyerő. Igaz akkor a gigabit LAN-ról lemondok. Bár ha jól látom a 100M kb elég is. Nem az lesz a szűk keresztmettszet.

A külső IR azért tetszik jobban, mert akkro a dobozt elpakolhatom és a kék/fehér LED nem vakít meg.

[ Szerkesztve ]

(#21018) Technoman válasza junkpod (#21014) üzenetére


Technoman
őstag

Hanyag módon nem pontosítottam. A TV-t csak monitorként használom, s abból is csak a HDMI bemeneteket használom. Sorry
Viszont valamit félreértettél, nálam jól müxik a rendszer, azaz nincsenek oldallevágások. Pont ellenkezőleg, nekem bizonyos bemeneten a kép ugrik picit össze, de ez már nem tartozik ide.
blakey:
Ha haza megyek megnézem, de én úgy emlékszem, hogy a Video bemeneten (jelesül a HDMI 1 és 2-ön) nem lehet külön az Aspectet állítani.
A Pure Direkt nálam kikapcsolva szokott lenni, mert más képi beállításokat használok.

[ Szerkesztve ]

(#21019) fpunto válasza kmarci25 (#21011) üzenetére


fpunto
csendes tag

A filmeket természetesen SAMBAN keresztül érem el, de a médiatárat ami tartalmazza a film leírását, bélyegképeket azt mysql-en akarom tárolni. Ha újra rakom a libreelecet, akkor egyből meglegyenek.

(#21020) syler123


syler123
veterán

Ezt használja valaki? Nincs szétgányolva benne a rendszer? (Mármint azon felül hogy mehet a retro gaming :)

Mehet fel update-el?

[ Szerkesztve ]

(#21021) mihione


mihione
őstag

Kiprobaltam ezt a youtube smart tv appot,viszont olyan problemam van vele hogy par perc utan elkezdenek szaggatni a videok rajta,szerintetek mi lehet a gond?x96 2gb boxom.van.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#21022) Fleck_79


Fleck_79
újonc

Üdvözletem mindenkinek!

Egy olyan problémában szeretném a nálam okosabbak és tapasztaltabbak segítségét kérni amivel már lassan kettő napja küzdök. Rengeteget olvastam utána és csak most fordulok hozzátok, mert már se a külföldi fórumokon se a hazaikon nem találok megoldást. Adott egy Beelink GT1-es androidos kütyü és egy LG LB 671-es 3D-s passzív TV. Annak rendje és módja szerint felraktam rá a 17.3-as Kodit és megpróbáltam lejátszani pendrive-ról a Kodi honlapján fellelhető 3D-s ISO teszteket. Tudom MVC, frame packed módot nem támogat a Kodi csak fél felbontású lejátszásban (OU, Top And Bottom) de az nem is lenne baj egy passzív Tv-n. Nos a legtöbb ISO-nál a KODI-t átrakva 3D-s lejátszásba az szépen leduplázza a kezelőfelületet, de a film képét nem duplázza meg, azaz nem csinál kettő képet a filmből, ami ugye kellene a Top-And-Bottom lejátszáshoz. Egyértelmű, hogy ilyenkor ha átkapcsolom a TV-t 3D-be nem lesz 3D-s a kép.
Próbáltam SPMC-vel is ott meglesz a 2db képem csak ott 3D-be kapcsolás után semmiféle 3D-s hatásom nem lesz se ki se befele nem érzékelek semmit, egy sima HALF OU filmmel meg csodálatos a kép 3D-s hatása. Régebben elég sokat néztem 3D-s MVC-s filmeket PowerDVD-vel, és MPC-BE-vel és ott semmiféle ilyen problémám nem volt, mit itt android alatt. Amúgy a gyári videó lejátszója szép 3D-s képet ad csak nem kezeli az ISO fileokat, amint le akarok játszani valamit egyből kilép a lejátszásból.

Előre is köszönöm ha tud valaki segíteni.
Csatolok egy képet is hátha úgy jobban érthető amit megpróbáltam itt leírni.

(#21023) Technoman válasza Technoman (#21018) üzenetére


Technoman
őstag

Igazatok van (ennyire nem ismerem a TV-met :B )

Külön-külön is lehet állítani az aspect-et.

(#21024) F_Peter válasza mihione (#21021) üzenetére


F_Peter
őstag

Nálam semmi gond vele. Sávszélesség rendben?

(Sorry hogy nem írtam, kevés volt az időm.)

[ Szerkesztve ]

(#21025) T 1000 válasza Pelican (#21001) üzenetére


T 1000
aktív tag

Én vagyok a hunyó, a HD ready tv 1080p-re volt állítva, átállítottam 720-ra és tökéletes a kép. Hang viszont továbbra sincs a legtöbb lejátszó alatt. A digital sound-nál mi a jó beállítás? HDMI vagy PCM? Ha autora állítom, PCM-re állítja. A Kodi mellett egyedül a Movie Player-en működik a hang, ott is csak akkor ha a hardweres kódolást átállítom szoftveresre....

(#21026) mihione válasza F_Peter (#21024) üzenetére


mihione
őstag

Elvileg jonak kellene lennie mert kabellel van osszekotve a routerrel.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#21027) korcsi válasza fpunto (#21006) üzenetére


korcsi
veterán

X86 (PC) ubuntu-n futó mysql-el LE nálam szépen együtt működik.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21028) Pelican válasza Zebu (#21017) üzenetére


Pelican
őstag

Az M8S II-től nem fogsz megvakulni, sötétben is alig látni a kék ledjét...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21029) DoItYourself válasza T 1000 (#21025) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha a tévé hangszóróján hallgatod, akkor az üzembiztos megoldás, ha sztereó pcm megy ki a lejátszóból. Nézd át a lejátszóprogramok hang beállításait.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21030) Pelican válasza T 1000 (#21025) üzenetére


Pelican
őstag

Min akarod hallgatni a hangot és milyen kábelen juttatod oda?
Teljeskörű médialejátszó funkcionalitást LibreElec-kel.tudsz elérni.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#21031) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok!

Addig eljutottam, hogy egy téglásított Scishion v88pro-t a gyári firmware-el sikerült visszahozni az életbe, de nem tudok rátenni semmi újat amiket linkeltetek.

2%-nál megáll a dolog és hibával kilép

Kipróbáltam már 3 féle usb burning toolt is, több usb portot, de nem megy.
De még a gyárival is el lennék, de nem tudok letölteni semmit a playről, mert mindenre azt mondja, hogy nem kompatibilis. Valaki járt már így? Mondjuk azt sem értem, hogy miért nem tudom frissíteni.

Nagyon örülnék ha valaki tudna segíteni. Előre is köszi! :R

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#21032) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Szerintem betehetnétek az összefoglalóba, hogy android és samsung tv között nem működik a cec még úgy sem mint más tv-kkel, legalábbis még az elmúlt hónapokban egy darab olyat nem láttam sehol, hogy valaki azt mondta volna, hogy jó. Szerintem ez fontos lehet vásárlásnál.

(#21033) vargalex válasza szabi__memo (#21032) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gyors kereséssel inkább pozitív tapasztalatok vannak...

Alex

(#21034) szabi__memo válasza vargalex (#21033) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nagy részüknél nem is androidról beszélnek, valamint az hogy megy 3-4 gomb még nem frankó működés...
Nálam is megy pár, de több nem, míg más tv-vel normálisan működik.

[ Szerkesztve ]

(#21035) vargalex válasza szabi__memo (#21034) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azért szerintem több az androidos hozzászólás.
Megnézted a libCEC debug-ot? Nem lehet, hogy csak az androidos Kodi-ban nincs ezekhez a gombokhoz funkció rendelve és neked kellene manuálisan megtenni? (vagy GUI-n keresztül)
Adott esetben az is lehet, hogy különböző gyártók különböző libCEC-et használnak, így előfordulhat, hogy nálad nem megy rendesen, de másik boxnál igen. Szóval, veszélyes ezt így kijelenteni...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21036) szabi__memo válasza vargalex (#21035) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem a kodi hibaja, az amlogic cec android megvalositas hibaja. Mas tv-vel jol mukodik.
Ha valakinel jol mukodik (pl minix-nel van ilyenre esely) az mar a gyarto beleturasa miatt lehetseges, de meg nem tudok ilyenrol

[ Szerkesztve ]

(#21037) adi1234 válasza szabi__memo (#21032) üzenetére


adi1234
tag

Samsung UE43JU6000-el tökéletes a CEC ! :)

:)

(#21038) szabi__memo válasza adi1234 (#21037) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Milyen eszköz? Milyen android? Multimedia gomok mennek? Lapozas megy a csatornavalto gombokkal?

[ Szerkesztve ]

(#21039) junkpod válasza szabi__memo (#21034) üzenetére


junkpod
nagyúr

Általános tulajdonság: TV-Boxok Android oprendszerrel nagy eséllyel bizonytalanul működnek, két azonosnak tűnő hw konfiguráció esetén is lehetnek működésbeli eltérések (box hw modifikációk, fw különbségek, klónok, TV és erősítő fw különbségek). Ezek az eltérések LibreElec esetén is előfordulnak, de kisebb mértékben.

Box's don't touch!

(#21040) szabi__memo válasza junkpod (#21039) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tudom. Elvileg a boxomon módosítatlan amlogic cec van. Azért is kérdezem a dolgot mert egyes gyártók megoldhatták ez a problémát és jó lenne tudni ha van ilyen.
Ha van ilyen akkor jó lenne tudni azt is hogy android alatt mi az a userspace program ami a parancsok küldéséért felelős
És ebben az esetben még közrejátszhat, hogy a tv gyártó is lehet, hogy módosított azóta a saját megoldásán...

[ Szerkesztve ]

(#21041) vargalex válasza szabi__memo (#21036) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miből gondolod, hogy amlogic cec megvalósítás hibája? Ahogy írtam, különböző gyártók más-más verziójú kernel modulokat, vagy libcec-et használhatnak...

Alex

(#21042) blakey válasza szabi__memo (#21036) üzenetére


blakey
titán

Minixen jó a CEC minden eszközzel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21043) szabi__memo válasza blakey (#21042) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Milyen samsung tv-t használsz, melyik android rommal? Csatornaváltó, multimedia gombok mennek?

Vargalex:
Android alatt nincs libcec (mármint amit libreelec alatt annak neveznek), Amlogic cec van amit a chipgyártó bocsát az eszközgyártók fele. Az gyári az a hibás samsung-gal, aminek az igazi oka a samsung mert nem riportolja playback eszköznek a megfelelő gombokat. Ez egy 2 éve tudott hiba és a legfrissebb 6.0-s sdkban is jelen van sőt nem tudok róla, hogy a 7.1-ben módosult volna.
A libcec (libreelec alatt, valamint a p8 windowsos) megkerüli ezt (hogy normálisan működhessen a távkapcsoló). Android alatt is meg lehetne csinálni ha már az amlogic nem szeretné maga megoldani.

(#21044) adi1234 válasza adi1234 (#21037) üzenetére


adi1234
tag

Figyelmetlen voltam NEM androiddal megy hanem LibreELEC-el .

Már régóta nem használok androidot a lejátszón .

:)

(#21045) szabi__memo válasza adi1234 (#21044) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos voltam benne, mindenesetre köszi a választ.

Blakey: minixen is ugyanezek a problémák voltak, lehet kijavították de nem tudok róla. Minix fórum:
"Have same problem here with 55U6400 samsung, it is annoying to choose CEC instead of just moving to source (in tv menu).
Raspberry pi is working ok with same tv.

please fix update and not say SOLVED.
Sion Cohen, Dec 23, 2015 #11"

(#21046) darvinya válasza szabi__memo (#21032) üzenetére


darvinya
titán

Samsung-on CEC csak 1db HDMI eszközt kezel rendesen.
Tehát több eszköz ne legyen rajta.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21047) szabi__memo válasza darvinya (#21046) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jó tudni ezt is, amúgy már próbáltam régebben úgy is hogy csak ez az egy volt rajta.
Ezek szerint több miatt is problémás samsunggal....
De nem ezen múlik hanem a fentebb leírt hiányosságon.

(#21048) vargalex válasza szabi__memo (#21043) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor, ha jól értem, ezt inkább a Samsung-nak kellene megoldani (nyilván nem fogja), mert minden más csak workaround (amit az libCEC-ben megvalósítottak, az is).

Értem ez alatt, hogy az alap működés az kellene, hogy legyen, hogy kezeljük a playback eszköznek hírdetett gombokat. Itt jön a workaround: kivéve, ha Samsung TV, mert akkor még ezeken felül a következő gombokat, vagy ha LG, akkor még azokat, stb...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21049) szabi__memo válasza vargalex (#21048) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nagyrészt igazad van, de ugye a helyzet adott, a már legyártott tv-k nem fognak megjavulni... Gondolom ezért nem is várt rá senki és mivel egyszerűen meg lehet oldani meg is csinálják.
Biztos nem az amlogic fogja rákényszeríteni a samsungra a javítást (ami lehet az ő szempontjuk szerint nem is hibás, nem ismerem a szabvány leírást).
Amúgy az hogy bizonyos gombokra pl lecsatlakozik a hdmi-ről biztos nem a samsung hibája tehát az aml cec működésbe biztos, hogy bele kellene javítani (ellenben a samsunggal ahol nem biztos)

[ Szerkesztve ]

(#21050) blakey válasza szabi__memo (#21038) üzenetére


blakey
titán

Nincs Samsungom, amikor rokonnak vettem akkor kipróbáltam dolgokat és jól működött, J4000 vagy J5000 volt, már nem emlékszem rá, Android 5.1-el, de a véleményem az, hogy a Samsung tv-k CEC kezelésében van valami elcseszve és szerintem a Tizen rendszerrel van a gond. Amúgy LE-t használok, CEC nálam alapból kikapcsolva Harmony miatt de általában kipróbálom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.