Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) GeneralG válasza Technoman (#14000) üzenetére


GeneralG
csendes tag

Egy 1 terrás 2,5-es vinyót.
Van ötleted? Formázzam NTFS-re?

(#14002) szabi__memo válasza GeneralG (#14001) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tápot kap szerinted rendesen? Felpörög?

(#14003) pinnacle válasza #99499520 (#13991) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Androidnál egyből csatlakozott.

(#14004) GeneralG válasza szabi__memo (#14002) üzenetére


GeneralG
csendes tag

Villog, és úgy hallom, igen, felpörög, ugyanúgy, amikor a laptophoz kötöm.

(#14006) GeneralG válasza #99499520 (#14005) üzenetére


GeneralG
csendes tag

Ezer hála és köszönet!
Kipróbálom.

(#14007) DoItYourself válasza #99499520 (#14005) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az Y-kábel próbának elmegy, de nem szerencsés ezzel két tápot összekötni, régebben volt róla szó. Ha kevés az adott vinyónak az áram amit a boxból kap, akkor egy aktív usb hub a jó megoldás, vagy a vinyót routerre kell kötni, ha van rajta usb.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#14008) GeneralG válasza DoItYourself (#14007) üzenetére


GeneralG
csendes tag

Ez felmerült bennem is.
Van USB a routeren, ez lesz a B vagy a C terv.
Köszi!

(#14010) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott lenne ismerősömnél egy Venz V10 Pro doboz. Az a gondunk vele, hogy lényegében szinte sehogy sem tudunk belőle DTS hangot kicsikarni sem HDMI-n, sem SPDIF-en. Vagyis, a sima médialejátszó app-pal szól, de 5-10 perc után megáll a lejátszás.

A TrueHD-DTS-HD hangsávokról nem is beszélve, de az még oké.. Bár reménykedtünk, hátha esetleg menni fog HDMI-n.

Próbáltuk mind3 kimenetet (PCM-HDMI Passthrought-SPDIF Passthrought) de a helyzet változatlan.

KODI-ban be van állítva a passthrought, de akkor sincs változás. Ha a DTSHD engedélyezve van, akkor a DTS hd hangsáv kiválasztásakor megáll a kép KODI-ban, és sehová tovább.

Kodi 17.0 RC3, Android 6.0.1 van rajta.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14012) blakey válasza hackeeeee (#14010) üzenetére


blakey
titán

Gondolom android alatt próbáljátok.
Ezt a módosított Kodit tedd fel, amlogichoz igazítva, ez nem az ami a Store-ban van, hátha ezzel jó lesz a másik megoldás a LibreELEC telepítése SD-kártyára, minden tudnivaló az Összefoglalóban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14013) Technoman válasza hackeeeee (#14010) üzenetére


Technoman
őstag

Milyen erőlködőre kötöd? Beállítottad-e az LE-be (remélem LE alatt tolod) a "profi" módot, mert -úgy tudom- hogy csak ezzel jön elő a HANG menübe a peckó beállítások.
Nálam minden gond nélkül megy a Venzen a DD/dts hang (SPDIF-ről) egy ezeréves, de imádott Yamaha-ról.

GeneralG

Ahogy többen írták, tápot neki. Nekem 2 db 4 terkással is megbírkozik a Venz (igaz, azok 3,5"-os vinyók)
Ami biztos, hogy a2?5"-os 500 Gigás vinyót áramilag még ki tudja szolgálni a Venz V10.

[ Szerkesztve ]

(#14014) hackeeeee válasza Technoman (#14013) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az enyém egy Denon X520Bt, haveré egy Onkyo, de abból a szempontból mindegy, hogy tudják a HDMI bitstream-et, mert Én is úgy használom (DTSHD-val, és TrueHD-val is), és Ő is. Sőt, Nálam megy Optikával is, ott is megy minden gond nélkül, csak a dobozról nem ment.

Persze, de ezt írtam is, hogy engedélyezve van kodiban a passthrought.

Ezért nem értem, hogy miért nem megy..

@blakey: Köszi, teszünk vele egy próbát. Sima 17.0 RC3 van rajta, hátha ez segít.

Nem szerettünk volna szoftvert cserélni rajta, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14016) Technoman válasza #99499520 (#14015) üzenetére


Technoman
őstag

Én inkább maradnék az LE-nél. (nekem már sikerült elb@sznom az Androidot)

(#14018) Teplic válasza blakey (#13965) üzenetére


Teplic
tag

Igen, ebben lehet valami :)
Viszont ez az S905-ös box nem volt 20$ sem (5200 körül jött ki), és remekül teszi a dolgát. LE alatt :)
Minix neo már egy más világ.

(#14019) Technoman válasza #99499520 (#14017) üzenetére


Technoman
őstag

Természetesen velem kapcsolatban, igazad van (aki hüle hozzá, az mér' piszkálja....)
De ne felejtsük el -és ezzel nem akarok mindenkit a magam szintjére lehúzni- de sokan vannak itt, akik full kezdők ehhez az egészhez.

(#14020) horeee válasza #99499520 (#14009) üzenetére


horeee
tag

Maximum kipróbálni jó, használni semmiképp se kéne y kábellel.
Az arra jó, ha egy porton nem kap elég áramot, akkor ugyanazon gép 2 portjáról talán kap.
2 teljesen külön tápegység között biztos hogy lesz különbség, és mindenféle irányokba folyni fog az áram, nem csak arra amerre te szeretnéd.
Én nem kockáztatnám sem a box, sem a winyó éppségét egy ilyen duplán táplált Y kábellel.
Egy aktív hub sem drága, cserébe az biztonságos.

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#14022) Osynho válasza hackeeeee (#14014) üzenetére


Osynho
addikt

Nem is kell lecserélni, sd kártyára érdemes telepíteni az LE-t.

(#14023) hackeeeee válasza Osynho (#14022) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, most olvasom, tényleg. :R

Hát, kár, hogy visszaküldtem a dobozt ismerőssel, most el tudnék szórakozni vele, hátha működésre tudnám bírni.

Beszéltem a tulajjal, hozzám már csak jövőhéten kerül át a box, akkor teszek majd egy próbát az LE-vel pendrive-ról, vagy SDkártyáról, hátha, de addig Ő majd kipróbálja az előzőleg ajánlott kodi-t, hátha az megoldja.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14024) azbest


azbest
félisten

Nem egyforma a boxok usb-je. A mini mx-nek például okosabb fajta, lehet hogy szabványos. Ha a box lekapcsol, akkor az usb-k is áramtalapítódnak. Cserébe alacsomyabb a feszültség rajtuk, mivel az okos elektronika és a kialakítás levesz belőle (4.6V-ig leesett terhelés alatt nálam). Az mindegy volt, hogy mekkora tápot kötök rá, nem ott a szük keresztmetszet.

A másik boxomnál meg csak simán rákötötték a betápot az usb-kre mindenféle okosítás nélkül. Ott számít a táp, de nem áramtalanítja kikapcsoláskor sem.

Ha valakinek boot problémája van, akkor még egy lehetséges ok: némelyik megjelenítő bekapcsoláskor a hdmi porton visszatápol a boxra. Amikor az lg projektorom áramot kap, akkor az áramtalanított v88 pro box usb kimenetén mégis van áram egy másodpercre. Valami szerencsétlen kialakítás miatt így, ha egyszerre helyezem áram alá őket (közös kapcsolós elosztóval), akkor a box megpróbálna bootolni, de persze a hdmi-ről kapott áram csak bezavar neki, így belefagy.
Ha később helyezem áram alá a boxot, akkor persze el tud indulni.

[ Szerkesztve ]

(#14026) Beni2360 válasza hackeeeee (#14010) üzenetére


Beni2360
félisten

DTS hd hangsáv kiválasztásakor megáll a kép KODI-ban, és sehová tovább. Nincs véletlenül a hangkimenetnél a csatornák száma 2.0-ról elállítva? Ez szokott gondot okozni képileg. Akadás, fagyás stb.
---------------------------
Y-LON kábel. Én a másik végit egy mobil 1A táppal esetleg egy hosszabbító közbeiktatással tápláltam meg.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#14027) hackeeeee válasza Beni2360 (#14026) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvolt próba miatt, de visszaállítottam 2.0-ra, semmi, kapott egy visszaállítást a box, utána sem.

Amikor DTS hangsávot választunk ki a boxon, akkor az, ha be van kapcsolva a DTS-HD passthrought akkor meg is áll a kép, de ha nincs, akkor pedig stereo-ban szól. az erősítők pedig átváltanak prologic-ra.

Véleményem szubjektív...

(#14028) junkpod válasza hackeeeee (#14010) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem megfelelő szoftver párosítás: Android alatt ezen boxon nehéz lesz jó lejátszást elérni. Kodi 17 nem végleges verzió és ráadásul már Amlogic támogatással sem rendelkezik.
Csak LE alatt lesz tökéletes Kodi ezen a boxon szerintem.

Box's don't touch!

(#14029) hackeeeee válasza junkpod (#14028) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyedül a gyári sima videólejátszó alatt jött ki DTS sáv, de az is megfagy pár perc után.

Hát, jó.. Csak ez is plusz macera, idő, stb.. És, nem kínából jött.. Jó persze, az itthoni üzletek erről nem tudhatnak.. Csak akkor is.

No mindegy, hétfőn elvileg hozzám kerül, csinálok neki egy pendrive-os LE-t, aztán megnézem, hogy ott mi lesz a helyzet.

Előtte megnézzük a másik kodit is, amit a fórumtárs linkelt, hátha az megoldja, legalább a DTS problémát.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14030) junkpod válasza Beni2360 (#14026) üzenetére


junkpod
nagyúr

A dts pt semmi kapcsolatban nincs a Kodi csatorna szám beállításhoz.
Akkor kell 2.0 hanem képes lpcm-et küldeni a Kodi, LE alatt ez nem gond, így nálam 7.1 a csatorna szám.
Az a vacak azért fagy mert droidon próbálkoznak.

Hackerek: próbálhatja tok a vidon.me xbmc-t is.
A magyar forgalmazó meg szerintem pontosan tudja, hogy alap rendszerrel vacak amit árul. Semmit nem veszitesz az LE installal.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#14031) #79335424 válasza szabi__memo (#13996) üzenetére


#79335424
törölt tag

X86 -ra is van Android (Remix OS), amit sztem sokkal jobb használni, mint a Boxokon futó, gyári Androidot.

(#14032) hackeeeee válasza junkpod (#14030) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Thx. :)

Megnézzük pendrive-ról, lényegében megcsináltam hozzá, csak sajna nincs nálam a box már. Hétfőn kapom vissza.

Ha jó lesz, akkor szerintem ráhúzunk egy LE-t.

Egy kérdés, pendrive-os indulásnál mindig reset gombos módszerrel kell indítani?

Véleményem szubjektív...

(#14033) blakey válasza hackeeeee (#14032) üzenetére


blakey
titán

Csak 1X kell az elején, utána mindig onnan indul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14034) lhausz


lhausz
csendes tag

Sziasztok,
Jó ideje gondolkodom egy ilyen eszköz beszerzésén, hogy öregedő TV-m kioskosítsam, de több dologra is szeretném használni, ezért kérdezném, hogy a következő alkalmazások min futnak, jelenítik meg a tartalmat is: Horizon Go, HBO Go, Digi Online .
Többzör felvetődött, de számomra nem tiszta, hogy valyon mi a feltétele .
Ami eddi lejött, de erősítsétek meg:
- Android 4.4 alatt futnak, de az amlogic 80x, viszont egy ilyen eszközbe már nem szívesen neveznék be, ha már van újabb.
- S905 - ha jól vettem le, akkor Horizon Go nem fut, ami visszavezethetző Android 5.1 -re, és erre a chipre nincs Android 6.0
- S905x
van 5.1 Android amin szinten nem fut,
van 6.0 Android amin fut Horizon Go , ha nem, akkor irjatok meg

- S912 - Android 6.0 és fut Horizon ..

Akinek van bármilyen tapasztalata, kérem erősítsen meg, vagy mondon ellent, hogy okosabb legyek :)
Köszönettel

Lhausz

(#14035) hackeeeee válasza blakey (#14033) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, szuper, köszi! :) :R

Ha pedig reboot to nand, akkor betölt a normál rendszer, és akkor kivehető a pendrive, ha jól értem, igaz?

Véleményem szubjektív...

(#14036) szabi__memo válasza #79335424 (#14031) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Próbáltam. Tényleg elég jó. Egy gondom volt vele, hogy a Bluetootht nem kezelte rendesen.

(#14037) blakey válasza hackeeeee (#14035) üzenetére


blakey
titán

Akkor a NAND-ról fut a rendszer.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14038) hackeeeee válasza blakey (#14037) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szuper, köszönöm!

Elvileg holnap hozzám kerül a box, és teszek vele egy próbát, hogy mi a helyzet LE-vel.

Köszönöm! :R

Véleményem szubjektív...

(#14039) GeneralG


GeneralG
csendes tag

Srácok, mindenkinek köszönöm, aki ötletelt. :C
A megoldás annyi volt, hogy NTFS-re formáztam. :D
Látja, olvassa, szeretik egymást. Kibontottam egy söröt.

(#14040) Patice válasza hackeeeee (#14014) üzenetére


Patice
nagyúr

A többiek pedig már terelgetnek a megoldás felé. Kodiban nem elég a passtrough bekapcsolása, feljebb át is kell állítani 5.1-re, hogy az ilyen jelet így küldje ki. + a passtrough után azt is be kell pöttyözni, hogy az erősítő mit tud dekódolni, mert ha nem, akkor LPCM-ben küldi ki, azaz szoftveresen dekódolja a DD, DTS, stb. hangsávokat és ez már lehet meghaladja a box képességét, pláne droidon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14041) hackeeeee válasza Patice (#14040) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez az 5.1-es dolog csak a DTS miatt fontos? Mert a Dolby Digital minden gond nélkül megy.

Ő, mondhatni ugyan úgy volt beállítva, ahogy PC-n is van, ott minden gond nélkül megy HDMI-n keresztül a DD/DTS/TrueHD/DTS-HD. Vagyis, a boxon be volt állíva a DD a DTS és a DTS-HD. De, ezek hiába voltak bekapcsolva, csak a DD ment. Ha így kiválasztottam a DTS-HD hangsávot, megállt a lejátszás. Ha kikapcsoltam a DTS-HD-t, akkor átváltott stereo-ra, de legalább nem akadt meg a kép.

Ezek mind beállításra kerültek természetesen, mint a PC-s változatnál, de nem történt semmi. Dolby Digital szólt, szépen írta is az erősítő, hogy Dolby Digital, azon kívül semmi más. Ez volt a helyzet HDMI-n és SPDIF-en egyaránt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14042) Patice válasza hackeeeee (#14041) üzenetére


Patice
nagyúr

OK. Akkor ezt Droid bug-nak fogom fel.

LE-t javaslok én is kipróbálásra. :K (Nekem Nexbox A95-ön tökéletes.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14043) Beni2360 válasza GeneralG (#14039) üzenetére


Beni2360
félisten

Kibontottam egy söröt - és az milyen formátumú volt?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#14044) junkpod válasza Patice (#14040) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem kell 5.1re állítani, passthrough-n keresztül attól függetlenül is átmegy az összes kodolt hangformatum dd, dts, és ezek hd változatai. A csatorna szám megadása csak a "kodolatlan" lpcm hangformatumhoz kell.

Box's don't touch!

(#14045) GeneralG válasza Beni2360 (#14043) üzenetére


GeneralG
csendes tag

Emelt alkoholtartalmú belga. :)

(#14046) hackeeeee válasza Patice (#14042) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ma remélhetőleg elhozza ismerős a boxot, és SD kártyával kipróbálom. Ha megtörtént, jelentkezem a fejleményekkel. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#14047) fecus


fecus
őstag

Mini M8S II-t. LE 12c ment rá SD kártyán
Nem tudjuk kiválasztani a passthrough alatt az optikai kimenetet. Csak HDMI van nincs másik. A box össze van kötve egy Onkyo házimozival annak optikai bemenetén. Az erősítő nem tudja HDMI-ről levenni a hangot mert régebbi típus.
Lejátszás közben nem lehet hangerőt állítani mert a passthrough működik azt írja, de csak a TV szól.

Mit rontok el?

A cucc nem nálam van. A kollégámnak vettem. Távbeállítok.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#14048) junkpod válasza fecus (#14047) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hang kimenet eszköze spdif legyen ne hdmi. Talán.

Box's don't touch!

(#14049) fecus válasza junkpod (#14048) üzenetére


fecus
őstag

Csak szürke marad a kiválasztás a passthrough alatt és nem tudom kiválasztani.
Az optikai kábelt érzékeli az eszköz? Lehet, hogy rosszul dugta össze a kolléga? Vagy az csak kimenet és mindegy van-e kábel bedugva?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#14050) blakey válasza fecus (#14049) üzenetére


blakey
titán

Beállítádok/Rendszer/Hangkimenet első sorában lehet állítani, a passtroughnál nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.