Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) mexel


mexel
veterán

CE alatt kerestem a DialogButtonMenu.xml -t, de az addons könyvtárban nincs skin.estuary mappa. Hol keressem? Tudja valaki?

(#45002) dugesz77 válasza DoItYourself (#44996) üzenetére


dugesz77
őstag

Én még anno ezt a xiaomit vettem csak sajnos most már nem árulják. Pedig betyár jó minőség,nagyon stabil a bt kapcsolat és eddig az összes boxom felismerte. De vettem még az RPI2 retropie alá ilyen SNES usb-s irányítót is azzal sem volt gond eddig.

(#45003) pinnacle válasza blakey (#44764) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akinek 100Hz-es tévéje van, írja be legyen szíves, hogy média lejátszó HDMI csatlakozásakor mit ír ki 100 vagy 120Hz-et? 50Hz-es TV-m, 60Hz-et jelez ilyenkor, lehet a 100Hz a TV adásra vonatkozik és PC, média lejátszónál meg 120Hz lesz. Tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy a 100/120Hz-es TV-k, inkább csak TV nézésre vagy média lejátszásra is jobbak az 50/60Hz-nél.
Kadenciahelyes lejátszáshoz ki kell kapcsolni a képernyőhöz való szinkronizálását, de ez lehet nem igaz a 100Hz-es TV-re, mert ott zavaró a 24Hz. Ha viszont szinkronizál a képernyőhöz, az nem a túl éles "szappanopera" megjelenítés lesz? Sony 43XF8505-et szeretnék venni, itt szinte minden jel támogatott csak nem tudom, hogy jeleníti meg. Sonynál azt mondták ez mindent 100Hz-en jelenít meg, az meg nem is jó a 24p-hez.

[ Szerkesztve ]

(#45004) darvinya válasza pinnacle (#45003) üzenetére


darvinya
titán

Kijelző képpixel frissítési frekvenciát nem kellene keverni képkocka sebességel.
Az, hogy 24 képkocka/másodpercnél 100 frissítés/másodperces pixel hiba jelentkezik, az inkább digitális kódolás miatt történi, ezt tudja javítani tv beépítetje.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#45005) pinnacle válasza darvinya (#45004) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt olvastam, hogy Likewise, most 120 hz panels can display 24 hz video without issue, because 24 goes into 120 five times., ezért gondoltam, hogy a 100Hz nem lesz jó. Jó lenne tudni, hogy a 100Hz-es TV, HDMI-n keresztül mit jelenítenek meg, illetve média lejátszásra az 50/60Hz vagy a 100/120Hz a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#45006) darvinya válasza pinnacle (#45005) üzenetére


darvinya
titán

Nekem öreg LCD tv-m sokat tud megjeleníteni, pedig tv pixel képfrissítési frekvenciája nem 100Hz-es.
De megint kevered pixel frekvenciát a képkocka frekvenciával.
Sokan azt hiszik, hogy valóban annyi képet látnak tv-n, mint a film képkocka.

Pl: gyors mozgásnál 23 képkocka nagyon hiányos lenne

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#45007) pinnacle válasza darvinya (#45006) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerinted itt mennyi képkocka jelenik meg gyors mozgásnál?

TV-m itt 24Hz-re váltott.
Tudod az eredeti kérdésem az volt, hogy 100/120Hz-es TV vagy az 50/60Hz-es TV jobb média lejátszásra? Azt hiszem pont az a gond a magasabb frekvenciájú tévékkel, hogy az ilyen 24p filmek "mozihatása" veszik el, ha nem 24Hz-en jelenítik meg.

[ Szerkesztve ]

(#45008) korcsi válasza pinnacle (#45007) üzenetére


korcsi
veterán

Amennyiben a mozgásmegjelnítés javítása (true motion, motion plus és társai) 100/120Hz-es TV-n ki van kapcsolva akkor 24Hz-es tartalomnál 5-ször jelenít meg minden egyes képkockát.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#45009) M_AND_Ms válasza korcsi (#45008) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Rendes ember minden, ilyen képjavító és mozgásjavító varázslatot kikapcsol, vagy minimumra vesz. Meg kell érteni, hogy ami nincs ott a fájlban az nem fog megjelenni a képernyőn. Ha 24 kép van ott egy másodpercre, akkor abból tévé csak okoskodással tud többet gyártani és mutatni, aminek az eredménye irreális mozgás megjelenítés.
Amúgy, tényleg az a helyes, ha ilyen anyagnál a tévé 24p üzemmódba vált. A mindenféle pixelfrissítés pedig teljesen más téma, azt ki se írja a tévé. Megjegyzem, az én tévém 600Hz-es subpixel frissítéssel dolgozik, de 24p képfrissítéssel.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#45010) blakey válasza pinnacle (#45003) üzenetére


blakey
titán

Semmi köze hozzá, mindig az anyag fps-e fog megjelenni, tehát 24Hz, 25Hz, 50-60Hz-et ki sem írja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45011) rooney8 válasza darvinya (#45000) üzenetére


rooney8
aktív tag

LE-re nem tudod felrakni, mert hbo go-nak kell az inputstream adaptive 2.1.0, viszont az meg krypton (LE) alá elvileg nem elérhető.
vagy van rá megoldás? mert én is használnám LE alatt, de én erre jutottam.

(#45012) darvinya válasza M_AND_Ms (#45009) üzenetére


darvinya
titán

Pont azt írja TV-n ki van kapcsolva akkor 24Hz-es tartalomnál 5-ször jelenít meg minden egyes képkockát.

Képjavítónál jeleníti meg duplán a képet.
Szép is lenne, hogy Tv pixel frissítése is 24Hz-es lenne, mint a film, de ekkor összeszinkronizáció gond jönne elő, mert mikor indul a kép és mikor van lekapcsolva.
Pl: pont akkor indul pixel frissítés, mikor filmnél kikapcsolt kép van, akkor elég sokáig fekete képernyő nézhető.

(#45011) rooney8

Akkor marad CE8.90.2-es.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#45013) ztsoft válasza Met (#44990) üzenetére


ztsoft
őstag

de ha törlök egy filmet a hdd-ről az ott marad a listában amíg nem tisztítom.

Egy pár film esetén ez is jó lehet (nem kell kiegészítő hozzá). Elindítod a törölt filmet lejátszásra, mivel nem találja, így megkérdezi, hogy akarod-e törölni az adatbázisból.

(#45001) mexel

Mivel ez a "gyári" kinézet, így a /usr/share/kodi/addons alatt találod. Gondolom tudod, hogy a módosításhoz át kell másolni a storage alá.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#45014) mexel válasza ztsoft (#45013) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Megnézem. Igen, azt tudom mert ott nem lesz írható :) Csak kíváncsi vagyok valamire egyelőre :)

[ Szerkesztve ]

(#45015) M_AND_Ms válasza darvinya (#45012) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Pont azt írja TV-n ki van kapcsolva"
Nem hiszem, hogy bármi is kiolvasható lett volna a hozzászólásomból, ami vitatta korcsi topiktárs állítását. A témához szóltam hozzá, annak utolsó posztjához kapcsolódóan. A 100/120 Hz vs 24/50/60Hz ill pixelfrissítés vs képfrissítés valamint a képjavító kontextusban.

"Képjavítónál jeleníti meg duplán a képet."
Ezt se vitattam. Pont azt írtam, hogy a képjavítók semmit se tesznek hozzá, csak okoskodnak és "ragozzák" a meglévő anyagot, ahhoz érdemben hozzá nem rakva, inkább csak rontva azt.

"Szép is lenne, hogy Tv pixel frissítése is 24Hz-es lenne"
Nem írtam olyat se, hogy 24Hz lenne a pixelfrissítés

Kérlek, hogy ne érts félre és ne olvass, ne érts bele olyat a posztomba, amit nem írtam.
Köszönöm!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#45016) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

dtb filet keresek a boxomhoz x96 s905x 1/8Gb a Dresslilys olcsó gépezet.

Mi a különbség a P200, P212 jelölések közt?

Ezt a github gyüjteményt és ezt a másik gyüjteményt találtam dtb fileokból.

Szeretném kipróbálni a LE-t és a CE-t is, melyikhez melyik dtb file passzolna vagy ugyanaz a file lenne jó mindkettőhöz.

Meg tudnátok írni pontosan melyik file kell nekem?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#45017) DIEGO15 válasza Czimby (#45016) üzenetére


DIEGO15
őstag

Valamelyik gxl 212 1g lesz a jó választás.

(#45018) pinnacle válasza korcsi (#45008) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Akkor ezek szerint nincs gond a 100Hz-es TV-vel, azért akinek ilyen van írja be legyen szíves, mit jelez HDMI csatlakozáskor. Ha jól értem a "szappanopera effektust", nem a 100-120Hz okozza, hanem a Mozgásjavítás, Sonynál Motion Flow. Ezt kikapcsolva, illetve Mozi módban jó lesz. Ugye ilyen TV-n is kikapcsolva kell hagyni a képernyőhöz való szinkronizálást?

[ Szerkesztve ]

(#45019) blakey válasza pinnacle (#45018) üzenetére


blakey
titán

Hányszor írjam le, hogy független a készülék panelfrissítésétől? Nem fog kiírni 120-200-1000Hz-et. 24/25Hz-et kiírja az 50/60-at pl. nem de az rendben van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45020) Czimby válasza DIEGO15 (#45017) üzenetére


Czimby
addikt

:R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#45021) Csicsóka válasza Czimby (#45016) üzenetére


Csicsóka
őstag

A Git-ben lévők, forrás fájlok, amit nem lehet közvetlenül használni. A CE-hez a sajátja kell, ami ott lesz az SD-n, nem jó hozzá az LE dtb. Leginkább ez lesz jó neked LE alá.

(#45022) tkomlosi válasza Csicsóka (#45021) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

nekem néha lefagy a CE, habár ez csak a 8.95.2 és 3 verziókkal fordult elő.
én az LE alatt használt dtb-t használom, mivel itt nem találtam olyat, amit slowemmc lett volna, a többi között pedig nem találtam olyat, amivel elindult volna.
habár a fagyás csak az HBO Go és YT alatt fordul elő.

amúgy belső tárhelyre telepített rendszer esetén hogyan lehet dtb-t cserélni és mi van ha az új dtb-vel nem indul el?

köszi

(#45023) dugesz77 válasza tkomlosi (#45022) üzenetére


dugesz77
őstag

Igazándiból nincs gond ,mert ha az SD kártyán talál indítható rendszert akkor úgy is arról fog indulni és nem a nand-ról . Az SD-n lévő rendszerrel meg bármikor felülírhatod a Nand-on lévő rendszert.

(#45024) Shane83


Shane83
csendes tag

Sziasztok!

Feltettem a legújabb CoreELEC 8.95.3-as verziót és hibátlanul fut. Működik a hálózati hely hozzáadásával készített megosztás a PC-vel. Viszont ha újraindítom a box-ot, már nem működik a megosztás. A általam beállított médiaforrások látszanak, de ha rányomok, "Invalid argument" hibaüzenetet kapok. Lenne valakinek ötlete a megoldásra? Előre is köszönöm! :R

(#45025) Csicsóka válasza tkomlosi (#45022) üzenetére


Csicsóka
őstag

SSH-n belépsz, és felírod az új dtb-t az eMMC-re.

dd if=/dev/zero of=/dev/dtb bs=256k count=1
dd if=akarmi_dtb.img of=/dev/dtb bs=256k
reboot

akarmi_dtb.img-t cseréld a parancsban!

Ha nem indul, SD-ről újra írod, másik dtb-vel.

(#45026) dgyuri0123 válasza Shane83 (#45024) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Elmentetted a hálózati beállításokat ?

"csak a zene van"

(#45027) castiels


castiels
addikt

sziasztok!
android alól hogyan tudom elérni a boxba dugott tárhelyet illetve memóriakártyát? Másolni szeretnék telefonról.

köszönöm

(#45028) darvinya válasza castiels (#45027) üzenetére


darvinya
titán

EsFileExplorer -Távoli gyors elérés (Beállításában tedd elérhetővé tára)
Máris másolható rá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#45029) pinnacle válasza blakey (#45019) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Persze, mert a forrást jeleníti meg.

(#45030) Czimby válasza Csicsóka (#45021) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm a segítséget neked is!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#45031) junkpod válasza pinnacle (#45018) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem 100Hzes tv-m van. 600Hzes subfield frissítéssel.
Egy dolog, hogy a tv kepes-e minden féle inputkent jövő videojel frekit kadencia helyesen megjeleníteni. Először ezt érdemes eldönteni, megszerezni erről az infót. Ezt írja ki a tv. Ha nem tudja valamelyikét tisztán, azt nem szabad megvenni.
A masik kérdés az, hogy a villodzas csökkentése érdekében milyen tényleges megjelenítési frekivel dolgozik. Ismereteim szerint ezt egyik tv sem írja ki, sőt a gyártók ezt le sem írják sehol, legfeljebb méréssel deritheto ki.
Netes források szerint például az én 100Hzes tv-m 96Hzen jeleníti meg a 24p anyagot. Ez tisztán azt jelenti, hogy 1 frame 4x villan fel. Persze ez is csak el élet, mert a 600Hz subfield technológia és a plazma dithering megjelenítési technológia még a subpixelek megjelenítési sorrendjével, villogtatásával is variál.
Szóval szerintem mindegy, hogy 100 vagy 120Hz van rairva.
Amúgy a moziban is 3x-4x villantanak fel egy frame-et.

Box's don't touch!

(#45032) Shane83 válasza dgyuri0123 (#45026) üzenetére


Shane83
csendes tag

Ahogy írtam is, újraindítás után látszanak a médiaforrások, amiket létrehoztam. A legutolsó LibreELEC-ben (8.2.3.1) is ugyanígy csináltam és soha nem volt problémám vele. Nem értem most mi lehet a gond...

(#45033) pinnacle válasza junkpod (#45031) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ezt tudja, gondolom akkor jó lesz a Beelink MiniMXIII-al. Adatlapján 120Hz van, nálunk 100Hz. 120Hz USA-ban lehet? Lehet, hogy a 120Hz a 24p-nél jó, mert 24x5=120, ez a TV nem tud változtatni a frissítési frekvencián, mint a tied, itt ezt írják. Variable Refresh Rate: No

[ Szerkesztve ]

(#45034) blakey válasza pinnacle (#45033) üzenetére


blakey
titán

gondolom akkor jó lesz a Beelink MiniMXIII-a
Az S905-ös nem tud HDR-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45035) pinnacle válasza blakey (#45034) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Másik 2 helyen van MECOOL M8S Pro+, MXIII II. Majd kicserélem. :) Illetve lehet ez a TV kevés a HDR-hez. It also has a good SDR brightness and an average HDR brightness, but the TV is not bright enough to fully appreciate HDR content.

[ Szerkesztve ]

(#45036) castiels válasza darvinya (#45028) üzenetére


castiels
addikt

Ne haragudj de nem találom ezt a beállításokban, tudsz segíteni bővebben?

(#45037) castiels válasza castiels (#45036) üzenetére


castiels
addikt

már sikerült, köszönöm a segítséget.

(#45038) junkpod válasza pinnacle (#45033) üzenetére


junkpod
nagyúr

De tud. Kicsit félreérted a dolgokat.
Szerinted ez a tv mindig 100Hz-en jár? Miközben a 23,976-os filmeket is nagy valószínűséggel kadencia helyesen lejatsza?
Az is oda van írva, hogy 800Hz-et tud...
Tulajdonképpen mi a gondod? Lejátszó vagy tv vétel előtt állsz?

Box's don't touch!

(#45039) junkpod válasza pinnacle (#45033) üzenetére


junkpod
nagyúr

Dupla, töröltem.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#45040) pinnacle válasza junkpod (#45038) üzenetére


pinnacle
nagyúr

96Hz-re gondoltam, amit írtál. 24p filmnél javasolják a Mozgásjavítás, Motion Flow kikapcsolását, Mozi üzemmód bekapcsolását, nem tudom mi lehet ilyenkor a frissítési frekvencia. Egyébként mintha olvastam volna, hogy eleve javasolt a Motion Flow kikapcsolása.

Media lejátszó van már 3 is, TV kellene most.

(#45041) DoItYourself válasza pinnacle (#45040) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A továbbiakat kérlek egy tévés topikban ejtsd meg, ez itt off.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#45042) Charx válasza dugesz77 (#44993) üzenetére


Charx
senior tag

Köszi szépen, ez jól néz ki. Coreelecen megy is rendesen, de libreelecen nem tudom elindítani, mert nincs emulator. Valahogy át lehetne másolni ezeket?

(#45043) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

LE Alpha van többféle Rockchip-es készülékhez. valakinek tapasztalat?

(#45044) djnice válasza tkomlosi (#45043) üzenetére


djnice
veterán

Nekem hamarosan érkezik egy Z28 és kipróbálom.

(#45045) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok LE alatt hogyan tudok a legegyszerűbben screenshot-okat készíteni? (fizikai billentyűzetem nincs)

-

(#45046) blakey válasza koma106 (#45045) üzenetére


blakey
titán

ssh-n kodi-send --action="TakeScreenshot" vagy telepíted az Advanced menüt a Lazarus repóból, a pontos nevét most nem tudom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45047) Beni2360


Beni2360
félisten

Na most már segítséget kérek mert nem jutok egyről kettőre.
A 912 boxomon frissült a rendszer 8.95.3-ra és azóta nem tudom sehogyan elérni a ZIDOO X10-ben levő vinyón levő filmeket. Hiába adom meg a fix ip címet - smb:\\192.168.0.13\ Disk_sda1\ stb. vagy //// Nem hajlandó kepcsolódni. A lapiról szó nélkül létre jön a kapcsolat.
H a Disk_ után a vinyó hosszú azonosítóját írom akkor sem. :F
Előre is köszönöm a segítségeket. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#45048) kmarci25 válasza Beni2360 (#45047) üzenetére


kmarci25
veterán

Beállítások/Szolgáltatások alatt az smb protokollt nem állította el a frissítés?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#45049) Beni2360 válasza kmarci25 (#45048) üzenetére


Beni2360
félisten

A win 10 alatt be van jelőlve. De már egy ideje nem megy a samba1 csak ip címmel megadva de most az se megy a boxról. A másik ÍS905 sima boxnál is ez a helyzet.
Valamit a zidoo x10 boxon az openwrt-nél lesz a gond mert arra a boxra jött egy új fw. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#45050) kmarci25 válasza Beni2360 (#45049) üzenetére


kmarci25
veterán

Én a kodi-ban nézném a beállításokat, nem a win10 alatt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.