Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) sepsi0 válasza sepsi0 (#24996) üzenetére


sepsi0
őstag

Van Bluetooth valamiért nem jól volt bedugva, tökéletes! :B

(#25002) djnice válasza OldAkita (#24999) üzenetére


djnice
veterán

Én amikor egyszer mértem, a 70 Mbit még stabilan ment a 100-as LAN porton, 80 Mbit-nél már be-be szaggatott. Szóval ahogy nézem a mostani 4K HDR remuxok bitrátáját, pont a határon van.

(#25003) sugarforce válasza djnice (#25002) üzenetére


sugarforce
őstag

A venz v10pron a 90mbites jellyfish meg gond nelkul memt. 100as lannal.

(#25004) junkpod válasza OldAkita (#24999) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem szemmel kell nézni hanem a player infó ablakot behozni és ott kiírja, hogy mennyi frame-drop van.

Box's don't touch!

(#25005) M_AND_Ms válasza junkpod (#24972) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azt hiszem, az én problémám ehhez hasonló.
Kipróbáltam, amit a témában taglalnak:
Ha bd struktúrán keresztül kezdem a lejátszást (a bd gyökere, vagy a bdmv könyvtár, vagy az ibdex.bdmv fálj), akkor nincs cache használat, így előbb utóbb beszaggat, megáll.
Ha direktbe kiválasztom a filmet tartalmazó mts fáljt akkor már van és bizony hibátlanul megy. (illusztrációk alant)
Az általatok felrakott vágott minta is mts, tehát nem jöhet elő nála a hiba. A medúzákból pedig a 60-as H264 stabilan megy. (de ezek sem bd struktúrák, hanem sima mkv-k, szépen van cache használat a lejátszásuk alatt)

Annyi bennem a bizonytalanság, hogy a linkelt topik szerint ezt a bugot már javították (OpenELEC 5.0.1)
Azt nem tudom, ahhoz képest a Libreelec mit javított. De hát annak már két éve, így biztos, hogy az LE is javította. Mégis, a probléma, nálam teljesen az akkor leírtak szerint jelentkezik

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25006) Beni2360 válasza junkpod (#25004) üzenetére


Beni2360
félisten

Neked milyen a KODI ver sz?
Mivel a 17-től már a kriptonban az O gomb nem mutatja.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25007) M_AND_Ms válasza Beni2360 (#25006) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

playerdebug a keymaps/gen.xml-be

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25008) djnice válasza M_AND_Ms (#25005) üzenetére


djnice
veterán

Nálam az index.bdmv-vel indítva sem bufferel. Akkor vagy NFS hiba (én SMB-vel néztem) vagy nem egyforma LibreELEC verziót használunk (nálam a 8.2.0.1 van fent).

(#25009) M_AND_Ms válasza djnice (#25008) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nfs hiba csak ezzel a készülékkel? Csak bd lejátszáskor?(mondom, popi a200 simán viszi ugyanonnét, a másolás is megy)
Valami szoftveresen nem jó. De furcsa és gyanús, hogy ilyen másnál is volt és a megoldás nem egy átkonfigurálás volt. De tuti, hogy a probléma gyökere a kis fekete dobozban van. A kérdés, hogy ott hol.
Amúgy, az LE nálam is ugyanaz

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25010) M_AND_Ms válasza djnice (#25008) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

De amúgy, pont aztbírom, hogy nem bufferel (emiatt akad) kivéve, ha magát az mts fáljt indítod (és akkor nem is akad).

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25011) bostone válasza varmi2 (#25000) üzenetére


bostone
addikt

Az általad linkeltek közül egyik sincs az ajánlott kategóriában.
Nézz szét az összefoglalóban, szerintem.

(#25012) varmi2 válasza bostone (#25011) üzenetére


varmi2
nagyúr

Benéztem az összefoglalóba, de a banggood.com-on nincs egyikből sem, ami 20-25k körüli. Tundál(tudnátok) az említett oldalról ajánlani valamit?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#25013) bostone válasza varmi2 (#25012) üzenetére


bostone
addikt

Ha film és kodi a lényeg akkor LibreElec. S905, vagy S905X proci, amire szükséged van.

(#25014) Pelican válasza junkpod (#25004) üzenetére


Pelican
őstag

Nem szemmel kell nézni hanem a player infó ablakot behozni és ott kiírja, hogy mennyi frame-drop van.

Épphogy szemmel kell nézni, mivel a 400-as is lemegy 0 droppal de nem teljesen folyamatos mégsem.
Szemre olyan 250-ig jó a hevc és 200-ig a h264.
NAS-ról NFS megosztáson 140-ig tökéletes.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#25015) mexel válasza #88470784 (#24881) üzenetére


mexel
veterán

Köszi az infókat, azt lehet tudni hogy még melyik olcsó boxra lehet Android TV OS-t feltenni? Ez kb az lesz ami a Sony- tv-n is található? Mert az egész jól kezelhető és gyors távirányítóval is.
Ennek az os-nak csak az a neve hogy "android tv os"?
A z MI boxot látom az oldalon, az azzal jön ki? Ha valakinek van tapasztalata melyik boxra lehet még feltenni megköszönöm az infót.

[ Szerkesztve ]

(#25016) junkpod válasza M_AND_Ms (#25005) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én úgy inditottam a bd lejatszast, hogy a lemez1 mappanként állva hosszú ok gomb (menü) és itt a lejátszás menu. Ntfs gigabit kábelen keresztül.
Menü rendben, reszponziv, play menure indult a film, hibátlanul.
A cache kérdést egy local usb memoriarol lejátszással lehet tesztelni.
Mutasd már meg lecci a videó lejátszás és a hang beállítás menuidet.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#25017) DoItYourself válasza varmi2 (#25012) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

X96 van a banggood-on, most néztem.
A Xiaomi Mi Box 3 jó kis gép, de nem lehet rá LE-et tenni, és nem tud kadenciahelyesen lejátszani, kézzel állítgathatod a frissítési frekiket, vagy hagyod 60-on, a többit pedig a Sony tévére bízod. Egyébként ugyanaz az Android TV OS fut rajta, mint a tévéden. Vezetékes hálóra csak USB-s adapterrel köthető, alapban wifi-only kütyü.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25018) slezakimi válasza hunaqua (#24997) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm.
Hagynám így, mert jó hogy van rajta droid, csak a filmeket nem játsza le egyforma beállítással.
Az egyik kockáz a másik nem.
Ez megszünne LE alatt?

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#25019) dugynok válasza slezakimi (#25018) üzenetére


dugynok
senior tag

Elvileg igen. Sajnos az Amlogic a 7 droidnàl elhagyta az amcodec plugin tàmogatàst, ezért nem tudja a kodi és tàrsai a hardveres gyorsítàst. LE-n biztos normàlisan menne.
Banggoodon olvasható pontosan az egyik értékelésba az X96mini-nél.

(#25020) OldAkita válasza Pelican (#25014) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Én ott tartok hogy fogalmam sincs hogy kell a player infót behozni. Lejátszáskor alul jobb oldalon van ugyan egy "i" betű de az még soha nem tudott megjeleníteni semmit egyetlen filmnél se.
Más. Hogy tudnám LE-ben beállítani az órát?

(#25021) M_AND_Ms válasza junkpod (#25016) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A beállítások

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25022) slezakimi válasza dugynok (#25019) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm, már csak azt kéne kitalálnom a sok LE közül melyik kell nekem. :F
Vagy veszek egy Minix Neo U1.-t. Arról csak jókat olvastam itt is.
Azon talán maradhat a droid is.

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#25023) junkpod válasza dugynok (#25019) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem nem a droid hagyta el az amlogic támogatást hanem a Kodi, ugyanis nem szabványos megoldás volt, Kodi áttért a megfelelő kodokra, amlogic még nem. Így a 16-os kodiban is már gondok voltak az amlogic socokkal. De ők az spmc vagy a vidonme Kodi forkok ezt megoldották, javaslom a gyári Kodi helyett ezek probalgatasat.

Box's don't touch!

(#25024) #88470784 válasza mexel (#25015) üzenetére


#88470784
törölt tag

M8s pro-ra biztosan feltehető, a plus verziónál vigyázni kell mert bizonyos eMMC-k hibásak és tégla lehet, telepítés elött ellenőrizni kell.
Nexus tvbox AtvOs-t portolták rájuk, youtube és netflix azért fut rajtuk HDben, mert level1 DRM-t tudják. Ettől függetlenül a youtube for android TV apk bármilyen tvboxra fel lehet telepiteni csak probálgatni kell a verziókat, melyik fut rajta megfelelően. Nekem egy 4,4- es régi boxon is megy Fhd-ben vele a youtube. Ha emiatt akarják használni akkor ATV se kell feltenni. Légegér és más dolog nem kell hozzá direkt távirányítóra tervezte a google.

(#25025) blakey válasza M_AND_Ms (#25021) üzenetére


blakey
titán

Bár nem valószínű, hogy ezek javítanak a helyzeteden de van egy-két apróság amit másképp állítok be, HQ skálázó 80%-on szerintem sok, nálam 20%, MPEG4 gyorsítás Mindigre van állítva, amlogic jobban szereti, ritkán van, hogy változtatni kellene rajta, a hanglejátszás eszköze maradjon PCM, az nem a kimenetre vonatkozik, az alul van ahol a passtrought állítottad be, de azt automatikusan azonosítja.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25026) junkpod válasza M_AND_Ms (#25021) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem az összes hw gyorsítást rakd "mindig"re. Amúgy rendben van (teletext és 3d visszatérés felesleges).
Nálam is HDMI a (nem őt) hangeszkoz és hibátlan az aac 7.1 vagy a flac-ok.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#25027) M_AND_Ms válasza junkpod (#25026) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek.
Persze, hogy érdemben nem javult.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25028) djnice válasza M_AND_Ms (#25027) üzenetére


djnice
veterán

Próbáld meg SMB-n keresztül és USB-n is.

(#25029) Oldman2


Oldman2
veterán

Anyóséknak karácsonyra, KODI (esetleg LibreElec) futtatásra.

Csak USB tárolóeszköz, hálózat nincs/nem lesz.

Megfelelő lehet ez?

TX3 Pro Android 6.0 Marshmallow Amlogic S905X 4K 1G/8G

esetleg ez?

MECOOL M8S PRO PLUS Amlogic S905X Quad Core 1G DDR3 RAM 8G ROM Android 7.1 2.4G WiFi 100M LAN

[ Szerkesztve ]

(#25030) mexel válasza #88470784 (#25024) üzenetére


mexel
veterán

:R
Köszönöm! Akkor lehet nem volt jó választás már rendelnem egy M8s pro+ boxot. Hogyan tudom ellenőrizni telepítés előtt hogy hibás vagy nem? Azt hiszem azt nem fogom akkor piszkálni, megy piacra, árában elviszik.
Mi az az ATV? az Android TV? ÉS simán a boxra feltenni a "youtube for android TV" apk-t ami egy külön app, ez most esett le, kevertem a kettőt.
Tehát van egy Android TV nevű os ami teljesen külön rendszer, és van egy youtube for android TV ami a tv-ken is fut, és boxokon is fog. Mert ha visszagondolok, a régebben tesztelt boxokon sokszor a youtube nem ment csak valami gáz felbontásban.
Egy olyan box kellene amin az android tv os tökéletesen fut. Ezt meg tudom valahol nézni? Röpke keresgégés után nem nagyon találtam sok infót erre. ( mecoolt írtad, ezt néztem is)
Sajnos sima m8s pro-t már nem találok legfeljebb Mecool-ban

[ Szerkesztve ]

(#25031) M_AND_Ms válasza djnice (#25028) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

SMB-n is ugyanaz

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25032) zetecR válasza junkpod (#24987) üzenetére


zetecR
addikt

Ez nekem is eszembe jutott, de amikor elkezdi lejátszani az átadott YT streamet, akkor a feliratok ikon alatt csak a Download opció jelenik meg. :(

(#25033) junkpod válasza zetecR (#25032) üzenetére


junkpod
nagyúr

YT esetén csak a YT saját feliratot próbáltam még, azt frankon ki-be kapcsolja. Persze ha az adott videóhoz nem létezik YT felirat akkor le kell tölteni valahonnan.

Box's don't touch!

(#25034) #88470784 válasza mexel (#25030) üzenetére


#88470784
törölt tag

Irtam privit.

(#25035) Charx


Charx
senior tag

A 4K hálózatról játszás témába: nálam a jellyfish 70Mbit még lemegy rendesen, de a star trek beyond uhd remux már akad. A film nfo-ja 55Mbit/s ír, de gondolom ez több lehet, vagy miért nem viszi? Eszköz x96 és friss LE

(#25036) vargalex válasza M_AND_Ms (#25009) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Popcorn-om soha nem volt, így nem tudom, hogy ott hogyan megy a dolog, de simán előfordulhat, hogy a Kodi nem optimálisan mount-olja az NFS megosztást. Esetleg egy próbát megérhet SSH-n kézzel mount-olni...

Alex

(#25037) hunaqua válasza Charx (#25035) üzenetére


hunaqua
addikt

Az a tapasztalat,hogy a 4K-hoz Gigabit kell.Van ami megy,van ami nem.A Gigabit-es S905-nél nem szokott gond lenni.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#25038) M_AND_Ms válasza vargalex (#25036) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Köszönöm! Ötletnek jó, utánanézek, bár rendszerszinten egy nfs mountnak mindegy kell hogy legyen az, hogy a felmountolt helyről bd struktúrát indítva nem használ cache-t a médialejátszó, míg az mts fájt indítva igen.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25039) Charx válasza hunaqua (#25037) üzenetére


Charx
senior tag

És usb-s lan adapterrel lehet ezen segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#25040) vargalex válasza M_AND_Ms (#25038) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezt nem konkrétan a cache használatára gondoltam, hanem úgy globálisan az utóbbi néhány oldalon jelzett problémákra (S905X vs Popcorn). Az NFS megosztáson keresztül elérhető sebesség nagyban függ a mount-olás módjától, használt kapcsolóktól, paraméterektől.

Alex

(#25041) RedCat válasza Charx (#25039) üzenetére


RedCat
senior tag

Igen lehet, usb3 to gigabit lan adapterrel 300 mbit körüli sebességet el lehet érni. Én is használok ilyet.

(#25042) wooper91


wooper91
tag

Sziasztok!

Egy ideje olvasgatom a fórumot, közben kitaláltam mi az amit rendelni szeretnék, meg is rendeltem egy MEGOGO-t, GB-ről 29.99USD-ért. Szal gondoltam, ha valaki esetleg szeretne ilyet, írok egy kis helyzetjelentést. Izgultam a vám miatt, jogosan, természetesen meg is fogták, merthogy miért ne, úgyhogy áfa megy rá, meg a vámkezelési költség :D Na mindegy, ami jobban idegesít az a szállítási idő, a magyar posta megint megmutatta, hogy lehet lassan is dolgozni kevés az emberük, és sok a csomag. Szóval ha valaki karácsonyra szeretne ilyet, az már nem biztos hogy megjön addig. :D

Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.10.12. | 11:40NLAMSE(Netherlands (
Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.10.13. | 13:00NLAMSE(Netherlands (
Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2017.10.14. | 15:55
Küldemény kiválasztása hatósági eljárásra, postai árubejelentés / Under postal customs procedure
2017.10.30. | 10:47
Adatbekérés a címzettől / Addressee contacted
2017.10.31. | 14:32
Címzettől beérkezett dokumentumok postai feldolgozása / Processing customs documents
2017.11.03. | 13:48

Egy fél hónapot állt valahol egy sarokban :D Na mindegy, remélem most már lassan megjön, aztán írok egy kis első tapasztalatos postot is.

(#25043) snpetit


snpetit
aktív tag

S905X-es X96-os lejátszóm van. A feliratoknál néha látható is framedrop, az első felíratnál szinte mindegyik filmnél. 8.1.9-es Libreelec van fenn. Korábban írtátok, hogy másnál is van ilyen. Ez esetleg lett javítva és nálam van valami beállítás rosszul vagy még fennáll a hiba?

(#25044) Charx válasza RedCat (#25041) üzenetére


Charx
senior tag

Na az már csak elég lesz, bár nem baj hogy a kütyün csak usb2 van? Meg is nézem alin.

(#25045) sepsi0 válasza wooper91 (#25042) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem simán átjött holland postával.
Nem fogsz szerintem fizetni :N
Vagy írtak olyat, hogy fizetned kell?

Minimum, hogy vissza jelzel, hogy kellett e fizetni. :D

[ Szerkesztve ]

(#25046) pinnacle válasza wooper91 (#25042) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem is már 2 hete megérkezett és semmi hír. :( Lehet ezt is vámolják? EU Registered volt.

(#25047) hunaqua válasza Charx (#25044) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem valami "márkást" nézz az Ali-n . Ugreen,Orico ,és usb3 Gigabit

..de semmire sincs garancia. :)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#25048) wooper91 válasza sepsi0 (#25045) üzenetére


wooper91
tag

Nem írták, hogy kellene, de tudják, hogy kínából jött, hiába holland postás, szóval szerintem kérni fogják az áfá-t. Legyen ez a legkevesebb, csak ne legyen baja mikor megjön :C Természetesen visszajelzek majd.

pinnacle: lehet, hogy neked is fog jönni levélke, meg sms, ha van a csomagon tel. számod, gyorsan intézhető a dolog e-mail-en hálistennek, a kérdés, hogy mennyi a feldolgozás.

(#25049) Tibor 70


Tibor 70
csendes újonc

Sziasztok
Egy zidoo a5s box rendelésén gondolkodom... Valakinek véleménye van esetleg róla? Elől a kék led mellett lcd van, vagy csak az infra vevője?
Más... Biztosan emlékeztek, hogy sokat küszködtem a minix neo u9-h boxommal. Sajnos sok rosszat kellett róla mondanom, de úgy érzem, hogy emiatt most kötelességem azt is leírni, hogy ez már a multé. A frissítések hatására folyamatosan javult. Közben vettem a feleségemnek a konyhába egy minix u1-et. Természetesen összevetettem a két boxot... Most már kb. egyformán stabilak, de az u9-h határozottan gyorsabb.

(#25050) pinnacle válasza wooper91 (#25048) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, mivel ilyen sokáig nincs semmi. Hamarabb ideér Kínából, mint ahogy itt feldolgozzák. Ezek szerint bármilyen módon rendeljük, vámos lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.