Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) jézusom válasza mexel (#89999) üzenetére


jézusom
addikt

Még tesztelem, de régebbi verziót kerestem, nem újabbat!

Most tettem pendrivra egy filmet meglátjuk azzal mit csinál, mert amúgy nasról nézném.

Hálózati probléma is lehet, de a TV nem hiszem, nem konkrét szaggatásról van szó, hanem megáll és pufferel állandóan.

(#90002) xtend válasza jézusom (#90001) üzenetére


xtend
senior tag

Az én x92 s912 boxomon is az a CE volt és nem volt vele gond, de ha nálad valamiért mégis (kitudja, szeszélyesek néha ezek a boxok) akkor pl a slimbox fw-t is megpróbálhatod.

szerk.: ha bufferelési probléma akkor az általában hálózati problem.
Megpróbálkozhatsz az advancedsettings.xml-be cache beállítással: [link] vagy használd a keresőt, párszor már írtunk róla.

[ Szerkesztve ]

(#90003) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Nem egy pörgős topic ahol feltettem a kérdést, de hátha itt tudtok segíteni ebben.

Előre is köszönöm.

(#90004) jézusom válasza xtend (#90002) üzenetére


jézusom
addikt

Mire keressek?

(#90005) xtend válasza jézusom (#90004) üzenetére


xtend
senior tag

(#90006) jézusom válasza xtend (#90005) üzenetére


jézusom
addikt

:R

(#90007) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Megrendeltem a Vontar X3 készüléket,és gondoltam amíg megjön előkészülök rá, de már az elején problémám van.. Olvastam a fórumot és az összefoglalót is, de nem találtam választ( vagy csak béna voltam)
A CoreElec letöltési oldalon nem találom meg a Vontar X3-hoz letölthető Matrix file-t,nincs a legördülő listában a készülék..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#90008) Ferenczi Áko válasza Ferenczi Áko (#90007) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

szerk.: 4/32 gb-os a Vontar, jó lenne hozzá az X96 Max plus sm1_s905x3_4g_1gbit img file-ja?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#90009) hunaqua válasza Ferenczi Áko (#90008) üzenetére


hunaqua
addikt

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#90010) hunaqua válasza Ferenczi Áko (#90008) üzenetére


hunaqua
addikt

Erre keress rá

hk1-x3-vfd.conf

Ez kell ,hogy legyen kijelző

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#90011) Ferenczi Áko válasza hunaqua (#90010) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Kijelző? Ezt nem értem.. :(

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#90012) cof válasza Ferenczi Áko (#90011) üzenetére


cof
veterán

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90013) nfsu17 válasza nfsu17 (#89979) üzenetére


nfsu17
veterán

Még annyit csináltam, hogy megnéztem az X99 max plus boxon is ezt a 10s késést.
Sdről futtattam a matrixot, legyalultam teljesen a belsőn lévő CE-t. Tehát mikor az sdről áttettem újra a belsőre, akkor nem felülírtam a bent lévőt, hanem 'tiszta' telepítés volt.
Sokat nem ért, itt is van tíz sec feketeség az x99 logo után.
Az volt az ötletem, hogy esetleg a 'leia felülírása matrixszal a belsőn' dolog nem tetszett neki. De nem ez van. Sd esetén itt sincs késés

(#90014) jézusom válasza xtend (#90005) üzenetére


jézusom
addikt

Király! Ez a config szerkesztés megoldotta! :DD

(#90015) divan válasza bozsozso (#90003) üzenetére


divan
senior tag

Pontosan így történik, ahogy leírtad.

(#90016) mexel


mexel
veterán

Az új CE ( rc3) megint kezdi ha pause-t nyomok, utána elkezd erősen akadozni a lejátszás. Másnál is van így?

(#90017) kikinda2 válasza mexel (#90016) üzenetére


kikinda2
tag

Azt nem tudom, hogy az RC3 is csinálja, de a korábbi változatoknál előfordult, hogy stop-pot és újra play-t kellet nyomni, hogy ne akadozzon.

(#90018) mexel válasza kikinda2 (#90017) üzenetére


mexel
veterán

Kénytelen vagyok én is kilépni, majd folytatni, akkor jó csak. Jó lenne ha ezek megszűnnének, mert ezek szerintem a legfontosabb dologk egy médialejátszónál, fontosabb mint sok egyéb kis mókolás.

(#90019) cof válasza mexel (#90018) üzenetére


cof
veterán

Nem kell addig frissíteni amíg egy rendszer jól működik. Én már megtanultam. A 19.2-es verziót használom nagy megelégedéssel S905X3-on.

Nem hiányoznak az ilyen kis apró meglepetések.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90020) mexel válasza cof (#90019) üzenetére


mexel
veterán

Azt hiszem nálam is megy vissza az előző.

(#90021) nfsu17 válasza mexel (#90020) üzenetére


nfsu17
veterán

Amelyik verzió működik, azt kell használni addig, amíg működik.
Én a dune playeremet egy kétszer frissítettem, akkor se történt semmi előrelépés, szvsz lényegtelen volt. Most is vinné a 1080 filmeket, aztán tíz éves.
Ha vmi majd nem működik...addonok...drm...akkor kell összeszorított hátsóval nyomni egy updatet, hogy vagy megoldja majd, vagy nem. Amíg megy, nem kell b.szkurálni. Persze ha valami irtó jó fícsör bekerülne...ami nem fog...akkor az mindig csábító lehet, de akkor meg fel kell készülni ott is, hogy vmi meg elbszódik.
19.3-al én jól elvagyok, szerintem nexusig nem is frissítek, csak ha tényleg muszáj.
9.2.8 is nekem tök jó lenne, csak elkapott anno a kíváncsiság, annyira dícsértétek a matrixot, hogy feltettem, belaktam, most meg már nincs kedvem visszamenni 18-ra.

(#90022) mexel válasza nfsu17 (#90021) üzenetére


mexel
veterán

Csak mindig kíváncsi vagyok hogy javul-e még valami. Tesztelni muszáj :D
Sajnos olyan verzió amiben minden alapdolog jó, már régen volt :)

(#90023) Csabi1984 válasza nfsu17 (#90021) üzenetére


Csabi1984
addikt

Még jó, hogy két memóriakártyám van. Az egyiken a 9.2.8 a másikon a 19.3

(#90024) Zsadi válasza mexel (#90016) üzenetére


Zsadi
őstag

Nálam egyelőre nincs ilyen probléma.
(Pause , play, beletekertem, ismét pause, play ..)

(#90025) mexel válasza Zsadi (#90024) üzenetére


mexel
veterán

A fura, hogy amióta írtam nem csinálja. Ugyanaz a rész a sorozatból, és már vagy 10x leállítottamés semmi. Előttem ge folyamatosan akadt. Ez is olyan dolog amit sokszor nem értek, hogy egyszer így működik egyszer úgy :( Mindegy, ez van :)

(#90026) Zsadi válasza mexel (#90025) üzenetére


Zsadi
őstag

Viszont nálam meg, ha a kiegészítőkben keresek valamit, akkor akad le, majd újra betölti a felszínt. Persze találat nincs.
Mindig van valami hülye hiba... :)

[ Szerkesztve ]

(#90027) vizimento


vizimento
senior tag

Egy régi tv-t "okosítanék". X96mini készüléket kötöttem rá amin coreelec 9.2.7 fut.
A windowsos gépemen elindítom az Universal Media Servert.
Egy másik, "okos tv" saját rendszere látja is egyből, le is tudja játszani a megosztott tartalmakat.
De az X96mini nem látja... Rámegyek a Video hozzáadása - Tallózás - Upnp eszközre, de a lista üres.
Mindhárom készülék ugyanazon a wifi hálózaton van.
Szolgáltatásoknál az Upnp támogatás engedélyezve.
Akkor miért nem működik?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#90028) ludla válasza mexel (#90016) üzenetére


ludla
őstag

Igen nálam is ezt csinálja a X99 Max Plus készüléken, akkor most melyik verziót érdemes felrakni? :F

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#90029) mexel válasza ludla (#90028) üzenetére


mexel
veterán

Talán az rc2 nem csinálta ha jól emlékszem. De tesztelni kell, mondjuk amikor visszafelé downgradelek akkor valahogy nem mindig múlnak el a hibák érdekes módon. Pedig kellene.

(#90030) blakey válasza mexel (#90029) üzenetére


blakey
titán

Használsz AVR-t, DAC-ot vagy Soundbart? Közvetlenül a TV-hez csatlakozik? Milyen audió beallításokat használsz a Kodiban?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90031) mexel válasza blakey (#90030) üzenetére


mexel
veterán

HM erősítőbe megy a hdmi és ARC-on tv-be. Hangtovábbítás van beállíta és az NR bekapcsolva. Semmi más, CEC-nem. Az is mindegy hogy ondemand vagy performance módban van ( nem változik)

(#90032) blakey válasza mexel (#90031) üzenetére


blakey
titán

HM erősítőbe megy a hdmi és ARC-on tv-be. - ezt fordítsd le, mert értelmetlen számomra, lejátszó-HDMI-erősítő-HDMI-TV a felállás? Az ARC része nem érdekel, az az erősítőből a TV-be csatlakoztatott HDMI. Komolyan érdekel a beállítás, mert ha elsőre azt írom, hogy "user error" akkor mindenki megsértődik, ugyanis az esetek 90%-ban senki nem olvassa el a Kodiban, alul megjelenő információs részt, márpedig fontos az összeállított rendszer tekintetében. A hangokra vonatkozó beállítások hatással vannak a lejátszásra a CPU viselkedésére és ezáltal a hang/kép szinkronizációjára is, főleg, hogy ott az EDID, ami szerint a Kodi megpróbál megfelelni. Tehát, hogyan van beállítva Kodiban a hangszekció?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90033) ludla válasza mexel (#90029) üzenetére


ludla
őstag

Köszi akkor majd azt tesztelem szűzen :D

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#90034) mexel válasza blakey (#90032) üzenetére


mexel
veterán

Ahogy írtam. A hangok felső része ( ami nem a hangtovábbításhoz tartozik) alapon, és be van kapcsolva a hangtovábbítás mert erősítőbe megy a hdmi kábel. Az erősítőből megy tovább a kép a tv-be. Ahogy azt be kell kötni normális esetben egy HDMI-s házimozierősítővel. Semmi nincs elállítva és összevissza állítgatva a CE-ben.
CEC kikapcsolva. Egyedül a NR van bekapcsolva ( illetve az on állással kikapcsolva) Ez tér el a gyári beállítástól. Alap skin. Belső tárhely.
Egyébként nem az első CE és box amit beállítok. :D Az információs részt alul már sokszor olvastam amikor hibákat kerestem, teszteltem és próbálgattam funkciókat, ez minda mai napig így van, még évek alatt sem értem a CE összes beállításának a végére, sok funkció van amivel még nem is foglalkoztam.
Másrészt ha user error lenne akkor érdekes hogyaz egyik verzióval jó, frissítés után azonnal érezhető a változás úgy, hogy semmi beállítás nem lett módosítva.
Elég sok boxot tesztelek, telepítek, beállítok, de vannak ilyen hibák amik minden boxon ugyanúgy megjelennek típustól függetlenül ( ahogy mások is írták több típusnál), ezek valószínűleg a rendszer hibái így.

(#90035) blakey válasza mexel (#90034) üzenetére


blakey
titán

Ahogy írtam. A hangok felső része (ami nem a hangtovábbításhoz tartozik) alapon, - jól van, akkor nem tudok segíteni, nem tudom, hogy nálad, szerinted, az adott CE szerint mi az alap, nincs előttem és hetek óta nem használok CE-t, de nekem nem volt ilyen gondom, mert, mint írtam az "felső" rész beállítása is hatással van az audió/videó szinkronra, mert a CPU használatától függ, hogy kell-e dolgozni és ha igen milyen kihasználtsággal és "erővel"
És igen, tudtam, hogy sértődés lesz, senki nem kérdőjelezte meg, hogy hányadik CE boxod, de ettől még lehet, hogy nem tudod, melyik beállítás mit állít, mert nem foglalkoztatott a dolog és/vagy olyan eszközön próbáltad, aminek meg se kottyan, ha épp át kell alakítani pl. a hangokat, mert nem 48kHz-en küldi tovább, hanem 44,1kHz-en és ez pont elég lehet ahhoz, hogy egy pillanat állj után a kép és a hang eltérő sebességgel induljon el, ezért fordulhat elő az, hogy egy következő pill. állj és indítás vagy leállítás és indítás után már jó, mert a CPU felvette a ritmust.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90036) mexel válasza blakey (#90035) üzenetére


mexel
veterán

Érdekes hogy nem tudod mi az alap. Pl van olyan beállítás hogy az adott beállítások alapra állítása. Tehát nekem úgy van, érintetlenül. Ez az alap. Azaz nincs elállítva.
Így működnie kell és működött is mindig.
Ebből a fenti részből kb az urolsó 4 sor lehet ami számít(hat) hangtovábbítás esetén, de ezekhez nem igazán kellett nyúlni soha mert így működik megfelelően.
Pl Újravételezés minőség, Hangmagasság korrekciós küszöb, Hangeszköz ébren tartás és Halk audio zaj küldés.
Az utolsó ketőnek nincs köze a minőséghez, az egyértelmű mire kell ( ott a magyarázata is)
Az első kettővel lehetne szórakozni, de eddig ezeknél sem vettem észre semmiféle változást ha erősítőre van kötve a box. Gondolom valami extrém esetben számíthat, vagy valami fura hangfájlnál. ( ha el tudod mondani ezeknek mi köze van a hanghoz és pontosan mire jó azt megköszönöm és biztosan másnak is hasznos lehet, kíváncsi vagyok mi zavarhatja össze ennyire ezek közül a lejátszást)
De ettől nem szokott röcögni a kép egy pause után. Az hogy máshogy küldené tovább nem hiszem, mert pl a második pause után meg van amikor jó, teljesen random a dolog.
Azt meg ne várja el senki hogy minden pause után állítsam át valamelyik hangbeállítást - ergo a rendszerben van a hiba - nem user error.
Ezt már a múltkor is írtad hogy azok a beállítások is számítanak, de teszteltem éppen ez után és igazából ha a hangtovábbítás be van állítva akkor kb mindegy volt mit hová állítok, semmi nem változik, konkrétan nagyrészt igencsak figyelmen kívül hagyja a rendszer a fenti részt - ami az analóghoz tartozik( kivéve az utolsó 4 -et + a hangtovábbítás eszközét és kimenet konfigurációt). Elég sok napot elszórakoztam azzal anno, mert foglalkoztam azzal amit írtál - mindig lehet tanulni, és hajlandó is vagyok, ezért is kérdezek sokat mert korántsem bztos hogy úgy jó ahogy én gondolom.
Ezért ez nem is sértődés, csak nem nagyon láttam ott olyan beállítást ahol a magyarázatban benne lett volna, hogy CE frissítések után állítsuk átmert akkor máshogy fog viselkedni. :(
Ha mindent széttekernék és összevissza állítgatnám akkor elfogadnám hogy írjam le mi hogyan van, de nincs sehogy. Évek óta alphelyzetnben működik ha pl tv-re van kötve, ilyen hibát nem okozott, ha pedig hangtovábbítás aktív az is évek óta megy normálisan ha az van bekapcsolva amit az erősítő tud. Innentől nem hinném hogy most a userek hülyék lettek mert nem állítgatnak mindent át a frissítések után.

De azért leírom azt a párat aminek lehet köze a dologhoz:
Újramintavételezés minősége: közepes ( ez a gyári)
Hangmagasság korrekciós küszöb: 2 ( ez az alap)
Hangeszköz ébrentartása: Kikapcsolva ( ez az alap)
Halk audio zaj küldés: Ki ( ez az alap)

Ezek közül bármit bárhová kapcsolok nincs semmi változás normál filmeknél-sorozatoknál, semmilyen hangsávval. Utóbbi kettőnél viszont voltak panaszok ha be vannak álítva, konkrétan recsegés - nálam az sem volt amikor teszteltem.
Marad 2 beállítás ami érdekes lehet nekem, de azoknál is egyértelműnek tűnik a magyarázat.

Van még a Kimenet konfiguráció, ez a leginkább egyezőn van, mert csak akkor működik jól, esetleg az optimalizált-on, de ott volt egyszer valami hiba, nem emlékszem mi, így az is alapon marad.
A hangtovábbítás eszköze pedig HDMI. ( ha multichanel van beállítva sok esetben hangkimaradéások vannak - nem csak nálam)
Melyiket állítsam valahová hogy ne legyen röcögés?

Engem leginkább 3 funkció érdekelne, ha azokat elmondanád mik, azt megköszönném:
Kimenet konfiguráció
Újramintavételezés minősége
Hangmagasság korrekciós küszöb.
Ezek pontosan mit változtatnak, ezt nem tudom. Teszteltem, de a pontos működése szürke zóna

[ Szerkesztve ]

(#90037) mexel


mexel
veterán

A sok boxot pedig azért mondom, mert kb az OpenElec- LibreElec óta nem kellett soha állítani semmit kb a hang részen, mert alapon működött mindig megfelelően. Akkor voltak gondok csak ha belepiszkált valaki, vagy valóban analóg rendszerre kábelezgette be.
Ezért gondolom hogy nem user error ez így hirtelen, valószínűbbnek tartom hogy valami fejlesztési kis malőr ugrott be.

(#90038) mexel


mexel
veterán

Igazából a hangmagasság korrekció sem érdekes, az úgy gondolom csak a gyorstott lejátszásnál érvényes, de ha mégsem akkor nem árt tudni mi másra jó.

(#90039) blakey válasza mexel (#90036) üzenetére


blakey
titán

Érdekes, hogy te nem tudod, hogy ami Kodi CE alatt alap (mert a fejlesztők annak vélik vagy hozzá adnak valamilyen menüpontot vagy épp kivesznek), az nem biztos, hogy a gyári vagy az Androidos Kodin is alap, ha elküldted volna a konkrét képet és megírtam volna, hogy mit hova állíts, akkor már lehet, hogy túl lennénk az egészen, mert lehet, hogy megoldaná a problémádat, persze nem garantált, a Kodi beállításai még azoknak is okoz meglepetést, akik évek óta használják, de csak most jött elő egy olyan hiba, ami eddig nem volt. Azért te is gondolhatod, hogy sok olyan dolog van, ami egyszer javításra került az nagy valószínűséggel nem kerül módosításra, mert minek, miért szivatnák magukat a fejlesztők? Ne haragudj, de így nem tudok segíteni, nem poénból kértem, hogy küldd el a pontos beállításokat, akár képekkel, mert így csak koptatjuk a billentyűzetet hasznos információ nélkül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90040) cof válasza blakey (#90039) üzenetére


cof
veterán

Én csak TV-re kötve használom a Kodi-t semmi erősítő meg ilyenek, de nálam is volt olyan verzió már nem is egy amikor a play/pause után csak 1-2 másodperccel később indult el a hang. Szóval vannak bugos verziók, de ez nem jelenti azt, hogy minden BOX-on ugyanúgy jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90041) mexel válasza blakey (#90039) üzenetére


mexel
veterán

Az előbb írtam le a pontos beállításokat :F
De lefotóztam és mindjárt rakom, de gondoltam ha leírom is ugyanaz
Itt a kép is. A kérdéseimet fentebb feltettem, ha valóban segíteni szeretnél ( és nem csak kioktatni) akkor nagyon szépen megköszönöm , fentebb írtam mi az a kb 2-3 funkció aminek nem biztos hogy teljesen tiszta a működése, deszerintemitt leginkább az újramintavételezés minősége lehet ami számít(hat) bizonyos esetekben.

A fejlesztők meg sokszor tesznek olyat ami csak plusz munka de sok értelme nincs.( pl kivették a "homokórát" amikor a kikapcsológombot megnyomom, így nem tudni hogy érzékelte-e a jelet a box, várni kell - ezt többen panaszolták, nagy fejlesztés volt. Vagy a navigációs sáv vagy mi a neve, hogy fentre került, de nem is lehet változtatni hogy alul-felül lehessen. Pedig nem jó ötlet annyira több okból sem. Meg kellett oldanom hogy ne ott legyen. Szintén nagy fejlesztés volt)

[ Szerkesztve ]

(#90042) Beni2360 válasza mexel (#90041) üzenetére


Beni2360
félisten

Na az én beállításaim CE 9.2.8 : a 2.0-nál 7.1-s HM-nál ahol 5.1 Szett van rajta. A 7.1 lehet 5.1 is.
Az ébren tartás azért kapcsoltam be, hogy ha leállítom akkor az AVR jelzi rögtön, hogy nincs hang. A halk zaj küldését is ez okból kapcsoltam be.
1. kép a fenti ( a 2.0 beállítás nem javasolt ha van AVR ha jól emlékszem anno ezt ajánlották)
2. kép az AVR tudása szerinti vállasztás.
Érdekes az első sorban hiába állítom be ami a képen látszik az első használat után átvált a HDMI Multi Ch PCM-re. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#90043) mexel válasza Beni2360 (#90042) üzenetére


mexel
veterán

Én úgy tudom a 7.1 beállítás nem kell, az analógnál kell. Ha a hangtovábbítás be van kapcsolva akkor felesleges. ( valószínűleg azért vált át multichanelre de ez nem biztos)
Nekem az avr nem problémázik az ébrentartással, nem megy pihenjállásba. De azok nem befolyásoljálk az akadozást.
Az újramintavételezést miért tetted magasra? Ez a funkció érdekelne mikor aktív és mire van
( én nem látok és nem észlelek különbséget AVR-nél, a proci % sem változik semmit)
Ha valaki tudja konkrétan ennek a jelentőségét azt szívesen várom.

(#90044) blakey válasza mexel (#90043) üzenetére


blakey
titán

Sokszor írtunk róla, kell a 7.1 ha az AVR-ed kezeli a többcsatornás LPCM-et. Közvetlenül TV-re kötve maradjon 2.0.

(és nem csak kioktatni) - ne is haragudj, de kérdeztem amire te egyből pont, hogy kioktatással kezdted, úh. …
Hangtov. eszköze - HDMI Multi CH (azt hiszem van egy ilyen opció CE alatt)
Csat. száma - 7.1 (ha kezeli az AVR), ha nem akkor annak megfelelő legyen, ez hatással van az olyan formátumokra, amit esetleg az AVR nem tud értelmezni viszont így megfelelő csatornaszámmal fogja átalakítani a megfelelőre, 2.0 esetében előfordulhat, hogy egyes hangok nem megfelelően fognak megszólalni, ha átalakításra kerülne sor
Kimeneti konf. - leginkább egyező, ez is fontos a többi opcióra hatással van, ebben az esetben valóban tovább küldi az eredeti hangokat, optimalizált esetében a mintavétel fix 48kHz-en fog "kimenni" PCM esetében és van, amit pl. a beállított csatornaszámra alakít át, a rögzített meg pl. USB-s DAC esetében jól jön, ott beállítható, hogy milyen a mintavételi ráta, ott 384kHz a maximum és így alkalmaz jóminőségű zenehallgatásra is, ezek többnyire S/PDIF-re vonatkoznak, de vannak boxok ahol a HDMI is eszerint "dolgozik"
Hang. lépésköze - minél magasabb, annál finomabb a hangerő állítása
Ered. hangerő megt. - be
Szter. felkonvert. - ki, be csak akkor, ha abból is kéne a többcsatornás verzió
LFE down. - ha teljes kell akkor 100%, de ez PCM-nél lehet fontos
Boost centre - ez kívánság szerint
Újramintavételezés min. - alacsony, semmi értelme máson használni, mert úgysem fogjátok kihallani a különbséget, ahhoz sokkal komolyabb eszközök kellenek, és így alig lesz CPU használat.
Hangmag. korr. küszöb - maradhat 2
Ébren tartás - jó az 1 perc, nem fogja kikapcsolni pont amikor nem kéne.
Halk audió - nem szükséges bekapcsolni, de tetszés szerint.
Hangtov. eszköz - az, amire vonatkozik
Azok legyenek bekapcsolva, amit tud az AVR.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90045) mexel válasza blakey (#90044) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm a választ, ez kielégítő volt azokra amik homályosak voltak. ( Kimeneti konfiguráció, Újramintavételezés)
A csatornaszámot rosszul tudtam, mert a magyarázatban is az van, hogy akkor válaszuk ki ha analóg kapcsolatról van szó ( pl egy genius 5.1 rendszer, amiben nincs dekóder, és eddig soha nem vettem észre hogy valami nem jól szól AVR-en, most beállítom pl 5.1-re kíváncsi vagyok mi lesz)
Viszont ha a kimenet MultiCh-re van állítva akkor bármi mást bárhová állítok vannak akadások a hangban ( pl Youtube videók nagy része), ez több eszközön, ( több ismerősnél is) így van. HDMI-t kell választani és akkor lesz jó csak. Erre nem tudom a magyarázatot.

Egyébként az Újramintavételezésnél ez aktív opció egy AVR esetében pl DD vagy DTS vagy egyéb hangoknál? Mert sem különbséget nem látok-hallok sem a proci %-a nem változik semmit.
És visszatérve az eredeti kiindulási alaphoz. Ezek közül melyik miatt akadozik a kép pause után ha nem jó valami?

[ Szerkesztve ]

(#90046) blakey válasza mexel (#90045) üzenetére


blakey
titán

A hanglejátszás eszközét Multi CH-ra állítva lesz többcsatornás LPCM, amennyiben az eszköz nem tudja kezelni úgy az átalakítás során lehetnek gondok, nálam soha nem volt a hanggal probléma, az erősítőm kezelte a 7.1-es LPCM-et, a TV-hez csatlakoztatva viszont nem lesz jó, mert a TV-k általában nem tudják kezelni a többcsatornás LPCM-et. A hangtovábbítás az mindig a kimenetnek megfelelő legyen, tehát pl. HDMI.
A filmeknél nem nagyon van szükség újramintavételezésre, és a leginkább egyező esetében nem is fog működni, optimalizált esetében néha működik. a filmek többsége 48kHz-re vannak "hangolva", úh. nyugodtan maradhat alacsony, semmilyen különbséget nem fogsz hallani.
Ezek együttese okozhat egy kis kimaradást, akadást amennyiben valamelyiknek "közbe" kell lépnie. Viszont a CE sok jó tulajdonságai mellett vannak rosszak is, pl. nem jó, hogy hiába van az AVR-hez csatlakoztatva a box, ha nem megfelelő a bekapcsolási sorrend akkor borul a "matek" és lehet, hogy rossz felbontást vagy kimeneti eszközt választ.
Mivel már nincs AVR-em így a rögzített opciót használom kimeneti konfiguráció esetében, 48kHz-es mintavételezési rátával, semmilyen hangkimaradásom nincs, pontosan úgy indul a hang ahogy a kép, amint átállítom leginkább egyezőre akkor egy 1-2 tizedmásodperces hangkimaradás észlelhető pl. indulásnál, ha átalakítás szükséges és rossz a csatornák száma, mert ugye a TV-m nem tud minden hangot fogadni, ezért működésbe lép a mintavételezés átalakítása. Szerintem egy szabad hétvégén próbálgasd a sok lehetőséget, és valószínűleg hallani, látni fogsz eltérő viselkedéseket, így talán érteni, tudni fogod, hogy nálad mi lehet a jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90047) mexel válasza blakey (#90046) üzenetére


mexel
veterán

Köszi az infót. Már nagyon sokszor szántam rá pár napot, állítgattam mindent, ha tv-re volt csak kötve nem voltak nagy gondok, de ez jó ötlet hogy rögzítettre tenni ha nincs avr.
Soundbarnal már több gondom volt, de ott leginkább a center lekeveréssel de az megint más. AVR-el és tv vel egyébként soha nincs hang gondom normál beállításokkal sem, max a hang késés volt, de az változó volt melyik verzió volt fent.
Egyébként a pause akadás érdekes módon frissítés után kb 1 napig volt, ( lekopogom) most ugyanazzal a sorozattal, ugyanazzal a résszel tesztelve nem jön elő, pedig minden maradt így. Már a hőfokokat is nézegetem hogy nem ot lesz-e gond, de nem megy 70 fok fölé így nem hiszem hogy az okozná, néha. Mindegy, együtt lehet élni vele, csak néha bosszantó.

A bekapcsolási sorrendre figyelek, nincs beállítva az sem már hogy ha kapcsoloma tv-t a boxot isindítsa, a tv csak az avr-t indítja, és pár mp után kapcsolom be a boxot. Ezt szoktam is javasolni mindenkinek hogyérdemes így csinálni hogy pár kis anomáliát elkerüljünk. ( akár felbontás elállítódást is)

(#90048) hunaqua


hunaqua
addikt

Kezdtem használni a Nexus cuccot.Igaz,hogy sok kiegészítő nem volt használható,de volt ami működött rendesen . Ez már a múlt ,14. -e óta nem megy semmi. :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#90049) mexel válasza hunaqua (#90048) üzenetére


mexel
veterán

:DDD

(#90050) edk-


edk-
őstag

Szervusztok,

X96 Air (4/64)-re tettem 19.4-Matrix_rc3 CE-t, sm1_s905x3_4g_1gbit dtb-vel. A Connections menüpontban csak a drótos LAN látszik. Mit kell tennem, hogy legyen wifi?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.