Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

megígérem, hogy többet nem írok, de most eléggé el vagyok veszve mi fog történni és jó volna ha tudnátok segíteni.

Adva van egy MXIII-G box, s812, 2/16
Ezen fut egy OE 6.0 és azt hiszem Android nem. Vagyis alapskin van fent és nem látom, hogy lenne kikapcsolásnál Androidba való bootolás, illetve teljesen mindegy, hogy az SD kártya benne van-e, csak az OE indul el. Lehet régebben csak így lehetett, nem tudom miért lett így megolva.
Kb. 2 éve foglalkoztam vele utoljára és nem emlékszem, hogy SSH-n beléptem volna a boxba, hogy csak OE fusson rajta, de talán még az is lehet. Szóval azt gondolom, hogy felülíródott az Androis.

Pár napja linkeltétek Dimitros-féle LE 8.0.1-et ami jó lehet erre a boxra.
Azt letöltöttem, pendriveot gyártottam a LE gyári USB-SD creatorral és most nem tudom neki merjek-e vágni.

Ebben az esetben ha fogpiszkálóval indítok akkor és USB-ről tudok bootolni (nem tudom csak SD-ről megy-e), akkor innentől kezdve minden indításnál a LE indul majd? Ha valami nem jó, mert nem jó az img fájl, akkor hogyan állok vissza a jelenlegi OE-re? Elég ha kiveszem a pendrive-ot és olyan, mintha semmit nem csináltam volna?

Köszi előre is, elnézést, hogy ide, de itt talán kapok választ.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#19502) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

Mini ms8 II-n (s905x 2gb) LE 7.0.3.012 alatt Synology NAS-t csak IP-címmel tudom csatolni. sajnos a net-szolgáltató eszközén nem tudom beállítani h mindig ugyanazt a reserved ip-t kapja, így viszont egy áramszünet vagy bármi más miatt változik az IP-je

nfs://192.168.x.x/volume1/video forrásként szépen megy, de nfs://DISKSTATION/volume1/video-ként nem.

hogy tudnám az LE-t rávenni, hogy ne csak IP-t fogadjon el a videók forrásaként?

- no es importante -

(#19503) Technoman


Technoman
őstag

Kijött a "K"

(#19504) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Új hibrid verzió jött ki manapság?

Ha jól tudok, idáig 2db hibrid verzió létezik.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19505) junkpod válasza Technoman (#19503) üzenetére


junkpod
nagyúr

Upgraded, semmi különöset​ nem látok, YouTube még mindig 2x vált frekit (csak nekem?) nem/1001 Hz esetén.

Box's don't touch!

(#19506) e90lci válasza Sixkiller6 (#19502) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Nem sagemcom f@st 3686 os kábelmodemed van?Az minden újraindításnál elfelejti!Állítsd be az android részében az s905 nek a fix ipt és utána már mindig azt kéri le.
(#19501) mrrr74
Nem kell neked pendrive.Csak az Update mappába bemásolod az új firmwaret.Újraindítod és kész.

[ Szerkesztve ]

(#19507) e90lci válasza mrrr74 (#19501) üzenetére


e90lci
senior tag

Kiszaladtam az időből.
.tar kiterjesztésü fájlt másold az update mappába.

(#19508) mayday00


mayday00
őstag

Kicsit off..Beelink MiniMXIII mennyiért lehetne eladni? Párszor használtam, anno tesztelés céljából vettem.Most a szekrényben ,,porosodik".

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19509) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

Beelink Mini MXIII II szeretnék vásárolni. A kérdésem az lenne hogy hamisítják ezeket a kütyüket? Azért kérdezem mert innen aliexpress-ről szeretném rendelni (csak ali jöhet szóba).

A válaszolóknak előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19510) Sixkiller6 válasza e90lci (#19506) üzenetére


Sixkiller6
őstag

huawei mobilnet modem
nem az s905-tel van a baj, hanem, hogy a köcsög modemen nem tudok ip-t rezerválni.
illetve az is segítene, ha az s905ben nem csak ip-vel tudnék nas-ra csatlakozni, hanem host-név alapján is.

- no es importante -

(#19511) blakey válasza Gabis (#19500) üzenetére


blakey
titán

Azt jelenti, hogy az a Wifi sebesség kevés, a Minix Neo U1-en megy a 240 Mbps, igaz az 5GHz-en, de 2,4-en is 100 Mbps körül van, ha jó rmlékszem, azt tudom, hogy magas. De egy repeaterrel ez növelhető. lehet, hogy tényleg veszek egyet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19512) e90lci válasza Sixkiller6 (#19510) üzenetére


e90lci
senior tag

Ezért állítsd be az s905-ön hogy mindíg kérje azt az ip-t amit a nasson beállítottál nfs megosztásokban.
Beállítások-->Enternet-->statikus ip--->192.168.x.x-->stb
Most néztem hogy SMB-n tudod felcsatolni DISKSTATION-ként.

(#19513) Indiant válasza blakey (#19495) üzenetére


Indiant
addikt

Vajon a cseh update channel miért nem adja fel a k-t a g-re?
"Warning: file_get_contents(http://kszaq.libreelec.tv/s905/8.0.1k-rc/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /var/www/kodi/updateAll.php on line 37"
...mert az rc-vel bekavast a készítő :W

(#19514) mrrr74 válasza e90lci (#19507) üzenetére


mrrr74
aktív tag

de nincs olyan megkötés, hogy így előbb kéne egy migrálás OE-ről LE-re?

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#19515) DoItYourself válasza e90lci (#19512) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A NAS-t kellene inkább fix ip-re állítani, mert ahhoz akar csatlakozni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19516) baandii


baandii
senior tag

sziasztok,

bocs ha láma lesz a kérdés...ha HDR filmet szeretnék lejátszani...akkor elég ha csak a tv tudja a HDR-t vagy amivel lejátszom (Beelink MiniMXIII S905) annak is tudni kell? azért kérdezem mert az összefoglaló szerint a S905 nem támogatja a HDR-t...

(#19517) Joshi válasza baandii (#19516) üzenetére


Joshi
titán

Igen minden eszköznek tudnia kell.

(#19518) terra052 válasza baandii (#19509) üzenetére


terra052
őstag

Amazon.de sem ok? Innen rendeltem, kedden jön, 56 EUR volt (kassúpostával).

werkmania.hu

(#19519) baandii válasza Joshi (#19517) üzenetére


baandii
senior tag

köszi a segítséget!

(#19520) blakey válasza Indiant (#19513) üzenetére


blakey
titán

Ezt most nem értem, milyen cseh update channel? Miért az rc-t? Innen tudod a frissítéseket letölteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19521) baandii válasza terra052 (#19518) üzenetére


baandii
senior tag

ha jól tudom ez esetben nincs áfa mivel unióból jön...

(#19522) e90lci válasza mrrr74 (#19514) üzenetére


e90lci
senior tag

Én OE 5.95.3 ról frissítettem fel 8.0.1 re.S812 es MXIII klónok klónját,mert csak így ment.
(#19515) DoItYourself
Gondolom az volt az első lépés,mikor feltelepítette a nast.

(#19523) Indiant válasza blakey (#19520) üzenetére


Indiant
addikt

Ez. Én boxból töltöm. (de mivel a srcipt nem tudja kezelni az rc mappát, így most nem működik. #18301

[ Szerkesztve ]

(#19524) blakey válasza Indiant (#19523) üzenetére


blakey
titán

De nem kell rc mappa. A boxon azt a címet állítsd be amit linkeltem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19525) Indiant válasza blakey (#19524) üzenetére


Indiant
addikt

Jó, beállítom azt is. (tök logikus)
..de ez a script csak a legújabb verziót mutatja. (tetszett a megoldás)

(#19526) mrrr74 válasza e90lci (#19522) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszönöm, veszek egy nagy levegőt és kipróbálom :)
Wifi/táv megy? Illetve így megmarad minden kompatibilitis addon/beállítás?

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#19527) blakey válasza Indiant (#19525) üzenetére


blakey
titán

Szerintem azzal a scripttel várni kéne míg része lesz a rendszernek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19528) DoItYourself válasza e90lci (#19522) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Szerintem a NAS DHCP-re van állítva, mert ezt írta:

Synology NAS-t csak IP-címmel tudom csatolni. sajnos a net-szolgáltató eszközén nem tudom beállítani h mindig ugyanazt a reserved ip-t kapja, így viszont egy áramszünet vagy bármi más miatt változik az IP-je

A \\DISKSTATION\... útvonalat valami miatt nem tudja feloldani az S905 (hálózati probléma), de ezen semmit se segít, ha az S905-öt fix IP-re állítod.

Ha a router nem támogatja (az enyém se), akkor a Synology webes felületén kell a fix IP-t beállítani.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19529) junkpod válasza Indiant (#19523) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én is boxrol töltöm. Akkor és azt amelyiket akarom, akár downgrade is mehet. Scriptek nélkül.

Box's don't touch!

(#19530) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget kérni, mivel a Google nem segített.

Nem volt még ilyen eszközöm, de nemrég vettem egy Minix Neo U1-et, gondoltam először használom majd, ahogy van, aztán ha valami nagyon nem jó, akkor kipróbálom a LibreElec-et. Most van egy problémám, de emiatt még nem szeretnék LE telepítéssel szüttyögni, meg talán az sem oldaná meg.

A gond az, hogy az "XBMC for Minix" lejátszó néhány perc után úgy tűnik, hogy nem tud visszacsatlakozni a NAS-ra, csak ha kilépek belőle és újra elindítom.
Elmagyarázom részletesen:
Egy külső vinyó van rákötve az Asus RT-AC87U router-re, amin a gyári firmware fut, és ott van megosztva a vinyó UPnP (=DLNA?) szerverként. Ez működik is rendben, és az XBMC-ben is fel tudtam venni forrásként. Tudom is böngészni, filmeket lejátszani, stb. Viszont az elég idegesítő, hogy sorozatnézésnél állandóan ki kell belőle lépnem, miután megnéztem egy (20 perces) részt, majd újra elindítanom. Ha nem lépek ki, akkor azt csinálja, hogy amikor szeretném böngészni a vinyó tartalmát, akkor azt írja, hogy "Can't connect to source network". Hiába mondom neki, hogy refresh library, nem segít. Ha kilépek, majd vissza, akkor rögtön böngészhető a vinyó, tehát még az sincs, hogy esetleg elment volna aludni.

Valamit én bénázok esetleg? A router beállításaiban semmi olyan opciót nem találtam, ami segíthet, se magában az XBMC-ben...

Előre is köszönöm a tippeket.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#19531) woodworm


woodworm
veterán

Sziasztok!

Nem rég érkezett egy x96-os box, elméletileg a 2/16-os változat. Szerettem volna LibreELEC-kel használni. Letöltöttem hozzá a 8.0.1j-s image-t, felírtam egy pendrive-ra, majd kicseréltem a 2 GB-os Device tree fájlra. Semmilyen metódussal nem akart indulni, reset gomb, update and backup, ill. letöltött app használatával sem. Mivel többen írták, hogy pendrive-ról nem mindegyik szeret indulni, ezért próba, szerencse alapon kivettem a telefonomból a 64GB-os fat32-es sd kártyát és azzal is megpróbáltam, nem sikerült. Majd a fórumban keresés után jött a tipp, hogy hagyjam meg az image-ben lévő eredeti dtb.img-t. Így sikerült indulásra bírni, de a rendszerinfó alatt csak 850 MB ramot jelez.

Merre induljak a helyes működés eléréséhez?

A boxot szétpattintva látszik mind a 4 ram chip, az android 2GB ramot lát. Tehát elméletileg a 2GB rendelkezésre áll.

[ Szerkesztve ]

(#19532) blakey válasza CWorm (#19530) üzenetére


blakey
titán

Ne DLNA-t használj, SMB vagy NFS a megoldás. A DLNA nem alkalmas minőségi hálózati lejátszásra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19533) Pelican válasza woodworm (#19531) üzenetére


Pelican
őstag

Az. hogy az android 2GB ramot lát, nem jelent semmit. Amelyik gyártó hamis ram ic-t használ, az át is hekkeli, hogy 2GB-nak látszódjon. Ha nem indul a 2GB-os dtb-vel, akkor 99%, hogy nincs benne 2GB.
Androidon memória foglaló appal le tudod ellenőrizni, hogy valós-e a memória méret vagy serm.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19534) woodworm válasza Pelican (#19533) üzenetére


woodworm
veterán

Pontosan melyik programmal tudom ezt tesztelni?

(#19535) woodworm válasza woodworm (#19534) üzenetére


woodworm
veterán

Ok, sikerült tesztelni, tényleg átvágás szaga van a boxnak.

(#19536) Dayco válasza Cs.I.T. (#19482) üzenetére


Dayco
tag

Köszönöm a részletes választ, végül maradtam az egyszerűbb, de hosszabb megoldásnál: Backup aztán újratelepítés a kártyára, majd visszaállítás. :R

(#19537) junkpod válasza CWorm (#19530) üzenetére


junkpod
nagyúr

Próbálj meg smb megosztassal csatlakozni inkabb .

Box's don't touch!

(#19538) MADAND51 válasza woodworm (#19531) üzenetére


MADAND51
csendes tag

Nekem ugyanilyen boxom van (X96 2/16-os). Összehasonlításként megnéztem Android és LE alatt a memóriákat, a következőt mutatja:

Android
Beállítások
Tárhely és visszaállítás Teljes tárhely 11 GB
Egyéb beállítások
Belső tárhely 3,16 Gb összes 11,38 GB
Memória
Átlagos memóriahasználat 776 MB
Összes memória 1,7 GB
Átlagos használat 44%
Szabad memória 0,98 GB

LE 8.0.1i
Nem használtam külön DTB.imgt, hanem csak ami eredetileg is benne van. 16GB kártya van benne.
Rendszer info
Szabad memória 1690 MB
Rendszer memória használat 123MB/1813 MB 7%
Háttértárak
dev/mcblk1p1 511,7 MB foglalt 143,4 MB flash
dev/mcblk1p2 14,0 GB foglalt 49,3 MB storage
Hardver
Teljes memória 1813 MB
Szabad memória 1690 MB
András

[ Szerkesztve ]

(#19539) vargalex válasza blakey (#19532) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha nincs transzkódolás (márpedig routereken jellemzően miniDLNA/uShare szokott lenni a szűkös erőforrások miatt), akkor a minőséget semmilyen mértékben nem befolyásolja. Az más kérdés, hogy így nem fog menni a Kodi-ban a film információk, stb. összegyűjtése.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19540) blakey válasza vargalex (#19539) üzenetére


blakey
titán

Nem feltétlenül a transzkódolásra gondolok, hanem pl. a minőségi zenehallgatásra, stb. A DLNA-nak sokkal több korlátja van, mint az SMB-nek, NFS-nek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19541) CWorm válasza blakey (#19532) üzenetére


CWorm
aktív tag

Köszönöm a tanácsot (junkpod-nak is), SMB használatával frankón működik a dolog. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#19542) e90lci válasza mrrr74 (#19526) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Nálam megy,igaz a távirányítónál mókolnom kellett egy kicsit,de a neten fenn van minden.Wifit ki sem próbáltam ugyanis utp kábellel csatlakozom mindenre (kivéve telefon,tablet).
(#19528) DoItYourself
Bocsi.Átsiklottam felette.Nálam minden fix ip-n van ami csak lehet,+utp (cat5e,cat6) kábelen lóg minden.Lehet azért gondoltam egyértelműnek,hogy másnál is így van.Akkor viszont tényleg FIX ip-t kell adnia elősször a nasban,nasnak.

(#19543) mrrr74 válasza e90lci (#19542) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Jelenleg wifin csatlakozom, de nem volna gond egy UTP-t kihúzni. Viszont távirányítónak Yatse-t használok, így eléggé fájna a hiánya.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#19544) vargalex válasza mrrr74 (#19543) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Yatse-val természetesen irányíthatod a vezetéken kapcsolódott eszközöket is...

Alex

(#19545) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Címlapos PH! írás: Olcsó, sallangmentes 4K médialejátszó
Eminent EM7680: S905X chipes 1G/8G lejátszó, előre telepített LibreELEC-el, 30e-ért.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19546) darvinya válasza DoItYourself (#19545) üzenetére


darvinya
titán

Olvasva nem igaz Címe sem már:
1. Nem olcsó, még ha garanciás is (ráadásul Amiko A4 is ugyanezt a HW-es, ami nem igazán jó)
2. …végigpörgetése során azt állapíthattuk meg, hogy a tízbites Sword Art néha csúnyán megdöccent, a Suzumiya pedig el sem indult, sőt ez volt az, amelyik megfagyasztotta a gépet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19547) mrrr74 válasza vargalex (#19544) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Persze, nem gondoltam végig, a Yatse IP alapján kapcsolódik. Köszi

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#19548) djnice válasza darvinya (#19546) üzenetére


djnice
veterán

Miről beszélsz? Mi az hogy nem jó az S905X?
10 bites H.264 pedig egyik HW-n sem jó PC-n kívül.

(#19549) mamago1972


mamago1972
tag

Egy igen érdekes doboz.

[link]

Do I make myself clear?

(#19550) Cs.I.T. válasza Dayco (#19536) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

Valószínűleg jobban is jártál, mert csak most vettem észre, hogy egy hiba maradt benne:

A
sudo dd if=/dev/sdb of=/dev/sd bs=4M
parancs helyesen:
sudo dd if=/dev/sdb of=/dev/sdc bs=4M

ha a sdb jelű lemez a forrás, és sdc a célkártya azonosítója.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.