Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Virág et. válasza Pityu89 (#19926) üzenetére


Virág et.
senior tag

USB-s tuner + bármilyen s905(x) / s912 box nem jó?
Én egy MyGica -t használok DVB-T-re, eddig semmi gondom nem volt vele (RPi-vel, MX Mini és GT1-el próbáltam jó pár OE és LE kiadással).

[ Szerkesztve ]

(#19952) syler123 válasza Technoman (#19948) üzenetére


syler123
veterán

A cec tisztára meg van kattanva a H verzió óta. Nem tudom mit variált a CEC-el kszaq, de nem kellett volna. Kikapcsolom a tv-t majd vissza és nem éled fel. Rettentő idegesítő, végigpróbálom a cec beállításait, de szerintem nem lehet vele mit tenni. Megy vissza a H verzió.

szerk: Megvan a hiba, az alvó móddal van összefüggésben. Cec beállításokban van olyan hogy "Amikor a tv ki van kapcsolva". Itt eredetileg alvó mód van, ha ezt kiveszem, akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#19953) Technoman válasza syler123 (#19952) üzenetére


Technoman
őstag

Sajna nem tudok hozzászólni, mert per pill, nem vagyok otthon. De nálam eddig a CEC egyetlen verziónál sem okozott gondot (Minix és Pana TV) Sőt, akkor is átkapcsolja a HDMI-t ha utolsóként kapcsolom be a Minix-et.
Ha hazamegyek, majd dobok egy csekkolást.

Látom, időközben megoldottad:)

[ Szerkesztve ]

(#19954) bostone válasza baandii (#19950) üzenetére


bostone
addikt

Az nem lehet h rossz verziót használsz?

(#19955) baandii válasza bostone (#19954) üzenetére


baandii
senior tag

ennek a lírásnak az alapján csináltam meg.
vagy másképp kéne vmit? 8.0.1l-mm fut a boxon

[ Szerkesztve ]

(#19956) gulac12 válasza Csicsóka (#19949) üzenetére


gulac12
tag

A hazai beszezési lehetőség mellett a 3 év garancia ami igazán kedvező a Venz V10 PRO esetében, ha elkezdem mókolni lehet buknám a jótállást. Van egy usb wifi stickem jó nagy (5dB) antennával (Amiko WLN-880 WIFI Stick Adapter), de nem biztos hogy a LE kompatibilis (Ralink RT5370 chipset).

#19946 korcsi amit linkeltél az a sima Venz V10, persze lehet, hogy a PRO belseje is hasonló.

(#19957) cof válasza gulac12 (#19956) üzenetére


cof
veterán

Szerintem nem ér meg 30,000 Ft-ot azért, mert 3 év garanciával adják. Nincs benne mozgó alkatrész ami kopik, így nem könnyen romlik el, meg valószínű előbb le kell majd cserélni mert jön új soc stb. Már most sem kompatibilis sok addon 16.1 Kodi alatt, két év múlva ki tudja mi lesz, ha leáll kszaq a fejlesztéssel, s905-re mert jön egy új akkor vége. Inkább vennék eu raktárból fele ennyi pénzért, ott is ugyanúgy van rá 1 év gari. Én még 22$-ért vettem az enyémet s905 1/8G.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#19958) gulac12 válasza cof (#19957) üzenetére


gulac12
tag

Nekem az androidos rész is fontos ezért a 2/16 modellek jönnek számításba. Néztem pl az összefoglalóban ajánlott Mini M8S II gépet, az ára elég kezvező EUR 45.98 Approximately 14,150.81 HUF. Ha ehhez hozzáveszem, hogy nem csúszik át a vámon, máris kb 20 eFt. az összköltség és mi van, ha garanciáztatni kell esetleg, küldhetem Kínába. Akkor már inkább megéri a plusz kb 10 eFt-ot a 3 éves itthon érvényesíthető garancia. Az LE meg szerintem már most is jó, sőt régóta az, ha nem fejlesztenék tovább akkor is szinte teljes funkcionalitású szerintem.

(#19959) azbest válasza gulac12 (#19958) üzenetére


azbest
félisten

gearbestnél van EU rajtárból szállítással együttt kb 50 dolcsiért [link]. Ez ahogy nézem ugyanannyi, mint az ebayes, csak itt gyorsabban és eu-n belülről jön, tehát nem kell félni, hogy drágábbá válik.

[ Szerkesztve ]

(#19960) adi1234


adi1234
tag

Frissítés:8.0.2a

Én leragadtam a 8.0.1g -nél , de ha jó véleménnyel vagytok róla akkor lehet kipróbálom . :) :)

:)

(#19961) syler123 válasza adi1234 (#19960) üzenetére


syler123
veterán

Nem vettem észre különösebb bugot a cec-es dolgot kivéve. Lehet az csak azért van mert szimplán a Sunvell t95m nem tudja a sleep-et. Update módszerrel egyszerű próbálgatni, ha nem tetszik visszateszed a G-t.

(#19962) synar válasza gulac12 (#19958) üzenetére


synar
őstag

Én ezt az X96 2/16GB-ost rendeltem most $40 -ért. YouTube teszteket nézve jobban teljesített, mint az M8S II. Kicsit ugyan lassabban ér ide, de nem sürgős, a garancia meg nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#19963) Technoman válasza gulac12 (#19958) üzenetére


Technoman
őstag

Mint Venz V10-es ex tulaj (a szekrénybe van, mert vettem egy komolyabbat) én is azt mondom, hogy a Pro ára, a jelenlegi kínálat fényében, egy kicsit húzós.
Akkor már inkább + 8 e és vegyél egy Minix-et, az szolgáltatásban sokkal jobb 905-ös playa (én még a cseh "plázában" 2 év garival kaptam meg.

(#19964) tjnet


tjnet
aktív tag

4K HDR1000 (bt 2020,bt 709) médialejátszónak NAS-ról gigabites hálózaton valakinek működik ez a dolog?

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#19965) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok! Februárban vettem egy Tanix TX5 Pro boxot. Filmnézésre használtam, a rajta lévő androiddal, naponta ugyan, de nem sokat. Pár napja elkezdett masszívan lefagyogatni, már az android betöltése közben is, de ha felfut akkor sem bírja csak pár percig, addig viszont wifit megtalálja, szóval működik de nem sokáig. Próbáltam fogpiszkálóval restartolni, de aközben is lefagy. Kezdhetek még valamit, például pc-vel összekötni usb-n keresztül, vagy javítható még ez valahogy szerintetek?

(#19966) bostone válasza baandii (#19955) üzenetére


bostone
addikt

Én az ip-t sem írom be, nálam működik minden.
Próbálj újabb transmission verziót.

(#19967) baandii válasza bostone (#19966) üzenetére


baandii
senior tag

jó neked:) már mindennel próbálkoztam de nem bírom működésre bírni sehogy :W

(#19968) cof válasza baandii (#19955) üzenetére


cof
veterán

LE 8-nal már nem a 7-es transmission kell hanem 8-as, IP-t sem muszáj beírni maradhat alapértelmezett ****, én biztonsági okokból állítottam be, így csak belső hálózatról lehet elérni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#19970) Joshi válasza baandii (#19967) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan nem tudom mi a problémád, de nekem a 8-as LE-hez a Service.transmission 8.1.10 kellett és a Transmission Remote Gui (Windowsos). A lényeg, hogy a service.transmission-8.1.10.zip fájlt telepítsd fel a boxra kiegészítőként, a Guit meg a Windowsos gépre. Ha nem megy a beállítás, akkor keress meg priviben.

ui.: annyi hogy csak holnap este tudok ezzel foglalkozni mert melózok.

[ Szerkesztve ]

(#19971) baandii válasza Joshi (#19970) üzenetére


baandii
senior tag

köszi király vagy hnap megpróbálom az általad leírtakat :R

(#19968) CoF neked is köszönöm a segítséget :R

(#19972) Joshi válasza baandii (#19971) üzenetére


Joshi
titán

Én Androidon akartam ugyan ezt megoldani, de csak LE-vel sikerült. A lényeg hogy működik. :D

(#19973) csucsotke válasza #99499520 (#19969) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Köszi! Kipróbáltam másik táppal, vagyis telefontöltővel, ami még erősebb is, mint amit hozzáadtak, de ugyanazt produkálta. Most meg már nem is világít kéken, csak a piros led megy és kép sincs.

(#19975) csucsotke válasza #99499520 (#19974) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Erre nem gondoltam. A kábelt kettőből hoztam össze délután, és a rövidebb része nagyon vékony volt, ott lehet hogy nem elég, megpróbálom átcsinálni. Persze 5 voltos az eredeti táp is, megnéztem.

(#19976) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Megérkezett az igen komoly nevű, Pendoo MiniMx Pro S912es 2/16-os dobozom. Aliról 45$ volt, kívülről totál Beelink GT1, majd egyszer szétszedem, hogy belül mennyire hasonlít. Eddig jónak tűnik, a táv persze a szokásos gagyi, de a box jó minőségben van összerakva. Havi frissítést, meg ilyeneket ígér a gyártó, persze úgyse lesz belőle semmi. :)

Csak azért írtam, hogy ha netalán valaki olcsón keres S912-est, mint én, akkor ezt is megnézheti.

Pendoo MiniMx Pro

[ Szerkesztve ]

(#19977) tthom válasza tthom (#19976) üzenetére


tthom
senior tag

Btw, akinek van S912-ese, mennyire melegszik? Ez az első boxom, amit megfogva, azért érezni, hogy meleg. Nem éget, meg semmi, csak van nyoma, hogy működik.

(#19978) Teplic válasza zsupyro (#18447) üzenetére


Teplic
tag

A95X nálam is nagyon jól muzsikál. kiváló box jó ár/érték aránnyal. legalábbis, mikor még 5k volt :)
Droid nekem annyira nem hiányzott rá, és olyan lassú, hogy a NAND flash-re is megkapta a LE-et. Na így ezzel igen pöpec.

[ Szerkesztve ]

(#19979) Genji válasza tthom (#19977) üzenetére


Genji
őstag

Elektronikai/telecommunikációs gyártásban dolgozom, 270 fok körüli kemencében forrasztjuk rá az alkatrészeket a PCB-re szóval 100 fok alatt eszembe se jutna aggódni a helyedben.

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#19980) TCr válasza Genji (#19979) üzenetére


TCr
veterán

Akkor azt is magyarázd már el kérlek, hogy chip-ek miért szakadnak fel?
Pl. most kellett a laptopom GPU-ját újragolyózni, 23e Ft-omba került.
Komolyan érdekel a dolog, ezen a 270 Celsius fokon most meglepődtem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19981) lac14548


lac14548
aktív tag

WD TV Live HUB média lejátszóm szólt, hogy a YouTube támogatás hamarosan megszűnik, így többé már nem fog lejátszani ilyesmit.
Ráadásul tegnap harmadszorra sem indult el.
Lehet hogy le kell cserélni hamarosan.

Erre gondoltam.

Ezzel nem lesz youtube probléma?

Ez az ár milyennek számít? Honnan érdemesebb esetleg megvenni?
Vagy más hasonló árkategóriájút mit ajánlotok?

Kösz,

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#19982) synar válasza lac14548 (#19981) üzenetére


synar
őstag

Esetleg nézd meg az X96-ot. YouTube teszt

[ Szerkesztve ]

(#19983) mrrr74


mrrr74
aktív tag

OE 6.0-n használtam a freq switch addon-t. Most, hogy LE 8.0.2 van fent kell használnom, vagy LE alatt megoldott a kadenciahelyes lejátszás?
Igazából azzal sem vagyok teljesen tisztában, hogy ez eszköz-, vagy oprendszer függő, vagy mindkettő?

Köszi

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#19984) gulac12


gulac12
tag

Az egyébként nagyszerű összefoglaló 62b. pontjának S905X procira vonatkozó sorát javaslom kiegészíteni, mert már négyféle device tree fájl (dtb.img) változat van (a RAM és a telepítés helye? függvényében).

[ Szerkesztve ]

(#19985) julius666


julius666
addikt

A 8.0.2a-ra is mehet a mezei update, vagy ilyen verzió váltásnál érdemesebb 0-ról újrahúzni?

(#19986) tthom válasza Genji (#19979) üzenetére


tthom
senior tag

Ja, nem is feltétlen aggódás, inkább csak hogy nem lassít-e, mivel meleg.. :)

Amúgy többre számítottam játék terén, a tesztekben mindenhol azt írták, hogy pl. az Asphalt 8 High-GFXen is röccenésmentes, aztán tökre nem..

(#19987) Genji válasza TCr (#19980) üzenetére


Genji
őstag

A forrasztás a korral egyre ridegebbé válik, ez egy egyfajta természetes öregedés (amiben persze a folyamatos hőterhelés is nagy szerepet játszik), rgo a hegesztés egy idő után törik. Ez általában fizikai behatás miatt történik meg. Pl velem is megtörtént, hogy mikor egy régi IBM laptopban procit cseréltem, akármilyen finoman bántam a géppel a GPU elengedett.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#19988) blakey válasza julius666 (#19985) üzenetére


blakey
titán

Meht a sima "update".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19989) Indiant


Indiant
addikt

A 8.0.2a nem igazán ajénlott. (frame skip..) De van belőle 64 bites. Még mindig a 8.0.1k a legjobb. De tőlem mindenki azt használ amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#19990) azbest válasza Genji (#19987) üzenetére


azbest
félisten

Plusz az ólommentes forrasztóanyag ridegsége, ahogy hallom kollégáktól. Meg persze az nvidia és az amd is csinált már olyan gpu tokozást, ami tervezési hibás volt és hajlamos volt erre a hibára.

(#19991) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Sziasztok!

Mi most az ajánlott 50€/60$-ig? Ami számomra fontos:
- Legyen wifi és ethernet (1000Mbit-et nem utasítok vissza)
- Az androidos kodi jól fusson, usb-ről és hálózatról is játszanék le filmeket smb megosztással win7es gépről.
- Netflix sokat lenne használva. (ebből a full hd-s verzió).
- Spotify sokat lenne használva, ezért kellene az optikai spdif kimenet is.
- HDMI-CEC jó lenne, vagy tanítható távirányító, hogy az alap tv funkciókat rá lehessen tenni.
- Jó lenne az európai raktár, hogy ne legyen extra sarc.
- Softveres támogatás jó lenne.
- 6.0-s android jó lenne.
- 4k nem fontos.

Eddig a Mini M8S II-n gondolkodom, de hátha van jobb vétel kicsit többért.

Köszi, hogy elolvastad és még nagyobb köszi a hasznos tanácsot is.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#19992) dugesz77 válasza hpeti2 (#19991) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem ilyen egyenlőre nem létezik amit te akarsz, vagy árban vagy egy készülékben nincs.
Hardver részről ezt a Beelink GT1-et mondanám, szoftver felől meg ezt a MINIX NEO U1-t .
Talán ami minden elvárásodnak megfelel 3X áron Minix NEO U9
Esetleg lehet még próbálkozni Minix romokat felrakni csak ott mintha nem lenne minden tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#19993) azbest válasza hpeti2 (#19991) üzenetére


azbest
félisten

Netflix sokat lenne használva. (ebből a full hd-s verzió).

Nos máris megérkeztünk oda, hogy egyik olcsó box sem fog jó lenni. Rendes másolásvédelem és hdcp támgoatás kell hozzá.

Ez leginkább a mibox-ban van meg, amin rendes tévés android rendszer fut. Az 25 ezer körül van eustock webshopban magyar garival.
Nem keverendő a kínai verzióval a nemzetközi. Van ahol kínából árulják 60 dolcsi körül, de akkor áfa pluszban esélyes rajta. 5GHz wifije van. Kínából 4 dolcsiért 100as usb-lan opcióval finomítható. Libreelec nem fut rajta (a másolásvédelem dolgai miatt nem lehet mást bootolni, mint a gyári rendszer)

A tabletes rendszer futtató boxok közül a wetek cuccok ugranak be. Ennek is van drm támogatás, de nem tudom mennyire jól megy a tabletes app fullhd-ban. Hacsak nem tették képessé android tv rendes futtatására is [link], amin kodi is lehet és tudtommal libreelec is fut rajta.
Azért anroidra 2GB ramos ajánlottabb.

Vagy lehet inkább neked egy 15 ezer körüli chromecast2 kellene inkább. Arra telefonról lehet küldeni netflixet is fhd-ban. Meg valamennyire filmeket is, de nem kodival. [link]

Esetleg veszel egy olcsóbb s905/x boxot ha a libreelec képességeit kihasználnád és mellé egy chromecast2-eset, hogy netflixezhess.

(#19992) dugesz77
kis keresés után hamar kiderül, hogy egyik sem jó netflixhez. 480p felbontásban nem annyira élvezetes. Mostanában pedig úgy hírlik, hogy a rootolt készülékeket is tiltani kezdik pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#19994) azbest válasza azbest (#19993) üzenetére


azbest
félisten

áh a weteknél még mindig varázslás van, ahogy olvasom... tabletes android + külön telepített tévés netflix :U

(#19995) dugesz77 válasza azbest (#19993) üzenetére


dugesz77
őstag

Igazad van a Netflix képességen meglétén átsiklottam.
Tvmen van (haragszom is rá ,mert a távirányítón a gombja pont olyan helyen van,hogy akaratlanul is azt nyomja az ember) ott kipróbáltam az egy hónapos free-t, látva ,hogy számomra nincs tartalom(igen nekem magyar felírat kellene) nem is foglalkoztam vele se droidon se sehol. Nem is gondoltam rá,hogy így le van korlátozza android alatt.

(#19996) hpeti2 válasza azbest (#19993) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A dobozán ott virít a netflix logó. Ezeken a boxon nem is fut akkor a netflix? Számomra nem fontosak a főzött romok. A netflixhez és a spotifyhoz is van előfizum. Azthittem h mint telóra letöltöm és mennek. A chromecastal az a baj, hogy csak az only audio kiadáson van spdif, a többin nincs, ethernet meg csak a legdrágábbon van.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#19997) Pelican válasza hpeti2 (#19996) üzenetére


Pelican
őstag

Ja, letöltöd és megy, pont mint a telefonodon. Sajnos a felbontás is ugyanaz...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19998) Technoman válasza Indiant (#19989) üzenetére


Technoman
őstag

8.0.2a Nem tudom, nekem a megjelenés óta van fent és jól müxik, semmi röcögés (Minix Neo U1), sőt a Pana TV-m speckó "hibáját" sem csinálja, jól tud vele együtt élni.
Eddig nálam nagyon stabilnak tűnik.
Dev-ről váltottam, ahol nekem viszont olyan problémám volt, hogy epizód/film leállításnál 10-20 mp-re sötétre kifagyott.

[ Szerkesztve ]

(#19999) hpeti2 válasza Pelican (#19997) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Ez alapján jópár tablet és telefon is van, amin megy a netflix hd-ban. Ezért gondolhatnám, hogy csak van rá vlm megoldás, ha már a sávszélesség biztosan meglenne hozzá kábelen. Sajnos nem vagyok otthon az androidos media playerek világában, de akkor ha jól értem 480p amit kapni fogok és jó sok szerencsével ez a későbbiekben változhat?
A chromecast még megoldás lehet, mert a tv-ből kihozom optikán a hangot. Azon milyen felbontáson megy a netflix? Spotify-al hogy boldogul?

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#20000) DoItYourself válasza DoItYourself (#19330) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Frissítettem az összefoglalót, köszönöm mindenkinek a hasznos infókat, visszajelzéseket! :R
LOG:
+Témához kapcsolódó anyagok: Eminent 7680 (folyamatban)
6c: +link az analóg hangkimenet minőséghez (Csicsóka)
+10b: 4K vs 100 Mbit (Vond)
62b: device tree S905X gxl (Darvinya, gulac12)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.