Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) laca71


laca71
aktív tag

Segítség kellene...
KIII-as box nagyobb fájlok másolásánál eldobja mindkét 2,5 Hdd-t..
Vettem hozzá 3A tápegységet, sajnos azzal is ugyan ez a hiba..
A HDD-k laptopon tökéletesen mennek minden rendben megy a másolással.
Ha csak filmet nézek akkor nincs semmi hiba.
LE alatt a filmnézés hibátlan
Miért csinálja ezt a HDD ?

(#34002) kgymac válasza laca71 (#34001) üzenetére


kgymac
őstag

Valószínűleg kevés az usb port által biztosított fél amperes áram. Aktív usb hub-on keresztül kellene csatlakoztatnod a hdd-ket, ugye így használod?

(#34003) laca71 válasza kgymac (#34002) üzenetére


laca71
aktív tag

Sajnos nem, csak simán be van dugva a 2 hdd...
akkor ez a gond...

(#34004) Wendelke válasza Beni2360 (#33995) üzenetére


Wendelke
senior tag

A filmcím jogos, azt benéztem :U , megfelelőre átírva, megtalálja a borítót és a leírást is, viszont továbbra sem indul el.

Ha hosszan rányomok, akkor úgy tűnik, hogy lefagy, majd pár pillanatra feltűnik a Kodi logó, aztán visszatér a főmenübe.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#34005) blakey válasza Wendelke (#34004) üzenetére


blakey
titán

Akkor ez TX3 Mini hiba, feltételezem, hogy jó dtb-t használsz. S905/S905X/S912-n hibátlan az iso kezelés legyen az DVD, Blu-ray, bármi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34006) koma106 válasza Csicsóka (#33548) üzenetére


koma106
senior tag

Most már tutira tök hülyének fogtok nézni, de azért megkérdezem: nem SD-t használok, hanem USB-t, akkor is s905_autoscript_SD-re kell átnevezni :F

[ Szerkesztve ]

-

(#34007) DoItYourself válasza koma106 (#34006) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezzel csak egy biztonsági mentést készítesz a fájlról, nincs különösebb jelentősége, minek nevezed el.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#34008) junkpod válasza krsanko (#34000) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miért nem veszed ki az iso-bol?
Gratulálok a 34ezredik hszhez!

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#34009) ttt


ttt
senior tag

ISO-ba mkv-t :Y Sirály :R

(#34010) M_AND_Ms válasza ttt (#34009) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Akkor az nem Video DVD, hanem egy sima adatlemez. Minek ISO-ban tárolni?
Jónapot!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#34011) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy lehet az, hogy android 7 alatt kodiba másképp működik a légegér, mint LE- alatt, értem ez alatt, például a vissza gomb többszöri megnyomásakor android alatt filmlejátszáskor, visszalép a menübe ahol a filmeket tudom böngészni, LE alatt nem lép oda vissza. Valahogy lehet ezt állítani a Kodiban, hogy melyik gombra mit csináljon? Egyáltalán a légegérre más config vonatkozik mint a sima távirányítójára?

(#34012) Csicsóka válasza koma106 (#34006) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az eredeti fájlt igen arra, vagy bármi másra. A lényeg hogy el legyen mentve a visszaállításhoz, ha még is vissza akarsz térni, SD/USB-re.

(#34013) blakey válasza Wendelke (#34004) üzenetére


blakey
titán

Egyébként a többiek más sokmindent elmondtak, leírtak de valóban mkv van az ISO-ban? Ha ez így van akkor azt gyorsan ki kell venni belőle, mert az minden csak nem szabványos és küzdeni fogsz vele, mellesleg értelmetlen is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34014) Beni2360 válasza Wendelke (#34004) üzenetére


Beni2360
félisten

Honnan akarod indítani a filmet?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#34015) darvinya válasza M_AND_Ms (#34010) üzenetére


darvinya
titán

Sorozatot ISO-ban sokkal kisebb lesz, persze legtöbb lejátszó megörültőle. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34016) Beni2360 válasza blakey (#34013) üzenetére


Beni2360
félisten

Neki van az ISO-ban MKV fájl.
A sok erdőtől nem látnia fát. ;]

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#34017) junkpod válasza darvinya (#34015) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt elmagyarazhatnad, hogy mitől lesz kisebb?

Box's don't touch!

(#34018) blakey válasza Beni2360 (#34016) üzenetére


blakey
titán

Véletlenül lett válasz és az is rossz helyre. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34019) darvinya válasza junkpod (#34017) üzenetére


darvinya
titán

Film file lemez képe kisebb, mint maga a file-ok.
Pont mint a 8GB DVD lemez képe 3.6GB.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34020) blakey válasza darvinya (#34019) üzenetére


blakey
titán

A 4,36GB-os DVD ISO pont ráfér a 4,7GB-os lemezre, kiírva nem lesz a duplája.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34021) krsanko válasza Beni2360 (#34016) üzenetére


krsanko
tag

Ezt a hozzászólásomat már szerintem nem lehet jobban félreérteni,mint ahogy itt egy páran tették.
Nagyon jó ez a fórum,mert nagyon sokat segített nekem, mint kezdő "boxosnak",de néha hihetetlen,hogy milyen elírások,egymás melletti elbeszélések és félreértések vannak.
Mindenkinek peace,és bocs az OFF-ért.

[ Szerkesztve ]

(#34022) kenand


kenand
veterán

Rájöttem mér nem ment a táv 8.90.3 +X96 mini kombóval.
8.90 könyvtárban található dtb-t használtam de az nem jó, akkor nincs táv (minden más megy) 8.2-es dtb-vel megy a táv is.

(#34023) blakey válasza kenand (#34022) üzenetére


blakey
titán

Ezt írtam neked.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34024) M_AND_Ms válasza darvinya (#34015) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Maximum kevesebb helyet foglal hdd-n ha sok fáljt berakunk egy iso-ba. Egy nagy fájl kevesebb helyet foglal a hdd-n, mint ugyanakkora méretű több fájl. A fájlok mérete nem lesz kisebb.
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#34025) junkpod válasza darvinya (#34019) üzenetére


junkpod
nagyúr

Aha, persze. Próbálj már meg egy mpeg fájlt tömöríteni, bármivel... Meghogy egy 8gb film lemez isoban kevesebb mint 4gb? Kaka del Toro.
Max ha félig van a lemez adattal.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#34026) kenand válasza blakey (#34023) üzenetére


kenand
veterán

Igen olvastam de valahogy a reomte.conf-ok lefoglalták az agyamat, meg azt gondoltam ott is azok vannak listázva és csak a külön 905w-sek újak.......

Más 15 napos Mo-i kínlódás után paypal bizonylat nélkül is átengedték a boxomat (amúgy is határ alatt volt)
Múlt héten a még olcsóbbhoz bekérték...
Viszont a lüke kínaiak az EU dugóshoz is mellékelnek travel adaptert..

Tanix mini a x96 minihez képest elég maxi (már méretben), persze a 2 éves Mygica ATV1200-asom vagy 5x akkora (igaz az fém ház, 4 USB port külön koaxiális és opitikai hang kimenet van rajta..... Sajna az még 2 magos Amlogic, nincs rá Libreelec, pedig az 1080p-ben szépen elmenne)

[ Szerkesztve ]

(#34027) Wendelke válasza blakey (#34005) üzenetére


Wendelke
senior tag

Őket használom:

- LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.img.gz
- S905X/gxl_p212_2g_tx3mini.dtbgxl_p212_2g_tx3mini.dtb

És nem mkv, hanem dvd videó.

Beni2360

Mint írtam csak a fájlok között volt megtalálható, onnét próbáltam indítani. Most hogy rápróbáltam az előbb, már bekerült a filmek közé is, de nem indult el. Viszont valamiért most nem látta a NAS-t a lejátszó, tehát valami más gond is van, de most át kellett adnom a tv-t a fő felhasználóknak mesenézésre :)

Még jó hogy ott van a Tanix mellett a WD tv live is. :D

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#34028) kenand válasza Wendelke (#34027) üzenetére


kenand
veterán

Tanix-os dtb-t használva Wfi működik? Mivel elég dzsunka Wifi chip van benn és korábban nem ment......

(#34029) blakey válasza Wendelke (#34027) üzenetére


blakey
titán

8.2.3.1 esetén egy korábbi tanixos dtb jó volt, azt nem tudom, hogy ami ott található az vajon az-e. Nem próbáltam. Az ISO-k lejátszása eygszerű, ugyanúgy működik, mint a többi anyag, simián rámész és elindul vagy hosszannyomod az OK-t és a Lejátszás menüpontot választod. Találkoztam olyan ISO-val, még régen, hogy elindult a háttérben, ilyenkor az oldalsávhoz kell menni és a Teljes képernyőt választani, a filmre ugrott.
Eygébként mi vitt rá, hogy S905W-t vegyél? S905X kb. ugyanannyi de "fényévekkel" jobb. Nekem csak próbából van TX3 Mini.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34030) castiels válasza blakey (#34029) üzenetére


castiels
addikt

Attól függ mire használja az emberba 905W, ha alap dolgok pl: LibreElec hbo go addon, mytv, youtube, teljesen jó..

(#34031) blakey válasza castiels (#34030) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem, itt van mellettem a TX3 Mini és eddig a maximum amit kibírtam vele az 1 óra volt, a tegnapi developer verzió jó írány és ha megoldódik akkor hasznáható lesz, de 80 tesztfájból rengeteggel van gondja, S905X/S905 hozzá képest tökéletes és még az S912 is jobb, de ez mai állás, holnap akár változhat is és jelenleg az árak sem indokolják, hogy S905W-t ajánljunk S905X helyett.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34032) castiels válasza blakey (#34031) üzenetére


castiels
addikt

Persze, ezt aláírom, hogy a 905X az ájanlott.

De a felhasználástól is függ a dolog. 905W kielégíti a korábban felsorolt igényeket szerintem. De majd megerősìt akinek szintén 905W-je van.

(#34033) blakey válasza castiels (#34032) üzenetére


blakey
titán

A tegnapi developer jó irány, megoldódni látszik egy-két hiba, de még dolgozni kell rajta.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34034) Wendelke válasza kenand (#34028) üzenetére


Wendelke
senior tag

LAN-on megy, mert egy kupacban van az összes cucc, közel a routerhez, illetve egy gigabites swich-en kapcsolódik minden egymáshoz. A wifi-s része ezért számomra nem volt érdekes.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#34035) blakey válasza Wendelke (#34034) üzenetére


blakey
titán

8.90.4-nél megy a Wifi és emlékeim szerint a 8.2.3.1-nél is ment.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34036) castiels válasza blakey (#34033) üzenetére


castiels
addikt

úgy legyen :)

(#34037) Wendelke válasza blakey (#34029) üzenetére


Wendelke
senior tag

Miért vettem meg: :U

1. Mivel a tv-m HD ready plazma, így alapvetően, max. FHD-s anyagok vannak, az sem sok, így a hardveres részét elégnek gondoltam az összefoglalóban leírtak alapján.
2. Jó áron volt akkor a Gearbest-en
3. Kíváncsi voltam, hogy milyen, mit tud ez a lejátszó, nem túl drágán. Viszont többet nem akartam rá költeni, úgy, hogy ilyent még korábban sohasem használtam, nem ismertem a Kodit.
4. Kalandvágyból :D

(Jelenleg is egymás mellett van üzemeltetve a WD TV live-al, amit a kölkeim szívesebben használnak :U )

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#34038) castiels válasza Wendelke (#34037) üzenetére


castiels
addikt

igen, teljesen érthető, és erre jó a 905w? elégedett vagy vele?

(#34039) Wendelke válasza castiels (#34038) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szerintem erre majd csak később tudok válaszolni. Most hogy pár napja feltettem a fentebb leírt LE verziót, teljesen jól ment a filmnézés, a YT is, főleg, hogy egy gyors Sandisk memóriakártyára került a rendszer. Az előző egy régi 16 Gb-os class4-n volt, ami nagyon lassú volt. De most valami gubanc van, mert nem éri el a NAS-t a lejátszó. De igazándiból én is csak most tanulgatom ezt a rendszert, szóval túl sok okosat ne várj tőlem. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#34040) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik az új LE-t használják S912-őn. Megoldották-e már a Blu-ray iso-ból való 3D lejátszást? Amit most használok (8.2.2.3), azon nem megy csak a 2D.

Előre is köszönöm.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#34041) trafipax


trafipax
tag

Sziasztok!

ma megjött egy Gearbest-ről egy Mecool M8S Pro+ kütyü. Kicsit tanácstalan vagyok, mert valami gebasz van.
Első bekapcsoláskor, a gyári Android indult, próbaképp indítottam egy youtube-ot. kb 1 perc után kifagyott, majd kilépett, gondoltam újraindítom majd csak jó lesz. a shutdown-ba belehalt. táp ki/be indítás után kb 5 másodpercig van élet, utánna kifagy.
Valaki találkozott már ilyennel?
Lehet hogy belefutottam egy gyári hibás cuccba? :O

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#34042) blakey válasza trafipax (#34041) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy olyat kaptál amin van reset gomb? Ha igen akkor sajnos hibás szériát kaptál, azoknak a jellemzője a fagyás. Milyen firmware van rajta? Olvass vissza itt a topikban de külföldi oldalakon is van erről szó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34043) Wendelke válasza Wendelke (#34027) üzenetére


Wendelke
senior tag

Na annyi változott, hogy feldobtam egy másik dvd iso-t a NAS-ra, és azt meg simán lejátssza a Tanix, tehát itt valami más gond lesz, hogy mi, azt továbbra sem tudom. De mára ennyi. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#34044) trafipax válasza blakey (#34042) üzenetére


trafipax
tag

gyárilag Android 7.1 Size:2GB RAM + 16GB ROM
Az a jó, ha nincs rajta reset gomb? És ha nincs akkor hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#34045) mexel válasza blakey (#34031) üzenetére


mexel
veterán

Tudnál linkelni pár tesztfájlt amivel gond van? Nálam már nem hibázik csak az az egy amit linkeltem, de az 905X alatt is. Hamarosan rakom fel a kész romokat, csak a twrp-vel is szívok, valamiért a mentett rendszereknek mindig új kófot generál és nem akarja visszaállítani csak ugyanazon a boxon. Trükközni kell vele hogy felmenjen. Ehhez ért valaki? ( TWRP-hez, hogy a számsor amit generál mi alapján történik pontosan)

(#34046) Peet


Peet
senior tag

Sziasztok!

Olyan médiaplayerre lenne szükségem, ami egy Synology 716+ -on tárolt filemeket filmplakát nézetből indítva letudja játszani. A plex nagyon szimpatikus, már fel is raktam a Synology-ra, de olvastam, hogy az esetleges transzkódolásokkal lehet szívni. Én egyenlőre 1,5 GB körüli Bdrip és dvdrip avi illetve mkv fájlokat néznék rajta, de nem szeretném bezárni a kaput a 4k előtt. Jelenleg egy öreg plazma a megjelenítő, de később lehet beruházok egy 4k-s led TV-re.
Olvastam, hogy szoftveres lejátszónak a Kodi nagyon jó, és tudja szintén a fenti nézetet, de ha jól értem a Kodi a médiaplayeren fut, így ha más eszközről szeretnék filmet lejátszani akkor ott is frissíteni kell párhuzamosan a filmadatbázist (plakátok, leírások stb.).
Szintén olvastam, hogy ha csak a TV-ben lévő plex lejátszóra hagyatkozok akkor előbb utóbb kompatibilitási problémába ütközhetek a kodekek vagy a TV gyártó ritka frissítései miatt.
Úgy látom, hogy az Amlogic processzora épülő cuccokkal sokan megvannak elégedve, igazán szimpi , és írták, hogy a Kodi egy plex pluginnal is képes működni, így lesz egy jó lejátszóm és mehet az egész plexből. Jól gondolom?
Ha már Amlogic. Ha a pénz nem elsődleges szempont, akkor melyik procival szerelt eszközt ajánljátok? Hallottam már Popcorn cuccokról is, de azok 100e körül mozognak ami azért már nekem drága. Ha mondjuk 50e-t kültenék mediaplayerre akkor is érdemes "noname" Amlogic processzoros mediaplayerekkel "bajlódni" vagy akkor inkább popcorn és társai (értelemszerűen az olcsóbb variánsok).
Azt még nem mondtam, hogy jelenleg is van egy mediaplayerem, egy Xtreamer Prodigy black, még az első széria, nem a 4k-s. Ez szépen lejátszik igazából mindent, de gyakorlatilag csak egy fájlkezelőhöz hasonló listából tudok csak lejátszást indítani, sokáig tart a filmet így megkeresni, és már nem is emlékszem rá sokszor, hogy melyik miről is szól, ezért is lenne jó a fenti filmplakát nézetes megjelenítés, ahol a filmekről magyar tartalmakat lehet olvasni.
Amiért viszont jól jött a Prodigy, az az, hogy van benne tuner, így nem volt olyan fájó amikor lekapcsolták a földfelszini analóg adókat, így az öreg analóg tuneres plazmán tovább tudtam nézni a tv-t. Nem vagyunk különben nagy TV-sek, a MindigTV bőven elég, de azért pl. híreken néha nézünk, így az Amlogic S905D szériájával is szemezek a tuner miatt, meg ugye az tud 1Gbit-es hálót is, ami később a nagyobb birate-el rendelkező filmeknél még jól jöhet. Erről jut eszembe jelenleg csak n-es wifi van otthon, de a mediaplayert amúgy is inkább vezetékkel kötném össze a stabilabb kapcsolat érdekében (a router jelenleg is közvetlen xtreamer mellett van).
Ha már S905D akkor úgy látom a Mecool K1 Pro az ami szóba jöhet. Arról van valakinek véleménye? Úgy olvastam nagyon melegszik. A TV részét tesztelte már valaki idehaza MindigTV-vel? Működik?
Milyen gyorsan bootol egy ilyen kütyü? Engem a Xtreamer azzal húzott fel mostanában, ami miatt új médiaplayer vásárlásán jár a fejem, hogy a kezdeti kb 20-30mp-es indulás most valamiért 2-3 percre körülre duzzadt, ami rengeteg, és a TV csatorna váltása sem egy villám, olyan 2-3mp. A TV adó váltás mondjuk kezdetben is ennyi volt, a bootolási idő megnövekedését meg gyanítom a hálózat okozza, mert most új IP címet kellett adnom a cuccnak (elvileg persze nem kellene, hogy ilyen drasztikas megnöjjön a boot idő).

Szóval, melyik mediaplayert ajánljátok, és miért?

(#34047) kmarci25 válasza Peet (#34046) üzenetére


kmarci25
veterán

Én nem playert ajánlok, inkább azt, hogy olvasd el az összefoglalót, aztán kérdezz, ha még lesz kérdésed. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#34048) divan válasza Peet (#34046) üzenetére


divan
senior tag

Olvasd el szerintem is, de nekem is úgy tűnik, hogy a Mecool K1 Pro lesz a neked való. Mondjuk arra számíts, hogy a csatornákat behangolni kicsit bonyolultabb, LE alatt mint egy célhardveren. Nem a boxon kell elindítani, ezelket a dolgokat, hanem egy webuiból. A csatornaváltás itt is 2-3 mp. Mondjuk én digis DVB-C-vel használom, de a DVB-T-vel sincs baja.

(#34049) DoItYourself válasza Peet (#34046) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Csak annyit tennék még hozzá, hogy a Kodi Plex nélkül is jól működik, saját médiatárat tud felépíteni. Ha ragaszkodsz a Plex-hez, és bírja a NAS-od, akkor van a Kodihoz is Plex kiegészítő, de igazából felesleges, a Kodi jobban tudja ezeket a dolgokat.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#34050) Peet válasza kmarci25 (#34047) üzenetére


Peet
senior tag

Elolvastam, és mint írtam az S905D chippel szerelt cuccokban látok fantáziát, és a Mecool cucca az amit látok, hogy már más vett.
Az összefoglaló amúgy jó, de látok benne néhány ellentmondást, azért kérdeztem inkább.
A 912-re azt írja kérdéses a jövője, mégis azt látom ez talán a legújabb cucc. Legalább is a paraméterek és a számozás miatt gondolom.
Az A kategóriás cuccok nem tudom mitől A kategóriások, mert ok, hogy a gyártó támogatja a felhasználót, de ha leáll a támogatással nagyobbat szív vele a felhasználó mintha egy noname cuccot venne nagy közösségi támogatással amihez mindent összebarkácsolnak a felhasználók. (így jártam a xtreamerrel is, ami nagyon baba cucc hardverileg, rengeteg mindent tud, de a szoftvere zárt és a gyártó már nem támogatja)
A bootra vonatkozóan például semmit sem találok, hogy mennyi idő alatt állnak fel ezek a rendszerek. Értem én, hogy nagy tudású a Kodi meg minden, de egy 1 perces bootolás azért már sok lenne a mai világban amikor egy win 10 is bebootol ssd-ről pár mp alatt.
Mivel jobb pl. egy LibreELEC alatt futó Kodi, mint a gyári firmwaren futó Kodi? Megéri "szórakozni" vele? Egyszer szívesen beállítom mondjuk a rendszert nem arról van szó, de nem akarom például félévente az új verzió megjelenésével parancssorból újrahúzni mindig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.