Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) djnice válasza mexel (#26993) üzenetére


djnice
veterán

A videón nem látom hogy váltana frekvenciát az android a film indításakor. Én azt mondom, ha csinálunk valamit, akkor azt csináljuk 100%-osan vagy vegyünk át dolgokat a Minix fw-ből.

(#27002) ttt válasza mexel (#26993) üzenetére


ttt
senior tag

Abba nem szólnék bele, hogy összekoccantatok, max annyit, hogy fregmentálja a topikot.
Viszont arra biztatnálak, hogy egy új topikban megoszd az eredményeid, még ha nem is itt. Én szívesen fogadnám, mint ahogy Vitalij romjait is megnézegettem a YT-on. Egyelőre még az egyetlen egy boxomnak a finomhangolásával vagyok el, de terveztem, hogy belemegyek majd egy rom boncolgatásba is, de addig még sokat kell tanulgatnom, mert max műkedvelő szinten értek hozzá, azaz sehogy :DDD

(#27003) hunaqua válasza szabi__memo (#27000) üzenetére


hunaqua
addikt

..bezzeg amit hétfőn vettünk boxot az eu raktárból, azt még be sem csomagolták... :W

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27004) GrandS


GrandS
senior tag

Az 21401 hozzászólásban leírt művelettel az MXIII-G 4K-ra lehet feltenni a LibreElec-et?
Ez feltelepül a belső memóriába letörölve az Androidot?
Ha igen, hogy lehet csak kártyáról indulósat készíteni?

Biztos le volt írva 1000x, de elbizonytalanodtam.

(#27005) szabi__memo válasza hunaqua (#27003) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azt még nekem sem :(((

(#27006) tboy93 válasza GrandS (#27004) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem, azzal a módszerrel az SD-ről fog futni a Libre. Utána úgy tudsz androidra váltani, hogy Libre alól a "restart to nand" opciót választod a menüben.

(#27007) GrandS válasza tboy93 (#27006) üzenetére


GrandS
senior tag

:C

(#27008) headhunter


headhunter
addikt

X9 4K (S905X, 2G/8G) lejátszóhoz LibreElec-nél, ezek a fájlok kellenek?

1. LibreELEC-S905.arm-adamg-1.0.8.img.gz [link]
2. gxl_p212_2g.dtb [link]
3. Üres zip fájl
4. UPDATE&BACKUP, üres zip fájl tallózás és Reboot

Így a fogpiszkáló módszer kihagyható?

KODI 18-as verzió kellene, mert abban támogatott az HBO GO...

[ Szerkesztve ]

(#27009) djnice válasza headhunter (#27008) üzenetére


djnice
veterán

Igen.

(#27011) digikábeles válasza hunaqua (#26998) üzenetére


digikábeles
aktív tag

:K +1

(#27012) hunaqua válasza mexel (#27010) üzenetére


hunaqua
addikt

Elhiszi itt mindenki,hogy rosszul esik Neked is mert sok időt raktál bele,hogy javulás legyen,és biztosan van is.

...de tényleg próbáljatok meg akkor kompromisszumokat kötni (...főleg egymással ),és építeni ezt a topikot.

...na hajrá! :R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27013) AiRLAC válasza szabi__memo (#27005) üzenetére


AiRLAC
addikt

Féláron kapjuk és még reklamáltok is ;) Mondjuk nekem tegnap jött meg a jóárasított Minix U1-em szóval lehet azért nem izgat :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#27015) Pelican válasza mexel (#27010) üzenetére


Pelican
őstag

Biztos hogy én vagyok a dedós hozzáállású ezek után?
Már elég sokszor leírtad, hogy van valami javításod, csak nem mondod meg, mert itt csúnyán bánnak veled.
Igen, ez pont az óvodás szint.

De igazán tényleg hülye vagyok mert már megint válaszoltam... :(
Ebbe nehéz belekötni. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#27016) Piedon válasza ttt (#26997) üzenetére


Piedon
tag

Milyen box ez és milyen tv szolgáltató? Egy kicsit több infót, hátha lesz rá megoldás.

(#27017) Pelican válasza mexel (#27014) üzenetére


Pelican
őstag

annyira nem érdekel más hülyeség
Messze nem érdekel különben ki mit gondol,
Ha így lenne, nem írnál állandóan ilyen litániákat.
Csináld meg, ha kész van oszd meg ha akarod, és ennyi.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#27019) sugarforce válasza mexel (#26996) üzenetére


sugarforce
őstag

Már ne is haragudj, de hetek óta mást sem olvasni, csak a kilóméteres kommentjeid, amiben ugyanazt írod folyamatosan. Megértem a sértődöttségedet, de ha nem akarod a topikot követni és hozzászólni, nem értesz egyet az itt folyó dolgokkal, akkor miért írod az n+1 1000 szavas kommentedben ugyanazt? De komolyan, az ilyen felesleges szájtépések miatt megy el a kedvem, hogy egyáltalán olvassam a topikot. Én se járok át az IBM topikba okoskodni, hogy ez így nem jó az nem jó. Ha van mit megosztanod a nagyérdeművel, akkor oszd meg, ha nincs, akkor ne, de teljesen felesleges leírni ezredjére tökugyanazt.
Persze tudom majd jössz azzal, hogy odaírsz ahova akarsz stb stb, már ezt is olashattuk tőled, de akardj le a témáról, mert ezzel a topikhoz semmit nem teszel hozzá. Ha van mit közzétegyél, rajtad áll, hogy itt megteszed -e. Téged is megértelek, de a többieknek is igazuk van.

(#27021) hunaqua válasza szabi__memo (#27005) üzenetére


hunaqua
addikt

Elindultak a hétfői akciós 'dobozok' .... :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27022) szabi__memo válasza hunaqua (#27021) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bizony :DD :DD

(#27023) Digitalis


Digitalis
senior tag

Szeretném majd kipróbálni a LibreElec féle megoldást is. Az alany egy S905D MECOOL KI PRO típusú box lesz. Tudásom fél-konkrét, még box szűz vagyok. :D A gyári flash-hez egyelőre nem nyúlnék, ezért ami kell nekem az a pendrives / SD kártyás boot_LE megoldás.

*. img.gz + *.dtb + empty.zip / update / reboot.

*. nem tiszta, tudnátok egy linket dobni. :R

ThX!

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#27024) hodostamas válasza tboy93 (#26981) üzenetére


hodostamas
addikt

semmi

[ Szerkesztve ]

(#27025) Csicsóka válasza mexel (#27018) üzenetére


Csicsóka
őstag

"Itt LE kell, az androidot másik topikba kellene telepíteni és nem lenne ilyen hiszti. Azt csak az olvasná aki androidot akar használni, ez a topik már régen nem a 905-912 socról szól, SZVSZ."

Először is, nem fikázni akarok, ezt csak azért említem meg, nehogy felpukkadj egyből. :)

Több mint 26000 hsz-el ezelőtt jöttem e topikba, elmondhatom, hogy mindent olvastam ami itt történt.
Nem szokásom a felesleges szájtépés, nem is nagyon szoktam véleményt nyilvánítani. Sok éves UHU Linux levelező lista jelenlét, Linuxfórumos aktív részvétel alatt megtanultam ezt azt, úgy hogy nem "ugrok" azonnal.
Most is erősen gondolkoztam, szóljak e valamit e témában.

Számtalan dologban segítettem, megoldást ajánlottam, Linuxos, Droidos témában is lett egy két "alkotásom" mégsem vártam el vállveregetést. Kiraktam, használjátok! Akinek kellett úgy is megtalálta, és ez sokkal több ember volt, mint akitől visszajelzés is jött. Ez természetes, írni nem szeretünk. Ezt is régen tapasztaltam már, pld. az UHU fejlesztése alatt.

Azt mondod Te is régi motoros vagy, és még is az az érzésem, hogy fényezésre vágysz. Hát nem tanultad már meg, hogy ez a legritkább esetben van így?
Senki nem akar itt téged direkt cseszegetni, jó amit csinálsz, sokaknak hasznos lesz, de ne rugózz állandóan az LE kontra Droid témán. Megvannak azok békében, mindenki azt használ, amire igénye van.

A fenti idézet pedig nem állja meg a helyét, mondom ezt úgy, hogy magam sem kedvelem a Droidot.
Ennek ellenére, lett pár Droidos írásom is, (droid mentés LE alól, ROM szétbontás, USB nélküli Rom visszaállítás, stb.) De ez nem ok arra hogy ne legyen ez egy helyen, mert igen is jól megfér egymás mellett, csak nem kell mindig az ellentétet szítani.
Inkább hajrá előre, munkára! :)

(#27026) snpetit válasza ttt (#26997) üzenetére


snpetit
aktív tag

DVB-T-ét próbáltad esetleg (egy hosszabb drót is megteszi, ha jó helyen vagy)? Csak, hogy kizárd az LE jól kezeli-e le a tunert.

(#27027) Gyb001 válasza Csicsóka (#22127) üzenetére


Gyb001
senior tag

Pü akart lenni

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#27029) djnice válasza mexel (#27010) üzenetére


djnice
veterán

Az a baj, hogy okosnak képzeled magad, de alapvető dolgokkal nem vagy tisztában a filmlejátszással kapcsolatban, ráadásul az építő jellegű kritikákat támadásnak veszed. De ajánlom, hogy ha valamelyik szolgáltató médiaboxán keresztül nézel TV-t, állítsd át a kimenetét 60 Hz-re és ezentúl nézz mindent úgy.

[ Szerkesztve ]

(#27030) mexel


mexel
veterán

Egyébként meg itt a félmegoldás a videó problémára, csak hogy ne úgy tűnjön hogy nem is akartam segíteni. Viszont kérem ha nem is tetszik valakinek ne szólja le, nem kell semmi komment hogy ez nem sok, ez van, ez is pár nap volt amíg kiderítettem.
Sajnos ez nem oldja meg a problámák legnagyobb részét, mindössze arra jó hogy a videók nézhetőek HW gyorsítással, nem kell a procit terhelni és nem fog akadozni. Sajnos az audió HW kódolásra nem jó, nem tudtam még rájönni miért, azért nem is akartam eddig kirakni.
A gyári lejátszónál a kép jó lesz, de a hang nincs ahogy eddig sem.
Sajnos a Kodinál sem mindig segít, több verziót is ki kell próbálni, én párat néztem, SPMC-t is, de nem volt egyértelmű, egyszer volt amikor jó volt de utána nem tudtam reprodukálni a dolgot, valamit talán elírtam akkor attól javult meg.
Amiben segít: Az MXplayer és hasonló lejátszók ahol lehet HW kódolást választania videóknál, viszont SW kódolást a hangnál. Akkor akadásmentes és nézhető lesz a film.

A build.propba kell írni kettő sort:

media.amnuplayer.localplay=false
media.amplayer.widevineenable=true

Mindegy hová, de én kb a 95. sor kérnyékére írtam mert ott található a többi hasonló is és úgy szebb.

Ha valaki kevésbé ért hozzá ez az app igen jól használható erre.

Innen letölthető ha úgy jobb.

Lenne még sok változtatás a Build.propokba mert nagyon gányul vannak összerakva de ez gyorstapasznak jó. A fájlok cserélgetése és átírása aminél tartok még nem javasolt, azt nem írom le mert egyik sem 100% még hiába működik egyelőre, azzal még sokat kell dolgozzak.

(#27031) djnice válasza mexel (#27030) üzenetére


djnice
veterán

Az AFR-t még építsd bele, ha működik S905W-n is: [link]

(#27033) djnice válasza mexel (#27032) üzenetére


djnice
veterán

Csak off topicra módosítottam :)

(#27034) hunaqua válasza Csicsóka (#27025) üzenetére


hunaqua
addikt

Nagyon jó lenne,ha majd rá tudnál nézni egy S912-es dobozra is. A Tr. Torr. hibátlan az S905-ön és az X -en is,de a 912-ön nem stabil.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27035) szabi__memo válasza djnice (#27031) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egyszerűbb az amlogic toolt, az többet tud.

Egyébként átvettem ma egy boxot, UK adapteres. Persze ez sehol nem szerepelt, leellenőriztem. Mit írjak a GB supportnak, hogy küldjenek eus adaptert, átalakítot, vagy simán hogy oldják meg? Hogyan érdemes velük beszélni hogy jól járjak?
Köszönöm

(#27036) AiRLAC válasza szabi__memo (#27035) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nincs ott a cím végén hogy UK? A 27-i kiárusításon vetted? Mert az nekem UK a címben is.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#27037) hunaqua válasza AiRLAC (#27036) üzenetére


hunaqua
addikt

Az akciós az mind UK. Azért akciós.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27038) szabi__memo válasza AiRLAC (#27036) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Írtam hogy nincs ott... Szóval mi a legtutibb eljárás?

(#27039) Csicsóka válasza hunaqua (#27034) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ránézek, hátha vmire rájövök, úgy is hogy nincs ilyen box a közelemben.
Ha lesz eredmény, jelentkezek.

(#27040) tboy93


tboy93
nagyúr

LibreElec alá milyen gyors micro sd-t ajanlott rakni?

(#27041) hunaqua válasza Csicsóka (#27039) üzenetére


hunaqua
addikt

:R :R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27042) Celtis válasza tboy93 (#27040) üzenetére


Celtis
veterán

A belső memóriát.

(#27043) Csicsóka válasza tboy93 (#27040) üzenetére


Csicsóka
őstag

Pld. Sandisk C10

[ Szerkesztve ]

(#27044) sugarforce válasza tboy93 (#27040) üzenetére


sugarforce
őstag

Nekem az u1-ben egy sandisk class10es van.

(#27045) blakey válasza tboy93 (#27040) üzenetére


blakey
titán

CL 10 UHS-I/UHS-I A1 vagy felette, ezek gyorsak, rendben működnek de ahhoz a kártyaolvasónak is rendben kell működnie.. Nem kell belső tárhelyre telepíteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27046) Pelican válasza Csicsóka (#27039) üzenetére


Pelican
őstag

Engem ugyan nem érint a tr. addon, de fel tudok ajánlani egy S912 boxot (H96 Pro 3/16) kölcsönbe mivel úgyis hamarosan elutazom és csak január második felében jövök vissza...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#27047) DougButabi válasza mexel (#27032) üzenetére


DougButabi
tag

mexel : ne érts félre segítő szándékkal írok.

de úgy nézem fogalmad sincs mi az a fórumozás, van véleményed elmondod, valakinek más a véleménye elmondja. Ennyi, nem mindig értünk egyet.

Ha én azt mondom, nem értek eget veled, akkor nem támadlak, nem akarlak elűzni innen, egyszerűen csak más a véleményünk, mint neked.

van két választásod
1. elmondod, esetleg tényekkel alátámasztod, miért van igazad, vagy összejön vagy nem
2. személyeskedsz, hisztizel, fenyegetőzöl, hogy nem jössz ide többet, esetleg vázolod, hogy mennyit vesztünk veled, mert mekkora spíler vagy...... bla bla bla......

Kérlek válaszd az elsőt...

(#27048) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Van 1 android-os box-om, amire ha rádugok külső tárat újraindulva tudja csak felcsatlakoztatni.
Ha 1m-es USB hosszabbítót használok, akkor nincs újraindulás, viszont nem ismeri fel.
Szerintetek táp gondja van?
Mostani elvileg 5V/2A-es.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#27049) Pelican válasza darvinya (#27048) üzenetére


Pelican
őstag

Igen.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#27050) darvinya válasza Pelican (#27049) üzenetére


darvinya
titán

Akkor holnap nézek valami biztos 2A tudó tápot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.