Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) darvinya válasza eric.cartman (#20199) üzenetére


darvinya
titán

Ezért kell a tudás, hogy leprogramozzák.

Indiant

Mert telefonos app-nál nincs vezeték.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20202) Suineg


Suineg
senior tag

Minix Neo U1-re a legfrissebb firm most az FW012 márciusi kiadás?

[ Szerkesztve ]

(#20203) mayday00 válasza Suineg (#20202) üzenetére


mayday00
őstag

Szerintem igen :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#20204) headhunter válasza RedCat (#19877) üzenetére


headhunter
addikt

Egy beelink minimx3-as lejászóm van LE-vel. Ez nem hdr képes. A 1080p anyagok szépek, de tényleg. A 4k bt2020 fakó és színtelen vele.
De a tv saját lejátszójával döbbenetes és pazar a képi és színvilág. Ezt látni kell, így nem igazán lehet elmondani.

Nálam egy S905X-en is "botrányosan" fakó ás színtelen és az alul-felül fekete széles sáv szürke. :F

John Wick első rész 15GB.

(#20205) DoItYourself válasza headhunter (#20204) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Lásd #20144.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20206) szabi__memo válasza darvinya (#20198) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tudsz erre leírást adni?

(#20207) hevizms válasza darvinya (#20201) üzenetére


hevizms
addikt

Csakhogy a poén az hogy működött vezetekesen is eddig.Ahogy írtam is.Reggel még néztem vele sorozatot,este meg már a szóban forgó hiba fogadott.

[ Szerkesztve ]

(#20208) Indiant válasza hevizms (#20207) üzenetére


Indiant
addikt

:C

(#20209) blakey válasza hevizms (#20207) üzenetére


blakey
titán

Kezdetek óta nem működik vezetéken, nincs még felkészítve a vezetékes kapcsolatra. Nagyon sokszor volt erről szó. Ha nálad működött akkor lehet, hogy a boxodon a WIFI is működött valamiért.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20210) remex válasza hevizms (#20207) üzenetére


remex
tag

Sajnos el kell fogadni, hogy a HBO GO csak wifi alatt akar működni. Sok esetben még emulált wi-finél is dobál hiabüzeneteket, bár nyögvenylősen el lehet indítani a filmeket.
Viszont számítógépen, vagy pl. a Samsung Smart Tv-men fut kábelről is, úgyhogy olyankor nem is annyira "GO" :)

(#20211) hevizms válasza blakey (#20209) üzenetére


hevizms
addikt

Akkor benéztem valamit.Elnézést.Megvoltam győződve róla hogy előtte vezetéken ment a box
Ritkán használom a boxot,simán előfordulhat hogy csak én hittem azt hogy vezetéken megy,közben wifin volt.
Van olyan hogy vezetéken megy a box,de áramszünet után meg wifire vált? Vagy ilyen nem lehetséges?
De már megérte hogy bedobtam ide a témát,mert legalább már nem fogok ezen agyalni hanem nyomom át wifire ha HBO GO-takarom használni.

Köszönöm az infót :R

[ Szerkesztve ]

(#20212) pecze


pecze
aktív tag

Úgy néz ki ügyes voltam és brickeltem egy Beelink GT1-es boxot, próbáltam visszaállítani, de meg se nyikkan, ha rádugom számítógépre (USB Burning Toolt felraktam). Ég rajta a led, meg valami pirosan világít benne. Ötlet, esetleg valaki, aki foglalkozik ilyen kütyü szervizelésével Budapesten megkereshetne javítási árajánlattal, kiviszem bárhova.

(#20213) Bubukain válasza pecze (#20212) üzenetére


Bubukain
senior tag

mivel sikerült?

(#20214) pecze válasza Bubukain (#20213) üzenetére


pecze
aktív tag

Superceleron ROM, rámásoltam SD kártyára Burn Card Makerrel, beraktam SD foglalatba, nyomtam az eszköz alján lévő resetet egy gemkapocssal, bekapcsoltam, nem történt semmi, nem jelenített meg semmit a TV-n, csak a hangyák mentek, meguntam és újraindítottam, vagyis áramtalanítottam.
Elindítottam normálisan semmit se nyomva, de semmi nem történt, csak világít, hogy be van kapcsolva és ennyi. A reset nyomásánál mondjuk nem éreztem semmit, hogy megnyomtam volna, mintha csak egy lyuk lenne.

(#20215) TCr válasza pecze (#20214) üzenetére


TCr
veterán

Ha nem éreztél semmit, akkor be sem nyomtad a resetet.
Kicsit szar helyen van, éles művelet előtt áramtalanított állapotban keresd meg szépen a gemkapoccsal.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#20216) pecze válasza TCr (#20215) üzenetére


pecze
aktív tag

Megtaláltam, mégse lett tégla, csak egy reset hiányzott akkor neki és még a Superceleron is rajta van, kösz a segítséget.

(#20217) szabi__memo válasza pecze (#20216) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem biztonsagosabb twrp-vel flashelni?

(#20218) Suineg


Suineg
senior tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni:
A 6 napja rendelt Minix NEO U1 -em ma érkezett meg, de a mellékelt képek szerint beállítottam és kilóg a képernyő szélei a TV-ből.

A felbontás 1080p/24 HZ, a TV tudja, a képernyőt pedig 88%-ig lehet összenyomni (kalibrálni) de nem elegendő neki.

Mit kell csinálnom?

[ Szerkesztve ]

(#20219) w.miki válasza palank (#20150) üzenetére


w.miki
veterán

Beelink GT1re csak ez a custom FW van? V8C
Mivel jobb ez, mint a gyári? (OTA: GT1_110M0)
(Egyébként a Google Play Stopped hibaüzenet elvileg megoldható)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20220) blakey válasza Suineg (#20218) üzenetére


blakey
titán

A TV-n kapcsold ki a túlpásztászást, Overscan, stb. A lényeg, hogy a boxon nem nagyon kell semmit sem kalibrálni

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20221) Suineg válasza blakey (#20220) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszi Blakey! :)

Meg is oldottam a TV beállításával.

(#20222) w.miki válasza szabi__memo (#20217) üzenetére


w.miki
veterán

TWRP-t mivel lehet biztonságosan feltenni GT1-re?
Van rá olyan alkalmazás is, amivel kikapcsolni/rebbotolni lehet az eszközt?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20223) Suineg


Suineg
senior tag

Még annyi bajom van, hogy bekapcsolásnál néha megfagy, csak táp ki-be oldja meg.

Most frissítek majd egy firmware-t a legújabbra..gondolom az nem fog ártani neki.

(#20224) Suineg


Suineg
senior tag

Amikor pedig lekapcsolom a távirányítóval akkor néha (elég sokszor) a leállás után az usb-n csatlakozóknál kékes szerű fény szűrődik ki.
Ez másnál is ilyen? Miért van ez?

(#20225) blakey válasza Suineg (#20223) üzenetére


blakey
titán

Nem kéne, hogy lefaggyon.
USB-nél van világítás. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20226) TCr válasza pecze (#20216) üzenetére


TCr
veterán

Szívesen.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#20227) RedCat


RedCat
senior tag

Megoldódott a fekete képernyő problémám, így most pár egy s905x boxot keresek. Elsősorban M8S II-re gondoltam. Kitől érdemes vásárolni, lehetőleg EU raktárból, esetleg tudtok egy jó akciót?

(#20228) Indiant


Indiant
addikt

Tegnap belefutottam az Allied 2020-as uhd filmbe. 7-es LE-vel kezdtem el nézni és elég fakó volt.
Átdugtam a tv-be és a kép szebb lett. Nem egy ég és föld, de látható a különbség.
Majd még kipróbálom más verziókkal, de így nem tudom mi értelme az LE-vel küzdeni.

ui.:905

[ Szerkesztve ]

(#20229) RedCat válasza Indiant (#20228) üzenetére


RedCat
senior tag

905 vagy 905x?

(#20230) Suineg válasza blakey (#20225) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszönöm a választ, mester :)

(#20231) Beni2360 válasza Indiant (#20228) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez nem elírás - Allied 2020 - én nem találok semmit erről a filmről. 2016 az megvolt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20232) kmarci25 válasza Beni2360 (#20231) üzenetére


kmarci25
veterán

LOL :DDD

Szerk.: vagy ez nem irónia? Ha nem az, akkor bocs, de elsőre nagyon vicces. Erre vonatkozik a 2020, nem pedig az évszámra.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#20233) Indiant válasza Beni2360 (#20231) üzenetére


Indiant
addikt

Úgy, úgy...csak nem akartam hülyeséget írni. A bt-ben nem voltam biztos.

(#20234) Beni2360 válasza kmarci25 (#20232) üzenetére


Beni2360
félisten

Látszik, hogy nem vagyok ennyire belemélyedve az UHD filmek világába.
Azt hittem valami másik filmről volt szó. Kicsit pongyolán volt a hsz. megírva.
Ennyire nem szabad sietni-rövidíteni nem mindenki fenomén hiába vén embör. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20235) lacko6


lacko6
senior tag

Helo.

Mecool KM8 P tv box 8.0-8.0.2a Libreelec.A 100 Lan-on akad minden usb-s lan (100) adapterrel megy.Mi lehet a gond? gyari dtb file kellene vagy csak gyenge a lan?

Jol ertelmezem hagy ez az androidbol kivett dtb.img [link]

Köszi hogyha valaki tudna segiteni.

[ Szerkesztve ]

(#20236) DoItYourself válasza lacko6 (#20235) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A kszaq féle LE dtb-k nem egyeznek meg azzal, amit ki lehet bányászni android alól.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20237) Suineg


Suineg
senior tag

Melyik firmware-t érdemes most feltenni Neo U1-re, ami teljesen stabilan működik, s ehhez melyik Minix xbmc vagy Kodi lene a megfelelő?

[ Szerkesztve ]

(#20238) lacko6 válasza DoItYourself (#20236) üzenetére


lacko6
senior tag

:R

(#20239) DoItYourself válasza lacko6 (#20238) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Gyári Android Nougat milyen rajta? Használható?
S912-höz itt vannak a LE dtb.img-k.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20240) syler123


syler123
veterán

Nincs libreelecre valami youtube alternatíva? Ritka nagy hulladék a gyári, konkrétan használhatatlan, valamikor nem is mutatja a videókat, feliratkozott csatornákat. Most pl semmit nem tudok nézni vele.

(#20241) Indiant válasza syler123 (#20240) üzenetére


Indiant
addikt

Lehet tévedek, de a KODIban van youtube és nem az LE-ben.

(#20242) syler123 válasza Indiant (#20241) üzenetére


syler123
veterán

Igen, a Kodiban van a youtube, de a kérdésem változatlan.

(#20243) Beni2360


Beni2360
félisten

Szeretném megkérdezni, hogy esetleg erre (MECOOL BB2 PRO Amlogic S912 3G DDR4 RAM 16G) van valami működő LE.? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20244) Indiant válasza syler123 (#20242) üzenetére


Indiant
addikt

Gondolom az alternatíva az android alatt a youtube. (app vagy böngésző) Nagyon más nincs szerintem.

(#20245) synar válasza syler123 (#20240) üzenetére


synar
őstag

Én úgy használom a YouTube-ot, hogy telefonon, tableten böngészek a tartalmak közt, majd onnan osztom meg Yatse-n keresztül a box-on futó Kodi-ra, két kattintás az egész, nekem így a legkényelmesebb. Lejátszási lista is létrehozható, a YT megosztáson belül betöltöm a Yatse várólistára az aznapi termést és egymás után lejátszik mindent.

[ Szerkesztve ]

(#20246) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok.

Most érkezett meg az X96-os médialejátszóm, amit egy LG UH668V tévével kötöttem össze és az alábbi érdekesség történik.

Ha nem nyúlok a billentyűzethez, akkor is egy idő után eltűnik a kép egy pillanatra majd egyből visszajön (mint ha számítógépen a felbontást állítaná, de itt semmi ilyen nem történik), majd ha a billentyűzettel lépkedek a menüben, kicsit becsíkozódik itt-ott és ugyan úgy elmegy a kép és visszajön.
Próbáltam már másik HDMI-vel összekötni, próbáltam a tv másik portjában is, de ha a gépet kötöm a tévére semmi gond, így kizárásos alapon rossz gépet kaptam.
Volt már másnál is ilyen jelenség? :F

(#20247) DoItYourself válasza sixer66 (#20246) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Régebben volt vkinek problémája azzal, hogy a boxba nem elég erőteljesen nyomta be a hdmi csatlakozót, mert még nem volt bejáratva.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20248) syler123 válasza synar (#20245) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, kipróbáltam, nem rossz. Most betöltötte a videókat, de van ami konkrétan hiányzik. Gépen youtube-on látom, itt meg nincs meg dátum szerint rendezve, meg rákeresve, sehogy...

(#20249) sixer66 válasza DoItYourself (#20247) üzenetére


sixer66
senior tag

Köszi, de ezt is kipróbáltam, természetesen mindig áramtalanított állapotban mind a két oldal felől kihúztam bedugtam, stb...asszonynál ez működik, de itt sajnos nem akar.
Írtam már a csávónak, aki küldte, hogy az se lenne baj, ha ránézne, mert volt már másik médiaboxom, de ilyet nem csinált. Ahogy lépkedek a menüben becsíkoz, olyan, mint ha nem lenne elég erő benne és egy pillanatra eldobja. Megnéztem a felbontást is, 4K 60Hz, mivel a tv is UHD, de ezt magának állította be.

(#20250) junkpod válasza syler123 (#20248) üzenetére


junkpod
nagyúr

A yt szabályozza, hogy mit lehet nézni mobilon, mit pc-n, mit külső kijelzőn. A videó feltöltője adja meg ezeket.
Nálam jó a Kodi yt addon, minden lista meg van.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.