Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) LouiS22 válasza vargalex (#28999) üzenetére


LouiS22
veterán

:DD

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#29002) jézusom


jézusom
addikt

LE verzióknál mi az a Lepotato? :U

(#29003) DoItYourself válasza jézusom (#29002) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Lepotato egy Odroid C2-höz hasonló 'szereld magad' kártya pc, vagy nevezhetjük SBC-nek is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29005) vargalex válasza Ejelhar (#28986) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egyébként én itthon egy nem éppen olcsó Linksys WRT3200ACM-et használok, de azt is LEDE-vel. A gyári firmware-t meg sem néztem, hogy mit tud. Az más kérdés, hogy a gyártó ajándékozott meg vele, így nekem nem került semmibe...

Alex

(#29006) vargalex válasza blakey (#28989) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Felhasználási szokások kérdése az egész. Szerintem tudok olyat találni, ami hiányozna nekem belőle. (Pl. custom ddns service, routing protokoll (OSPF) támogatás, stb...)

Alex

(#29007) vlevi válasza hunaqua (#28901) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos ugyanerre jutottam én is, néhány napnyi UHD tévézés után (alig egy hete vettem 4K tévét).
Sajnos a TV-ben lévő LAN csak 100-as, nem gigabit, a wifi is felejtős.
Az egyik film pl. 80Mbit/sec
"Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@High
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 1 h 29 min
Bit rate : 80.0 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels"

Ezt cak USB vinyóról tudtam végignézni.
Egy S912 box vajon segítene ezen? Ezeken a boxokon a kép tényleg UHD? Azért kérdem, mert most is van egy 4K lejátszóm, ami doboz felirat szerint tud csak 4K, ui. egy S802-es procival felszerelt M8N-ről van szó.
A droid, a Kodi, ... az S912-es lejátszókon valóban 4K-ban megy?

[ Szerkesztve ]

(#29008) stickrs válasza kenand (#28970) üzenetére


stickrs
senior tag

köszi, próbáltam több programot leszedni, de egyik sem ismeri fel, ez egy régebbi trust kamera, kb legolcsóbb kategória..

Akinek megy x96-on skype-al valamilyen kamera, az légyszi irja meg, hogy melyik márkát, tipust kellene vennem, hogy jól működjön. Olvastam, hogy a Logitech-es kamerákat támogatják jobban az androidos box-ok, csak szeretném ha egy olyan személy is irna véleményt akinek sikerült a skype beszélgetés valamilyen kamerával :)

Szerk. egy logitech C525 jó lehet :F

[ Szerkesztve ]

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#29009) Dadan01 válasza vlevi (#29007) üzenetére


Dadan01
senior tag

Miért felejtős a wifi? Én is ebbe a problémába botlottam, de elővettem a Dlink 860L-t, ac-s wifivel, minden 4k film megy (eddig) a nasról.

(#29010) kenand válasza #46372352 (#29004) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Igen sajnos a X96 miniről lespórolták. 4K-hoz jobb a nem "mini" mert az még 905x-re épül, Ebayes linket tudok mutatni.

x96 (nem mini 905x chipsettel), ezen van SPDIF is.

Akinek meg jó a mini mos van emailes ár, ami még lejjebb pontozható 25USD körülre

(#29012) vlevi válasza Dadan01 (#29009) üzenetére


vlevi
nagyúr

WDR3600 routerem van, gigabites, de wifin nincs meg ez a sebesség. Akkor ez lesz itt a baj, mert ez nem ac-s
Ne b***a már meg, hogy a routert is cseréljem le! :O

Pedig mit össze kínlódtam, hogy találjak olyan routert, amin normális print szerver is van.
De lassan már olyan áron wannak a wifi-n elérhető nyomtatók, hogy azon is elgondolkdotam...

[ Szerkesztve ]

(#29013) Celtis válasza Skillet (#28979) üzenetére


Celtis
veterán

Alapvetően meg lehet oldani. Persze egy gombhoz csak egy művelet rendelhető, de az lehet egy script indítása is. A script lehet makró jellegű: nyisd meg a rendszer abalakot, lépj ide-oda, nyomj OK-t, stb; vagy ha találsz rá direkt linux parancsot. Itt írnak róla, de pont az xrandr parancs nem megy ARM-on. Taláűn valaki itt tudja, mi van ARM-on helyette.

(#29014) Dadan01 válasza vlevi (#29012) üzenetére


Dadan01
senior tag

Na pont nekem is wdr3600 van, eddig az torrenttezett meg ddns, egyebek. A dlinkkel akartam kiváltani, de végül nas lett, a router meg pihent. A 4k eljövetele miatt most másodlagos router, csak a tévé kapja róla a netet, megy szépen úgy egy hete.

[ Szerkesztve ]

(#29015) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi, hátha valaki tud megoldást. Beelink GT1 ultimate-en keresztül KODI-val szeretnék videókat lejátszani és több SD tartalomnál is észreveszem , hogy nagyon gyakran bekockásodik, szétesik a kép.
Például ez is most:
Video iNfo: Codec........: x264
Bitrate......: 1243 Kbps
Resolution...: 720x404
FPS..........: 23.976
AR...........: 16:9

Ez mitől lehet, és mi rá a megoldás,ha egyáltalán van!? :F

Köszönöm szépen :R

Mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt! :)

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#29016) hunaqua válasza Ceko (#29015) üzenetére


hunaqua
addikt

Tedd fel az LE-t.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#29017) blakey válasza vargalex (#29006) üzenetére


blakey
titán

:K
Viszont teljesen más az egész megközelítése a routerek világában. Egyelőre nagyon jó, nincs szükségem CFW, más routereknél volt. C'est la vie!

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29018) a2d2 válasza Ceko (#29015) üzenetére


a2d2
addikt

Kapcsold ki a hardveres gyorsítást, azt amelyikhez nincs odaírva hogy surface.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#29019) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok! Tudom off, de mivel ott sokat látott emberek forognak, gondoltam gyorsan kapok választ :)
Van egy Samsung soundbar-om. És most rákötöttem a Meecool boxot, és nincs subwoofer.
Tudom nem az amlogic hibája. :)
Látott valaki már ilyen jellegű hibát?
A sub kapcsolódik a bar-hoz, csak nem szól.
Dobjam ki?

privibe kérnék ötletet, ha valaki tud segíteni.
Samsung HW-C450 a cucc.

:R

(#29020) Slukkica válasza Csicsóka (#28762) üzenetére


Slukkica
őstag

Lazarus repo-ból ezentúl elérhető :)

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#29021) cigam


cigam
félisten

Mennyire stabil ezeken aTVnézés? Gondolok itt az itt-ott TV-re, a Telenor-ra, vagy TVgo-ra. Ki tudja váltani a kábeltv előfizetést? Vagy megoldható, de ehhez komolyabb boksz kell? Van itt a PH!-n olyan topik ami a(z IP alapú) szolgáltatókat hasonlítja össze pro kontra?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29022) demmer123


demmer123
őstag

Valaki esetleg tudna itt válaszolni nekem?

Erre a kommentemre?

[link]

Hangprojektor a Tv-be csatlakozik,nem a média lejátszóba.

[ Szerkesztve ]

(#29023) nolika válasza a2d2 (#29018) üzenetére


nolika
aktív tag

S905w-el szerelt x96minim van, igy se jo. Valami otlet esetleg meg?

(#29024) Pelican válasza Ceko (#29015) üzenetére


Pelican
őstag

Nézd meg mexel megoldását a kockásodásra (rengeteg bejegyzést írt róla ide).
Vagy ha android, akkor kipróbálhatod átállítani a box kimenetét valami kis felbontásra, és akkor a tévéd fogja felskálázni, nem a box, hátha úgy jobb lesz a kép.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#29025) headhunter


headhunter
addikt

Akinek megvan elmentve az LibreELEC-S905.arm-adamg-1.0.8.tar fájl, feltudná tölteni egy fájlmegosztóra?

Frissítettem az 1.1.2-re, de nem nem az igazi és most innen eltűnt az archivum:[link] :W

(#29026) Tommee válasza headhunter (#29025) üzenetére


Tommee
aktív tag

https://drive.google.com/file/d/1dlLkAuXS1X4Quekr7xtIfwtjLrWx6yw8/view?usp=drivesdk

(#29027) kacsa7 válasza cigam (#29021) üzenetére


kacsa7
őstag

Én használok Telenor MyTV-t. Nálam többször volt olyan, hogy a boxon betöltött az adott csatorna és 5-10 másodperc után megállt. Ilyenkor átkapcsoltam a TV-re és ott indítottam el a MyTV-t, azon nem akadt. Máskor viszont a boxról sem akad. Nem tudom, mi lehet az oka, de átszoktam a TV-n futtatásra.
A másik, hogy én pl. sportot nézek rajta, ott érezhetően szaggatottabb a lejátszás, mint a normál TV adás. Ez viszont független a boxtól, mert a TV-n és böngészőben futtatva is ugyanilyen, így nálam ez pl. inkább szükség megoldás, mert nincs SpílerTV-m máshonnan. Focinál ez pl. azt jelenti, hogy gyakorlatilag szaggatva ugrál a labda. Nem durván, de azért érezhető. Ezen tompít a Sony TV jó mozgás megjelenítése (Motionflow), mégis idegesítő. Egy szó mint száz, szerintem szükségmegoldásnak jó. Nem tudom, a többi online TV szolgáltatás milyen, de a MyTV pótléknak szódával megteszi kategória.

[ Szerkesztve ]

(#29028) djnice válasza kacsa7 (#29027) üzenetére


djnice
veterán

Az összes IPTV adás ilyen szar, nem is értem hogy lehet pl valakinél ez a fő TV forrás. Az a baj hogy az 50i-s streamet deinterlacelik 25p-re, így eldobálják a képkockák felét.

(#29029) Márton válasza djnice (#29028) üzenetére


Márton
nagyúr

jesszus! :Y

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29030) djnice válasza Márton (#29029) üzenetére


djnice
veterán

Hát ez van, az 50p-hez nagy sávszélesség kellene, ha 50i-n hagynák akkor meg reklamálnának az emberek hogy csíkos a kép, hiszen nem minden hardveren / szoftveren van implementálva a normális váltottsor mentesítés :)
Ráadásul a telefonok / tabletek fix 60 Hz-n mennek, így ott még a frekvenciakülönbség miatti szaggatás is jelen van :)

[ Szerkesztve ]

(#29031) tobias40 válasza djnice (#29028) üzenetére


tobias40
veterán

Pedig én is emiatt rendeltem egy ilyen pléjert mert a Spílert nem tudom másképp fogni és itt ajánlották többek között erre is ilyen gépeket! :K
Remélem hogy nem fog vele szaggatni a foci meccs mert akkor semmivel nem leszek beljebb mintha a telefonomról tükrözöm a tv-re a mytv adását.
Az is szaggat és szétesik pedig a telón szép folyamatos a kép...

djnice: nekem telón tökéletes a kép !! Redmi 4x

[ Szerkesztve ]

(#29032) djnice válasza tobias40 (#29031) üzenetére


djnice
veterán

Kis kijelzőn kevésbé látszik a szaggatás, TV-n látszódni fog. Ez nem az eszköz hibája, hanem a stream ilyen, mondjuk igazán lehetne a 25p-s mellett egy 50i-s is és akkor mindenki eltudná dönteni, hogy eszköztől függően melyiket nézi.

(#29033) kacsa7 válasza tobias40 (#29031) üzenetére


kacsa7
őstag

Pedig sajnos számíts rá, hogy ez ilyen. Lejátszótól függetlenül. A semminél jobb és megszokható, de ez van.

(#29034) M_AND_Ms válasza kacsa7 (#29033) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ne feledjük, nem az otthoni tévézésre van az egész megalkotva. Az összes szolgáltató azt mondja, otthoni tévézésre tessék előfizetni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#29035) tobias40 válasza kacsa7 (#29033) üzenetére


tobias40
veterán

Meglátom és majd eldöntöm mi lesz vele,ne csak ezért veszem a pléjert de jó lett volna ha ez is megoldódik! ;]
Van normális előfizetésem tv-re de ebben nincs spiler, de túlélem a dolgot! :C
Inkább azért voltam mérges hogy se a tv (ST 50) se pedig a Mederer böngészője nem tudja megjeleníteni! :W

[ Szerkesztve ]

(#29036) Breki


Breki
veterán

Ez a TV Box MXQ Pro 4K S905 miért ilyen olcsó?

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#29037) adi1234 válasza Breki (#29036) üzenetére


adi1234
tag

Nem sokan vásárolnak tőle !!!!

Ez olyan mint a kaparós sorsjegy : Vagy nyersz vagy nem ! :Y

:)

(#29038) tobias40 válasza Breki (#29036) üzenetére


tobias40
veterán

Sztem ezért: Quad core Amlogic S905 Cortex A53

Ez a sima változat nem az "X"-es... (sztem) ;]

(#29039) vargalex válasza tobias40 (#29038) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Amiatt éppen drágább lenne valószínűleg...
Egyébként ahogy a kolléga is írja, a vásárlások darabszámából ítélve csak átverés...

Alex

(#29040) Skillet válasza Celtis (#29013) üzenetére


Skillet
addikt

Igazából egyelőre off kérdés... ugyanis htpc-n van vele bajom. Monitorra van kötve a gép dvi csatlakozóval, tv-re hdmi-vel, erősítőre hdmi-vel, onnan tovább a tv-te hdmi-vel.
Tudom, elég lenne az erősítőre kötni, onnan meg a tv-re.... ez így is volt, de esténként asszonnyal fülhallgatóval tv-zünk a gyerek mellett, aki alszik. Ilyenkor feleslegesen menne az erősítő (nem tovabbítja a hdmi jelet kikapcsolt állapotban). Viszont, valami fura oknál fogva a kodi mindig olyan kijelzőn nyílik meg, ami épp ki van kapcsolva :) ilyenkor meg ugrálhatok a géphez és mahinálhatom át a megfelelőre. Ezt lenne jó megoldani egy gombbal a távirányítón.
De... és innentől talán kevésbé off. Ugyanezt kellene megoldani majd az X96-on is. Ott viszont azt az egy hdmi kimenetet kellene elosztani, egyik menne közvetlenül a tv-be, másik meg szintén a tv--be, de az erősítőn keresztül.
Ehhez elég egy sima, nem kapcsolható elosztó, vagy érdemesebb egy kapcsolható? Ha kapcsolható az inkább ajánlott, akkor gázos, mert azért is fel kell ugrálni.
Ötleteket szívesen fogadok ;)
Nagyon köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29041) headhunter válasza Tommee (#29026) üzenetére


headhunter
addikt

Köszönöm!

1.1.2-nél nincs hang a fejlesztő meg törölte az összes régebbi verziót így szinte elérhetetlen. [link]

Most új elnevezéssel teszi közzé a fejlesztéseket?

LibreELEC-S905.arm-8.90.0.tar 2017-12-25 12:48 140M

(#29042) Pelican válasza Skillet (#29040) üzenetére


Pelican
őstag

Ami neked kell az splitter, azon nincs kapcsoló.
Ha fullhd elég, nekem van két felesleges.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#29043) Pelican válasza headhunter (#29041) üzenetére


Pelican
őstag

Eddig volt helytelenül elnevezve.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#29044) cigam válasza kacsa7 (#29027) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29045) kenand válasza Breki (#29036) üzenetére


kenand
veterán

Ha nem kell 4K jobb, mint a 905x/905w, 15 USD nagyon jó ár lenne érte, de valószínűleg átverés.
(Háló gigabites, van SPDIF, LibreElecre lég is lenne az 1GB RAM)

(#29046) szabi__memo válasza kenand (#29045) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A s905 az 4k-s. Vagy mire gondolsz?

(#29047) Pelican válasza szabi__memo (#29046) üzenetére


Pelican
őstag

Arra, hogy nem tud HDR-t, és a 4k-s anyagok nagy része HDR.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#29048) M_AND_Ms válasza Breki (#29036) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Két terméke van összesen... A másik egy sörnyitó.
Komolytalan.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#29049) junkpod válasza Skillet (#29040) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha a tv és az erősítő HDMI arc képes, akkor lejatszo-hdmi-tv-hdmi-erosito sorrend működhet.

Box's don't touch!

(#29050) kenand válasza szabi__memo (#29046) üzenetére


kenand
veterán

Meg VP9 támogatás sincs a 905-ben de nekem nem hiányzik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.