Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) dzz válasza cof (#72000) üzenetére


dzz
aktív tag

Suspend-ről átállítottam Shutdown-ra és most működik, mint ahogy az elvárt lehetne tőle. Igaz a sima bekapcsolás után rögtön a CE jön, de majd elmondom nekik, hogy hogy tudnak az androidra átlépni!

Köszönöm a segítséget!!!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#72002) nfsu17 válasza cof (#71997) üzenetére


nfsu17
veterán

Ezt jó, hogy mondtad, mert én el se akartam volna indítani az androidot, de ezek szerint el kell, hogy ezt a kikapcsolás beállítást elvégezzem...most nem a jelenlegi boxról beszélek, hanem az érkezőről, csak már előre felkészülök

(#72003) Beni2360 válasza stigma (#71980) üzenetére


Beni2360
félisten

Nézzél körbe az AVR HDMI Seup-nál ott vannak az auidó kimenet beállítások is. Legalább is nálam a DENON-nál.
HDMI kontrol és az ARC nál kutakodjál.
HDI audio aut-AVR nálam és nem egy a hang a TV-be.
Van HDMI Pass Through azon a bemeneten amit választasz AVR bekapcsolás nélkül át megy minden a TV-re ezt szoktuk mi is használni a reggeli TV-kor.
Más hirtelen nem jut eszembe. Én semmi CEC + ARC-t nem használok.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72004) dzz


dzz
aktív tag

Kerestem a fórumon kicsit, de nem találok ilyesmit. Lehet, hogy csak véletlen, de ha mondjuk YT-n nézek filmet megy a hangerő szabályozás viszont helyi filmek lejátszásakor nem a távirányítóval. Van ez így másnál is vagy sikeredett valamit elállítanom (esetleg be kell valamit hozzá állítani)?

[ Szerkesztve ]

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#72005) Beni2360 válasza dzz (#72004) üzenetére


Beni2360
félisten

Helyi filmeknél a hang áteresztés van beállítva, YT appnál meg nem a kodi a mérvadó. A TV-nél is lehet külön a hangot a Yt-n állítani.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72006) stigma válasza Beni2360 (#72003) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi szépen hogy részletesen leírtad, mindenképp ránézek/ma holnap. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#72007) dzz válasza Beni2360 (#72005) üzenetére


dzz
aktív tag

Értem, köszönöm! A TV-n nem láttam külön YT hangerőt sosem, de az is igaz, hogy egy ideje nem használom a smart funkcióit, mert már 6 éves, a legutóbbi frissítése kb. 4. Lassúcska szegény, de a képe még jó. Erre kellett valami box. Most egy darabig el leszek ezzel aztán majd egyszer valamikor le kell cserélnem, mert azért a Netflixes nagyobb felbontás jó lenne ami a boxon csak 720.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#72008) blakey válasza dzz (#72007) üzenetére


blakey
titán

PCM hang esetében lehet állítani a hangerőt mindegy, hogy passtrough vagy sem, a többi hang esetében inaktív, nem csak YT vagy egyéb kiegészítőhöz kötött. TV-n meg más a szitu.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72009) Charx


Charx
senior tag

Erre valaki?
62i. Kodi médiatár költöztetés az eMMC-re
Ezzel a megoldással csak a Kodi médiatára (filminfók, borítók, stb.) kerül át az SD kártyáról a gyors belső eMMC-re. Az android rendszer változatlanul elérhető.
Ez úgyan így mehet coreelecen is?

(#72010) DoItYourself válasza Charx (#72009) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Itt meg itt írnak róla.
Miért nem a komplett CE-t teszed az eMMC-re?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#72011) Charx válasza DoItYourself (#72010) üzenetére


Charx
senior tag

Meg akarom tartani a droidot.

(#72012) mikrofon válasza Dr.NX (#71985) üzenetére


mikrofon
addikt

Ilyenből olyan nincs ami az USB-C 12V-ját viszi át és nem az 5V-ot?

(#72013) mikrofon válasza stigma (#71999) üzenetére


mikrofon
addikt

én pl szelektív CEC-et nem tudtam beállítani, akárhogy próbáltam. Vagy minden vagy semmi...
Nekem bejött a CEC, csak időnként eldobta a kapcsolatot, akkor a TV-n újra kellett állítani (ki-be kapcsolással) a menüből. Ez nekem macera volt... Vagy is nem nekem, hanem a többieknek... Amúgy alapvetően tetszett, hogy csak a box távirányítója kellett. Ha alvó állapotba volt elég volt a nyilat vagy az ok gombot megnyomni és minden működött, még a hangerő állítás is jól működött hála a CEC-nek, de ha eldobta a kapcsolatot , akkor jött a szerencsétlenkedés....
Másik problémám az volt, hogy hogy a box - TV - soundbar soron mire a soudbar-ra ért a hang késett és ez zavaró volt...
Így maradt, hogy a box optikán kapcsolódik a sondbar-hoz és hdmi-n a tv-hez. Ezzel csak az a bajom, hogy a soundbar 15 perc csend után kikapcsol, nem lehet ezt a szolgáltatást kikapcsolni. Ez botrányos nagyon lecsökkenti az élvezeti élményt..... Ami egyébként optika esetén volt így, míg CEC + ARC esetén jó volt ez is.
Mondjuk az se előnyös, hogy a feleségem ha hangos amikor a gyerekek néznek valamit, vagy ő hallgat zenét, csak odalép a soundbar-hoz és azon lehalkítja, így a box-on már nem lehet fentebb halkítani amikor én nézem..... Ez is csak optika esetén probléma....
Az itt írtak alapján az a véleményem, hogy a felső és pro kategóriában (TV, erősítő) már jól működik a CEC és az ARC, de alatta ill. a régebbi cuccoknál, még sok a szívás és szerencsétlenkedés. Amolyan specifikációban jól mutató de kényelmi szempontból használhatatlan funkció....

(#72014) cof válasza mikrofon (#72012) üzenetére


cof
veterán

Ez nem csak 5V-ot visz át, nincs benne semmi elektronika.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#72015) mikrofon válasza dzz (#72001) üzenetére


mikrofon
addikt

Itt valami nem kerek. Ha kikapcsolod a box-ot, akkor mindig annak kellene alapból bejönni amelyik rendszerböl kikapcsolta. Legalábbis nálam így van és másnál is ezt olvastam.....

"Suspend-ről átállítottam Shutdown-ra"
Normális firmware esetén, ennek csak az android kikapcsolási funkciójára kellene érvényesnek lenni, bekapcsolást nem érinthetné....

(#72016) csubyy


csubyy
tag

A fake 4/32-es X88 után, 25$ visszatérítést adnak. Ez így korrektnek is nevezhető.

(#72017) mikrofon válasza cof (#72014) üzenetére


mikrofon
addikt

Pedig de.....mármint csak az 5V-ot.
Azt hogy mi a kiosztása a különböző feszültségeknek nem tudom, de gondolom emiatt nem mindegy, hogy pontosan a DC két pólusán mi megy ki..... Hiszen egy normális UBC csatlakozó végén ott van egyszerre minden 5V 9V 10V 12V 15V 20V
Gondolom én....
Vagy gondolod, hogy jelet küld a fogyasztó, hogy én X V-t szereznék és az inteligens töltő annyit küld?

[ Szerkesztve ]

(#72018) mikrofon válasza csubyy (#72016) üzenetére


mikrofon
addikt

feltéve, ha neked megfelelő.... De ha olyan a vásárlók nagy része, hogyha előre tudja hogy ez nem 4GB-os, akkor nem venné meg, akkor ez pont arra jó, hogy eladják az amúgy eladhatatlant.....
szerintem ez gáz.... Én biztos nem tartottam volna ezt korrektnek és elfogadhatónak, ha nekem annak idején a 32/4 helyett 32/2-t küldenek....

(#72019) Csicsóka válasza Charx (#72011) üzenetére


Csicsóka
őstag

Akkor nem ártott volna egyből tisztázni hogy ez milyen vas.
Ez a megoldás csak a régi, nem NG boxokon megy.
Ez való NG boxhoz.
De miért nem telepíted ceemmc-vel dual módba, akkor nem kell SD?

(#72020) Charx válasza Csicsóka (#72019) üzenetére


Charx
senior tag

És megmarad a droid is, hát az király akkor azt fogom csinálni. Kicsit le vagyok maradva csak s905x meg 912esekket csináltam. Rendeltem egy 905x3at, arra akarom majd rakni.

(#72021) Beni2360 válasza stigma (#72006) üzenetére


Beni2360
félisten

Nincs mit részletezni mivel minden VR más menüt használ még azonos márkánál is. Azon a részen kutakodjál és meg lesz majd szerintem oldva.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72022) Beni2360 válasza Csicsóka (#72019) üzenetére


Beni2360
félisten

Kérdésem a költöztetéssel kapcsolatban.
Egyenként kell SSH-n bemásolni a 4 sort??

SSH belépés után:
cd backup
chmod +x copy_kodi_to_emmc.sh
chmod +x mount_data.sh
./copy_kodi_to_emmc.sh

SD-nek utána bent kell maradnia?
Ez nem teljes átköltözés? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72023) cof válasza mikrofon (#72017) üzenetére


cof
veterán

Ennek nem sok köze van az USB-C-hez, ugyanúgy Micro-USB-vel is mennek az intelligens töltők, és ott biztos, hogy csak kettő pólus van.

Én is QC adapterrel használom a BOX-ot, és nem halt még meg. Tehát csak annyit vesz fel amennyire szükség van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#72024) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Kodi alatt , hogy lehet megoldani , hogy ha egy megosztott és szinkronizált mappábol törlök filmet akkor azt úgymond a Kodi is törölje szinkronizáláskor.
Mert jelenleg , az a helyzet , ha kitörlök egy filmet , pl: Rambo , akkor ott van a szinkronizáltak között borítóval együtt . Csak akkor jelez , hogy " a fájl nem elérhető , kívánja törölni?" ha ráklikkelek.

Kicsit bosszantó , hogy egyesével kell után törölni Kodiban.

Van rá megoldás?

Azt hittem ezt automatikusan elvégzi , miután lefut a szinkron , mint egy felhő szinkronizáláskor.

(#72025) Charx válasza WhiteWalker (#72024) üzenetére


Charx
senior tag

Van egy médiatár tisztítás opció ami törli azokat ami már nem elérhető állomány.
Beállítások / Média / Médiatár tisztítása

[ Szerkesztve ]

(#72026) cof válasza WhiteWalker (#72024) üzenetére


cof
veterán

Vagy csinálsz manuálisan törlés után egy médiatár tisztítást, vagy felteszed a Watchdog kiegészítőt. Itt be lehet állítani mappát amit figyel, és ha változás van, akkor frissíti a médiatárat.

Nálam úgy van, hogy TM letöltés után a figyelt mappába helyezi át a filmet, és jó esetben automatikusan le is tölti hozzá a filminfót.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#72027) csubyy válasza mikrofon (#72018) üzenetére


csubyy
tag

CE-el 2GB több mint elég és nekem ez kell. Persze az átverés az átverés és van egy csomó ember, aki ezt nem tudja bizonyítani és soha nem reklamál, észre sem veszi. Na ez a "biznisz" benne.

(#72028) junkpod válasza WhiteWalker (#72024) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezzel vigyázz. Azért nincs alapból erre automatikus megoldás, mert ha pl. a hálózati forrás bármilyen okból nem látszik akkor törli a teljes adatbázist erre a forrásra.
Csak kézi tisztítás indítást javaslom.

Box's don't touch!

(#72029) nfsu17 válasza WhiteWalker (#72024) üzenetére


nfsu17
veterán

Keymap-pal távirányító gombokra rá lehet varázsolni a médiatár szkennelést és törlést is.
Nekem a négyes gomb a keresés, hatos a törlés.
Akkor indítom, amikor jónak látom.
Persze olyan távval nem megy ez a módszer értelemszerűen, ahol nincs szám. Pl. X88 pro x3
De ahogy írták van auto megoldás is, aminek van hátulütője is, ahogy írták.

(#72030) divan válasza junkpod (#72028) üzenetére


divan
senior tag

Vagy még egy megoldás lehet, hogy a Kodiból törölsz. Ehhez engedély kell neki, hogy a forrásoldalon legyen írási, olvasási joga is, plusz a menüben is be kell hozzá kapcsolni azt az opciót, hogy törlés esetén a forrást is törölje.

(#72031) Pelican válasza mikrofon (#72017) üzenetére


Pelican
őstag

hogy én X V-t szereznék és az inteligens töltő annyit küld?

Egy táp vezeték van, (nem minden fesznek külön) és az változik az adatvezetékeken lezajló egyezkedés eredményeként.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#72032) dzz válasza Csicsóka (#72019) üzenetére


dzz
aktív tag

Ez a ceemmc duál mód megy az X88-on is? Nem találok róla infót, hogy valaki már próbálta volna és nem akarok teszter lenni :)

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#72033) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Köszönöm mindenkinek az információt!
Akkor marad a manuális megoldás. :o

Ahogy #72028 junkpod írta , van hogy a hálózaton a megosztott mappa alvó módba van az adott sleep vinyó miatt.

[ Szerkesztve ]

(#72034) Beni2360 válasza WhiteWalker (#72033) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha a média tárból törlöd akkor a Videók közt marad a mappája és esetleg a semple ha van benne. Ez nem annyira idegesítő mivel eltűnik a médiatárból. A tisztítási folyamat meg nagyon hosszú na az idegesítő, és egy esetleges éppen nem rádugott usb hdd is keresi majd meg áll és kérdi mi legyen.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72035) mikrofon válasza Pelican (#72031) üzenetére


mikrofon
addikt

aham, akkor ilyen 12V-os 2 pólusú dc adapter csak egyféle képen lenne lehetséges, ha le tudná kommunikálni a cucc, hogy neki 12V kell. Ezek szerint 5V az alapértelmezés és ezért van csak ahhoz.... Bármilyen másik Feszültséghez már intelligensebb és emiatt drágább adapter kellene....

(#72036) Csicsóka válasza Beni2360 (#72022) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen, egyenként, és enter.
Nem teljes költözés, csak a kodi cuccai mennek át vele a droid data partícióra. Ugyan úgy SD-ről fut minden.
De minek ez neked? Nem tetted már át a belsőre az egész cumót?

(#72037) Csicsóka válasza dzz (#72032) üzenetére


Csicsóka
őstag

A ceemmc garantáltan, csak az általa támogatott néhány boxon megy probléma mentesen. Minden más box lutri, de az itteni tapasztalatok alapján jók az esélyek hogy nem teszi gajra az eMMC-t.
Ami biztosan megy az a felezős rendszer, (droid, és CE osztozik a data-n) Ott viszont 2 másodperc időre kell az SD kártya a rendszer
indításához.

(#72038) Beni2360 válasza Csicsóka (#72036) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem, és az s912 Km8P, amit elrontottam végül sikerült a belső tárol levarázsolnom.
Mi van akkor ha kártyát szeretnék cserélni? Mi lesz a belsőre másolt cuccal? Valahogyan át lehet az új kártyára varázsolni a dolgokat?
--------------------------
Most a 9.2.2. van fent egy új kártyán és időnként el kezd homokozni sima fhd-nél, a franc se tudja miért? 2 napig semmi még a 4K-nál sem aztán kezdi. Délben vacakolt este semmi gond nem volt. Biztos klimaxol a rendszer S905X2 - A 95X Max. :F Ezen átlehet rakni a belsőre? Valami link? És akkor nem kell az SD kártya? Lemaradtam az egészről. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72039) stigma válasza mikrofon (#72013) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi szépen, bocs hogy csak msot válaszolom meg, csak sok volt a melóm.

Hát igen, viszont a sok-sok kütyünél már szoktak anomáliák lenni, mert mindehova a legfrisssebb FW-t szoktam használni , lehet ott kever be valamit.
Felső kategóriában is vannak hatalmas hiányosságok (ismeretségi körben van pár ismerösöm erősítőkkel, Androiod-os lejátszókkal problémája) akiket nem tudtam meggyözni a CE és minőségibb boxok használatáról, mert azt a szóhasználatot kaptam , hogy az ,,nem oda való" :DDD
Android-os lejátszás esetén voltak gondok flyer vagy képfrissítési gondjaik (asszem Dune lejátszóval) de ebben nem vagyok 100%-ig biztos, hogy ez a márkájú lejátszója van.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#72040) dzz válasza Csicsóka (#72037) üzenetére


dzz
aktív tag

Akkor egyenlőre ezt kihagyom teljesen. Az enyémen megfelel SD-ről, a másikat (amire szerettem volna ceemmc-t) meg elviszik a hétvégén, ha benne kell maradjon az SD akkor maradhat így is (szvsz). Köszönöm!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#72041) blakey


blakey
titán

A CE fórumát egyelőre ne keressétek. További infók talán később.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72042) DroiDMester válasza mikrofon (#72012) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

PD tigger-el megoldható, hogy egy PD töltőből kivegyél FIX 9-12-15-20.Voltot

itt létezik készen 20Voltos verzió, sajnos 12voltos-t nem találtam(lehet hogy van ilyen is)

én csináltam inkább magamnak!

kell egy 12Voltos Tigger PL: ez itt

és egy 5,5 x 2,1.es DC dugó => PL: ez itt

és csak össze kell drótozni, meg némi zsugprcső és meg is van az adapter!

egész pofásan meg lehet csinálni akár csak gyári lenne! :))

[ Szerkesztve ]

(#72043) DoItYourself válasza blakey (#72041) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem hangzik túl jól, remélem semmi gond.
A webhely nem érhető el
A(z) coreelec.org túl hosszú ideje nem válaszol.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#72044) spiky03


spiky03
veterán

Mit kellene még beállítanom, hogy lássam a bitratat is a hangnal?
Mert nálam így néz ki a gyári skinnel.
link

Vagy milyen skint kellene beállítanom ahol látható?

Valamint azt, hogy is tudom megnézni, hogy a skinek, hogy is néznek ki?
A múltkor megtaláltam, de most sehol sem találtam ezt a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#72045) blakey válasza spiky03 (#72044) üzenetére


blakey
titán

Ez nem gyári skin Kodi 18-ban, a gyári az Estuary te meg Confluence-t használsz, ahhoz módosítanod kell a DialogPlayerProcessInfo.xml fájlt és a strings.po féjlt első körben az angol mappában majd a magyarban is megcsinálhatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72046) spiky03 válasza blakey (#72045) üzenetére


spiky03
veterán

Értem.
És mit kell ott módosítani?
Bocsi de nem vagyok ebben otthon.
Vagy ha visszaállítom az eredetit akkor megjelenik az a plusz infó?

Jah és ezt a funkciót a Kodi appra is rálelhet valahogy varázsolni, hogy ott is előhívhato legyen ez a menü?
Valamint azt hol tudom megnézni, hogy a skinek, hogy is néznek ki?
A múltkor megtaláltam de most sehogy sem akadtam rá.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#72047) blakey válasza spiky03 (#72046) üzenetére


blakey
titán

Ha Estuary-t használsz CE alatt akkor ott elérhető a bővített info.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72048) junkpod válasza divan (#72030) üzenetére


junkpod
nagyúr

Haha... Ezt a jogot a média box soha nem fogja megkapni a Nas-omon. :C

Box's don't touch!

(#72049) Manimaci válasza blakey (#72047) üzenetére


Manimaci
tag

És miként érhető el a bővitett infó? :)

(#72050) nfsu17 válasza Manimaci (#72049) üzenetére


nfsu17
veterán

nálad a távon a kukac gomb (@) (X99) [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.