Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) korcsi válasza Imi1981 (#22000) üzenetére


korcsi
veterán

Úgy rémlik kiegészítőknél (add on) kell telepíteni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#22002) Imi1981 válasza korcsi (#22001) üzenetére


Imi1981
veterán

Ott se hoz be semmit amit le lehetne tölteni és csak zip fájlból lehet telepíteni. Mintha nem lenne net.

(#22003) synar Ez az addonokra is igaz? Még skint se tudok letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#22003) synar válasza Imi1981 (#22000) üzenetére


synar
őstag

Friss telepítés után azt tapasztaltam, hogy kell várni kb. 10-15 percet, nézz vissza kicsit később is a lokalizációhoz, addigra ott lesz a magyar nyelv is. Internet kapcsolat kell hozzá persze.

[ Szerkesztve ]

(#22004) .zSoLTi. válasza Imi1981 (#22000) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Beluudj tanácsait követtem + összefoglaló.

(#22005) bostone válasza Imi1981 (#22000) üzenetére


bostone
addikt

Ha rossz dtb-t tettél fel az is okozhatja, hogy nem éred el a nyelv pakkot.

Az Amlogic tv box tool alkalmazásban is beállíthatod a freki váltást.
(Azért reklámozom ezt az alkalmazást, mert jó. S912-es tulajoknak kötelező a play áruház folytonos leállása miatt. Az összefoglalóban lenne a helye.)

Említetted, hogy lefagy a box az alkalmazásba való belépéskor. Ez elvileg annak a jele, hogy menne a freki váltás. Ha szerencséd van az egyikkel működni fog. Én is tapasztaltam hasonlót más kodi fork volt próbára téve.

(#22006) lacko6 válasza .zSoLTi. (#21998) üzenetére


lacko6
senior tag

kadencia helyes vagy auto fps valltas?
ez 2 kulon dolg vagy mar nem :F

(#22007) Imi1981 válasza bostone (#22005) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát ezekkel a dtb fájlokkal mindig bajba vagyok. Beelink mini mx S905 1gb 1gigabit lan tv box-om van. Ezt a dtb-t töltöttem le : gxbb_p200_1G_1Gbit.dtb ez való hozzá nem?
Most kipróbálom azt a Amlogic tv box tool alkalmazást hátha azzal jó lesz a freki váltás . Kösz

[ Szerkesztve ]

(#22008) .zSoLTi. válasza lacko6 (#22006) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Automatán vált a box 24hz-re. Eddig 60hz-en játszott le mindent..

(#22009) Imi1981 válasza bostone (#22005) üzenetére


Imi1981
veterán

Honnan tudom hogy működik e a freki váltás? Mert beállítottam újraindítottam és felraktam az ftmc-t, beállítottam összefoglaló szerint (kadenciahelyes lejátszás) és most megy rendesen. De ez nem jelzett újraindítás után, hogy akív a freki váltás.

(#22008) .zSoLTi. Ezt hogy lehet megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#22010) Imi1981 válasza bostone (#22005) üzenetére


Imi1981
veterán

Mégsem jó! Ugyan úgy eldobja a hdmi jelet.

Más téma. Libreelec-en és androidon se tudok nyelvet állítani kodiban ! Elvileg aktív a net(úgy mutatja a rendszerinfóban) de lehet valamiért mégsem?
Most próbáltam böngészővel és play áruházzal és van net. Akkor miért van ez libreelec-el és androidos kodival is, hogy nyelvet és kiegészítőket se tudok letölteni?

[ Szerkesztve ]

(#22011) blakey válasza Imi1981 (#22010) üzenetére


blakey
titán

Be kell lépni a Kod repoba és frissülni fog, ez egy régi "bug", utána lesz minden ami kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22012) Imi1981 válasza blakey (#22011) üzenetére


Imi1981
veterán

Bocs a hülye kérdésért de mi az a kodi repo és hol találom?

(#22013) .zSoLTi. válasza Imi1981 (#22009) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Tv-n nyomok egy infot, és mutatja a felbontást és kép frissitést.

(#22014) Lacko66


Lacko66
tag

Üdv.

Van egy Mini M8S II boxom, rajta LE 8.0.2e. Tévét szeretnék nézni a Kodival. Itthon telekomos iptv szuper családi hd csomag van és van egy Avermedia avertv hybrid volar hd usb stickem. Meg lehet ezekkel oldani a Kodi-s tévézést és ha igen hogyan kezdjem ? Abszolút nulláról fogok indulni ebben a tévés témában.

Köszi minden segítséget.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#22015) blakey válasza Imi1981 (#22012) üzenetére


blakey
titán

Kiegészítőknél, ahonnan telepítenél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22016) DoItYourself válasza Lacko66 (#22014) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Röviden: sehogy. Csak a saját eszközükkel nézheted.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#22017) Imi1981 válasza blakey (#22015) üzenetére


Imi1981
veterán

Megvan a hiba! A netem szarakodik de nagyon. Hol van hol nincs úgyhogy azért nem volt jó. Most nyelvet tudtam állítani de kiegészítő letölteni nem mert megint elment a net.Majd holnap próbálkozom ha rendbe jön a net. Azért kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#22018) korcsi válasza .zSoLTi. (#22013) üzenetére


korcsi
veterán

Tv vásárlás kapcsán belefolytam most ebbe a kérdésbe és sajnos attól függetlenül, hogy a TV fogadja a 24p jelet, még nem biztos hogy a megjelenítés is kadencia helyes lesz :( (a link most épp nem működik)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#22019) tibi970307 válasza DoItYourself (#21956) üzenetére


tibi970307
tag

Már eljutottam odáig, hogy nem dob hibaüzenetet, hanem feldob egy ablakot, ahol újra felh. nevet és jelszót kér, a következő szöveggel: Tulajdonságok zárolása smb://(IP cím)/e számára

Jelszóval védett megosztás kikapcsolva, a megosztás engedélye 'mindenki', teljes hozzáféréssel.
Mi lehet a gond? Csak a gépemről érem el a filmeket.

(#22020) vargalex válasza Csicsóka (#21984) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én végül ma rendeltem egyet. Megírom a tapasztalatokat, ha megérkezik.
A hálózati adaptere a Seagate GoFlex Net-ét juttatja eszembe a rátolható végekkel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#22021) DoItYourself válasza tibi970307 (#22019) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Otthoni csoportod van? Lehet, hogy az kavar be.
Kipróbálhatod azt is, hogy leveszed, és újra felteszed a megosztást az adott könyvtárra.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#22022) .zSoLTi. válasza korcsi (#22018) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Nekem még egy régebbi 2011es Lg 42ld565 tv-m van. Szép folyamatos a lejátszás, nekem megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#22023) tibi970307 válasza DoItYourself (#22021) üzenetére


tibi970307
tag

Már kiléptem otthoni csoportból is. Könyvtár újbóli megosztását is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#22024) DoItYourself válasza tibi970307 (#22023) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Utolsó ötletem: indítsd újra a pc-t és a boxot is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#22025) lacko6 válasza tibi970307 (#22019) üzenetére


lacko6
senior tag

8.1.3 smb-hez kell win fiokban jelszot megadni.A tobbi beallitas maradhat a regi.

[ Szerkesztve ]

(#22026) tibi970307 válasza lacko6 (#22025) üzenetére


tibi970307
tag

A windows fiókom Microsoft fiókos és az ahhoz tartozó jelszóval szoktam belépni a Windowsba. Ezt írtam be a hálózati hely hozzáadásánál is. Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#22027) lacko6


lacko6
senior tag

igen

(#22028) L4CI2 válasza tibi970307 (#22026) üzenetére


L4CI2
aktív tag

szia

Küldenél képet arról hogy mit konfigurálsz ? ja és a PC meg a Box LAN adapter infóiról?

Ezekről.

(#22029) Adamo_sx válasza L4CI2 (#22028) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

A boxnak és a windowsnak ugyanaz az IP címe?

(#22030) L4CI2 válasza Adamo_sx (#22029) üzenetére


L4CI2
aktív tag

szia

Te figy ez egy példa kép hogy miket akarok látni tibi970307-nek a box-bol és számítógépéből és nyilvánvalóan én lusta voltam és egy PC-s kódiból loptam a képeket de szerintem nem ez a lényeg hogy nálam mi van hanem hogy tibi970307-nél mi van :D FONTOS: mert ugye nála nem jó a hálózat nem nálam.
És igen jól láttad ha itt lenne gond AKKOR ip cím ütközés lenne :P de nem itt van a baj. Értem ?

[ Szerkesztve ]

(#22031) junkpod válasza tibi970307 (#22026) üzenetére


junkpod
nagyúr

Amúgy nem értem, hogy miért adatok meg rendszer szintű user-jelszo párosokat egy mediaplayernek. Ez jelentős biztonsági kockázat.
Miért nem lehet létrehozni egy Kodi usert egyedi jelszóval és korlátozott fájl hozzáféréssel?

Box's don't touch!

(#22032) tibi970307 válasza L4CI2 (#22028) üzenetére


tibi970307
tag

Box forrás hozzáadása:
[link]

PC hálózat információk:
[link]

PC Kodi információk:
[link]

Van egy Telekomos modemem, amire WI-FI-n keresztül csatlakozik a PC. Erre a modemre rá van kötve egy kábeles router, erre csatlakozik a box, az erősítő. Mivel gondoltam arra, hogy ez problémát okozhat, ezért rákötöttem a modemre a boxot kábellel, de úgy sem működött. Most éppen azt írja ki, hogy "Operation not permitted".

Az alhálózati maszk, az Átjáró, az Elsődleges DNS megegyezik a boxon és a PC-n is.
PC-ről el is érem a boxra kötött külső HDD-t, de fordítva nem működik. :F

junkpod: Külön user pont azt venné el, amiért vettem a boxot. Miközben dolgozok a PC-n, addig a gépemen tárolt médiát elérem a box-szal és nem kell a gépemet a TV-hez dock-olni és Kodit futtatni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#22033) Flashback


Flashback
addikt

Anyuméknak keresnék valami olcsó lejátszót.
Full HD lesz a maximum felbontás (de inkább kisebb). Mit ajánlotok ami problémamentes és egyszerű kezelni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22034) tibi970307 válasza tibi970307 (#22032) üzenetére


tibi970307
tag

Hihetetlen. Megvan a megoldás. Aki Microsoft fiókot használ, ne írja be a Microsoft fiókos e-mail címét. Meg kell nyitni egy parancssort, majd beírni, hogy "net users". Nekem kiírta, hogy tibor (ez a felhasználónév). Ezt beírva felhasználónévnek már működött is.

(#22035) L4CI2 válasza tibi970307 (#22032) üzenetére


L4CI2
aktív tag

jaj látom öreg hiba volt a lustaságom hogy a PC kodi képet raktam fel :D mert mindenki félre érti.
Szóval BOX kodi-ról akartam képet a hálózat részről pont azért amit írtál nehogy egy más tartományba legyen a box és az okozza a problémát de azt írod hogy ott minden rendben hiszek neked :D.

Amit junkpod írt félreérteted teljesen :).
Annyit írt hogy hozz létre egy helyi nem rendszergazda fiókot jelszóval és azzal oszd meg és nyilván annak az adataival tessék kitölteni a box-ot mert ez így biztonságos(nem kell hogy bejelentkezz abba a fiókba) .

valahogy így.

[ Szerkesztve ]

(#22036) L4CI2 válasza tibi970307 (#22034) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Érdekes nekem megy az email cím is de akkor amit junkpod írt az is működött volna :)

(#22037) tibi970307


tibi970307
tag

Most sem tökéletes. Már elérem ugyan, de bármelyik filmet elindítom, akkor szaggat és a hang is elmegy. Olyan, mint ha lassú lenne neki a sávszélesség. Pedig belső hálózaton simán megvan a 100Mbit. Lehet, hogy bufferelést kellene valahogy növelni?

(#22038) junkpod válasza tibi970307 (#22032) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jól értem, hogy 2 router van a rendszerben (kábelmodem és külön router?)
Windows alatt ha dolgozol a gépen akkor külső eszközről más user nem férhet hozzá mappakhoz?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#22039) L4CI2 válasza tibi970307 (#22037) üzenetére


L4CI2
aktív tag

(#22037) tibi970307
Nem lehet hogy sérült a vezeték és csak 10M van ?

(#22038) junkpod

Elvileg fentebb kitárgyaltuk hogy nincs alhálózat egy tartományba vannak .
tibi970307 amúgy hogy van összekötve ? szolgáltató eszköz lan port-ból megy egy vezeték a router lan portba és a router DHCP kivan kapcsolva ?

[ Szerkesztve ]

(#22040) junkpod válasza tibi970307 (#22037) üzenetére


junkpod
nagyúr

100Mb elég kell legyen film lejatszasra. Viszont azt a szervernek ki is kell szolgálnia (winpc jelen esetben).
Érdemes lenne a hálózati topologiat felül vizsgálni, mi mivel, milyen beállítással van összekötve.
Amik buktatók lehetnek:
- kell igazi szerver, winpc nem az, annál szvsz meg a routerre aggatott usb vinyo is jobb.
- belső hálózatra dedikált switch a legjobb, persze működnek a routerek is switchkent de jobb a külön switch, egy 4 piros Gbit switch 1-2ezer Ft.
- szolgaltatoi mindenes kabelmodemek nem a legjobbak mindenre egyszerre én legfeljebb modem+router eszköznek használnám.

Box's don't touch!

(#22041) tibi970307


tibi970307
tag

WI-FI nem tetszett neki, kábelen megy szépen. Érdekes, pedig önmagában a WIFI szokott tudni 100Mbit-et, de ezek szerint nem jó megoldás streamelésnél.
A hálózat pedig úgy van, ahogy írtad.

Junkpod: jelszóval érem el a megosztást is, illetve a megosztott meghajtón csak média van, bizalmas adat, vagy munkafájlok nincsenek. Később egyébként tervben van egy NAS, ez csak egy ideiglenes megoldás.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, hasznos volt! :R

[ Szerkesztve ]

(#22042) mayday00 válasza tibi970307 (#22041) üzenetére


mayday00
őstag

De amúgy a legjobb megoldás, ha bérelsz egy seed szervert. Havonta 5 euroért van pl olyan aminek 300giga a tárhelye. 100megabit fel - 100megabit le a sebessége. FTP-n keresztül éred el a tárhelyet. Webes felületen meg magát a kliens programot. Szerverre mindent letöltesz. Tárhelyre. Majd kodin keresztül el tudod indítani a filmeket stb...Nem kell e gépre, otthonra stb semmit letölteni. Kodin keresztül nézed, Streameled a filmeket. Nem árt ha gyors a neted. Nekem 120 mega lefele a sebessége. Ha megfelelően állítod be a buffer méretet stb a kodiban, egy 30 gigás remuxot is minden további nélkül tudsz Streamelni :) Nincs akadozás, stb. Minden folyamatosan jön. Kép, hang. Lényege: Nem töltesz le otthonra semmit. Nem megy a géped. Nem fogyasztod feleslegesen a villanyt. Nem kell napokig visszafele töltened stb.Minden a szerveren van. A szero mindent elintéz helyetted, és a nap 24órájába megy. Sorozatok, filmek minden. Te otthon csak pár kattintást hajtasz végre, és indul a mozi :) :K

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#22043) bostone válasza Flashback (#22033) üzenetére


bostone
addikt

A teljesség igénye nélkül:
Beelink MINI MXIII II, vagy Mini M8S II. Vásárolj még mellé gyors 8 vagy 16-os microsd kártyát amire telepíted a LibreElec-et.

(#22044) Beni2360


Beni2360
félisten

Na a mai napon De volt egy kis kedvem és foglalkoztam a MECOOL BB2 PRO Amlogic S912 boxnak mokólásával.
Letöröltem minden kodi származékot és felraktam a AutoFrameFix.apk-t és az SPMC. Persze előtte ellenőriztem a root állapotot és aktiváltam.
Minden filmél szépen átvált - 24-50-60-ra, vannak skip számok de folyamatos a lejátszás szép a kép is.
4K nem minden megy.
A MATRIX (VC1 ) megy csak darabos-nézhetetlen.:-(
3D ISO-ban válogatós.
Hangok átengedve, rendben.
Egy gondom akadt a végire, kikapcsolás után nem tudom bekapcsolni a semmivel. Csak ha táp ki -be és akkor indul. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#22045) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Olyan 905x-es box van, ami ajánlott is és van is és működik rajta az analóg audio kimenet?!

A "analóg audio tesztelve" rész alatt csak ez az egy 905x-es: Sunvell T95M, de az "ajánlott típusok" között ez nem szerepel. Miért nem?!

Van valami alternatíva, vagy ezzel sincs semmi gond? :F

Valamint feltétel még a 2GB RAM, mert az Android-os része is lenne használva néha.

Köszi!

(#22046) demmer123


demmer123
őstag

Ha ebayről rendelek 8900Ft-ért ingyenes szállítással s905x boxot akkor arra rájön +áfa+vám is?
Mivel magánszemély árulja.

(#22047) Csicsóka válasza vargalex (#22020) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nálam minden boxon az LE, az eMMC-re van téve, ezért kerestem volna a Megogo-hoz gyári android firmware-t. Nem találtam. Így kell valami más megoldást az eredeti, rajta lévő droid lementésére azért, hogy ha mégsem jönne be valamiért ez a box, kezdeni lehessen vele valamit.

A T95m boxomra visszaflasheltem a gyári firmware-t, hogy kitudjam próbálni azt a két lehetőséget amit kigondoltam.

Első körben, SD-ről futó LE alól, dd-vel kimásoltam a /dev/dtb,boot,data,system,recovery USB-re. Ezeket "bántja" az installtointernal amikor bemásolja az LE-t az eMMC-re. Elvileg, ezeket vissza dd-zve LE alól, ismét mennie kell a droidnak.

Második lehetőségként TWRP-t dobtam fel az eredeti recovery helyére, most azzal fogok csinálni mentést, majd megnézem, hogy vissza tudja e állítani akkor, ha az eMMC-n LE feszít.

Ha ezek közül bármelyik variáns bejön, rendelem én is a Megogo-t, van még egy nap az akcióból.

(#22048) Csicsóka válasza SunMount3r (#22045) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nagyon jó box ez, többünknek is van ilyen, vagy az elődje ami még S905.Az enyém analog kimenete nem ok, de vargalex mester boxa ilyen téren is hibátlan.

(#22049) DoItYourself válasza Csicsóka (#22047) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A TWRP-t én egy sd kártyáról futtattam, és a ruszki oldalról letöltött Minix U1 / M18 mentést töltöttem vissza a nand-ra, ahol OE volt. Azóta Android alatt a távom nem százas, de mivel LE fut rajta sd kártyáról, nem volt kedvem foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#22050) cicur99 válasza Csicsóka (#21986) üzenetére


cicur99
tag

(Megogo MXV)
"Szépen fogy, már csak 20 db. van. Ahányszor frissítettem az oldalt mindig kevesebb, és kevesebb."
Növelték a készletet. Most éppen 51 db van még. Az érdekessége az 1Gb-es LAN chip.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.