Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) adi1234 válasza SunMount3r (#20643) üzenetére


adi1234
tag

Én nem találtam ilyen funkciót benne.

Mit tesz a windows a leválasztásnál ez itt a kérdés ? Azon kívül ,hogy kiírja ,hogy leválasztja . :)

Az én véleményem alapján fizikailag nem sérülhet hiszen akkor egy áramszünetnél is tönkremennének a HDD-k . /Ne tévesszen meg senkit egy áramszünetnél lévő túlfeszültség vagy áramingadozás . Itt is inkább a gép hal meg és nem feltétlenül a hdd./ Itt ugye mindenki arra gondol , hogy 5400 -al teker a hdd meg a fej ráesik a lemezre stb.

Ha egy külső meghajtón van az oprendszer és azt csak úgy kihúzod akkor megáll a rendszer ha vissza dugod akkor megy tovább .Pl :"windows to go" /Tehát nem sérül /

Ha másolás közben húzod ki akkor a másolt állomány sérül /Szoftveresen/

Inkább belénk ivódott , hogy el kell távolítani a külső usb adattárolókat .

ENNEK ELLENÉRE AZT AJÁNLOM MINDENKINEK , HOGY IGENIS TÁVOLÍTSÁK EL A HDD-ÜKET / PENDRIVE-JUKAT A GÉPBŐL VALÓ KIHÚZÁS ELŐTT !!!

Én soha nem távolítottam el .

1 db penem ment tönkre . Noname
1 db külső hdd /leesett/
Meg vagy 5 belső hdd /Kb az őskortól kezdve /

:)

(#20652) blakey válasza w.miki (#20650) üzenetére


blakey
titán

Nem sokáig fognak így üzemelni az eszközök, mert ilyenkor ugyanolyan hatás éri, mintha áramszünet lenne, tehát ez egy idő után nem lesz jó hatással a rendszerre és az eszközökre sem. Áramtalanítás előtt mindenképp célszerű kikapcsolni az eszközöket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20653) adi1234 válasza blakey (#20652) üzenetére


adi1234
tag

Véleményed alapján fizikailag sérül vagy szoftveresen az adat rajta ?

[ Szerkesztve ]

:)

(#20654) adi1234 válasza adi1234 (#20653) üzenetére


adi1234
tag

Bocs itt a hdd-re gondoltam még !

Az eszközöknek tényleg nem tesz jót !

:)

(#20655) blakey válasza adi1234 (#20653) üzenetére


blakey
titán

Általában szoftveresen sérül, tehát egy újraformázás megoldhatja, de sok szoftveres meghibásodás egy idő után olyan sérülést okoz ami már visszafordíthatatlan, legalábbis saját, otthoni eszközökkel már nem lehet feléleszteni, legalábbis HDD-nél, pendrive-nál már volt rá példa. TV-knél, boxoknál, stb. is elsősorban szoftveres meghibásodás lehetséges, ott egy gyári visszaállítás általában segítség lehet, de ott már könnyeben sérülhet a táp.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20656) Beni2360


Beni2360
félisten

Mindenkinek :R
Igaz nagy ritkán használom és csak esetleges film lejátszás végett dugom rá de általában a NAS-ra. Ott csak kikapcs és kihúzom mint néha napján a ZODOO-ból. Nincsen semmiféle használatban. De inkább a NAS-t részesítem előnybe mert könnyebb rádugni mint a dobozba.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20657) gulac12 válasza SunMount3r (#20643) üzenetére


gulac12
tag

Az LE alatt pendrive leválasztás funkciót én sem találtam, remélem valaki hozzáértő leírja mi a helyzet, android esetén létezik a leválasztás lehetősége, linuxot nem ismerem.

(#20658) vond válasza gulac12 (#20657) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha jól rémlik, akkor a file forrásoknál, ahol látszik a pendrive/merevlemez, nyomsz rajta egy menü gombot, és ott a lesz biztonságos leválasztás is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20659) Csicsóka válasza GZoli7 (#20648) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nagyon is használatos Linux alatt is, Nem azonnal kerül kiírásra az adat a tárolóra, először egy pufferbe kerül, majd ha az megtelik akkor írja ki azt a tárolóra. Ezért fordulat elő adatvesztés, akkor ha leválasztás nélkül távolít el valaki egy HDD-t, a puffer nem lesz kiürítve. Maga a leválasztás egy sync Linux parancson keresztül üríti a puffereket, így nem lehet adat vesztés. Desktop Linuxok ezt szépen meg is csinálják reboot, vagy shutdown alatt, + még parkoló pályara küldik a HDD fejeket, lekapcsolják a táplálást.

LE esetén ez nem mindig valósul meg, készülék típustól függő. Nálam az MXQ Pro+ még a tápot sem veszi le a HDD-ről, vígan forog a motor a menűből való kikapcsolás után is. A T95m pedig ugyan kikapcsolja a táplálást, de hallani a HDD hangján hogy nincs parkolva a fej előtte. A HDD belső védelmi mechanizmusa persze ilyen hirtelen tápfesz elvétel esetén is dolgozik, nem fog a fej, vagy a lemez sérülni, de ez nem üzemszerű állapot azért.

Hogy ezt a problémát elkerüljem, használom minden boxomon az alábbi megoldást, ami csak a kodi shutdown menüjéből való leállítás esetén működik megfelelően. Tápfesz megszűnésekor (konnektorból kihúzás) nem.

A Configfiles megosztott könyvtárba kell létrehozni egy fájlt shutdown.sh néven az alábbi tartalommal:

#!/bin/sh

DEVICE=sda

case "$1" in
halt)
sync
umount /dev/$DEVICE
hdparm -y /dev/$DEVICE
;;
poweroff)
sync
umount /dev/$DEVICE
hdparm -y /dev/$DEVICE
;;
esac

Ez kiüríti a puffereket, leválasztja a fájlrendszert, szabályosan leállítja a HDD-t.

(#20660) Minstrel válasza kmarci25 (#20642) üzenetére


Minstrel
senior tag

HDMI/DVI-ben volt valóban, most egy simában van, de így is minden 60Hz. Amúgy csak a kodiban inaktív a felbontás rész, kint az android beállításoknál lehet váltani.

(#20661) DoItYourself válasza Minstrel (#20660) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Kodiban a felbontás mellett lévő, inaktív 60 Hz beállítás csak a GUI-ra vonatkozik. Amikor elindítasz egy filmet, akkor automatán vált a filmnej megfelelő frissítésre, de ezt külön engedélyezni kell: a topik összefoglalóban Kodi gyakran ismételt kérdések résznél le van írva, hol. Kadenciahelyes lejátszást keresd, kb. a 30. ponttól.
Android alatt ez nem mindig működik, de ez már egy másik történet.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20662) ekrisztian válasza ekrisztian (#20632) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ugyan az 5leted jó volt, de feladom. Végtelen türelmes ember vagyok, de ez már nekem is sok.
Hol a Tuner tűnik el, hol a TV tab a Kodi-ból :D
Úgyhogy érzékeny búcsút veszek ettől a dobozkától..
Maradok enigma2-n...

:R

(#20663) lac14548 válasza Beni2360 (#20621) üzenetére


lac14548
aktív tag

Semmilyen billentyű nem görgeti a képet.
Egérrel sem megy (görgővel).

Más ötlet valakinek?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#20664) adi1234


adi1234
tag

Működő magyar epg tudna valaki linkelni ?

Köszönöm.

:)

(#20665) cof válasza adi1234 (#20664) üzenetére


cof
veterán

Tuti. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#20666) Keef_Lee válasza adi1234 (#20664) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

(#20667) GZoli7 válasza Csicsóka (#20659) üzenetére


GZoli7
senior tag

Köszönöm az infót. Hirtelen nem találtam róla semmit, de ez így hasznos és világos. :R

(#20668) blakey


blakey
titán

Kint van azb LE 8.0.2d.
Új dtb kell (LIRC esetén). [link]
Changelog:
Kodi: added automatic 3D mode switch patch (see Fix 3d mode switching for Wetek HUB on Libreelec by Memphiz · Pull Request #12326 · xbmc/xbmc · GitHub)
added support for WP2 internal tuners (thanks to codesnake )
added support for using LIRC with built-in IR reciever (requires a modified device tree)
improved installtointernal and update script to hopefully better deal with writing device trees
updated media_build to 20.06.2017 (thanks CvH )
added XBox One controller support from Linux 4.12 (exeperimental)
improved performance a little

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20669) pkollar válasza DoItYourself (#20640) üzenetére


pkollar
tag

Köszi. Tudna valaki ajánlani olyan olcsó tv boxot, amin megy az LE is és lehetöleg 7-es android.

(#20670) Radomer válasza eric.cartman (#20628) üzenetére


Radomer
aktív tag

Szia,

Mennyire van rendben a lejatszó? Érdemes ezt a tipust venni már az U1 ellenében?

(#20671) F_Peter válasza blakey (#20644) üzenetére


F_Peter
őstag

Köszönöm!
Tegnap amennyire időm engedte elkezdtem beállítani.
Mint kezdő boxos még küzdök vele.
Miután csinálntam firmware frissítést és feltettem pár addont előjött egy probléma.
A filmek hangjai elkezdtek szaggatni. Átnéztem a hangbeállításait, de elvileg minden megfelelőre van állítva. Arra is gondoltam hogy a cec miatt van, de kikapcsolása után sem változott, cserébe miután vissza kapcsoltam a cec-t már az sem működik. Az elején ha bekapcsoltam a minixet akkor bekapcsolt a tv és a soundbar is, most már nem.

Majd este folytatom a küzdelmet, de kicsit elvesztem a beállításokban. ☺️

(#20672) adi1234 válasza Keef_Lee (#20666) üzenetére


adi1234
tag

Sajnos nem jót mutat :(

Dátum és óra szerint jó de nem jó műsort mutat .

:)

(#20673) blakey válasza Radomer (#20670) üzenetére


blakey
titán

Ha nem kell a HDR és a VP9 akkor nem, LE még nem 100%-os és egyelőre nincs semmi jel arra, hogy az legyen. Android alatt is olvasni furcsaságokat, lehet, hogy az új frissítés valamit javított, azt majd megtudjuk.

(#20671) F_Peter
Nem tudom/értem a szaggatás mitől lehet, én ilyet nem tapasztaltam, bár LibreELEC-et használok már elég hosszú ideje, Android alatt néha kipróbálok valamit ha LE alatt gond lenne és kb. ennyi, de eddig nincs különösebb gond a lejátszással, nagyon sokmindent visz a Minixes XBMC.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20674) F_Peter válasza blakey (#20673) üzenetére


F_Peter
őstag

Biztos hogy valami beállítás, mert az elején jó volt, csak nem találom hogy mi az.

Amúgy a boxon lévő power gombra hogyan kéne viselkednie, mert nálam olyan mintha nem reagálna rá. Ugyanúgy kék led majd jó sok idő után vált halvány zöldre. A hdmi ki-be húzgálásnál elég idegesítő volt. ☺️

(#20675) blakey válasza F_Peter (#20674) üzenetére


blakey
titán

Kikapcsoló gombra be lehet állítani, hogy "zölden" világítson, vagy sehogy. Nem szoktam használni. Az Beállítások alatt van valami fura nevű menüpont és ott kell megadni a módját.
A kikapcsolás időtartama akár hosszabb is lehet, attól függ, hogy mi futott a háttérben, milyen és hány db eszköz van az USB-n, stb. Zöld LED esetén is mindent kikapcsol.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20676) Beni2360 válasza lac14548 (#20663) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát mivel ez az ap nincs most fent és a Yt-nál is csak az egérrel működi de úgy hogy rámutatva bal gomb lenyomása és felfelé húzásával megy az ablak.
De gondolom ez nem box specifikáció kérdése?

Nálam se megy most nézem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20677) F_Peter válasza blakey (#20675) üzenetére


F_Peter
őstag

Persze ha zöld akkor már örülök, de nagyon sokat kell várnom rá.

Amúgy mi szólt az LE mellett a gyári xbmc-vel szemben?

(#20678) Beni2360 válasza Beni2360 (#20676) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát az lesz itt a gond, hogy el kell forgattatni a képernyőt mert csak hosszában lehet a reget és a bejelentkezést elvégezni. Tabra tettem fel és amint bejött automatikusan forgott a képernyő és akkor elérhető a teljes ablak. Mivel telefonra tervezett és azért gondolom a lejátszásnál vissza lehet fordítani a képet. Ezt kell megoldani szerintem. Igen lejátszásnál el lehet fordítani a képet 16:9 arányra.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20679) DoItYourself válasza pkollar (#20669) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

7-es Androiddal nincs tapasztalat, nem nagyon jött ki olyan S905/S905X lejátszó, amin az volt, hírekben láttunk csak olyat. Pl. Mecool M8S Pro (S912) ill. Mecool K1 Pro (S905D). Ezek egyike sem ajánlott LE-hez, ha az is fontos.
S905X, amit manapság lehet kapni, az ajánlott, kipróbált darabok listáját az összefoglalóban megtalálod.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20680) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Rám jött a kísérletezhetnék és szeretném kipróbálni 7-es verzióból a "k" előtti verziókat. Esetleg vkinek nincs meg egyben?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20681) cof válasza Nerazim (#20680) üzenetére


cof
veterán

[link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#20682) Nerazim válasza cof (#20681) üzenetére


Nerazim
őstag

:R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20683) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Lenne ötletetek, hogy miért van több csatorna a tvheadend alatt?
Csak az általam használt TP-ket kereste le, majd szép lassan némelyik csatornából több lesz.
Ha kitörlöm akkor is visszajönnek. :F

Köszi előre!

:R

Ui: Igen, csak próbálkozom még, elnézést kértem a boxtól :D

[ Szerkesztve ]

(#20684) Keef_Lee válasza adi1234 (#20672) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Eddig rendben volt.
Írj a készítőnek (szmegma) a fórumra, gyorsan megoldja ha gond van.

[ Szerkesztve ]

(#20685) korcsi válasza ekrisztian (#20683) üzenetére


korcsi
veterán

DVB inputs -> services alatt is megvannak, ezek?

Elvileg innen kézzel kell fel mappolni a szükséges csatornákat.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20686) adi1234 válasza Keef_Lee (#20684) üzenetére


adi1234
tag

Most bekapcsoltam és most jó minden .

Lehet valami a memóriában akadt össze .

Nagyon köszönöm a segítséget ! :)

:)

(#20687) pkollar válasza DoItYourself (#20679) üzenetére


pkollar
tag

THX

(#20688) blakey válasza F_Peter (#20677) üzenetére


blakey
titán

Amúgy mi szólt az LE mellett a gyári xbmc-vel szemben?
Médialejátszásra optimalizált rendszer, jobb minőség érhető el, azért még van ami nem működik túl jól de mindenképp jobb, mint az androidos lejátszás, Minixen jó a saját lejátszója. Ha van kedved akkor kipróbálhatod, egy micro SD-re telepíted és kész is, Androidot nem bántod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20689) F_Peter válasza blakey (#20688) üzenetére


F_Peter
őstag

Igen ezt tudom, amennyire van idő rá folyamatosan olvasom vissza a topikot.
Viszont pont ezért kérdeztem, mert az u1 esetében jó az android alatt is.

Amúgy megoldódott a hang gondom. Nem tudom mi volt a baj, de visszaállítottam mindent gyári a és újra kezdtem. Most jó.

Mondjuk a cec elég hektikussan működik és nem tudom hogy miért. Hol bekapcsol mindent (tv soundbar) hol semmit.

Illetve ha kikapcsolt állapotból úgy kapcsolom be hogy rajta van külső vinyó mindig automatikusan elindítja a fájlkezelőt. Erre hol kéne keresni beállítást, a fájlkezelő appban vagy valahol az oprendszerben?

(#20690) Nerazim válasza cof (#20681) üzenetére


Nerazim
őstag

Végigbogarásztam sajna pont a 012j nincs meg benne. Esetleg vki felrakná?
Megvan :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20691) Joshi válasza F_Peter (#20689) üzenetére


Joshi
titán

Nekem az volt az első, hogy kikapcsoltam a CEC funkciót minden eszközön. Nem esik nehezemre külön-külön bekapcsolni az eszközöket. :B

(#20692) F_Peter válasza Joshi (#20691) üzenetére


F_Peter
őstag

Hát nekem már így is elegem van a kismillió távirányítóból, főként ha csak egy két gombnyomásra van használva. ☺️

(#20693) Joshi válasza F_Peter (#20692) üzenetére


Joshi
titán

Akkor vegyél egy MX3 Air Maus légegeret, ennek 5 tanítható gombja van. ;)

(#20694) SunMount3r válasza Joshi (#20693) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Himedia Box-okkal is működik rendesen?! A légegér nem laggol és a Back és a Home gomb is jól funkcionál?
Azt látom, hogy az also 4 az, de melyik az 5.-ik programozható gomb, a Power?!

(#20695) blakey válasza F_Peter (#20689) üzenetére


blakey
titán

Hosszú lenne leírni a különbségeket, a LibreELEC alatt jobb a hang és minden formátummal kompatibilis, Android alatt van amit csak dekódolva játszik le. Videó formátumokkal is jobba áll és mindezek mellett sűrűbben jönnek a javítások, fejlesztések. CEC-re annyit tudok írni, hogy nagyon sok függ a komponensektől, én nem használom, első dolgom, hogy minden eszközön kikapcsolom, Logitech Harmonyt használok mindenhez.
Ha kell aza Android akkor használd, olyan túl sok kompatibilitási problémád nem lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20696) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Az mitől lehet ,hogy hálón keresztül a Mini Mx (LE 7.0.2.012j) a tajvanos videónál totál szaggat, a barcas mozi el sem indul a kajás mozinál pedig többször van "előtöltés".

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20697) blakey válasza Nerazim (#20696) üzenetére


blakey
titán

próbáld meg egy másik verzióval, 12k, 12l ha nem akarsz 8-asra váltani. Esetleg a hálózati kábeleket is átnézheted, hátha ott a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20698) Nerazim válasza blakey (#20697) üzenetére


Nerazim
őstag

Rendben és köszönöm. Újabb hosszú éjszakának nézek elébe :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20699) junkpod válasza Nerazim (#20696) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vagy keress valós mozifilmet és azt nézd meg:)
A teszt videók nézegetése és felettük kesergest nem javaslom, ha egyébként a filmeket gond nélkül lejatsza.
Feleslegesen felhuzzatok magatokat.

Box's don't touch!

(#20700) adi1234 válasza Joshi (#20691) üzenetére


adi1234
tag

Azért a CEC funkció nem csak ebben merül ki . :Y

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.