Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Ezt a két légegeret (is) nézegetem tévéboxomhoz. Igaz nem S905-s, de itt nagyobb tapasztalat halmozódott fel.
Ezt és ezt. Van valakinek velük tapasztalata?
Illetve ezek a droidos kütyük mennyire válogatósak az ilyen eszközök tekintetében? ( olvastam az összefoglalót )

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19702) blakey válasza RedCat (#19700) üzenetére


blakey
titán

Többször linkeltem illetve az LE fórumán is ott a link.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19703) blakey válasza embe (#19701) üzenetére


blakey
titán

Olyat válassz amihez van billentyűzet is illetve nem árt ha a boxoddal is kompatibilis.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19704) RedCat válasza blakey (#19702) üzenetére


RedCat
senior tag

Felbasszátok az agyam! Tudsz olvasni? #19698 Hol van ott 8.0.0 verzió?

[ Szerkesztve ]

(#19705) Indiant válasza blakey (#19690) üzenetére


Indiant
addikt

"állítanod kéne analog helyett SPDIF-re" - ezt nagyon szívesen megteszem. HOL? Nekem nem írta még ki ,h. SPDIF

HDMI-n a tv-hez van kötve, optikán az erősítőre.

[ Szerkesztve ]

(#19706) blakey válasza RedCat (#19704) üzenetére


blakey
titán

Csak azok vannak ami ott elérhető, nincs más. Ne b.szd fel az agyad, kérj a fejlesztőtől ha ez mind nem elég.
Amúgy meg itt és szívesen. :U

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19707) Joshi válasza RedCat (#19704) üzenetére


Joshi
titán

7-ből csak a 7.0.3.012 van. Jól linkelte blakey.

(#19708) Indiant


Indiant
addikt

Joshi (#19435) hozzászólását is be kéne venni a fejlécbe, javított képekkel.

(#19709) blakey válasza Indiant (#19708) üzenetére


blakey
titán

Minek, az a Kodi topikhoz tartozik. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19710) embe válasza blakey (#19703) üzenetére


embe
nagyúr

Androidos boxom van, remélhetőleg jó lesz amit esetleg veszek hozzá. A Zidoo fórumban nincs nagy mozgás...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19711) blakey válasza embe (#19710) üzenetére


blakey
titán

Attól még nem biztos, hogy jól fog működni. Mele F10 Deluxe, Minix Neo A2/A3 többnyire működni fog meg még egy-kettő amit az összefoglalóban ajánlanak de sajnos sok olyan is van ami nem működik valami miatt. A Zidoo topikban érdeklődj, hogy ki mivel használja és ahogy írtam, billentyűzetest válassz, meg fogod bánni ha nem olyat veszel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19712) Indiant válasza blakey (#19709) üzenetére


Indiant
addikt

A kodi topikhoz az LE frissítési elérés beállítása?! :F

(#19713) embe válasza blakey (#19711) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Persze ott kezdtem az érdeklődést, de az a topic nem pörög igazán, ezért gondoltam itt is rákérdezek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19714) darvinya


darvinya
titán

Most melyik Device tree fájl (dtb.img) kell?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19715) RedCat válasza blakey (#19706) üzenetére


RedCat
senior tag

Köszi! Hogy találtad meg? Nekem a gugli semmit használhatót nem adott, minden link halott volt...

:)

(#19716) blakey válasza Indiant (#19712) üzenetére


blakey
titán

Azért a Kodihoz, mert az a rész oda tartozik, más kérdés, hogy Kodiban be lehet állítani külső elérést, ez kb. a hogyan vegyünk fel külső linket Kodi alatt címszóhoz kerülhet. Egyébként a jövőben a frissítés is meglesz oldva LE alatt. Persze ha nagyon szeretnéd akkor oké, de ez nem csak frissítésre vonatkozik hanem egyéb források "felcsatolására". Hasonlóan kell felvenni bármilyen külső FTP-t, gépet, linket, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19717) blakey válasza RedCat (#19715) üzenetére


blakey
titán

Ügyesen, :) nekem minden el van mentve, a másik linken is voltak korábbi verziók, nemrég le lett törölve, szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19718) junkpod válasza RedCat (#19700) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen.
http://kszaq.libreelec.tv/s905/

Box's don't touch!

(#19719) Indiant


Indiant
addikt

Visszatérve az SPDIF-re, az hol van?
Nekem analog van ,HDMI és bluetooth.

(#19720) blakey válasza Indiant (#19719) üzenetére


blakey
titán

HDMI-re állítva az SPDIF is aktív.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19721) junkpod válasza Indiant (#19719) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sok csatornas hangod akkor is csak dd vagy dts lehet, ezért állítsd be az AC3 atkodolasra és 2.0 chanelre.

Box's don't touch!

(#19722) Indiant válasza junkpod (#19721) üzenetére


Indiant
addikt

A dts bőven jó lenne, úgy sincs általában még az sem magyarul.
De a 2.0-t továbbra sem értem. (hiszen 5.1-en szeretném hallgatni)

[ Szerkesztve ]

(#19723) blakey válasza Indiant (#19722) üzenetére


blakey
titán

Próbálj ki egy másik dtb-t, Neo U1-en működik a minta amit feltettél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19724) Pelican válasza blakey (#19723) üzenetére


Pelican
őstag

Optikain akarja a multi channelt. Az nálad se megy.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19725) blakey válasza Pelican (#19724) üzenetére


blakey
titán

Mint írtam HDMI-n használom és azt is írtam, hogy ott megy. Az meg nem biztos, hogy nem menne, hacsak nincs konkrét infó arról, hogy az nem működik, én ennek nem néztem utána, mert minden HDMI-vel van összekötve. Egy ok miatt tudom elképzelni, hogy SPDIF-en nem mehet a többcsatornás flac, mégpedig, hogy ekkora sávszélességre nem képes emiatt valóban jobb ha átkódoltatja AC3-ra, úgy legalább működne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19726) junkpod válasza Indiant (#19722) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok. Ne gondolkozz. Állítsd be ahogy mondtam és élvezd:)

Az a lényeg, hogy a dd (AC3) sztereó jelbe van belekodolva, így elég a két csatornanyi savszelesseg neki.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#19727) Fej1973


Fej1973
csendes tag

Üdv
M95 PRO n szeretnék LE futtattatni. Elolvastam miként kell. Fogpiszka, rá az áram..megjelenik a kis androidos emberke (az LE sehol) és újra bootol. Mind a 4 USB portot végig vettem, de ugyanaz mindenhol. Ezután saját update rendszerből boot.zip betallózva...és megint csak újra indul. A reset gomb egészen biztos, hogy jó (SPIDF bemenet mögött) mert meg annyiszor lenullázza az addig beállított dolgokat, plussz egy kék bejelentkező képernyő fogad ahol látszólag a hardvereket állítja be. Találkozott már ilyennek valaki ? Előre is kösz

(#19728) junkpod válasza blakey (#19725) üzenetére


junkpod
nagyúr

Te most ugratsz minket ugye?

Box's don't touch!

(#19729) junkpod válasza Fej1973 (#19727) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mivel írtad ki a lemezkepet?

Box's don't touch!

(#19730) blakey válasza junkpod (#19728) üzenetére


blakey
titán

Ha ugrálsz akkor igen. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19731) Fej1973 válasza junkpod (#19729) üzenetére


Fej1973
csendes tag

Az LE saját USB Creatorával. Kettő USB is kipróbáltam :(

(#19732) blakey válasza Indiant (#19722) üzenetére


blakey
titán

Na, akkor minden viccet félretéve, a hanglejátszás eszközét próbált ki PCM és HDMI beállításokkal is, a csatornák száma legyen 2.0, ez azért kell, hogy a továbbküldésnél aktiválodjon az AC3 lekeverés lehetősége, tehát a továbbküldést bekapcsolod majd az AC3-at, az AC3-ra lekeverést és a DTS-t, így már minden olyan formátum ami "nem fér ki" az SPDIF-en az megszólal AC3-ban.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19733) junkpod válasza blakey (#19732) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt írom minden 2dik hszben egy napja... Pfff?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#19734) Pelican válasza blakey (#19725) üzenetére


Pelican
őstag

Mint írtam HDMI-n használom és azt is írtam, hogy ott megy.

Az utolsóban nem írtál hdmi-t csak hogy megy. Eddigre már kiderült, hogy optikain kellene mennie, ezért félrevezető volt.
Jó a Neo, de nem ennyire... :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19735) Pelican válasza Fej1973 (#19727) üzenetére


Pelican
őstag

Itt van még pár módszer (https://forum.libreelec.tv/thread-5556.html), ezeket már próbáltad?
Megpróbálhatod az aml_autoscriptet is bezippelni és azt megmutatni az androidnak frissítésként.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19736) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

A héten tulajdonosává váltam egy Beelink Mini MX-G-nek. (S905 2/16GB) Nagyon tetszik a cucc! Elolvastam az összefoglalót, amiért nagyon hálás vagyok, mert összeszedett, szuper! :R Egy hét alatt se tudtam volna összelegózni ennyi infót, mint itt 1-2 óra alatt! :P

Leírom az első pár nap tapasztalatát, ill. felmerült kérdésemet. (Ne haragudjatok, hogy ha már ki lett tárgyalva, de a topic terjedelme miatt nem tudtam A-Z-ig átolvasni!)

LibreELEC alatt jól működik, bár néha megtorpanásokat (5-20 sec lag) tapasztalok a menüben való lépések között (főleg az add-on-oknál), de azt betudom annak, hogy egy régebbi 8 gigás SD kártyáról fut.

Elsőre sikerült belőnöm a Kodi-t! De mivel először használom, így nem volt egyszerű! Eléggé "pilóta vizsgás" a beállítása, de a leírások alapján ment a dolog! (Kicsit az Enigma2 set top box Linux-ra hajaz.)

Nagyon jó még, hogy szoftveresen tudok váltani a két rendszer között (LE/Android), s nem kell a fogpiszkáló. :DDD (Hasonló, mint az Amiko Alien set top box-nál a Spark/Enigma2 váltás.)

Android alatt is jól teszi a dolgát! Ott torpanásokat se tapasztalok, csak hát sajnos a Kodi ugye nem teljes értékű élményt nyújt. Ill. induláskor kiírja:

"Nem támogatott bővítmények
A következő bővítmények nem kompatibilisek a Kodi jelenlegi verziójával, ezért automatikusan ki lettek kapcsolva: Python Image Library."

Erre tudtok valami gyógyírt? A Python lib-jét lehet valahogy frissíteni? Nagyon megköszönném, ha megosztanátok velem!

Előre is köszönöm! :R

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#19737) junkpod válasza Klown (#19736) üzenetére


junkpod
nagyúr

Töröld le a bolti Kodi installációt és telepíts egy eredeti forrásból származó friss verziót: Kodi, SPMC, vidonme. Ezek valamelyikével el lehet jutni egy fix 60hz-es de jól működő allapotig.

Azért az 5-20 másodperc már nem lag, hanem diavetites... Melyik verzió ez?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#19738) dugesz77


dugesz77
őstag

Ezek a fajta pl. Sunvell T95P konnektorba dugható készülékek milyenek lehetnek? A beépített táp miatt nem tudom mennyire melegedhet,zajosodhat, illetve a IR távirányítás is érdekes lehet az elhelyezés miatt mondjuk ha a szekrény mögött van elrejtve. Sajnos az egy szem usb port fájó pont lehet. Most egész jó áron elhozható a UK verzió (adapter kell hozzá) pontozva 25$ elec kuponnal 26$-ért .
Most nézem ez meg áfahatár alatt is elhozható: Coowell V5

TBC1705 kuponnal lejön 20% a V5 $17.89 :D

[ Szerkesztve ]

(#19739) Klown válasza junkpod (#19737) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

A 60Hz-cel nem tudom, hogy mire gondoltál, vagy mire érted? :F A képfrissítési frekvenciával nincs gond egyik OS alatt sem. (Nyilván az Android alatt nem tud spec. frissítési frekvenciákat, csak fix 60Hz-et.)

Lejátszás LibreELEC alatt sima, mint a babapopsi. Röccenésmentes! Főleg, hogy azon a képfrissítési-frekvencián küldi ki a TV-re, mint a videó fps száma. (Ez a kadenciahelyesség, ha jól sejtem?!) Csak a menüben vannak torpanások. Pl. kikapcsolom, s vár egy 10 mp-et, mire ténylegesen kikapcsolja a box-ot. Addig látszólag olyan, mint ami lefagyott, de utána összekapja magát és megcsinálja. Én arra tippelek, hogy swap-pel, mert SD kártyáról fut a L.E. és nem a belső tárhelyről. (Az Android-ot nem akarom letörölni emiatt!) A LibreELEC-et az összefoglalóban lévő linkekről szedtem le. (A legfrissebb j verziójú .img és a hozzávaló 2gb_1000m.dtg)

Android alatti gyári Kodi-t azonnal frissítettem a Play áruházból. Az is a legfrissebb. Induláskor figyelmeztet, hogy letilja a Python-os lib-eket. Na ezt vajon, hogyan tudom kiküszöbölni, frissíteni újabbra, hogy ne tiltsa, vagy legalábbis ne figyelmeztessen erre mindig? :F

Köszönöm!

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#19740) djherby


djherby
tag

Gyerekek!!! Megy az acestream kodi alatt, Libreelec-en! Annyira örülök neki, hogy megcsináltam. Yeeeaah! :))

(#19741) junkpod válasza Klown (#19739) üzenetére


junkpod
nagyúr

Elsők bekezdés: kérdezed és meg is valaszolod.
Második bekezdés: kikapcsolás ilyen, nem kell vele foglalkozni, ez nem laggolas, csak amíg leáll már nem rajzol neked búcsú animációt.
Harmadik bekezdés: nem frissítést, hanem törlést és újra telepítést javasoltam.

Box's don't touch!

(#19742) Pelican válasza Klown (#19736) üzenetére


Pelican
őstag

Kb. fél évig ilyen dobozt használtam és nem tapasztaltam megtorpanásokat.
Próbáld meg egy jobbféle SD kártyával, talán az segít.
Android helyett lehet rá rakni MINIX romot, bár engem nem győzött meg,
LE alatt használtam, úgy hibátlan volt.
A gyári Kodi többnyire tele van szeméttel, azt túrd le róla, és tegyél rá újat vagy másik lejátszót.
Frissítgetés nem jó.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19743) Beni2360 válasza embe (#19710) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel nem vagyunk olyan sokan tulajdonosok mint itt ezért nem pörög, de azért 05.18-án szépen cheteltél LógaGéza-val.
Énnekem ilyen plusz távom van mind boxomat kezeli és tanítható. De van már hasonló árban világítós verzió is. Vagy itt vagy média topikban pár hónapja linkelték. Megtaláltam
vagy másik

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#19744) Klown válasza junkpod (#19741) üzenetére


Klown
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R Az Android alatti Python hibát egy újratelepítés megoldotta. :) Így már minden szipi-szuper! :DDD

Ill. már csak egy kérdés merült fel bennem: ha az Android-ot restart-olom, akkor a L.E. boot-ol. Van arra mód, hogy én válasszam ki, hogy melyik OS induljon? (Kicsit kényelmetlen, hogy ha Android-ot akarok használni, akkor először meg kell várnom, hogy beboot-oljon az LE, majd ott egy reboot from internal-t választani, s csak ezután indul az Android.)

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#19745) Joshi válasza Klown (#19744) üzenetére


Joshi
titán

"Ill. már csak egy kérdés merült fel bennem: ha az Android-ot restart-olom, akkor a L.E. boot-ol. Van arra mód, hogy én válasszam ki, hogy melyik OS induljon? (Kicsit kényelmetlen, hogy ha Android-ot akarok használni, akkor először meg kell várnom, hogy beboot-oljon az LE, majd ott egy reboot from internal-t választani, s csak ezután indul az Android.)"
Ez engem is érdekelne ha valahogy megoldható. :K

(#19746) Beni2360 válasza Klown (#19744) üzenetére


Beni2360
félisten

Kb 20 mp, hova a nagy sietség?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#19747) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Hangkimenettel kapcsolatos kérdésem lenne. Csak és kizárólag online rádióhallgatásra keres ismerősöm valamilyen boxot. Komoly cuccra lenne rákötve, de csak sztereóra, nem házimozierősítőre, így nincs digitális bemenet. Ezekneka boxoknak milyen az analóg kimenete, mennyire élvezhető és vajon van hangbéli különbség a gyártmányok között? Erről van valakinek tapasztalata?
Ha a hang ugyanaz, mi most a legolcsóbb megbízható kütyü amire 100%-ban felmegy a libreelec?

(#19748) Klown válasza djherby (#19740) üzenetére


Klown
aktív tag

Írhatnál róla! (Hogyan csináltad? Küön Add-on? Gyakorlatban mire jó ez az Ace Stream? A honlapja elég semmitmondó. :F ) Köszi!

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#19749) bostone


bostone
addikt

S912-őn (gt1) működik a kadenciahelyes lejátszás az L verzióval.

Felirat igénybevételekor a mikroakadások vagy röccenések még jelen vannak.
Valaki tudná ezt jelezni kszaq-nak?

(#19750) blakey válasza bostone (#19749) üzenetére


blakey
titán

Az S912 esetében egyelőre nem 100%-os a lejátszás, sajnos elég sok akadályba ütközik a fejlesztő amik nem rajta múlnak, szerintem legyél türelemmel, mert S912 esetében egyelőre örülni kell, hogy egyáltalán van LE.

Az S912 topikjában így kezdi kszaq illetve az egész még kisérletezés alatt van:

If you consider buying a device for LE, do not buy Amlogic S912!

Amlogic has not released fbdev Mali libraries. This build uses libhybris and Android gralloc Mali driver to provide OpenGL for Kodi - because of this the builds will always be experimental until proper Linux libraries are released (if ever).

Issues:
resolution switching - only 1920x1080 and 4K is working (frame rate switching works)
screen tearing in GUI and software-rendered videos (vsync does not work)
Kodi may sometimes crash or restart

Röviden: Ha LE miatt vásárolnál egy eszközt akkor ne válaszz S912-t. Az Amlogic nem tette közzé az fbdev Mali könytárakat. (bármit is jelent) Ezek a build-ek (változatok) libhybris és Android gralloc Mali driver-t használnak, hogy biztosítsák az OpenGL-t a Kodi számára.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.