Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) blakey válasza Nerazim (#20600) üzenetére


blakey
titán

Csak az nem tiszta, hogy a "nougat-wip/" -ben lévő device tree az melyik verzióhoz való?
Pedig egyértelmű, ha a 8.0-nougat-wip/ alatt lesz valamilyen "build" akkor onnan kell letölteni a dtb-ket.
Az LE fórumán minden egyértelműen le van írva és linkelve vannak a megfelelő mappák.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20602) Nerazim válasza blakey (#20601) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a segítséget, sajnos nem olvasom az LE fórumot arra már tényleg nincs időm ez az egy fórum elég nekem :DDD Ennyire nem vagyok tájékozott kszaq munkásságának, nem tudtam h oda menni fog majd valami "bulid". Köszönöm mégegyszer blakey&junkpod :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20603) junkpod válasza korcsi (#20598) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen, mert mindkettőhöz az kell.
Ne foglalkozzatok szerintem nougattal csak a rendes kiadásokkal.

Box's don't touch!

(#20604) bomizo


bomizo
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbiakban kérném a segítségeteket:
Adott egy Beelink MiniMXIII TV Box 1000M LAN (2/16)
melyik a legjobb/legfrissebb firmware?
lehet -e (ill. érdemes -e) frissíteni andoid 6 -ra? (ha néha androidot szeretnék használni)
jelenleg melyik a legjobb LE verzió az említett lejátszóhoz? (4K, HDR nincs, csak full hd)
Köszönöm!

(#20605) bacsika21 válasza csucsotke (#20593) üzenetére


bacsika21
újonc

CoF nak hála már ad életjelet amit linkelt nekem azzal sikerült működésre bírnom de lenne még problémám vele a gyári távirányítója nem akar meni vele, meg sd kártya ha nincs benne akor nem indul el a rendszer ahoz még jó lenne segítség hogy ne kelljen sd kártya az indulásához

(#20606) blakey válasza Technoman (#20577) üzenetére


blakey
titán

Megoldottam. :) A Logitech Harmonynál a Minixnek a bekapcsolás késleltetést (Inter-device delay) kellett megnövelni (15 sec) illetve a sorrendet is meg kellett változtani, most már jó, Minix kapcsol be utoljára az erősítő után.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20607) F_Peter


F_Peter
őstag

Sziasztok!

A tanácsokra hallgatva rendeltem egy Minix u1-t egy légegérrel; holnap itt is van.
Ez lesz az első boxom, szóval inkább kérdezek - lehet hogy - hülyeségeket mint hülyeséget csináljak. :)

Mivel érdemes kezdeni a beüzemelést? Firmware frissítés, kodi frissítések, stb. Van e olyan verzió ezekből amit egyelőre nem szabad feltenni, mert nem stabil, stb. Ilyesmiben kérnék tanácsot.

Vagy előfordul e valami olyan beállítási probléma, amibe a kezdő felhasználók rendszerint belefutnak?

A készülék egy régebbi lg lcd-n lesz használva, egy DD dekóderes soundbaron keresztül jutna ide HDMI-n, CEC-et aktiválnám mind a 3 eszközön (eddig működött a tv és soundbar között). Elsősorban külső vinyóról mennének MKV-k, ritkábban egy laptopban levő vinyóról streamelnék SD sorozatokat.
Ritkábban, de használnám az android funkcióit is.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#20608) junkpod


junkpod
nagyúr

Trükkös hirdetés:
Brand: Alfawise
Model: A95X R1
Type: TV Box
System: Android 6.0
CPU: RK3229

Box's don't touch!

(#20609) Fej1973


Fej1973
csendes tag

Üdv

Létezhet az, hogy Mini M8S re nem lehet Libreelecet, OpenElecet telepíteni? Próbáltam már fogpiszkálós módszerrel, 3 - 4 fajta PenDriveval, MicroSD-vel, de sehogy nem bootol. :( Köszönöm a választ.

(#20610) gery2123 válasza Fej1973 (#20609) üzenetére


gery2123
őstag

Nekem is ilyen készülékem van és ment minden hiba nélkül! Mivel írod rá a libreelec? Vagy lehet az ISO hibás amit leszedtél...

-- PSN_ID: GerY2123

(#20611) adi1234 válasza Fej1973 (#20609) üzenetére


adi1234
tag

Ha benyomod működés közben a resetet akkor kattan ? Újraindul a box ?

A fogpiszkálósnál áramtalanítod a boxot a reset közben ?

LibreELEC.USB-SD.Creatorral próbáltad írni ?

[ Szerkesztve ]

:)

(#20612) Fej1973 válasza adi1234 (#20611) üzenetére


Fej1973
csendes tag

Igen kihúzom, beillesztem vagy a PenDrivet vagy az SD kártyát, majd fogpiszka benyom, és táp vissza dug. A Recovery menü jön be, de Libreelec a környéken sincs. Most lefuttattam egy OpenElec Zip filet az android rendszeren keresztül, na azóta már a gép se indul, nem világít az elején a kis lámpa se :( Igen a Libreelec saját USB Creatorával csinálom. :(

(#20613) adi1234 válasza Fej1973 (#20612) üzenetére


adi1234
tag

A resetet nyomva tartod addig amíg a lejátszó felirata be nem jön ?

:)

(#20614) csucsotke válasza bacsika21 (#20605) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Ez alapján TX5 Pro Flashing próbálkoztam eddig, annyit tudok hogy a tipushoz való img. fájl kell hozzá, azt kell a belső tárba feltölteni. Unbricknak is nevezik, tehát elképzelhető hogy fel tudja támasztani, hogy a belső memóriából bootoljon, de hogy melyek a veszélyei azt nem tudom. Sajnos nem sokat értek hozzá, nálam nem sikerült, most megpróbálom én is sd-kártyával beröccenteni, köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#20615) DoItYourself válasza Fej1973 (#20612) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Megfelelő dtb.img fájlt tettél rá?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20616) Fej1973 válasza adi1234 (#20613) üzenetére


Fej1973
csendes tag

Természetesen 4K ULTRAHD felirat kékkel megjelenik, majd a Recovery Menü.

(#20617) Fej1973 válasza DoItYourself (#20615) üzenetére


Fej1973
csendes tag

Hát azt nem :( a "gyökérbe kellene tenni?

(#20618) w.miki


w.miki
veterán

Akik a box-ot, külső HDD-vel használjaák, USB-n rákötve, ők hogyan kapcsolják ki a készüléket?
Szabályosan leválasztják, Android rendszerben, és utána áramtalanítanak, vagy más módszerrel?
Lesz baja a HDD-nek, ha egyszerűen a box, és a TV alól is kikapcsolom az áramot?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20619) adi1234 válasza Fej1973 (#20617) üzenetére


adi1234
tag

Igen . A kártya vagy pen gyökerébe kell másolni ,dtb.img legyen a megnevezése .

A boxodnak megfelelő file-t kell keresned , ez is fontos.

:)

(#20620) lac14548


lac14548
aktív tag

RTL Most appot használnám mini M8S II médialejátszóval...
De az alkalmazás kezdőképen nem tudok lefelé scrollozni, hogy a bejelentkezést/regisztrációt megcsináljam.
Hogyan tudom a képet "lejjeb tekerni"?

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#20621) Beni2360 válasza lac14548 (#20620) üzenetére


Beni2360
félisten

Egérrel vagy a bill nyíl lefele. De a 2. nem biztos.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20622) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyan megoldás, amivel KII pro-n, Libreelec Tvheadend-el, megeszi az enigma2 csatornalistát?
Egyszerűen nem megy kiválogatom úgy, hogy az tetszenek is.
Tudnám redukálni a válogatni való csatornákat, ha a mux keresés tudna egy frekire keresni.
Vagy nagyon mellé nyomok nem tudom, de egy frekire megadás után is a komplett TP listát kiolvassa, 800 felesleges csatornával :)

Minden ötletet megköszönöm, ha tudtok segíteni.

:R

(#20623) Adamo_sx


Adamo_sx
aktív tag

Egy Beelink M18-at használok Libreelec-kel, SD kártyáról, még a 7-es verzió. Ha hosszabb időre elmegyek otthonról, akkor áramtalanítom a TV-t, erősítőt és boxot is. Ilyenkor újraindítás után nem bootol be az SD-ről, hanem megáll a Google TV logónál. Ha ilyenkor alkalmazom a fogpiszkálós újraindítást, akkor jó lesz. Van valami trükk, hogy ezt ne kelljen ilyenkor eljátszani, vagy tegyem a Libreelecet a belső NAND-ra (később, ha esetleg mégis kellene vissza tudom állítani az androidot)?

(#20624) blakey válasza Adamo_sx (#20623) üzenetére


blakey
titán

Elvileg nem kéne, hogy gondot okozzon az áramtalanítás, már rengetegszer "eljátszodtam" ezt, próbálj meg olyan verziót feltenni amiben nincs temp. sensor. Melyik verzió van fent? A 12k és 12l-lel nem volt ilyen gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20625) DoItYourself válasza Adamo_sx (#20623) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem lassan egy éve a 7.0.2.009 üzemel sd-ről, de ilyet nem tapasztaltam. Ha felrakod a nand-ra a LE-et, USB Burning Tool-al is visszarakhatod a gyári android fw-t.
Van más megoldás is: TWRP mentés visszatöltés, ehhez csak egy sd kártya kell, így raktam fel én is legutóbb a Minix fw-t M18-ra.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20626) Technoman válasza Adamo_sx (#20623) üzenetére


Technoman
őstag

Nem közvetlenül a problémádhoz kapcsolódhat a dolog, de nálam is vannak az áramtalanítás után ilyen gikszerek.
Én szintén totális áramtalanítás híve vagyok (most ne menjünk bele, hogy miért, nem ide tartozik)
Amikor több órása hidegindításból kapcsolom be a technikát, akkor először a TV-t kell bekapcsolnom, mert ha nem, akkor a Minix lefagy (eljut a kis zöld Minix robot logoig és kész).
Érdekes, hogy ezt csak akkor csinálja, ha volt előtte egy totális, több órás áramtalanítás a lakásban, ha mindezt a normális standby-ból indítom (pld reggel), a Minix bekapcsolása után, a TV szépen bekapcsol és mindenki teszi a dolgát (?) Gyaníthatóan, a TV a ludas ebben, de a problémára azóta sem tudtam ésszerű választ találni.
Régebben, még a 8.0.2c előtt, még a router felállását is meg kellett várnom (LANt használok), mert különben hülyeségeket -2001 jan 1-jét- írt ki, ez azóta hál' istennek már megváltozott:)

Hogy miért írtam ezt le? Próbáld meg: kapcsold be előbb a TV-t és csak utána a playát. Hátha.....

A technika: Pana TV, Minix, Lapitopi, Yamaha erőlködő, ehhez társul még értelemszerűen a Router és a CEC szolgáltatás, természetesen HDMI-vel van TV-MP/lapitopi összekötés, csak LE-t használok, Droidot nem),

[ Szerkesztve ]

(#20627) azbest válasza ekrisztian (#20622) üzenetére


azbest
félisten

vedd ki a pipát a network discovery mellől a networks-nél. Ugyanis az felel azért, hogy egy muxban lévő további muxok listáját automatikusan felvegye.

[ Szerkesztve ]

(#20628) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Jó hír Minix NEO U-9H tulajoknak:

NEO U9-H FW005 (20170623)

...én ma este dobom is fel rá ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#20629) Adamo_sx válasza blakey (#20624) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Köszi a tippeket, a többieknek is.
Eddig a 11-es verzió volt fent, most feltettem a 12l-t. (a temp sensor-os verziót, tehát amiben van hőérzékelő). Ez most kb. 10 perc után visszakapcsolva szépen működik, elindul a Libreelec. Meglátjuk, ha hosszabban ki lesz kapcsolva, akkor hogy viselkedik.
((#20626) Technoman: Általában napközbenre nem kapcsolom ki, még a boxot sem, de amikor hosszabb időre elutazunk, akkor lekapcsolom ezeket és eddig ezután volt a probléma. Amúgy nálam is Pana TV van, HDMI-CEC-cel szintén.)

(#20630) junkpod válasza Adamo_sx (#20623) üzenetére


junkpod
nagyúr

kérdés: az áramtalanítást kikapcsolt vagy alvóba rakott box mellett csináltad? (a CEC beállításait érdemes részletesen átnézni)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#20631) Adamo_sx válasza junkpod (#20630) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Igazából egyik sem: mivel úgy használom, hogy általában nem kapcsolom ki és még alvóba sem teszem, azaz mindig megy, így áramtalanításkor is ez a helyzet. Persze lejátszás, ilyesmi nem megy, ilyenkor már a TV és a többi ki van kapcsolva, és mielőtt elindulnék, még lekapcsolom az elosztót, amibe be vannak dugva.

(#20632) ekrisztian válasza azbest (#20627) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ezer köszi, délután kipróbálom!
:R

(#20633) junkpod válasza Adamo_sx (#20631) üzenetére


junkpod
nagyúr

hát én így nem csodálkozom ezen... ez egy számítógép, nem szereti, ha csak úgy kiesik alóla a táp...
Próbáld, ki, hogy kikapcsolás után is okoz-e gondot az áramtalanítás, szerintem nem fog.

Box's don't touch!

(#20634) blakey válasza Adamo_sx (#20631) üzenetére


blakey
titán

Ha áramtalanítod kikapcsolás nélkül akkor sajnos nem minden esetben működik megfelelően a bott és ez nálad pl. fagyással érzékelhető, áramtalanítás előtt kapcsold ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20635) adi1234 válasza w.miki (#20618) üzenetére


adi1234
tag

Feltennék pár elméleti kérdést . :)

Mi történik ha kikapcsoljuk a boxot :

Küld egy jelet ,hogy leválassza a külső eszközöket /Hdd-t/ ?
A Hdd-n parkoltatja a fejet kikapcsolás előtt ?
Tesz valami óvintézkedést ,hogy a külső hdd ne sérüljön?
Vagy csak szimplán elveszi az usb-ről az áramot ?

Válaszolj rá magadnak és ott a véleményem . :) :) :)

Ha az a kérdés , hogy az oprendszernek jót tesz -e az már más tészta . ;]

:)

(#20636) pkollar


pkollar
tag

Az RK3229-es cpu-ra van már LE?
Most nagyon olcsók az ilyen kütyük. Talán azért mert gyengébbek mint az S905x-ek?

(#20637) Minstrel


Minstrel
senior tag

Van egy olyan problémám a legújabb Kodival, hogy minden videót 60Hz-en játszik le.

Eddig Jarvis 16 volt fent, ma frissítettem 17-re. Jarvisnál a tv mindig váltott amikor olyan film volt, pl. 24Hz, 50Hz, stb. Próbálgattam a lejátszási beállításoknál a 'képfrissítési gyakoriság beállítását' de semmi változás, minden film 60Hz.

(#20638) korcsi válasza Minstrel (#20637) üzenetére


korcsi
veterán

A megjelenítő beállításoknal tudsz frekvenciát váltani?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20639) Minstrel válasza korcsi (#20638) üzenetére


Minstrel
senior tag

A beállítások/rendszer/képernyőnél nem, ott inaktív a felbontás és a képfrissítés is

(#20640) DoItYourself válasza pkollar (#20636) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Rockchip procira nincs LE. A chipgyártó nem adott ki hozzá linux forráskódot, anélkül esélytelen.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20641) korcsi válasza Minstrel (#20639) üzenetére


korcsi
veterán

Akkor a kijelző felismeréssel lesz probléma. Másik bemenet tv eszköz ki be kapcsolás segíthet.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20642) kmarci25 válasza Minstrel (#20639) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem ugyanez volt a gondom, a tv-m másik HDMI portra dugtam és ez megoldotta. (Asszem pc porton nem működött.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#20643) SunMount3r válasza adi1234 (#20635) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az LE-ben vagy a KODI-ban esetleg van valami leválasztási funkció? Mert ha nincs akkor -elvileg- még kihúzni se nagyon szabadna vinyót amikor a Box be van kapcsolva. +A leválasztás nélküli kikapcsolás is "ezzel jár".

Azt tudom, hogy pl. Windows szépen leválasztgat mindent a Kikapcsolási procedúra közben, és tán a "rendes" Linux-ok is (gondolom), de az én Android-os Box-omon pl. előtte mindig manuálisan javasolt előtte leválasztani a menüből (az okostévéknél szintúgy), de az LE-be van ilyesmi programozva egyáltalán? :F

[ Szerkesztve ]

(#20644) blakey válasza F_Peter (#20607) üzenetére


blakey
titán

Nem Kodi van rajta hanem a saját Kodi forkja, megnézed, hogy jól működik-e vagy sem. Itt a Minix fóruma, minden infót megtalálsz, innen tudsz tájékozódni az esetleges újdonságokról. Nem tudok olyanról amit ne szabadna feltenni.
Jelen pillanatban nem Androiddal használom így közelebbi infót nem tudok írni, CEC-t sem használom mivel Harmonym van, de a CEC is jól működik a boxon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20645) w.miki válasza adi1234 (#20635) üzenetére


w.miki
veterán

nem tudom, nem értek hozzá :(
FELTÉTELEZEM, hogy nem jó, ha a boxra kötött HDD-t nem választjuk le előbb, hanem csak kikapcsoljuk alól az áramot.
Annak ellenére, hogy a TV-t, és a box-ot este így kapcsolom ki. De LEHET, hogy a HDD érzékenyebb, és károsodik.
Ezért kérdeztem, gyakorlati tapasztalatok alapján, használja-e valaki úgy a boxot HDD-vel (pl. torrent), hogy kikapcsolás esetén egyből áramtalanítja. Vagy mindenki leválasztja? Vagy sose kapcsolja ki?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20646) Beni2360


Beni2360
félisten

Ha már ennyire benne vagyunk a külső vinyók lekapcsolásánál a kérdésem, hogy olyan külső vnyó amin kikapcsoló gomb van annál elég a kikapcsolás leválasztás előtt?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20647) blakey válasza w.miki (#20645) üzenetére


blakey
titán

TV-re, boxra kötött HDD-t simán az eszköz kikapcsolásával oldom meg, tehát nem kell külön "kidobni", ebben az esetben nem történik hirtelen áramkimaradás, a rendszer ezt tudja kezelni, TV esetén ráadásul 30 perc múlva kapcsolja le az usb-t. LE alatt is normálisan működik. A TV-re egy 5 éves HDD van csatlakoztatva felvétel céljából és 1 éve így üzemel. LE alatt meg lassan 10 hónapja így működik egy szintén 5 éves HDD. Eddig nincs probléma.

(#20646) Beni2360
Igen, elég intelligens elektronika van ezekben viszont ha működő rendszer alatt kapcsolod ki akkor az nem jó, előbb a rendszert kell kikapcsolni vagy leválasztod a HDD-t és úgy kapcsolod ki.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20648) GZoli7 válasza Beni2360 (#20646) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ez a leválasztás leginkább a késleltetett írás miatti adatvesztés elkerülésére lett kitalálva. Eléggé windows specifikus. Talán ezeknél az oprendszereknél nem is használatos, de majd a expert linuxosok megmondják.

[ Szerkesztve ]

(#20649) SunMount3r válasza Beni2360 (#20646) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azt hiszem, hogy még a külön külső winyó-házaknál is úgy van, hogy kikapcsolás előtt, előbb a rendszerről kell leválasztani. Szóval, ha lenne is ilyen külső winyó, akkor valszeg. u.a. lenne az eljárás.

(#20650) w.miki válasza blakey (#20647) üzenetére


w.miki
veterán

:( nekem egy elosztón van a TV, és a BOX, és én csak az elosztót szoktam kikapcsolni

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.