Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) Beni2360 válasza DoItYourself (#86000) üzenetére


Beni2360
félisten

" Pedig van vezetékes, még a wifi-t is bekapcsoltam, csatlakoztam vele, ugyanaz." a vezetékest akkor kikapcsoltad? Tudtommal együtt már bezavar.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86002) DoItYourself válasza Beni2360 (#86001) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A vezetékest még nem kapcsoltam ki, köszi, jó ötlet, majd kipróbálom.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#86003) vargalex válasza DoItYourself (#86002) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Jól mondja a kolléga, csak wifi-t használva működik. A Netflix nálam is leginkább angol, de ahogy nézem, ez valami ráhekkelt változat, mert a play áruházban nem is találja...

Alex

(#86004) cocka válasza SunMount3r (#85997) üzenetére


cocka
veterán

Jaa értem. De érted a Total Commander odafelé tudja? Ahhoz nem kell semmi extra, hátrány, hogy akkor a hálózati fájlcseréhez csak az Androidot használhatom.
De fura, hogy a CoreELEC-en meg van, mert azt meg elérem gépről. Meg is lepődtem, mert épp a LAN-on kellett a másik gép tartalma amikor feltűnt, hogy van egy CoreELEC gép is. :D És azon meg ha beállítok mindent, IP, usernév, jelszó ugye a fenti beállítások miatt üres, akkor "operation not allowed". Lehet a windóz logban is meg kéne nézni, hogy mi kínja van. :D

(#86005) YxVs


YxVs
senior tag

Gondolkodom az alábbi Q7-es légegeres távirányító beszerzésén:
link
Egy Mecool KM2 és egy régi X96 (s905x) box irányítására szeretném használni.
Gondolom android alatt megy alapból, viszont az X96-on CE fut.
CE alá is fel lehet programozni keymap editorral vajon?
Vagyis teljesértékű távként tudom használni CE alatt is?
Egyébként minőségben mekkora előrelépés az X96 gagyi távjához képest?

(#86006) Beni2360 válasza cocka (#86004) üzenetére


Beni2360
félisten

Windows alatt jogosultságot kell adni neki, vagy mindenkinek az eléréséhez.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86007) Beni2360 válasza YxVs (#86005) üzenetére


Beni2360
félisten

A keymap ed-ral meg a mini bill, is megy. És az eredeti távon beállított gombok mennek a bill-zeten de még azon távon is amit akarsz venni. Nekem van egy villágitós változat de nem jött be. Néha megbolondúl és sorozatban lép több sort. Vagy nem reagál és mire észhez tér és közben többször meg nyomtad ugrik annyit. Elcsomagoltam.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86008) nfsu17 válasza YxVs (#86005) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem g20s pro van. Bedugod, működik. Nem kell keymap.
Ezen vannak 0-9 gombok, így arra azért mégis tettem ezt azt, de az alapok mennek rögtön.

[ Szerkesztve ]

(#86009) vizimento


vizimento
senior tag

Adott egy "buta tv" és egy X96 mini. Wifin netre tudom kötni, és youtube, illetve netflix nézés lenne a cél. Ez hogyan kivitelezhető a készülékkel? Vagy jobb ha TV-t cserélek amibe ezek beépített lehetőségek?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#86010) castiels válasza vizimento (#86009) üzenetére


castiels
addikt

CE

(#86011) vizimento válasza castiels (#86010) üzenetére


vizimento
senior tag

9.2.7 van fent.Ennél frisebbet nem találtam erre a készülékre.
Youtube addon fenn van, de "no stream" hibával nem indít el semmit.
Találtam videót a hiba elhárításáról, de elakadtam, mert egy Indigo appot rak fel, amit én hiába próbálok telepíteni, se hibaüzenetet nem kapok, de sikeres telepítést...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#86012) YxVs válasza nfsu17 (#86008) üzenetére


YxVs
senior tag

Köszi, sikerült valamit programoznod a nem szám gombokra is?

(#86013) nfsu17 válasza YxVs (#86012) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem. De lehet csak én bénáztam.
Pl. akartam egy 'stopot' a vissza nyílra lejátszás alatt...nem ment.
Végül kiderült, alapból tudja a táv, csak hosszan kell nyomni a visszanyilat.
A 0-9-re sikerült betenni dolgokat, szóval talán nem én bénáztam, de simán elképzelem ezt is.
Hiába nyertem ki a visszanyíl kódját, és szerkesztettem meg, le se xarta. :D

(#86014) RobeeK


RobeeK
tag

Sziasztok!
Van nekem egy X96 Max+ készülékem, Coreelec fut rajta, teszi a dolgát rendben. Egy problémám van vele - valamiért mindig automatikusan bekapcsol. Ha áramot kap, az ok, de bármi történik, tv-n hdmi bemenetet váltok az android boxról a set top boxra, attól is visszakapcsol. TV-n valami Simplink vagy mi nevű okosságot kikapcsoltam, régi LG.
Van erre valami okosság, ezt hogy tudom kikapcsolni?
Köszi.

(#86015) Beni2360 válasza YxVs (#86012) üzenetére


Beni2360
félisten

Van fent a yt-n videóm erről.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86016) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

X96 max plus, CE matrix legfrissebb.
Nektek volt már olyan, hogy valami safe mode-ba állt a kodi? Újraindítás után vissza áll normálba.

(#86017) blakey válasza Elemental (#86016) üzenetére


blakey
titán

1-2 évvel ezelőtt volt ilyen, valami beragadt vagy valamelyik kiegészítő okozta, már nem emlékszem, talán másoknál is előfordult, mostanában nem találkoztam ezzel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86018) divan válasza RobeeK (#86014) üzenetére


divan
senior tag

Pont a régebbi LG tévék OK gombjának a kódja megegyezik a kínai lejátszók bekapcsolás kódjával. Próbáld ki, hogy kikapcsolt tévével, a távirányító gombjainak nyomogatásával is bekapcsol e. Hogyha nem, a lejátszón is kapcsold ki a CEC-et. Beállítások-->Rendszer-->Bemenet-->Perifériák

(#86019) vargalex válasza divan (#86018) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az összes LG TV OK gombjának kódja megegyezik... Nyilván infra jelről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#86020) RobeeK válasza divan (#86018) üzenetére


RobeeK
tag

Szia!
CEC-et már kikapcsoltam, biztos ami biztos.
Viszont találat, kikapcsolt tv mellet az OK gombra beindult a box. Azt hittem következő OK meg kikapcsolja, de nem.
Robi

(#86021) Elemental válasza Elemental (#86016) üzenetére


Elemental
addikt

Nah, eddig tartott az öröm.
Plexkodiconnect, hiba a könyvtárszinkronizáció során. Annyi történt, hogy letöltöttem egy sorozat első évadát, eddig minden oké. Ma leszedtem a második és a harmadikat is. A plex felületén ott van rendben, de a kodin csak az első évad részeit mutatja. Lehet, nem ez kavar be, de mást nem változtattam tegnap óta. Néha, pedig újra indul a kodi magától.

[ Szerkesztve ]

(#86022) blakey válasza Elemental (#86021) üzenetére


blakey
titán

Érdekes, pénteken újrahúztam a CE 19-et, PKC is tökéletes és azóta is az, legalábbis tegnap az volt, nemsokára megnézem, mert felteszem a mai frissítést. A PKC nemrég frissült és néha elfelejti a fejlesztő odaírni némelyik frissítésnél, hogy érdemes adatbázist tisztítani, mert átírt 1-2 dolgot, szerintem most is ez történhetett, mert csak úgy nem javul meg. amit észrevettem, hogy sok mező ki lett töltve, ami korábban nem volt, és régi PKC-nél szintén ki volt töltve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86023) Elemental válasza blakey (#86022) üzenetére


Elemental
addikt

Csak hogy bonyolítsam, a másik ugyanolyan boxon meg jól megy. Egyelőre újra teszem a pkc-t.
Újra tettem a pkc-t, úgy néz ki rendbe jött.

[ Szerkesztve ]

(#86024) be1a


be1a
csendes újonc

Helló,

Ugoos AM6 Plus + Denon X3700 + LG OLED65B9 a lánc, így sorba HDMI kábelekkel (high speed, próbáltam cserélgetni, másik portba dugni, denont kihagyva is ugyan ez). Az ugoost kifejezetten nagy bitrátájú közbeszerzett HDR/Dolby Vision filmek lejátszására vettem, mert hiába veszel 2-3 havi átlagkeresetért TV-t egy normális médialejátszót nem raknak bele :) Az Ugooson Android van (frissítve), és Plex-el próbálom.

A probléma: sehogy se akar stabil kép kialakulni, általában elmegy valamennyi időre a kép (fekete lesz a TV) már a főmenüben is (néhány mp-ig fekete, aztán visszajön). A filmek vagy elindulnak DV-ben vagy nem, néha csak HDR-ben, néha szét van csúszva a hang a képtől, néha teljesen elmegy a kép és csak a hang hallatszik, a TV meg no input signal-t ír.

Szerintem valami beállítás gond lehet, mert egy sima monitorra kötve nincs ilyen villódzás. (Már nagyon sokat nyomkodtam a beállításokat a TV-n is meg az Ugoos-on is) Sima monitorra kötve a DV ki van kapcsolva az ugoos-on, a LG TV-vel meg nyilván be. Lehet hogy nem kompatibilis egymással? Vagy nem szeretik egymást a kínaiak meg a koreaiak ezért direkt nem működik LG TV-vel? Van erről valami leírás hogy hogy kéne működésre bírni? Vagy lehet hogy hibás az ugoos? Egyáltalán mit kéne még próbálni?

[ Szerkesztve ]

(#86025) be1a válasza be1a (#86024) üzenetére


be1a
csendes újonc

Még annyi kiegészítés hogy azért próbálom PLex-el mert legutolsó információm szerint csak úgy megy a DV. Ez azóta is így van vagy a CoreELEC+Kodi kombó is viszi már?

(#86026) SunMount3r válasza be1a (#86024) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A FW a legújabb rajta? Ha igen, próbáltad újra rakni? Amúgy a HDMI kábel is lehet, ha nincs meg a 18GB/s sávszélesség a DV/HDR-nek, vagy sérült. Az, hogy nem lejátszás közben, hanem csak a menüben csinál ilyeneket ezekre (is) adnak gyanút.

A Box miről/hogyan kapja az "anyagot"?

[ Szerkesztve ]

(#86027) djnice válasza be1a (#86024) üzenetére


djnice
veterán

Nálam ugyanez van (LG 65B8), Ugoos-al és Minix-el is, "nem szereti" az LG TV ezeket a boxokat, állandóan handshake-el velük (de csak droid alatt). Egyetlen megoldás egy HDFury eszköz beszerzése vagy CoreELEC telepítése, de ott még nem megy a DV.

(#86028) be1a válasza SunMount3r (#86026) üzenetére


be1a
csendes újonc

Windows alapú PC-n fut a Plex szerver, gigabites WiFi lokál hálózaton kapja a box.

(#86029) be1a válasza djnice (#86027) üzenetére


be1a
csendes újonc

Ezt elég szomorú hallani :((

Megpróbálom a CoreELEC-et akkor.

(#86030) SunMount3r válasza be1a (#86028) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Elhiszem, amit fentebb írtak rá, de azért én a WiFi helyett én kábellel is kipróbálnám, biztos, ami biztos. A Wi-Fi elég kiszámíthatatlan dolog még ma is. (Olyan hogy Gigabites WiFi meg nincs is, legalábbis konzumer elektronikában).

(#86031) Suineg válasza Imi1981 (#85939) üzenetére


Suineg
senior tag

Én is nézegettem. Vajon a HiFi hangzás csak egy sok százezres HiFi erősítőn jön ki belöle?
Vagy lenne hallható különbség mondjuk egy Spotify esetében egy korábbi, 23 éves Technics erősítőn is? Meg ez a licenc a Dolby-k ért számít valamit? Az X96 max+-on is ugyanolyan a surround mint a 45.000 boxon, vagy tévedek?

(#86032) Suineg válasza RobeeK (#86014) üzenetére


Suineg
senior tag

Ugyanezzel ugyanez a bajom nekem is. Nem tudom még az okát. Tegnap az XBOX-ot kapcsoltam be, kb. akkor ez is bekapcsolt. De megnyomkodom én is a TV táv. gombjait, szintén LG TV de nem régi, 2018-as tán.

[ Szerkesztve ]

(#86033) Suineg


Suineg
senior tag

Van egy régi bajom, még mindig azzal küzdök. Most nem irom le. Az szeretném kérdezni, hogy a légegér vezérlő fájlt, azt a CE miatt kell feltenni a boxra a főkönyvtárba? A boxra kell egyáltalán vagy a CE sd kártyára már nem is emlékszem. Ez a file (assszem Cof kolléga linkelte be ide) mindegy, hogy melyik változat? Úgy értem x96 max+-hoz való van külön, vagy csak egyfajta létezik? Működik a légegér táv, csak csinál pl. olyat hogy több karakter jelenik meg egy pici gombnyomásra..android alatt.
Arra gondolok, hogy nem jó a táv kezelő file amit feltettem a gépre, s CE-ből androidra váltásnál ezért kapok hibaüzenetet a boot során system ui isn't responding felirattal. A Wifit sem kapcsolja be, mikor nagysoká betöltötte az androidot. S ez a hiba a CE reboot EMMC, androidra való átkapcsolásánál random jön elő. S képtelen vagyok FIX álni.

(#86034) be1a válasza SunMount3r (#86030) üzenetére


be1a
csendes újonc

Fele úton gigabit ethernet, fele úton wifi (amúgy router oldalról elméletileg lehetne gigabites is a WiFi :D)

Alapvetően a probléma amúgy nem buffereléssel vagy a hálózattal van, mert a médiabox főmenüjének megjelenítése se megy.

Nekem is ilyen handshake dolognak tűnik, mert film közben ha van ilyen, akkor elmegy a kép, és amikor visszajön, akkor megjelenik a TV jobbfelső sarkában hogy HDR/DV, mintha 'újraindulna' a kép (amikor pl a TV saját lejátszóját használom PLEX-el, ilyen esetekben akkor jelenik meg a HDR/DV logó/felirat, amikor elindítok egy filmet.

(#86035) vargalex válasza Suineg (#86033) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Milyen légegér? Milyen vezérlő fájlra gondolsz? Az általában a gyári távirányítóhoz kell CE alatt. A légegér (legalábbis számomra annak értelmezendő) egy USB-s eszköz.

Alex

(#86036) SunMount3r válasza be1a (#86034) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+djnice: Csak távoli tipp, de egy HDMI CEC-Less adapterrel próbálkozni esteleg? Pl. HiMedia-n okozott anno furcsa dolgokat a CEC inkompatibilitás, amiket ez megoldott Ez csak egy "minden kötél szakadt" tipp persze...

[ Szerkesztve ]

(#86037) Suineg válasza vargalex (#86035) üzenetére


Suineg
senior tag

És usb vevőt bedugom és nem kell semmi extra, minden úgy megy ahogy kell?
Volt itt szó valami usb-s hardwer problémáról, mi is volt az?
Meg volt valalmi SD kártyafoglalat gond is ezekkel a boxokkal, azt sem találom most keresővel...

(#86038) blakey válasza Suineg (#86037) üzenetére


blakey
titán

remote.conf csakis az infra távokhoz kell, a többi távhoz semmi nem kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86039) Suineg válasza blakey (#86038) üzenetére


Suineg
senior tag

Van a távnak infra része is a power gomb. Amúgy fel van téve a remote.conf.

[ Szerkesztve ]

(#86040) Hapi18


Hapi18
tag

Sziasztok!

Kb 4 éve vásárolt Mecool M8s pro+ média lejátszóm, most sajnos bekapcsolás után néhány másodpercel lefagy. Soha nem volt piszkálva eredeti firmware van rajta.
Kérdés hogy érdemes e megpróbálni egy új firmware-t rakni rá és ha igen melyiket?
Csak youtube és filmlejátszás a lényeg. (mesék vinyóról)

Köszönöm

(#86041) ginola válasza be1a (#86024) üzenetére


ginola
addikt

LG Tv okozza a problémát!

(#86042) djnice válasza SunMount3r (#86036) üzenetére


djnice
veterán

Sajnos nem elég, még egy HDfury hdmi doctor sem (próbáltam), min Integral 2 kell ami nem olcsó…

(#86043) kiske13


kiske13
tag

Normális, hogy használat közben nagyon felmelegszik a tv box? Főleg a fém alja amin szellőző rések vannak.
Nemrég vettem egy Mecool-t s905x4 procival. Nagyon tetszik, talán a távirányító lehetne jobb.
A youtubos videókban azt mondják nem melegszik, az enyém viszont lazán melegen tartja a teát?!

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#86044) Imi1981 válasza kiske13 (#86043) üzenetére


Imi1981
veterán

Mecool km6 deluxe? Nekem van és nem melegszik. Langyos csak és nem meleg. Jó a hőkezelése nem úgy mint például az x96 max plusnak gyárilag.

(#86045) kiske13 válasza Imi1981 (#86044) üzenetére


kiske13
tag

Igen km6 deluxe.
Kíváncsiságból előkotorom a mérőműszerem és megmérem hány fok.
Jó meleg, tapintásra.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#86046) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
Vettem egy TCL 65 725 tv-t és a kérdés csak annyi hogy melyik box-al tudom nézni a legjobb minőségben a 4K-s filmeket és Netflix tartalmakat?(mondjuk a netflix a tv beépített app-jával is szépen megy 4K-ban :K )

(#86047) blakey válasza tobias40 (#86046) üzenetére


blakey
titán

Amivel eddig, ha jobbat akarsz (kérdés, hogy miben), akkor nem biztos, hogy Amlogic vonalon kéne nézelődni. Az eddig használt boxod is teljesen jó ahhoz a TV-hez, sőt, sokkal komolyabbakhoz is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86048) tobias40 válasza blakey (#86047) üzenetére


tobias40
veterán

A Netflix lett volna a kérdés lényege csak nem jól fogalmaztam meg! ;]
A filmeket tudom hogy lejátsza a mostani is(X96+) a Netflix-nél van gond vele mert csak a 720p-t viszi szaggatás nélkül.
Akkor maradjak a tv beépített appjánál és kész? :U

(#86049) Joshi válasza tobias40 (#86048) üzenetére


Joshi
titán

"Akkor maradjak a tv beépített appjánál és kész?"
Azt írtad hogy a tévé netflix-e teljesen jó, akkor miért kapcsolnál be még1 készüléket fölöslegesen? :F

(#86050) Imi1981 válasza tobias40 (#86048) üzenetére


Imi1981
veterán

Itt legtöbben akik netflixet tv boxon nézik oka van. Nálam például régebbi tévén egyszerűen nem olyan jó a tv-n a netflix képminősége. Nekem számít, hogy kandenciahelyes nézhessem a netflixet és azt a tv alkalmazás nem tudja. Meg egyebb dolgok is lehetnek. Ha neked tökéletes a tv alkalmazása akkor nem kell más. 4k hdr-ben megy a téveden szóval szerintem képminőségben nem lenne előrelépés egy tv box.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.