Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) ekrisztian válasza Upo (#22997) üzenetére


ekrisztian
senior tag

De ez wifi "bug" csak LE alatt van nem?
Nekem oda nem sikerült megoldás találni, mert nincs driver.
Nem mintha kellene :)

(#23002) slecht


slecht
aktív tag

Valaki akinek van GT1 Ultimate G912-vel vagy S912-vel kezdődő szériaszámú lejátszója, megtenné nekem, hogy lementi az androidot-róla? Tudom nagy kérés, de Csicsóka leírása alapján nem valami bonyolult dolog (örök hála neki).
Mielőtt frissítettem a droidot lementettem, de valamikor ügyesen töröltem a gépemről. :W Most meg vannak kisebb "anomáliák" a rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#23003) DoItYourself válasza slecht (#23002) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Freaktab-on nézted már, vagy a ruszkiknál?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23004) slecht válasza DoItYourself (#23003) üzenetére


slecht
aktív tag

Igen. Az a bajom velük, hogy azok szerint 2 G RAM van a gépben, pedig 3 G van benne. Valószínűleg valaki a sima GT1 ROM-ot linkelte be az Ultimate helyett ezért mindig lefagy, aztán nem is bootol többet be csak 7.1.1-el, de azon meg nem megy a samba megosztás. Erősen fontolgatom hogy veszek egy olcsó 905(x)-es boxot, ezt meg kidobom a csába.
Még a BurningTool sem tudja felrakni a letölthető ROM-okat img-ből, így utolsó esélyként gondoltam erre a lehetőségre.

(#23005) DoItYourself válasza slecht (#23004) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha csak a sambaval gond, az megoldhato. Kicsit olvass vissza, sokszor volt rola szo mostanaban. L4CI még screenshotokat is rakott be.
Ezt probaltad?
http://freaktab.com/forum/tv-player-support/beelink-aa/beelink-android-tv-box/gt1-ultimate/firmware-roms-tools-ch/635130-firmware-beelink-gt1-ultimate

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23006) slecht válasza DoItYourself (#23005) üzenetére


slecht
aktív tag

Igen. Ezt is próbáltam.
Akkor olvasgatok tovább.
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#23007) darvinya


darvinya
titán

Tuning. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23008) junkpod válasza darvinya (#23007) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pont a lényeget, a zummoges mentes működést dobtad el, miközben szerintem nincs is erre szükség.

Box's don't touch!

(#23009) darvinya válasza junkpod (#23008) üzenetére


darvinya
titán

Nyáron 80°C-os CPU nem igaz egészséges.
Ez is akkor lesz használva, addig lekapcsolva lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23010) blakey válasza darvinya (#23009) üzenetére


blakey
titán

A 80 fokos CPU még nem vészes, azért magasabb hőmérsékleten lesz a gond, viszont tény, hogy ilyen kis doboz esetében kell a jó hűtés. Minixen a legnagyobb terhelés mellett is 50 fok körül van a CPU.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23011) spetike54


spetike54
csendes újonc

Újra kapható MEGOGO MXV 4K IPTV Box 64Bit Android 5.1.1

(#23012) darvinya válasza blakey (#23010) üzenetére


darvinya
titán

Az a gond, hogy nagyon passzentos a doboz.
A 5mm magas hűtőborda és doboz között 1-1.5mm van, 70°C-nál már akadozik minden.
Emiatt nyáron félóra után használhatatlan volt a box.
Mikró termikus kapcsoló van bordán, s akkor kapcsolja be ventilátort mikor eléri a hőmérsékletet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23013) sniphoe válasza spetike54 (#23011) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Köszi, rendeltem is egyet. Remélem átcsusszan a vámon.. :U

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#23014) junkpod válasza darvinya (#23012) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ha akadozik,az tényleg nem ok.
Viszont, nem lett volna elég ha kell lyuggatod?
Milyen box ez? Fel kéne lassan állítani egy fekete listát is az ilyen boroknak.

Box's don't touch!

(#23015) slecht válasza darvinya (#23007) üzenetére


slecht
aktív tag

Like!
Én anno egy Zalman procihűtőt eszkábáltam az Egreat R6S-re, aminek 8cm-es ventije volt. Mivel 12V helyett csak 5V-ot kapott, így még hangtalan is volt. A réz hűtővel ráadásul kézmeleg sem volt a proci és érezhetően meg is táltosodott a masina.

(#23016) darvinya válasza junkpod (#23014) üzenetére


darvinya
titán

T95N MS8Pro
Lyuk nem volt elég.

slecht

Thanx

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23017) Imi1981


Imi1981
veterán

Ez a melegedés csak bizonyos típusokra jellemző? Csak mert az én beelink mini mx-em a nyári legnagyobb melegben is csak épphogy langyos volt filmnézés közben is.

(#23018) blakey válasza Imi1981 (#23017) üzenetére


blakey
titán

Rosszul tervezett hűtés esetén melegszik a készülék, a Kodiban meglehet nézni, hogy hány fokos a CPU.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23019) Imi1981 válasza blakey (#23018) üzenetére


Imi1981
veterán

Na majd megnézem. De szerintem az enyém nem melegszik.

(#23020) Bucy


Bucy
aktív tag

Miért lehet az, hogy a Simple IPTV klienssel nézem a TV-t és egyszer csak megáll a kép, utána bármit csinálok beleértve az újraindítást is, egy darabig csak villan az ikon és nem indul egy adó sem? Van amikor indulásnál már ez a helyzet. Eközben Youtube megy, hálózati film nézés megy. Néztem volna a MotoGP-t, de nem tudom. :(

(#23021) krsanko válasza darvinya (#23007) üzenetére


krsanko
tag

TX3 Pro 2 órás blu-ray filmnézés után 57 fokos a proci,e teteje épp kézmeleg.
Ennél a ketyerénél ezek szerint rendesen megoldották a hűtést.
Ehhez a konkrét típushoz nincs véletlenül Valakinek egy működő remote config-ja,
a legújabb LE -hez?

[ Szerkesztve ]

(#23022) SunMount3r válasza Bucy (#23020) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt próbáld meg kikapcsolni: Settings - Player - Videos - Allow hardware acceleration - Mediacodec (Surface): OFF.

(u.i.: nektek is lefagyott most a PH!?!)

(#23023) Bucy válasza SunMount3r (#23022) üzenetére


Bucy
aktív tag

Ki volt kapcsolva, de nekem amcodec van ott.

(#23024) SunMount3r válasza Bucy (#23023) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

KODI 17 vagy 16.1? LE vagy Android?

Lehet add-on inkompatibilitás is a SIMPLE IP TV KODI verziók között (tipp). Próbáld frissíteni, vagy újra installálni. De lehet a 16.1-es KOID-hoz külön kell letölteni a régebbi verziót, mert amit alapból rak be az már KODI 17-es... (tipp).

A másik accel-t is próbáltad kikapcsolni?! (Vagy akkor próbáld meg mindkettőt BEkapcsolni :D :U ...)

Vagy lehet, hogy csak szimplán gagyi a playlist... (tipp).

[ Szerkesztve ]

(#23025) Bucy válasza SunMount3r (#23024) üzenetére


Bucy
aktív tag

LE 8.1.6 Kodi 17
IPTV Simple PVR Add-on 5.2.1
Többször frissítettem mindent.
Nem mindig rossz. Most is néztem a Mot3-at egyszer elkezdett töltögetni és megállt, azóta nem bírtam elindítani. Olyan mintha hálózati gondja lenne csak ezzel, már DNS-t is állítottam.
Youtube megy, de a NASA live meg az EuroNews nem.
Újraindítottam mindent még az ONT-t is, de csak bevillan és semmi.
Viszont az 1080i lejátszási gondomat a hardver gyorsítás kikapcsolása okozta (nem emlékszem, h kikapcsoltam volna), az már jó.

(#23026) Ra3


Ra3
őstag

Sziasztok, van egy kérdésem, Beelink Mini MX-em van, eddig LE 7.0.2 volt rajta sd-n, kicsit gyorsítani akartam, mert egy régebbi 4 gigás kártya volt benne, de alapvetően jól működött minden.
Próbálkoztam 8.2-vel, utána az utolsó hetessel, tempsensor mentessel is, de mindig előjönnek random fagyások, kiegészítő nem telepíthető hibák, kiegészítő leállások, úgyhogy most kicsit tanácstalan vagyok.
Még arra tudok gondolni hogy valami resetelés kellett volna a két telepítés között, mert annyit csináltam hogy kivettem a régi kártyát és egy másik sd-n betoltam az új rendszert. Ha régi kártyát visszarakom akkor megy a régi 7.0.2 minden gond nélkül.
Szerintetek hol a hiba, valami beállítások megmaradnak a régi rendszerből amit ki kéne ütni?
Szerk. : a telepítéseknél az összefoglalóban is az van hogy fogpiszkálós reset kell új rendszernél, de hol jegyzi meg a beállításokat, ha minden sd-n van?

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23027) junkpod válasza SunMount3r (#23022) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerinted van surface média codec egy amlogic libre elecben?
Igazából az összefüggést sem értem. Inkább a streaming szerverről függenek az ilyen hol jó hol nem jó jelenségek.

Box's don't touch!

(#23028) DoItYourself válasza Ra3 (#23026) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha új sd-re tetted a 8-as LE-et, akkor egy tiszta rendszered van, nem kell semmit resetelni. Először kiegészítők nélkül teszteld.
A device tree tuti jó? Mini MX-ből volt az eredeti (Broadcom wifi), és egy utángyártott széria Realtek wifi-vel.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23029) Ra3 válasza DoItYourself (#23028) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi, lehet hogy ez lesz a gond, nekem az utángyártott lehet (gearbestes, egy éves, 20 dollár volt kb.), sehol nincs rajta Beelink felirat, kipróbálom a realtekes wifivel.
Szerk. : ezekben gigabites a lan?

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23030) demmer123


demmer123
őstag

Az X96 Amlogic boxon a kék led folyamatosan világít hogy lehet kikapcsolni?Vagy nem lehet?

(#23031) DoItYourself válasza Ra3 (#23029) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Igen, mindegyikben az volt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23032) Ra3 válasza DoItYourself (#23031) üzenetére


Ra3
őstag

Kösz mégegyszer, úgy néz ki meg is javult, most nem jön elő az akadozás meg fagyás ami eddig volt. Mondjuk a led az elején bekapcsolt állpotban is folyamatosan piros, mintha ki lenne kapcsolva de ez a legkevesebb.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23033) blakey válasza Ra3 (#23032) üzenetére


blakey
titán

Javítva lesz a led, 8.1.5-tel jött elő egyes boxoknál.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23034) Ra3 válasza blakey (#23033) üzenetére


Ra3
őstag

Ez jó hír, de úgy látom lesz még matekolás, ez a 8-as LE csinál pár olyan dolgot ami még zavar, pl. ha a háttérben megy egy yt videó, akkor minden menüben történő lépkedés, vagy gombnyomás egy pillanatnyi akadással jár, a régin ez nem volt, és itt zavar.
Akkor van olyan kiegészítő ami furcsán indítja a videókat (pl. retro), olyan mintha lefagyna, de aztán igazából csak tölt és végül elindul rendesen, ezt minden esetben megcsinálja, a régin ez se volt.
Kipróbálom ugyanezeket a legutolsó hetesen is, esetleg megnézem hogy 64 biten mit csinál, meg ki akarom próbálni azt is hogy előtúrom valahonnan a 7.0.2.007-et ami most jól megy és ráteszem a nagyobb-gyorsabb kártyára. Kipróbálok egy másik microsd-t is, esetleg pendrive-ot.
De majd csak a jövő hétvégén, addig megy szépen a régi rendszerrel.

Még egy kérdés, azt be lehet lőni valahol hogy ne kapcsolja le a tévét ha lenyomom a boxot? Az előző ezt se csinálta, csak visszaváltott tévére.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23035) DoItYourself válasza Ra3 (#23034) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ez a CEC feature, van a tévének és a Kodinak is ilyen beállítása.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#23036) Ra3 válasza DoItYourself (#23035) üzenetére


Ra3
őstag

:R
A hétre befejeztem, remélem megjön pár napon belül a MEGOGO is, kíváncsi leszek az milyen.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23037) Beni2360 válasza Ra3 (#23034) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha meg van még a 7 a régi kártyán akkor a Wind.32 im-rel tudsz egy teljes mentés készíteni és azt a gyorsabb kártyára kiírni ugyan avval. Csak arra kell figyelni, hogy ne legyen kisebb az új kártya mb szinten sem. Egy 16Gb lementést nem tudtam egy 16GB kártyára fel írni mert formatálva 100 mb kisebb volt az új kártya. Mivel komplett kártyát ment és nem fért fel rá.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23038) junkpod válasza Ra3 (#23034) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát én megálltam a 7es közepe táján. Egyszerűen nem volt olyan amiben hiányom lett volna.
2 hete kiirtam egy sd-re a 8ast, de még ki se vettem a kártya olvasóból:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#23039) Ra3 válasza Beni2360 (#23037) üzenetére


Ra3
őstag

:R
Ezt nem tudtam, kicsit még vadásztam az img-re, de már sehol nincs fent, természetesen én megtartottam, egy 4Gb-oson van, a cél az egy 16-os helyette, így ha esetleg az új kártyát nem szereti valamiért a gép akkor az is kiderül.
Junkpod: kicsit még küzdök vele, de túl sok energiát nem fogok beleölni, ha le tudom menteni a régit akkor marad az, az új meg megy a Megogo-ra.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23040) Beni2360 válasza Ra3 (#23039) üzenetére


Beni2360
félisten

Pedig nekem meg van valahol de most momentán nem találom, van egy vincsi amit külső ház hiánya végett félre raktam ha nem boldogulsz azt is át futom. De menni kell az átrakás . Én is csináltam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23041) Ra3 válasza Beni2360 (#23040) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi mégegyszer, majd úgyis írok ide hogy mi lett a végeredmény!

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23042) blakey válasza Ra3 (#23034) üzenetére


blakey
titán

Az LE8 alatti egy-egy röccenés egyelőre tulajdonság, nagyon sokmindent átírtak a Kryptonban így lejátszás szempontjából sem szabad összehasonlítani a Jarvisszal, a Leia-ban van ami már megint a régi lesz, remélhetőleg ott más nem lesznek ilyen röccenések.
Ha a Jarvis neked jobban bejön kkor azt használd, a kiegészítők működése meg nem nem garantált, főleg az említett, olyan repoból származik ami egyszer már megszűnt, nemrég lett újjáélesztve, szóval azokkal még lehet javulások.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23043) kmarci25


kmarci25
veterán

Az mitől lehet, hogy esetenként a megállított (pause) anyag magától folytatódik? Azaz megállítom a filmet, akár a dedikált pause gombbal, akár a felugró alsó menüsorból, és pár másodperc múlva folytatja a lejátszást úgy, hogy a távirányítóhoz nem nyúltunk. Eseti a dolog, nem minden esetben fordul elő, és a megállítás és folytatás között eltelt idő is változó.
(Beelink Mini MX III II, LE 8.0.2e)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23044) Ra3 válasza blakey (#23042) üzenetére


Ra3
őstag

Jó az ilyeneket tudni, akkor valószínű hogy maradok egyelőre a hetesnél, nekem végülis a lejátszás a lényeg, és a régi gyakorlatilag hibátlanul teszi a dolgát, a korábbi image-ek már nincsenek fent tényleg sehol?
Elvileg a most elérhető 7.0.3 is még Jarvis, nem?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23045) blakey válasza Ra3 (#23044) üzenetére


blakey
titán

Fent vannak a régiek is: [link]

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23046) Ra3 válasza blakey (#23045) üzenetére


Ra3
őstag

:R

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23047) SunMount3r válasza junkpod (#23027) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is tudtam, hogy ott mást ír (bár ez sem olyan törvényszerű és magától értetődő mint ahogyan most lefested), de nem gugliztam már utána, hogy Amlogic-on pontosan mit, de teljesen mindegy is, mert feltételeztem, hogy erre magától is rájön a kérdező, ahogyan az meg is történt. Fontos neked mindig ilyen felesleges csipli-csáré apróságokon lovagolnod?!

Igazából az összefüggést sem értem.-> Tájékoztatásul: speciel Himedia-n pont ezzel lehet megszüntetni az online stream-elés akadását a KODI-ban. Pont. Joggal feltételeztem, hogy akkor itt is megéri kipróbálni. Sorry a segítő szándék miatt, vagy várj csak, mégsem... :D :N

[ Szerkesztve ]

(#23048) Cold5


Cold5
senior tag

Egy Beelink Mx MINIIII II-m van...
Mekkora maximális méretű HDD-t lehet rákötni USB porton keresztül?

Fájlrendszernek exFAT megfelel?

Egy ilyet gondoltam 2X4TB-al feltöltve. Gondolom lekapcsolja, ha kiakpcsolom a boxot!?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#23049) SunMount3r válasza Cold5 (#23048) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Érdekes ez a dual bay Icy Box. Bár én még hozzácsapnék egy kicsit és vennék inkább egy 2 lemezes NAS-t. Sokkal sokoldalúbb megoldás hosszú távon. Zyxel NAS326 pl.

[ Szerkesztve ]

(#23050) Cold5 válasza SunMount3r (#23049) üzenetére


Cold5
senior tag

Már van, egy Synology DS215J 2X6TB-vel, de kezdek kifogyni a helyből...

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.