Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) mayday00 válasza vvili (#20950) üzenetére


mayday00
őstag

Nem kell resetelni, nem kell fogpiszka sem semmi sem kell. :K Kikapcsolt készülékbe berakja a kártyát, nyomja oldalt a power gombot, bejön a LE logó, elengedi a power gombot, és feláll a rendszer.

A gagyi boxnál kell fogpiszkálózni :K U1 nél nem kell :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#20952) Technoman válasza mayday00 (#20951) üzenetére


Technoman
őstag

"A gagyi boxoknál kell a fogpiszka"

Huuu, de nagy az arcuk van ezeknek a "Neosoknak" (köztük nekem is:)) )
:):):)

[ Szerkesztve ]

(#20953) atirag


atirag
őstag

Köszönöm mindenkinek. Kipróbálom.

(#20954) junkpod válasza F_Peter (#20948) üzenetére


junkpod
nagyúr

De az Android app Kodi alatt nem működik.

Box's don't touch!

(#20955) a8l válasza blakey (#20944) üzenetére


a8l
aktív tag

Hogy kell kodiban beállítani hogy lássa a nas-omat? Sehogy sem sikerül.
Nyitottam neki egy portot, de csak üres mappát lát. File kezelőből forrás hozzáadás, de bármit állítok be, üres mappát lát, csatlakozik hozzá, mert ha elrontom a ddns címet akkor hibát ír ki.

Edit:
Sikerült, már látom a mappákat meg file-okat a telefonról kodiban.

[ Szerkesztve ]

(#20956) atirag


atirag
őstag

Hol tudom beállítani,hogy az a hang jöjjön ki a minix-ből amit a film tud.

(#20957) atirag válasza atirag (#20956) üzenetére


atirag
őstag

Megtaláltam köszönöm.

(#20958) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok, mielőtt megveszem: Mini h8s ii, van pár kérdésem:
1: Nasra (Synology ds213j) rákötöm pl Lanon - router egy szabad portjába bekötöm, tv-re hdmin, és a nas könyvtárait tudom nézegetni, videókat lejátszani a tv-n ugye?
2: iphone 7 gyári 4k videóit hanggal együtt lejátsza zokszó nélkül?
3: elég a 100mbp/s?
4: Akinek van ilyene megvan elégedve vele? (pl. távirányító milyen?)
5: Most úgy nézem ez a legjobb ár/értékű cucc. Így van szerintetek is?
6: KÖSZI SZÉPEN! :))

[ Szerkesztve ]

(#20959) blakey válasza vvili (#20950) üzenetére


blakey
titán

Elég a bekapcsológombot hosszan nyomni, nem kell fogpiszkálózni. Addig kell nyomni a gombot míg meg nem jelenik a logó, utána már onnan fog indulni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20960) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ha jól látom ezen nincsen analóg audio kimenet. Van még olyan ajánlott típus amin van és tuti működik?!

Köszi!

(#20961) korcsi válasza SunMount3r (#20960) üzenetére


korcsi
veterán

Az AV kimeneteseken van.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20962) mihione válasza F_Peter (#20948) üzenetére


mihione
őstag

Mi ez pontosan?letudnad nekem irni akar pmben is?koszi!:)

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#20963) atirag


atirag
őstag

Kerestem hol lehet beállítani honnan töltse le a feliratokat? Mondjuk opensubtitle. Mert az összes beállítást átnéztem a libreelec-ben. Vissza kell menjek a normál indításhoz?

[ Szerkesztve ]

(#20964) vvili válasza blakey (#20959) üzenetére


vvili
csendes tag

Na, ezt eddig nem tudtam. Ma is tanultam valamit :)

(#20965) pkollar


pkollar
tag

Sikerült már valakinek Libreelec alatt a Chromium Browsert életre kelteni?
64 bites LE van felrakva S905-ös android tv boxra de meg sem nyikkan a broswer.

Tud valaki segiteni, mi kell hozzá hogy müködjön.

[ Szerkesztve ]

(#20966) SunMount3r válasza pkollar (#20965) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+1: Tök jó lenne ha működne, de ha el is indulna, úgy tudom amúgy sem valami szuper browser.

+ 4K/HDR képes YT app se lenne rossz (elvégre média) LE-re.

Tudom, erre kb. 1 a millióhoz az esély.

Még olyan magabiztosan sem tudom ajánlani ezeket az Amlogic-os box-okat pl. a tesóméknak, akiknek lehet kellene valami TV okosító+local média player kombó (és "ócsón"), pont a rendes min. FHD YT app hiánya és az Android-os böngésző, és úgy az egész OS/firmware-ek bizonytalanságai, instabilitásai, hüly@ségei miatt.

Anyukámnak is ezekre (is) kellene majd, szóval nem elég az LE. :( Vagy legalábbis nem így.

A Minix U1 pedig már árban is sokkal másabb kategória... Más meg nincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#20967) muranyig válasza muranyig (#20958) üzenetére


muranyig
tag

Vki esetleg?

(#20968) junkpod válasza SunMount3r (#20966) üzenetére


junkpod
nagyúr

Működik a yt fhd-ban, az is lehet hogy 4k is jönne csak nem próbáltam...
Amúgy meg visszaraktam 720-ra a yt-ot, mert 2 méterről 42 colos tv mellett nincs értelme, csak viszi a sávszélesség et.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#20969) SunMount3r válasza junkpod (#20968) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Android-on külön app-al, vagy LE-ben KODI alatt?

Milyen a pontos típus?

THX!

(#20970) junkpod válasza SunMount3r (#20969) üzenetére


junkpod
nagyúr

LibreElec yt addon.
Keress rá a nevemre és a youtube 1080p szavakra itt.

Box's don't touch!

(#20971) SunMount3r válasza junkpod (#20970) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem sok mindent találtam: [link]

Ezek szerint csak LIVE adások esetén megy?

Ha pedig a többi esetben megy, akkor a 60fps 1080p-vel is akadásmentes?

(#20972) korcsi válasza junkpod (#20970) üzenetére


korcsi
veterán

hmm... ;]

Ellenben

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20973) SunMount3r válasza korcsi (#20972) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha-ha, 1080p-re kerestem rá, ki kellett volna dobnia azokat is...

Mind 1: Szóval mókolós és kitudja meddig működik és mikor kell megint újra beleturkálni egy újabb verziónál.

(#20974) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Esetleg vki találkozott már hasonlóval? Fent volt a 7.012j LE és samban keresztül frisítettem 8.0.1j re és mindnen működik elvileg de bekapcsoláskor a zene kiegészítőnél (confluence skin) nem látszódik a "kiegészítők" és "fájlok" fülek. Ez mitől lehet vajon? Ha belemegyek a zenébe majd kilépek akkor viszont már ott van. Egyébként jól működik. Lehet vmit rosszul csinálok. 7zip-el kicsomagolom majd total commanderben átmosolom az update mappába.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20975) junkpod válasza korcsi (#20972) üzenetére


junkpod
nagyúr

igen, igazad van. úgy emlékeztem részletesen is leírtam, de persze a kereső nem egy kész tálalás, tudni kell használni.
Az általam linkeltek alapján tovább kerestem, immár az "inputstream" szóra. És itt a Tieddel együtt, több leírás is található.
:)
a további kereső-guruk kedvéért:
youtube yt 1080p fhd inputstream vp9

(#20973) SunMount3r
Ne már... voltál már bármivel elégedett? kerested a yt fhd-t, tessék tálaltuk neked többen is, és ez sem elég? Persze gyere ide írogatni, hogy mit nem tudnak az s905-ösök, milyen instabilak, mennyire nem ajánlhatóak... Nem bántás akar lenni, csak azt szeretném kifejezni, hogy nem értem a szándékodat, mit szeretnél, mire vágysz lejátszók terén?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#20976) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Ha már szóba került a youtube, akkor megemlíteném android alá a nem rég linkelt smart youtube app-ot is.
Mivel ez egy online szolgáltatás, akármikor dönthet úgy a google, hogy korlátozza a lejátszókat, kb. bármiben... Aminek biztosabb a jövője yt szempontjából, azok az Android TV OS képes eszközök.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20977) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

Most kezdem visszaolvasni a fórumot, de elképesztő méretű. Gratula.
Úgy néz ki a RASPI 2-vel falakba ütköztem mióta 4K 30FPS és 1080p 60 120 és 720 240fps videókat rögzítek.

Igazából a felállás a következő, van egy Synology NAS-om, amit LAN-on keresztül használok (Gbit). Egy olyan eszközt keresnék, amin van Gbit LAN, kodival rendelkezik, mert azt már megszoktam, és tudom szépen működtetni a Harmony 650 távirányítóval. Jó lenne ha a távirányítóval lehetne ki-be kapcsolni. Ami jelenleg a PI-on nincs, de nem is nagyon kell, plusz.

HDMI-n keresztül kötöm össze erősítővel, CEC-et nem használok a harmony miatt. Fontos lenne, hogy a passtrough jól működjön, hogy az erősítő dolgozza fel.

Nem tudom Android vagy libreelec lenne-e jobb. Libreelec/Openelec kombinációt évek óta használok és szeretem. Androdról azt hallottam, hogy nehézkes a harmonyval irányítani, mert kb minden touch screenre optimalizált, ez nem tudom mennyire működik.

Néztem ezt:NEO U9-H : gigabit LAN és android 6 szimpi. nem tudom libreelec menne-e.
NEO U1 : Ahogy látom ez már régebbi modell, szóval biztos sok minden van már hozzá. viszont csak 100-zas LAN és Android 5.

Többet még nem néztem.

Asus Tinker board-ról mik a vélemények?

(#20978) DoItYourself válasza Zebu (#20977) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Neo U1 giga lanos, de inkabb az osszefoglaloval kezdd. ;)
A 120/240 fps videót hogy gondoltad lejátszani? Engem is erdekel.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20979) Zebu válasza DoItYourself (#20978) üzenetére


Zebu
addikt

Akor jól benéztem, megnézem inkább desktop PC-ről, ez a mobil horror volt. :R

(#20980) blakey válasza Zebu (#20977) üzenetére


blakey
titán

NEO U1 : Ahogy látom ez már régebbi modell, szóval biztos sok minden van már hozzá. viszont csak 100-zas LAN és Android 5. - Gigabites a LAN-ja, az U9-H is ugyanaz valamint az Android 5 egyelőre előny médialejátszás szempontjából. Persze az U9-H előnye a VP9 és a HDR.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20981) junkpod válasza DoItYourself (#20978) üzenetére


junkpod
nagyúr

azért ott lesz pár kihívás: hdmi csatoló, megjelenítő, dekoder chip, lan sebesség... ohlálá:) lesz itt nemulass
(azt hittem a 60Hz feletti felvétel slowmotion funkcióra lett kitalálva:)

Box's don't touch!

(#20982) SunMount3r válasza junkpod (#20975) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mivel félre értesz teljesen, nem kell felkapni a vizet ezért, lekezelősködni és vádaskodni sem (meg úgy alapból sem).

Tényeket írtam, nem? És eszem ágában sincs itt alaptalanul ócsárolgatni ezeket a Box-okat. Sőt, alapból abban a reményben is írom ezeket az észrevételeket (és csakis a topic olvasgatása során gyűjtött infók alapján), hogy valaki majd esetleg jön és jól rácáfol ezekre a felsorolt hiányosságokra (pl egy tuti típus ajánlásával). Mert ennek örülnék a legjobban.

Speciel ezzel a YT mókolással is pont ez a problémám: időtálló, biztos megoldás kell, akiknek a Box kellene nem értenek ennyire a technikai részletekhez, én meg nem lehetek mindig ott, hogy ha egyszer csak már "nem indul a jutúb". A mostani példa is bizonyítja, hogy amúgy sem a legegyszerűbb.

A linket köszönöm, uff...

(#20976) DoItYourself: kösz a linket. Én azért a "komolyabb" Android-os lejátszók YT támogatásában és app-jaiban továbbra is bízok. Pl. eddig a Q10 Pro-n soha nem volt vele probléma. Nem hiszem, hogy ehhez csak az Android TV Os lenne a tuti. Pl. mi lesz akkor a mobiltelefonokkal, tablet-ekkel, szép nagy fuccs lenne belőle, ha a feltételezésedet vesszük alapul.

(#20983) GZoli7 válasza pkollar (#20965) üzenetére


GZoli7
senior tag

A régebben csak x86-on ment.

(#20984) DoItYourself válasza junkpod (#20981) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Majd a kérdező kifejti részleteiben :). Galaxy S7-el készítettem én is néhány lassított felvételt, ezeket úgy van értelme visszanézni, ha 1-2 helyen van lassítva, a többi helyen pedig 8-ból 7 kockát eldobunk 240 fps forrás, és 30 fps lejátszási sebesség mellett. Ezt a telefon tudja röptében is mutatni - állíthatod egy csúszkán kockáról-kockára, hogy meddig legyen lassítva - de, ha a nyers videót felmásolod akkor az marad 240 fps-es. A beállított lassítást persze ki is tudja exportálni a telefon 30 fps-re, de az már ugye nem 240 fps. :)

(#20982) SunMount3r: ne keverd össze a tévére kötött dobozokra hekkelt andoidot a telefonokon, tableteken lévőkkel. Lehet, hogy ugyanazok, de a külső megjelenítőt detektálhatja az app. Ha jól emlékszek az HBO app is tud ilyet, de majd azbest megmondja, ha erre jár.
Xiaomi Mi Box 3 - ezen Android TV OS van, Kodi is fut rajta, igaz csak 60 fps-el, de egyszerre mindent nem lehet. Ismerősöknek ezt szoktam én is ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20985) Zebu válasza blakey (#20980) üzenetére


Zebu
addikt

Szia,

Mennyire stabil a kodi droidon? Kicsit instabilnak tűnik egyes idegen nyelvű fórumok szerint.

(#20986) SunMount3r válasza DoItYourself (#20984) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, biztos, hogy van különbség. De arra is célzok, hogy teljesen más modell alapján működik a YT, mint pl. az HBO. YT ugye egy közösségi video megosztó portál és érdekük is, hogy minél többen elérhessék, a tartalmak meg teljesen nyilvánosak. Az HBO-nál már gondolom főleg saját tartalmakról van szó, amit jobban "féltenek" és megpróbálják az exkluzivitást is fenntartani valamennyire a hozzáférők körének szűkítésével is.

Legalább is én erre következtetek...

(#20987) blakey válasza Zebu (#20985) üzenetére


blakey
titán

Mennyire stabil a kodi droidon? - Többször le lett írva, nem stabil, hardvertől is függ, általánosságban droidon nem túl stabil, SPMC ami ajánlott droidra vagy az eszközökhöz készített Kodi "forkok". Minixen a saját kodi forkját kell használni és stabil.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20988) Pelican válasza SunMount3r (#20982) üzenetére


Pelican
őstag

Érdekes az érvelésed, akkor ha én ideírom, hogy hülye vagy és várom, hogy majd valaki (mondjuk Te) jön és megcáfolja, akkor az rendben van szerinted? :-)

Természetesen nem vagy hülye, ez csak egy példa volt...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20989) SunMount3r válasza Pelican (#20988) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem mások direkt lehülyézése még csak viccből se jó ötlet és az egyik lehető legrosszabb választás, ha valami teljesen más dolog kapcsán "szórakozol" vele (itt ugye most valami "példa" volt az ürügy). Főleg olyas valakivel szemben akit még csak nem is ismersz és mindezt egy nyilvános fórumon. Én nem veszem magamra,
mondjuk, hogy elhiszem hogy csak "túllazultad" a dolgot, csak jó tanácsként írom...

Hogy a "fantasztikus" "példádra" is reagáljak: Ezek szerint nem sikerül megint csak értelmezni a magyarázatomat: Itteni infók alapján írok és kérdezek és nem légből kapott, zsigeri "hülyézés", mint az óvodában vagy a kocsmában. Célja is van, azt pedig konkrétan leírtam, olvasd vissza. Köszi.

(#20990) junkpod válasza SunMount3r (#20982) üzenetére


junkpod
nagyúr

nincs végtelen YouTube támogatás még outofthebox consumer termékeknél sem, lásd a mostani lépését a YT-nak, leállították a régi flash támogatást, ezzel az okostv tulajok akiknek még ilyen régebbi appjai voltak, most ott maradnak YT nélkül (atyaúristen!), holott nem 15ezer forintot költöttek a tv-re.
A yt addont, meg a kiegészítőt (inputstream) egyszer kell feltelepíteni. Másrészt nem hiszem el, hogy ha olyan usernek kell aki nem ért hozzá ennyire sem, akkor nem tök mindegy, hogy a YT 720p-ben vagy 1080p-ben megy... ez nem életszerű.

" Itteni infók alapján írok és kérdezek"
aha. tehát állítottál "rákérdeztél" valamit a YT-bal kapcsolatban "itteni infók alapján", erre linkeltül neked az "itteni infókat" amik tök ellentétesek az állításoddal "kérdéseddel". ühümm, értem, vagyis nem...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#20991) Zebu válasza blakey (#20987) üzenetére


Zebu
addikt

Na ennek még utána kell néznem jobban. Lehet akkor plex server / client megoldás még jobb lenne

(#20992) DoItYourself válasza Zebu (#20991) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha rpi2-t és OE/LE-et használtál előtte, akkor ne gondolkodj ennyit, médialejátszásra az a legjobb továbbra is. ;) Egy 1/8-as Mini M8S II-t bezsákolhatsz már $30 alatt is. A Plexnek nem sok értelme van Kodi + NAS mellett.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20993) blakey válasza Zebu (#20991) üzenetére


blakey
titán

Plex szerver minek? A Minix féle XBMC de még az SPMC is agyonveri a Plexet arról nem beszélve, hogy ott a LibreELEC ami alatt a Kodi mindegyiket maga mögé utasítja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20994) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Van olyan akinek samsung tv és s9xx eszköz között normálisan megy a cec?
Programváltó gombokra nem szakad le, multimédia gombok mennek.

(#20995) vargalex válasza szabi__memo (#20994) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mit szeretnél a programváltó gombokkal?
Egyébként meg kell nézni debug log bekapcsolása mellett, hogy egyáltalán melyik gombokat küldi CEC-en a TV. Az én 2009-es LG-m például elég keveset (csak multimédia, irányok és OK gomb).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20996) szabi__memo válasza vargalex (#20995) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A tv-vel nincs gond LE-vel tökéletesen megy minden gomb
A programváltó gombok például pgdn-pgup funkciót töltenek be és mivel megszoktam nagyon szar amikor fel le helyett leválasztja az eszközt a tv-ről...
Amúgy debug logot hogy kapcsolsz be rá?

[ Szerkesztve ]

(#20997) Zebu válasza DoItYourself (#20992) üzenetére


Zebu
addikt

Igen, csak valami olyan eszköz kell ahol a Harmony-t tudom járatni, tehát ha a HP USB IR-t rádugom akkor menjen. :)

Plusz itt van ez az FPS gond az 1080p videókkal. Bringázok és van ,hogy csinálok 1080p 120FPS/ 720p 240FPS videókat és ezek már nem mennek a RPI2-vel.... Mini M8S II megbírkózik ezekkel?

Ettől eltekintve boldog vagyok az rpi2-vel, csak sajnos ez am agas FPS nem megy neki.

[ Szerkesztve ]

(#20998) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Mini M8S II média lejátszót. Szerintetek mi az oka, hogy a plazma tv (Panasonic) képét nem tölti ki teljesen, körben elmarad vagy 5 cm. A tv beállításai rendben vannak. A másik, hogy a KODI-n kívül egyik lejátszó sem játsza le az MKV fájloknál a hangot, Pl. VLC, BS Player sem, ennek mi lehet az oka?

(#20999) Zebu válasza DoItYourself (#20992) üzenetére


Zebu
addikt

Ahogy elnézem vannak Libreelec buildek: [link]

(#21000) Zebu válasza Zebu (#20999) üzenetére


Zebu
addikt

Na végignyálaztam az összefoglalót.... nagyon szép munka. Gratulálok és köszönöm! :R :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.