Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Csicsóka válasza blakey (#37998) üzenetére


Csicsóka
őstag

Lesz Debian vonalra átállás? Mert ezek még mind a régi OE alapon építkező verziók. Nincs lényegbeli különbség. Ugyan úgy csak read only fájlrendszer, ami nagyrészt a GNU.org ról származik, és mint eddig, a build környezetben fordul forráskódból.

OSMC hírek.

A napokban felvetődött reboot to nand probléma kapcsán sikerült megoldani, hogy lesz ilyen lehetőség az OSMC-ben is. Eddig ez nem működött megfelelően, ezért nem került bele az 1.0-ba.

A teljes initrd rendszer átalakítás alatt áll, az eddigi Linux indítási metódus helyett, az LE-nél és az eredeti Vero 4K-nál is alkalmazott android boot image megoldás lesz. A módosítás fő oka az, hogy így egyszerűbben lehet majd a folyamatosan frissülő CE kernelt használni, mivel Kszaq, és egyéb LE vonal halott, nekem sem kell így kernelt forgatni.
Jelenleg már megy is, az utolsó kszaq LE kernel vele, SD átméretezés, eMMC-re telepítő még nincs benne.
A Nexbox A5 (S905X) bizonytalankodás, fagyás is teljesen megszűnt, hasít, mint kés a vajban.

[ Szerkesztve ]

(#38002) DoItYourself válasza tamasgal (#38000) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Pl. X96 (S905X).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#38003) krsanko válasza Lacko66 (#37972) üzenetére


krsanko
tag

Nálam az MPEG-DASH beállításnál-második kép-a proxy port beállítás nincs.S905 LE 8.2.1.1.
A beállításokban engedélyeztem a proxy használatot de teljesen más a port (8080).
Mi lehet a gond?
Ha bekapcsolom az MPEG-DASH-t,a videó indításkor rákérdez a minőségre,ha az MPEG-DASH választom akkor egy jó kis vhs minőséget kapok :F
Ha HD-t akarok ki kell kapcsolnom.

[ Szerkesztve ]

(#38004) tamasgal válasza DoItYourself (#38002) üzenetére


tamasgal
senior tag

Köszönöm szépen, sajna sehol nem találok EU raktárban.

(#38005) tamasgal válasza DoItYourself (#38002) üzenetére


tamasgal
senior tag

Megrendeltem Kínából ezt, köszönöm szépen!

(#38006) Lacko66 válasza krsanko (#38003) üzenetére


Lacko66
tag

Az a 8080-as port nem a Rendszerbeállítások - Internetelérésnél van ? Nálam ott a proxy ki van kapcsolva. A YouTube - MPEG-DASH beállításoknál van engedélyezve a Proxy port. Az 50152-es portot nem én írtam be, gondolom automatikusan választhatta ki.
Egy 4k video indításakor nálam is először 256x144-ben indul, nyomok egy pause-t, a videofolyamok közül kiválasztom a 2560x1440-et, a felbontás átáll erre és folytatom a lejátszást.
Arra még nem tudtam rájönni, hogyan kellene beállítani, hogy alapból a legnagyobb elérhető felbontással induljon egy video.

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#38007) blakey válasza Csicsóka (#38001) üzenetére


blakey
titán

Lesz, de nem most, most igyekeznek kiadni egy első verziót ami még korábbi munkákon alapul, szóval most ilyen szempontból nem lesz nagy változás de a jövőre nézve az a cél. Minden a fejlesztőkön múlik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38008) blakey


blakey
titán

Na, van egy megjelenés előtti tesztverzió, ki lehet próbálni. CE 8.90.0

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38009) pinnacle válasza sugarforce (#37999) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor lehet, hogy a Beelink MXIII-al van a gond, illetve azzal, hogy MXIII II, MECOOL M8S Pro+-al külső merevlemezzel próbáltam, ami az össze fotó rajta volt. Lehet azért az sok volt, amikor a mappákba csak egy pillanatra léptem be, és ha nem jelent meg azonnal a minikép már léptem is tovább.
Kodi csak azon mappán kezd el miniképeket létrehozni, ahova belépek, vagy ha hozzáadok egy Fotó mappát, almappákkal, akkor az összes almappát indexeli? Lehet ha beléptem valahova, akkor kilépés után folytatta az indexelést.

Érdekes, hogy barátodnak x96-al nem volt semmi gondja, L4CI2-nak is 3mp telt el két kép váltás között, illetve le is fagyott.

[ Szerkesztve ]

(#38010) dethroner válasza krsanko (#38003) üzenetére


dethroner
veterán

Nálam is ez volt, amikor a DASH-t kiválasztottam elsőre borzadály volt a minőség. Ha mindent jól belőttél, indítsd újra a Box-ot. Írtam is picit feljebb, hogy az újraindítás után már 1080p lesz a DASH kiválasztás után.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38011) Pelican válasza blakey (#38007) üzenetére


Pelican
őstag

Akkor kiegyezhetünk, hogy a CoreELEC az a LibreELEC-en alapul, ahogy már többször leírtam? :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#38012) blakey válasza Pelican (#38011) üzenetére


blakey
titán

Most még az, hiszen valahonnan el kellett indulni és a munkájuk nagy része onnan származik, de nem áll szándékukban kötödni az LE-hez.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38013) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Srácok. Azt hiszem elszúrtam egy sd kártyát. Felraktam LE-et, de szerettem volna másikra cserélni, mert nem lett jó, viszont a kártyát már nem lehet sehogyan sem formázni. A tartalmát töröltem, így már az sem látszik, ami rajta volt, de nem is tudok ráírni. Szóval, akkor kuka ez a kártya vajon? Sehogyan sem tudom üresre varázsolni, ez a lényeg... :B

"csak a zene van"

(#38014) blakey válasza dgyuri0123 (#38013) üzenetére


blakey
titán

Tedd be a boxba és Android alatt formázd meg, hátha, esetleg telefon, tablet is jó lehet. Írhatnék bonyolultabb megoldásokat is, de lehet, hogy így is megoldódik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38015) Hyena válasza dgyuri0123 (#38013) üzenetére


Hyena
senior tag

Probald ezzel!
Eloszor tedd rendbe a particiokat majd formazhatod...
https://www.easeus.com/partition-manager/

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#38016) L4CI2 válasza dgyuri0123 (#38013) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Windows-on diskpart https://youtu.be/q9nc1PAhieQ csak ésszel vele :) adatvesztésért feleltséget nem vállalok..

(#38017) dgyuri0123 válasza blakey (#38014) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi, telefonnal sikerült. :) Szóval leszedtem egy 8.2.3.1-et, fogpiszkálóval simán el is indult Eminenten, de nem látta a távot. Innen kezdődött a kálváriám. Hiába na, valamit mindig elrontok. Bár leginkább az a verzió érdekelne, amin lesz alapból 10 bitre állítható felület.

"csak a zene van"

(#38018) Pelican válasza dgyuri0123 (#38013) üzenetére


Pelican
őstag

SD formatter

Más:
A legegyszerűbb megoldás windows alatt az img.gz felírására: Etcher

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#38019) Hyena válasza Pelican (#38018) üzenetére


Hyena
senior tag

Csak kivancsisagbol kerdezem, hogy ez a megoldas miert egyszerubb mint a win32 disk imager?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#38020) blakey válasza dgyuri0123 (#38017) üzenetére


blakey
titán

Nemrég linkeltem CoreELEC megjelenés előtti "hivatalos" verziókat, azokon van már 10 bit, stb, távra nem tudok mit írni, Mecool, Minix biztosan támogatott.
S912 tulajoknak üzenem, hogy a CE 8.90.0 már nagyon használható verzió S912-n is, szóval kezd jól működni, mindenesetre a dirtyregion hack szinte kötelező valamint a Deinterlace-t is ki kellett kapcsolnom, hogy jók legyenke bizonyos videók, most már nagyon szépen teszi a dolgát, Clipping/banding nagyon jó.

(#38021) Hyena
:(, még javítgatnak, csak belsős megosztásra volt, GH fent van de nem publikus, írok ha már van javított verzió. Még egy-két LE ikont el szeretnének tűntetni, meg LiveTV-re is van valami javítás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38021) Hyena válasza blakey (#38020) üzenetére


Hyena
senior tag

Idokozben valami lett a linkel mert azt irja ures mappa, pedig 1 oraval ezelott meg jo volt ...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#38022) dgyuri0123 válasza blakey (#38020) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sem találok a link alatt semmit.

Nem a táv miatt kellene valamilyen fájlt cserélni a LE-ben (felülírni a kártyán) ?

"csak a zene van"

(#38023) blakey válasza dgyuri0123 (#38022) üzenetére


blakey
titán

Látom, hogy nem látjátok, vannak típusok amik hivatalosan támogatottak, azokkal semmit nem kell csinálni, "out of the box" működnek a többihez kell majd hekkelni, de már nem remote.conf fájllal.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38024) Tamoo válasza dgyuri0123 (#38022) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

USB hub van már? Én ma próbáltam az Ewent EW1134-t. Természetesen ahogy sejtettem, ha a hub be van dugva külső táppal pörgeti a hdd-t akkor is amikor a box-ot lekapcsolom.

(#38025) dethroner


dethroner
veterán

Próbálok kreálni egy új youtube api key-t, hátha :) Ennél a Where will you be calling the API from? kérdésnél mit válasszak? Other UI (e.g. Windows, CLI tool, vagy Other non-UI (e.g. cron job, daemon, vagy valami mást a legördülőből?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38026) Pelican válasza Hyena (#38019) üzenetére


Pelican
őstag

Mert az img.gz-t is megeszi.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#38027) korcsi válasza blakey (#38020) üzenetére


korcsi
veterán

" GH fent van de nem publikus" hmm...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#38028) blakey válasza korcsi (#38027) üzenetére


blakey
titán

Majd lesz publikus verzió is, gondoltam megosztom a megjelenés előtti verziót, hogy lássátok, aki letöltőtte az tudja tesztelni, még vannak hibák amit javítani kell. A publikus verziók máshol is lesznek, nem Megán lesznek megosztva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38029) krsanko válasza dethroner (#38010) üzenetére


krsanko
tag

Újraindítotttam,de utána is a leggyengébb felbontással indul a klipp.

(#38030) krsanko válasza Lacko66 (#38006) üzenetére


krsanko
tag

Igen a 8080-as port ott van.Én is sötétben tapogatózom,gondoltam hátha köze van a kettőnek egymáshoz.
A pause dolgot még nem próbáltam,este megnézem.Viszont a gyorsaság sajnos nem változott,MPEG-DASH nélkül és azzal is hol gyorsabb,hol lassabb.A leglassabb akkor,amikor a saját fiókómba lévő klippeket egymás után folyamatosan akarnám lejátszani.A klippek vége és az új betöltése között néha 15-20 másodperc is eltelik,ugyanez a drodon egy pillanat.

(#38031) Hyena válasza blakey (#38020) üzenetére


Hyena
senior tag

Es vajon lehet majd updatelni libreelecrol coreelecre mint ahogy openelecrol lehet libreelecre?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#38032) sugarforce válasza pinnacle (#38009) üzenetére


sugarforce
őstag

Ott a wifi is lehetett ludas, haveromnal az x96 kabelen csatlakozik.

(#38033) blakey válasza Hyena (#38031) üzenetére


blakey
titán

Épp az okozza az egyik problémát, hogy sok adat LE marad, de remélhetőleg minden megoldódik, szóval igen, működni fog, bár személy szerint ilyen esetekben a tiszta telepítés híve vagyok, még belakott rendszer esetén is, S912 friss telepítés volt, szóval a frissítési hibákkal nem találkoztam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38034) Hyena


Hyena
senior tag

Regebben irtam , hogy MECOOL M8S PRO Plus keszuleken az aktualis stabil libereelecet hasznalva elofordul, hogy filmet nezve 1-2 masodpercre elmegy a hang. (tehat 1-2 orankent egyszer).
Anno azt hittem, hogy a kep szinkornizalasat inditas leallitasrol mindigre allitva megoldodott a problema de sajnos nem.
Rendszeresen elofordul ez a dolog a filmet visszatekerve ugyanazon a helyen masodszor mar nem csinalja, nem tudom reprodukalni a dolgot.
Teljesen kiszamithatatlan mikor hol dobja a hibat.
Probaltm a ha hangkodolast bekapcsolni , az altalaban bevett atengedes helyett de az sem segit.
Vagy mennyire ajanlott hasznalni a 8.90es alfa verziokat updateljek arra hatha megszunik a problema?
Nekem mar nincs otletem mit tegyek. Esetleg valami mas lehetoseg?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#38035) Lacko66 válasza krsanko (#38030) üzenetére


Lacko66
tag

Most annyit változtattam, hogy az Inputstream adaptive beállításoknál a Stream selection-t Auto-ra állítottam és bekapcsoltam az Overrie hdcp status-t és az Ignore display resolution-t. Így a 4k videók alapból 2560x1440-ben indulnak, nem kell a videofolyamok közül kiválasztani a felbontást.
Azt, hogy a videók betöltése között miért van annyi szünet nem tudom mitől lehet.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#38036) dethroner válasza krsanko (#38030) üzenetére


dethroner
veterán

Én most nem állítottam be azt, hogy kérdezzen rá minden alkalommal a felbontásra, így most szerencsére magától indul minden ami elérhető FHD-ban :) Viszont a sebesség botrány, egy keresés kb 1 perc. Utána a találatokból már magához képest gyorsan, kb 5mp alatt elindul a kiválasztott videó. De minden rendszerindítás után be kéne jelentkezni, nem jegyzi meg a fiókom. Franc se fog minden alkalommal kétszer párosítani.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38037) blakey válasza Hyena (#38034) üzenetére


blakey
titán

Szerintem próbáld meg az OSMC-t, nálam nem volt semmilyen hang kimaradás, az új CE-k egész jók lesznek még a Leia alfa ellenére is, de azért még vannak apróbb hibák, szerencsére nem bosszantóak, ráadásul S912-n próbálgatom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38038) dgyuri0123 válasza Tamoo (#38024) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Megvolt. Már vissza is ment a boltba. Ugyanaz mint nálad, bár a WD lekapcsolta magát pár perc tétlenség után, de a Toshiba pörgött megállás nélkül.

"csak a zene van"

(#38039) dawil


dawil
tag

Sziasztok!

Van nekem egy Beelink mini MXIII-as modellem. Lehet ezzel lejatszani USB-re csatlakoztatott DVD iroba helyezett lemezrol is filmet, vagy csak USB-s HDD-rol jatszik le? Ha lehet, akkor mik a bevalt tipusok, markak?

Elore is koszi!

Összecsukható babakocsimat szétnyithatóra cserélném!

(#38040) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Beelink mini MXIII egyszer csak nem akart sd-ről bootolni. Volt valakinek ilyen? Elvileg droid felületen látom az sd-t, onnan nem lehet elindítani a libreelecet?

Volt egy pár önfrissítése a LE-nek, meg a droidnak is, próbáltam újra rakni az sd-t, de hiába.

Van valami ötlet?

(#38041) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!

Be lehet valahogy állítani hogy transmissionben több letöltési hely közül is lehessen választani.
Már csak ez az egy beállítás hiányzik nekem :)

(#38042) krsanko válasza Lacko66 (#38035) üzenetére


krsanko
tag

Megcsináltam a Te általad javasolt beállításokat az MPEG-DASH-on,de nekem nem igazán vált be.
Előnyei nálam:talán egy kicsit gyorsabb,van 1080p is.
Hátránya:elég jól láthatóan nem igazán jól működik az auto frame,főleg a 25fps-s klippeknél,reccen a kép,olyan droidosan ill.a klipp elején a kép és a hang szinkronja néha neheze találja meg egymást.
Nincs 4K-s tv,ill.a procim elég szépen felkonvertálja 1080p-re a képet,így én maradok a kikapcsolt MPEG-DASH-nál.
Kösz a tanácsokat :R

(#38043) krsanko válasza dethroner (#38036) üzenetére


krsanko
tag

Csinálj magadnak egy saját API keyt,pár oldallal visszább fent van a link,nem egyszerű,de megéri.Utána már nem fog zaklatni a dupla reggel,ha változtat a Google,max kéri hogy írd felül a sajátoddal és működik rendesen.

(#38044) dethroner válasza krsanko (#38043) üzenetére


dethroner
veterán

Már kétszer csináltam api key-t, de ugyanúgy csesztet a dupla kódbeírással. De mondjuk ezt le is szarnám, minek lépnék én be oda, csak ne tökölne a kereséssel. Nem lehet hogy valami biztonsági beállítás, vagy tököm tudja mi lehet a gond?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38045) DoItYourself válasza jézusom (#38040) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A droid frissítés miatt próbálj egy fogpiszkálós vagy zip-es indítást, hátha segít.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#38046) Beni2360 válasza dgyuri0123 (#38038) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy 2.5" külső hdd ha gyárilag nincs arra konfigurálva, hogy lekapcsoljon akkor az nem fog semmilyen aktív hubnál kikapcsolni. A plusz áramot nem a box kapja hanem a hub és a hdd azt érzékeli, hogy áram van a rendszerben hiába kapcsolod ki a boxot. Ez nem a hub hibája. Vehetsz akármilyet az áram alatt lesz amíg ki nem kapcsolod.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#38047) jézusom válasza DoItYourself (#38045) üzenetére


jézusom
addikt

:R pontosság kedvéért a fogpiszkáló széles beelinkhez, tű kell :D

Ez a zipes indítás mit takar? Én img filet teszek az sdre.

[ Szerkesztve ]

(#38048) krsanko válasza dethroner (#38044) üzenetére


krsanko
tag

Az API key beírása után is kell egyszer egy dupla aktiválás,de utána már nem kell.
Tehát API key-ments el egy jegyzettömbbe mind a három kódot (API,ID,Secret),majd a key gyártás végén az egészet egy json fáljba,írd be a megfelelő XML-be az API key 3 sorát, a regoldalon leírják,hogy pontosan melyik sorba és írd felül a json fájlt is.Én tök láma vagyok angolból,de a google fordítóval,simán sikerült mind a három lépést megcsinálni.
Box újraindul,youtube indítás dupla aktiválás,és kész.Ha ezek után változtat a Google,akkor amikor indítod a youtube-t,és be akarsz lépni a saját fiókodba,megkérdezi hogy felülírja e a Te általad kreált json fájl-lal,ok.Néha kéri utána is a dupla reg-et,de én nem szoktam megcsinálni,megy rendesen.
A sebességet úgy látom el kell fogadni.Lehet boxfügggő,netfüggő,vagy bármi más,még nem tudtam rájönni.
Amíg nem volt saját Api key-em egy-két nap után már nem játszott le bizonyos videókat,amióta megvan a key és rendesen van aktiválva is ,azóta ez nem fordult elő.

[ Szerkesztve ]

(#38049) Gabisan


Gabisan
tag

Ma jott meg kinabol egy Tanix TX3 Mini2/16GB s cuccom,de a wifi nem megy rajta.Bekapcsolom a wifit es 10 sec utan kikapcsol es persze nem lat semmit,mivel be sem kapcsolodik.Kiprobaltam Mexel Fórumtárs leírása alapján az ő általa modositott Dual bootos cuccot,azzal sem megy a wifi,csak halozatrol megy a net rajta.Ugyanezt produkalja ,mint itt egy X96-on.Valaki erre megoldást ? :U :U

Gabisan®

(#38050) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Srácok! Nincs meg valakinek a LibreELEC-S905.arm-8.90.3.img.gz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.