Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) Joshi válasza junkpod (#20400) üzenetére


Joshi
titán

Ne ragadj le a Kodin, én ha tehetem kerülöm mert engem nagyon idegesít. Logikátlan az egész, elveszik az ember a részletekben. Ha valamit beállítottam alig találom meg újra, persze lehet hogy csak bennem van a hiba ez előfordulhat.

(#20402) SunMount3r válasza junkpod (#20400) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#20394) mayday00-> is ír észrevehető PQ különbségről a (rendes) Android implementáció javára. (Főleg, hogy "azon tesztel az LE fejlesztője is" :D ). És már olvastam pár hasonlót is.

(Tudom nem az Android kérdése, hanem a support/fejlesztésé. Csak ez szerintem sokaknak nem elhanyagolható "ficsőr".)
Nem akadékoskodás, csak szeretnék minél tisztábban látni a lehetőségek között...

[ Szerkesztve ]

(#20403) otoaak


otoaak
tag

Köszi a válaszokat, megpróbálok olcsón beújítani egy U1-et. :)

SG Note Pro P900

(#20404) junkpod válasza Joshi (#20401) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem gyozom magam ismételni: a kérdező igénye volt ez.
Amúgy mit nem tudtál megoldani kodiban, szívesen segítek.

Box's don't touch!

(#20405) junkpod válasza SunMount3r (#20402) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez a pq különbség boncolgatás egy fingreszelés.
Ha 70incses 4k oled tv-n nézi 2meterrol akkor van értelme erről beszélni.
Nekem 42incs fhd plazma van előttem 2-2,5 méterre és szerintem az átlag ennél gyengébb.
Kb vagytok 4-en akinek nem jön be a Kodi/LE ezért mindig elohozzatok a minőség különbségeket.
Én itt 2 forumozo véleményét tudom kepminőség kérdésében elfogadni, ti nem vagytok ebben a 2ben :D

Box's don't touch!

(#20406) Joshi válasza junkpod (#20404) üzenetére


Joshi
titán

Szerencsére már nincs nálam a Minix, habár pont nem a Minixel van a baj. ;]

(#20407) SunMount3r válasza junkpod (#20405) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, bocsi is, közben észre vettem, hogy neked ment a hsz... Nem kellett volna, ezer bocsi... Releváns és nem "reszelős" válaszokért majd másokat címzek meg a jövőben inkább... :D

(#20408) footy válasza mayday00 (#20394) üzenetére


footy
addikt

Kadenciahelyesen jatszik le?

(#20409) mayday00 válasza footy (#20408) üzenetére


mayday00
őstag

Igen :K Droid alatt. blakey is megerősíti, de más is.. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#20410) korcsi


korcsi
veterán

HDMI handshake (valószínűsíthető) problémája volt már valakinek? LE alatt nézem de független a rendszertől, ha probléma van, már a kék 4K ultra képernyő sincs meg.

Monitoron állítgattam eddig a dobozt, (LE konfig távírányító, stb.)
Ma betettem a TV-hez, (régi LG HD plazma) indul, rendben, képfrissítés fix 60Hz, nah mondom ez nem ok, TVbemenet cimkéje PC-ről elállít, doboz restrat, ok, megy a képfrissítés váltás, lekapcsol, vissza nincs kép.
HDMI érzékeli a bemenet de fekete képernyő van csak, dobozon LE (kipróbálva android is) fut. És innentől csak úgy lesz kép újra, ha visszarakom monitorra, majd újra TV :(

Egyszer egy Intel G45-ös HTPC-nek használt PC-vel ugyanezzel a TV-vel szívtam már.

Hasonló tapasztalat?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20411) Tapper


Tapper
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült vásárolnom a GB-ről egy Minix NEO U9-h játékost 130EUR akcióban (szerencsére nem fogták meg).
Mede8er MED800X3D-ről váltottam, mert a családi videók már 4K-sak és nem tudtuk őket megnézni.

Ez az első androidos és Kodi-s lejátszóm, így ismereteim még elég hiányosak.
Most az FW004A és Kodi 17.3 fut az U9-en.

Az eddig bevált rendszer az volt, hogy egy Sharkoon QuickportXT-ben cserélgettem a 3,5"-es HDD-ket.
Nincs szükségem nagy közös library-re színészre/évjáratra/műfajra stb-re keresésre sem. Ha scifi-t akarok nézni, akkor a SCIFI HDD-t rakom be és kész. :B

A cél: ha berakom a hdd-t lássam a fájlokat a hozzá tartozó thumbnail-ekkel, infókkal, cover/fanart-okkal.

Kérdésem: hogyan tudom elérni, hogy a fájl mellett a könyvtárban tárolja a szükséges komponenseket?

Már egy kisebb film könyvtár megzabálja a droid memóriáját.

El sem merem képzelni, hogy mi történne, ha beindexelné a családi HDD-t, ami jelenleg 3,5TB terjedelemben több tízezer kép és videó évekre eseményekre bontva.

Ha kérdés van az U9-cel kapcsolatban, szívesen válaszolok!

ÜDV!

[ Szerkesztve ]

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#20412) junkpod válasza Tapper (#20411) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha scifi-t akarok nézni, akkor a SCIFI HDD-t rakom be és kész. :Y
Ha kodit szeretnél használni (de szerintem mással sem) nem fog menni, mert az adatbázis kezelők hálózati elérési utat tarolnak nem vinyo nevét.
A Kodi képes a thumbnaileket meg a film infókat a fájl mellől kiolvasni de az adatbázis akkor is a Kodi mellett lesz. Ha vinyot cseresznye akkor nem fog találni semmit.
Jobban jarnal ha egy nas-ba bepakolnad az összes hdd-t.
(Amúgy mit csinálsz egy csaladi-scifivel, melyik vinyora rakod? A mappazas mára elavult sokkal hasznalhatobb a címkézés módszer.)

Box's don't touch!

(#20413) Tapper válasza junkpod (#20412) üzenetére


Tapper
csendes tag

@junkpod köszi a választ!

Én a magyaros megoldások híve vagyok, vagyis okos és olcsó legyen, nem baj, ha nem elegáns ;)
A heti néhány film nézéséhez bőven elég ha a polcon pihen HDD-ben, nem kell, hogy NAS-on legyen.

A NAS-on egyébként van USB3.0-ás csati. Azon van a dokkoló, így az egész meghajtót megosztom.
Az elérési út nem változik, csak maximum panaszkodik a lejátszó, ha olyan tartalmat indítanék, ami nem a dokkolóban tanyázó HDD-n van.

A MESE HDD-t a MEDE8ER-ből pedig átteszem egy lapos dokkolóba, hogy a polcon is elférjen,
mert a gyerekek gyakrabban nézik mint én és akkor ne kelljen mindig cserélgetni.
Épp most rendeltem ezt a lejátszó mellé: RaidSonic ICY BOX IB-366StU3+B

Pont azt mondom, hogy nekem a Kodi ne adatbáziskodjon! Azért van gigabites hálózat, hogy a fájl mellől olvassa be azt néhány száz kB-ot. A címkézés elegáns dolog, ha van 16 lemezes NAS otthon. De nekem nemvan és nem is lesz, mert drága. A VHS/CD/DVD korszakban nőltem fel, nem jelent gondot, ha egy "műfaj" HDD-t be kell raknom, mappázás nincs. Soha nem böffen úgy a kedvembe egy film, hogy épp 2006-osat akarok nézni, vagy Kubrick-ot vagy éppen Schwarzenegger-t. Az jut eszembe, hogy vígjátékot vagy fantasy-t stb... A HDD kínálatom pedig a soksok év alatt kialakult 0.5, 1, 2, 4TB-os méretekben. Érthető módon nem dobok ki egy HDD-t mert vettem újabbat. Persze a legjobb az lenne, ha vennék 2db 10TB-os HDD-t és bepaszíroznám a NAS-ba. Kitartana pár évig és azután megint vegyek egy nagyobbat? Ááá nem, nem, köszönöm! :)

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#20414) Tapper


Tapper
csendes tag

Egyébként az egészet kihajítanám legszívesebben, nekem ez csak nyűg. Inkább fizetnék havidíjat egy olyan szolgáltatónak, ahol minden stúdió minden tartalma elérhető és bármikor megnézhető. Nem akarok fizikai adathordozót, sem bluray-t, sem hdd-t. Online stream-mel 1080p 15-20Mbps minőségben, minimum magyar felirattal már jól el lennék :) Nekem nem kell semmi kütyü, csak egy okosTV és a távirányítója. Hajrá NETFLIX!

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#20415) blakey válasza Tapper (#20411) üzenetére


blakey
titán

Neo U9 még elég új és az Androidos boxok (mindegy melyik, Himedia Q5/Q10 Pro, Zidoo X8/X9s, Minix Neo U1, Wetek Play 2, stb) nem feltétlenül helyettesítenek 1:1-ben egy médialejátszót, csak abban az esetben ha ismerjük az android lelkivilágát és hajlandóak vagyunk áldozni rá néhány szabad órát. Ha valaki nem ismeri a Kodit akkor eltart egy ideig míg kezelni tudja. Android alatt rengeteg lejátszó tölthető le, Kodi (+ különböző forkok, FTMC, SPMC), MX Player, Archos Player, stb. Most olyan készléket választottál ami médialejátszás szempontjából többnyire az Androidra hagyatkozik, bár vannak kisérletek LibreELEC-kel, tehát megpróbálhatod azt is, de őszintén szólva ha már Minix akkor Neo U1-et kellett volna venned, kiforrott és stabil működésű.
Nem értem az indexelési problémádat, nekem 2X akkora adatbázist dolgozott fell az android alatt lévő Minix XBMC de ugyanez megy LibreELEC alatt is és nem foglal sok helyett, érdemes NAS-t használni vagy olyan routert ami képes az SMB megosztásra, nem kell cserélgetned a HDD-ket, ez idejét múlt és nem is olcsó mulatság ha egyszer megsérül.
Ha azt szeretnéd, hogy a HDD-n tároljon dolgokat akkor ahhoz körül kéne nézni milyen megoldások léteznek, bár a Kodi nem fogja azt a megoldást használni de más program talán igen, tudom mire gondol, mert a Dune így is tudott működni és a Mede8er is. Érdemes elgondolkodnod egy fix megoldáson ahol nem kell cserélgetni a HDD-ket.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20416) blakey válasza SunMount3r (#20402) üzenetére


blakey
titán

Mivel a LibreELEC napról-napra fejlődik így jelen állás szerint már nem lehet kijelenteni, hogy az Android alatt lévő XBMC/Kodi/SPMC képe jobb lenne hiszen az elmúlt néhány hét a LibreELECnél arról szól, hogy a képminőséget rendbetegyék és ez a Nougat kernellel nagyon sokat lépett előre, szerintem kiváló képminősége lett az LE8 "Full Nougat" kerneles verzióknak, személy szerint csak azt használom és bátran odatenném egy sokkal drágább lejátszó mellé és természtesen projektoron lenne értelme a tesztelésnek bár ez már 50"-on is látható. Ha tisztán akarsz látni akkor vegyél S905(X) boxot és használd LE8-cal, Nougat kernellel. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20417) Tapper válasza blakey (#20415) üzenetére


Tapper
csendes tag

@blakey köszönöm a válaszod!

Már rááldoztam néhány órát, mire belaktam a droidot. Kapott Nova launcher-t és még néhány megszokott app-ot (MXplayer, QuickPic...imádom, hogy már a TV-n is tudok nézni TED-et). A Kodi-ban kipróbáltam vagy 8 féle skin-t mire megtetszett az egyik. Azt elkezdtem menü szinten berendezni stb. A TV-t állítgattam a Kodi-hoz, mire rájöttem, hogy sötét az egész és ez firmware-ben lesz javítva. stb stb

Libre ELEC nem érdekel, zsákutcának érzem, ráadásul szeretem a Droid-ot.

Az U1 volt kinézve, de nem annyira időtálló hardveresen. Szoftverben meg ugyanúgy bug-os volt az is az elején. Pont azért választottam a Minix-et, mert rendszeresen frissítenek, van bug tracking, tehát van support is, ahogy kell. Nem csak a mostani 4k-s videókat kell tudnia a játékosnak, mert ez megint ki kell bírjon néhány évet mielőtt lecserélem. Azután talán a TV OS-ek is tudni fognak mindent, és talán a plazmám is le tudom cserélni valami normális (árban is és nem csak tudásban) 65-75"-es képernyőre. Addig gyűlnek a családi 4k videók. legnagyobb sajnálatomra RAW fotó támogatás csak a Leia-val fog visszajönni a Kodi-ba. Addig marad a JPG.

Pont a 4k videók miatt a SMB megosztás nem játszik, de a NAS tudja az NFS-t is, szóval mindegy.

Igazából az volna a fő cél, hogy a családi videókat és képeket tudjam nézni, a filmnézés másodlagos, arra tökéletes a mede8er... Azt szeretném, hogy úgy tudjam droid alatt (mint egy tableten) nézni a NAS-os cuccokat mintha azok lokális meghajtón lennének. Gyorsan, kis bélyegképekkel/Exif infóval, gördülékenyen.

[ Szerkesztve ]

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#20418) blakey válasza Tapper (#20417) üzenetére


blakey
titán

Libre ELEC nem érdekel, zsákutcának érzem, ráadásul szeretem a Droid-ot.
Ez egy óriási baklövés ha így gondolod, médialejátszás szempontjából a legjobb HTPC rendszer. Ahhoz, hogy ezt megértsd mélyebben meg kell ismerned, hogy mit nyújt egy médialejátszó.
Az U1 volt kinézve, de nem annyira időtálló hardveresen. - értem, tehát neked olyan a többi hardvered ami már túlmutat rajta, pedig 5 évig biztosan helytáll az U1, ebben biztos lehetsz. Most is minden mai formátumot visz.
Szoftverben meg ugyanúgy bug-os volt az is az elején - ez nagyjából 1,5 éve volt, tehát jelenleg egy NEO U1 messze stabilabb, mint egy Neo U9-H ráadásul hibátlanul fut rajta az LE.
legnagyobb sajnálatomra RAW fotó támogatás csak a Leia-val fog visszajönni - ezt hamarosan az LE-ben látni is fogjuk. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20419) mayday00 válasza blakey (#20418) üzenetére


mayday00
őstag

LE-ből hetente kijön egy állítólagos új verzió..Ami jobb mint az előző..Már azt se tudjuk, hogy melyik verzió milyen, mire való, hogyan kell használni stb... :K Hetente letörlitek, majd újraraktok egy újabb verziót..10 év múlva ugyan ezt fogjátok csinálni...jön a 72.verzió..majd egy újabb devel..mire nyugdíjba mentek talán lesz egy jó verzió. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#20420) Tapper válasza blakey (#20418) üzenetére


Tapper
csendes tag

Jól érzed, ha úgy érzed, hogy ez nem volt részemről nagyon sokáig érlelt döntés. :B
Android-os, gyors lejátszót szerettem volna, mert a mede8er olyan lassú mint egy mamut, és sok mindent nem tud, amire vágytam.
Azon belül neves gyártó terméke legyen jó szoftveres támogatással, mint például a MINIX.
Épp amikor nézegettem, akkor jött ki a híres minden tesztben agyondícsért U1 utódja az U9, mint az U1 utódja csak jobb lehet, nem? Újabb Android, több CPU mag, komolyabb GPU, HDR4k képes stb. Mi baj lehet?

Ezen kívül náhány napja még fogalmam sem volt Kodiról, XBMC-ről LibreElec-ről. Eddig droidon az MXPlayer-t használtam. Youtube videókon láttam, hogy a Kodibigyó gyönyörűen viszi a 4k videókat. Ez az!!! Ez kell nekem. Hálózat van, NAS van, mibaj lehet? Hogy mi? Nem sorolom..... :W

Addig azt sem tudtam, hogy van a PH-n Amlogic fórum :)
A LibreElec azért zsákutca NEKEM, mert akkor nincs droid.
(persze lehet, hogy xy addon tudja ugyanazt mint ami droid alatt kell nekem)

U9 mindenképpen jobb hardveresen, csakhát a MINIX bölcsen hallgat arról, hogy az S912 támogatása még nem annyira megoldott mint az S905-ösé...

Továbbra sem hiszem, hogy rossz döntés volt, hiszen ebben az árban benne volt az A3 remote is!
Pár idegesítő dolgot javítanak az FW005-ben (SMB, sötétedés, akadozás, hdmi spoofing - ez kell nekem a TVGO-hoz), és nekem már jó is lesz :) Remélem :D

[ Szerkesztve ]

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#20421) blakey válasza mayday00 (#20419) üzenetére


blakey
titán

Senki nem töröl semmit, én tudom követni a verziókat illetve csak Nougat kernel érdekel, hetente egy sima restart nem tart semeddig és fent van az új rendszer, ez minden csak nem macera, ha arról van szó, hogy melyik milyen akkor jelen állás szerint mindegyik Androidos Kodinál és forkjainál sokkal jobb az LE alatt futó Kodi. Kb. 3 hete van full Nougat kerneles verzió és képminőségben nagyon sokat ad hozzá a Nougat, úgy tűnik, hogy sikerült a finomhangolás és szépen működnek a HDR 4K videók is.
Nem kell frissíteni, már a mostani verzió is fényévekkel előrébb tart és jobb, mint Androdos Kodik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20422) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, tudom tegyem fel az LE-t, ;] de ha elegedett vagyok a droid alapú használattal, akkor is kérdezném a következőt.
Ezt hogy tudom kikapcsolni?
Random szerűen feljon, hol mese alatt es lepauszalja a tartalmat, hol nem allitja le csak ott figyel amig ra nem nyomok az okera.
Bosszantó, de mi ez?
Ki lehet valahogy kapcsolni?

Előre is köszönöm a segítséget :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#20423) slecht válasza mayday00 (#20419) üzenetére


slecht
aktív tag

Őőőőő.., inkább mégsem írok..., OK......... :DDD

(#20424) slecht válasza mayday00 (#20419) üzenetére


slecht
aktív tag

Tudod mit...? Mégis!!!
Az Android is azonnal "ilyen jó" lett. Nem kellett hozzá az ABC "A" betűjétől eljutni egészen az "M" vagy "N"-ig, esetleg az "O"-ig, meg még mellette ..1, ..2 ..2.1 stb. Gondolom Te most is az Android 1.0-t használod, esetleg a Froyo-t. Személy szerint köszönöm az okos hozzászólást. :R :W :W :W :W :W
Az ilyen emberek miatt állna meg a szoftverek fejlesztése. Gratulálok :C . Többet nem is reagálok ilyenekre, jobb lesz mindannyiunknak.

[ Szerkesztve ]

(#20425) msam válasza mayday00 (#20419) üzenetére


msam
tag

A sötétséget nem lehet megállítani. De más munkáját szidni úgy hogy még nem is ért hozzá, pofátlanság.

msam

(#20426) slecht válasza mayday00 (#20419) üzenetére


slecht
aktív tag

Mivel nagyon kiverted nálam a biztosítékot, ezért utoljára írok neked valamit. Csak, hogy tudd, éppen hol tart az általad istenített szoftver. Nem baj, hogy szerinted ez a jó vonal. De azért gondold át, hogy mit is írtál. Igaz "csak" Wikipedia-tól van, de tessék, az """Android-od"""" története:
Alpha (1.0)
Beta (1.1) ez itt ~2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cupcake (1.5)
Donut (1.6)
Eclair (2.0–2.1)
Froyo (2.2–2.2.3)
Gingerbread (2.3–2.3.7)
Honeycomb (3.0–3.2.6)
Ice Cream Sandwich (4.0–4.0.4)
Jelly Bean (4.1–4.3.1)
KitKat (4.4–4.4.4)
Lollipop (5.0-5.1.1)
Marshmallow (6.0-6.0.1)
Nougat (7.0-7.1.2)
Oreo (8.X.X)

És akkor részemről végeztem a témával.

[ Szerkesztve ]

(#20427) junkpod válasza Tapper (#20413) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor nincs jó hírem, a Kodi magja az adatbázis alapú mediatar.
Akkor vegyél meg egy medi-t, az kifejezetten ezt a média melletti xml infót szereti, cserébe szerkesztheted külső progival... :(

Box's don't touch!

(#20428) junkpod válasza Tapper (#20417) üzenetére


junkpod
nagyúr

"legnagyobb sajnálatomra RAW fotó támogatás csak a Leia-val fog
visszajönni a Kodi-ba. Addig marad a JPG."

Sima fhd tv-n nézve ez miért okoz problémát? Én még a 15mp jpeg képeimet is visszaveszem fhdra a fotó albumban...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#20429) junkpod válasza mayday00 (#20419) üzenetére


junkpod
nagyúr

:Y
Érdemesebb lenne verzió helyett frissítésre gondolni, kb mint a Windows és pont emiatt mindegyik pontosan ugyanarra valo: médialejátszó, nem kell rajta gondolkodni. Torolgetni és újra rakni sem kell, egyszerűbb mint egy Windows frissítés.
Nyugodtan mond, hogy nem szereted, de azt kár lenne szánkba adnod, hogy nekünk is rossz:)

Box's don't touch!

(#20430) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#20422) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért megtudhatjuk, hogy milyen program futtatása alatt ugrik fel ez az eblak?
Én az elmúlt másfél év alatt nem találkoztam hasonlóval a droid alatt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20431) blakey válasza Beni2360 (#20430) üzenetére


blakey
titán

Ott van, hogy Youtube. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20432) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#20430) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, jogos, ez a kodi alatt is, meg youtube alatt is feljon,.
Nekem minden gyári rajta és a kezdetektől hebe hóba eljön, szinte minden nap ha használjuk.
Gondoltam hogy ez valami értesítés vagy tarsitas lehet?
Igazából a kodiba letre hoztam egy hálózati mappa elérést, onnan indul a gyerek összes meséje.
A play gombbal indítom es sorba jönnek az epizódok.
Ennyit tudok elmondani a körülményekről...

blakey: igen, van hogy az inaktív állapotban, Mikor hozzá sem nyúlunk, akkor is fel dobja

Ui: ujra indítás, a teljes újra inditas segít, de ekkor meg a kodi szokott random kilepni, majd ujra inditom az a kodit, csuszka vegig fut, es megy egesz nap rendben...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#20433) Beni2360 válasza blakey (#20431) üzenetére


Beni2360
félisten

Később kinagyítva én is megláttam de nálam ott sem jelentkezett eddig. Valami kavar lehet abban az apban.
Elvtars ez már nekem magas. :U Ernyire nem szoktam variálni mivel egyszemélyes hadsereg vagyok. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20434) SunMount3r válasza blakey (#20421) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Biztatóak ezek az infók, de persze ez még nem változtat azon, hogy "a saját szemeimmel kellene látnom". (Mondjuk azért kíváncsi vagyok a PQ különbségre a Q10 Pro-hoz képest).

Édesanyámnak fog kelleni úgy is egy ilyen MP és e téren én is S905-ben gondolkodom, szóval eljön majd ennek is az ideje.

Az aggodalmaim a Box-ok droid-os részével inkább érdekelnek most jobban, lásd az előbbi kérdésemet és az alábbit is: :D

(#20432) ELACielvtárs: Konkrétan milyen típusú a Box?!

(#20435) azbest válasza mayday00 (#20419) üzenetére


azbest
félisten

Nem muszáj frissíteni... akinek az aktuális / valamelyik korábbi bejött, az nyugodtan használhatja azt, míg világ a világ. Legfeljebb egy két addon nem frissül, ha már évek óta nem frissítette.
Ugyanez igaz az androidos rendszerre is, van akinek bejön és azon használja amit szeret.

Az, hogy a topicban főleg a kísérletező kedvűek aktívak, még nem jelenti azt, hogy rossz lenne a rendszer :)

(#20436) Lacielvtárs válasza SunMount3r (#20434) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

egész pontosan erről van szó
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#20437) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Lenne erről a LibreELEC-ről valami használati útmutató szerűség esetleg magyar nyelven?
Igaz csak lejátszásra használnám külső HDD-ről, de egy fájlkezelőt, böngészőt sem találok.

(#20438) synar válasza user112 (#20437) üzenetére


synar
őstag

Itt válogathatsz, vagy itt a megfelelő topik témaösszefoglalója, vagy KODI kezdőknek logout. Amúgy a fájlkezelőt a beállítások - system menüpontban találod.

[ Szerkesztve ]

(#20439) junkpod válasza user112 (#20437) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha vidék között szeretnél böngészni akkor először hozzá kell adni forrásként a kocsihoz az elérési utat, mediatarazni nem muszáj. Innentől a videok-fajlok menüben bongeszheted a becsatolt forrást.

Box's don't touch!

(#20440) w.miki válasza synar (#20438) üzenetére


w.miki
veterán

Most olvasom a Kodi fórumot, hogy megszűnt a repo? :(
Valakinek megvan a még műgködő MovieShark addon?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20441) user112 válasza synar (#20438) üzenetére


user112
senior tag

Köszönöm és junkpod-nak is :R . Jó sok anyag van itt. Átnézem.

(#20442) Joshi


Joshi
titán

LE van fent és az a gondom hogy néma a DTS, AC3 hangok pedig bepipáltam a Rendszerbeállításnál az összes hangformátumot. Mi lehet a gond?

(#20443) blakey válasza Joshi (#20442) üzenetére


blakey
titán

Valamit mégis figyelmen kívül hagytál, a fogadó eszköz nem tudja dekódolni a DTS-t esetleg nem megfelelő dtb-t használsz, bár tudtommal már nincs LE képes eszközöd. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20444) junkpod válasza Joshi (#20442) üzenetére


junkpod
nagyúr

Milyen box, milyen AVR, milyen le?

Box's don't touch!

(#20445) Nerazim válasza w.miki (#20440) üzenetére


Nerazim
őstag

Sajnos már nem sokra mégy vele, ugyanis megszűnt az az oldal ahonnan letöltődne a tartalom.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20446) w.miki válasza Nerazim (#20445) üzenetére


w.miki
veterán

:0 akkor most hogyan használjátok a TV boxot, és a LE-t?
Milyen pluginokkal?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20447) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok.

Van egy kis problémám egy X96-os S905X-ös box-szal.
Adott egy friss Libreelec (8.0.2.t3), amit egy Sandisk SD-re másoltam mindent beállítottam, ami nekem kell, köztük egy olyan alkalmazás, amivel tévét tudok nézni.
A problémám az, hogy 20 másodperc megy az adásból és után kimerevedik a kép és semmi tovább.
Van egy laptopom is, azon ugyan ez az alkalmazás gond és megállás nélkül fut, de persze azon nem Libreelec van, csak simán a KODI.
Erre lehet valami magyarázat, azon kívül, hogy akkor használjam a laptopot, mert direkt erre a célra vettem a kis médiaplayer-t.
Köszönöm.

(#20448) Beni2360 válasza sixer66 (#20447) üzenetére


Beni2360
félisten

Esetleg ha megírnád az appnak a nevét többet tudnánk segíteni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20449) junkpod válasza Nerazim (#20445) üzenetére


junkpod
nagyúr

Javits ki ha tévedek, de szerintem csak az addonok letöltési forrása szűnt meg, ha fel van telepítve az addon és működik a forrás weboldal akkor lehet streamelt filmet nézni most is.

Box's don't touch!

(#20450) sixer66 válasza Beni2360 (#20448) üzenetére


sixer66
senior tag

Direkt nem írtam, mert éppen megszűnőben van az a repo, ahonnan ezeket le lehetett szedni és ugye nem véletlenül.
TelenorMyTv amúgy az app.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.