Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Adamo_sx válasza darvinya (#62992) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Még egy Megogo S905 boxon használok LibreElecet, Panasonic TV-vel, és mennek a dedikált gombok is (Option, Play, Stop, stb., a csatornaváltás gombok is (lista nézetben egy képernyőt ugranak, TV-nézésnél (TVHeadend kliens plugin) teljes képernyős módban értelemszerűen csatornát vált.).

(#63002) gyűrű válasza Speederer (#62997) üzenetére


gyűrű
addikt

Azt kellene megnézned a kodi keymap editorban, hogy ha egy funkcióhoz rendelsz gombot, akkor . lászik-e az általad vágyott gombok idje. Tehát ha a keymap editor kéri a gombnyomást akkor elfogadja-e a te p+ gombodat pl.
Ha igen akkor rá lehet programozni.

[ Szerkesztve ]

(#63003) gyuri81


gyuri81
veterán

Valaki tudna nekem segíteni, hogyan kell a Digi servlet-et életre kelteni? A github linkje megvan, de lövésem nincs hova kell ezeket irkálni.

(#63004) cof válasza gyuri81 (#63003) üzenetére


cof
veterán

Itt a Wiki-ben le vannak írva a lépések, nagyon nincs mit ragozni rajta (ha nem érted így sem akkor kérj meg valakit aki megcsinálja). [link]

Annyi, hogy a,

git clone https://github.com/sz..

helyett, nálam csak így ment,

git clone git://github.com/sz...

(tehát https helyett git).

SSH-ra bejelentkezve kell ezeket a parancsokat soronként kiadni, másold bele résznél természetesen a következő instrukcióig (több sor).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63005) zsolee73


zsolee73
tag

Sziasztok,
Van otthon két X96 lejátszóm, mindkettő 2GB/16GB-os és S905X-es procis, CE 9.2.1-el.
Néha mindkettőn előfordul egy egész képernyős zöld villanás.
Szerintetek mi lehet?

(#63006) mikrofon válasza mikrofon (#62994) üzenetére


mikrofon
addikt

a hiba elég egyszerű ok miatt volt...
Usb-s kártyaolvasót cseréltem, és működött rendesen....

(#63007) kenand válasza zsolee73 (#63005) üzenetére


kenand
veterán

Korábbi CoreEleccel nem volt?
Én most egy 905x-es mecoolt használok 9.2.1-el ott nem tapasztaltam hasonlót..

(#63008) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Jelenleg melyik boxok a legajánlottabbak, legstabilabbak 4K-ra, ami nem dobálja a képkockákat, nem akad és stabilan fut rajta a CE?

(#63009) kenand válasza Melorin (#63008) üzenetére


kenand
veterán

Bármelyik 912/905x2-es box, bár olyat keresnék a minek gigás a LAN-ja..
Kicsit feljebb linkeltem egy jóárasított (22.99 USD) tanixot 912 SOC-kal

[ Szerkesztve ]

(#63010) zsolee73 válasza kenand (#63007) üzenetére


zsolee73
tag

Az enyémek Vontar X96-ok, és a korábbi CE alatt is elő-előfordult, viszont szerencsére ritkán. Az összefoglalóban olvastam, hogy a 912-es lejátszóknál fordult elő hasonló.
Nem tudom, hogy fw frissítés megoldás lenne-e ha egyátalán van hozzá...

(#63011) kenand válasza zsolee73 (#63010) üzenetére


kenand
veterán

Ha CE megy nem hiszem hogy az Andoidos fw bármit is befolyásolna...

(#63012) cof válasza kenand (#63011) üzenetére


cof
veterán

De igen, lásd a X96 Max LAN mizériát.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63013) kenand válasza cof (#63012) üzenetére


kenand
veterán

Arról lemaradtam, nem jó a gigás LAN-ja?
max hozzá kell kötni egy USB 3.0-LAN adaptert az USB 3.0-ás portjához.

[ Szerkesztve ]

(#63014) cof válasza kenand (#63013) üzenetére


cof
veterán

Amire te gondolsz az A95X Max, volt egy FW X96-nál amivel nem volt jó a GLAN CE alatt, de Android alatt nem volt vele probléma, szóval van átfedés a két rendszer között.

Közben látom szerkesztetted.

-------------------------------------

(#63015) mikrofon Android 7-től már nincs /system/etc/remote.conf.

De egyébként a remote.conf csak az infrával vezérelt gombokhoz van, rádióvezérelthez ez nem megoldás.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63015) mikrofon válasza mikrofon (#63006) üzenetére


mikrofon
addikt

Viszont itt elakadtam:
Android-ban a /system/etc/remote.conf fájlt nem találom.
Azért lenne rá szükségem mert a légegerem (T6plus) nem minden gombja működik rendesen. Androidban meg igen
Hol keressem?
Illetve a felezős módszerrel átrakott rendszerben hová kell másolni, ha meglesz?

(#63016) kenand válasza cof (#63014) üzenetére


kenand
veterán

Igen, annyira hasonlóak a nevek... nem túl kreatívak a kínaiak....
sajna driver gond előfordul, azért egyre több fajta a boxokban alkatrész, nehéz mindre odafigyelni...
De nem gondoltam volna, hogy az androidos fw befolyásolja a CE-t....

[ Szerkesztve ]

(#63017) pinnacle válasza Speederer (#62997) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Jó ez a hőmérséklet grafikon, hogy kell a boxra tenni?
Jellemzően akkor fagytak a boxok, ha gyorsan váltogattam a csatornákat, először a kép ment el, fekete lett, hang még szólt, kép nem is jött vissza, után lefagyott. X96MAX viszont lassú csatorna váltásnál is fagy. Ugyúgy először fekete kép, hang marad, utána mondjuk rámegyek a stop gombra, és már nem tudom megállítani, mert lefagy.
Lehet nem is a CE 9.2.1-el kellett volna kezdenem, hiszen szinte csak G12-es javítások vannak benne.

[ Szerkesztve ]

(#63018) kenand válasza cof (#63014) üzenetére


kenand
veterán

Köszi a remote.conf infot (boxaim többsége 6.0-ás), akkor emiatt nem volt a 905x2-es A95x Max boxomon, hiába kerestem..
Mindig csak télen érek rá ilyenekre, kora tavasztól késő őszig kinn melózom az udvaron/kertben..emiatt több hónapnyi info ki tud maradni nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#63019) mikrofon válasza kenand (#63018) üzenetére


mikrofon
addikt

Én találtam egy ilyen fájlt. Ezt az ugoos androidos rom-ban lévő alkalmazás hozza létre, akivel be lehet állítani a távirányító gondjait.

Tudom ezt használni CE alatt? Ha igen hogyan? Mit tegyek vele?

[ Szerkesztve ]

(#63020) cof válasza mikrofon (#63019) üzenetére


cof
veterán

Csak idézni tudok: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63021) kenand válasza mikrofon (#63019) üzenetére


kenand
veterán

Ránézésre ez rc_keymaps típusnak tűnik
rc_maps.cfg-t készíts belőle és másold a config mappába

[ Szerkesztve ]

(#63022) gyűrű válasza zsolee73 (#63005) üzenetére


gyűrű
addikt

Szia, nálam a GT-Kingen is van ilyen. Nem tudom megismételtetni vele :) Néha bejön. Az utóbbi 1 hónapban látom ezt. (androidot nem frissítettem, csak a CE változott.. )

[ Szerkesztve ]

(#63023) zsolee73 válasza gyűrű (#63022) üzenetére


zsolee73
tag

Hát nálam is ad-hoc jelleggel van a jelenség, és látszólag semmitől sem függ.

(#63024) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

CE alatt akarok torrentezni, külső vinyóra. Mire érdemes formázni a vinyót? Ha jól emléxem olvastam itt hogy az NTFS nem a legjobb. :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#63025) kenand válasza LLKobe (#63024) üzenetére


kenand
veterán

ext4, az a Linux natív

[ Szerkesztve ]

(#63026) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
vorke z6+ boxra nincs valami stabil android? A ce mellett kellene az is de a gyári nagyon gagyi. Állandóan ujraindul.
üdv

(#63027) Csicsóka válasza mikrofon (#62991) üzenetére


Csicsóka
őstag

Mert ennyi az egész. Belépsz SSH-n és installemmcsystem

(#63028) Csicsóka válasza kenand (#63016) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem az egész FW, csak az U-boot. Ha az nem jól indítja a perifériákat, akkor hat ki a CE-re is.

(#63029) kenand válasza Csicsóka (#63028) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm szépen.

(#63030) monster95


monster95
tag

Sziasztok.
Megjött ma a Tanix Tx9s.És tökéltesen teszi a dolgát.Le játsza atmos,true hd,dts-hd hangokat akadás mentesen.
Egyébként kodi-ba lehet borítót filmhez párosítani?Ha igen akkor hogyan?

(#63031) TCr válasza monster95 (#63030) üzenetére


TCr
veterán

Katt ide.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#63032) kenand válasza monster95 (#63030) üzenetére


kenand
veterán

Nekem fel sem adták :(

(#63033) LLKobe válasza kenand (#63025) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi! Win10 tudja azt kezelni ha megosztom a meghajtót?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#63034) cof válasza LLKobe (#63033) üzenetére


cof
veterán

SMB-n igen, nekem exFAT a partíció, ezzel sincs gondom, és ha vinni kell (mondjuk én nem viszem), ezt a Windows is látja.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63035) dugynok válasza kenand (#63032) üzenetére


dugynok
senior tag

Nekem se :( amikor rendeltem, még dec6-8 volt feladàsra, most màr dec 16-18... De ezt màr megszoktam gearbestnél, meg sokan is rendeltek ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#63036) pinnacle válasza DroiDMester (#61067) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt most, hogy van, X96MAX-ot először DDR4-el gyártották, majd később váltottak DDR3-ra, Android 9-el?

Geekbuying azt írta, hogy DDR3 miatt, a legközelebbi vásárlásnál adnak 4%-os kupont. Pedig ezt kellene.
2. After verifying all the required information, we will send you the correct item on the original order
3. Alternatively, if the customer is willing to keep the received wrong item, we would happy to provide a 5% compensation of the order amount.

Most látom már nem DDR4-nek árulják.

[ Szerkesztve ]

(#63037) kovakovi77 válasza pinnacle (#63017) üzenetére


kovakovi77
tag

Nem feltétlen ebben nézte, de lehet itt is meg lehet oldani.
CE-be ssh-n belépsz
Entware ha fent van
Telepíted:
opkg install netdata

Elindítod:
/opt/etc/init.d/S60netdata restart

Elérni böngészőböl tudod. (ip cím ami nállad van)
192.168.x.x:19999

(#63038) DroiDMester válasza pinnacle (#63036) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

leírtam már nem is 1X.

Március környékén jöttek a hibás LPDDR4.es X96MAX-ok, egy jó nagy adag legyártott hibás széria volt, és kb az összes kínai piacra ezekből került, tehát mindegy volt honnan veszed szinte 100% hogy hibás darabot kapsz(tál), aztán kiadtak egy gyári frissítést rá ami android alatt megoldotta a gigabit LAN problémát, de CE alatt továbbra sem volt jó csak akkor ha vissza vettük a LAN port sebességét 100mbps-re

A boltokban gondolom jó nagy mennyiséget felvásároltak a hibás szériából, így kitartott több mint fél évig nekik a hibás készlet.
közben a gyártó már rájött hogy valami nem oké, és csináltak egy javított verzió PCB.t szintén LPDDR4.el(be is linkeltem a fórumba mikor ebből a szállítmányból vettem pár db-ot)

Majd jött a készlet kisöprés(valószínű volt nekik néhány raklap LPDDR3.as RAM juk amivel nem tudtak mit kezdeni) és nyár végén át álltak LPDDR3.as verzióra ezek gyorsaságban még teszt programokkal mérve sem mutatnak nagy eltérést, ezért is mondtam hogy örülj ha LPDDR3.as kaptál mert azon már nincs hibás gigabit lan, és szinte semmivel nem lassabb mint a LPDDR4.es előd.

Szóval nagy a kavalkád és amelyik boltban még LPDDR4.es X96Max-ot árulnak nem tudni hogy nekik épp melyikből van a régebbi hibás szériából vagy az újabb verzióból amin már nincs gond a LAN portal.

amit még jó tudni az LPDDR4.es X96Max okon android 8.1 es rendszer van, azóta már kijött rájuk is a Droid9.es rendszer de a boltokban lévő BOX.okon 99% hogy Droid8.1 lesz!

Ahol azt olvasod hogy Android 9. van rajta az pedig 99% hogy LPDDR3.as BOX lesz, mert LPDDR3.as ROMból nem készült Android 8.1es rendszer!

Szóval maradj nyugton és örülj hogy LPDDR3.as BOX.ot kaptál!

Írtam hogy van nekem egy megbízható forrásom, ahol az újabb jó LPDDR4.es X96Max kapható még, de nem 35-40.dolcsiért(amennyiért most az X3.as X96Max Plus-ok mennek), most is érkezik 2.db belőle! :DDD

(#63039) csubyy válasza monster95 (#63030) üzenetére


csubyy
tag

Nekem már egy hete teszi a dolgát egy és most rendeltem még kettőt, 25 dodóért. Szinte ajándék.

(#63040) monster95 válasza csubyy (#63039) üzenetére


monster95
tag

Nekem is nagyon bejön.Rosszabra számítottam.De kellemes meglepetés lett belőle egyenlőre.

(#63041) pinnacle válasza kovakovi77 (#63037) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez szuper! Minden adat rajta van, csak pont a hőmérsékletet nem találom. :) Regisztráltam is. Ha valaki ki akarja próbálni installentware-el kell.

DroiDMester tőled kellet volna venni. :D Látom olcsóbban adod, mintha kintről rendelném. Tudom, hogy nem lehet itt hirdetni, de valahogy jelezni kellene, hogy vásárlás előtt nézzünk szét az Aprón. Nekem eszembe sem jutott, hogy ott is van.
Nem tudod mi lehet ez az IPTV akadás? Igazából már csak az zavar. Illetve, hogy lehetne legalább egy kék pontot varázsolni a kijelzőre, hogy lássam be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#63042) kenand válasza LLKobe (#63033) üzenetére


kenand
veterán

Persze, Samban látja, ott a Linux ajánja fel. Egyedül közvetlen USB-n rádugva lenne problémásabb, de arra is van megoldás.

(#63043) kenand válasza dugynok (#63035) üzenetére


kenand
veterán

Csak nehogy töröljék, 2 éve úgy jártam...

[ Szerkesztve ]

(#63044) LLKobe válasza monster95 (#63040) üzenetére


LLKobe
veterán

Egyelőre. Egyenlőre jelentése: több egyenlő részre / darabra. ;)

(#63042) kenand: :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#63045) kenand válasza LLKobe (#63044) üzenetére


kenand
veterán

Igazad van nem figyeltem, én is tudom :( ahogy a muszájt is.... bár az is igaz, hogy nem nyelvtanból és irodalomból voltam a legerősebb. Bármilyen élettan, pathológia, gyógyszertan szigorlatot letennék újra, de a magyar érettségit a hátam közepére sem kívánnám ...:)

Most láttam nem és én vétettem, akkor megnyugodtam :)

[ Szerkesztve ]

(#63046) kovakovi77 válasza pinnacle (#63041) üzenetére


kovakovi77
tag

Nekem van egy sensors menu pont lentebb és ott van a cputemp.
Max töröld le.
opkg remove netdata

És tedd fel így :
[link]

(#63047) mokus1


mokus1
addikt

Lehet, hogy off leszek de hátha tudtok segíteni.

Vettem egy x96h maxot.
w10ről osztanék meg fájlokat, milyen androidos programmal tudom fogadni? filmeket néznék leginkább. 720p-s tvre van kötve.

(#63048) kenand válasza mokus1 (#63047) üzenetére


kenand
veterán

Keress samba klienst, de ha Kodival játszod le, abban van samba kezelés, látja a win10 meghajóit, külön app sem kell rá...

[ Szerkesztve ]

(#63049) Speederer válasza pinnacle (#63041) üzenetére


Speederer
senior tag

Ezt a netdata-t nem ismertem, de ez is hasznos tool-nak tűnik. Köszönet érte kovakovi77-nek!

Nálam kicsit bonyolultabban van megoldva, zabbix + grafana kombóval. Fut egy külön zabbix szerver, a klienseken pedig a zabbix agent és kb. bármilyen lekérdezést be lehet neki állítani. A végén pedig a grafana csinál belőle szép csicsás grafikonokat. :)

A CPU hőmérsékletét én itt nézem:
cat /sys/class/thermal/thermal_zone0/temp
Igazából egy számot ad vissza, amit el kell osztani 1000-rel. Ha nem is akarod megjeleníteni a dolgokat vagy eltárolni, érdemes lehet akkor is ránézni, hogy alapesetben hány fokos, illetve terhelés alatt meddig megy fel.

#63000 CoF:
Én nem is azt mondom, hogy pont az IPTV-től fog jobban melegedni, mint bármi mástól. Ha alapjáraton is magas a hőmérséklete és a hűtése nem az igazi, akkor az IPTV is okozhat annyi melegedést, hogy az már sok legyen a box-nak.
Azért láttam már itt a topikban olyan kommenteket, hogy ki hogyan javított a hűtésen, mert a gyári olyan "jól" sikerült.

#63002 gyűrű:
Köszi, ezt megnézem majd. Olyan élményre viszont emlékszem ezzel kapcsolatban, hogy a box-hoz adott távirányító egyik gombját sehogy sem sikerült be/átprogramoznom ezen a módon, mert azt hiszem nem látszott semmi ID sem ennél az adott gombnál.
Ezekre akkor nincs is megoldás?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#63050) pinnacle válasza kovakovi77 (#63046) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi kovakovi77, Speederer!

Jó lesz ez a Netdata. Igen, a Sensors hiányzik. Innen lehet feltenni, csak nem tudom, melyik kell, és hogyan. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.