Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) darvinya válasza envagyok (#20792) üzenetére


darvinya
titán

Hát ott van még rádió táv is, aminél csak bekapcsolás megy IR-en.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20802) Pelican válasza F_Peter (#20800) üzenetére


Pelican
őstag

Az xbmc-ben mit állítottál be az audió résznél? Speaker config, stb?

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20803) Joshi válasza F_Peter (#20800) üzenetére


Joshi
titán

Én ebbe nem akarok belemenni, ez egyértelműen nem Amlogic probléma inkább soundbar. DTS dekóder hiánya elég gáz főleg ha "hangrendszerről" beszélünk. Már bocs.

(#20804) F_Peter válasza Pelican (#20802) üzenetére


F_Peter
őstag

Hangtovábbítást On; DD (AC3) On; DD Plus On. Többi Off.
Mintavételezés Magas.
Eredeti hangerő megtartása lekeverésnél On.
A centerre való lekeverés dB-je most 30on van perpill.

Joshi: semmi köze hozzá. A telefonról Bt-n is van mély, a Bd lejátszóról is, tv-ről. A Dts meg abszolút egy másik kérdés, de a házimozinál is a Bd lejátszó végzi a dekódolást mivel azzal célszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#20805) Joshi válasza F_Peter (#20804) üzenetére


Joshi
titán

"...de a házimozinál is a Bd lejátszó végzi a dekódolást mivel azzal célszerűbb."
A dac végzi a dekódolást, ha a dac nem tudja az adott formátumot akkor eleve olyan formátumot kell ráengedni amivel már elboldogul. Értem én hogy te a Neo U1-el akarod ezt elvégezni, de lehet hogy a Kodi(XBMC) nem képes erre jó minőségben. Majd az Amlogic vagy Kodi fanok megmondják.

ui.: sajnos nem tudom kipróbálni mert nincs nálam az U1. :(

[ Szerkesztve ]

(#20806) F_Peter válasza Joshi (#20805) üzenetére


F_Peter
őstag

Állítólag tudja hiszen erre kerestem boxot és mindenki ezt ajánlotta.
Meg valljuk be, egy stereo jel átadásáról van szó, amit egy MP3 lejátszó is gond nélkül megtesz. Direkt nem a BD-vel hasonlítottam, hanem a tv-vel.
Nem hinném hogy a box tudásával van a gond, inkább valami beállítás.

(#20807) DoItYourself válasza F_Peter (#20800) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Azt írtad, hogy soundbar, és mélynyomó, tehát ez egy 2.1-es rendszernek felel meg?
Mire állítottad a Number of channels-t?
Ebből a táblázatból próbáld ki a TV (AC3) oszlopban lévő beállításokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20808) F_Peter válasza F_Peter (#20806) üzenetére


F_Peter
őstag

Bocs a dupláért de épp itt volt a kérdésre az egyik ajánlás:
[link]

(#20809) F_Peter válasza DoItYourself (#20807) üzenetére


F_Peter
őstag

Igen, 2.1 Viszont az XBMC-ben nem találok semmit ahol a csatornák számát állíthatnám.
Köszi, átnézem.

[ Szerkesztve ]

(#20810) DoItYourself válasza F_Peter (#20809) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ott van az oldal tetején, ahol a passthrough-t állítod. A beállítások részletességét tedd profira (expert), csak úgy látszik minden beállítás.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20811) Joshi válasza F_Peter (#20808) üzenetére


Joshi
titán

Szívesen segítenék de most nincs itt a Neo U1, a soundbarokat én alapból kerülöm már bocs. :B

(#20812) F_Peter válasza DoItYourself (#20810) üzenetére


F_Peter
őstag

Hát.. lehet vak vagyok, de én arra saccolok hogy az a Kodiban van, de minixes XBMC-ben nincs ilyen. Amúgy a táblázatban szereplő beállításokból amim van az úgy van. Lehet pont a stereo lekeverést kéne állítani, de azt itt külön nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20813) DoItYourself válasza F_Peter (#20812) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Esetleg feldobhatsz egy SPMC-t a Play áruházból, és azzal megnézni az ajánlott beállításokat.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20814) junkpod válasza darvinya (#20789) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kicsit leegyszerűsítetted a dolgot:)

Box's don't touch!

(#20815) junkpod válasza F_Peter (#20797) üzenetére


junkpod
nagyúr

Itt szerintem meg is csak a bár beállításával lesz gond.
Ha 5.1 hangot kap akkor a dedikált .1 csatorna kimegy a subra. Ha a box stereot küld, akkor a barnak kellene egy hangvalto aramkorrel 120Hz környékén ketté osztani a hangot és az alacsony részt a sub-ra küldeni. Ha ilyenkor nincs mely hangod akkor a teljes freki tartomány a csipogokra megy ami ugye nem tud mely hangot kiadni.
Keresd meg, hol tudod a vágási frekvenciát állítani (crossover) a soundbaron sztereó hang esetén.

Box's don't touch!

(#20816) junkpod válasza F_Peter (#20809) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem maradjon 2.0 állásban. Arra figyelj, hogy külön audió eszköz (driver) megadása szükséges nem passthrough és a passthrough részhez és, hogy a nem pt résznél hasznalt eszköz formatuma a bar-al kompatibilis legyen.

Meg nézted amit DIY kolléga írt? Beállítások szintje profi-halado vagy hasonló akármi legyen különben nem mutat minden menüt a Kodi.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#20817) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

TWRP van fent de a reset megnyomására nem történik semmi, nem úgy mint a rendes recovery-nél.
Ez normális? Van akinek működik?
Jelenleg az android csak pörög de nem indul el. Sdről nem tudom kényszeríteni, valahogy a belépést a twrp-be?

[ Szerkesztve ]

(#20818) slecht válasza blakey (#20786) üzenetére


slecht
aktív tag

Na ezt a hsz-t megköszönöm! :R

Egy ideje szenvedek én is a távval, mert a Lirc-est raktam fel én is, mondván az mostanában lett feltöltve, így biztosan frissebb, de visszaraktam a simát, és láss csodát működik a táv. :DDD

Mégegyszer köszi!!!

GT1 Ultimate LE-en, ha feliratosan nézek filmeket, minden felirat kiírásakor megdöccen a kép egy ideig, aztán folyamatosnak tűnik, aztán ha sokáig nincs felirat, majd újra jön egy, akkor megint döcög. Ez általános, vagy még be kellene állítanom valamit az LE-ben?
Még annyi, hogy teljesen mindegy milyen felirat típus.

[ Szerkesztve ]

(#20819) blakey válasza F_Peter (#20804) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a center hangerejéhez ne nyúlj.
A kimeneti csatornák számát a legújabb XBMC-ben bem tudod állítani, automatikusra van állítva, korábbi verzióval lehet ilyet de ott más gond volt. Szerintem a hangra vonatkozó részt állítsd alapra és nem kella olyan sokatrossz variálni. Probálj ki egy SPMC-t, ott minden engedélyezett kivéve a HD hangok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20820) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

(#20780) - (#20819): Hmmm...

(#20821) F_Peter válasza blakey (#20819) üzenetére


F_Peter
őstag

Nekem 16.3-0 van fent, ez volt otan. Melyik a legújabb?

Junkpad : Pontosan erről van szó, hogy olyan mintha csipogóra menne, és hiába állítom a barban a vágási frekvenciát nem változik.

Köszönöm mindenkinek.

(#20822) junkpod válasza F_Peter (#20821) üzenetére


junkpod
nagyúr

akkor mindenképpen 2.0-ra kell valahogy áterőltetned. és kapcsolj ki minde center és egyéb kiemelés, funkciót szerintem.
Bár ahogy blakey írja, hogy korlátozottak a beállítási lehetőségek, leht jobb ha még is elindulsz a LibreEelec úton:)

Box's don't touch!

(#20823) F_Peter válasza junkpod (#20822) üzenetére


F_Peter
őstag

Igen. Itt lehet a gond. Amúgy Droid alól jó, akár smpc, akár youtube; akár 2.0, akár 2.1.

Ha nem jutok tovább, akkor LE lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20824) blakey válasza F_Peter (#20821) üzenetére


blakey
titán

A Minixes XBMC összhangban van a rendszerrel, azért vették ki a csatornák számára vonatkozó részt, mert a rendszer beállításával ütközik és néha bezavarhat, tegnap este kipróbáltam az androidos XBMC-t úgy, hogy mindent lekever és nem volt gond, bekapcsolt a melynyomó. Szerintem túl sok mindent állítottál ezért lehet gyenge, bár a center erősítése simán ezt eredményezheti. A minixes hivatalos fórumot érdemes olvasgatni, sok hasznos infót gyüjthetsz. LE SD kártyára még mindig ott van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20825) gulac12


gulac12
tag

A LE device trees S905X könyvtárban elérhető egy kvim megjelölésű, jun 19. dátumú fájl. Ezt mikor kell használni? (Egyébként a korábbiakhoz képest a device trees fájlok már processzor típusonként megjelölt külön könyvtárakban vannak elhelyezve.)

(#20826) blakey válasza gulac12 (#20825) üzenetére


blakey
titán

A LE device trees S905X könyvtárban elérhető egy kvim megjelölésű, jun 19. dátumú fájl. Ezt mikor kell használni? - Ha van egy Khadas VIM-ed. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20827) Upo válasza azbest (#20744) üzenetére


Upo
addikt

Most jött az értesítő a banggood app-ból, elvileg feladták a tegnapi preorderes Mecool boxot. Elvileg még mindig preorderen van holnapi érkezéssel a shopban. Vagy jött egy kisebb szállítmány, vagy már előre megkaptam a tracking számot, a lényeg hogy hamarosan úton lesz a készülék. Ott már jócskán délután van, nincs már messze a holnap...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#20828) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Mit rontottam el?
Torrentezni akarok a kodin.
leszedtem a service.trans zippet kiegészítők közé feltelepítettem.

Aztán a megkerestem a kieg. között a trans. beállítottam egy ip címet.
Feltettem telora a remota appot ott is beállítottam azt az ip amit a box kiírt.
Aztán a telo app gondolkodik de nem csatlakozik a boxhoz.

風林火山

(#20829) djnice válasza ekrisztian (#20622) üzenetére


djnice
veterán

Enigma2 to TVHeadend converter: [link]

(#20830) adi1234 válasza Shingen (#20828) üzenetére


adi1234
tag

Ha a verziók jók akkor esetleg a beállítást nézd át.

A trans beállításoknál hagyhatod alapon nem kell ip-t beállítani " *.*.*.* " maradhat.
Port maradhat 9091/Ezt lehet ,hogy a routernél engedélyezni kell.

A böngészőbül ha engedélyezve van az elérés akkor így eléred a box vezérlését

http://192.168.1.103:8080/

103 ugye változhat !!!

A transmissiont pedig a böngészőben telepítve "Transmission Web Interface" pedig így

http://192.168.1.103:9091/transmission/web/#upload

vagy progi ként a

Transmission Remote Gui val éred el.

Itt csak a távoli hostot kell beállítani .

:)

(#20831) slecht válasza Shingen (#20828) üzenetére


slecht
aktív tag

Tudnál egy linket adni a Transmission-hoz? Én csak a thoradia addon-nal tudtam felrakni és jó volna ha csak a Trans. lenne fent helyette.

(#20832) adi1234 válasza slecht (#20831) üzenetére


adi1234
tag

Itt a link a kodihoz :
[link]

Itt pedig a programokhoz :
[link]

[ Szerkesztve ]

:)

(#20833) pkollar


pkollar
tag

Ha valakit érdekel müködő Filminvázió.

LivestreamPro kell hozza.
plugin.video.live.streampro

Live StreamPro:

Beallitasok/Add Source/
Add URL: http://gilipollas.esy.es/repository/filminvazio/filminvazio.xml

(#20834) Shingen válasza adi1234 (#20830) üzenetére


Shingen
addikt

Értem.

Transmission Remote Gui val éred el.

Itt csak a távoli hostot kell beállítani .

Ezt hogyan kell?

Fentebb leírtak pedig nem működnek.
Hiába írom át 103 106 mert a router azt írja azon van az LE csatlakozva nem csinál a böngésző semmit.

Ha meg a webes html írom be arra se csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#20835) adi1234 válasza Shingen (#20834) üzenetére


adi1234
tag

Beírod az ip-t

192.168.1.103

A 103 nálad változhat .

:)

(#20836) adi1234 válasza adi1234 (#20835) üzenetére


adi1234
tag

Csatolom a beállítási képeket így hátha egyszerűbb.

:)

(#20837) azbest válasza Upo (#20827) üzenetére


azbest
félisten

Én is gondolkodtam, hogy rendeljek-e... de igyekszem féken tartani a függőséget :D Van már egy-egy s905, s905x és az utóbbiből egy mibox is. Ha android tv rendszerű lett volna, akkor valsz bevállalom.

(#20838) Csicsóka válasza Shingen (#20834) üzenetére


Csicsóka
őstag

Böngészőből megszólítva pedig válaszolnia kell, még akkor is ha rossz valamelyik .json paraméter.
Fut egyáltalán a transmission-daemon?
Ha belépsz SSH-n, megnézheted.

ps | grep trans

Hasonló lesz a válasz ha fut, azzal a különbséggel hogy a transmission-daemon pid, és a bináris elérési útja lesz kiírva. Én nem használom ezt a boxon, ezért a a samba server-t kérdeztem le.

LibreELEC-T95m:~ # ps | grep smbd
2504 root 0:00 /usr/bin/smbd --configfile=/run/samba/smb.conf

Ha van pid, akkor fut is, csak valami más egyszerű hiba lehet.

(#20839) ekrisztian válasza djnice (#20829) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Köszi!

Egyenlőre kézzel megcsináltam.Minden frankó.
Csak tvheadend hibaüzeneteket kellene kiírtani :)
Csak hogy ne legyen, mert amúgy mire bekapcsolja a tv-t, már nem látom a hibát :) szóval akár maradhatna így is.

7végén próbaként egy WD Mybook 1.5Tb hdd-t, rákötöttem a boxra.
De nem sikerült mountolni.
Van valami trükkje az NTFS hdd mountnak libreelec alatt?

:R

(#20840) sambenez


sambenez
addikt

Az összefoglalóban nem látom az ajánlottak között ezt a Mecool "márkát".
Ezért kérdezem mit gondoltok, érdemes beleugrani ebbe a Mecool M8S pro plus-ba?
Esetleg a Mini M8S II a jobb választás? A nyers adatok alapján kb egyformának tűnnek nekem, de a Mecool sokkal olcsóbb.

(#20841) azbest válasza sambenez (#20840) üzenetére


azbest
félisten

Ha igaz, hogy a mecool tartalmaz rendes drm és hdcp kulcsokat, akkor azzal előfizetős tartalmat is lehet jó minőségben nézni android alatt. Más tekintetben túl sok különbségre nem számítanék. De mivel még senkinek sincs, így valós tapasztalat nincs erről a konkrét mecoolról.

[ Szerkesztve ]

(#20842) smrtprjcts


smrtprjcts
csendes tag

Sziasztok!

Android app amlogic soc-os eszközökhöz:
Funkciók amiket tud
GP test: több eszközön (pl official gt1 romokkal) a google play nem frissül folyamatosan unexpected crash jön, ez megoldja.. root szükséges
Revert: visszateszi az eredeti play-t
Periodical check: háttérben nézi van-e friss play
CEC keep-alive: több eszközön elveszti a cec funkcionalitást ha átváltunk tv-re vagy más bemeneti forrásra. Ez elvileg megoldja
Auto frame fix: az SPMC-nek és FTMC-nek szükséges jogokat adja meg auto framerate váltáshoz: root kell
HDMI info: pár infót kiír a hdmi-re kötött eszközről
Restart from sd: a reset gomb megnyomása nélkül lehet bootolást kezdeményezni sd kártyáról

További ötleteket, javaslatokat várok, leginkább email-ben érhettek el ami a playen is fent van de az appban is megtalálható.

Privátot nem olvasok. Emailben megtalál aki szeretne

(#20843) Pelican válasza sambenez (#20840) üzenetére


Pelican
őstag

Vedd meg, legalább kiderül, jó-e. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20844) sambenez válasza Pelican (#20843) üzenetére


sambenez
addikt

Mivel nagyon baráti az ára jelenleg, erősen gondolkodom rajta. De még ellenállok. :D

(#20845) Beni2360 válasza azbest (#20841) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem van egy MECOOL BB2 PRO Amlogic S912 3G DDR4 RAM 16G de még csak bele kóstoltam.
A wifije az nagyon szuper.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20846) F_Peter


F_Peter
őstag

Nos, fejlemények a mély hangok ügyében: (legyen meg a jövőnek, másnak tanulságnak :))
Megpróbáltam ami tanácsot kaptam, de míg androidos appoknál jó volt a mély, az XBMC-be visszamenve megint nem.
Ezután mindent visszaállítottam alapbeállításokra az XBMC-be, a helyzet változatlan volt és utána fura volt hogy bármit állítottam az audióban nem tűnt fel változás. Pl. beállítottam hogy tudja a soundbar dekódolni a dts-t (pedig nem) és így is volt hang, csak hát gyenge mélyekkel.
Utolsó menedékként rákötöttem a normál házimozira. Itt van DD és DTS dekóder szóval ezeket pipáltam, és ezek rendben is mentek, a HD hangokat nem tudja a HM erősítőm, és azokban megint csak nem volt mély hang. És itt is előjött hogy stereokban sincs, de ha az erősítőben bekapcsoltam a felkonvertálást akkor már lett.

Végül mindent egy lapra, az egész boxot nulláztam, mindent újra felraktam (és az erősítő szétszedése miatt áramtalanítottam is, fene tudja van e jelentősége) vissza került a soundbar és már nem igazán adtam rá esélyt, de pöpecül megérkeztek a mélyek minden anyag alatt!
Szóval öröm és boldogság, szuper lett a hangja! :)

Köszönöm mindenkitől a közreműködést!

(#20847) slecht válasza Shingen (#20828) üzenetére


slecht
aktív tag

Lehet én értem félre, de a Transmission-be a teló IP-címét írtad ugye? Oda szerintem azt az IP-t kell írni amiről vezérelni akarod nem? Ha nem jól gondolom, akkor bocsi. Nálam ott a *.*.*.*. megoldás van és tudom vezérelni a Remote GUI-val telóról és PC-ről is.

[ Szerkesztve ]

(#20848) smrtprjcts válasza smrtprjcts (#20842) üzenetére


smrtprjcts
csendes tag

Kevésbé fontos dolog kimaradt. A link

Privátot nem olvasok. Emailben megtalál aki szeretne

(#20849) Lacko66


Lacko66
tag

Sziasztok.

Kis segítséget szeretnék kérni. Mini MX mediaplayer, LibreELEC 8.0.1j, Kodi 17.2 és egyszerűen nem találom a beállítások között a telepített kiegészítők listáját. Ha telepítek például egy felszínt akkor a 7-es libreelecnél meg tudtam keresni a telepített kiegészítőt és ha eltávolítottam akkor mutatta például az elárvult függőségeket is. Ebben a 8-as libreelecben egyszerűen nem tudom hol vannak ezek. A beállítások hozzáférési szintje Profi-ra van állítva, végigböngésztem az összes beállítási panelt (eszköz beállítások, rendszer beállítások stb...) és nem találom. Tudna ebben valaki segíteni ?

Köszönöm előre is

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#20850) vond válasza Lacko66 (#20849) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Kint" van, a beállításokon kívül, a Filmek, Sorozatok, Zenék, stb. alatt.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.