Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) kenand


kenand
veterán

Kihozhatának TV-ket 8gb NAND-dal, amlogic chipsettel, amire feltolható a CoreElec...

(#78002) Csicsóka válasza ztsoft (#77965) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ott a videó róla, az nem elég?

Hááát, jobb lett volna megfingatni SD-ről, de SD image még nem állt elő. :D

nem kell az Neked

Tényleg nem, de vetettem volna rá egy pillantást. Neked nem kell magyarázni, miért. :)

(#78003) lacko6 válasza Vodike (#77985) üzenetére


lacko6
senior tag

Igen.Eleg idegesito.Mindig fabrikalnak valamit es elmegy ez az.

(#78004) ORCA58 válasza cof (#77980) üzenetére


ORCA58
addikt

Ezt sokan leírták, de a tapasztalatom nem ez. 40 év alatt még egy elektronikai eszközöm sem ment tönkre, amit 202-ba kellet dugni, pedig mindig áramtalanítom azokat. Régebbi készülékeken áramtalanító kapcsoló is van. :F
csonkadavid
Messze nem 1 millás, hanem 260 ezer volt. Egyébként van Youtube, de nem reklámmentes, már pedig nekem az kell, ha lehet!

[ Szerkesztve ]

(#78005) ORCA58 válasza csonkadavid (#77999) üzenetére


ORCA58
addikt

Az előbb kidobott, már nem tudom folytatni. Szóval

Messze nem 1 millása Tv, hanem 260 ezer volt. Egyébként van Youtube, de nem reklámmentes, már pedig nekem az kell, ha lehet!
A Tv mire beolvassa a rádugott USB eszköz tartalmát, már régen nézem a boxon a filmet, és lehet jobb minőségben. No meg olyant is tud, amit a TV nem.

(#78006) blakey válasza ORCA58 (#78005) üzenetére


blakey
titán

Azért írta, hogy 1 millás, mert ezt írttad: Samsung 88Q80T

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78007) Patice válasza spiky03 (#77998) üzenetére


Patice
nagyúr

YouTube alkalmazás belépés nélkül az alap API key-t használja, így nem nehéz elérni a napi 10.000-es limitet ha mindenki azt használja szinte.
Saját API key-t kell neki megadni, ami azt hiszem egy regelt felhasználóval belépve megoldódik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#78008) Imi1981 válasza Patice (#78007) üzenetére


Imi1981
veterán

Én saját Api key-t használok több tv boxon és egyiken sem vagyok bejelentkezve. 5 tv boxon van így megcsinálva és gond nélkül működik mindegyiken! Szerintem a tv boxon nem kell bejelentkezni a youtube-ba emiatt.

Viszont a legújabb youtube addon kell mert különben jönnek hibák /furcsa dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#78009) spileraaa


spileraaa
senior tag

1 évre 78 euró jó ár ip tv-ért? amely 160 magyar csatornát tartalmaz?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#78010) spiky03 válasza Patice (#78007) üzenetére


spiky03
veterán

Nem leptem6be mert a tutorial videón sem léptek be.
Csak megcsináltam az API kulcsot majd bemasoltam a boxon a megadott helyre és a fentebb írt hibaüzenetet kaptam.
Csináltam új kulcsot de annál is ugyanúgy jelentkezik a hiba. :(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#78011) gyűrű válasza spiky03 (#78010) üzenetére


gyűrű
addikt

Pontosan hova másoltad be?
Ide kell: userdata\addon_data\plugin.video.youtube
az api_keys.json -nak pedig ilyesminek kell lennie.
Nekem ezzel 5 boxon és a win alatti kodin is tökéletesen megy..

[ Szerkesztve ]

(#78012) tobias40 válasza spileraaa (#78009) üzenetére


tobias40
veterán

Jajaj ez szürke zóna ha jól gondolom.. ;]

(#78013) Imi1981 válasza gyűrű (#78011) üzenetére


Imi1981
veterán

Kodin belül a youtube addon beállítások, Api keys résznél adtam meg mindegyik boxomnál és tökéletesen működik! Ott valami más probléma lehet.

(#78014) spiky03 válasza gyűrű (#78011) üzenetére


spiky03
veterán

Oda hol Imi1981 is mondja.
Beléptem a boxon amin CE fut.
Fent van a YouTube addon, ott a beállításokban az API résznél.
A három kapott kódot bemásoltam a helyükre.
Le OKeztam majd vissza léptem a YouTubeba és az a hiba fogadott amikor a legnépszerűbb videókra akartam menni pl.

Mit rontottam el?
Az API key mellett van egy sárga felkiáltójel, amikor megcsináltam a Chromeban, de a videón is úgy volt. :)

Van valakinek bármi ötlete?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#78015) gyűrű válasza spiky03 (#78014) üzenetére


gyűrű
addikt

Nézd meg az az api_keys.json -t ott van ahol írtam. Abba másold be mentsd el , és egy reboot nem árt.

(#78016) Moritz


Moritz
csendes tag

Sziasztok

A problémám egy MINIX NEO U22-XJ-vel lenne, méghozzá az, hogy mindig átkapcsolja a tévét (SAMSUNG RU7100-as sorozat) a MiniX bemenetére. Ez azt jelenti, hogy ha kikapcsolom a boxot, és átkapcsolom a tévét egy másik bemenetre, akkor a box bekapcsol magától, és a boot-olás befejeztével a tévét is átkapcsolja a saját bemenetére. Ezt CoreELEC alatt csinálja, de már a CEC-et is kikapcsoltam. Ez nem csak azt jelenti, hogy a CEC előnyeit nem tudom használni a rendszeremben, hanem azt is, hogy a boxot sosem tudom kikapcsolni.
Találkozott valaki ezzel vagy hasonló problémával, esetleg van megoldása?

köszönöm

MINIX NEO U22-XJ, MiniMX, CoreELEC

(#78017) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Napokkal ezelőtt a sorozatokat az x96 max + szoktam nézni 4.2.4.2 CE és 3 napja elkezdett homokozni és meg meg állt a lejátszás. Át váltottam a ZIDOO-ra ott simán ment minden.
Na tegnap frissítettem a CE-t 4.2.5-re de itt is előjött a homokozás. Picit visszatekertem és elindult de10 perc után újból kezdte. Már más is jelzett hasonló hibát. :Y
Mi lehet a bibi? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78018) DoItYourself válasza Moritz (#78016) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem emiatt, de sokan használjuk úgy a boxot, hogy sosincs kikapcsolva, elég kicsi a fogyasztása.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78019) lanszelot válasza cof (#77903) üzenetére


lanszelot
addikt

Nos, másként alakult a dolog:
-az eladó azt mondta ne küldjem vissza, mert csak posta költség neki, küld másikat.
-megjött, azonnal indult CoreElec -el, ugyanarról a kártyáról amiről a másik nem.
-tehát hibás volt az eszköz, valószínű azért is kukázta a frissítés.

2 kérdésem volna:
-a távirányító nem működik /ce alatt/ és tudom mókolni kell, egyik file bemásol, másikkal vmit kezdeni kell, igen, olvastam, de nem tiszta mit kell a 2ik file-val csinálni abban kérnék segítséget.

-azt olvastam, hogy lehet, hogy a másikon az android volt hibás nem a hardwer, és hogy még így téglából is vissza lehet hozni. male usb a -> male usb a kábel kell csak, plusz a rom.
Ebben tudna vki segíteni? Itt a másik, hogy kukkolom meg milyen rom az ami jó rajta?
Honnan szedek romot hozzá...ilyenek

(#78020) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Ma jött meg a harmadik x96max+ boxom Geekbuying-ról, ez viszont hibás :((( , nem kapcsol be (resetre sem), optikai csatijánál sem világít. Tápja jó, rámértem. Nyitottam neki egy Ticket-et cserére...

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#78021) ORCA58 válasza blakey (#78006) üzenetére


ORCA58
addikt

:F Ezt nem vettem észre, úgy néz ki, egyel feljebb nyomtam meg a számbillentyűt. Ha 88"-os lenne , akkor a sötétítést is megoldaná, mivel ablak előtt áll.

[ Szerkesztve ]

(#78022) cof válasza lanszelot (#78019) üzenetére


cof
veterán

Útmutatómban mindent megtalálsz.

A kijelző életrekeltéséhez meg itt egy kényelmes módszer: [link]

Hát a régit szétszeded akkor találsz az alaplapon infót amiről már könnyebb beazonosítani. FW-hez meg 4pda.ru vagy chinagadgetsreviews.com.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78023) spiky03 válasza gyűrű (#78015) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem csak client_id.json-om van lemetve. :B
Az merre találom?
Most beléptem a console.developers.google.com-ra.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#78024) spiky03 válasza spiky03 (#78023) üzenetére


spiky03
veterán

Most emgnéztem újra és az OAuth 2.0 Client IDs résznél a Type-nál Desktop van kiválasztva.
Lehet az a baj?
Mit kell ott kiválasztani? Ezt esetleg: TV and Limited Input
Ezek vannak:

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#78025) insight


insight
aktív tag

Sziasztok! Ma érkezett meg az A95x F3 (S905X3) készülékem, és leginkább 4K videók lejátszására szeretném használni USB3.0-án át SSD-ről, mivel eddig vagy a TV bizonyult kevésnek (Samsung Q60R) vagy a hálózatom a streameléshez (AirPlayen át).

Kérdéseim:
1. Ha ennyire "alap userként" médialejátszónak használom csak, van bármi értelme CoreELEC telepítésének?
2. Illetve melyik videolejátszó appot javasoljátok?

Dolby 5.1 bőven elég, Atmost és DTS-t nem támogat a hangcuccom, viszont szeretnék 50GB méretű 4K HDR/UHD mkv fájlokat zökkenőmentesen lejátszani relatíve veszteségmentesen.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#78026) gyűrű válasza spiky03 (#78023) üzenetére


gyűrű
addikt

CE alatt az userdata\addon_data\plugin.video.youtube mappában kell lennie.
Megnyitod valami editorral és megnézed mi van benne majd oda másolod a kulcsokat, ahogy leírtam...

(#78027) Beni2360 válasza insight (#78025) üzenetére


Beni2360
félisten

1. Ha ennyire "alap userként" médialejátszónak használom csak, van bármi értelme CoreELEC telepítésének? - Csak annak van értelme.
2. Illetve melyik video lejátszó appot javasoljátok? - CE

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78028) spiky03 válasza gyűrű (#78026) üzenetére


spiky03
veterán

Az a baj, hogy ott is az van:

Így akkor mi lehet a hiba?

Bemsáoltam őket újra, aclient_idnál a .comos szöveget végig. Rámentettem aztán kiderül

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#78029) Egon


Egon
nagyúr

A légegér érzékenységét lehet állítani valahogy CE alatt? nekem most túl érzékeny, így elég nehéz vele pozicionálni.
A másik kérdés, hogy van valami összefoglaló arról, hogy mit érdemes CE alatt beállítani, a lejátszás vonatkozásában? Az alapbeállítások jók a kadenciahelyes lejátszásra?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78030) insight válasza Beni2360 (#78027) üzenetére


insight
aktív tag

Milyen előnyét látom a CE-nek a gyári szoftverrel szemben? Néztem, de az összefoglalóban ez nincs kivesézve. Köszi!

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#78031) cof válasza insight (#78030) üzenetére


cof
veterán

Nem vagyok naprakész, de 4K HDR szerintem még mindig nincs Android alatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78032) Beni2360 válasza insight (#78030) üzenetére


Beni2360
félisten

Pl: kadenciahelyes lejátszás egyebek közt.
Igazából az Android ebben a kategóriában nem jó kadenciahelyes videó lejátszásra.
Nem érdemes ragozni mivel 5 perc alatt meg van és ugyan azok a beállítások vannak mint ha a KODI-t tennéd fel a boxra. Android ugyan úgy elérhető marad ha kedved tartja.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78033) insight válasza Beni2360 (#78032) üzenetére


insight
aktív tag

rendben, meggyőztél, akkor elbutáskodok vele. Amúgy sem szeretem az Androidot...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#78034) ztsoft válasza spiky03 (#78028) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Nem tudom a kiegészítők mennyire háklisak a sorvég karakterekre, de a képed alapján ez Windows típusú (CR LF). A Linux az LF-et használja (ismeri a többit is, de egyes programoknál hibát okozhat).

Én mindig azt szoktam javasolni Windows felhasználóknak, hogy ha ilyen fájlt szerkesztenek, akkor használjonak olyan programot, ami támogatja a többfajta sorvéget, pl.: Notepad++.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#78035) spiky03 válasza ztsoft (#78034) üzenetére


spiky03
veterán

Szia!
Köszi az infót.
Sima jegyzettömbbel csináltam.
De ha nem jó kipróbálom azzal is.

De nem hiszem, hogy ez lesz a fő hiba.:(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#78036) blakey válasza cof (#78031) üzenetére


blakey
titán

Van 4K HDR és kadenciahelyes lejtszás is afrd-vel, HD hangok nincsenek, többcsatornás LPCM sem és a minőség is gyengébb, Kodival. Foglalkozni kell vele, jobban megéri CE-t kártyára írni és beállítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78037) Moritz válasza DoItYourself (#78018) üzenetére


Moritz
csendes tag

ok, köszi

van valami javaslatod arra, hogy CE alatt a CEC funkció működjön?

MINIX NEO U22-XJ, MiniMX, CoreELEC

(#78038) blakey válasza Moritz (#78037) üzenetére


blakey
titán

Perifériák alatt van a CEC.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78039) lanszelot válasza cof (#78022) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Szét szedtem, itt vannak a képek:
1
2
3
4
5
6
7
8
9

Ez az enyém itt teljes leírás van róla

(#78040) lanszelot válasza lanszelot (#78039) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem pontosan az, mert az v3.1
az enyém v4.0
de az én képeimen jól látszik

[ Szerkesztve ]

(#78041) cof válasza lanszelot (#78039) üzenetére


cof
veterán

Ok, ez egy brandelt X96 MAX+ egy Nexon X8 BOX. Gyanítom, hogy nem csak át van szitázva a felirat a tetején hanem más alkatrészek is kerütek bele memória chip pl.

Itt egy topik: [link]

Van itt pár firmware linkelve, ezzel működik úgy tűnik: [link]

Meg mégegy: [link]

USB Burning Tool-nak fe lkel ismernie, ha nem ismeri fel akkor tégla. Unbrick módszert keresek rá ha feismeri az UBT akkor már mehet mSD-ről is a flash.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78042) Suineg válasza hunaqua (#76261) üzenetére


Suineg
senior tag

X96 max+-nál lehet használni UGREEN 2.0 4K/60 HZ -es kábelt, vagy a HDR miatt jobb esetleg a HDMI 2.1 kábelt venni?

(#78043) cof válasza cof (#78041) üzenetére


cof
veterán

Megvan. [link]

Összeérinted a 2 pint és úgy dugod be az USB-t, ha nem ismeri fel sima reset módszerrel a PC.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78044) Moritz válasza blakey (#78038) üzenetére


Moritz
csendes tag

OK, ez már tegnap előtt megvolt, hiszen kikapcsoltam, ahogy írtam.
A kérdés az, hogy mit állítsák benne be, vagy máshol, hogy megfelelően, a nevéhez hűen működjön 🙂

MINIX NEO U22-XJ, MiniMX, CoreELEC

(#78045) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Adva van egy GT King Pro.
Csak úgy odamentem megnézni mi a helyzet ott. Jelezte van frissítés és frissítettem.
Frissítés letöltése irtó lassú volt.
Utána azt vettem észre, hogy Android a rendszerbeállítások, hálózatok alatt azt írja nincs csatlakoztatva. Pedig mutatja az IP-t. Tudok internetezni. A routerben látszódik a kapcsolat.
Böngészőben elmentem a speedtest.net oldalra és ott csak downloadot mér, feltöltést nem.
Szerk: Ha asztali webhelyet nyomok és úgy mérem, akkor van feltöltés.

Hogyis van ez? Akkor most kezd haldokolni a hálózati kártya?

CoreElec alatt azt írja csatlakoztatva, mennek a filmek is.

[ Szerkesztve ]

(#78046) blakey válasza Moritz (#78044) üzenetére


blakey
titán

Akkor nálad nem a CEC a gond hanem a TV egyik gombja bekapcsolja a Minixet, nekem is ez volt LG TV-vel. Megoldás pl. egy okoskonnektor amivel kikapcsolod a Minixet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78047) lanszelot válasza cof (#78022) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Annyit sikerült elérni, hogy az óra működik.
Ne kérdezd hogy resetet, pint mindent nyomtam, mert nem akart semmit, aztán egyszer csak booot, majd óra.
De a win10 nem látja, és hdmi-n nincs kép
Usb a Usb a Kábelt készítettem net leírás szerint, ugyanazok a lábak, ugyanazokkal össze kötve.
Valaki ki tudja mérni így vannak e a lábak?
Csak usb3 van a pc-en, nincs usb2, az lehet baj? Mert usb 2 -t írnak.
Melyik usb be kell dugni a kábelt a boxon? usb2 v usb3?
220ba be van dugva a box, gondolom be kell.

[ Szerkesztve ]

(#78048) cof válasza lanszelot (#78047) üzenetére


cof
veterán

Ha megy az óra akkor bootolt az Android, oké. HDMI kábel cserét próbáltál?

PC-n megy USB 3 és 2-es portban is az mindegy, BOX-on kell USB 3 portba dugni.

Áram nem kell neki, szóval nem jól csinálod mert áramra egyből elindul a rendszer.

Reset gomb benyomvatart, közben USB kábel bedug vagy PC-be vagy BOX-ba ez saját opció nyilván az egyik vége legyen már előtte valamelyikben.

Csicsókának volt problémája ha jól emlékszem egy AMD és Windows 10 kombóval, az istenért sem akarta felismerni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78049) lanszelot válasza cof (#78048) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem indul áramra.
pin re se. zórakozni kell vele, össze vissza nyomogatom és néha elindul
fogalmam sincs mitől indul el néha

most inteles gépen próbálom amin van usb2
nem bírom elindítani jelenleg

(#78050) cof válasza lanszelot (#78049) üzenetére


cof
veterán

Hát ez lehet, hogy akkor valami hardveres hiba lesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.