Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) AiRLAC válasza stigma (#93997) üzenetére


AiRLAC
addikt

Windowson futtass egy filerendszer ellenőrzést a külső meghajtón, majd egy reboot után szabályosan válaszd le és úgy próbáld megint a CEre csatlakoztatni. Gondolom NTFS és nem lett rendesen leválasztva.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#94002) Zsadi válasza kenand (#93998) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszönöm az infót! :R

(#94003) stigma válasza AiRLAC (#94001) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, holnap kipróbálom.
Annó windows-os gépeken volt használva egyszer egyszer Androidos tv-re volt dugva egy teszt erejéig.
Most mielött Csere próbáltam volna win10pro-val gyors formáztam, de megpróbálom amit írtál, lehet az a gond.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#94004) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Előtúrtam a fiókból egy régi Amlogic boxot.MXIII-V2.0 M4335 s812.A kérdés az lenne lehet e erre egy Armbiant feltenni,ha igen melyik jó rá?dtb.img?Torrentre kellene igazából csak.Köszi a válaszokat.Azért ide írtam,mert az s8xx topic meghalt.

(#94005) fer válasza fer (#93948) üzenetére


fer
őstag

Még egy kis módosítás, -4 fok 4k film+ másolás a hhd-re (60->56 fok), úgy sikerült nagy nehezen 60 fokra tornásznom, hogy kikapcsoltam a hw gyorsítást, akadozott is a 4K film, de legalább mind a 4 mag 100%-on pörgött, meg persze közben másoltam is a winyóra. Alapjáraton is esett a hőfok már lemegy 40 fokig.

A lényeg: bevontam belülről az alulemezt hőszigetelő anyaggal.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#94006) fer válasza fer (#94005) üzenetére


fer
őstag


''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#94007) axlfsi


axlfsi
veterán

A BL301 injektálása a firmware-be vajon biztonságosnak mondható?
Ezzel megoldott lenne, hogy akár egy Yatse alól is ébreszthető legyen a box és végleg elhagyható a távirányító (...és meg is tettem volna, de szilveszter előtt nem lőnék feltétlenül bakot ezzel, mert használva lenne...).

Ha Ti már ezt rendszeresen alkalmazzátok, bátran rányomok :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#94008) kenand válasza e90lci (#94004) üzenetére


kenand
veterán

Dtb-ből valassz olyat ami a hardvernek megfelel RAM méret, Lan sebesség. Bár 805/812 idelyén sok volt a fake box, 2gb RAMosnak hazudta magát de csak 1 gbs volt..
805-ös builddel próbálkozhatsz.

(#94009) fer válasza axlfsi (#94007) üzenetére


fer
őstag

Nekem már sikeresen hazavágta a CE-t, csak az újrarakás segített, értem ezen az androidot is.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#94010) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Apósom pár éve vett használtan egy androidos boxot Netflix használathoz, az utóbbi időben viszont már elég körülményes volt nekik a használata, a rendszer is akadozott, meg volt még vele pár gond. Most az ünnepek alatt jobban megnéztem a kütyüt és kiderült, hogy ez egy Vero 4k+ amin 7.1.2-es droid van! Amit kiderítettem a cuccról, hogy s905d proci van benne, az ethernet csatija gigabites, illetve maga a gép illetve a papír doboza is olyan, mint az eredetinek. OSMC fórumon egy pár éves posztot találtam hasonló "problémával", de ott nem találtam arra választ, hogy lehetne visszatenni rá az osmc-t. Erre tud valaki megoldást? Vagy ha nem osmc, akkor mit ajánlotok helyette? Netflix, Disney, Hbomax használata lenne az elsődleges.

(#94011) axlfsi válasza fer (#94009) üzenetére


axlfsi
veterán

bruh... de mi történt, hol a hiba?
Te rontottál valamit el?

szerk.: látom már, sokat volt téma... visszaolvasok.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#94012) e90lci válasza kenand (#94008) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
A box 2/8-as.Próbáltam egyet feltelepül,újraindítás után nem tölti be a desktopot (xface).Meg telepítésnél amikor betölti,eth0 (utp port ) nincs net nem is kér dhcp-n magának címet.ifconfig szerint running.RX-TX érték 0.Gondolom dtb vel van valami.Próbálkozom még,hátha összejön.
Köszi a segítséget. :R

(#94013) divan válasza axlfsi (#94007) üzenetére


divan
senior tag

Nekem évek óta működik egy S905x2-es MagicSee N5 MAX, aminél csak BL301-el lehetett megoldani a távirányítót. Azóta is úgy megy.

(#94014) fer válasza divan (#94013) üzenetére


fer
őstag

Akkor azóta valamit nagyon elszúrhattak benne.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#94015) divan válasza fer (#94014) üzenetére


divan
senior tag

Az előfordul időnként. :W

(#94016) DoItYourself válasza Fjoe (#94010) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Azt nem tudom, milyen Netflix támogatása van az OSMC-nek, de az eredeti oprendszer újratelepítése nem tűnik bonyolultnak vagy eltérőnek ahhoz képest, ami az Amlogic-os boxoknál megszokott: letöltöd a lemezképet, kiírod egy sd-kártyára és arról bootolsz, szükség esetén fogpiszkálóval.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#94017) losslessonly


losslessonly
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy X96max+ boxom (4/32/1G), az androidos rendszerére feltettem a playstore-ból a Mindig TV Go alkalmazást (van regisztrációm). Amit jogosult vagyok lejátszani (garázskoncert, ingyenes csatornák) ott lejátszás helyett kilép az alkalmazás, hibaüzenetet nem ad.
Tudtok rá valami megoldást?
Coreelec alatt is próbáltam, mert az is van rajta SD kártyán (a mindigotv addonnal), az sem megy, ott van hibaüzenet (check the log). Itt a log file: https://paste.kodi.tv/ucorozavul.kodi

(#94018) cof válasza pinnacle (#93972) üzenetére


cof
veterán

Nektek nincs problémátok a Youtube lejátszással?...

Látom neked is Digi van, nálam is. Tapasztaltam többször már én is ilyet, én csak PC-n LAN-on böngészőben Youtube-ozok. Most pl. ezt a videót nézném [link], és megáll, pörög, elindul, vagy megáll a kép de a hang megy tovább, pedig előtöltés is van rendesen. Bármilyen felbontáson.

Szerintem szolgáltatói hiba, mert nem mindegyik videónál csinálja, és ha másnap ránézek megjavul. Meg olyan is volt már, hogy előtte semmi hiba, aztán folytatásnál szenvedés.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94019) Joshi válasza cof (#94018) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Digi 1000 FTTH van (Győr), de nálam nem volt gond. Az általad linkelt videó is hibátlanul megy.

(#94020) cof válasza Joshi (#94019) üzenetére


cof
veterán

Nem országos a hiba, mert minimum tele lenne sírva a Digis topik már réges rég. Pár hónapja kezdtem tapasztalni, amúgy nálam még mindig nem jó, másik videó jó, szóval a forrás és közöttem lehet valami hálózati hiba menet közben amíg leér ide az adat. Ja, és olyan 100-ból 1 videó ilyen csak, annyit meg nem nézem, hogy nagyon zavarna ez a jelenség csak megemlítettem, hogy lehet ilyesmi is a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94021) fer válasza cof (#94018) üzenetére


fer
őstag

Megnéztem, nálam semmi gond.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#94022) csipesz_70


csipesz_70
csendes tag

Melyik az a box ami tudná az hbomax dolby atmos hangját leadni gondolom earc hdmi kell hozzá

(#94023) kenand válasza csipesz_70 (#94022) üzenetére


kenand
veterán

Fire TV 4K/ 4K max és Cube, de nem kell eArc , dugd a sticket az erősítőbe

[ Szerkesztve ]

(#94024) Fjoe válasza DoItYourself (#94016) üzenetére


Fjoe
tag

Bocsánat a kései reakcióért, köszi a tippet, ki fogom próbálni. Viszont ez működhet gondolom pendrive-al is, mert SD kártyám nincs.

Szerk.: Közben most olvastam ezt a leírásban:
Vero 2 will only attempt to boot from an SD card if it thinks that a user is trying to reinstall OSMC or run Android.
Akkor gondolom mindenképp SD kártyára lenne szükség.

[ Szerkesztve ]

(#94025) Beni2360 válasza Fjoe (#94024) üzenetére


Beni2360
félisten

Nagy valószínűséggel igen, csak sd kartyarol.ugy is nevezik SD kártya telepítés.
A zidoo-nel az 3 db USB portról is csak egy kijelolt port-bol lehet telepiteni rendszert.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#94026) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziaszok!
Használ valaki coreelec/libreelec alatt git szervert? Képtelen vagyok megoldani
Köszi

(#94027) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok még coreelec témában, néhány hete használom egy vontar x3 boxon és jól működik a rendszer. A problémám ott van hogy nekem szükségem lenne az androidra is, de nem tudom megoldani az oda - vissza bootolást egyik rendszerről a másikra. Androidra váltás az megy de visszafele nem működik a dolog, kb 42 újrainditás vagy a pendrive (erről fut a coreelec) másik slotba helyezése után hajlandó újra bootolni a coreelec. Reset gomb nyomása sem segített, ilyenkor az android bootlodere jön be, volt már a coreelec is újra telepítve másik pendrive-ra de az sem segített.
Egy másik kérdés : youtube - ot hogyan lehet életre kelteni a kodiban hogy ne a következő üzenetet kapjam " a YouTube kiegészítő mostantól megköveteli az API kulcsok használatát..."

(#94028) kenand válasza fanci (#94027) üzenetére


kenand
veterán

Úgy hogy generálsz magadnak privát api kulcsot. De ha kell a youtube/stream szolgáltató nagyon, akkor jobban jársz egy 2. eszközzel (Amazon Fire TV stick, Mi stick)

[ Szerkesztve ]

(#94029) cof válasza fanci (#94027) üzenetére


cof
veterán

Futtasd mSD-ről mert azt nézi elsődleges bootolásnál, az USB csak a 3. úgy rémlik az eMMC után. Vagy felteszed az Android mellé dualboot-ban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94030) falabu88 válasza fanci (#94027) üzenetére


falabu88
aktív tag

Reboot to LibreElec appal próbáltad az androidról váltást CE-re (sd kártyás CE mellett hibátlanul működött, usb-vel nem tudom jó-e) ? Nekem pont a dualbootnál nem megy a visszaváltás CE-re, csak úgy tudom megoldani, ha bekattintom a régi microSD-t,arról bebootol a CE, majd leállítom, kártya ki, és bootol a belsőről a CE. Szerencsére nem nagyon kell az android,így ez ritka. :)

(#94031) fanci válasza falabu88 (#94030) üzenetére


fanci
tag

Nem ismertem ezt az appot, tökéletesen működik de azért az ünnepek után átköltöztetem a rendszert mSD-re. Köszönöm.

(#94032) pinnacle válasza cof (#94018) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most, hogy mondod nekem is gondok vannak PC-s lejátszással, szinte minden videó típusnál, pl. Vodafone TV-nél is. Csak ott már megszoktam. :) Bp, XIII. kerület, Giga net. Viszont szerintem az előző boxal X96Max-al nem volt gond. Most X96Max Plus van. Egyébként mi lehet a probléma? Szerintem az 1-2Mbs kevés, ha nem is bufferrel a Youtube. PC-n 100Mbs-el megy.

[ Szerkesztve ]

(#94033) trapi007


trapi007
tag

Sziasztok!

Most divatos szó használattal egy tv okosított szerettem volna.
Mire: Otthoni média tartalmakra Kodi, És online tartalom, Disney+, HBO max, Netflix. (így utólag lehet, hogy egy MI TV stick jobb lett volna)
Elvárás: valami egyszerű távirányító. Ne keljen billentyűzet és egér. Egyszerű könnyű átlátható használhatóság.
Pár éve MI BOX3-at használok.

Vettem egyet: A95X F3 Air II (hogy másnak ne keljen :D)
Több oldal is közölt teszteket.- jónak minősítették, Áruházaknál 30-50 értékelés, 4,75 fölött.
Röviden leírnám mit tapasztaltam. Talán segít vásárlás előtt.
Már a beüzemelés után a MI BOX nagyon felértékelődött! Van mit tanulni tőlük...
A távirányító használata a kezdő oldalon még teljesen jó. De már itt sincs élesen kontrasztosan kiemelve, hogy hol járunk.
Netflix: sajnos itt a távirányító el is vérzett. Egyszerűen nem lehet normálisan navigálni vele. Az oldalt nem sikerült görgetni. Van egy kurzor kapcsolási lehetőség, de az sem sokat segít. Egér és billentyűzet kell, hogy rendesen használni lehessen.
Disney+: Play áruházban nem jelenik meg, mert nem támogatott verzió az op. rendszer. APK-ból való telepítés után elindul, de nincs hang. Távirányítóval a navigáció gyötrelmes. Nincs kiemelve, hogy hol járunk. Kurzort bekapcsolva, viszont egy nagyon lassú mozgási sebességet kapunk. De legalább látszik, hogy mit fogunk indítani.
HBO MAX: áruházból telepíthető de itt sincs hang. (Erre az áruházi értékeléseknél volt több panasz.)
Egy tapi pados billentyűzettel sokkal élhetőbb lesz. Böngészőből, már rendesen működik a Disney.
Van Amlogic remote apk mobilra, de az csak a távirányító lemásolása, semmi pluszt, jobb kezelhetőséget nem ad.
A tetején a programozható RGB LEDek jól mutatnak. Ha zavar, ki is kapcsolható. Az előlapi óra kifejezetten tetszik. Kár, hogy kikapcsolásnál az is elsötétül.

Szívesen fogadom a hiányzó hanggal kapcsolatos segítséget. Esetleg távirányító optimalizálás…
Egy LE, vagy CE javítana a használati élményen?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#94034) fer válasza trapi007 (#94033) üzenetére


fer
őstag

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#94035) gyűrű válasza fer (#94034) üzenetére


gyűrű
addikt

Ez nem az a box.
A95X F3 Air II

(#94036) gyűrű válasza trapi007 (#94033) üzenetére


gyűrű
addikt

Egy LE, vagy CE javítana a használati élményen?

Biztosan, ez egy viszonylag új box, de úgy néz ki ez a 905W2 nem támogatott..

[ Szerkesztve ]

(#94037) gyűrű válasza gyűrű (#94036) üzenetére


gyűrű
addikt

Esetleg mégis támogatott lehet az új tesztfázisú kernellel Coreelec NE
Egy próbát megér.. :)

(#94038) nfsu17 válasza trapi007 (#94033) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha előbb kérdezel és utána vásárolsz, akkor biztosan nem vetted volna meg ezt a kütyüt.

Ha ennyi streaminget használsz, akkor jobb, ha rövid távon megszabadulsz a boxtól és/vagy elcseréled valamilyen stickre, ami jobban streaming kompatibilis...pl firestick, de lehet a Mi stick is jobb lett volna, vagy apple tv.
Vagy bármilyen certified box.

Egy CE használata segítene valamit a problémádon, de meg nem oldaná (rendesen).

Kérdés, hogy milyen felbontásban, milyen minőségben van igényed a streaming adásokra (4k, hdr, 1080p, sd, 720p..?)
Youtube-ot nem írtad, de ott meg az api-val való szenvedés első percében szokták feladni a userek, vagyis inkább a 0. percben, az api szó hallattán.

Végszóként: CE alatt össze tudsz* hozni (*feltéve, ha menni fog rendesen a CE...erről a prociról nincs tapasztalatom/unk) egy 720p/max 1080p SDR kompatibilis streaming lejátszót, de ehhez neked kell összekukáznod... letöltened innen onnan az addonokat.

(#94039) kenand


kenand
veterán

Nálam otthoni (letöltött) hálózati tartalmak lejátszására CoreElec és 905/905X/912-es boxok jöttek be. Kis hálózati szerverről szépen visznek mindent. (20-30 USD-be kerültek annak idején)
Youtube-ot/Netflixet/HBO-t meguntam rajtuk bütykölni. Azt inkább Mi stick, vagy Amazon Fire stickekel használom. (vagy LG TV-vel) Mindenhol van erősítő is a normális hang miatt. (5.1 elég) Erősítők régiek de fontosabb a jó hang, mit a 4K nekem. (Letölteni biztosan nem töltenék le semmit 4K-ban, max stream-ben nézem úgy......(de alig töltök bár, majd minden stream előfizetésem van....)

[ Szerkesztve ]

(#94040) fer válasza fer (#94006) üzenetére


fer
őstag

Na végeztem az alsó hűtéssel is, még van rajta mit csiszolni, pl. a feleslegeket még le kellene vágni, de addig is bevontam hőszigetelő anyaggal, de már hova tovább 4K hdr-nél 52 fok a plafon 56 fokra akkor megy fel kínkeservesen, ha kikapcsolom a hw. gyorsítást, de úgy nézhetetlen, csak a terhelés miatt csináltam. FHD-nél 44 fok. Most kb 5 perce állítottam meg a 4k hdr-t, és már 39 fokra lement. Kiváncsi vagyok mennyi lesz a legalja.

.

Alig hogy befejeztem a hsz-t már lement 38 fokra. :C

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#94041) kokokka válasza fer (#94040) üzenetére


kokokka
őstag

Ezért szenvedni ennyit....

(#94042) vargalex válasza fer (#94040) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Esetleg, ha stress test-elni akarnál, akkor így érdemes...

Alex

(#94043) trapi007 válasza nfsu17 (#94038) üzenetére


trapi007
tag

Semmi extra igény nincs. Régebbi 1080p tv, nincs hdr.

Az eszközhöz kapott ( A95X F3 Air II ) távirányító gyakorlatilag, csak a saját rendszerén belüli navigáláshoz alkalmas. Pl. a Netflix megnyitása után, még a profilba be lehet lépni, de utána már használhatatlan.
Azért az eszközt nem kell temetni! Billentyűzettel, egérrel egész jól működik.
A disney+ is működik böngészőből. Így az eszköz marad, kisebb kompromisszumokkal azért használható.
Gyanítom ezek a ,,C" kategóriába sorolt lejátszók nagy része ezekkel a problémákkal küzdeni fog. Viszont akkor egy PI és az általa nyújtott szabadság lehet jobb választás. Stream-hez pedig valami certified eszköz.
Köszönöm a válaszokat.

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#94044) fer válasza vargalex (#94042) üzenetére


fer
őstag

Azt hogy lehet?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#94045) ®abstract® válasza fer (#94040) üzenetére


®abstract®
őstag

szerintem nem fog 38 ala menni :N az en boxom x96maxplus is ennyi jelenleg. amikor alszik a box akkor megy le 28 fokra.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#94046) fer válasza ®abstract® (#94045) üzenetére


fer
őstag

Már 37-en van néha bevillan a 36.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#94047) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyen érdeklődöm-e.

A CoreELEC fel van téve a box-ra.
Youtube-nál a feliratokat hogyan tudom bekapcsolni ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#94048) fer válasza vargalex (#94042) üzenetére


fer
őstag

Futtattam a stress ng-t, 61 foknál nem akart feljebb menni.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#94049) vargalex válasza fer (#94048) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nálam is hasonló módosított hűtéssel. Igaz, az nyáron volt...

Alex

(#94050) nfsu17 válasza Directors (#94047) üzenetére


nfsu17
veterán

Nincs felirat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.