Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) blakey válasza M_AND_Ms (#24000) üzenetére


blakey
félisten

Nagyon sok kamu 2GB RAM-os eszköz is kapható, meg kéne győzödnöd, hogy valóban így van. Nem kéne, hogy akadjon szinte semmilyen lejátszás hálózaton keresztül sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24002) tothantal27


tothantal27
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni van-e valaki aki ezen eszköz "[link]" javításában,frissítésében jártas?
Sajnos frissítés közben elszállt,és gyakorlatilag téglásította magát,pedig mindent a leírtak alapján csináltam.
Természetesen nem ingyen kérem.
Kidobni nem.szeretném.

Előre is köszönöm
Sziasztok

Nem vagyok új csak elhagytam a régi e-mail címem emlékeztető válaszát!:-)

(#24003) hunaqua válasza tothantal27 (#24002) üzenetére


hunaqua
addikt

Az sd kártyáról tudsz indítani LE-t?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24004) tothantal27 válasza hunaqua (#24003) üzenetére


tothantal27
csendes tag

Sajnos nem.Vagy csak nem jól csináltam.
Igazából nem is tudom pontosan melyik jó rá.Ilyet még nem csináltam.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok új csak elhagytam a régi e-mail címem emlékeztető válaszát!:-)

(#24005) Pelican válasza tothantal27 (#24002) üzenetére


Pelican
őstag

Ha Buda (Moszkva tér) jó neked, meg tudom nézni.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#24006) mayday00 válasza tothantal27 (#24002) üzenetére


mayday00
őstag

Merre laksz?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24007) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.

Milyen boxot javasoltok jelenleg? 905 és 912 cpu-s is érdekel. de EU-n belűlről kellene pl: geekbuying. 2/3 Gb ram, SD,,
30 000 nél többet nem nagyon szeretnék költeni.

Létezik giroszkópos, mikrofonos távirányító?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#24008) M_AND_Ms válasza blakey (#24001) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Rendszerinformációból 2gigás ez (vagy nagyot hazudik magáról a hardver)
Kezdek arra jutni, hogy igazán egy anyagom van, amivel nem bír. Ennek elég magas lehet a bitrátája, de ezt most csak a fájlméret, játékidő kombójából tippelem. (bár megjegyzem, a Popcorn szépen vitte ezt is, meg a java menüt ugyanabból a forrásból)
Apropó, a kodekinfó nem mutatja az aktuális bitrátát?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24009) blakey válasza M_AND_Ms (#24008) üzenetére


blakey
félisten

Tehát LE alatt 2GB-ot lát, az elvileg jó. Sajnos Android alatt képesek átverni a droidot, LE fórumán van aki 3GB-osat vett ami valójában 1GB volt. Elég sok ilyen esetről lehet olvasni.
Kodekinifót lehet nézni ha van iOS eszközöd akkor a Kodi Remote app-ban az "i" hosszanyomása kiadja a bal felső sarokban a kiegészítő infókat, ott lesz a bitráta is. Lehet, hogy az androidos app-ok is tudják, nem próbáltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24010) kokopo


kokopo
aktív tag

Sziasztok
H96 Pro+ van, android alatt mukodik a "Cast to Device" de az memkartyara telepitett Libreelec-en (LibreELEC-S912.arm-8.2-8.1.10) nem
Mit/hol kene beallitsak (pc-n, libreelec-ben, kodi-ban) hogy a pc-rol (win10 64bit) mukodjon ?
Kodi Szolgatatasokban a a Vezerles engedelyezve (port 8080) UPNP/DLNA engedelyezve, Airplay engedelyezve, SMB ugyfel - WORKGROUP es WINS kiszolgalo-hoz IP beirva
Elore is koszi

(#24011) M_AND_Ms válasza blakey (#24009) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Kodiból néztem volna a bitrátát

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24012) blakey válasza M_AND_Ms (#24011) üzenetére


blakey
félisten

Kodiból kell nézni de ahhoz kell egy táv is. :) A Krypton át lett írva a Jarvishoz képest, ezért a sima "o" megnyomására egy átírt infósáv jelenik meg, ott nincs bitráta, de ha van egy okos eszközöd akkor a rátelepített app-ban az "i" hosszú nyomására előjön egy plusz kodekinfo és ott lesz a bitráta. Van bonyoliultabb megoldás is, de egyelőre az egyszerűt írtam le, én így tudom ellenőrízni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24013) Gyb001


Gyb001
senior tag

Mi a véleményetek ezekről?
[link]
[link]
[link]

És mit gondoltok az rk3399 procis boxokról?
[link]

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#24014) tothantal27 válasza mayday00 (#24006) üzenetére


tothantal27
csendes tag

Debrecen,Jerikó utca

Nem vagyok új csak elhagytam a régi e-mail címem emlékeztető válaszát!:-)

(#24015) M_AND_Ms válasza blakey (#24012) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Huh.
Egyfajta kodekinfót elő tudok hozni Kodiban lejátszáskor: hangsáv adatok, képarány, használt memória proci, miegymás.
Android telón, mint okoseszközön fent van Kore.
Na most hol is legyen hosszan az "i"? ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24016) blakey válasza M_AND_Ms (#24015) üzenetére


blakey
félisten

Lejátszás közben kell hosszan nyomni de nem az "i" betűt hanem az info "i"-t , de nem tudom, hogy Androidon működik-e vagy sem, iOS-szen működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24017) junkpod válasza M_AND_Ms (#24008) üzenetére


junkpod
nagyúr

Java menü alatt a bd-menut érted? Az nekem is akadozik, de nem sok ilyen anyagom van...

Box's don't touch!

(#24018) polyn


polyn
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Leelbox Q3 android boxot és beüzemelés után szerettem volna telepíteni az UPC Horizon Go alkalmazását, de sajnos nem dobja ki a play store keresője.

Van valami módja a telepítésnek? Igazából csak erre a kéne a box, de egyelőre nem találtam leírást ehhez a neten, hogyan is kéne ezt megoldani.

Köszi a segítségeket, előre is!

(#24019) blakey válasza polyn (#24018) üzenetére


blakey
félisten

Manuálisan is megoldható a telepítés, innen letöltőd és telepíted, nincs rá garancia, hogy azon a készüléken működni is fog.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24020) polyn válasza blakey (#24019) üzenetére


polyn
csendes tag

Köszi. Meglesem.

(#24021) M_AND_Ms válasza junkpod (#24017) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen azt. Igaz, a Kodi írja, hogy nem egy stabil dolog. Megcsinálhatnák rendesen, nem olyan nagy cucc az... Na jó, mindent nem lehet. ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24022) polyn válasza blakey (#24019) üzenetére


polyn
csendes tag

Úgy néz ki működik. Köszönöm.

Még egy kérdésem lenne. Van olyan app amivel az iphone kijelzőjét használhatnám az egér irányítására az android boxon?

Olvasgattam a topik első hozzászólásában az ötleteket, de ott inkább android telókra van megoldás illetve kodira.

(#24023) DoItYourself válasza polyn (#24022) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A 14c pont utolsó linkjere kattints, majd iOS remote.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24024) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Valakinek van ötlete miért tűnnek el a 905xes boxok és gyártanak helyette w-set?
Értem én hogy olcsóbb na de mitől olcsóbb annyival hogy csak 30p- tud? Ha license miatt lenne akkor érteném de itt ez szerintem nem játszik

(#24025) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

mitől lehet az, hogy a box indítása után az M4Sport 1080i, azonban utána csak SD adásom van, a következő újraindításig...
LE, TVHeadend, Digi.

:F

(#24026) Beni2360 válasza blakey (#24016) üzenetére


Beni2360
félisten

Driodon rövid érintésre előjön a film tartalom, hosszú nyomásra jön elő az "O" betűs infó. Vagyis szűkített infó áll rendelkezésre. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24027) hunaqua


hunaqua
addikt

Már majdnem minden jó,a Tr. Torr. is jön lefele szépen de nem nagyon akar menni vissza. A routeren nyitottam 9091 portot,de gyakorlatilag szinte semmi. Mit kéne még állítanom?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24028) M_AND_Ms válasza Beni2360 (#24026) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Akárhogyan varázsolom elő, nekem minden látszik, de a bitráta nem.
Pedig itt taglalják
http://kodi.wiki/view/codecinfo

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24029) M_AND_Ms válasza M_AND_Ms (#24028) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Közben el is olvastam... 17-es Kodiban ez megváltozott. Hurrá!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24030) Adamo_sx válasza hunaqua (#24027) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

A 9091-es port az a webes felülete a transmission-nek, ezt felesleges forwardolni, hacsak nem akarod kintről is elérni. Amire te gondolsz, az szerintem egy 5xxxx pl. 51413-es port, vagy ami nálad be van állítva.

(#24031) blakey válasza M_AND_Ms (#24029) üzenetére


blakey
félisten

Igen,megváltozott, ezért írtam, hogy miként működik, mert a Jarvis esetében "o"-ra jött a kodekinfo.
iOS alatt ezt lehet elérni (bocs a minőségért):

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24032) hunaqua válasza Adamo_sx (#24030) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszi :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#24033) bostone


bostone
addikt

Valahogy, valaki a családban kilőtte a hangot a Libreelec alól.
Tudom, hogy gáz, de nem látom az alagút végét.
Mostanában bluetooth-on kapcsolódom, valószínűleg azon felejtettem az eszközt, amikor befejeztem a szórakozást. Az utánam következő néző ezt nem tudván, a beállításokban ügyködve létrehozta a nem kívánt eredményt.

(#24034) M_AND_Ms válasza blakey (#24031) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csak tudnám, mi volt a baj a bitráta megmutatásával...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24035) tothantal27 válasza Pelican (#24005) üzenetére


tothantal27
csendes tag

Köszönöm :R ,de az egy kicsit messze van Tőlem.

Nem vagyok új csak elhagytam a régi e-mail címem emlékeztető válaszát!:-)

(#24036) polyn válasza DoItYourself (#24023) üzenetére


polyn
csendes tag

Szia!
Köszi a választ.

Közben találtam egy másik appot (CetusPlay) és ezzel is működik.

Viszont újabb problémába ütköztem.
A mellékelt távirányítóval nem tudom bekapcsolni a boxot, csak a tápkábel kihúzásával vagy bedugásával.

Olvastam itt többször is, hogy erre más is panaszkodik, de sajnos a megoldások nekem nem mondanak semmit.
Van valamiféle guide, hogy ezt miként lehetne orvosolni? Ha jól értelmeztem valami conf file-t kéne kicserélni?
Először is: mivel tudok fájlműveleteket végrehajtani? Honnan szedem le a szükséges file(oka)t?

A Leelbox Q3 gyári szoftverrel van.. nem módosítottam semmit eddig. Mint korábban írtam a lényeg, hogy a Horizon Go működjön, szóval nem szeretnék olyan módosítást végrehajtani ami aztán meggátolja ennek a megfelelő futását.

Bármiféle segítséget köszönettel veszek

(#24037) DoItYourself válasza polyn (#24036) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha nem tud bekapcsolni a box a távirányítóval, akkor hiányzik az ehhez szükséges áramkör, lespórolták. Tedd alvásba, mint egy telefont, vagy tabletet, nem fogyaszt sokat (2-3W).
A remote.conf fájl módosítása LibreELEC operációs rendszernél lehet szükséges, androidnál nem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24038) EGábor


EGábor
csendes tag

Sziasztok,

Csatlakoznék hozzátok, merthogy vettem egy MXQ Pro 4K dobozt S905X-el, 6-01-es androiddal.

Igyekeztem végig olvasni a hozzászólásaitok (több napig tartott) és rengeteg infóhoz jutottam. Köszönöm :)

Egy dologra nem jöttem rá. Droid alatt a az SD kártyára nem tudok írni, de formázni tudom. Ez így igaz? Pl próbáltam a Kodi fájlkezelőből, de nem ment. Pedig praktikus lenne.

A másik: Olvastam, hogy ahhoz, hogy a gyufaszálas reset után az SD kártyáról boot-oljon, kell még egy aml fájlt telepíteni. Csakhogy nekem nincs UPDATE&BACKUP app -om. Hol tudok ilyet beszerezni? Ha nincs, elég bemásolni a fájlkezelővel valahova?

(#24039) DoItYourself válasza EGábor (#24038) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

62d pont az összefoglalóban. Próbáld ki a Reboot to LibreElec appot.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24040) EGábor válasza DoItYourself (#24039) üzenetére


EGábor
csendes tag

Feltettem a Reboot to LibreElec appot. Kattintok hogy Ok, de nem történik semmi. :(

(#24041) M_AND_Ms válasza blakey (#24031) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Na megvan az is, ami neked a felső képen.
playerdebug
Ezt kell a hozzámappelni valamelyik billentyűhöz és máris előcsalogatható.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24042) Beni2360 válasza M_AND_Ms (#24041) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt kell a hozzámappelni valamelyik billentyűhöz és máris előcsalogatható. - szívesen olvasnánk a megoldást. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24043) blakey válasza Beni2360 (#24042) üzenetére


blakey
félisten

Keymap editor a "varázsprogi"
Létre kell hozni egy gen.xml fájlt a keymaps könyvtárba és ezt kell beírni.
<keymap>
<fullscreenvideo>
<keyboard>
<key id="61520">PlayerDebug</key>
</keyboard>
</fullscreenvideo>
</keymap>

Bármilyen tetszöleges billentyűhöz hozzá rendelheted, ha nem tévedek ez a "P" kódja.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24044) M_AND_Ms válasza Beni2360 (#24042) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én a Keymap Editorban a Fullscreen Video / Other részben a Show codec info -hoz raktam a táv egyik gombját, majd mentettem. Ezután a storage/userdata/keymaps/gen.xml -ben átírtam a codecinfo-t playerdebug-ra és máris az iménti gomb a távon már azt mutatja.
Gondolom, rendes billentyűzetnél valamelyik billentyűhöz kell rendelni és nem távgombjához
(de jó, ketten is leírtuk :B )

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24045) M_AND_Ms válasza blakey (#24001) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Vissza, az eredeti problémámhoz.
Végeztem iperf tesztet, de csak android alól (a nas-ra csak iperf2 van, LE alatt meg csak iperf3. Droid alól MagicIperf-fel összejött a teszt)
A nas gigás kapcsolatban van a routerrel, a box csak 100-as. A mért sebesség stabilan 90 feletti, átlagban 95.
A problémás BD 35-ös átlag bitrátával rendelkezik.
Figyeltem a playerdebug-ot, cache-nél alapból tartja a 80% feletti értéket, de amint kb 30 fölé megy a pillanatnyi bitráta elkezd csökkenni és a film egyértelmű helyein szépen elfogy, ekkor megáll és tölt.
A cache mérettel is játszottam, a neten fellelhető tanácsok és az AresWizzard segítségével. Érdemben nem jutottam előbbre.
A jól működő Bd kiadások azért nem akadnak, mert alacsonyabb bitrátával vannak.

A véleményem az, hogy a stabil 100-as netkapcsolattal menni kéne egy ilyen magas bitrátás anyagnak is, akadálymentesen.

(Droid alól nem tudtam kipróbálni a lejátszást, mert onnét meg az nfs kapcsolatot nem tudtam összehozni a nas-sal. Látja a megosztásokat, da a tartalmukat már nem.)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24046) Beni2360 válasza blakey (#24043) üzenetére


Beni2360
félisten

OK, mindkettőtöknek :R
Más egyszer megtaláltam a Keymap editor-ban az O gomb megfelelőjét de most az istenért sem találom. leírná valaki az útvonalát? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24047) SVLaller


SVLaller
senior tag

azt szeretném kérdezni, hogy HDMI-CEC vezérlésen keresztül milyen funkciók érhetők el? Ha minden be van állítva kiváltható teljesen a saját távirányító?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24048) Adamo_sx válasza SVLaller (#24047) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Ez attól is függ, hogy a TV-d távirányítóján milyen gombok vannak. De szerintem igen, többnyire kiváltható, én így használom.
Ha viszont valahová gépelni kell, akkor inkább a Yatse alkalmazást használom, az kényelmesebb telefonról. Ráadásul 1-2 pluginnal megtoldva extra dolgokat is tud: pl. bejövő hívás esetén megállítja a lejátszást és kiírja a hívót a képernyőre...

(#24049) SVLaller válasza Adamo_sx (#24048) üzenetére


SVLaller
senior tag

egy LG UH7707 tévém van Magic Remote távirányítóval. konkrétan lejátszásvezérlő gombok pont nincsenek rajta, de elvileg tanítható mindenféle készülékhez.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24050) Adamo_sx válasza SVLaller (#24049) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Ha a négy irányú kurzor gombok, OK, vissza gombok rajta vannak, azzal már megy minden gyakorlatilag. Nem a távirányítót kell/lehet tanítani, hanem a KODI-ban tudsz az egyes távirányító gombokhoz (amik átmennek a HDMI-CEC-en, mert azért nem az összes) funkciókat rendelni. Akár a számokhoz is, de a színes gombok is mennek alapból (nálam a TV/Videos/Music /Pictures között vált) és persze ez is módosítható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.