Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) blakey válasza Csabi1984 (#97999) üzenetére


blakey
titán

Vedd az Amazonról.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98002) Indiant válasza Zsömica (#98000) üzenetére


Indiant
addikt

35e olcsó? :F (attól még szeretheted) ui.: látom volt ez 13800 is. (de most 90e-ről 60e)

[ Szerkesztve ]

(#98003) Csabi1984 válasza blakey (#98001) üzenetére


Csabi1984
addikt

Még meggondolom, hogy bemerjem-e vállalni (pl garanciáztatás miatt is) :)

(#98004) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Erre za Ugoos AM7-re létezik valami képernyőtükrözős app? Mármint, hogy a Box képét lássam a telón/tablet-et és onnan tudjam vezérelni? Az AM6B+-hoz volt valami ilyesmi, de most a weboldalukon nem találom. Vagy ha ez nem, akkor pl. az Anydesk működik így vele? (Android alatt persze).

(#98005) Faby válasza Teagol (#97998) üzenetére


Faby
senior tag

Fogjak neki nulláról újra belakni egy rendszert?
Kösz, de kösz nem, inkább nem nézek YT-ot tévén, annyira nem fontos.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#98006) zazenke válasza SunMount3r (#97996) üzenetére


zazenke
őstag

Zsömica meg mondja szerintem

(#98007) Teagol


Teagol
aktív tag

Itt mit is csinál pontosan az S?

LibreELEC:~ # emmctool

info: boot device is /dev/mmcblk0, U-Boot version is 2021.04
info: emmc device is /dev/mmcblk1

Model: MMC 8WPD3R (sd/mmc)
Disk /dev/mmcblk1: 7818MB
Sector size (logical/physical): 512B/512B
Partition Table: gpt
Disk Flags:

Number Start End Size File system Name Flags
1 17.4kB 7818MB 7818MB ext4 EMMC_STORAGE

usage: emmctool (w)rite <filename> : write <filename>.img/.img.gz to the eMMC module
(b)backup <filename> : dump the emmc partition to an .img.gz file
(d)etect : detect an eMMC module attached after boot
(i)nfo : show info about the eMMC module
(l)abels : change eMMC disk labels to /
(r)esize : resize the storage partition to 100%
(s)storage : convert emmc for use as /storage (boot from sdcard)
(z)ero : zero (erase/wipe) the eMMC module
(h)elp : displays this help message

[ Szerkesztve ]

(#98008) Teagol


Teagol
aktív tag

A nyomorom, hogy coreelec volt telepítve az emmc-re.
Az új LE nem engedi csak sd-ről futtatni, így viszont használhatatlan tetü lassú a rendszer (samu C10 card).
Gyorsulhat, ha a fentiek szerint kap egy (z) törlést, egy (r) -t és egy (s)-t? A végén meg egy (d)-t?
Vagy teljesen rosszul értelmezem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98009) Zsömica válasza zazenke (#98006) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Passzolom - nem használok ilyesmit..!

(#98010) cof válasza Teagol (#98008) üzenetére


cof
veterán

Ha SD-ről fut akkor mindegy, hogy mi van az eMMC-n.

C10 mint class10? Az megfelelő rendszer futtatására, nem tudom a lassúság nálad miben nyilvánul meg.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98011) Teagol válasza cof (#98010) üzenetére


Teagol
aktív tag

Igen, class 10. Akad a rendszer, utána begyorsul. Van, hogy 10mp is eltelik, mire reagál. Van, hogy újra indul és az 1-2 perc is lehet. Így meg használhatatlan. :(

[ Szerkesztve ]

(#98012) nfsu17 válasza Faby (#97997) üzenetére


nfsu17
veterán

[link]

''Aztán találtam...''
Onnan érdekes neked, az a repository

(#98013) Faby válasza nfsu17 (#98012) üzenetére


Faby
senior tag

Kösz, ez működött, feltettem a zipből a repót, és működik a telepített YT kliens.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#98014) cof válasza Teagol (#98011) üzenetére


cof
veterán

Érdekes egy viselkedés de nem hiszem, hogy van köze ahhoz mi van az eMMC-n. Nem valami fake kártya ami nem is valós class10 csak rá van szitázva valami? Rosszabb esetben hardveres hiba is lehet.

H2testw alatt is megnézném mit produkál. Sok a kínai vacak kártya ha onnan van.

Még régebben vettem Kingston class10 16GB-s kártyákat, rendszernek bőven jó, de sajnos már nem árulnak ilyet olcsón, legkisebb 32 GB.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98015) fer


fer
őstag

Amikor felraktam belső tárhelyre a ce-t, és későbbiekben sd-ről akartam futtatni próbaképp újabb ce-t, nálam is szaggatott nem válaszolt. Pedig a kártya teljesen új 32gigás kingston, gépen tesztelve semmi baja, tökéletes. Kipróbáltam másik sd-kkel azokkal is ue.-t csinálta. De ha visszarakom a jelenlegi verziót (9.2.8) sd-ről az nem szaggat.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#98016) Teagol válasza cof (#98014) üzenetére


Teagol
aktív tag

Sajnos több class 10-es kártyával is ugyan ez az eredmény, amitől hw hiba még lehetne, de nem valószínű, mert eddig működött, ha kellett.

Nekem is az volt az ötletem, hogy kipróbálom, amit fer is írt, hogy visszateszem a régebbi verziót és ha azzal működik, hagyom egy darabig, hátha valami frissítés egyszer megoldja.
A gyerek nézi a meséket róla a NAS-ról, arra meg jó. Egyedül a youtube hiányzik róla, de olyan ritkán jutok oda, hogy megnézzek én is valamit ...

(#98017) cof válasza Teagol (#98016) üzenetére


cof
veterán

Érdekes jelenség. Akkor dobd rá vissza az Androidot ha már úgysem lehet belsőre tenni az LE-t, lehet nincs jól optimalizálva ilyen szinten.

Még nem jutottam odáig, hogy kipróbáljam régi S905 box-on, majd a napokban.

Class10-es kártyával is gyors a rendszer, én most is így használom S905X3-on mSD-ről. Semmi lassulás nincsen, annyi, hogy médiatárat nem használok de ha egyszer letölti hozzá a cuccokat akkor cache-ből már gyorsan ki tudja olvasni majd.

Tehát első ránézésre nem mondod meg, hogy miről fut a rendszer mert nem érezhető lassúnak egy gyors mSD kártyával.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98018) Teagol válasza cof (#98017) üzenetére


Teagol
aktív tag

Én is erre gyanakszom és reménykedem benne, hogy egy frissítés megoldja majd idővel. Évek óta nem volt rajta android, ce futott rajta eddig akadás nélkül a belső tárolóból.

(#98019) fer


fer
őstag

Próbából betettem az sd-t ce 20.2 van rajta, most meg röccenés nélkül fut semmi baja. lehet csak az első indítások, meg esetleges frissítések után akadozik, csak nem emlékeztem rá, hogy (mielőtt belső tárhelyre raktam volna) előtte is csinálta-e. Valszeg igen, csak az emmc gyorasaágát megszokva el is felejtettem.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#98020) Teagol válasza fer (#98019) üzenetére


Teagol
aktív tag

Nálam az új Libreelec 11.0.3 akad.
Leállításkor miért indul újra és kapcsolja be a tv-t is?

[ Szerkesztve ]

(#98021) Csabi1984 válasza fer (#98019) üzenetére


Csabi1984
addikt

Minden CoreElec vagy ilyen első indításra telepítés után lehet akadós, aztán helyreáll :)

(#98022) Teagol


Teagol
aktív tag

Összefoglalva az eddigi kíntelenkedést:
Beelink GT1 S912

Coreelec 9.2.8. az utolsó hozzávaló CE.
A kernel frissítése miatt több csomag nem használható, többek között a Youtube addon.

A továbbiakban a Libreelec folytatja hivatalosan az eszköz támogatását.
Az új Libreelec 11.0.3. a legfrissebb kiadás rá. A belső tárolóról nem futtatható, csak SD kártyáról. Onnan viszont lassú, akad, újra indul. Használhatatlan a mindennapi használathoz.

Visszatéve az utolsó Coreelec verzió mind az SD kártyáról, mind a belső tárolóból hiba nélkül és villám gyorsan működik. (Ezzel ki is zártuk a hw hibát :) )
Pillanatnyilag marad ez, letiltottam rajta minden frissítést. Így nem megy rajta a Youtube, cserébe nézhető minden a NASról.

Remélhetőleg a későbbi Libreelec frissítések megoldják a problémát. Vagy nem.

(#98023) Faby válasza Teagol (#98022) üzenetére


Faby
senior tag

A YT problémára szerintem neked is megoldás lehet az itt linkelt "Leia only repository"
Nekem megoldotta 9.2.8 alatt a YT lejátszási hibát.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#98024) Indiant válasza Teagol (#98022) üzenetére


Indiant
addikt

Ezt biztos csak én nem értem.
Minek a szöveg ,hogy támogatják a régi hw-t, ha a Libreelec nem használható?
Ha csak felrakható, az nem támogatás. Szvsz. :F

(#98025) interstate76 válasza Indiant (#98024) üzenetére


interstate76
addikt

Beelink Mini MXIII-ason hiba nélkül futott micro SD-ről, amikor próbáltam, szóval nálam működik a régi hardver támogatása.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98026) fer válasza Teagol (#98022) üzenetére


fer
őstag

A libreelecet régebben még én is kipróbáltam egy mxq-4k boxon (allwinner h3) de nálam sem lehetett kikapcsolni volt, hogy újraindult, vagy ha le is állt távval nem lehetett bekapcsolni. Konkrétan rá való LE nem volt, hanem kerestem allwinner h3-as-ra valokat és azokkal próbáltam. Nem volt szaggatás jól futott a hw-hez mérten, de komolyabb igénybevételre kevés volt ez a chipset. A 4k felirat szerintem egy vicc akart lenni rajta, mert némelyik fhd anyaggal már meggyűlt a baja, lehet, hogy a 60 fps nem tetszett neki.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#98027) interstate76 válasza blakey (#85894) üzenetére


interstate76
addikt

Régi téma, de nemrég észrevettem, hogy Nexuson is ugyanez a helyzet. Nem szoktam ki- bekapcsolgatni a boxokat, de azért ez furcsa, hogy azóta sem sikerült megoldani - vagy csak nálam nem lehet kikapcsolni, ha fent van a PKC?

SSH-n keresztül amúgy hogy kell kikapcsolni? poweroff vagy shutdown?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98028) blakey válasza interstate76 (#98027) üzenetére


blakey
titán

Ki lehet kapcsolni, de a PKC nem szereti a nagy zenei gyűjteményt (telepítésnél rá is kérdez), amúgy sincs sok érteleme PKC-n keresztül hozzáadni, az inkább menjen "natúr", Kodi verzióban. Teljesen hibátlanul működik a kikapcsolás, Omega és Nexus alatt is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98029) interstate76 válasza blakey (#98028) üzenetére


interstate76
addikt

Furcsa, nálam atomfixen lefagy kikapcsolásnál (de csak akkor, ha fent van a PKC), pedig nem szinkronizáltattam vele a zenéimet (utóbbiakat a telefonomon sem Kodiban, hanem a plex vagy a plexamp applikációban hallgatom). Na mindegy, nem fontos - azt az évenkénti 2 kikapcsolást majd megejtem ssh-n keresztül!

Közben meglett, hogy a poweroff és a reboot parancsok a barátaim, ha kikapcsolásra vagy újraindításra lenne szükség.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98030) blakey válasza interstate76 (#98029) üzenetére


blakey
titán

Bocs, a kérdésre nem válaszoltam. poweroff és shutdown is jó, előbbi egy picit gyorsabb.
Nálam a PKC teljesen jól működik, már hónapok óta nincs problémám. Lehet, hogy valami mással is összefüggésben van a probléma. A hibanaplóból több is kiderülhet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98031) interstate76 válasza blakey (#98030) üzenetére


interstate76
addikt

Jó nekem így, ssh-n, nem szánok rá több időt, de azért köszi a válaszokat!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98032) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Van működő youtube alkalmazás az öreg boxomra?
Néhány forumtars itteni és privát segítségével sikerült visszaállítani a boxon a rendszert. Sikerült a hálózatos film nezest is megoldani nemrég.
A youtube viszont nem megy. Android 7 és CE20.
Hátha ezt is meg tudnám oldani? :-)
Köszönöm

(#98033) interstate76 válasza herrká (#98032) üzenetére


interstate76
addikt

7.0.2.alpha7.zip

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98034) herrká válasza interstate76 (#98033) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm szépen! Ezt is a Kiegészítők között keressem? És onnan telepíthető?

(#98035) zsiga68 válasza herrká (#98034) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nem véletlen kék a szöveg színe.... :)

(#98036) herrká válasza zsiga68 (#98035) üzenetére


herrká
senior tag

Nekem piros. :-) Telón nem figyeltem. Tehát link. Töltsem le, csomagoljam ki egy pendrájvra és arról lehet telepíteni? A korábbi youtube alkalmazást el kell távolítani előtte? Bocs, de nem értek hozzá, ezért kérdezek ennyit!

(#98037) interstate76 válasza herrká (#98036) üzenetére


interstate76
addikt

Ne csomagold ki! Kiegészítők/Telepítés zip fájlból/Betallóz és telepít - kész!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#98038) herrká válasza interstate76 (#98037) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm! Az előző youtubot eltávolítsam előbb?

(#98039) cof válasza herrká (#98038) üzenetére


cof
veterán

Ne töröld le, mert akkor lehet megvan még az api kulcs is amit feltettem rá, ha a gyári visszaállítás ellenére nem törölte le a Youtube kiegészítőt.

Az meg kell hozzá, hogy lehessen nézni bármit is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98040) herrká válasza interstate76 (#98037) üzenetére


herrká
senior tag

Azt írja a youtube indításakor, hogy a kiegészítő megköveteli az API kulcsok használatát, további részletek wiki.

cof, nem töröltem, de a fenti üzenet fogad.

[ Szerkesztve ]

(#98041) cof válasza herrká (#98040) üzenetére


cof
veterán

Akkor letörölte. Küldök egy kulcsot pm-ben.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98042) herrká válasza cof (#98041) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!

(#98043) blakey


blakey
titán

Újabb Amlogic Dune, ami valószínűleg Homatics FW-re épül, kíváncsi leszek, hogy mire képes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98044) snpetit


snpetit
aktív tag

Sziasztok!
Homatics és társain megnézné más is, ha van lehetősége, hogy 1080p 50Hz x264 nem HDR videókon, tapasztal-e mikroakadásokat? A HB0 Max rip-eken nálam jelentkezik. A box 1080p 50Hz-et küld ki a TV-re.
CE20 és 21 régi valamint 5310 firmware is érintett nálam.
Itt a forrás infója:
Format : Matroska
Format version : Version 4
File size : 5.69 GiB
Duration : 1 h 30 min
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 9 004 kb/s
Encoded date : UTC 2023-07-21 03:50:51
Writing application : mkvmerge v74.0.0 ('You Oughta Know') 64-bit
Writing library : libebml v1.4.4 + libmatroska v1.7.1[/M]

[M]Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4
Format settings : CABAC / 4 Ref Frames
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, Reference frames : 4 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1 h 30 min
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 8 250 kb/s
Maximum bit rate : 12.4 Mb/s
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.159
Stream size : 5.21 GiB (91%)
Writing library : x264 core 157 r2965 861cec4
Encoding settings : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=34 / lookahead_threads=5 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=100 / keyint_min=100 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8250 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=12375 / vbv_bufsize=6187 / nal_hrd=vbr / filler=0 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Default : Yes
Forced : No
Color range : Limited
Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.709[/M]

[M]Audio #1
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Commercial name : Dolby Digital
Codec ID : A_AC3
Duration : 1 h 30 min
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 kb/s
Channel(s) : 2 channels
Channel layout : L R
Sampling rate : 48.0 kHz
Frame rate : 31.250 FPS (1536 SPF)
Compression mode : Lossy
Delay relative to video : -80 ms
Stream size : 249 MiB (4%)
Language : Hungarian
Service kind : Complete Main
Default : Yes
Forced : No[/M]

[M]Audio #2
ID : 3
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Commercial name : Dolby Digital
Codec ID : A_AC3
Duration : 1 h 30 min
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 kb/s
Channel(s) : 6 channels
Channel layout : L R C LFE Ls Rs
Sampling rate : 48.0 kHz
Frame rate : 31.250 FPS (1536 SPF)
Compression mode : Lossy
Delay relative to video : -80 ms
Stream size : 249 MiB (4%)
Language : English
Service kind : Complete Main
Default : No
Forced : No[/M]

[M]Text #1
ID : 4
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Duration : 1 h 26 min
Bit rate : 39 b/s
Count of elements : 993
Stream size : 25.0 KiB (0%)
Language : Hungarian
Default : No
Forced : No[/M]

[M]Text #2
ID : 5
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Duration : 1 h 25 min
Bit rate : 43 b/s
Count of elements : 999
Stream size : 27.1 KiB (0%)
Language : English
Default : No
Forced : No

[ Szerkesztve ]

(#98045) ginola válasza blakey (#98043) üzenetére


ginola
addikt

Ez ígéretes.
Azért jó lenne egy olyan lejátszó, ami külön HDMI-n keresztül kivezeti a képet és a hangot.

(#98046) Yocee válasza tomp (#97812) üzenetére


Yocee
aktív tag

Nagyon szomorú vagyok, hogy ezt mondod, most szántam rá magam a shield pronra, hogy legyen streamer, meg hálózati lejátszó, ami mindent tud.

Létezik pc-re olyan mediaplayer os mint a coreelec? Amin jön a netflix 4k is?

(#98047) blakey válasza ginola (#98045) üzenetére


blakey
titán

CE megy rajta, de, hogy mennyire jól, azt még nem tudom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98048) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

LibreElec, CoreElec kompatibilis HTPC/Médialejátszó kütyüt keresek és ezt a topikot ajánlották a HTPC-s topikban, hogy nézzek rá az Amlogic készülékekre, mert ár-érték arányban jobban fogok vele járni.

Az eredeti elgondolásom egy Mini-ITX méretű PC lenne Ryzen 5 5600G processzorral és egy 4k 60 FPS HDMI kimenetes ITX alaplappal. VGA nem lenne benne külön, mert az APU-ja elég jó mai mértékkel mérve is. [link] Lenne a gépházban még kettő darab merevlemez, egy NVME és egy satás SSD.

A kollégák azt mondják, hogy ez így árban kontraproduktív és inkább gondolkozzak el egy Amlogic készülékben. Mi a véleményetek, melyikkel járnék jobban? Lényegében merevlemezről kellene 4k 60 FPS HDR minőségű felvételt lejátszania TV-n és esetleg még YouTube meg ilyesmit nézni rajta. :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98049) Yocee válasza Rowon (#98048) üzenetére


Yocee
aktív tag

A Streamernek van Widewine L1 liszensze is, és így tudsz Netflix, HBO, etc tartalmakat fullosan nézni.
A hálózati lejátszónak van gigabites portja, kadenciahelyes lejátszója.
Mindkettőhöz kell még távirányító, vagy hdmi-cecen való távirányíthatóság.
Vagy nvidia shield pro, vagy a htpc a jó irány szerintem, de itt a shield ről kezdenek lebeszélni.
cáfoljatok meg.

(#98050) AlyrArkhon válasza Rowon (#98048) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

ha en lennek ilyen helyzetben, meg az se biztos, hogy feltetlen kene az androidtol kulonbozo rendszer. egy tetszoleges L1-es boxot vennek az ujabb 4k-sok kozul (2x-6x ezer huf), es ha bevalt, a kulon gep helyett meg inkabb egy (akar hasznalt) nasra koltenem a penzem. maganvelemeny :)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.