Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
Vettem egy Eminent 7680-as lejátszót, valaki eltudná mondani, hogy tudok egy Win7-es gépen megosztott mappát, lássa a lejátszó? Vagy esetleg a Win7 lássa a lejátszót a hálózaton?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#95002) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Olvastam itt a fórumon, hogy a régi S905X-es boxokat ismét támogatja a legújabb LibreELEC.
Talán a legújabb CoreELEC is támogatja már azokat?
Köszi!

(#95003) cof válasza neo81 (#95002) üzenetére


cof
veterán

LE a sima S905 meg S912-t támogatja.

Talán a legújabb CoreELEC is támogatja már azokat?

S905X-et igen, eddig is támogatva volt. De Android 7-es rendszer kell rá minimum. Mert csak a CE logó jön be és a Kodi nem tölt már be 6-on.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95004) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

MXQ Pro 4K (S905) BOX-hoz nem tud valaki működő Netflix apk-t? Már keresem egy ideje, de nem találok rá, pedig biztosan volt, még nekem is fel volt telepítve és működött is, de pár hónapja, kapott a BOX egy Factory reset-et, és az óta nem lett újratelepítve. Nem sokat nézem a Netflixet, de most lenne ami érdekel, és most szembesülök, hogy nincs fent alkalmazás, és nem is találok. Valaki tudna segíteni? Köszönöm!

(#95005) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Adott egy X96 Max+ amire Coreelec van telepítve. Megoldható az valahogy hogy usb-re legyen telepítve Android es amikor a pendrive be van téve akkor az Android bootoljon, ha nincs akkor pedig a Coreelec?
Van valami leírás ennek megoldására ?

Köszönöm!

(#95006) cof válasza Darth_Revan (#95005) üzenetére


cof
veterán

USB-ről nem tudsz Androidot futtatni. Olyat tudsz csinálni, hogy Android mellé belsőre felrakod a CE-t is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95007) Darth_Revan válasza cof (#95006) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Értem, köszi.
Erre van valahol leírás ?

(#95008) cof válasza Darth_Revan (#95007) üzenetére


cof
veterán

Vissza kell tenned előbb az Androidot ha az törölve lett.

Utána itt: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95009) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Téves bocs..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95010) falabu88


falabu88
aktív tag

Sziasztok! Eddig megelégedve használtam egy régebbi CE verziót, úgyhogy nem frissítettem Nexusra, viszont mostanában időnként másodpercekre beszaggatott 1-2 HDR film, illetve hiába hagytam ott seedelni a boxot bekapcsolt állapotban, mikor átkapcsoktam a tv-t rá, akkor kezdett el betölteni a rendszer (fogalmam nincs mikor kapcsolt ki). Ezért most SD-re feltoltam egy friss Nexust.
Első problémám, ami eddig a régi rendszerrel nem volt, a következő:
Ha leállítom a CE-t a menüjéből, akkor kikapcsolja teljesen a tv-t is. Ez mi az istentől lehet? Q600B soundbar-on keresztül csatlakozik passthrough-val a Samsung 55QN90B-re. Ilyenkor kikapcsol a soundbar és a tv is.

(#95011) AiRLAC válasza falabu88 (#95010) üzenetére


AiRLAC
addikt

HDMI-CEC beállításoknál kapcsold ki a TV kikapcsolást. Illetve azt is hogy ha a TVt kikapcsolod akkor elmenjen aludni/lekapcsoljon a box.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#95012) falabu88 válasza AiRLAC (#95011) üzenetére


falabu88
aktív tag

Szuper :) Köszi, meglesem. Az a fura, hogy a régi rendszer csak az utóbbi időben kezdte ezt a kijapcsolós dolgot, előtte szépen ébren maradt, és a képernyőkímélő futott mikor odakapcsoltam, pedig nem állítottam rajta semmit.

[ Szerkesztve ]

(#95013) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Mi a különbség - az árán kívül - ezek között ? [link] vs [link]

Ezekre lehet Disney+ - t telepíteni ?

(#95014) Beni2360 válasza sith7 (#95013) üzenetére


Beni2360
félisten

Az, hogy mindkettő durva drága. :W
Szvsz meg nem lehet nincsen liszensz vasarolva gyártó által. Talán valami mokolassal de az SD szintű lesz. Ja a drágább EU-s rsktarbol jon. Egyformák.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#95015) sith7 válasza Beni2360 (#95014) üzenetére


sith7
nagyúr

Ha egyformák, akkor nyugodtan megvehetem az olcsóbbikat ? :U

(#95016) mexel válasza sith7 (#95015) üzenetére


mexel
veterán

Valószínűleg az olcsóbb mégsem ugyanaz lesz mint a drágább hiába az van oda írva.Talán fake és tudják, sok ilyen volt abbal a típusból is.
Akkor már vedd meg olcsóbb helyről eu raktárból ugyanezt vagy jobbat ha te magad telepíted a rendszert, ezek a helyek csak a nevükben olcsók...

[ Szerkesztve ]

(#95017) nfsu17 válasza sith7 (#95015) üzenetére


nfsu17
veterán

Nyugodtan, de ezzel a nyugalomnal nyugodtan le is mondhatsz a fullos 'streaming' élményről, ezek a boxok azt nem hozzák. :D
CE alapnak viszont jó lehet, később meg veszel streaming kompatibilisebb lejátszót.
Roku, chromecast, firestick, shield, appletv

(#95018) sith7 válasza mexel (#95016) üzenetére


sith7
nagyúr

Akkor már vedd meg olcsóbb helyről eu raktárból ugyanezt

egy linket tudsz adni ? :R

nfsu17

Az igazság az, hogy olyan Samu tv - t kaptunk ajándékba, amin nincs se bluetooth ... se fejhallgató kimenet, és ezt a problémát akartam egy ilyen lejátszóval áthidalni.

[ Szerkesztve ]

(#95019) mexel válasza sith7 (#95018) üzenetére


mexel
veterán

Msot hirtelen nincsidőm keresni, de pl Geekbuyingról eu raktáras S905X3-nak mondott lejátszók ( nem szoktam soha ajánlani, de ha nem számít a bizonyossághogy azt kap az eber amit akar akkor ott olcsóbb mint amit linkeeltér és a végeredmyény kb uyanolyan kimenetlű) Vagy aliról pár eladó: Vontar és tsai, au raktáras boxokkal. náluk nagyon jó esélylel "eredeti" lesz

(#95020) Beni2360 válasza sith7 (#95018) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha mar az elejen le írod ezeket maris több nem ajalatot kapsz. Bt mint a kutya vacsorája, vezetekes jack kimenet meg nincs.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#95021) mexel


mexel
veterán

Arra valami máseszközt kellen keresni, nem tudom miféle külső BTlétezik esetleg füles kimenettel, de biztosan van olyan

(#95022) sith7


sith7
nagyúr

köszönöm a válaszokat :R

(#95023) Beni2360 válasza sith7 (#95022) üzenetére


Beni2360
félisten

Talan egy USB-s bt adót kellene ki probalni. Kezelné-e a tv.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#95024) kulup válasza sith7 (#95022) üzenetére


kulup
tag

Optikai spdif kimenet sincs azon a tévén ? Olcsón van hozzá DAC alin, de kicsivel többért BT-set is találsz.

(#95025) sith7 válasza Beni2360 (#95023) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem kezeli, legalábbis, amit a laptop kezel, azt nem kezeli, sőt USB - s vezetékes fejhallgatót sem kezeli :(

kulup
De olyan van rajt
Utánanézek ...

(#95026) Beni2360 válasza sith7 (#95025) üzenetére


Beni2360
félisten

Azert az egyik win a masik meg linux. Van olyan amit a tv kezel. De az optikai kimenetről jobb a minőség.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#95027) ginola


ginola
addikt

Érdemes mátrixól frissíteni, ha csak hálózatról nézek filmeket, valamint youtube és netflix megy a GT kingen?
Hoz valami előrelépést nexus?

[ Szerkesztve ]

(#95028) nfsu17 válasza ginola (#95027) üzenetére


nfsu17
veterán

Én, ha frissítenék, az max amiatt lenne, hogy a feliratkezelése jobb. Jobban testreszabható, pl a bordert le lehet venni nullára, árnyékot lehet neki adni, azt finomhangolni, szóval minőségi feliratot lehet kreálni.
Ahhoz képest a matrixos felirat őskori dvd minőségnek hat...vagy én nem ástam bele magam eléggé.
Persze így is nézhető, csak tudom már, hogy lehetne jobb is.
YT-ot sem piszkálnám most a 7-es verzióra, nem írja ki a listában a videók hosszát. Plusz nálam sokszor rakoncátlankodik beletekerés után a YT videó...nexuson.
Netflix sem lesz jobb, max ha feliratos, ahogy fentebb írtam.
Amúgy most pont frissítésellenes hangulatban vagyok, mert egy win update megkavarta a fotós programomat és elkezdett a program ''not responding''olni...pár óra idegeskedés után töröltem az updatet és most talán jó. Én nem erőltetem magamnak semmin a frissítést, ha amúgy jól megy és nem jön plusz funkció.

(#95029) sith7 válasza Beni2360 (#95026) üzenetére


sith7
nagyúr

ok :R

(#95030) syler123


syler123
veterán

Moddolta itt már valaki az x96 max+ Bluetooth antennáját? Mostanában legtöbbször BT fülessel nézem a filmeket, de sajnos 1-2 szer megakad a hang, ha közelebb hajolok, akkor visszajön. Érne valamit, ha kivezetem a vezetéket? Egyáltalán melyik a BT antenna? Mert egymás mellett van 2 antenna és nem látom, hogy melyik a wifi, melyik a bluetooth.

A következő opció egy ilyen eszköz lenne, rákötöm optikai kábellel a boxot és ott már gondolom jobb lenne a jelerősség, picit a minőség is, mert ez tudja az apt-x et (a fülesem is), de a hangminőséggel nagy bajom nem volt, tehát feleslegesen nem költenék 15-16 eFt-ot.

A 3. opció, hogy hagyom a fenébe és átváltok a Raspberry Pi 4-re (van itthon), ebben BT 5.0 van, kevesebb interferencia lehet. Ezzel csak az a baj, hogy csak a h265-ös kodekes filmek / sorozatok mennek szépen, a h264 csak 1080P-ig.

(#95031) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata CoreElec 9.2 CEC periféria megfelelő beállíátára SONY A83J TV-n keresztül Pio 527 erősítő felé?

Box's don't touch!

(#95032) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
Ma reggel óta nem megy coreelec-en a youtube, mindenre azt írja, hogy "Ez a tartalom nem áll rendelkezésre ebben az alkalmazásban."
CoreElec official 19.5-Matrix
Vontar X3

Mit lehetne ezzel kezdeni? :D

(#95033) aldebaran válasza Sanki (#95032) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem is vontar x3 van és 19.5 nightly 20221205 van rajta és működik rendesen a yt.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#95034) Sanki válasza aldebaran (#95033) üzenetére


Sanki
addikt

Nem volt piszkálva, ezért se értem mi lett vele. :((

(#95035) nfsu17 válasza Sanki (#95034) üzenetére


nfsu17
veterán

Mármint auto frissítést sem végzett?
Nálam is megy.
Mondjuk most kicsit kevésbé simán mint eddig, lassabban indít videót, beletekerés sem olyan fluid mint eddig, de el lehet viselni. Lehet holnap már jobb lesz.
Hogy nálad mi van...passz.
Mentsd ki az api jsont, töröld az appot, és tegyél fel egy 6.8.X akármi verziót.
Vagy várj holnapig. Hátha megjavul.

(#95036) junkpod válasza junkpod (#95031) üzenetére


junkpod
nagyúr

Odáig jutottam, hogy DD hangsav átmegy a tv-n keresztül az erositobe de ha DTS hangsav van akkor csak pattogas hallatszik.
Ez mitől lehet?

Box's don't touch!

(#95037) mpo válasza junkpod (#95036) üzenetére


mpo
veterán

A Samsung kb. 4 éve nem támogatja a DTS-t.

Ha érted, akkor már elavult.

(#95038) Indiant válasza junkpod (#95031) üzenetére


Indiant
addikt

Esetleg próbáld meg kihagyni a tv-t.
mpo: visszatért a stereo-hoz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#95039) gyűrű válasza junkpod (#95036) üzenetére


gyűrű
addikt

Ehhez a CEC-nek semmi köze.
A boxból a hdmi kábel menjen az erősítőbe, onnan a tv-be.

(#95040) mpo válasza Indiant (#95038) üzenetére


mpo
veterán

DTS is only available on models released before 2018.
[link]
A Minix Neo U9-H és a Denon X1500 kiküszöböli ezt a hiányosságot. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#95041) junkpod válasza mpo (#95037) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez elvileg támogatja. streaming media DTS hangsav simán kiment az erősítőre. A tv passthrough módra van állítva.

Box's don't touch!

(#95042) blakey válasza mpo (#95037) üzenetére


blakey
titán

Annak "örül", de Sony TV-ről van szó. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95043) Indiant válasza blakey (#95042) üzenetére


Indiant
addikt

:Y :C ;] :K

(#95044) blakey válasza junkpod (#95031) üzenetére


blakey
titán

A CE-t milyen audióbeállításokkal használod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95045) Gaben19


Gaben19
csendes újonc

Sziasztok szeretnék youtube ot használni a boxomon.Jelenleg libreelec van még rajta most poroltam le.Működik valahogy vele api már van de valami nem jó a bejelentkezésel.Mire kell esetleg frissíteni mert más vagy 2-3 éve nem nyúltam hozzá.Köszi

(#95046) cof válasza Gaben19 (#95045) üzenetére


cof
veterán

Akkor jó régi lehet a rendszer, gondolom még Kodi 17. Attól függ milyen SOC, ha megírod tudunk pontosabbat mondani majd. CoreELEC vagy LibreELEC.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95047) junkpod válasza blakey (#95044) üzenetére


junkpod
nagyúr

Eredetileg HDMI, multi ch. PCM driver volt, de azzal bizonytalan volt. Most átraktam sima HDMI driverre, így legalább a DD működik stabilan.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#95048) Gaben19 válasza cof (#95046) üzenetére


Gaben19
csendes újonc

905 soc libreelec 17.5

(#95049) cof válasza Gaben19 (#95048) üzenetére


cof
veterán

Elvileg erre van megint LibreELEC támogatás. Youtube azzal nem fog menni már mivel nincs rá frissítés, Kodi 19 a legrégebbi amire még van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95050) junkpod válasza junkpod (#95047) üzenetére


junkpod
nagyúr

Látszik, hogy régen kellett hozzányúlni. Ez nem a passthrough hang beállítás volt.
Oda is eltalaltam. Kikapcsoltam a nagyfelbontású DTS -t és most mindig van hang, DTS vagy DD is.
Persze így true hd nem lesz... :U
Kérdés hol a gyenge láncszem?
A tv specifikáció szerint tudja.
Az erősítő talán nem (csak ARC nem eARC?)

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.