Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) files32 válasza hunaqua (#68999) üzenetére


files32
tag

A tetejére jobb szélre fúrtam 3 darab 8mm es lyukat. Oda a panel már nem ér el. A meleg levegő itt távozik. Full HD filmk lemennek max. 60° on.

(#69002) Beni2360 válasza hunaqua (#68999) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez nem lehetne megoldás?
Én még Jan 13.-n 1211 Ft-t vettem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69003) blakey válasza hunaqua (#68996) üzenetére


blakey
titán

Semmit nem csináltam az X96 Air-el, FHD filmek esetében 54-56°C, 4K-nál azért felmegy 65-67°C-ra, nagyon ritkán 69°C-ra is, de ezt eddig 2X láttam. Ehhez képest a GT-King 47-49°C és 58-60°C. Szóval én nem panaszkodhatok az Air miatt, ezek szerint.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69004) files32 válasza files32 (#69001) üzenetére


files32
tag

Ja, kapott négy darab 4mm magas talpat.

(#69005) Demokatona


Demokatona
tag

Sziasztok!

Mecool BB2 lejátszóm megadta magát.Amint csatlakozik a netre lefagy.Tegnap tökéletesen működött.Már csináltam factory resetet is.Addig jó amíg a play áruházba nem jelentkezem be.Próbáltam másik emailel is,de azzal is lefagy.Ötlet valakinek?Rootoláshoz nem értek.Köszönöm.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#69006) interstate76


interstate76
addikt

Nem kifejezetten TV Box-specifikus a dolog, de más eszközön én még nem találkoztam hasonlóval...

Szóval megjött az X96 Max+ dobozom, nagy örömmel használatba is vettem, aztán a következőkbe botlottam bele:

A) Androidos problémák:
1. Play Store-ban nem mutatja a családi könyvtárat (ill. üres). Van jópár megvásárolt applikációm, ezek közül néhány megosztható családtagokkal, és van 1-2, amit az aktuálisan használt mini pécémre is fel szoktam tenni. Kipróbáltam a fő accountommal belépve is, és nem tudom telepíteni a korábban megvásárolt appokat, csak ha újra kifizetném őket. Ergo nem (vagy nemcsak) a családi könyvtár funkcióval van gond.
2. Amazon App Store-ban van közel 200 applikációm, ebből 55-öt listáz ki.

Nem kompatibilitási probléma, mert ha újra kifizetném őket, telepíthetőek lennének az eszközre.

Amúgy is használhatatlan, katasztrófa rajta a droid, de a fenti 2 dolog bosszant a legjobban.

B) Feltettem a CoreELEC-et (CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2-nightly_20200331-Generic.img) egy microSD kártyára (a megfelelő device tree file kimásolva és átnevezve dtb.img-re). A CoreELEC szépen fel is ment. Megcsináltam a szokásos beállításokat, feltettem a legújabb PKC-t, és van, amit szépen lejátszik (pl. egy 720p-s sorozatepizódot), más filmeknél (sd, hd, uhd, szóval nem felbontás- vagy bitráta-függő) meg egyszerűen leáll a rendszer. Szó szerint, csak az áramtalanítás segít. A kártya - elvileg - hibátlan (Beelink Mini MXIII-ban teszteltem egy régebbi LibreELEC-verzióval és minden simán működött).

A vicc az, hogy androidos Kodival és ugyanezzel a PKC-verzióval mindent simán és villámgyorsan elindít. El is lennék droidon, amíg nem jön ki olyan CoreELEC, amit gond nélkül tudok használni, de ott is gondok vannak, ahogy írtam. Felreértés ne essék, nem vártam sokat a gyári rendszertől, de amiket kifizettem és amiket jobb nagy képernyőn használni, azok azért menjenek már rajta!

Találkoztatok már ilyesmivel?

Aliexpressről rendeltem, a NETBOX Store nevű eladótól - lehet, hogy valami hulladékot kaptam?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#69007) Demokatona válasza Demokatona (#69005) üzenetére


Demokatona
tag

Egy teljesen új email címmel megjavult.Nem tudom,hogy mi lehetett a gondja.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#69008) mikrofon válasza Demokatona (#69007) üzenetére


mikrofon
addikt

Legközelebb egy próbát megér:
Beállítások / alkalmazások alatt ki keresed a Google play és Google play szolgáltatások alkalmazásokat. Mindkettőnél törlöd az adatokat.
Ilyen esetekben ez segíteni szokott android alatt.

(#69009) Demokatona válasza mikrofon (#69008) üzenetére


Demokatona
tag

Megjegyzem.Köszi.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#69010) djnice válasza interstate76 (#69006) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem kevesen használnak itt PlexKodiConnect-et (minek is). És ez inkább Kodi / kiegészítő hiba, mint CoreELEC.

(#69011) blakey válasza interstate76 (#69006) üzenetére


blakey
titán

Hónapok óta PKC-t használok, semmilyen problémám nem volt és most sincs, minden működik legyen CE+Kodi, Android, bármi. Próbáld meg pendrive-ról indítani a CE-t, én a kártyára vagy a kártyaolvasóra gyanakodnék. A kiegészítőnek és a rendszernek sincs ilyen problémája.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69012) TCr válasza fer (#68959) üzenetére


TCr
veterán

Ez van az enyémben:

repeat_enable = 1
repeat_delay = 100
repeat_period = 100
release_delay = 20

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#69013) interstate76 válasza djnice (#69010) üzenetére


interstate76
addikt

Minek is? Öööö, bocs, de nem az volt a kérdés, hogy mi a véleményed a kiegészítő-repertoáromról, hanem leírtam egy hibajelenséget, aminek érdekel az oka. Azt is leírtam, hogy ugyanez a verziójú PKC gond nélkül működik a droidos Kodiban.

(#69011) blakey Köszi, kipróbálom a pendrive-os megoldást!

Az normális, hogy az eszközbeállítások/névjegy/állapot menüpontban azt látom, hogy:

Sorozatszám: 1234567890
Mac address: 02:00:00:00:00:00

Nem láttam még ilyet, de persze előfordulhat, hogy a kínaiaknál ez is normális. Hasonló masinával rendelkezők (X96 Max Plus) ránéznének a sajátjukra? Köszi!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#69014) blakey válasza interstate76 (#69013) üzenetére


blakey
titán

Az normális, hogy az eszközbeállítások/névjegy/állapot menüpontban azt látom, hogy:
Sorozatszám: 1234567890
Mac address: 02:00:00:00:00:00
Nem normális, azaz akkor volt ilyen amikor u-boot probléma merült fel pl. a GT-Kingnél, ebben az esetben a CE alatt nem volt gigabites a kapcsolat vagy ha az is akkor hektikusan, bizonytalan volt a hálózati lejátszás.Szóval ebből kiindulva lehet, hogy CE probléma lesz nálad, de azért teszteld le a dolgokat. Megfelelő dtb-t használsz? Frissítetted a droidot?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69015) interstate76 válasza blakey (#69014) üzenetére


interstate76
addikt

Droid frissítve, dtb biztosan jó (majd bemásolom annak a nevét, amelyiket használtam), de egyébként amit írtam, azt droid alatt látom.

Írtam az eladónak - kíváncsi vagyok rá, hogy mit reagál.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#69016) interstate76 válasza interstate76 (#69015) üzenetére


interstate76
addikt

Bocs, lejárt a szerkesztési idő! Szóval ezt a dtb-t neveztem át dtb.img-re:

sm1_s905x3_4g_1gbit.dtb

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#69017) blakey válasza interstate76 (#69015) üzenetére


blakey
titán

CE alatt milyen MAC-címet és sorozatszámot látsz?
Vannak X96 Max+ tulajok, hátha tudnak valami megoldást, mindenesetre a MAC-cím nem valami jó, de kérdésem az, hogy ez első bekapcsolás után is ilyen volt vagy CE telepítése után amikor nyomtál neki egy "Reboot from eMMC/NAND"-ot és utána? Ha utóbbi akkor a box u-boot-ja nem 100%-ban kompatibilis a CE u-bootjával, ezt kétféleképpen lehet orvosolni, egyik, hogy a gyártó frissíti a rendszert a másik a "BL301injection". Mindenekelőtt csinálnék egy gyári droid visszaállítást és megnézném a dolgokat majd utána CE teszt. a BL301 injection legyen e lebvégső megoldás ha már semmilyen ötlet nincs. Az eladó erről nem tehet, nem sok köze van hozzá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69018) SunMount3r válasza blakey (#69017) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ha épp hogy downgrade-elne egy korábbi Androdi-os FW-re? (A GT1-mini-n is van (más) gond a CE kapcsán a legújabb FW-ekkel, ott is az a megoldás, hogy nem frissít az ember, vagy visszarakja azt amivel még jó volt és ott is az Uboot lehet a ludas).

[ Szerkesztve ]

(#69019) blakey válasza SunMount3r (#69018) üzenetére


blakey
titán

Nem ismerem annak a boxnak a lelki-világát, GT-Kingnél frissíteni kellett a droidot, a CE és a Beelink egymást segítették, hasonló volt a Khadas-al is, szóval a gyártók általában hamarabb frissítik a bootloader-t és emiatt probléma adódhat a CE-vel, de ezeket elég gyorsan rendbe teszik, de elképzelhető, hogy az X96 Max+-nál más a helyzet. Akinek van olyan boxa majd segít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69020) mexel válasza interstate76 (#69016) üzenetére


mexel
veterán

Biztos Gigás a lan benne? Próbáltad a sima dtb-vel is?

(#69021) cof válasza TCr (#69012) üzenetére


cof
veterán

Nálam ez van, hibátlan:

repeat_enable = 1
repeat_delay = 40
repeat_peroid = 39
release_delay = 121
debug_enable = 1

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#69022) xtend


xtend
senior tag

Eléggé OFF: van egy ilyen usb c csatim: Thunderbolt 3 (40Gbps) USB 3.1 Gen 2 (10Gbps) and DP 1.2 via USB-C. Valaki tud Aliról vmi megbízható usb-c to hdmi adaptert? Olyat ami működik is. Köszi

(#69023) TCr válasza cof (#69021) üzenetére


TCr
veterán

Átírtam a tiéd szerint, működik, köszönöm szépen! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#69024) interstate76 válasza blakey (#69017) üzenetére


interstate76
addikt

és (#69018) SunMount3r

Most nem tudom megnézni a CE alatt látható MAC címet és sorozatszámot. Android-frissítés előtt ezeket nem néztem, viszont a CE-t a rendszer frissítése előtt és után is telepítettem, és mindkétszer ugyanezt tapasztaltam (ezt úgy értem, hogy a legelső Reboot from NAND előtt is problémás volt a CE). Ahogy a korábban írt androidos problémák sem változtak semmit a frissítéssel, de azért majd bepróbálkozom egy gyári fw-rel.

(#69020) mexel

nem próbáltam a másik device tree file-t, de biztosan gigás a LAN (Speedtest-tel mértem, maxolja a 250 Mb/s-os letöltési sebességemet).

Köszi mindegyikőtöknek, hogy próbáltok segíteni!

Remélem, valamelyik kollégának lesz ötlete a topikban. Ha nem, akkor megy vissza a TV mellé a jó öreg Beelink Mini MXIII-as, ezt meg akkor veszem elő, ha lesz rá custom fw.

Jut eszembe (fontos kérdés): van olyan S905X3-as box, amelyikre van custom fw? Nekem fontos lenne a használható android.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#69025) interstate76 válasza interstate76 (#69006) üzenetére


interstate76
addikt

A Play Store-ral kapcsolatos problémákat megoldottam böngészőből - fent van az összes app, amit szerettem volna telepíteni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#69026) tobias40


tobias40
veterán

Azt hogyan tudom megcsinálni hogy az iptv simple kliensben ha megnyomom a Harmony 785 távon a "guide" gombot akkor az epg jöjjön be?Kodi alatt Meccol boxon.
Esetleg akkor is amikor megy a tv adás és akkor is amikor csak a csatornák között lépegetek tv adás nélkül?
Uanez kellene ha az info gombra kattintok akkor az aktuális tv műsor részletes info-ját (leírását)adja ki?

Lehetséges ez,ha igen hogyan? :U

[ Szerkesztve ]

(#69027) Csicsóka válasza tobias40 (#69026) üzenetére


Csicsóka
őstag

A remote.conf-ban az adott gomb hexa kódjához hozzárendeled a Linux imput event kódot.

Pld:

0x04 23 #9 -> I (Info)
0x01 18 #0 -> E (EPG)

Itt a 9-es szám gomb hexa kódja a 0x04, ehhez az eredeti remote conf-ban 10-es event kód tartozik, ami maga a 9-es szám. De nekünk nem ez kell, hanem az hogy ezt 23-as event kódként adja tovább, ami az i (info) billentyűzet leütéssel egyenlő. Az EPG ugyan ez, de ott a 11-es nulla helyett a 18-as E lesz továbbítva.

A guide, és info gomb hexa kódja kell csak, és ez alapján menni fog.

(#69028) Alarikman


Alarikman
senior tag

Üdv! Valami változott a kodi-val android vonalon mostanság? Azt vettem észre, hogy sokkal folyamatosabb a videólejátszás. Nincs a 24p-s akadásból semmi. Talán ez a changelog-ból?:
"Fixes for windowing, refresh rate, mode change and others (Android)"
Sokkal kellemesebb így. Szinte már be sem kapcsolom a media box-ot(S912 CE), hiszen megy minden androidos TV-n is. Amúgy sima 50hz-es Philips 4k androidos tv.

[ Szerkesztve ]

(#69029) interstate76


interstate76
addikt

Az eddigiektől független gond az X96 Max+ boxnál: ha a hdmi cec aktív, akkor a box állandóan bekapcsolja a TV-t. Ezt mi okozza és hogyan tudom megszűntetni? A boxon a Settings/CEC Control menüponton belül a CEC Switch bekapcsolva, a többi (pl. One key power off) kikapcsolva. A TV-hez nem nyúltam, mióta kicseréltem a Mini MXIII-ast erre a bughalmazra. :) Én vagyok béna, vagy tényleg ennyire gáz ez a dobozka? Be kell kapcsolnom a One Key Power off-ot, hogy a TV kikapcsolása aludni küldje a dobozkát is?

Mindez frissített android alatt.

Szerk.: kipróbáltam, ha aktív a One key power off, akkor is bekapcsol a TV. 1 percig sem bírta. Félelemetes, mennyire használatatlan. Ennél az RKxxxx CPU-s mini pécéimen is használhatóbb volt a droid, évekkel ezelőtt.

Van valaki, aki X96 Max+ boxon droidot használ és a TV távjával vezérli a boxot?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#69030) DroiDMester válasza interstate76 (#69029) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a dobozkával semmi gond(volt nálam úgy 30-35.db belőle, ennyikkel sem volt ilyen amit írsz) ellenben nálad van a gond, vagy user error van csak!

Amúgy pedig minek erőlteted a droid.ot? CE milliószor jobb!

[ Szerkesztve ]

(#69031) darvinya válasza interstate76 (#69029) üzenetére


darvinya
titán

Ami gondot vélsz, az jól működik.
Mert Tv-n kell lennie a HDMI CEC menü, ahol beállítható, hogy CEC eszköz bekapcsolja a Tv-t.
De mivel Tv típust nem írtál, így pontosan nem tudom létezik-e ilyen menü, mert pl: Samsung tv-n ez a menü össze van vonva a Tv kapcsolja ki CEC eszközt.

DroiDMester

CE mitől lenne jobb?
Annál is ugyanúgy bekapcsolodna a Tv, mivel fenti Tv példám nem CEC vezérlés figyeli, hanem van HDMI-n jel és ezután bekapcsol.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#69032) n_atsi


n_atsi
tag

Kedves Fórumtársak!

Számomra nem egyértelmű, valamint nem is találok Beelink GT1 mini 2 TV Box S905X3 CPU készülékhez

LibreElec és/vagy CoreElec framework-öt.

Linkelnétek nekem, ha egyáltalán létezik?

Köszönöm!

(#69033) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Egy elég érdekes problémám lenne. Ilyennel még nem találkoztam. :F

CE- hbogo..Minden filmet, sorozatot megnyitja, meg tudom nézni stb..

Kivéve egyet. Devs ez a sorozat neve. Rámegyek, majd alul kijön a hibaüzenet. HboGo hiba..további információk a hibanaplóban. Újra telepítettem a programot, ugyan ez a hiba.

Miért van az, hogy ezt az 1 sorozatot nem nyitja meg, nem tudom nézni? :F

Megnéznétek, hogy nálatok megnyitja? Számítógépen megnyitja, telón nem próbáltam. Boxon nem nyitja meg.

Köszönöm.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#69034) nfsu17 válasza nfsu17 (#68926) üzenetére


nfsu17
veterán

CoF volt oly' kedves és megnézte és nála jól mutatta (25fps anyag, 1080p25-nek írva).

Viszont nálam nem tudom mi a kutya van, még csak hasonló beállítás sincs, ami ezt elqrná, ráadásul nem állítottam semmi ilyesmit.
18-i, és 20-i nightly is csinálja, két külön SD-n lévő CE-vel, bár egyik a másikból született, mert a mentést állítottam vissza. De anno kezdetben (korábbi CE-k) valamikor én úgy emlékszem jó volt.
Amúgy mindkét SD-n lévő CE vagy 6-7s-al belassult indításkor, azaz az eddigi 17s most 23-24s, míg bent vagyok a menüben. :( Ez is egyik nightly-ról a másikra jött elő. Két kül. SD-vel. Nem, semmi filmadatbázis nincs továbbra sem, 114MB a foglalt hely a 2. partíción. Már a VFD megjelenése (a box kijelzőjén) hosszabb időt vesz igénybe, tehát az addig tartó idő nyúlt meg (eddig olyan 10s volt, most meg 14 is van a VFD-ig).

Aztán én úgy tudtam nincs a YT-on interlaced anyag (legalábbis ajánlott nem úgy feltenni). Hát a boxom szerint van (1080i@59.94). Legalábbis a codec info szerint. Mert ugyan az a videó letöltve nem interlaced (lásd lentebb).
Látom, hogy ez nem vp9, mint amúgy általában azok szoktak lenni, de ez a videó nincs is fent vp9-ben. A vp9 úgy láttam általában jó, vagyis még ellenkezőjét nem láttam. Viszont a h264 néha nem, akár "sima" fájllejátszást, akár YT-ot, akár m3-add-on-t nézünk.

Formátum                                 : AVC
Formátum/adatok                          : Advanced Video Codec
Formátum profil                          : High@L4
Formátum beállítások, CABAC              : igen
Formátum beállítások, ReFrames           : 3 képkocka
Kódek azonosító                          : V_MPEG4/ISO/AVC
Időtartam                                : 2 perc 47 mp
Szélesség                                : 1 920 képpont
Magasság                                 : 1 080 képpont
Képarány                                 : 16:9
Képkockasebességi mód                    : állandó
Képkockasebesség                         : 29,970 (30000/1001) FPS
ColorSpace                               : YUV
ChromaSubsampling/String                 : 4:2:0
BitDepth/String                          : 8 bit
Sorváltás típusa                         : folytonos
Kódoló könyvtár                          : x264 core 155 r2901 7d0ff22
Default                                  : igen
Forced                                   : nem
colour_range                             : Limited
colour_primaries                         : BT.709
transfer_characteristics                 : BT.709
matrix_coefficients                      : BT.709

De ha pl. MCS videó(ka)t nézek (vp9), azt tökéletes pontosan jól jelzi: 1080p25
Vannak speedzone-s 1080p50 videók (vp9), azokat is jól jelzi, nem interlaced, hanem "p".

Amikor valamiért azt hiszi a videóra, hogy 1080i50, akkor nem is vált át 25Hz-re (ha letiltom az 50-et, akkor arra se), hanem marad 60Hz-en. Ez nem is akkora baj, mert nem használom a 25-öt, csak a hiba feltárásában lehet segíthet.

Nézzük m3-add-onban mi a helyzet:
-720p videókat jól jelzi: 720p25 (át is vált 25-re, ha szeretném)
-1080p25 videók (mivel itt sincs interlaced anyag úgy tudom): az nem oké.
1080i50-nek hiszi, 25Hz-re nem is vált.
Pl. Tüskevár, Kincskereső kisködmön, Tűzvonalban

4k vp9 25fps (YT-ról szedett) szintén jó.
960p 25fps h264 szintén jó.

Nem arról van szó, hogy minden 25fps anyagot 50i-nek hisz, mert nem.
Nem is arról, hogy minden h264 25fps anyagot 50i-nek hisz, mert nem.

Viszont nem tudom, hogy mi akkor a hiba.

(#69035) djnice válasza nfsu17 (#69034) üzenetére


djnice
veterán

Whitelist-et eleve ne használd. Amúgy sincs semmi értelme a 25Hz és a 30Hz beállításnak, jó az 50-en és 60-on, minden lejátszó így működik.
A sebességre meg párszor már leírtam, hogy tedd fel a CE-t dual boot-ban a belső flash-re, kb 1 perc az egész művelet.

(#69036) nfsu17 válasza djnice (#69035) üzenetére


nfsu17
veterán

köszi, de olvastam róla negatív véleményt is és nem akarok most ezzel kockáztatni. A boot időn lehet segítene, de a "fő" gondon nem hiszem.

(#69037) interstate76 válasza DroiDMester (#69030) üzenetére


interstate76
addikt

Az enyémmel van gond, le is írtam, hogy mi. Megoldási javaslat/ötlet? Mert anélkül nem igazán értem, hogy miért írtál. Milyen user error okozhat olyat bekapcsolt hdmi cec esetén, hogy a box bekapcsolja a TV-t? H van ilyen, akkor különösebb lelki sérülés nélkül vállalom, csak oldjuk meg a problémát! :)

Kb. 20-30 okom van arra, hogy miért csak droiddal vagy dual boottal használom a dobozkáimat. Linkelek párat:
Horizon Go, Re-Volt Premium, Brothers: A Tale of Two Sons, Table Top Racing Premium, Air Attack HD, Sky Gamblers: Strom Raiders, Castle of Illusion, Pinball Arcade.

Így hirtelen 1 app és 7 játék, ami - tudtommal - CE alatt nem megy és ezerszer jobb nagy képernyőn, mint telón/tableten. De ha mennének is CE alatt, akkor sem hiszem, hogy a Tincore Keymapper-es konfigurációkat tudnám működtetni a kontrollert nem támogató játékoknál. De írhattam volna a GTA-játékokat is. Szóval hadd használjak már droidot anélkül, hogy le lennék hülyézve! Köszi! :R

(#69031) darvinya Egy Sony TV-m van és ugyanazokkal a beállításokkal használom, mint a Beelink Mini MXIII-asnál, ami egyszer sem kapcsolta be a TV-t. De majd még ránézek, köszi!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#69038) gabby123


gabby123
tag

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni kollégámnak sikerült tégláznia a box át.M8S Pro L.
Mellékeltem egy pár képet a készülékről és a hibáról is.
Nem ad ki jelet a HDMI csak kéken világít.
Próbáltam újra tenni a firmware t.
De nem jutunk előre a burning tool al.
Reset gomb sajnos nincs rajta szétszedtem belül próbáltam rövidre zárni a csapokat de így sem jártam sikerrel.
Már minden oldalon freaktab ,4pda kerestem új romot és lehetőségeket de már elakadtam. :W
Ugyanezen a gépen a saját x96w et simán tudom újra húzni igazad van reset gomb.
Valakinek valamilyen ötlet.
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Köszönöm a segítségeteket. :R

[ Szerkesztve ]

(#69039) mayday00 válasza mayday00 (#69033) üzenetére


mayday00
őstag

hbo-nál van valami gond. Más is írta, h windowsos gépen indul a sorozat máshol nem. Csak evvel van valami gond.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#69040) mert2011 válasza gabby123 (#69038) üzenetére


mert2011
csendes tag

A pici lyukban a reset! [kép]

(#69041) Hyena


Hyena
senior tag

X96 Max Plus (S905X3) keszuleknel aktualis Nightlyval az a problemam , hogy ha nem kapcsolom a boxot , akkor idovel lefagy vagy mi lesz vele azaz mire legkozelebb bekapcsolom a tvt , addigra mar nincs kep ha sokaig magara volt hagyva?
Esetleg valami otlet a megoldasra?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#69042) Monngoose válasza Hyena (#69041) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ez túlmelegedésnek hangzik...

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#69043) DoItYourself válasza Monngoose (#69042) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Vagy valami készenlét mód, amiből nem tud visszajönni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#69044) Hyena válasza DoItYourself (#69043) üzenetére


Hyena
senior tag

En is inkabb valami ilyesmire gondolok, mert sok filmet megneztem mar vele es semmi anomalia. Ha viszont a filmnezes vegeztevel teszem azt este magara hagyom es nem megy rajta semmi, reggelre mar nincs kep es a tavkapcsolojaval semmit nem tudok vele csinalni, ki kell hozni a konnektorbol es igy ujrainditani.
Van vmi otlet mit kapcsoljak ki vagy be rajta?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#69045) SunMount3r válasza Hyena (#69044) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A CEC-t próbáltad full kikapcsolni? Lehet a Box-on nem elég és a TV-n is kell.

Amúgy ideiglenesen: berakhatsz mondjuk egy végtelenített kép slideshow a KODI-ba ez addig is "élve tartja" a Box-ot. Ha ez alatt is kikapcsol és a CEC is full ki van lőve, akkor más probléma lehet.

(#69046) flash-


flash-
veterán

Sziasztok
Coreelecen mit tegyek hogy ujra menjen a youtube?
Mar 2 hónapja nem megy, egyik pillanatrol a masikra bekrepált.. acces not configured esvalami ytaddon page links key addon oldalt ajánl.. En ehhez nem ertek kerek segitsetek

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#69047) blakey válasza flash- (#69046) üzenetére


blakey
titán

Már írtuk 2 hónappal ezelőtt is, saját API-kulcsot kell használnod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69048) flash- válasza blakey (#69047) üzenetére


flash-
veterán

oké, én azt nem tudom mit jelent, és azt sem hogy a coreelecben azt hova írjam bele..
láttam screenshotot hogy a googleben állitgatni kell valamit, oké megcsinálom a google-omon a pc-n aztán? hogy hozom össze ezt az eszkzzel?gondolom az eszközben is be kéne valahogy lépni de azt sehol nem írják hogy hogy

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#69049) nfsu17 válasza flash- (#69048) üzenetére


nfsu17
veterán

"de azt sehol nem írják hogy hogy"

[link]

Ez így nem igaz.
Mert ha "láttam screenshotot hogy a googleben állitgatni kell valamit", akkor ha legörgetsz az aljára, ott lesz, hogy configure the add-on

[ Szerkesztve ]

(#69050) blakey válasza flash- (#69048) üzenetére


blakey
titán

Többször írtuk ebben a topikban, csak keresni kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.