Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) esox2 válasza interstate76 (#18000) üzenetére


esox2
tag

Köszi, melyik app lehet jó hozzá?

(#18002) adi1234 válasza esox2 (#18001) üzenetére


adi1234
tag

LE alatt !

Yatse: Kodi Remote

[link]

:)

(#18003) darvinya válasza djnice (#17995) üzenetére


darvinya
titán

Válaszára írt válaszom, így jött ide.

Pelican

Ha nem érted mit írtam, akkor nincs 4K.

junkpod

Dehogynem van.
Szerinted minek adjanak 14-es aljzathoz 19-es kábelt?
Rá is van írva melyik kábel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18004) Suineg


Suineg
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy a Minix neo U1-nél mely hangsávok támogatottak android alatt futó Minixes Kodival az optikai kimenetén?

(#18005) interstate76 válasza esox2 (#18001) üzenetére


interstate76
addikt

Látom, a Yatse-t már írták, droid alatt pedig a Smart iRemote-tal tudod irányítani.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#18006) Joshi válasza darvinya (#18003) üzenetére


Joshi
titán

A HDMI kábeleket nem verziószám alapján minősítik, ettől függetlenül sok gyártó inkább ráírja hogy egyértelműbb legyen melyik mihez való.

[ Szerkesztve ]

(#18007) DoItYourself válasza Suineg (#18004) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Optikai kimeneten a köv. hangok közlekedhetnek: sztereó PCM, DD, DTS. A HD hangsávokból a core mehet ki optikán.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18008) junkpod válasza darvinya (#18003) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ennyire ne nézz hülyének valakit, hogy nem tudja fhd vagy 4k megjelenítéssel megy a tvje vagy sem...

Box's don't touch!

(#18009) darvinya válasza Joshi (#18006) üzenetére


darvinya
titán

Én sem típus alapján minősítem, hanem erek számában, de jobban érhető HDMI számozás alapján.

(#18008) junkpod

Mint írtam, QHD tv nem vált át 4K tartalomnál, mert felskálázza fullHD.
Viszont erre nem adott választ.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18010) azbest válasza darvinya (#18009) üzenetére


azbest
félisten

Nem sok fogalmad van a hdmi működéséről, igaz-e. Ellenben értékelem, hogy milyen szorgalmasan próbálkozol másoknak elmagyarázni a saját elképzelésedet róla. Nem 14 pines a régi hdmi, hanem újabb szabványoknál újabb szerepet is kapott a 14-es számú pin (ethernet, audio return). :U

(#18011) Joshi
jaja, így van. Nagyon leegyszerűsítve az újabb verziónál magasabb órajelet kell elviselnie a kábelnek. Jogosan (aki licenszeli a logo és megnevezés használatát) csak úgy lehet ráírni a nagyobb verziót, hogy garantált az abban specifikált órajel teljesítése. :K Ettől persze még egy régebbi vagy más feliratú kábel is működhet a nagyobb órajellel, csak nem garantált.

(#18012) junkpod
igen, így van. Ha a magasabb órajellel átmegy az adat, akkor képes a magasabb felbontáson vagy 3d-re vagy más dolgokra, amire épp igény van. Legfeljebb az lehet, hogy a kábelre kötött eszközök próbálnak "kezet fogni" kipróbálni mit bír a kábel és mondjuk ha kibukik a gyenge minőség, akkor visszavált korlátozott módra. De nem tudom ez benne van -e a specifikációban.

(#18013) darvinya
persze, a 1.0 és 1.3 közt a 14-es pin reserved volt. De ott volt. A többi pin ugyanaz. Az, hogy mi megy át rajta a sebessétől függ. A nagyobb órajelen nagyobb felbontású és/vagy nagyobb képkockaszámú videó megy át, nagyobb sávszélességű (több csatornás, tömörítetlen) hang megy át. De ugyanúgy adatcsomagok szaladgálnak. A kábel kiosztása nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#18011) Joshi válasza darvinya (#18009) üzenetére


Joshi
titán

"Én sem típus alapján minősítem, hanem erek számában"
Pont azt próbálom elmagyarázni, hogy a Standard és High Speed kábelek között nincs különbség az erek számában, sőt még a prémium kábeleknek is ugyan annyi erük van. :B
Kábeleknél a vezető anyagminősége/keresztmetszete valamint az erek közötti szigetelés minőségétől függ hogy tudja az adott sávszélességet vagy sem. Itt jön képbe az occókínai vs minőségi kérdéskör.

Egyébként létezik olyan Prémium Standard HDMI kábel is, amivel simán megy az 1080p 3D is. Remélem ezzel megértetted miről is van szó. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18012) junkpod válasza azbest (#18010) üzenetére


junkpod
nagyúr

No de ugye hát a hdmi kábelek között nincs vezeték szám különbség.
Illetve ha az van ráírva hogy highspeed cable az nem azt jelenti, hogy csak fhd filmekig használható, ahogy egy standard jelolesu kábel is képes lehet 4k filmek átvételére is.
A besorolás csak azt jelenti, hogy arra a szabvanyra tesztelték és átment a teszten, jobb lehet, rosszabb nem.
Szabvány megkülönböztetés csak a csatoló felületre (áramkör) van.
Tovább megyek, mára minden ami több mint fhd de kevesebb mint 8k az mind 4k néven fut, senki nem használ qhd és hasonló neveket.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#18013) darvinya válasza azbest (#18010) üzenetére


darvinya
titán

Joshi

Ja… pont mivel nem találkoztatok vele, attól nem kell mást lehülyézni.
Én nem 14 PIN-ről írtam, hanem 19 PIN-ből alacsonyabb verziók nem használják mind.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18014) Suineg válasza DoItYourself (#18007) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszönöm. Az AC3 hangsáv az támogatott? (úgy tudom az gyakorlatilag egy DD hang)

(#18015) Joshi válasza darvinya (#18013) üzenetére


Joshi
titán

Nem néztelek hülyének csak kiigazítottam a hiányos ismereteidet.
Én nem tudom mit írtál, de a HDMI kábeleknél van a Standard ami a HDMI 1.3-ig jó, és van a High Speed ami efölött. Pont a 3D eljövetelével lett szűk keresztmetszet a Standard HDMI kábel, ugyanis az 1080p 3D-hez már kevés volt a sávszélessége. Hozzáteszem, hogy már létezik egy újabb HDMi kábel szabvány ami a 8K és hozadékaihoz passzol, de ez minket halandókat nem nagyon izgat.

Egyébként megtudhatom hogy mi is volt a probléma? Már mint miért rohantak le téged a többiek?

[ Szerkesztve ]

(#18016) blakey válasza darvinya (#18003) üzenetére


blakey
titán

Nincs, a HDMI utáni számozás a szabványnak való megfelelést jelöli, tehát ha egy kábelen annyit látsz, hogy HDMI 2.0 akkor nem a kábel az hanem annak a szabványnak tesz eleget, a kábelek megnevezései a következők:

Hogy értsd, van néhány 7 éves kábelem ami képes a 4K/30fps-re és akkor még csak az 1.3-as szavány létezett, a 2.0 sehol sem volt, ezért használnak ilyen megnevezéseket.

Egyébként ez szinte minden évben előjön az "újoncoknál" akik most csöppenek ebbe a világba, bátran olvass vissza egy-két topikot.

(#18004) Suineg
Minden ami az optikain kifér, ez nem nagy kihívás, 20 évvel ezelőtt is annyit tudott a szabvány. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18017) gg72


gg72
veterán

Egy ismerősömnek keresnék S905X boxot, kettőt néztem ki közel azonos árban:
[Mini M8S II]
[X96]
LE menne fel rá. Nekem egy MiniMXIII készülékem van, de azt sajnos már nem kapni.
Ha van más ajánlat is, szívesen veszem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18018) esox2


esox2
tag

Köszönöm a segítséget, eredeti távirányító nélkül is tökéletesen megy az ajánlott appokkal.

(#18019) DoItYourself válasza gg72 (#18017) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Egy szavazat a Mini M8S II-re, ismert és ajánlott játékos S905X procival, többféle ram/tárhely változatban is létezik. Az X96 (vagy a hirdetése) gyanús: S905-öt ír, és 6-os androidot.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18020) vond válasza gg72 (#18017) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az az X96 nem nagyon ismert (és kicsit furák is a speckói), az M8S II viszont többeknél is bevált típus. Nálunk is rendben megy az EU 2/16 változat már hónapok óta, és a DoItYourself által linkelt helyről nekünk cseh postával jött, 1,5 dolláros regisztrált szállítást választva (se áfa, se vám). Persze ez nem biztos, hogy mindig így történik.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18021) Pelican válasza darvinya (#18009) üzenetére


Pelican
őstag

Nem gyanús, hogy mindenki szembe jön az autósztrádán? :)
4k-s tévén 3840x2160, 60Hz-en megy a box, mit nem lehet ezen érteni?
És miféle QHD? Mióta van a tévéken vagy a boxokon QHD felbontás?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#18022) Pelican válasza gg72 (#18017) üzenetére


Pelican
őstag

Nekem bevált az M8S II. Az S905-ös boxot el is adtam. Az S912 meg még nem az igazi.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#18023) junkpod válasza Suineg (#18014) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az AC3 a dolby digital másik neve, egy és ugyanaz.

Box's don't touch!

(#18024) gg72 válasza vond (#18020) üzenetére


gg72
veterán

Kösz mindenkinek, így Pelican-nak és DoItYourself-nek is, akkor Mini M8S II lesz belőle és a 2/8-as változat EU raktárból, biztos, ami biztos... [link]

(#18025) gg72 válasza gg72 (#18024) üzenetére


gg72
veterán

Még egy kérdés a Mini M8S II lejátszóval kapcsolatban: ugye ennek limitált LAN-átviteli sebessége van, de ez azért elég ahhoz, hogy mondjuk 50GB körüli BD-ISO-kat is rendben vigyen?

(#18026) vond válasza gg72 (#18025) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A tapasztalatok szerint kb. 90 mbps átmegy rajta. Én is teszteltem már olyan filmmel, ahol az átlag bitráta 20-30 mbps, de sokszor felugrik 70-80 mbps környékére. Egyszer sem akadt meg a lejátszás.

Az 50 gigás BD anyag egy 90 perces filmnél kb. 75 mbps. Ez még simán megy neki. Kérdés mondjuk, hogy ha a váltakozó bitráta nincs maximalizálva, és néhol felugrik 100 fölé, akkor mit csinál a kis dobozka.

Szerk.: A bluray disc specifikációja max 48 Mbps-t enged meg (40 Mbps video + 8 Mbps audio). - djnice :R

(#18027) gg72: Én maradnék a bevált eladónál, de lehet hogy ezzel az eBay-essel sincs gond. 16GB belső tárhelyre úgysem feltétlenül van szükséged, mivel LE megy rá, és így gondolom nem akarod rommá installálni Androidos appokkal. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18027) gg72 válasza vond (#18026) üzenetére


gg72
veterán

OK, de nagy átlagban akkor nem lehet gond.

Közben találtam egy angol eladót is, ahonnan postával együtt a 2G/16B változat egy jó ezressel még olcsóbb lenne [link], mint a Gearbest-es... Vagy maradjak inkább a megbízhatóbb forrásnál?

(#18028) blakey válasza gg72 (#18027) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a 16GB-os jobb lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18029) Shingen válasza gg72 (#18027) üzenetére


Shingen
addikt

Kép alapján az adapter dugvillája nem az itthoni.
szerintem.......

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#18030) djnice válasza vond (#18026) üzenetére


djnice
veterán

Ne vicceljünk már. A bluray disc specifikációja max 48 Mbps-t enged meg (40 Mbps video + 8 Mbps audio).

(#18031) vond válasza djnice (#18030) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, ez igaz. :B Én simán egy 50GB méretű file-ra gondoltam, nem ISO képfile-ra. De akkor így jogos. Bocsánat. :B

Be is írtam, nehogy megtévesztő legyen másoknak.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18032) gg72 válasza Shingen (#18029) üzenetére


gg72
veterán

Van UK/EU adapterem, az nem gond.

blakey: dtb-ből vajon ugyanaz jó hozzá, mint a 2/8 változathoz? Mert LE menne majd fel rá, de akkor maradhat a 8G-s változat is, ahogy vond írta, habár az ugye drágább...

[ Szerkesztve ]

(#18033) blakey válasza gg72 (#18032) üzenetére


blakey
titán

Szerintem igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18034) szabi__memo válasza Pelican (#18022) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mik a hiányosságok jelenleg az s912-nél?

(#18035) Heisenberg válasza gg72 (#18025) üzenetére


Heisenberg
tag

Sebességteszten 90+ Mbps a sebessége fel/le irányban egyaránt. Vettem hozzá USB 3.0 -> Gigabit Lan adaptert (tudom, h USB 2.0 van a boxon), és azzal a speedtest 210/108 Mbps sebességet mutat 200/100-as netnél.
Úgy rémlik az USB 2.0 elméleti sávszélessége 480 Mbps, szóval van még benne bőven tartalék.

(#18036) Pelican válasza szabi__memo (#18034) üzenetére


Pelican
őstag

Stabil LE. Funkcionálisan minden OK, csak megbízhatatlan.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#18037) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Olyan kérdésem lenne az ajánlott oldal a gearbest, ha onnan rendelek vannak olyan opciók

1. Warehouse Options: China
47 $ a készülék és
szállítás ingyenes, ilyenkor még az Áfa is rájön itthon?

2.Warehouse Options: átállítom EU-ra
49 $ a készülék
+ szállításra ír 7 $

Nem ismerem ezt az oldalt azért kérdezem.
ha EUra állítom kijön 56 $, kinai verzióban meg 47$ csak ott az áfa kérdéses akkor.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#18038) kmarci25 válasza Shingen (#18037) üzenetére


kmarci25
veterán

Lutri. Vagy megfogják vagy nem. Nekem eddig kettő jött, abból egyet sem fogtak meg, de mindkettőhöz úgy álltam, hogy ha megfogják, nekem akkor is megéri. Egyébként a Te esetedben jobb választás szerintem az EU raktár, mert egyrészt gyorsabban megkapod, másrészt pedig ha elcsípik, akkor 47+27% ÁFA + vámkezelés, és máris több, mint 56$.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18039) vond válasza Shingen (#18037) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Összefoglaló 8-as pont: [link]

EU raktárból nem lesz rajta ÁFA, kínai raktárból rendelve meg vagy lesz rajta, vagy nem. Biztos nem lehetsz benne. Mondjuk a 47 dollár áfával együtt kb. 60-ra jön ki.

(#18038) kmarci25: 150 euróig nem csak ÁFA megy rá? Vámkezelés is?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18040) kmarci25 válasza vond (#18039) üzenetére


kmarci25
veterán

Bocs, nem vámkezelés, hanem valami posati ügyintézés címszóval szednek be 2000 körüli összegeket. (Nem tudom, nem volt posati vámos csomagom, csak DHL-es, de olvastam róla.) Lényeg, hogy magasabb lesz, mint az EU shop-os ár.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18041) Beni2360 válasza gg72 (#18027) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért UK-ból ez a szállítási idő volumen kicsit soknak találom. :F :Y
Estimated between Tue. Apr. 25 and Wed. May. 17

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#18042) dugesz77 válasza kmarci25 (#18040) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha a vámnyilatkozatban a postát bízod meg a vámoltatási eljárás ügyintézésével akkor annak 2500 Forint a díja.
Kieg: ha nem éri el az áfa értéket a cucc(6000 Forintnak megfelelő deviza) akkor ezt nem kell fizetni természetesen

[ Szerkesztve ]

(#18043) kmarci25 válasza Beni2360 (#18041) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha nincs ott raktáron, akkor nekik is meg kell várniuk Kínából. :K

dugesz: igen, ez lesz az.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18044) tothl


tothl
addikt

Jelentem, Transmission, inadyn egyaránt megy szépen az LE 8 alatt a GT1 -gyel. :D
Nem egy asztali gép sebességével, de ntfs -es vinyóra, nap közbeni alacsony fogyasztású letöltésre teljesen jónak ígérkezik.
Már csak a távirányítót kellene megoldani.

(#18045) gg72 válasza Beni2360 (#18041) üzenetére


gg72
veterán

Már tárgytalan, a Gearbest-től rendeltem meg.

(#18046) Beni2360 válasza gg72 (#18045) üzenetére


Beni2360
félisten

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#18047) Shingen válasza kmarci25 (#18038) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi

風林火山

(#18048) szabi__memo válasza Pelican (#18036) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

"Stabil LE. Funkcionálisan minden OK, csak megbízhatatlan."
Stabil. Megbízhatatlan.
Mire gondolsz?

(#18049) kmarci25 válasza szabi__memo (#18048) üzenetére


kmarci25
veterán

Olvasd össze a kérdéseddel.
Kérdés: mik a hiányosságok?
Válasz: Stabil LE.

A többi már kiegészítés.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18050) Heisenberg válasza szabi__memo (#18048) üzenetére


Heisenberg
tag

Stabil LE-t. Jó LE-t. Nézhető LE-t... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.