Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Úgy 1 éve használok egy Beelink Mini MXIII-at.
Szükségem lenne egy második eszközre, amin kizárólag Telenor TV-t néznék egy 2010-es panasonic LCD-n.
Mi lenne a legeslegolcsóbb még használható alternatíva?

(#19902) junkpod válasza RedCat (#19900) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez rettentően, nagyon komolytalan :Y, ez két szándékosan másmilyen beállításokkal megjelenített/fényképezett kép.
Ha neked élőben is ekkora a különbség akkor ott komoly inkompatibilitas és/vagy marketing trükközés van.

Box's don't touch!

(#19903) junkpod válasza RedCat (#19900) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mi a film címe és hányadik percnél van?

Box's don't touch!

(#19904) RedCat válasza junkpod (#19903) üzenetére


RedCat
senior tag

Dr strange és a 21-22 perc környékén, ha jól emlékszem. Most nem vagyok otthon, de majd megkeresem. Én a tévén a következőket állítottam: fényerő 55, kontraszt 90, dinamikus kontraszt ki, zajszűrés ki. A többi gyárin áll. Ugyanezzekkel a beállítások mellett csináltam mind a két fotót.

Milyen inkompatibilitási dologra gondolsz? A tv-be belegugva egy pendriveról játszom le mind a két esetben.

[ Szerkesztve ]

(#19905) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok! Nálam volt az még kb fél éve, hogy sokszor nem volt hangom a tv-n, csak sokadik indításra (2010-es alap Pana plazma). Nos, most már 2 hete fenn van a 8.0.1j és jelentem minden rendben, mindig mindennel van hangom a tv-n, HDMI-n (kábel és más setup ua. mint régen). Jobban bírja a tv-met :P Lejátszóm: Beelink Mini MXIII 2G. :C

(#19906) kjoo


kjoo
kezdő

Sziasztok!

Egy ideje nem tudok szinkronos filmeket/sorozatokat nézni a Kodival. Exodus+ kiegészítőt használom, meg is talál egy csomó forrást, majd miután az elsőre kattintok, sorban végig megy és közli, hogy nincs stream. Néha elindul, de nem szinkronos verzió, néha valamelyik szinkronos. Néha párosítani akarja a 3rd party készülékemet.
Ti is tapasztaltok ilyet?
KJoo

(#19907) vond válasza RedCat (#19900) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gondolom, a fényképezés is ront rajta, de így ránézésre mindkettő kép elég gáz beállítást sugall, és szerintem elég messze vannak attól, amit a készítők megálmodtak.

Most próbaképp kimentettem egy képet a BT.709-es FHD BluRay-ből, simán, PC-s PotPlayer-rel lejátszva. A Dell U2311H-n nézve gondolom még közel sem tökéletes, de én inkább nézek ilyen képet, mint azt a másik kettőt. Majd megnézem a TV-n is, az M8SII LE8-cal lejátszva. De emlékeim szerint hasonló volt ott is. (Próbáltam annak idején a lehető legtermészetesebb beállításokat belőni ott is.)

Egyébként 00:04:22-nél van a képkocka. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19908) baandii válasza RedCat (#19877) üzenetére


baandii
senior tag

RedCat aláírásával maximálisan egyet értek és az ott leírtakat csak alátámasztani tudom...

(#19900) RedCat a színek nálam is hasonlóan alakulnak

(#19909) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sajnos Klown topiktárs által küldött remote conf file nem jó az én lejátszómhoz, ezúton is köszönöm Neki, hogy elküldte.
Linkelni nem tudok telefonról, csak beilleszteni.

https://m.aliexpress.com/s/item/32659276551.html?trace=storeDetail2msiteDetail

Ehhez a távhoz keresnék remote conf filet, ha valaki tud küldeni, kérem írjon privátban.
Köszönöm

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#19910) korcsi


korcsi
veterán

Ez jó árnak számít ezért a készülékért?

Libreelec futtatására kellene.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#19911) Indiant válasza korcsi (#19910) üzenetére


Indiant
addikt

..kicsit átestünk.... "Libreelec futtatására kellene."
..az LE a Kodi futtatására lett kitalálva, nem mint fő attrakció

ui.: nem Neked szánom, csak úgy általában

(#19912) TCr válasza Indiant (#19911) üzenetére


TCr
veterán

Nem értem a "kicsit átestünk" véleményed.
Egyértelmű, hogy "LE = KODI", mit kell ezen magyarázni?
Írja inkább azt, hogy KODI futtatására kellene?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19913) Pelican válasza RedCat (#19900) üzenetére


Pelican
őstag

Gondolom nincs ekkora különbség, a két fotó expozíciója is különbözik, próbáld meg manuális beállítással lefotózni, hogy ugyanaz legyen, mert így nem lehet összevetni.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19914) korcsi válasza korcsi (#19910) üzenetére


korcsi
veterán

És amúgy készülék ebben az árban elfogadható?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#19915) korcsi válasza Indiant (#19911) üzenetére


korcsi
veterán

Ez esetben ha azt mondom libreelec, nyilván Kodi lesz a fő attrakció, Ha Kodit mondok azt lehet androiddal is érteni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#19916) DoItYourself válasza korcsi (#19910) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Vedd meg nyugodtan.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19917) Arolotifar válasza kjoo (#19906) üzenetére


Arolotifar
őstag

Ugye tudod, hogy a kiegészítőnek van topicja? [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#19918) azbest válasza RedCat (#19900) üzenetére


azbest
félisten

lol, az ugye megvan, hogy ugyanazon a nem hdr monitoron nézzük a látványos különbséget a kettő között? :D

A második az valami kamerás ripről készült? ;]

(#19919) mrrr74 válasza mrrr74 (#19909) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Szerencse, hogy minden vackot elteszek, megtaláltam itthon a lementett Android fájlt, így megtaláltam a remote config-ot is.
Ha valakinek szüksége van rá, mert frissített és nem megy a táv, akkor szívesen elküldöm. Az összefoglalóban leírt módon bemásolva tökéletes.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#19920) erzol


erzol
őstag

Erre valaki esetleg?
:R

(#19921) junkpod


junkpod
nagyúr

LE 801l-el akartam csinálni screenshotot, de h265 lejátszás alatt csak színes hangyahaborut rögzít a filmről de a menü hibatlan, h264 esetén működik.
Nektek is ilyen?

Box's don't touch!

(#19922) DoItYourself válasza erzol (#19920) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kb. 30-40 $ áron mennek az 1G/8G modellek, ajánlott típusokat lásd az összefoglalóban, pl. Mini M8S II, TX3 Pro, stb.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19923) korcsi


korcsi
veterán

Van jelentősége a gigabites lan csatlakozónak? Nem a lejátszott tartalom bitsebességére gondolok, hanem, például Kodiban egy nagyobb filmgyűjtemény tallózásakor van e érzékelhető különbség?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#19924) darvinya válasza korcsi (#19923) üzenetére


darvinya
titán

Tallózáskor hálózatban semmit, inkább mikor 4K-s filmet stream -eli, akkor már kell sávszélesség.
FullHD film.esetén elég 100Mbps is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19925) vond válasza darvinya (#19924) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egyelőre a legtöbb UHD anyagnak is elég lesz az. Ha meg végképp bejönnek a 100 mbps feletti bitrátájú filmek, akkor lehet venni egy párezer forintos USB3 - Gigabit Ethernet adaptert is, mint pl. ez. 250-300 mbps simán átmegy ezeken is, még ha csak USB2-es port is van a box-on. USB3-nál meg értelemszerűen még több.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19926) Pityu89


Pityu89
senior tag

Nagy megelégedéssel használok egy S905X NEXboxot. 7.0.3.12j LEvel. Tudtok nekem ajánlani olyan boxot amiben van dvb-t és C tuner és LE-el is működik? Ha ugyan ezzel a verzióval az lenne a legjobb. :-)

(#19927) woodworm válasza vond (#19925) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem nem az usb2 port a korlát, hanem a hardver, ahogy használni tudja és ez nem sokkal lesz több, mint a 100-as lan. Ha gyorsabb kapcsolati sebesség kell, egyszerűbb lesz lecserélni az eszközt.

(#19928) vond válasza woodworm (#19927) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Voltak itt többen is, akik hasonló adapterrel 250-300 mbps-os sebességet mértek USB2-es porton. Ezért írtam.

Egyébként ha nálunk is eljön a pillanat, amikor kevés lesz a 90-100 mbps, akkor én is inkább veszek egy ilyen átalakítót 2-3 ezerért, mint egy új box-ot 10+ ezerért. Főleg, ha amúgy semmi gond nincs a dobozkával, és minden másra megfelelőek a képességei. :)

Mondjuk az még nem mostanában lesz, hogy nyakra-főre UHD-s release-ek, meg lemezek jöjjenek. Meg addig még egy normális 4K-s TV-t is be kéne szerezni. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19929) Heisenberg válasza vond (#19928) üzenetére


Heisenberg
tag

Így van.

(#19930) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung Smart TV-m, ehhez szeretnék egy médialejátszót,a legfontosabb, hogy német és magyar nyelvű TV adásokat tudjak nézni rajta.

Nem tudom, hogy tudják-e ezt az S905, S912 processzoros lejátszók?

(#19931) DoItYourself válasza biega (#19930) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kodi fut rajtuk, tehát amit a Kodiban tudsz nézni, az fog ezeken is menni. PC-re is van Kodi, ki tudod próbálni. A Kodi kiegészítők témában ajánlom a Movieshark topikot, #19917-ben találod a linkjét.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19932) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Van két MX mini 4K típusú TV Box-om.

Kívülről teljesen ugyanúgy néznek ki, még a távirányítójuk is.

Erre rá tudtam telepíteni a LibreELEC-et: [link]

Erre viszont nem tudom: [link]

A reset gombos LibreELEC telepítés egyiknél sem működik.
A Reboot to LibreELEC Android alkalmazás segítségével az S905X-esen minden gond nélkül sikerült feltelepíten a LibreELEC-et.
Viszont az S905-ös Androidjának Google Play keresője nem találja meg ugyanazt a Reboot to LibreELEC alkalmazást, mint az S905X-esé.

Szerintetek ilyenkor mit lehetne csinálni?
Köszi!

(#19933) DoItYourself válasza neo81 (#19932) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Próbáld ki a zip módszert: tetszőleges zip fájlt másolj a LE sd kártyára, és az androidos UPDATE&BACKUP programba tallózd be, mint frissítés.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19934) neo81 válasza DoItYourself (#19933) üzenetére


neo81
senior tag

Azt is próbáltam.
El is indul utána a menüs rész, de az után is mindig csak az Android indul el a boxon.

(#19935) Indiant


Indiant
addikt

LE 8.0.1 dev Libreelec, Rendszer fül teljesen üres. :F

(#19936) neo81 válasza DoItYourself (#19933) üzenetére


neo81
senior tag

Na, azért nagy nehezen csak sikerült felraknom rá a LibreELEC-et.
Hihetetlen nagy szívás volt rátelepíteni, de a lényeg, hogy sikerült. :C
Végig kellett próbálnom kb. 8-9 fajta lehetőséget... :))

(#19937) korcsi válasza neo81 (#19936) üzenetére


korcsi
veterán

És mi volt a megoldás?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#19938) junkpod


junkpod
nagyúr

Erről mi a velemenyetek?
https://m.prohardver.hu/tema/asztali_medialejatszok_audio_video/hsz_56297-56297.html

Box's don't touch!

(#19939) blakey válasza junkpod (#19938) üzenetére


blakey
titán

Az, hogy sokmindentől függ, lehet, hogy az adott boxon a kártyaolvasó gyengébb sebességre képes. Nálam szerencsére nincsenek drasztikus különbségek SD, USB és NAND között.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19940) neo81 válasza korcsi (#19937) üzenetére


neo81
senior tag

Végigpróbáltam ezeket sorban USB-vel: [link]

USB-vel egyik megoldás sem működött.
Reboot to LibreELEC alkalmazást nem lehetett megtalálni Google Play-jében, és a Terminal Emulator-t sem.
Ezért mindkettőt feltelepítettem PC-n letöltött apk fájlokból.

A Reboot to LibreELEC úgy sem indult el rajta.
A Terminal Emulator-t úgy már elő lehetett hozni, de sajna USB-vel úgy sem települt fel a LibreELEC.

......és végül a megoldás: MicroSD kártyára tettem a LibreELEC telepítőjét, és úgy már meg lehetett oldani a Terminal Emulator reboot update parancsával.

[ Szerkesztve ]

(#19941) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

tudna nekem vmi segíteni transmission remote gui ügyben...már megfeszülök de akkor se jövök rá hogy miért jön mindig "connection refused" hiba üzenet akár mit állítok be...beírom a host és port számokat de semmi... a böngészőből se tudom elérni a boxot :W
esetleg van vkinek vmi ötlete :F

[ Szerkesztve ]

(#19942) synar válasza baandii (#19941) üzenetére


synar
őstag

Ha van a NAS és router biztonsági mentésed, akkor állítsd vissza mindkettőt, nálam az szokott segíteni. Akkor szokott nálam előjönni a fent említett probléma, ha a router újra indul, pl áramszünet miatt, ilyenkor újra osztja az ip címeket, amik eltérhetnek a transmissionban beállítottól. Sokszor belefutok én is ebbe és ilyenkor hiába cserélgetem az adatokat, csak a visszaálltás segít.

[ Szerkesztve ]

(#19943) dugesz77 válasza synar (#19942) üzenetére


dugesz77
őstag

Régen nekem is sokszor volt de mióta a routerben fixre állítottam az belső IP-ket azóta tökéletes.

(#19944) gulac12


gulac12
tag

Venz V10 PRO készülékhez nincs külső wifi antenna? Vennék egy ilyen gépet és a képeken (gyártói weboldalt is néztem) nem látok hozzá külső antennát (írják, hogy wireless connectivity receivers built in, de antennáról nincs szó). A képeken kissé vaskosabbnak néz ki a többi hasonló eszközökhöz képest, lehet pont a belső wifi antennának kellett a hely. Akinek ilyen gépe van kérem, hogy írjon erről valamit, külső antenna nélkül milyen wifi vételre lehet számítani, ha a vezetzékes net kizárt.

(#19945) baandii válasza synar (#19942) üzenetére


baandii
senior tag

nas-om nincs de router igen, nincs vissza állításom pontom :/

(#19943) dugesz77 neked is köszi a választ beálítottam a router-be a fix ip címet de nem javult meg :F

esetleg vkinek vmi ötlet még?

(#19946) korcsi válasza gulac12 (#19944) üzenetére


korcsi
veterán

Youtube

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#19947) azbest válasza baandii (#19945) üzenetére


azbest
félisten

ha jó belső cím van megadva, akkor működnie kell.

Gyakori hiba, hogy a transmission nincs leállítva a konfig szerkesztése előtt. Az meg a szerkesztett konfigot felülírja újraindításkor. Szóval előbb le kell állítani, aztán szerkeszteni, hogy megmaradjon a beállításod.

(#19948) Technoman válasza azbest (#19947) üzenetére


Technoman
őstag

Kijött a 8.0.2a
Az ebben lévő "kriptonitot" már Superman is megirigyelhetné:)

[ Szerkesztve ]

(#19949) Csicsóka válasza gulac12 (#19944) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nincs ilyen boxom, de kis barkácsolással megoldható, csupán egyetlen lyukat kell fúrni a házra. Ezt beépítve, már van is külső antenna kimenet. Nekem volt elfekvőben egy régi G-s TP-Link router, abból szedtem ki a pigtail-t, beforrasztottam fixre a kábel végét és kész.

(#19950) baandii válasza azbest (#19947) üzenetére


baandii
senior tag

a transmission le van állítva LE alatt amíg beállítom a dolgokat utána elindítom, LE alatt megnézem a host-ot beírom a transmission remote gui-ba a laptopon meg a portot (9091) és ennyi...utána jön a hiba üzenet: connection refused :F
nem feledkeztem még meg vmiről? nem kell LE alatt engedélyezni akármit? vagy a routerbe vagy a gépen vagy vhol...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.