Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) blakey válasza Indiant (#19989) üzenetére


blakey
titán

Sajnos az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján ilyet már nem lehet kijelenteni, van amelyik boxon jól működik és van amelyiken nem. Semmilyen anomáliát nem tapasztaltam, sőt 2 film és néhány sorozatrész megnézése után nem láttam semmilyen "frame skip"-et sőt az infósávba is drop0, skip0 fogadott.

(#19999) hpeti2
Az a jópár az inkább néhány a rengetegből, 480p-ben biztos menni fog minden boxon. Esetleg körül kéne nézni, hogy van-e valamilyen app ami a Netflixet HD-ban játsza le.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20002) Indiant válasza blakey (#20001) üzenetére


Indiant
addikt

Akkor örülünk.

(#20003) RedCat válasza blakey (#20001) üzenetére


RedCat
senior tag

A 8-as LE-ben hogyan hozom elő a drop és a skip infót? Nekem az info gombra csak a video dekóder, kép és hang formátumot és a cpu terhelést hozza elő. 7-esben ez működött.

(#20004) blakey válasza RedCat (#20003) üzenetére


blakey
titán

iOS eszközön a Kodi app-pal az "i" hosszanyomásával hozom elő. A másik a ctrl+shift+O vagy a keymapben létrhozol egy sort <key id="251">playerdebug</key>

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20005) azbest válasza hpeti2 (#19999) üzenetére


azbest
félisten

Mivel drm és hdcp van a weteken, így elvileg a tabletes netflix app is képes lehet fullhd-ra vele. Ha viszont a tévés appot akarod használni, akkor azt apk-ból kell telepítened és kézzel frissíteni, ha szükséges.
Nem a sávszélesség, hanem a másolásvédelem, az amin elvérzik a legtöbb olcsó box.

A chromecast2 fullhd [link], spotify chromecaston [link]
Youtubeon biztos vannak videók a használatáról. Meg azt hiszem linkeltem már a chromecast topicot :)

(#20006) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

8.0.1l LE van fent, édeklődnék ehhez melyik service.downloadmanager.transmission zip való?

Hol lehetne leszedni a megfelelőt torrenthez?

風林火山

(#20007) neo81 válasza Shingen (#20006) üzenetére


neo81
senior tag

(#20008) Shingen válasza neo81 (#20007) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!

風林火山

(#20009) pkollar


pkollar
tag

Üdv!
Van már s912-re 64 bites LE?
Ha igen hol lelhető fel?

[ Szerkesztve ]

(#20010) samyr


samyr
csendes tag

Sziasztok!
Most jött egy Mini M8S II 2+8-as.
Gearbestes rendelés.
Az volna a gondom hogy folyamatosan újra indul.
Fél percenként.
Megnyomtam az alján a resetet úgy indítottam.
Bejött a recovery menü talán.
Ha az a menü jön be, akkor nem indult újra.
Nem tudtam mit nyomjak, inkább ki húztam.
Volna valami ötletetek mi lehet a gond?

(#20011) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Írtam fentebb a tv-boxomról, ami lefagy. Kipróbáltam, forrasztottam usb-kábelt 1,5mm-es dróttal, és egy blitzwolf 5 portos, 2,4A-s táppal tápláltam meg. Talán esélyesebben próbál bekapcsolni, mint a saját tápjával, de nem sok eredménnyel. Ha sokat pihen elsőre elindul, kéken világít, usb doctorral mérve 0,23A vesz fel és az áramfelvétel így is marad a fagyás alatt. Aztán van hogy pirosan marad a led, csatlakozás után, ilyenkor 0,14A. Ha felfut időnként, akkor 0,6A-t vesz fel, amíg le nem fagy. Van hogy a táplálás csatlakozása után piros a led, de ha úgy hagyom, mondjuk egy fél óráig, akkor esélyes hogy bekapcsol, de felfutás közben éppúgy lefagy. Néha képes felfutni az andoid, és működni is rendesen, pár percig. Utalhat ez valamire szerintetek, illetve van értelme reklamálni(4 hónapja vettem)?

(#20012) azozo válasza samyr (#20010) üzenetére


azozo
senior tag

Hdmi Cec probléma.Bár nekem is most jött ez a tipus .Hdmi cec bekapcsolásakor csinálja..vagy a hdmi beállításnál az utolsó opciót kapcsold ki /nem tudom most fejből/

[ Szerkesztve ]

(#20013) DoItYourself válasza csucsotke (#20011) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Sztem egy próbát megér, ha csinálsz egy videót a gyári táppal, piros leddel. Talán egy részét visszakapod a pénzednek. Ha kötekednek, tedd fel a vevői videók közé. ;)

#20009 pkollar: összefoglaló, 60-as ponttól.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20014) samyr válasza azozo (#20012) üzenetére


samyr
csendes tag

Köszönöm. :R
Megoldódott. Hdmi-Cec gond volt.

(#20015) Technoman


Technoman
őstag

.mka kiterjesztésű fájlt, az LE nem ismer (8.0.2a)?
Most futottam bele egy ilyenbe.
thx

[ Szerkesztve ]

(#20016) darvinya válasza Technoman (#20015) üzenetére


darvinya
titán

Biztos .mka ?
Mert ez .mkv csak audio változata.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20017) Beni2360 válasza Technoman (#20015) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt találtam hirtelenjében. MKA lejátszása

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20018) Pelican


Pelican
őstag

Jönnek a BT2020-as 4k HDR 10bit HEVC releasek, de nekem a 8-as LE mindegyiket szörnyen mutatja (nincs fekete, nincs kontraszt). Az utolsó Jarvissal persze tökéletes. Nálatok jók?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20019) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Na meglett az első film amit nem visz a Beelink mini mxiii ii -om,Hang van,de kép nincs.
LibreELEC 8.0 j.k.l.egyik sem viszi.A 8.0.2a-t ráfrissítettem az l-re,és megbolondította a gépet.Újra kellett rakni a rendszert.Ja a cím majdnem lemaradt:
Moana.2016.1080p.HQ.12bit.BluRay.DTS.x265.HEVC-PSA.mkv

(#20020) djnice válasza janisjoplin1 (#20019) üzenetére


djnice
veterán

Ennek a release-nek semmi értelme.

(#20021) Technoman


Technoman
őstag

Köszi Beni2360
Át is neveztem mkv-ra játszotta is, de letöltöttem egy vizual appot, a WavforHue-t, azóta, ha rászeretnék menni a fájlra és lejátszani, lefagy (!) a Minixem (azaz az LE) Megpróbáltam törölni, se ki van szürkítve a törlés gombja. Hogy tudom ezt a francot törölni?
A prog telepítésnél is furcsa volt, mert ltöbb percre lefagyott, így kikapcsoltam (lehet, hogy emiatt ragadt be)
Nem szeretném újra rakni az LE-t.

[ Szerkesztve ]

(#20022) vond


vond
MODERÁTOR

Felnyestem én is ezt a 8.0.2a-t. Látszólag jónak tűnik, viszont visszatért a korai 8-as verziókban tapasztalt sötétebb képernyő jelenség. Mondjuk az első videó indítás után helyrejön most is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20023) baandii válasza Pelican (#20018) üzenetére


baandii
senior tag

én is BT2020-as 4k HDR 10bit HEVC releasek-kel kísérletezek, nekem nincs össze hasonlítási alapom mert egyből a boxra a 8.0.1l-mm-et raktam fel, de azt mondod 7.0.3.012l jobb? mert akkor felrakom azt...

(#20024) dethroner


dethroner
veterán

Egy dolgot szeretnék nagyon megoldani. YT-os videók, amik bekapcsolható felirattal rendelkeznek, mit kell ahhoz csinálni, hogy a felirat megjelenjen? Sehogy sem tudom odavarázsolni, legfeljebb azt az üzenetet kapom hogy nincs feliratszolgáltatás telepítve :F Pedig a videó elindítása után ott egy kis üzenet, miszerint helyi felirat elérhető. Na jó, de hogyan?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#20025) Beni2360 válasza Technoman (#20021) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam is volt régen hasonló afférom de már nem tudom, hogy javult meg. Sorry nem tudok segíteni. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20026) junkpod válasza Technoman (#20021) üzenetére


junkpod
nagyúr

Először ki kell kapcsolni utána lehet törölni.
Végső esetben töröld a mappajat talán...

Box's don't touch!

(#20027) Technoman válasza junkpod (#20026) üzenetére


Technoman
őstag

Sajna nem tudom kikapcsolni sem, mert az app mappájában csak 3 dolog (beállítás/frissítés/auto frissítés) aktív.
A kikapcsolás és a törlés szürkében van.
A mappát hol találom, mert néztem a PC-n a Libreelec és a Kodi mappát is, de ott nem találtam ilyeneket.
\\LIBREELEC\Userdata\addon_data/visualization.shadertoy is üres

Nem tudom, hogy megemlítettem, hogy a telepítésnél kifagyott, így kénytelen voltam a boxot kikapcsolni, lehet, hogy ez csinálja a gubancot?
thx

(#20028) Beni2360 válasza Technoman (#20027) üzenetére


Beni2360
félisten

Próbáltad egy esetleges újbóli telepítést, hát akkor már engedi törölni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20029) gulac12


gulac12
tag

A jelenleg elérhető LibreElec 7.0.3.012 verziók között az összefolaló 62a. pontjában ajánlott "j" verzió már nincsen, csak "k" és "l" változat található. Ezek már az összefoglalóban jelzett “hibrid” verziók Nougat kernellel? Megbízhetó-e ezek működése, vagy inkább a "j" verzió ajánlottabb? Vagy pedig a 7 verziók már felejtősek, jobb választás lenne inkább a 8.0.1? A 8.0.2 még igen új, ezzel még várnék, egy stabil LE-re kérek szépen javaslatot.

(#20030) Pelican válasza baandii (#20023) üzenetére


Pelican
őstag

Itt raktam fel képeket a különbségről.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20031) kmarci25 válasza gulac12 (#20029) üzenetére


kmarci25
veterán

Pakold fel nyugodtan a 8.0.1-es verziót. Nekem az l változat van most fenn. Én is ódzkodtam tőle, de kb 5 perc volt megszokni az Eustary skin-t (de ha nem akarod megszokni, akkor meg vissza lehet tenni a Confluence-t is), és teljesen jól működik.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#20032) DoItYourself válasza gulac12 (#20029) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kösz, javítottam.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20033) Technoman válasza Beni2360 (#20028) üzenetére


Technoman
őstag

Pont ezt szeretném elkerülni. De lehet, hogy erre leszek rákényszerülve.
Ettől függetlenül, épp ezt szeretem a Dualbootos rendszerbe: nem lehet a gépet -s annak szoftját- hazavágni.

(#20034) baandii


baandii
senior tag

van itt esetleg olyan aki routerre rádugott hdd-re torrentezik és onnan játsza le a filmeket kodi/libreelec-cel?

(#20035) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

PH! cikk: Amiko A4, egy magyar, androidos set-top box (S905)
DVB tuneres játékos Conax kártyaolvasóval, ilyen azt hiszem még nem volt S905-el.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20036) darvinya válasza DoItYourself (#20035) üzenetére


darvinya
titán

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20037) Shingen válasza Joshi (#19970) üzenetére


Shingen
addikt

service.transmission-8.1.10.zip fájlt telepítsd fel a boxra kiegészítőként

hogyan?

Pendrivera vagy LE sd rámásolva a zip file-t és az LE alatt megfeltelepíteni?
vagy hogy?

風林火山

(#20038) Nerazim válasza Shingen (#20037) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia!
Ezt az öf olvasd el itt le van írva és képekkel illusztrálva, hogy hogyan kell.
Rendszer>beállítások>kiegészítők>telepítés zip fájlból>hely megadása

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20039) junkpod válasza Technoman (#20027) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha ez az aktív skin akkor nem tudod, válts skin-t előbb.

Box's don't touch!

(#20040) Shingen válasza Nerazim (#20038) üzenetére


Shingen
addikt

Ok, köszi

風林火山

(#20041) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok ismét!

Kipróbálnám a GT1 firmware-t ezen a Pendoo-n. a TWRP szépen felment, de az USB Burning Tool-al való img flash leáll

Erase bootloader/Lowper/Identify/Error result

Van valakinek tippje, hogy mi lehet? Nézi a Burning Tool az eszköz azonosítót és nem engedi?

Köszönöm!

(#20042) scope2007


scope2007
addikt

Hali

Segítséget szeretnék kérni
Hogyan tudnám telefonról a youtube-ot kivetiteni?

Cuccok :
Philips 46pfl8008s
Beelink mini mx3 (Androiddal, és van memkartya csak libreeleccel is)
Telefon oneplus one 7.1.1 Android

Valamiért nem párosodik a telefonon megnyomva a tartalomatkuldes részt

Sorry, első ilyen próbálkozásom

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20043) darvinya válasza scope2007 (#20042) üzenetére


darvinya
titán

De minek teloról küldeni képet, mikor box-ra feltelepíted YouTube-ot és közvetlenül onnét nézed.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20044) lacko6 válasza tthom (#20041) üzenetére


lacko6
senior tag

ugy emlékszem kábel kihuz a gepbol (pc) es visszadug es megy tovabb

[ Szerkesztve ]

(#20045) Upo válasza darvinya (#20043) üzenetére


Upo
addikt

De abban a tv-ben van wifi miracast is, telóról egyenesen megy a kép a tv-re. Nem is kell a box hozzá.
Bár ha mindenáron azon keresztül akarja, lehet hogy arra is van valami app.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#20046) gyuri152 válasza baandii (#20034) üzenetére


gyuri152
csendes tag

Egy darabig úgy használtam, de elvetettem az ötletet, mivel nagyon lassan jött a torrent (router gyengesége miatt). Nem kifejezetten torrentre való ez meg is látszott. A lejátszás viszont tökéletes volt.

[ Szerkesztve ]

(#20047) gyuri152


gyuri152
csendes tag

Néztem az összefoglalót a UPC Horizon GO-val kapcsolatban. Nekem elindul az app csak nem játszik le semmit se. Hogy tudnám lejátszásra bírni?

[ Szerkesztve ]

(#20048) tthom válasza lacko6 (#20044) üzenetére


tthom
senior tag

Az volt az, köszönöm, beleírta!

(#20049) Indiant válasza gyuri152 (#20047) üzenetére


Indiant
addikt

Sehogy.

(#20050) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Miért van 16GB sd tettem az LE-t, aztán lett belőle egy 500MB LE.

Többi adatrész hová tűnt az sd-ről, miért nem lehetne az LE mellett használni?

風林火山

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.