Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) blakey válasza vargalex (#20350) üzenetére


blakey
titán

Volt Mini MX-em, MXIII-am, felesleges leírni, hogy milyen, tudom, Neo U1 jobb, hidd el, ráadásul 1,5 éves teszt, azóta a Mini MX-ek is változtak, nekem pl. gyengébb jutott (ez is egy hátrány a Noname boxoknál) és szoftveresen is kijött néhány frissítés a Neo U1-re míg a többire szinte semmi.
Először és utoljára, tesztelj egy Neo U1-et és utána itélkezz, nekem volt Mini MX-em, Mini MXIII-am és Nexbox A95X-em, mindegyik S905-ös volt. NAS-t használok én is, csak, hogy világos legyen, én nem levegőbe beszélek, viszont itt sokan csak tezstekre hivatkoznak ahelyett, hogy kipróbálnák, javaslom, hogy próbáld ki, tudtommal azok akik az ajánlásomra cserélték le az olcsóbb boxaikat egytől-egyig elégedettek és értik, tudják miért fizettek ennyit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20352) synar válasza otoaak (#20336) üzenetére


synar
őstag

A hét elején érkezett meg az X96 2/16 GB, eddig nagyon meg vagyok elégedve. Androidot csak kipróbáőltam aztán, feltettem rá a LibreELEC-S905.arm-8.0-8.0.2b.img.gz LE-t, ezzel kadenciahelyesen lejátszik mindent NAS-ról és FullHD projektoron is gyönyörű a képe. Sikerült elővarázsolni az 1080P YouTube felbontást is, aminek nagyon örülök, főleg ezért vettem.
Itt a megoldás:
Saját kiegészítők:
-videoplayer adatfolyama
-inputstream adaptive-engedélyezve
-Restart
Youtube beállítások:
-always ask for the resolution
-use mpeg dash
-Configure input stream.adaptive:
Max resolution: 1080p
-Restart
Ezt követően már működik az 1080p lejátszás a YouTube addonból és a Yatse megosztásból egyaránt.
M8S-t váltottam az X96-al, 40$ -ért nagyon megérte, tudom ajánlani másnak is :)
Lehet, hogy papíron jobb egy drágább lejátszó, de ha nekem ez is mindenre tökéletes amire használom, akkor miért fizessek 4x annyit érte.

[ Szerkesztve ]

(#20353) footy válasza footy (#20305) üzenetére


footy
addikt

Rajottem a megoldasra, NFS sharerol mounteolva HD hanngal is megy. Gyanitom hogy a Sambaval van problema. Vagy az openelecben lehet valami bug vagy pedig a NASomon van hibasan implementalva a protokoll.

(#20354) blakey válasza footy (#20353) üzenetére


blakey
titán

SMB-vel használom, semmi ilyen gond nincs, minden hibátlanul megy, nálad lehet valamilyen hálózati hiba vagy beállítási hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20355) footy válasza blakey (#20354) üzenetére


footy
addikt

A halozati hibat kizarnam amiatt hogy NFS-rol jol mukodik, inkabb a NAS(Zyxel) SMB szervizere tippelek.

(#20356) Technoman válasza vond (#20345) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi szépen a választ. Rádugtam egy 4 terkás WD (USB3-ast) de akkor is maradt a sebesség. Időközben megtaláltam a gyenge láncszemet: a Neo-ban sajna nem 3.0-ás USB van, csak 2-es.
Meglehet ezt valahogy kerülni?

(#20357) vargalex válasza blakey (#20351) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Tudom, hogy mindenféle boxod volt már. Én egyedül az általad írt kiemelkedő vezetékes hálózati képességre reagáltam. Az általam futtatott tesztek alapján a saját Mini MX-em hozza a gigabit maximumát, attól nincs kiemelkedőbb, erre utaltam.
Persze másban lehet jobb a Neo U1, sőt illik is neki...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20358) blakey válasza Technoman (#20356) üzenetére


blakey
titán

Nem tudod megkerülni, a belső tárhely illetve az SD olvasó lehet gyorsabb, talán. Tudom, többször hallottad már, de azért leírom, NAS a megoldás. :) Rengeteg időt és helyet megspórolsz, pl. nálam a másolási sebesség 90-110 MB/s gép és NAs között.

(#20357) vargalex
Ha jól emlékszem akkor neked még a rev. 1-es MX-ed van, nekem már nem és a hálózati sebesség sem volt a legjobb, a letöltés az maxon ment viszont a feltöltés csak 10 Mbit/s-sel ami elég soványka volt és ezt két Mini MX-szel teszteltem a másik Mini MXIII-nál a gyári firmware-rel a BT hatótáv volt brutálisan gyenge, szó szerint 10 cm-ről látta az eszközöket.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20359) korcsi válasza junkpod (#20335) üzenetére


korcsi
veterán

Most már nálam is minden rendben, a gyári távirányítóra programozva a Harmony-t épp kijön a megfelelő számú gomb, csak a keyboard.xml-t kellett erősen faragnom, hogy minden úgy működjön mint eddig.
Háromféle léptetési hossz stb.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20360) Technoman válasza blakey (#20358) üzenetére


Technoman
őstag

Tudom blakey, hogy igazad van, amikor a NASnál lukadunk ki, csak tudod az ára..... (főleg most így nyaralás előtt/alatt/után:)) + a vinyóimra még van garim (WD My Book), nem szívesen kapnám szét őket.

[ Szerkesztve ]

(#20361) gg72 válasza blakey (#20351) üzenetére


gg72
veterán

Neo U1-ből is vannak különböző, hardveresen picit különböző szériák? Mert valaki árul egy 1 éveset 28ezerért. Persze akkor már lehet jobban megérné újonnan pár ezressel drágábban.

(#20362) blakey válasza gg72 (#20361) üzenetére


blakey
titán

Nincs, ilyenről nem tudok, az első széria is ugyanolyan, mint amit most vennél, minden ugyanaz. Alkudd le 25e-re és ha hibátlan akkor jól jártál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20363) w.miki


w.miki
veterán

Légegérből ezt az T3-as típust, az MX3 utódját, kitől érdemes rendelni?
Emlékszem régebben többen írták, hogy akitől rendelték, nem azt küldte. Van hozzá ajánlott eladó?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20364) dan1 válasza kuthim (#20328) üzenetére


dan1
tag

Épp tegnap szórakoztam vele.Tvheadend-del ,amit itt linkeltek,és astrometaval.UPC digitális kábelest vette (dvb-c),viszont kodis pvr klienst nem próbáltam,csak a böngészős felületen.

(#20365) DoItYourself válasza Technoman (#20356) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Tudtommal nincs USB 3.0 támogatás egyik Amlogic S9xx prociban sem. Ahhoz, hogy hozzáköss valamit, elég a 2.0 is.
Nem túl sok infót lehet találni arról, hogy az USB vezérlő prociba épített, vagy külső. A cnx-es blokkdiagramon integráltnak írja S905X-nél, az S905-ös Neo U1-nél külsőt chipet írnak (GL852G USB 2.0 hub controller).

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20366) kuthim válasza dan1 (#20364) üzenetére


kuthim
tag

Koszonom, en is megprobaltam, de en nem az itt linkelt Tvheadend-el hanem a LibreELEC sajat TVheadend-jevel, de azzal nem ment, azt irta hogy nem tud kapcsolodni a szerverhez. A beallitasokban meg a szerver IP cimet kerte, de oda hiaba irtam be a box sajat IP cimet azzal nem ment,
Ma este kiprobalom az itt linkelt TVheadend-el, hatha azzal megy.

(#20367) junkpod válasza Joshi (#20337) üzenetére


junkpod
nagyúr

LE képes boxot kert, az U1 annak való aki androidot (is) akár.

Box's don't touch!

(#20368) junkpod válasza blakey (#20340) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vammal 30eft felett jön ki, de "elfogyott", itthon meg 38eft.
Nem vagyok biztos benne, hogy nekem ez lenne a legjobb...

Box's don't touch!

(#20369) djnice válasza gg72 (#20361) üzenetére


djnice
veterán

Inkább boltban vedd, hogy vissza tudd küldeni. LE alatt ugyanazok lesznek vele a gondjaid mint a MiniMXIII-nál.

(#20370) Joshi válasza junkpod (#20367) üzenetére


Joshi
titán

Azért is írtam oda hogy talán nem vámolják meg. Attól hogy ő konkrétan LE képes lejátszót akar még jól jöhet egy jól működő Android is.

(#20371) blakey válasza junkpod (#20367) üzenetére


blakey
titán

Hol érzed az ellenmondást? Sehol.

(#20368) junkpod
Tudom és akkor mi van? Másnak megéri. 30e-ért is jó vétel.

(#20369) djnice
Vagy mégsem, de ezt majd meglátja az aki ki is próbálta. Nekem például semmi gondom nincs és főleg olyanok amiket néha olvasok egyik-másik készülék esetében.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20372) Suineg válasza blakey (#20351) üzenetére


Suineg
senior tag

Én is nemrég vettem egy Neo U1-et.
Meglepődtem, hogy a Wifije mennyire erős, 866 Mbps átvitelell.

Nasról tökéletesen lejátsza Wifin a blu ray filmeket is.

(Openhour chameleonról váltottam)

(#20373) junkpod válasza Technoman (#20356) üzenetére


junkpod
nagyúr

Attól tartok nincs usb3-as s905...

Box's don't touch!

(#20374) envagyok válasza Joshi (#20370) üzenetére


envagyok
veterán

Azért már kikupálódtak már a vámosok :)
Vagy szerintetek a prohardvert egy sem olvassa?
Ha jól emlékszem te is belefutottál...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#20375) aleister


aleister
veterán

Urak, adott egy T95m kütyü, ami tök jól működik, Egyetlen problémám van vele, hogy a különböző feliratkezelő pluginek csak angolul hajlandóak kilistázni az adott filmhez a feliratokat. Kodiban és Androidban is átállítottam a nyelvet magyarra. Volt már nálam Amlogic 905-ös cumó, és az alapból a magyar sub-okat szedte le.
Mit kéne még beállítanom?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20376) RedCat válasza vond (#20342) üzenetére


RedCat
senior tag

Hol láttál ilyet? Épp venni szeretnék egyet.

(#20377) cof válasza aleister (#20375) üzenetére


cof
veterán

Beállítások --> Videó --> Feliratok --> Feliratok letöltése ezekhez a nyelvekhez

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#20378) vond válasza RedCat (#20376) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pl. itt: [link] LibreELEC-re akár az 1/8-as is jó lehet. Az meg kemény 30 dollár. :)

Basszus, ilyen 30 dollárost vennem kéne a családba 1-2 helyre. Szuper ajándék lenne, és hát kemény 8 ezer forintról beszélünk. Bele valami kicsi, de gyors MicroSD, aztán hadd hasítson a Kodi. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20379) RedCat válasza vond (#20378) üzenetére


RedCat
senior tag

Köszi, bár ez Kínából jön. Ha elfogják, akkor jó drága lesz :) EU raktáros nincs hasonló árban?

(#20380) vond válasza RedCat (#20379) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Néha szokott lenni. Nem tudom, most van-e. Egyébként jó eséllyel nem fogják meg. Nekem pl. cseh postával jött, miután valami fél-egy dolláros EU regisztrált szállítást kértem, nem az ingyenest. Talán ez is számít valamit.

De ha még el is kapják, vámköltség erre még elvileg nem lesz, csak 27% ÁFA, meg talán valami kezelési költség. Így sem olyan vészes szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20381) dugesz77


dugesz77
őstag

COOLEME® MB2 Amlogic S912 2/16-os box 40$ Lassan be kéne vállalni egy ilyet is. Egyszerűbb lenne a döntés ha lenne rá működő LE.

[ Szerkesztve ]

(#20382) dugesz77


dugesz77
őstag

Bocsánat a reflinkért :B Kérhetném a javítását?

(#20383) aleister válasza cof (#20377) üzenetére


aleister
veterán

:R
Ez volt a megoldás. Köszi!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20384) korcsi válasza vond (#20380) üzenetére


korcsi
veterán

Aliról rendeltem 2 db-ot, különböző helyekről (30 euro alatti áron) holland postával az egyik már megjött plusz költségek nélkül, a másik már az országban, de még nem dőlt el a sorsa.
Az ÁFA még oké lenne kb.: 2400Ft, de 2500Ft postai vám ügyintézési költség is van, így együtt meg már összemérhető a termék árával. :(

Az eszköz eddig nekem is nagyon tetszik.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20385) Pitti11


Pitti11
tag

Nekem is van egy Minix Neo U1, lassan már két éve. Androiddal használom minixes xbmc-vel, illetve youtube megy rajta 90%-ban a gyerekeknek. Egyik nagy előnye még, hogy ez az egyetlen eszközöm amin teljesen reklámmentes a youtube, fogalmam sincs miért. Tableten, telefonon, pc-n mindenhol jönnek a reklámok, itt meg semmi. Nem vagyok bejelentkezve sem youtube-ra a minixen. Fél napig megy a peppa malac minden reklám nélkül :D
Egyébként mindent visz nálam az eszköz. Szó szoros és átvitt értelemben egyaránt :K
Nagyon régóta használok mindenféle lejátszót, volt vagy kb 10 féle 20 év alatt, (wdlive, acryan, mede8er, nem sorolom). De minden téren ez a legjobb. a wifije verhetetlen, szinte sosem tudom kiakasztani lefagyasztani, gyerekek sem....
Van egy venz v12 ultra lejátszóm is azt még tesztelgetem (s912) ...az LE-vel most jó, de ha javasolni kellene csak az U1-et mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#20386) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Kicsit lehet off lesz. Kedden megjött a várva várt boxom Mini Mx személyében. Minden jól működik, pikk-pakk a rendszer, felraktam rá az LE-t a 7j verziót. Nagyon még nem teszteltem filmekkel, zenével. Viszont hosszabb távon szeretném zenehallgatásra befogni na most ehhez csak két régi hangszóróm porosodik otthon. Milyen erősítőt kell hozzá vennem, hogy tűrhető legyen a hangzás? A Tv-n van mindenféle kimenetem a boxon csak ha jól láttam SPDIF. A legjobb ár/érték arány keresem. Azért gondoltam ide írni, mert itt olvastam h sokan használják a boxot erősítővel és hátha tudnának ebben tanácsot adni. Köszönöm előre is.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20387) DoItYourself válasza Nerazim (#20386) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ilyenkor ugye az a dilemma, hogy sztereó vagy sok pont egyes házimozi erősítő legyen. Zenére állítólag jobbak a csak sztereó erősítők, kérdés milyenek a hangfalaid, ill. később akarod-e továbbfejleszteni a rendszert térhangzás felé? Optikai csatlakozó (Toslink) még van a manapság kapható erősítőkön, tehát ez nem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20388) Nerazim válasza DoItYourself (#20387) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a segítséget. Csak sztereóban gondolkodom. És egy ideig biztos h nem is változtatok rajta. Nem szoktam sűrűn zenét hallgatni ,de néha jó lenne nem csak a TV hangszóróin keresztül. Egy régi Tesla hangfalpárom van nem tudom érdemes-e ezekre építkezni.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20389) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Létezik olyan S905,S912-es Box aminek a gyári Android-ján normálisan használható a böngésző (pl. Chrome) és a YT?!

Köszi!

(#20390) synar válasza Nerazim (#20388) üzenetére


synar
őstag

Ez a pár Tesla szerintem jobban szól, próbáld elcserélni. :)

(#20391) pkollar


pkollar
tag

Üdv.
Tud valaki libreelec -re web browsert javasolni?
A web viewer egy vicc, Chrome Launcher meg nem megy.

(#20392) Nerazim válasza synar (#20390) üzenetére


Nerazim
őstag

Ha még pótol rá valamennyit, akkor lehet róla szó :P

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20393) otoaak válasza junkpod (#20367) üzenetére


otoaak
tag

Igen nekem elég lenne az LE is nem feltétlen kell az android csak működjön rendesen. De gondolkodok nagyon az U1-en is. A problémamentes üzemér hajlando vagyok fizetni a bütyköléses fázison már túl vagyok most már inkább csak használni szeretném vagy max. 1x feldobom az LE-t és go. :)

SG Note Pro P900

(#20394) mayday00 válasza otoaak (#20393) üzenetére


mayday00
őstag

A U1-et nagyon ajánlom. :K Nekem is ilyen van. :K Én a gyári droidot használom. Nincs szükségem LE-re. Tökéletes lejátszó droid alatt is.

Sokfajta LE-t kipróbáltam már rajta..7-8 szériából..De végülis maradt a gyári droid, rajta a xbmc. Nekem nagyon tetszik gyári droid alatt a képminőség. Kontrasztosabb, részletgazdagabb mint bármelyik LE verzió.

Eszem ágában sem lenne LE-t használni.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#20395) Suineg


Suineg
senior tag

Szeretnék az Minix XBMC-ről (Minix U1-hez való) kérdezni.
A különböző kinézetekből tudok feltelepíteni a gyári Confluence téma mellé, viszont itt nincs egy-két kinézet ami másik (korábban használt) Kodi verzióban esetleg benne volt.
Kérdésem, hogy a kilistázható és rögtön telepíthető kinézeteken kívül elérhető még másfajta kinézetek is?

Másik kérdésem, hogy miért csak egy telepíthető scraper tudja nekem a borítókat letölteni, és a TMDB pedig nem???

[ Szerkesztve ]

(#20396) junkpod válasza otoaak (#20393) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez szvsz egyszerű pénz kérdés ha csak Kodi kell: U1 hudef@sza wifivel 40eft, olcsó s905 box gigabit lannal 20eft.
:D

Box's don't touch!

(#20397) Joshi válasza otoaak (#20393) üzenetére


Joshi
titán

Én is arra biztatlak, hogy inkább most egy jó lejátszó mint később szívj egy esetlegesen rosszul sikerült LE verzióval. Többen írták hogy a Minix Neo U1-el tesztel az LE fejlesztője, szóval ott nem lehet gond. Az Android is jól jöhet, és az U1-en tényleg jó a Droid is.

[ Szerkesztve ]

(#20398) junkpod válasza Joshi (#20397) üzenetére


junkpod
nagyúr

Userek milliói szívnak rosszul sikerült LE verziókkal! :Y

Box's don't touch!

(#20399) Joshi válasza junkpod (#20398) üzenetére


Joshi
titán

Hiába gondoljátok többen hogy az LE tökéletes, mert nem az. Persze semmi se tökéletes. ;]

(#20400) junkpod válasza Joshi (#20399) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem gondolok én sem ilyet, de semmiképpen sem rosszabb mint az U1 xbmc Kodi fork. Legalábbis 20eft-ot nem ér.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.